Leython uit de problemen Scylla nog kansrijk voor titel Philidor doet gooi naar beker Foreholte wint, maar kan niet overtuigen Lisse verrast Midland Rumoer in Karachi bij hockeyduel Ondanks wanprestatie reden tot lachen PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 3 MAART 1986 LEIDEN - Langzamerhand ont worstelen de Leython-mannen zich aan de degradatiedruk. Nu werd van medekandidaat Brother/ prima spel van Anneke Kras kreeg Molenwiek een overwicht dat met 9-15 en 10-15 gestalte kreeg (2-3). Er is niets vervelenders dan te MartlnUS s»? gfLS» KARACHI (Rtr) - De zevende en laatste testwedstrijd tussen de hoc- keyrivalen Pakistan en India moest gisteren in Karachi twee maal worden onderbroken wegens ongeregeldheden. In het stadion, waar over vijf weken het achtste toernooi om de Champions Trophy wordt gehouden, schoten suppor ters vuurpijlen af. Op een gegeven moment moesten hockeyofficials en reservespelers een veilig heen komen zoeken omdat een hagel van stenen en sinaasappels op hen neerdaalde. De politie greep in, toen een groep mensen zich in de richting van de op de tribune geze- ten gouverneur van de provincie Sind, Jahandad Khan, begaf. Daar bij werd met vlaggeh van de Pakis taanse Volkspartij van de geëxecu teerde permier Bhutto gezwaaid. De wedstrijd kon uiteindelijk worden uitgespeeld. India won met 2-1 en zegevierde zodoende ook in de testserie met 3-2. plaatsen staat ^OV^gree^'de 8^8 h«tt."Leytton"oTCrkwam dit laatste kans op een promotieplaats i halfzachte aanval vrij beweeglijke verdedi- LEIDEN - Terwijl de schakers van plannen te hebben om dit jaar weer LSG al tijdens de eerste ronde te- eens wat van de landelijke beker gen een selektie van de Haagse strijd te maken. Tijdens de tweede schaakbond sneuvelden, lijken de ronde wonnen de voormalige bo- collega's van Philidor serieuze kaalhouders in elk geval vrij ge- makkelijk van het Beverwijkse niet en verloor met 0-3. Bij de vrou- een volle set (15-10 verlies), Leython zich daar goed op inge- Gemini net als vorige v ^g°i? T mg<!ï 2-0 voorsprong om ver- steld d?d Vooral dankzu de goed ...et 2-3 te verhezen, nu verdedigende en bekeken aanval- Molenwiek. Leython herstelde T Sto^T." Jjon L7" thon terugkomen (9-15). Daarna le- oEf® verde Kalinko voor de Leiderdorp- se vrouwen geen problemen meer op en werd het een duidelijke 3-1 zege (3-15, 12-15). I Zaan'69 2 kreeg de verwachte re- stêkende'resuitaten tegen pToegén vanche op de in Noordwyk gele- week een 2-0 voorsprong volgens met 2-3 te verliezen, zich van zijn misstap week en versloeg Kalinko in eigen huis met 1-3 en NOVO bleek niet opgewassen tegen Zaan '69 2 en verloor met 3-0. Leython boekt de laatste tijd uit- die hoog op de ranglijst staan r nederlaag. NOVO, dat laat het afweten tefen mede-degra- zonder enige overtuiging speelde, datiekandidaten. Gelukkig kon kon tot tweemaal toe een achter- men nu de motivatie opbrengen fni ombuigen Maar slordighe- ook tegen zulke ploegen er flink te- den en hej ontbreken van geloof in genaan te gaan. Bij Brother/M ging waren er de ooreaak van dat de set- de eerste set volledig gelijk op zege n'et afRrfwongen kon Even kwam Leython mor met 10- 11, maar bleef toen steken en Bro ther kwam op setpoint bij 14-11. Coach Spierdijk (Groen was afwe- aanvalsopbouw te werken. NOVO zig) wisselde toen Robert Maessen verdedigde paniekerig en grossier- den (15-11). Vooral de veel te een voudige Noord1wijkse opslag gal Zaan de gelegenheid aan de eigen in het team en dit pakte wonder baarlijk goed uit. Maescen scoorde aanvallend een paar punten en ser veerde en passant vi even naar 14-16 winst. Daarna bleef Leython steeds op 2 J voordeel. De pass werd beter en de 2331 aanval (Leon Heyting en Paul de Winter) scoorde er lustig op los (12- onderlinge misverstanden, ee de twee achtereenvolgen de 15-5 setnederlagen verklaard riuTog In de promotieklas deed Gemini 35 minuten over om de thuis- van zovoc te bereiken en Paul' de k°n vervolgens na 31 minuten zui- .....ra,o.u„.^CwU.uKvplos(12- vere speeltijd de thuisreis weer 15). Traditiegetrouw zakte de con- aanvaarden Kortom, het kon geen centratie in de derde set behoorlijk en Brother/M serveerde Leython volledig zoek met 15-6. Gewaar schuwd pakte Leython de zaken i een moment het niveau bereiken dat nodig was er een aantrekkelijk duel van te maken (3-0 voor ZO VOC). Donar (wederom met slechts 6 voorsprong (4-9)'en liet Brother J™**? SÜES,5ÜÜ ,rieus startend V Vliet/Jupiter, dat zonder problemen de eerste set op eiste (10-15). Donar herstelde zich prima en dankzij een goed- gesloten blok werd de aanvalsdrift Jupiter ingedamd. Vanaf dat NOVO (3e plaats) heeft de moge- lijkheid op een goed resultaat te- ecmer gen Zevenhuizen 2 (2e plaats) al in aanrantelylt rommehfbegfn (lï) moment ontspon zich een gelijkop. nam de thuisploeg steedsmeerhet ^ande str^d, d.e afwissend set- heft m handen en werd Zevenhui zen via een goede opslag en via ge varieerd aanvalsspel in de verdedi- p,np ppHmkt Tnpn nn 14 n inicf unuraes mei ae scneiasrecnieraan d 2 onthei vn^diTlierifwMen het langste eind trok (15-13, 15-11, 9 Ook Sjaardema had winstkansen tegen Middelburg-Zuid, r ueer op het verkeerde spoor. r de nederlaag van Herman van der Broek (foto) bracht de Oegst geester ploeg winst voor Donar en Jupiter ople verde. Het was uiteindelijk Donar dat in de vijfde set, ondanks veel irritaties met de scheidsrechter aan i liet afweten i Zevenhuizen punt voor punt na derbij sloop, werd de druk te moe ten winnen voor NOVO te zwaar en stortte de ploeg in elkaar (14-16) 10-15 en 15-13). Een ongeconcentreerd Leython was vrijdagavond niet bij machte de opmars van Agon te stuiten. De Ook in de tweede periode startte eerste set ging tot 11-11 gelijk op NOVO zwak maar kon een 3-7 ach- met name de middenaanvallers terstand eerst nog nivelleren. Daar- Ruud Lutjcnhuis en Ad v.d. Marei na stapelden de misverstanden scoorden veelvuldig. Via 11-13 zich op en pakte Zevenhuizen defi- werd het door individuele fouten toch uit handen gegeven (15-13). de 2e set een 13-4 kleine tem- nitief het initiatief: 8-15, 5-15 (0-3). De Gemini-vrouwen schotelden Agon nam het publiek een lange (2u. 10 min.) voorsprong. slaapverwekkende vertoning poverhöging aan L^ython-zgde r die pas na vijf sets uitstekend verdedigen van Robert naar (Molenwiek) opleverde. De Maessen brachten leython zelfs eerste sets kenden in het begin nog op setpoint: 13-14. Wederom steeds hetzelfde beeldeen aanvan- kon Leython met doordrukken: 16- kelijk snel opgelopen achterstand "-Het heilige uur was er nu uit, de werd heel simpel gewerkt met wel- buitenaanvallers konden geen gat iswaar niet flitsend, maar wel gede- ™den in het Agon-blok en Agon gen spel (15-12,15,11). In de derde d™Wf LEIDEN - Ondanks de wanpresta tie van het afgelopen weekeinde hadden de tafeltennissers van Scylla reden tot lachen. Omdat nummer één van de ranglijst in de eerste divisie (Hazerswoude 2) van wege de nieuwe competitie inde ling niet mag promoveren, houdt de Leidse club uitzicht op promo tie op de hoogste divisie, ook al werd zaterdag met 4-6 verloren van Shot. set deed Gemini hetzelfde, vergat het nu af te maken (13-15). Scylla trad zaterdag aan met in valler René Pieters uit een van de lagere teams. Vanzelfsprekend NOVO 2 kon Skania 1 alleen ir de eerste set redelijk partij geven: En VvVnals'von'gè^ week" sloop 'de angst weer m de ploeg en ondanks ^enkind "^an^thmsploeg, Qver da, feH was tralner Thee Bak- -T7- vallend geen vuist kon maken. De K Qcnarnv Pil vele prikballen waren een gemak- XVdSJJclI UV CI1 kelijke prooi voor de Skania-verde- -j-7- diging, waarna de aanval het kar- Karpov op reis overtuigend tegen Jodan Boys (15- ker zaterdag niet kwaad. Wel wek te het beleid van de keuzecommis sie de woede van de Oegstgeeste naar. "Een team dat kampioens kansen heeft, verdient een betere behandeling. Nu werd er op het laatste moment iemand uit geslagen door Peter-Paul de Vrind. Sjaak den Elzen en Walter Engel- Ook Sjaardema had reden tot la- bert zorgden ieder voor een over- chen na een nederlaag. De Oegst- winning, terwijl het dubbel geestenaren kunnen, eveneens vanwege de nieuwe competitie in deling, niet meer uit de eerste divi sie degraderen. Bij Middelburg- Zuid speelden Friso Reitsma c.s. een uiterst vreemde wedstrijd. Reitsma won van De Vries, maar verloor onnodig van derde man Roelof. Ron Schipaanboord deed met een overwinning op Bomhof van zich spreken. Herman van der Broek verloor evenwel van Bom hof. Kortom, Oegstgeest had winstkansen in deze wedstrijd. Wellicht verscheen de ploeg van wege de deze week afgekomen de gradatieregeling té ontspannen achter de tafel. Weenink: 2V2-IV2. Wel liep Marcel Piket een nederlaag op tegen Nuyen. De nationale jeugdkam pioen liet zich, in goede positie en notabene de grootste tijdnood aan de zijde van zijn tegenstander, par does mat in één liet zetten. Joop Piket en RAG de Graaff zorgden echter voor overtuigende zeges, terwijl Coen Stehouwer in een pluspositie de veiligste weg ver koos: V2-V2. Adriaan Clemens mag zich een jaarlang de kampioen onder de kampioenen van de niet in de lan delijke competitie spelende vereni gingen uit de Leidse schaakbond noemen. De jeugdige clubkam pioen van de Zwarte Pion uit Lisse (overigens extern uitkomend voor LSG en snelschaakkampioen van de LSB) schreef zaterdag met een score van 7'/2 uit 9 het Tulp-toer nooi van de schaakclub Roelofa- rendsveen op zijn naam. Het jaarlijkse Rapid-toernooi, met in totaal negen over de vrijdag avond en de zaterdag uitgesmeer de half uur-partijen, kende dit jaar een bezetting die een tweede klas se KNSB-tiental stellig niet zou misstaan. Aanvankelijk was het daarbij Folkert Geertsma, de club kampioen van Katwijk, die de eer ste viool speelde. Tijdens de twee de ronde wist hij Clemens te ver slaan, waarna Geertsma vrijdag de eerste sessie met een score van 3V- uit 4 (met een remise tegen Bode graver Bos) afsloot. In de vijfde ronde ging Geertsma echter onder uit tegen Paul Schrama, de Leidse jeugdkampioen en kampioen van de organiserende vereniging. Daarmee was de spanning weer volledig terug, met de beste papie ren voor het trio Clemens-Geerts- ma-Schrama. De Leidse jeugd kampioen, die tijdens de eerste ronde van Clemens had verloren, vergooide echter onmiddellijk weer zijn kanse. In de daaropvol gende partij verloor hij namelijk van Arno Luinenburg (Leithen). Geertsma hield de race langer vol, maar bij hem ging het in de voor laatste ronde definitief mis: verlies tegen Jan Bakker (Hillegom). Om dat Clemens niet meer dan een halfje aan Bos afstond en Schrama nog een half punt aan de Alphense kampioen Wim Mechelse moest la ten, wist de Lissenaar met een vol punt voorsprong als eerste finis- de titelkansen nu aanmerkelijk ge- hen. Geertsma eiste met 6'/2 punt stegen. de tweede plaats voor zich op, met Overige uitslagen: vrouwen: Am- Schrama op een zelfde score en ti- sterdam-Avanti 2-6. Mannen: telhouder Van de Aardweg met 5'/2 Avanti 2-Odion 6-3. Punt als vierde. De Scylla werden het afgelopen weekeinde tot LUZERN (ANP) - Gari Kasparov 10) pakten ook de voigende set (15 en Anatoli Karpov zullen voor hun - derde tweekamp in de strijd wereldtitel schaken, op ten. De internationale schaakfede ratie (Fide), heeft zaterdag in Lu- zern het speelschema voor het duel tussen 's werelds beste spelers be- 12), om vervolgens even in de fout te gaan T5-15). Daarna volgde het spannendste deel van de wedstrijd. Pas op 13-13 kon Leython met twee snoeiharde services uitmaken naar 13-15 en 3-1 winst. Gemini 2 herstelde zich van de recente i ger team opgetrommeld. Dat had twee maal toe kopje onder ge- beter geregeld moeten worden". duwd. Zaterdag was Koningslust met 2-6 te sterk (zege Marian Kan- Niettemin had Scylla, dat boven- tebeen en het dubbel) en Amster- dien aantrad met een grieperige dam bleef de verzwakte Leidse ploeg gisteren duidelijk de baas Peter- met 1-6. Weer Kantebeen zorgde het enige punt. kend gemaakt. De eerste twaalf derlagen door skanja met 34 te partijen uit de tweekamp zullen verslaan. Het team speelde nog worden gespeeld in Londen onder niet in topvorm maar de grotere auspiciën van de Engelse bond. De slagkracht en routine waren toch eerste partij staat op de rol voor 28 voldoende om Skania er onder te juli. Na een dozijn partijen moeten houden (15.9> 8.15i 15.13i 15.U) de spelers hun spullen weer pak- wvv kon het niet redden bij DVC De vrouwen van Docos behaal ken. Het tweede gedeelte wordt kwam vooral i melijk, waarschijnlijk van begin 0ok aanvallend september, gehouden m Lenin- kracht. DVC grad. Voor de verhuizing heeft de /15.R 15-11 federatie een week uitgetrokken. 1 de pass te kort. te weinig daardoor met 3-0 15-8). GER RENES Sjoerd Meijer, nog winstkansen Bij 4-4 kregen de zenuwen Peter Paul de Vrind in een wurgende greep. Hij verloor van Trinko Keen. "Dat kan ik dje jongen niet kwalijk nemen. Hij heeft de laatste tijd veel gewonnen en van een 17- jarige kan je niet alles verwach ten", nam Theo Bakker zijn pupil in bescherming. Gisteren verloor Scylla kansloos met 3-6 van de reserves van Ha zerswoude. Invaller Rico van Veen o I bleef 'uiteraard' op nul staan, de Prashad trok zijn team met drie LEIDEN - Foreholte kwam m de eerste divisie van de zaalhandbal competitie pas laat los van ESCA (rust 7-4, eindstand 15-8). Hannie Boskamp kon gisteren alleen maar in het veld worden gebracht voor het nemen van strafworpen. Die miste zij ook niet. Tweemaal bleef de ESCA-keepster kansloos. Maar Foreholte draaide niet overtui gend. Defensief liteten de Voor- houtse titelkandidaten veel gaten vallen en eigenlijk was het alleen aan de onkunde van de Arnhemse aanval te danken dat Foreholte [toch niet in de problemen kwam. knoping begon te koesteren 0). Conny van der Werf tekende bij die hoop luidruchtig uitdrukking dé allereerste Saturnus aanval v gaf. Het was Nel Geerlings die aan i-0. De merkwaardige arbitrage _en ejn(je hield bij Saturnus de druk op de 12 meter ketel. Het was in die voor dp kam- met een bikkelhard sprongschot pioenen moeilijke aanloop v. 9-6 te tekenen. Dat was voor ovérwinning vooral Paula Klap d de den een uiterst nuttige 6-4 winst op Even leek het erop dat Foreholte ces ESCA de k.o. Luttele minuten later met grandioos keeperswerk voor was het 15-6! De Arnhemse vrou- - -- wen mochten de eindstand een wat beter aanzien geven, maar de Voor- houtse superioriteit kon toen niet meer worden aangetast (15-8). Op vallende speelster in de Foreholte- aanval was Elly Fijneman, die de Hannie Boskamp met suc- het de schenen 2 i wor- Schimmert. De kampioenskansen zijn daarmee behoorlijk gestegen, den gelegd. De mannen van Docos deden weinig voor de vrouwenafdeling In de tweede helft leidden de pu- onder. Zonder Ronald Rijsdorp pillen van Wim Geerlings welis- snelde het Leidse team met 8-6, maar de Voorhoutse knappe 4-6 overwinning bij Swift, afwerking liet in die fase zoveel te rust zorgde. Maar het kon natuur lijk niet uitblijven' of het veel bete re spel van Saturnus moest zijn be loning krijgen. Sjuul van Rij en daarnaast gisteren Monique Gijs man, enorm vooruitgegaan sinds haar optreden in de roodwitte hoofdmacht, die de Delftse defen sie naar adem deden happen. En Marja de Graaf heeft een schot in In de derde divisie hield Oase de huis waar keepsters in de eerste klasse wakker van liggen. Met de rust leidde Saturnus nog maar met 5-2. De tweede helft werd EDH overspeeld met breakouts. competitie spannend tot de laatste wedstrijd. De vrouwen uit Oud Ade moesten wel eerst tegen een achterstand aankijken. winstpunten werden allen biieen overwinningen de streep. r dat de ESCA-aanhang enige hoop op een verrassende ont- Vlaardingen speelde degradatie- De mooiste was die tussen Conny kandidaat de Hollandiaan alles uit van der Werf en Monique Gijsman, LISSE/LEIDERDORP - Het vrouwenteam van Lisse zorgde zaterdagavond voor een daveren de verrassing door koploper Midland met groot verschil te verslaan: 80-65. Het was de eerste keer dit basketbalseizoen dat de debutant in de promotiedivsie zo overtuigend van een hoger ge plaatste ploeg won* Het begin van de lentemaand zorgt bij de basketballers tradi tioneel voor de nodige onrustige gevoelens. Spelers gaan op zoek naar nieuwe partners c.q. clubs, coaches kijken reikhalzend uit naar het einde van de competitie en de aan het begin van het sei zoen zo volle spelersbank begint lege plekken te vertonen. Eerste divisionist Blitz moet het sinds vorige week stellen zonder John Raan, die de hem toebedeelde speeltijd niet voldoende vond. De Voorschotenaren verloren te gen koploper Green Eagles be langrijke punten (71-84), waar door het degradatie spook weer aanklopt in de 'Vliethorst'. Blitz heeft overigens niet als enige last van de lentekoorls. Bij Leiderdorp denkt een aantal spe lers ook al aan volgend jaar nu de rayontitel definitief buiten be reik is. Voor Marcel Huybens be staat belangsteling van de kant van de Universiteit van Utah en Basketballers winnen ruim de jeugdinternational heeft wel oren naar het Amerikaanse aan bod. Soortgelijke geluiden zijn er op te vangen bij Grasshoppers, MSV en Trotters. Basketballers tonen zich de laatste jaren in het algemeen wei nig honkvast. Blitz profiteerde er vorig seizoen eindelijk eens van mee en promoveerde naar de eer ste divisie. Coach Krauwel wist zijn ploeg daardoor bij elkaar te houden en zelfs te versterken. Na een veelbelovende start is er in Voorschoten toch niet uitgeko men wat op grond van de aanwe zige kwaliteit verwacht mocht worden, met als gevolg dat enke le spelers (Kleijhorst, Westrate, Goossen) erover denkt om het volgend jaar wat rustiger aan te gaan doen. John Raan is vorige week al uitgestapt. Green Eagles kreeg de overwinning op een presenteerblaadje aangereikt toen het uiterst pover schietende Blitz (schot 30%) na rust (36-41) in zeven minuten slechts zeven BVO Alphen heeft gisteren de eer ste wedstrijd uit de halve finale van de Nederlandse beker in Rot terdam met 77-81 gewonnen van AMVJ. Bij rust leidde BVO nog met 27-45, maar halverwege de tweede helft kwam de bekerhou der weer langszij (65-65). BVO wist door scores van Jeroen van Leeuwen en Steve Deul in de slot fase de winst veilig te stellen. Het was voor rayon koploper AMVJ de eerste nederlaag van dit sei- punten scoorde. Van 41-43 werd het 48-64 en was de tweede thuis nederlaag een feit. Topvorm Feestvreugde in Lisse na het huzarenstukje tegen Midland. Een week eerder had de Utrecht se formatie de koppositie overge nomen van Cheetah, maar tegen de hechte Lisser defensie was er geen doorkomen aan. "Lisse is eindelijk in topvorm", stelde de blije coach Broekhof. "Deze competitie is veel spannender dan de eerste divisie. Je móet ie dere week goed spelen om zeker te zijn van je plaats, maar je hebt ook steeds weer winstkansen. Dat is nu wel gebleken". Lisse sloeg al in de eerste helft een flink gat (28-12) en Midland wist dat pas na de pauze (41-26) enigszins te overbruggen: 56-47 (na 56-36). Lida van der Voort maakte echter aan alle spanning een einde door met twee drie punters op ry, plus een bonus en 'normale' score Lisse definitief op afstand te zetten. "Als we de ze week ook winnen van Olym- pia kan dit seizoen niet meer stuk en kunnen we zelfs gaan mikken op de vierde plaats", al dus Broekhof na afloop van het uiteindelijk met 80-65 gewonnen duel. Lida van der Voort was met 27 punten topscoorster. De Boer kwam tot 22 punten voor Mid land. Grasshoppers kende bij de vrouwenploeg personeelsproble men. Petra van der Oever en Jac queline van Beelen ontbraken te gen Black Eagles wegens blessu res. De titelkandidate, in Rosma len aantredend met slechts vijf speelsters, had het daardoor één helft moeilijk: 28-29. In de twee de helft werd het verschil toch nog groter: 45-73. Leiderdorp ondervond geen tegenstand van Grasshoppers, dat met zeven man (twee junio ren, twee reservespelers) de Rijn was afgezakt. Erik Huybens pro beerde vergeefs met een (overi gens mislukte) achterwaartse dunk nog wat leven in de brou werij te brengen. Het bleef een wedstrijd zonder hoogtepunten: 99-64. Trotters verging het niet an ders tegen de tweede degradatie kandidaat, Voorne. "Die gasten trainen één keer per week en nog op vrijdag ook", gaf Leiden- coach Kales het verschil tussen beide ploegen (86-57) al aan. MSV maakte het zichzelf nog onnodig moeilijk tegen het even eens in de onderste regionen ver toevende OSG: 82-70. De Noord- wijkers moesten herhaaldelijk een achterstand wegwerken (19- 27, 58-60), maar bleken in de slot- fasa toch te sterk voor de Utrechtse formatie. de kast. Lydia van der Poel, giste ren erg goed met haar afstands schoten, kogelde 1-3 in en toen even daarna Helma van der Geest met een sprongworp hoog de 1 de vlucht meegenomen en inge schoten (8-2). In de derde divisie bij de man nen verloor Saturnus van de Tref fers (rust 4-6, eindstand 14-12). Ab Vlaardingse keepster op haar Dieben raakte even na rust gebles- zwakke punt aantastte (3-3), begon seerd en kon de rest van de wed de Hollandiaan fouten te maken in de defensie. De uitstap was er nog wel maar inklappen was er bij de Vlaar- /dingse vrouwen niet meer bij. Dat gaf Roos van Leiden de kans op 3- 3. Met een treffer van Helma strijd niet meer voluit meespelen. By de vrouwen verloor HW70 met 5-10 van het Goudse Vires. Ge lukkig voor HW verloor ook de Hollandiaan van Oase en dat bete kent dat de Voorschotense debu tanten in de derde divisie in Voor der Geest sloot Oase de eerste helft schoten het vege lijf nog kunnen (4-3). Tot 5-5 in de tweede helft mocht de Hollandiaan bijblijven. Toen scoorden achtereenvolgens Lydia van der Poel tweemaal van afstand en bepaalde Helma van der Geest van afstand met een laag schot de eindstand op 9-6. Mooiste treffer van de wedstrijd was de ge lijkmaker (5-5), van Roos van Lei den. Aan de cirkel speelde zij haar verdedigster met een halve draai van rechts naar links volledig op het verkeerde been en op haar in zet was de Vlaardingse keepster evenzo kansloos. Komende zondag valt de beslis sing. Dan zal koploper Quintus 2 in Rotterdam moeten zien te winnen van WIK en krijgt Oase in Roelofa- rendsveen het Rotterdamse Snel- wiek op bezoek. In de afdelings eerste klasse bij de vrouwen won Saturnus na een wat stroef begin royaal van degra dant EDH uit Delft. Het duurde on geveer 19 minuten voordat Nicoli- ne Hassefras de zenuwen op de tri bune tot bedaren kon brengen (2- redden. Want dan komt de Hollan diaan op bezoek. Het Stompwijkse HVS verloor in Leidschendam royaal van Aals meer (7-16) maar dat resultaat zal weinig opschudding veroorzaken. Aalsmeer en HVS zijn veilig voor degradatie. Aalsmeer wilde nog wel winnen en had daarom ook meer inzet. De winst was dan ook verdiend. By de mannen in de afdelings eerste klasse werkte Rijnstreek zich met een afgetekende 29-19 winst op HVS naar de koppositie van het voorportaal van de derde divisie. En wie leidt de Alphena- ren? De Amsterdammer Menno Bom, in de glorieperiode van Sa turnus een vaste speler van de ba- sisploeg. HW'70 haalde het stoute stukje uit leider Hellas 3 op een hoogst onwelkome nederlaag te trakteren. In Voorschoten werd het 17-13. Een zege waar ook de Hagenaars weinig op konden af dingen. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16