VAN 14.5#IVOOR 89i Couturiers zorgen voor een koket, vrouwelijk beeld Golf, een knipoog naar de jaren '40 Kort en strak, ook bij Ungaro. Op een strak zwart satijnen jurkje laat hij een rose jas dra gen. (foto AP) Soms is het best prettig niet tot de jet-set te behoren. Want stel je voor dat je voor het komend seizoen een keuze zou moeten maken uit de haute-couture-kleding. Er zou de eerste maanden niets anders meer op het menu komen dan water en rauwe groenten. En all^ vrije tijd zou opgaan aan joggen en fitness- training. Je moet door een lam peglas kunnen om aan het beeld voldoen dat de Franse ontwerpers voor ogen hebben. Een wespetaille en ranke heupen zijn wel het minste waarover je moet be schikken om een creatie van Dior, Cha nel of Saint Laurent te dragen. Ook de benen mogen geen onsje te zwaar zijn, want met een rok valt de komende zo mer ook niets meer te verbergen. De strakke rok, tot op de knie en zelfs de mini-rok keren terug in het haute-coutu- re-beeld. Hoe verschillend de collecties van de diverse couturiers ook zijn, over een ding zijn ze het roerend eens: de ronde, vrouwelijke lichaamslijnen moeten dui delijk gezien kunnen worden. Het ac cent komt te liggen op borsten, taille, heupen en niet in de laatste plaats op de benen. Deze moeten dan wel zijn gesto ken in schoenen met hoge hakken. Wat overblijft van het modebeeld van de laatste jaren is de brede schouderlijn, want die laten de couturiers nog niet los. Voor wat de kleuren betreft is er minder eensgezindheid onder de heren coutu riers. Opvallend veel werd wel gebruik gemaakt van zwart wit maar daarnaast kwam het hele kleurengamma aan bod. Vrouwelijkheid alom dus in Parijs en daar horen blijkbaar geen pantalons bij. Wel veel pakjes met een ingesnoerde taille, veelal met een brede ceintuur en een afstaand schootje, gedragen op kor te rechte rokken tot op de knie maar meestal net er boven. Opvallend is het grote aantal strapless-japonnen en top jes in de vorm van een bustier. Ook laten de couturiers met lage decolleté's, zowel voor als achter, en uitsparingen in het rugpand heel wat van het vrouwenli chaam zien. Toch kan er nauwelijk spra ke zijn van een sexy haute couture, eer der van een koket modebeeld. Dior. (foto AP) Jurkjes die doen denken aan de ja ren kort voor de Tweede Wereldoor log. Nina Ricci tekende voor deze ontwerpen. (f0to ap> Pierre Balmain maakte deze jurk, die in zwart-wit is uitgevoerd. veel komen couturiers met stra- Torrente toont hier een ont werp in zwart-wit. Ook het vrij strakke jasje en de effen rok zijn in zwart-wit uitgevoerd. De haarmode van de rond jaren veertig heeft model gestaan voor 'Golf, de voor- jaarslijn 1986 van Intercoiffure Interbeauté Nederland. Alleen de kappers van nu hebben het heel wat gemakkelijker dan hun collega's uit die jaren. De permanentvloeistoffen en verven zijn tegenwoordig zo uitgekiend dat er bijna niets meer mis kan gaan. Bovendien is de vakkennis van de coiffeur met zevenmijlslaarzen toegenomen. Duur woord dat coiffeur, maar het Intercoiffurelid Hans Heemskerk, die in Sas- senheim zijn salon heeft, maakt een duidelijk onderscheid tussen kappers en coif feurs. De coiffeur is de creatieve man, hij speelt met nieuwe lijnen en voegt daar vaak nog iets eigens aan toe. Hij is een beetje te vergelijken met de créateur uit de kledingwereld terwijl je, de vergelijking doortrekkend, de kapper meer als een confectionair moet zien. Beiden zijn vaklieden, weten waarmee ze bezig zijn, maar de nieuwtjes komen van de 'créateur'. De coiffeurs hebben dus gezorgd voor de nieuwe Golflijn, die in het Amsterdam se?* Okura Hotel werd gepresenteerd in aanwezighéid van Alexandre, de Parijse jet-setkapper, die ook president is van de wereldorganisatie Intercoiffure. Maar 'Golf is de lijn die Intercoiffure Nederland helemaal voor de Nederlandse klant en zijn wensen ontwierp, voor vrouwen maar ook voor mannen. De naam laat natuurlijk niet veel te raden over. Het is een golvend haardracht, de lijn is veel zachter dan die van het Bob-kapsel. Voor dit kapsel is in negen van de tien gevallen wel een permanent nodig. Maar wie deze nieuwe lijn eerst eens een keertje wil proberen kan de vakman ook om een watergolf vragen. 'Golf kan op vele manieren worden gedragen van sportief kort tot heel vrouwelijk halflang. Verder wordt er bij Golf heel geraffineerd met kleuren gewerkt. Verf en de technieken maken het mogelijk een 'zon-effect' in het haar te brengen. Dat wil zeggen, het haar ziet er uit alsof het al beschenen is door de vakantie-zon. Voordeel van deze 'sunshine-color' zoals het in vaktermen heet, is datje geen uitgroei ziet. Iets meer kleuring geeft de 'flying-colors'-behandeling, die nog het meest weg heeft van een heel knappe aan gebrachte coupe-soleil. In veel kapsels wordt gel gebruikt en ook de haarlak komt er weer aan te pas. En deze twee produkten maken datje het kapsel zelf heel goed in model kunt houden, mits je maar eens in de zes weken bij de kapper binnen stapt. Thermo-4 seizoenen-dek bed. 65% ganzedons/35% ganzeveertjes: Lits'-jum., voor 1;100.- 795.- 2-pers.. vooraf-695-1-pers. Damestaschje, echt peau de suède, met zijden voering, binnenbeugcl met wit glacé-leder, voorhanden in alle modellen, it*, passend bij ?j^elk toilet Leren tas, 4 kleuren. Behaaglijke sprei, zware kwaliteit wollen mengsels, vriendelijke tinten. Eau de toilette Crime Passionnel, Julien Le Roy. 55 - Bij aankoop hiervan leren Julien Le Roy sleutel-etui t.w.v. 27.90* cadeau Buitengewone sortering Eau de Cologne, Parfums, Poeder enz. Van de bekende 1 huizen o.a. Coty, h Turelle, Myrurgia, [k Caron enz. V.a. i contanten. Een grote keus uit wit porseleinen artikelen met kleine schoonheids foutjes. Nu met 25% korting. KORTING Gebloemd servies, uit eersteklas aardewerk vervaardigd, degelijke glazuurlaag, 24-delig. Blazerpak, Bijenkorf Huis Collectie. 4 kleuren. 38-42. Rok. voor 99 - Blazer, voor JSG.- 115 - Blouse. Bijenkorf Huis Collectie. 100% katoen. 36-46. voor^-59- Rok en blazer Leren instapschoen. Antonio Paolo. 36-42 plus halve maten. Fantasie damesschoen, grijs suède, Louis XV hak. I Jongedames costuum, pr. crcpe |de chine m. fijn kant kraagje, aardig geplooid manchetje in zwart, marine en moderne tinten. normaal 60.- Nu 50 - 160 cm o en 140x180 cm. normaal 45- Nu 35.- Chintz kussenhoesje in 20 kleuren, 19.90 Veren binnen- kussentje 9.90 Nu samen 19.- Badddoek. Rits Roval. 16 kleuren, normaal 26.90 Nu 19- Wollen damesblazer, marine, double breasted, normaal 259- Nu179.~ Fotoboek. 's-Gravenhage in vroeger dagen', exclusieve reprint voor de Bijenkorf. Nu 1750 In de periode 3 maart - 29 maart op de cosmetica- afdeling volop promotie-activiteiten en jubileumaanbiedingen van de befaamde cosmeticahuizen. Plus, ter verhoging van de feestvreugde, deze speciale Horeca-aanbied ing: gerookte zalm met toast en boter en een glas champagne: 14.75 Een cornet gesorteerde bonbons. 250 gr. band, secondewijzer en datum, normaal 169.- Nu 125.- Breigarens, Bijenkorf Huis Collectie, cotton glossy, 11 kleuren, 50% katoen/50% viscose, per bol normaal 3.50 Nu 2.50 Solitair oorstekers met groeibriljanten, 2x0.02 crt, kleur Wesselton, kwaliteit VS1, normaal 290.- Nu 235.- Splitairring met groeibriljanten, 0,04 crt. kleur Wesselton, kwaliteit VS1, normaal 370.- Nu 295.- Leren damesceintuurtje, in vele kleuren, normaal 17.50 Nu 10.-Öp alle vazen van de afd. Woondecoratie, deze week 30% korting. Uni tafelkleed, Bijenkorf Huis Collectie, 15 kleuren, 100% katoen, 180 cm o, 160x220 cm en 180 x 180 cm, Voor de goede orde de hierbij afgebeelde artikelen uit 1926 zijn helaas uitverkocht en dus met meer verkrijgbaar. Deze jubileumaanbiedingen zijn geldig t/m 8 maarten zolang de voorraad strekt *8ron Centraal Bureau voor de Statistiek

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10