'We hebben er echt een prachtige dag van gemaakt' Taart voor laatste man DONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 17 Blijft u maar hier, meneer. Alles stond in Friesland gisteren op z'n kop. Ook deze deelnemer, die op die over het bereiken van de finish. LEEUWARDEN (GPD) - De hul diging en de prijsuitreiking van Elfstedenwinnaar Evert van Ben- them uit Sint Jansklooster is gis termiddag in de Frieslandhal nog net niet op een chaos uitgelopen. De duizenden in de hal moesten tot kwart voor zes wachten voordat wedstrijdcommissaris Gerrit van der Ham de eerste twaalf aanko mende mannen van de wedstrijd bekend maakte en de eerst aanko mende vrouw. Voor een groot aan tal wachtenden was de periode tus sen twee uur en kwart voor zes wel wat erg lang. De sfeer werd op een gegeven moment gespannen. Het publiek werd het lange wachten meer dan moe. Tactisch optreden van politie en ME voorkwam dat de zaak explodeerde. Dolle taferelen rond Evert van Benthem in de Frieslandhallen. Het bord Commissaris van de koningin Hans Wiegel,die uiteindelijk met het voltallige Elfstedenbestuur, de burgemeester van Leeuwarden Te Loo en de twaalf beste wedstrijd rijders op het podium verscheen viel zowel gejuich als boe-geroep ten deel. „Wij hebben er met zijn allen een geweldige dag van ge maakt. Evert was vorig jaar gewel dig, vandaag heeft hij bewezen een echte kampioen te zijn". Luid ap plaus. Wiegel oogstte evenwel met de mededeling dat ook koningin Beatrix nog naar Friesland zou ko men, omdat kroonprins Willem- Alexander aan de tocht had deelge nomen een luid boe-geroep en schril fluitconcert. Van Benthem kreeg voor zijn prestatie van gisteren de gebruike lijke prijzen. Wiegel: „Hij krijgt weer een bord. Als-ie zo doorgaat dan is er straks in zijn familie een heel servies", zo grapte hij. Het zin gen van het Fries volkslied waar Wiegel vervolgens om vroeg, ging een beetje de mist in. Na het inzet ten van de Blauhuster Dakkapel ging dat een stuk beter. Ook de eer- staankomende vrouw deelde in de huldiging. Tineke Dijkshoorn- Olsthoorn uit het Zuidhollandse Schipluiden werd voor haar pres tatie eveneens in het zonnetje ge zet. Holland op z'n mooist. Een wit landschap bij Witmarsum, maar de schaatsers hebben er geen oog voor. (foto ANP) Hoe sterk is de eenzame schaatser. Dromen van 'heerlijk, helder', een ontnuchterend gezicht. LEEUWARDEN (ANP) - De 29-ja- rige Werner van Dijk uit Amster dam ging woensdagnacht niet al leen met het felbegeerde Elfste- denkruisje, maar ook met een spe ciaal gebakken Elfstedentaart en een door voorzitter Sipkema per soonlijk afgestempeldd* deelne merskaart van het ijs. De Amster dammer, student medicijnen was tevreden: hij was de laatste bin nenkomer die, klokslag twaalf uur, nog in aanmerking kwam voor de sportieve onderscheiding. Minder geluk had Huub Buunk (53) uit Krimpen aan de IJssel. Hij miste het kruisje op tien seconden. De stempelaars waren onverbid delijk. Leidens eerste burger was er ook. Burgemeester Goekoop op weg r

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17