Celdeuren in Manilla open LAATSTE Labour zuivert de rijen MARGARINE NIEUWS! ch Reagan heeft leren schaken Turkse president ontvangt Arafat Aquino verleent amnestie Nieuw boek over Van der Lubbe Schuilplaats CCC ontdekt Avondklok in Haïti Cairo: 2.000 arrestaties Vaker controle nodig leiding Sowjet-Unie Witte Huis offert twee pionnen en wint DONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 MANILLA (GPD/AP) - De Filippijnse regering van president Corazon Aquino heeft vandaag de onmiddellijke vrijlating gelast van 33 politieke gevangenen. De zaken van 400 andere gevangenen worden zo snel mogelijk onderzocht. BONN (AFP) - Onder Duitse his torici is opnieuw een polemiek op gelaaid over de geschiedschrijving van de brand in het gebouw van de Rijksdag, die Hitler in 1933 aan greep om zijn dictatuur te vestigen. Volgens de zes auteurs van het boek "de brand in de Rijksdag, op heldering van een historische le gende", dat gisteren in Bonn werd gepresenteerd, is de Leidse anar chist Marinus van der Lubbe de enige dader van de brandstichting. Van der Lubbe is door de nazi's te rechtgesteld. Ze beschuldigen andere historici van geschiedvervalsing. Die be schuldiging is met name gericht te gen het "Internationale comité voor wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en gevolgen van de Tweede Wereldoorlog", dat be ter bekend staat onder de naam "Comité van Luxemburg". Hiertoe behoren onder meer de schrijver Edouard Celic en de Zwitserse pro fessor Walther Hofer. Het comité van Luxemburg zou. om zijn these van een nazi-complot rond de brandstichting te staven, docu menten hebben vervalst, en getui gen hebben opgevoerd die al lang dood waren en met brieven heb ben geknoeid. Van der Lubbe zou in deze opvatting het slachtoffer van nazi-manipulaties zijn ge weest. Het nieuwe boek. geschreven door onder meer de hoogleraren Hans Mommsen en Henning Koh ier. stelt dat de leden van het comi té van Luxemburg weigeren inza ge te verschaffen in de originele stukken Ze stellen overigens na drukkelijk dat ze geen afbreuk wil len doen aan de misdaden van het nationaal-socialistisch bewind. BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft opnieuw een schuil plaats ontdekt van de CCC. de ter roristische organisatie die met tientallen bomaanslagen grote on rust teweeg bracht in Beleië. In een appartement in Luik wer den 15 kilogram dynamiet, wa pens, Belgisch en buitenlands geld en een rijbewijs op naam van Ca- rette. de leider van de organisatie, gevonden. Sedert de arrestatie op 16 decem ber van vier CCC-ers zijn er in Bel gië geen aanslagen meer gepleegd. Generaal Fidel Ramos, de nieuwe len vertrouwelingen vanuit Guam legerchef van de regering, maakte op de militaire basis Hickam vlak- de vrijlating bekend tijdens een bij Honolulu, mis die vanochtend in Manilla Beneden aan de vliegtuigtrap werd gehouden. Een vrijgelaten wachtte een kleine regeringsdele- gevangene, Jaime Verdan, ver- gatie onderleiding van gouverneur scheen daar al in het openbaar. George Ariyoshi van Hawaii. Moei- Mensenrechtenorganisaties ver- zaam daalde Marcos de trap af, on- moeden dat er tijdens het bewind dersteund door een politieman. Op van Marcos in totaal 500 mensen Hawaiiaanse bodem werd hij om- werden opgesloten op grond van hangen met de traditionele bloe de Presidentiële Detentiewet. menkrans. Met onbekende be- De Filippijnse radio meldde dat stemming verdween' de afgezette een speciale militaire commissie president in een limousine. Marcos bijeen zou komen om een lijst op te bezit een luxueus buitenverblijf op stellen van vrij te laten gevange- Hawaii. nen. De Amerikaanse regering heeft De gevluchte ex-president Ferdi- Marcos en zijn volgelingen politiek nand Marcos is gisteravond aange- asiel aangeboden, het wordt niet komen op Hawaii. In een Ameri- uitgesloten dat hij definitief op het kaanse transportvliegtuig arriveer- eiland zal blijven. Op de Filippijnen heeft de nieu we president Corazon Aquino een kabinet gevormd, met Salvador Laurel aan het hoofd. Onder de be noemde ministers zijn er velen die oppositie voerden tegen de ge vluchte ex-president, maar ook en kelen die op de hand van Marcos Aquino beloofde dat ze als den Marcos, zijn familie en tiental- Doodvonnissen in massaproces ANKARA (GPD) - Een van Turkij- e's bijna vergeten massaprocessen president'van de Filippijnen eindigde gisteren, na vijf jaar. In barmhartig" beleid zal voeren om het grotendeels door Koerden be- de wonden te helen die door het woonde Diyarbakir stonden 479 bewind-Marcos zijn veroorzaakt. 'Cory' ging zelfs zo ver dat zij de afgezette dictator genade schonk. Salvador Laurel, de 'running ma te' van Corazon Aquino tijdens de presidentsverkiezingen van 7 fe bruari, is behalve premier en vice- president ook minister van buiten landse zaken. Minister van defen sie is net als onder Marcos 'opstan deling van het eerste uur' Juan Ponce Enrile. De opvolger van ge neraal Fabian Ver, die zich bevindt in Marcos' gezelschap op Hawaii, is generaal Fidel Ramos. Ramos leid de samen met Enrile de opstand te gen het regime-Marcos. Mevrouw Aquino kondigde ver der aan dat zij een oproep zal doen aan het communistische nieuwe personen terecht, beschuldigd van enkele tientallen moorden en roof overvallen, alsmede het geweldda dig bedrijven van separatisme, ter- wille van de stichting van een Koerdische staat. Het proces eindigde in 23 dood vonnissen, waarschijnlijk in dertig jaar cel worden omgezet. Honderd verdachten kregen straffen tussen 6 en 24 jaar, 54 tus sen 1 en 4 jaar die ze dus reeds heb ben uitgezeten. Maar liefst 270 wer den vrijgesproken. Deze hebben dus vijf jaar lang onschuldig door gebracht in Turkije's meest be ruchte gevangenis even buiten Diyarbakir, en krijgen daarvoor geen schadevergoeding. volksleger NPA, dat 18.000 strij ders telt, om tot een bestand te ko men. Premier Laurel zei eerder te verwachten dat 90 procent van dat rebellenleger de strijd zal staken nu er een machtswisseling heeft plaatsgevonden. Hij stelde een al gehele amnestie voor alle politieke gevangenen en NPA-rebellen in het vooruitzicht. Aquino liet weten dat de Ameri kaanse militaire bases in ieder ge val tot 1991 op de Filippijnen mo gen blijven, zoals Marcos met de VS was overeengekomen. Over de periode daarna wilde zij geen me dedelingen doen: „Ik houd mijn opties open", aldus Aquino. PORT-AU-PRINCE (AFP/Rtr.) - De nieuwe regering van Haïti heeft gisteravond opnieuw de avond klok ingesteld na het uitbreken van gewelddadigheden en plunde ringen door woedende menigten die een klopjacht houden naar aan hangers van de gevluchte dictator Jean-Claude Duvalier. Ooggetuigen zeiden dat in zeker tien huizen van voormalige func tionarissen van „Baby Doe", waar onder dat van het hoofd van de ge heime politie Luc Desir, vernielin gen en plunderingen plaatsvon den. Zeker een lid van de beruchte privé militie van Jean-Claude Du valier de „Tontons Macoutes" werd in stukken gehakt. Sporadisch geweervuur was in de namiddag en avond te horen in de hoofdstad. De oproerpolitie pro beerde met het schieten in de lucht benden jongeren uiteen te jagen die met stokken, ijzeren staven, kettingen en bijlen door de straten trokken. ANKARA - PLO-leider Arafat arri veerde hier gisteren voor zijn twee de bezoek aan Turkije sinds 1979. Hij werd op het vliegveld met een broederlijke kus ontvangen door de Turkse premier Ozal en een groep van ambassadeurs van Ara bische landen waaronder Jordanië, ondanks de recente breuk tussen Arafat en koning Hoessein. Afwe zig waren de ambassadeurs van Li bië, Iran en Syrië. door Frans van Hasselt Tegen de verwachtingen in werd Arafat niet per helikopter overge vlogen naar de ambtswoning van president Evren. Per auto ging het eerst naar het mausoleum van Ata- turk, de man die de Turkse repu bliek overeind zette, toen deze na tie reeds leek afgeschreven. Vervolgens werd hij ontvangen door president Evren hetgeen in herinnering bracht dat hij, hoewel enkele malen broederlijk verwel komd in het aangrenzend Grieken land van premier Papandreou, nooit bij een Grieks staatshoofd op bezoek is geweest. Tijdens de lunch pleitte de Turk se premier voor volledige Israëli sche terugtrekking uit alle bezette gebieden. Zonder de Jordaanse ko ning Hoessein te veroordelen van wege zijn recente breuk met Ara fat. noemde hij het akkoord van 11 februari 1985 dat tussen deze twee was gesloten „een grote doorbraak in de impasse van de crisis in het Midden-Oosten". En hij drukte beide zijden op het hart „deze his torische kans niet te missen". CAIRO (AFP/DPA) - Bij het onder drukken van de onlusten in Egypte zijn meer dan tweeduizend men sen, muitende dienstplichtige poli tiemannen en oproerkraaiers, aan gehouden. Dit heeft de Egyptische procureur-generaal, Mohamed El Guendi, verklaard tegenover het semi-officiële dagblad Al Ahram. Guendi gaf geen precieze cijfers over het aantal slachtoffers van de opstand onder de dienstplichtige politiemannen en de onlusten die daarna in heel Egypte uitbraken. Eerder waren zeker 15 doden ge meld en honderden gewonden. Afgelopen nacht brandde nog een aantal casino's uit aan de ave nue van de pyramiden, in de wijk Gizeh waar de politie-opstand be gon. Voor derde maal werd een ho tel in brand gestoken. De toestand in Cairo was van morgen na de anderhalve dag du rende onlusten, aanzienlijk genor maliseerd. Ondanks dat het voor onbepaalde tijd afgekondigde uit gaansverbod pas tussen 11.00 en 14.00 uur kort wordt opgeheven, gingen in de ochtend al weer tallo ze mensen in de 14 miljoen inwo ners tellende metropool de straat op. Het internationale vliegveld van de Egyptische hoofdstad is vanmorgen volledig heropend voor het luchtverkeer. Op de AP- foto het rokende Holiday Inn. ADVERTENTIE LONDEN - De Britse Labour-par- tij staat mogelijk aan het begin van een nieuwe broederstrijd nu het bestuur heeft besloten maatrege len te nemen tegen 16 partijleden die banden hebben met de binnen de partij opererende Trotzkistische beweging 'Militant Tendency'. door Henk Dam Als gevolg van dalende prijzen op de grondstoffenmarkt verlagen we nu reeds al onze huismerk-margarine met 4 tot 6 cent per 250 gram, onze halvarine met 2 cent per 500 gram en ons frituurvet met 14 cent per 500 gram. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Het gaat om 16 leden uit Liver pool, waar 'Militant Tendency' in de loop der jaren de plaatselijke partij-afdelingen heeft weten te in filtreren en over te nemen. Omdat Labour in de gemeenteraad van Li verpool een meerderheid heeft, wordt die raad sinds enkele jaren ook gedomineerd door deze ultra linkse partijleden. Dat heeft tot tal van conflicten tussen Liverpool en de regering ge leid, waarbij de Labour-fractie er geen moeite mee had desnoods on- wettige maatregelen te nemen. Vo rig jaar dreigde als gevolg daarvan zelfs de hele stad failliet te raken en al haar ambtenaren werkloos. De taktieken van de Labour- raadsleden uit Liverpool zijn altijd een grote bron van ergernis ge weest voor meer gematigde krach ten binnen de partij onder leiding van partijleider Neil Kinnock. Zij vrezen dat Labour bij het electo raat geen schijn van kans maakt, zolang extremisten in de partij kunnen opereren. Met een emotionele rede zegde Kinnock bij het partijcongres van vorig jaar oktober de ultra's uit Li verpool de wacht aan. De afgelo pen maanden heeft de partij een of ficieel onderzoek laten doen naar de vraag, of de 16 betrokken leden banden hebben met de verboden groepering 'Militant Tendency'. Dat onderzoek werd vorige week afgerond, en de conclusie luidde dat de 16 leden inderdaad uit 'Mili tant Tendency' voortkomen, en bo vendien de statuten van de partij op allerlei manieren geweld heb- de macht te ben aangedaan komen. Tijdens een bittere, ruim zeven uur durende vergadering besloot het partijbestuur gisteren de resul taten van het onderzoek te steu nen. De 16 leden hebben nu nog_ het recht gehoord te worden door de secretaris-generaal van de par tij, maar zullen daarna zo goed als zeker allemaal uit de partij worden gezet. Kinnock is daarmee van een bron van grote irritatie af. Vooral de uitstoting van de gehaaide, zeer publiciteitsbewuste Derek Hatton, vice-voorzitter van de Liverpoolse gemeenteraad, moet hem goed doen. Maar Kinnock is daarmee niet uit de problemen. De linkervleugel van de Labour- partij, Tony Benn voorop, is uiterst ongelukkig met de hele gang van zaken. Deze partijleden zullen de uitstotingen aanvechten, een ge vecht dat bij het komende jaarcon gres, in de herfst, tot een climax belooft te komen. MOSKOU/WASHINGTON (AFP/ AP/Rtr./DPA) - Alle leidinggeven de personen in de Communisti sche Partij van de Sowjet-Unie (CPSU) zouden periodiek ter ver antwoording moeten worden ge roepen. Dit heeft de nieuwe partij leider van Moskou, Boris Jeltsin, gisteren verklaard op de tweede dag van het 27e congres van de CPSU. Op alle niveaus moet de partijlei ding, inclusief de secretarissen van het centraal comité, verantwoor ding afleggen over haar activiteit. Volgens Jeltsin, die tevens kandi daat-lid van het Politburo is, zou op die manier de het gebrek aan daadkracht kunnen worden be streden. Jeltsin, die in Moskou de leiding heeft overgenomen van de „Brezjnjeviaan" Viktor Grisjin, liet harde kritiek horen op de vroegere Sowjet-leiding, waarbij de naam van Leonid Bre^jpjev echter niet viel. Zijn toespraak werd gedeelte lijk uitgezonden door de Russische televisie. Waarom zijn dezelfde vraagstuk ken congres na congres aan de or de gesteld? Waarom is men er in al die jaren niet in geslaagd een einde te maken aan bureaucratische ver schijnselen, sociaal onrecht, machtsmisbruik en conformisme? Waarom hebben bepaalde leiders niet de moed gehad de bittere waarheid te vertellen zo den derde Jeltsin voort onder aplaus van de afgevaardigden. De Cubaanse leider Fidel Castro heeft als eerste buitenlandse spre ker het congres toegesproken. De Poolse leider Wojciech Jaruzelski en de Vietnameese partijleider Le Bolivia De vroegere Boliviaanse dictator Luis Garcia Meza is gisteren met een groot aantal medewerkers in staat van beschuldiging gesteld wegens moord, diefstal, marteling en genocide. Een gezamenlijke zitting van het Congres van het nu weer door bur gers geregeerde land besloot met een meerderheid van 128 tegen 2 stemmen tot vervolging van Meza en zijn medeplichtigen over te gaan. Garcia Meza kwam in juli 1980 middels een bloedige staatsgreep aan de macht. Zijn junta heerste 13 maanden en was betrokken bij co caïnesmokkel en ernstige schen dingen van de mensenrechten. Zijn verblijfplaats in onbekend. Echtscheiding Het Ierse parlement heeft giste ren een voorstel verworpen om op korte termijn een referendum te organiseren over het legaliseren van echtscheiding. Het voorstel, dat was ingediend door de Ierse Labourpartij werd met 54 tegen 33 stemmen verworpen. De belang rijkste oppositiepartij, de Fianna Fail, onthield zich van stemming. Tamils De luchtmacht van Sri Lanka heeft vandaag bombardementen uitgevoerd op wat de regering om schrijft als vier schuilplaatsen van Tamil-separatisten in de noordelij ke provincie Jaffna. Dit is officieel in de hoofdstad Colombo bekend gemaakt. Dictator Marcos heeft de Filippij nen na twintig jaar alleenheer schappij verlaten. Dictator 'Baby Doe' Duvalier is Haïti ontvlucht nadat zijn familie gedurende een periode van 28 jaar de absolute macht bezat. Beide omstreden staatshoofden verlieten hun land in vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht. Het moge duidelijk zijn: het Wit te Huis houdt opruiming onder zijn paladijnen. Is Reagan nu hele maal gek geworden? Het lijkt waarachtig wel de politiek van zijn verfoeide voorganger Carter, die in zijn buitenlands beleid de begrip pen democratie en mensenrechten nog een rol toekende. door Leo Maat Nee, Reagan is beslist niet gek geworden of seniel. Integendeel. Hij heeft leren schaken en hij heeft het spel slim gespeeld: xeen paar pionnen geofferd, om een goede stelling te behouden. De timing van de zetten is perfect. De toestand op Haïti begon uit de hand te lopen. De protesten van de bevolking werden steeds hard handiger onderdrukt. De kerk en het zakenleven keerden zich steeds openlijker tegen de door Washing ton gesteunde machthebber. De oppositie was krachtig genoeg om chaos in het land te veroorzaken, maar niet sterk genoeg om het be wind omver te werpen. Washington - in eendrachtige sa menwerking met de oude kolonia le macht Frankrijk - hielp een handje. En in een mum van tijd was het gedaan met de spilzieke pion Jean-Claude Duvalier. Het le verde Reagan veel goodwill op in het straatarme Haïti en in de rest van de westerse wereld. Het lever- Shultz: architect van centrum-rechtse oplossingen de bovendien een nieuwe bondge- Geweten noot op, die zich in de toekomst economisch en politiek tot een sterker en vooral stabieler land kan ontwikkelen. Om diezelfde stabiliteit is het be gonnen in de Filippijnen. Marcos mocht zich onder het toeziend oog van de VS. hier zelf de oude kolo niale macht, twintig jaar lang ver rijken ten koste van zijn volk. zijn volk onderdrukken en uitbuiten. Het Amerikaanse geweten begon pas te spreken toen de CIA rappor ten produceerde dat het commu nistische Nieuwe Volks Leger snel in militaire kracht en aanhang on der de bevolking groeide. De grote Amerikaanse militaire bases op de Filippijnen liepen in de toekomst gevaar. De CIA schatte dat het Volks Le ger binnen vier jaar een macht van betekenis zou worden, tenzij er be langrijke hervormingen werden doorgevoerd in het Filippijnse le ger en de maatschappij. Met de verovering van het presidentiële paleis door de gematigd progres sieve Corazon Aquino denkt Was hington exact zijn doel te bereiken: de communistische dreiging te be zweren. Hoewel het nog te vroeg is om de verdere gang van zaken te voorzien lijkt het erop dat Washington dit keer succes heeft met zijn buiten lands beleid. De protesten op Haïti zijn weliswaar nog niet verstomd en het eveneens failliete Filippijn se eilandenrijk zal nog een lange weg terug naar de welvaart moeten afleggen. Maar het toenemend an ti-Amerikanisme in beide landen is voorlopig omgeslagen in dankbare opluchting. Frappant detail is de geografi sche ligging van beide landen. De Filippijnen tegenover Vietnam en Haïti tegenover Cuba. De misluk kingen van de Amerikaanse poli tiek, slechts door zeeën gescheiden van de laatste triomfen. Maar het is lang niet overal roze- geur en maneschijn in de Ameri kaanse buitenlandse politiek. Ter wijl de politieke kaart van Latijns- Amerika langzamerhand wordt ontdaan van burgerlijke dictaturen of militaire junta's, handhaaft zich de Chileense dictator Pinochet, die in 1974 met actieve steun van de CIA de gekozen president Allende en de democratie om zeep hielp. De dictator weet zich na al die jaren nog steeds met geweld staan de te houden, mede dank zij de steun van de VS. Dat de stroom Amerikaanse dollars minder is ge worden doet daar niet aan af. Er zijn Amerikaanse vliegtuigen zat om de dictator en zijn gestolen rijk dommen naar veiliger oorden te brengen, maar kennelijk acht Was hington zijn tijd nog niet gekomen. Nicaragua De politiek van beperkte hervor mingen, zoals de VS op Haïti en de Filippijnen voorstaan, propageert de regering-Reagan (en in het bij zonder de architect van dit beleid, minister Georg Shultz van buiten landse zaken) al veel langer. De machtswisselingen in Zuid- en Midden-Amerika waren er uit vloeisel van. In landen als Argenti nië, Bolivia, Uruguay, Brazilië en Peru kreeg de democratie weer een kans. In El Salvador en in Guate mala heeft Washington ook aan centrum-rechtse regeringen de voorkeur gegeven boven al te hard handige oplossingen van politieke crises. Het Witte Huis heeft in zoverre lering getrokken uit het lesje in Vietnam. Maar dat neemt niet weg dat de Amerikaanse politiek keihard blijft in die gevallen, waar dat in Amerikaanse ogen zinvol is. Dat deed zich voor toen de Amerika nen ruim een jaar geleden in strijd met het volkenrecht Grenada bin nenvielen (ook al zo'n staaltje van perfecte timing). Dat fëbeurde met de eveneens illegale onderschep ping van een Egyptisch vliegtuig boven de Middellandse Zee. En ook de 'geheime' steun aan de rechtse rebellen in Angola, Cam bodja, Afghanistan en - als Reagan zijn zin krijgt nu ook weer - Nica ragua zijn daar een bewijs van. In de buitenlandse politiek paart Rea gan nu kracht aan intelligentie. De doelstellingen zijn niet veranderd, maar de methoden hebben meer succes. Duan volgeden later. De Russische televisie zond daarvan slechts kor te flitsen uit. Wapenbeheersing Ondanks de harde woorden die partijleider Michael Gorbatsjov dinsdag op het 27e partijcongres heeft laten horen over de relatie met het Westen, wordt in een eer ste commentaar uit de Sowjet- Unie uitsluitend aandacht ge schonken aan verzoenende delen uit die redevoering. In een gisteren gepubliceerd commentaar van het Russische persbureau Novosti wordt alleen gesproken over de mogelijkheden voor een verbete ring van de Oost-West-betrekkin- gen. „De confrontatie tussen kapi talisme en socialisme is alleen mo gelijk in de vorm van vreedzame wedijver", zo schrijft politiek com mentator Vladimir Katin. In de Sowjet-Amerikaanse be trekkingen lijkt zich een positieve verandering af te tekenen. En in de NAVO-landen komen de realisti sche opvattingen meer aan de op pervlakte, aldus Novosti. De Amerikaanse regering heeft de uitlatingen van Gorbatsjov van de hand gewezen over de voor waarden waarop een volgende Sowjet-Amerikaanse topontmoe ting kan plaats hebben. Gorbatsjov had dinsdag op het partijcongres in Moskou verklaard dat zo'n top- gesprek allen zin heeft indien bij het wapenbeheersingsoverleg vooruitgang wordt geboekt. „Een dergelijke koppeling gaat gewoon niet op", aldus de Amerikaanse re geringswoordvoerder Larry Spea- kes. Spanje in ban van het NAVO- referendum MADRID - Alle zorgen om de in flatie, werkloosheid of misdaad lij ken in Spanje naar het tweede plan verdreven te zijn. Alle aandacht wordt opgeëist door het NAVO-re- ferendum, dat op 12 maart gehou den wordt. Alle open plekjes op de muren van kantoren, bankgebou wen, bruggen en viaducten zijn sinds maandagnacht volgeplakt met NAVO-plakkaten. Klaslokalen en collegezalen vormen 's avonds door Gerrit-Jan Hoek het decor van verhitte NAVO-de- batten of lezingen over alle conse quenties van het NAVO-lidmaat- schap. Op de universiteit van Ma drid werd gisteravond een exposi tie ingewijd met schilderijen en beeldhouwwerken met als thema de uittreding van Sparye uit de NAVO. De reclamespots en com mercials op tv en radio worden af gewisseld met interventies van po litieke partijen, die hun standpun ten rond de NAVO verdedigen. De conservatieve oppositie van de Volkscoalitie laat geen gelegen heid voorbij gaan om de regering het vuur aan de schenen te leggen. ]r> het parlement heeft de conser vatieve fractie de regering be stookt met een waslijst van vragen rond het referendum. Om die stort vloed in te dammen, wist de socia listische fractie een motie door de Cortes te drukken, waarbij beslo ten werd plenaire zittingen tot na het referendum te verdagen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7