Parkeerruimte kost grof geld Woningbouw blijft twistpunt Raadsverkiezingen op tv V-juf PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 3 MAART 1986 ZOETERWOUDSE 'CRACKS' GEHULDIGD In het geval van de De Kempenaer- straat hebben B en W vier moge lijkheden bestudeerd. In het ge deelte van de straat dat is gelegen tussen de Terweeweg en de Spaar garenstraat ligt een langparkeer- strook met plaats voor 22 auto's. Aan de zuidzijde is plaats voor nog eens vijftien auto's. Opheffen van het parkeerverbod ter hoogte van de huisnummers 58-70 levert nog eens acht parkeerplaatsen op waar- Lezers Schrijven Raadslieden In het Leidsch Dagblad van 25 fe bruari stond een reactie van wet houder Gehner op het door D66 ge houden pleidooi voor het realise ren van sociaal raadswerk in Lei derdorp. Uit de reactie die luidde: "dat werk wordt allang gedaan door de afdeling sociale zaken van het gemeentehuis' mag worden af geleid dat mevrouw Gehner niet op de hoogte is van de uitgebreide taak die sociaal raadslieden vervul len. Zonder afbreuk te willen doen aan het werk van de afdeling socia le zaken van de gemeente en van gemeenteambtenaren op andere afdelingen die veelal voortreffelijk werk leveren, meent D66 toch en kele kanttekeningen te moeten maken. - De afdeling sociale zaken van de gemeente zal zeker ten aanzien van cliënten trachten behulpzaam te zijn bij het oplossen van proble men van velerlei aard. Deze afde ling is echter door toenemende werkdruk steeds minder in staat tot het verlenen van bijkomende diensten. - Ook niet-cliënten kunnen met problemen zitten waarmee zij zich niet tot de gemeente kunnen of willen wenden. Ook al omdat daar de deskundigheid niet altijd op alle terreinen aanwezig kan zijn. - Bovendien zijn er ook wel eens mensen die het niet eens zijn met een beslissing die door de gemeen te is genomen. Deze mensen willen dan een onafhankelijk advies en eventueel hulp bij de verdere af wikkeling van hun zaak. - In Voorschoten is het sociaal raadswerk onder andere na signa len vanuit de gemeente tot stand gekomen. Al negen jaar voorziet het daar in een nog steeds groeien de behoefte. Er bestaat een uitste kende samenwerking en taakver deling tussen het sociaal raads werk en alle gemeentelijke afdelin gen die daarvoor in aanmerking komen. Onderling vinden zo nodig verwyzingen plaats. Mevrouw Gehner zou er goed aan doen de nota van D66 over so ciaal raadswerk in Leiderdorp te bestuderen alvorens zich in afwij zende zin hierover uit te laten. D66 afdeling Leiderdorp, Marijke Pool Essenpark 18 Leiderdorp Boompjes vernield VOORSCHOTEN - Bij de woon wijk 't Wedde in Voorschoten is gisteren een aantal boompjes in tuinen zwaar vernield. De boompjes werden vermoedelijk door schaatsende jongeren uit de grond gerukt en omgeknakt. Voor schaatsers is het een koud kunstje de aan het water gelegen tuinen te bereiken. Burgerlijke Stand Plan voor Kempenaerstraat LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) n 6.30-17.00 uur Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 25 per maand, per post f 3' (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92.55 per half jaar, aan huis bezorgd 134.90 per jaar. aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357.20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet OEGSTGEEST - In de Oegstgeester raadscommissies cir culeren deze week twee stukken waarmee het dagelijks bestuur van de gemeente een poging doet de parkeerpro- blematiek in en rondom de De Kempenaerstraat op te los sen. In beide gevallen valt op dat er veel geld tegenaan zal moeten en dat de winst aan parkeerplaatsen die daar te genover staat, gering is. MAANDAG Schouwburg - show Youp van 't Hek, 20.15 uur. Kapelzaal K&O concert Alwin Bar, piano, 20.15 uur. Universiteitsbibliotheek - Cleveringa- plaats, lezing over Egyptische familie archieven uit de tijd van de farao's, 20 Zoeterwoude Gemeentehuis - vergadering raadscom missie financiën, 20 uur; openbare werken en volkshuisvesting om 21 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raadscom missie verkeer en ruimtelijke ordening, 20 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, ruilavond postzegelvereniging 'De Rijnstreek", jeugd om 19 uur, ouderen van 20-22.30 uur, veiling om 21.30 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - vergadering raadscommissie algemene zaken, 19.30 Voorschoten De Werf Schoolstraat 4, ruilbeurs mun ten, postzegels e.d., 19 uur. mers aan 'de tocht' waren daar present voor de wedstrijd. Na Kees Borst finishten achteren volgens Ruud Vermeulen en Wim de Graaf. Vierde werd Henk Eigen brood. Waarna de 27 mannen en 2 vrouwen door burgemeester Brug- geman werden gehuldigd. De Wassenaarse rijders houden zo'n huldiging nog even te goed. Donderdag 6 maart is het hun beurt. Om half vijf 's middags wor den de Wassenaarse Elfsteden tochtrijders gehuldigd in raadhuis De Paauw. Bij de foto: alle Zoeterwoudse deelnemers aan de 'tocht der toch ten' plus (links) burgemeester en wethouders. Het hondje op de voorgrond was hoogstwaarschijn lijk toejuicher (foto Fred Rohde) DINSDAG APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 februari tot vr 7 maart door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. Videokunst De Oegstgeester kunstenares Henny van Oosten exposeert van 5 maart tot en met 29 april in het Leiderdorpse gemeentehuis (Sta- tendaalder) haar videokunst. In het werk van de Oegstgeestse speelt de natuur, maar vooral de vergankelijkheid ervan, een be langrijke rol. Volgens Van Oosten leeft de mens in een voortdurende eb- en vloedbeweging, een vallen en opstaan. Aanvankelijk richtte ze zich vooral op tekenen en schil deren, tegenwoordig wordt ze aangetrokken tot experimenteier kunstvormen zoals installatie, performance en videokunst. De tentoonstelling is van maandag tot en met donderdag geopend van acht tot vijf en op vrijdag van acht tot drie. Christiaan Adriaan Tonino. Gehuwd: L. van der Wal met M.E.C. Diest; B.J.A. Berk met P.Q.M. van Hoeven; P.J.M. van Klink met C Scharroo; A.N.M. van Bemmelen me' Mallo. Overleden: (1899); M.W.J. Postzegels De Leiderdorpse postzegelver eniging 'De Rijnstreek' houdt vanavond de maandelijkse ruil avond in de Muzenhof aan de Gor dijnsingel. Jeugdleden kunnen daar tussen zeven en acht terecht; volwassenen van acht tot half elf. Rond half tien worden er kavels geveild. Ruilbeurs Postzegels, munten, bankbiljet ten, oude ansichtkaarten, vergeel- de brieven en singles van toen kunnen vanavond van eigenaar verwisselen in de Voorschotense Werf aan de Schoolstraat 4. Men sen die iets aan te bieden hebben kunnen een tafel huren tussen zes en zeven, tegen betaling van vijf gulden. De ruilbeurs zelf vindt vanaf zeven uur plaats. Toegang een gulden. Vreeswijk-Epskamp an der Ploeg (1973); IVTodPcflOW Th.E. Ekas (1935); A.A. Rodenburg (1901); J. Schipper (1894). VOORSCHOTEN - Geboren: 22 jan. 1986 Marvin S. z.v. C. Stroo-Temmink, 24 jan. Chiara d.v. O. Scherpenisse-van Dijk, 24 jan. Bart A. z.v. J.A. Vreeburg- Bontje, 1 febr. Rosa d.v. K. Mohajerani- Taghavi, 19 febr. Catharina E. d.v. D. Ros-Frentz. 19 febr. Gijs, A. z.v. R L. Diercks-van Pampus. Ondertrouwd: 18 febr. J.C. de Best met A.E. van Leeuwen. Overleden: 11 febr. W. Zonneveld, oud 84 jaar, 7 febr. B.M. Keuskamp, oud 95 jaar. Oudere Oegstgeestenaren kun nen vrijdag naar een modeshow, te houden in het Dienstencen trum. Vanaf tien uur wordt er ge showd. 's Middags is er gelegen heid de kleding te passen en even tueel te kopen. Mensen die ver voer nodig hebben of willen blij ven eten tussen de middag moe ten zich bijtijds melden door het draaien van telefoonnummer 175268. REGIO - De regiogemeenten ko men zo langzamerhand in de ban van de komende gemeenteraads verkiezingen. In Wassenaar bij voorbeeld is 'geregeld' dat de uit slagen van de verkiezingen op 19 maart rechtstreeks via het plaatse lijke kabelnet op radio en tv wor den doorgegeven. Burgemeester en wethouders van het 'villadorp' hebben besloten om de Haagse vereniging Lokatel toestemming te verlenen om op de dag van de ver kiezingen van 11 tot 24 uur inter views, oproepen om te gaan stem men, achtergrondimpressies en stembusuitslagen rechtstreeks via de radio (FM, 92.9 Mhz) uit te zen den. De uitslagen zullen rechtstreeks op het tv-kabelnet (kanaal 62) wor den gebracht. Het gaat daarbij om een soort eenmalige teletekst-uit- zending, zonder geluid, te ontvan gen tussen acht en' tien uur 's avonds. De gemeente heeft bij het verle nen van toestemming voor dit ex periment wel als voorwaarde ge steld dat de initiatiefnemers van de Wassenaarse lokale omroep bij de organisatie van het gebeuren wor den betrokken. WASSENAAR - De Wassenaarse politieke partijen blijven ernstig van mening verschillen over het aantal huizen dat de komende ja ren in Wassenaar dient te worden gebouwd ter verlichting van de woningnood. De grootste partij, de WD, blijft roepen dat Wassenaar, na de bouw van de geplande 350 woningen in het Weteringpark vol is, het CDA meent dat er nog ruimte is voor 800 tot 1000 woningen, de PvdA houdt het op 750 tot 800 woningen tot 1990, terwijl D66 blijft streven naar de bouw van 700 woningen. Dit bleek dit weekeinde tijdens een fo rum met alle lijsttrekkers dat was georganiseerd door de Wassenaar se CDJA-kern. Volgens WD-voorman C. Bar- ning heeft Wassenaar dit jaar al de grootste moeite om een vastgelegd aantal van 85 woningen los te krij gen terwijl de gemeente bovendien in het huidige streekplan is opge nomen als iandgoederenstrook tussen Den Haag en Leiden. "We moeten ons realiseren dat Wasse naar vol is. Ga maar eens aan de Rijksstraatweg staan. U ziet Lei den al liggen". i PvdA-lijsttrekker J. Greep daar entegen meende dat er in Wasse naar "planologisch gezien" ruimte is voor 200 woningen per jaar. Hij wees op het 17.000 inwoners tellen de Oegstgeest dat een aantal van 185 woningen krijgt. "We kunnen meer krijgen maar dan moeten we dat ook willen", aldus Greep, die zich bereid verklaarde compromis sen te sluiten indien de politieke verhoudingen in Wassenaar zich na de verkiezingen niet zouden veranderen. Iets dergelijks zei ook ir. A. de Vries (D66) die 700 woningen als streefaantal noemde "waar over te onderhandelen is". Hij wees op de noodzakelijke doorstroming van met name ouderen die vaak niet willen of kunnen verhuizen vanwe ge hun woning met "een betaal baar huurtje", iets waar vooral bij de jongeren grote behoefte aan is. CDA-leider V. Wensveen vond dat het in Wassenaar "schrijnend is gesteld met de woningvoorzie ning" en brak een lans voor de jeugd "die je alleen een kans kunt geven als je ook bouwt". Dat Was senaar na de 350 woningen in het Weteringpark vol zou zijn noemde hij "een sprookje". Mr. F. Kroeze, die optrad als ver vanger voor Partij Wassenaar - lijsttrekker J. Harting, wilde als enige geen duidelijk aantal te bou wen woningen noemen, hoewel ook voor zijn partij de reserve bouwlocaties in Noord "bespreek baar" zijn. "Partij Wassenaar denkt aan 400 tot 600 woningen", aldus Kroeze. Uiteraard kwam ook de omstre den nieuwbouw van de Ameri kaanse school aan de Deijlerweg tijdens het forum ter sprake. Een opmerkelijk standpunt ver tolkte PvdA'er Greep: "Het is dwaas om nu te stellen dat aan de Deijlerweg sociale woningbouw zou kunnen plaatsvinden. De ver eiste geluidswal langs de Rijks straatweg zou namelijk worden doorberekend in de exploitatie waardoor de huren veel te hoog zouden worden". Dat de school een gigantische extra verkeersdruk op de Deijler weg zou kunnen veroorzaken is volgens Greep "onzin". WARMOND - Alle Warmonders die op nummer twee wonen - zo'n zestig gezinnen - hebben zaterdag bezoek gehad van een speciale delegatie van Progressief Warmond. Met de ze ludieke actie wilden de progres sieven de stemgerechtigden duide lijk maken dat PW in zijn sas is met lijst twee ondanks de hilari sche gebeurtenissen rondom het raadslid Vreeken door wiens druk- besproken actie nu de kleinste par tij van Warmond, de VVD, lijst één mag voeren en niet het CDA of PW die in het andere geval hadden moeten loten. Progressief Warmond voerde tij dens de korte bezoekjes aan de huisnummers twee in het dorp een "een-twee-drie-shx>w" op. De een stond voor de eerste (zaterdag was het één maart), de twee voor lijst twee en de drie voor de derde maand van het jaar. Bewoners kre gen onder meer kaarsen en het dringende advies straks het PW- hokje rood te kleuren. PW is met zijn acties de eerste partij in War mond die is begonnen met de ver kiezingscampagne voor de gemeen teraadsverkiezingen op 19 maart. (foto René Bouwman) ZOETERWOUDE/LEIDERDORP - Hij is eigenlijk helemaal geen schaatser, want bij een onbenullig Zoeterwouds wedstrijdje eindigt hij steevast als laatste. Bovendien maakte hij nog nooit een tocht die langer dan twintig kilometer is. Lid van het Elfstedengebeuren werd hij vorig jaar 'zomaar', geïm poneerd als hij was door de schitte rende tv-beelden. En toen hoorde hij plotseling dat de 'tocht der tochten' weer door ging. Twijfels. De begeerde deelne merskaart aan een plaatselijke 'crack' geven? Toch maar niet. In plaats daarvan belde hij zijn baas met de mededeling dat hij een paar dagen verhinderd was en op de kaart werd de route naar Leeu warden uitgestippeld. Alweer redelijk bekomen van de inspanningen stond Gerard van der Hoeven afgelopen zaterdag tij dens de huldiging tussen de groep van 30 Zoeterwoudse Elfsteden tochtrijders. Iedereen kreeg van ijs clubvoorzitter Janmaat een me daille voor het volbrengen van de 200 kilometer lange tocht. Maar bij niemand was het applaus zo luid als bij Van der Hoeven. De man die zó had moeten afzien dat hij de fi nish net niet op eigen kracht had kunnen halen. Om precies twee mi nuten voor twaalf trokken twee vrouwen de Zoeterwoudenaar met een stok over de eindstreep op de Bonkervaart. Zestien uur had hij er toen opzitten. "Een Evert van Bentum voor Zoe terwoude", zo betitelde burgemees ter Houdijk de prestatie van Van der Hoeven tijdens de huldiging op de Noord-Aa, afgelopen zaterdag. Maar lovende woorden waren er ook voor de 29 andere schaatsers. Onder hen twee veteranen, Jan de Vries en Chris Over devest, res pectievelijk 56 en 55 jaar. Speciale felicitaties waren er verder voor Sebastiaan Raaphorst, die met z'n 16 jaar eigenlijk niet eens had mo gen meedoen. Of Lidia van Leeu wen, de eerste Zoeterwoudse vrouw die de Elfstedentocht op haar naam schreef. Leiderdorp Kees Borst is in zijn woonplaats Leiderdorp afgelopen zaterdag winnaar geworden van de mara thon voor Elfstedentochtrijders. Een marathon die werd gehouden op de ijsbaan achter de Mauritssin- gel. Alle 29 Leiderdorpse deelna- Inbrekers slaan slag in Oegstgeest OEGSTGEEST - Bij een inbraak aan het Wyckersloothplein in Oegstgeest zijn zaterdagavond uit een bejaardenwoning duizend gul den en een aantal sieraden gesto len. De dieven kwamen binnen door de zijdeur te forceren. Bij twee flats aan de Frans Hals laan in Oegstgeest werden door in brekers de voordeuren met geweld opengebroken. De buit uit deze woningen is bij de politie nog on bekend omdat de bewoners niet thuis zijn. mee het totaal op 45 komt te liggen. Voor deze winst hoeft geen stuiver te worden betaald. Invoeren van schuinparkeren, een maatregel die 80.000 gulden zou kosten, brengt het aantal op 44 parkeerplaatsen. Geen winst der halve. Wel ontstaat volgens B en W een geordende parkeersituatie. Haaks parkeren (aan de noordzij de) kost 120.000 gulden en brengt het totaal op 50 parkeerplaatsen. Dat betekent dus 24.000 gulden per extra parkeerplaats. Voor haaks parkeren lijkt het B en W dringend gewenst eenrichtingsverkeer in te voeren. Zo niet, dan moet worden geaccepteerd dat de auto's dichter langs de erfgrenzen rijden. Haaks parkeren aan de zuidzijde levert het hoogste aantal parkeer plaatsen op, 53 stuks. Een verho ging derhalve met acht. De kosten liegen er niet om: 120.000 gulden. Dat zou dus 15.000 gulden per ex tra parkeerplaats betekenen. Aan de raadscommissies en uit eindelijk de gemeenteraad om een keus te maken. Terweeweg Het dagelijks bestuur heeft ook de mogelijkheden tot herinrichting van het parkeerterrein aan de Ter weeweg, waar nu 51 auto's achter kunnen worden gelaten, op een rij tje gezet. Een parkeerkelder of par keergarage wordt op voorhand al uitgesloten. Het aantal extra te rea liseren parkeerplaatsen staat in geen enkele verhouding met de te maken kosten, schrijven B en W. Met het trekken van nieuwe verfstrepen op het terrein zou een winst van 11 stuks worden ge boekt. B en W ontraden deze moge lijkheid ten zeerste. "Wij zijn van mening dat het aanzien van deze parkeerplaats met een dergelijke oplossing niet wordt verbeterd en het huidige beeld van de ruimte achteruit gsat", schrijven ze. Meer ziet het dagelijks bestuur in een definitieve herinrichting waar door het totaal op 64 zou komen te liggen. Er moet dan meer groen ko men, heesters en bomen, en een speciale openbare verlichting. Voorts zullen er de regels van de blauwe zone moeten gelden ten einde te verhinderen dat langpar- keerders de geboekte winst alsnog teniet doen. Met uitvoering van dit plan is 182.000 gulden gemoeid. B en W willen dit geld halen uit het fonds uitbreiding gemeente. Forums, discussies e.d. barsten los in regio Andere Wassenaarse evenemen ten in het kader van de gemeente raadsverkiezingen: een politiek fo rum op donderdag 6 maart, georga niseerd door de 'Vrienden van Wassenaar' en te houden in de zaal van de NPB aan de Lange Kerk- dam 46. Alle lijsttrekkers zullen er een praatje houden vanaf kwart over acht 's avonds. Vrijdag 14 maart volgt een poli tiek forum in jongerensociëteit xent aan de Van Zuylen van Nije- veltstraat 204. Aanwezig zijn de po litieke kopstukken Greep (PvdA), Tamboezer (WD), Wensveen (CDA), De Vries (D66) en Harting (Partij Wassenaar), als deze ten minste al beter is. Onderwerpen die avond: jongerenhuisvesting, cultureel werk, werkloosheid en vandalisme. Aanvang acht uur. Het Voorschotense CDA haalt dezer dagen staatssecretaris Brokx binnen de gemeentegrenzen. Mor gen om precies te zijn. De openba re bijeenkomst wordt gehouden in het Bondsgebouw aan de Leidse- weg 100 en begint om acht uur. Staatssecretaris Brokx zal in zijn redevoering uitvoering op de wo- ningbouwproblematiek ingaan. Problematiek die voor Voorscho ten onlangs is weergegeven in de Volkshuis vestin^snota 1985/1990'. Deze nota leert dat de problemen op het gebied van de volkshuisves ting op korte termijn niet kleiner zullen worden. Voorts zal Brokx ingaan op ac tuele vraagstukken van het huidi ge regeringsbeleid. In Leiderdorp wordt een specia le avond voor Marokkaanse kiezers belegd op vrijdag 7 maart in 'De Sjelter' aan de Heemraadlaan. De avond begint om half acht met een videofilm. Daarna krijgen alle par tijen elk tien minuten het woord. Er is een tolk aanwezig. Na de pau ze kunnen vragen worden gesteld en volgt een discussie. Burgemees ter Bruggeman fungeert als voor zitter. Verder kunnen Leiderdorpers op vrijdag 14 of op maandag 17 maart tussen zeven en negen uur 's avonds de programma's inzien van alle partijen, die aan de verkiezin gen meedoen. Van elke partij is een woordvoerder aanwezig. Plaats van handeling is hier de bi bliotheek in de Muzenhof.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2