Manchester raakt verder achterop Quick Boys verrast AZ'672-2 Schumacher dreigt: Ik ga niet naar Mexico China ziet rood en geel Everton vergroot voorsprong tot zes punten Competitieleiders in grote problemen Veldhoven Nyström in Laquinta de sterkste slaat toe Drie koplopers bij rugby MAANDAG 3 MAART 1 Gary Lineker en Graeme Sharp, dit seizoen samen al goed voor 49 doelpunten, schoten raak voor Everton, dat de 32.133 toeschou wers op Goodison Park erg lang liet wachten. De bevrijdende tref fers vielen pas in het laatste ^war- tier. Liverpool bewaarde gisteren het lekkerste tot het laatst. Ian Rush zorgde in de laatste seconden voor de winnende treffer bij Tot tenham Hotspur. Chris Waddle zet te de Londense formatie al in de derde minuut op voorsprong. Ex- Ajacied Jan Mölby bracht de elftal len weer op gelijke voet, Rush de strijd besliste. NEURENERG - Toni Schuma cher, doelman van FC Köln en het nationale team van West- Duitsland, is kwaad op bonds coach Franz Beckenbauer. De sluitpost voelt zich in de steek gelaten door 'Kaiser Franz', die Schumacher onbehoorlijk gedrag heeft verweten tijdens het duel vorige week tegen Bayern München. Schuma cher heeft nu gedreigd' niet naar Mexico te zullen gaan. Vanwege twee gele kaarten werd Schumacher in de door FC Köln verloren werdstrijd tegen Bayern weggestuurd. De doelman overwoog daarop in hoger beroep te gaan, maar de ze week zadelde de tuchtcom- missie van de Westduitse voet balbond Schumacher op met 4 duels. Hij moet waarschijnlijk de vriendschappelijke inter land tegen Brazilië missen, want het in West-Duitsland niet gebruikelijk dat geschor ste spelers voor een interland worden uitgenodigd. Manchester United ging in Sou thampton ook pas in de slotfase onderuit in een duel, dat meer boeide door fouten en glijpartijen dan door kunde. Middenvelder Glenn Cockerill gaf in de 81e mi nuut de titelpretenties van United een gevoelige knauw. Cockerill, die eerder dit seizoen door Sou thampton werd overgenomen van tweede-divisieclub Sheffield Uni ted, profiteerde van een blunder van Colin Gibson en liet doelman Chris Turner, die de voorkeur had gekregen boven international Gary Bailey, geen schijn van kans. West-Duitsland De voorsprong van Werder Bre men op Bayern München in de Bundësliga is zaterdag geslonken tot drie punten. De koploper speel de in Mannheim 1-1 tegen Waldhof. Bayern had veel geluk tegen FC Nürnberg en won met 1-0. Het duo behoeft voorlopig niet bang te zijn voor de achtervolgers. Borussia Mönchengladbach, acht weken on geslagen en 'op drie punten van Bayern, verloor met 0-2 van degra datiekandidaat Fortuna Düssel- dorf en Leverkusen bleef tegen VFL Bochum op 1-1 steken. De kou had weer eens zijn invloed op de Bundësliga. Veel werd er niet gescoord, zestien keer, en de terrei nen van Uerdingen en Hamburger SV bleken niet geschikt voor top voetbal. De toeschouwers kwamen massaal naar de slreekderby tus sen Nürnberg en Bayern (56.000). maar bleven bijna net zo massaal weg bij de overige duels, met als dieptepunt Köln - Stuttgart (2-1), dat werd gevolgd door vijfduizend belangstellenden. Spanje Aan de kop van de ranglijst in de Spaanse eerste divisie hebben zich geen verrassingen voorgedaan. Lijstaanvoerder Real Madrid had geen enkele moeite de uitwedstrijd tegen Hercules Alicante met 3-0 te winnen. FC Barcelona bleef op zes punten achterstand staan. Op ei gen veld ging Real Valladolid met 0-4 ten onder. Ook de drie. Athletic Bilbao, zegevierde zondagavond laat thuis met 2-0 over Sporting Gijon. Het stadion in Neurenberg was volgestroomd voor de twintigste Bundesliga-ontmoeting tussen de twee Beierse teams. Voor de thuis- .club betekende het de kans zich van het Bayern-complex te ont doen. Dat gebeurde dus niet. Mi chael Rummenigge bezorgde Bayern in de 62e minuut op aange ven van de immer offensief inge stelde Nachtweih, die de bal van rechts temidden van enkele weife lende verdedigers liet neerkomen, de winnende treffer. De betere kansen bleven voor Nürnberg, dat welgeteld 38 seconden voor tijd pech had, toen Andersen met het hoofd op de paal mikte. Bremen mag zich gelukkig prij zen met Manfred Burgsmüller., die pas in de loop van de competitie tot de selectie toetrad. De 36-jarige spits zette Werder met zijn negen de doelpunt in de tweede helft op 1-1, nadat Walter al in de 26e mi nuut voor Mannheim had ge scoord. België PEKING (Rtr) - De Chinese voetbalbond zal twee teams samenstellen om uit te maken, welke ploeg het land mag vertegenwoordigen in officië le interlands. Dat berichtte het dagblad China Daily zaterdag. De Roden en de Gelen, zoals de concurrenten zullen worden genoemd, moeten door hun onderlinge strijd het voelbalpeil verhogen. Het beste elftal speelt in mei tegen wereldkampioen Italië. De bond heeft besloten tot de maatregel vanwege de wanprestatie in de voorronden voor het wereldtiteltoernooi. China werd in mei uigescha- keld door Hongkong, dat met 2-1 won. Vele supporters misdroegen zich overigens na deze nederlaag. Coach 'Zeng Xueling nam onmiddellijk ont slag. Hij werd opgevolgd door Nian Weisi, ondervoorzitter van de bond. Weisi zal als coach fungeren van de Roden, samengesteld uit spelers van Peking, Guangdong, Sjanghai en een legerteam. Nationaal kampioen Liaoning levert het merendeel van de Gelen, inclusief de technische staf. In de vijf wedstrijden uit het Bel gische topvoetbal deden zich drie verrassingen voor, was de kwaliteit van het spel slecht en werd er be halve tegen de bal tegen benen van tegenstanders geschopt. De derdeklasser Francs Boraing won in de kwartfinales van het be kertoernooi de eerste wedstrijd te gen eersteklasser Seraing met 1-0. Cerkel Brugge zegevierde bij Stan- dard Luik met 2-1. Dat was een bij zondere prestatie. Met een nume rieke minderheid werd in de twee de helft een achterstand omgebo gen in een overwinning. Cerkel moest met tien spelers verder, toen Krncevic de rode kaart kreeg. De Joegoslaaf bleef ook na de gele kaart tegenstanders onderuit ha len. Vier Bruggelingen kregen voor rust geel. Met elf tegen tien nam Standard Luik de leiding. Wintacq benutte een strafschop na een overtreding van Carly tegen Repcic. De over treder zorgde zelf voor het sensa tionele keerpunt. De Fin Ukkonen bracht Carly in scoringspositie: 1- 1Raes zorgde op slag van tijd voor het winnende doelpunt. Beerschot - Mechelen en Club Brugge - Lierse werden afgelast. In de drie inhaalwedstrijden voor de competitie bleek runner-up Ware- gem al met de gedachten bij de Eu ropa Cup-wedstrijd van woensdag in Split tegen .Hajduk te zijn. De uitwedstrijd tegen rode-lantaarn drager Waterschei werd met 0-1 verloren door een doelpunt van de Zaïrees Zidane. Italië Michel Platini en doelman Stefa- Foreholte wint toernooi Unitas LEIDEN - Foreholte is giste- r<?ri winnaar geworden van het zaaltoernooi van Unitas Lei den. In de Groenoordhallen toonden de Voorhouters zich in de finale sterker dan het twee de ,team van Haarlem en ZLC. Bij de reserveteams werd een uit jeugdspëlers samengestelde ploeg van FC Den Haag win naar vóór ZLC en SJZ. ZEIST (GPD) - Het uitvallen van drie opeenvolgende pro gramma's dreigt de competitieleiders van het betaalde en het amateurvoetbal in de problemen te brengen. "We zit ten nog niet echt in de knoop, maar er moet niet veel meer bovenop komen", aldus Bertus Rijkhoek, mede belast met de competitieleiding bij de profs, en Van der Waals van de amateursectie van de KNVB. "Als we nog meer afgelastin gen krijgen, gaan de competities doorlopen tot in juni wanneer het WK al speelt. Dat willen we kosten wat het kost voorkomen, want tijdens het WK zal de belangstelling voor Nederlandse wedstrijden natuurlijk nog minder wor den". Zoals het er nu naar uit ziet kun nen de competities nog "in de tweede helft van mei" beëindigd worden. Maar daartoe zullen zowel de profs als een aantal topamateur- clubs wedstrijden op midweekse dagen moeten afwerken. Zo staat al vast dat de betaalde voetballers op dinsdag 25 maart moeten inha len en dat het afgelaste programma van het afgelopen weekeinde ver huist naar een midweekse dag in april. Het programma van 15 en 16 februari gaat naar 15 en 16 maart, dat van 22 en 23 februari naar 22 en 23 maart. "Kort op elkaar, maar het kan nog", aldus Rijkhoek, "alleen moet er niet veel meer gebeuren, anders wordt het een onoplosbare puz zel". Dat geldt ook voor het program ma van de amateurs en dan vooral van die clubs die meer dan 22 wed strijden moeten spelen. "Alle nor male speeldagen zijn opgesou peerd", zegt Van der Waals. De amateurs zullen dan ook op 30 april in actie moeten komen en vrijwel zeker ook op Hemelvaarts dag en twee keer tijdens de Paas- en Pinksterdagen. "En het staat ook al vast dat we topamateurs achterstallige duels midweeks zul len moeten inhalen", aldus Van der Waals. "Dan kunnen we nog voor 31 mei klaar zijn. Het is alleen niet te hopen dat de winterperiode wordt besloten met een regentijd. Dan krijgen we echt problemen". Om niet nog meer in problemen te raken met het afwerken van het programma, heeft de KNVB de profclubs het voorstel gedaan om de rest van dit seizoen geen replays meer te laten spelen van gelijk geeindigde bekerwedstrijden. Is een bekerduel na negentig minu ten nog onbeslist, dan zou de KNVB graag zien dat er onmiddel lijk verlengd wordt. Levert die ex tra speeltijp ook geen winnaar op, dan moetën strafschoppen maar uitkomst bieden. "Er zijn door de vele afkeuringen geen voldoende data meer voor de bekerreplays", aldus Jan Huij- breg'ts, secretaris van het bestuur betaald voétbal van de KNVB. "Houden we vast aan het overspe len van gelijk geeindigde beker wedstrijden, dan betekent dit dat we tijdens het WK in Mexico nog bezig zijn, en dat mag toch nooit de bedoeling zijn. Ik heb de clubs af gelopen vrijdag dan ook een en quêteformulier toegestuurd waar in ze uit twee mogelijkheden kun nen kiezen: handhaving van de voor dit seizoen vastgestelde pro cedure of de replays schrappen. Persoonlijk ben ik voorstander van het laatste, het is de enige manier waardoor het programma nog op tijd, en daarmee bedoel ik voor de WK, kart worden afgewerkt". LONDEN - Titelverdediger Everton heeft zaterdag aan de kop van de eerste league van de Engelse voetbalcompetitie meer afstand genomen van Manchester United. De Europa Cup-winnaar uit Liverpool won voor eigen publiek met 2-0 van het met degradatie be dreigde Aston Villa. De kloof met de Mancunians, die in Southampton verloren (0-1), werd daardoor vergroot tot zes punten. LAQUINTA (AFP) - Joakim Nys- tröm heeft gisteren het internatio nale tennistoernooi van La Quinta gewonnen. De 23-jarige Zweed won in de finale met 6-1 6-3 6-2 van de Fransman Yannick Noah. Nys- tröm was als vijfde geplaatst, de twee jaar oudere Noah als vierde. De partij vergde een uur en veertig minuten. Tijdens het duel was het snikheet: rond 40 graden. Het is de tweede maal, dat Nyström (num mer negen op de wereldranglijst) dit nog jonge seizoen een Grand Prix-toernooi wint. Eerder gebeur de dat drie weken geleden in To ronto. Nyström verdiende een eer ste prijs van 55.250 dollar (onge veer 82.000 gulden), Noah moet het met de helft doen. Laatste uitslag: finale enkelspel: Joakim Nyström (Zwe) - Yannick Noah (Fra) 6-1 6-3 6-2. AMSTERDAM - Charles Veldho-- ven is gisteren in Amsterdam Ne derlands kampioen geworden. Op het ijs van de Jaap Edenhal Ver overde de Oegstgeestenaar zijn derde nationale titel in successie. Zijn clubgenoot Peter van de Vel de uit Zoeterwoude van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL) greep het brons. Menno Boelsma werd tweede. Veldhoven had dit weekeinde aanzienlijk meer moeite met het behalen van de titel dan vorig jaar. Toen stond al na drie afstanden vast dat de Oegsgeestenaar kam pioen zou worden, doordat hij drie finales won. Dat was zaterdag en zondag anders. Zijn grootste con current Menno Boelsma uit Noot dorp won zaterdag de finale op de 500 meter en zondag de 1000 meter. Veldhoven won zaterdag de 1500 meter. Daardoor bleef de strijd om de titel spannend tot op de laatste afstand: de 3000 meter. Na een felle strijd ging de overwinning tenslot te naar de Oegsgeestenaar. Mesker Marcella Mesker verkeert bij het met 75.000 dollar gedoteerde toer nooi in Oklahoma City in topvorm. Nederlands beste tennisster be reikte zaterdag twee finales. In de enkelspel versloeg zij in de halve finales de Amerikaanse Candy Reynolds in twee sets: 6-3, 6-4. In de eindstrijd speelt de 26-jarige Haagse, in Oklahoma als vijfde ge plaatst, tegen Lori McNeil. In een Amerikaans onderonsje won zij van Beth Herr. Ook in het dubbelspel bereikte Mesker de eindstrijd. Met haar vas te partner, de Francaise Pascal Pa radis, versloeg zij de Amerikaans/ Argentijnse combinatie Sands/Paz. McNeil kwalificeerde zich even eens voor deze finale. Met Catheri ne Suire won zij van het Ameri kaanse duo Horvath/Russell. Uitslagen: enkelspel, halve fina les: Marcella Mesker - Candy Rey nolds 6-3, 6-4; Lori McNeil - Beth Herr 6-3, 7-6. Utrechter Lindenaar scoort 0-2 voor zijn ploeg in het vriendschappelijke duel met Rijnsburgse Boys. (foto Fret) Rohdo LEIDEN - Rijnsburgse Boys en Quick Boys kregen het afgelopen weekeinde bezoek van respectie velijk FC Utrecht en AZ'67. De Rijnsburgers verloren met 0-2, de Katwijkse eersteklasser kwam op één van de bijvelden een verras sende 2-2 deling overeen. Rijnsburgse Boys gaf de erdivi- sionist uit de Domstad goed partij. De geelzwarten werden weliswaar gedurende een belangrijk deel van de strijd terug gedrongen, maar kregen toch aanrherkelijk meer ruimte dan tegen 'Ajax en Feye- noord. De Utrechters kregen de meeste kansèn, maar aan de ande re kant van het veld kregen ook de Rijnsburgers Martin de Louw en Hans Zwaan mogelijkheden. Beide spelers hadden het vizief echter niet op scherp staan. Dit ih tegen stelling tot'de Utrechtse jeugdspe lers Van der Meer en Lindenaar, die ieder in de eerste helft éénmaal scoorden. Rijnsburgse Boys moest het al na een kwartier zonder Huug Aan- dewiel stellen, die een rugblessure opliep. De aanvoerder ging voor onderzoek naar het ziekenhuis, waar werd geconstateerd dat Aan- dewiel een gekneusde spier had opgelopen. Bij Quick Boys kregen de 'oud jes' Theo Guyt, Freek Rienks en Kees van Rooyen rust en moesten Johan Jonker, Teun van der Plas en Frenk van der Kley vanwege een blessure' vanaf de kant toekij ken. Het jonge team dat overbleef deed niet onder voor AZ, dat alleen Kees Kist miste. Arie van Duyn zorgde voor een 1-0 ruststand. Na de rust maakte Siegfried Lens gelijk, waarna Ger- rie Kleton zijn ploeg op voor sprong zette. Kees Varkevisser be zorgde zijn ploeg hierna via een treffer van afstand alsnog een ge lijkspel: 2-2. UVS oefende eveneens tegen be taalde vereniging, zij het van eerl minder kaliber. In Dordrecht tra den de Leidenaars aan tegen DS'79, dat een 2-0 overwinning be haalde dankzij doelpunten van Van der Wiel en Melis. Lugdunum ontmoette op het kunstgras van Roomburg hoofd klasser Wilhelmus. De Voorburgse ploeg won met 4-2. Voor de Leide naars scoorden Daan Kooimans en Kees Schouten. Katwijk behaalde zaterdag een 2-1 overwinning op Roodenburg. John Chiedozie van Tottenham en Alan Hansen van Liverpool in fel duel om de bal verwikkeld. (foto ap» no Tacconi hebben Juventus giste ren een beetje lucht gegeven in de thuiswedstrijd tegen degradatie kandidaat Udinese. Juventus, in de kwartfinales om de Europese beker uitkomend tegen Barcelona, wón met 2-1 door en had daarvoor een doelpunt van de Franse inter national en een schitterende red ding van Tacconi nodig. De zege hield de voorsprong van vier pun ten op AS Roma in stand. Het door blessures en schorsingen gekwel de Roma speelde immers het weer eens tegenvallende Inter weg: winst van 3-1. Wim Kieft kon met Pisa niet in het goede spoor blij ven. Sampdoria was met 3-0 te sterk. Juventus, op jacht naar het 22ste landskampioenschap, kwam al in de negende minuut op voorsprong. Briaschi was zo attent te reageren, toen de bal via het lichaam van een verdediger voor zijn voeten be landde. Udinese had niets te verlie zen en maakte het de Turijnse ploeg, van de tweede week van het seizoen aan kop, lastig. Dat resul teerde in de twintigste minuut in een treffer van Miano. Pas halver wege de tweede helft kreeg Juven tus de gelegenheid tegengas te ge ven. Mauro passeerde twee verde digers en bediende Platini op maat: 2-1. Twee minuten later re kende iedereen op de gelijkmaker. Carnevale kon feitelijk niet mis sen, maar de wanhoopspoging van Tacconi bracht daarin verande ring. Toninho Cerezo waagde het in CARDIFF/TWICKENHAM (AFP/ Rtr) - Met nog één speeldag te gaan is de situatie in het traditionele vijflandentoernooi rugby buiten gewoon spannend. Drie landen, Frankrijk, Schotland en Engeland, hebben twee van de drie duels ge wonnen. Wales is met vier punten uit vier wedstrijden uitgespeeld en Ierland is met drie nederlagen laat ste. Zaterdag zegevierde Frankrijk in Cardiff met 23-15 over Wales. Bij de rust van de wedstrijd, die 62.500 bezoekers trok, leidden de Fransen Rome voor zestigduizend toe schouwers twee keer van elf meter te missen. De Braziliaan schoot eerst naast en mikte vervolgens op doelman Zenga. Gelukkig voor Ro ma deed Francesco Graziani het beter. De voor de geschorste Pruz- zo spelende veteraan scoorde voor de pauze twee keer binnen tien mi nuten. Gerolin was vijf minuten voor tijd succesvol. met 11-9. In Twickenham, waar 60.000 rugbyliefhebbers op de tri bunes zaten, versloeg Engeland de Ieren met 25-20. Halverwege had den de bezoekers nog een voor sprong van 10-9. Over veertien dagen speelt Frankrijk thuis tegen Engeland en ontvangt Ierland de Schotten. De stand is: Frankrijk 3 2 0 1 4 70-42 Schotland 3 2 0 1 4 66-45 Engeland 3 2 0 1 4 52-71 Wales 4 2 0 2 4 59-48 Ierland 3 0 0 3 0 41-73 Veldhoven was bijzonder con tent met zijn derde titel. "Ik ben de laatste weken wat grieperig ge weest, daardoor liep het niet hele maal zoals vorig jaar. Bovendien had Menno een goed weekeinde en daardoor was het ook veel zwaar der dan in 1985", aldus Veldhoven. Hij kijkt dan ook met optimisme naar het wereldkampioenschap shorttrack, dat over enkele weken in het Franse Chamonix wordt ver reden. "Het is alleen jammer dat ik in tegenstelling tot vorig jaar nog niet tegen die mannen heb gere den. Daardoor weet je niet hoe het met de concurrentie is gesteld. Maar desondanks heb ik wel ver trouwen in een goede afloop"". Ook andere rijders van de Leidse vereniging reden een goed kam pioenschap. Richard Suyten uit Stompwijk werd in de eindstand vijfde en Cees Boer (Woubrugge) achtste, vóór zijn clubgenoten Wal ter Koeken (Zoeterwoude) en Mare' Velzeboer (Oud Ade). Bij de vrouwen ging de titel naar Esmeralda Ossendrijver van DKIJV uit Delft. Zij was de snelste vóór Monique Velzeboer (IHCL), Simone Velzeboer (IHCL) en haar zus Manuela Ossendrijver. De jongens en meisjes reden om de LTC-cup. Bij de meisjes ging de overwinnig naar Petra Ernst (DKIJV) en de Leidse meisjes Joël- le van Koetsveld en Claudia Wol vers. Rob Lijtsman van'IHCL won de strijd bij de jongens, vóór Henk Endeveld (DKIJV) en Erwin 1 Scheepstra (Trias). Frits Hooge- veen, Marcel Bliek en Erik Dui velshof van IHCL pakten de vierde tot en met zesde plaats.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14