i Chip bestuurt stoomlocomotief 'Motel aan rijksweg is geen aantasting van het landschap' Verstekbak met handigheidjes DE VRIJHOEVE Weigering vergunning aangevochten Dierbare dingen boek Inbouw- plateaus Onscherp ook mooi Tegelkachel Nieuwe generatie kuipen Skil Twist DINSDAG 25 FEBRUARI Groot tekort agenten korps rijkspolitie in de regio REGIO - Het rijkspolitiekorps voor Woubrugge, Hoogmade en. Koude kerk kampt momenteel met een onderbezetting van maar liefst 25 procent. Zo'n tien agenten komt het korps, waarvan het hoofdbu reau in Leiderdorp is gevestigd, momenteel te kort. Op korte ter mijn zal dat tekort niet kunnen worden aangevuld. "Het is dweilen met de kraan open", zo verzuchtte burgemeester Bruggeman van Lei derdorp gisteravond. Diezelfde uitdrukking gebruikt korpschef H. Lepping als hem wordt gevraagd naar de gevolgen van het tekort aan personeel. "Be paalde taken kun je gewoon niet uitvoeren. Je hebt bij wijze van spreken je handen al vol aan diver se onderzoeken, de diefstallen en inbraken. Aan structureel werken kom je niet of nauwelijks toe". De burgemeester en de korps chef geven, afzonderlijk van el kaar, twee redenen op voor het te kort aan agenten. Volgens Brugge man zijn de slechte huisvestings mogelijkheden voor sollicitanten redenen om deze regio te mijden. "Geef ze een goede woning en je houdt ze", sprak hij gisteravond. Korpschef Lepping over het hoe en waarom: "Doordat veel bijzon dere diensten, die voor Schiphol bijvoorbeeld, juist in het westen van het land worden opgericht. Die diensten trekken dus relatief veel meer agenten uit onze omgeving dan uit bijvoorbeeld het oosten van het land. Een agent die in Gro ningen woont zal nu eenmaal niet zo snel verhuizen, terwijl iemand die al in deze regio woont gewoon kan blijven zitten waar hij zit. Ie dere keer is dat voor ons weer een aderlating". Volgens Lepping is het pro bleem dus niet plaatselijk, maar hebben alle korpsen in de provin cie Zuid-Holland ermee te maken. Overigens is de hoop gevestigd op de komst van drie geünifor meerden per 1 april en nog eens drie 'stuks' per 1 juni. Waarschijn lijk kan de rijkspolitie district Lei derdorp er medio oktober nog een paar aantrekken. r De Vrijhoeve wordt oviringd door lindebomen; nu kaal gesnoeid De Rijn- en Veenstreek kent vele mooie boerderijen, ge tooid met vaak nog fraaiere namen. Veel bekende, maar ook zeer onbekende. Over deze laatste categorie, en dan voor al over hun namen, gaat deze rubriek. Vandaag de vijftien de, en laatste, aflevering: de Vrijhoeve. ALPHEN AAN DEN RIJN - Op een ingemetselde steen naast de - overigens moderne - Voordeur van de boerderij staat het jaartal 1980, daarnaast de naam van de huidige eigenaar: J.A. Kool. De boerderij aan de Gnephoek in Alphen is pas zes jaar eigendom van veehouder Kool, maar hij woont er al sinds 1931. Zijn vrouw vertelt waar om de boerderij niet eerder is gekocht: "De boerderij was ei gendom van barones Stoop, die in 1980 is overleden. Ze kwam regelmatig op bezoek, maar wilde de boerderij niet verko pen. Haar erfgenamen in Ame rika wilden de boerderij wel van de hand doen. Die steen hebben we van die erfgena men, kleinkinderen van de ba rones, gekregen. Daarvoor zijn ze speciaal uit Amerika geko- De Vrijhoeve is omstreeks 1890 gebouwd. De naam van de boerderij is afkomstig van 'Bui tenplaats Vrijhoeve', een villa die waarschijnlijk in de loop van 1700 is gebouwd. De eige naar van de buitenplaats, baron Melvill van Carnbee, verander de de naam van de buitenplaats in 'Zeerust' en de boerderij die kort daarna werd gebouwd kreeg de naam de Vrijhoeve. De boerderij is volgens Kool een 'ge>vone Zuidhollandse'. "Wat wel leuk is", vertelt me vrouw Kool, "is dat onze vier kinderen de enigen zijn die in deze boerderij zijn geboren. In 1955 is het eerste kind op de boerderij geboren. Daarvoor zijn hier nooit kinderen gebo- De boerderij is meegegroeid met de tijd. Echt oude dingen zijn niet bewaard gebleven. Als de veehouder nog wel eens iets leuks tegenkomt, hangt hij het in de schuur. Dit zijn voorna melijk gebruiksvoorwerpen, zoals bij voorbeeld een zeis en een gieter. Ook hangt er een soort gewicht wat werd ge bruikt voor de paarden. "De paarden die onrustig waren kregen een gewicht aan hun been, zodat ze niet zo snel kon den weglopen", vertelt me- vrouw Kool tijdens een rond wandeling door de boerderij. "We hebben nu nog een rij paard, en verder hebben we zo'n 60 melkkoeien en onge veer 250 varkens. En 's zomers maken we kaas. In een klein schuurtje, vroeger het 'zomer huisje', liggen nog wat kazen voor eigen gebruik. Het zomer huisje werd vroeger gebruikt voor de maaltijden, de woonka mer werd toen haast niet ge bruikt. 's Zomers liggen hier de kazen te fokken en mijn man brengt ze daarna naar de kaas markt in Bodegraven. We heb ben al drie keer eeh prijs ge wonnen met de kaas en we doep het pas zes jaar", aldus de vrouw van de veehouder. Bloupot) Het woongedeelte van de boerderij is in de loop van de jaren niet ingrijpend veran derd. Een verhoging in de huis kamer was vroeger de opkamer en de alkoof en de bedstee zijn verbouwd. De alkoof wordt door de fotograferende zoon gebruikt als donkere kamer en de bedstee is nu een kast. Ver der herinnerf alleen een lampje - gemaakt van een kruiwagen- wiel waar Kool vroeger mee speelde - nog aan vroeger. De verhoging in de kamer is geble ven, omdat daar de kelder on der is. In de keuken ligt nog de tegelvloer die de ouders van de veehouder daar hebben gelegd. Alle kamers van de boerderij zijn in gebruik. Een kamer die een tijdlang niet werd gebruikt biedt nu plaats aan de melk tank. Een bezoek aan de stallen is dan misschien niet zo prettig voor de neus, maar het zien van de pasgeboren kalfjes maakt veel goed. In de 30 meter lange koeiestal is nog te zien dat later een stuk is aangebouwd. De ou de 'goten' zijn er nog wel, maar Kool heeft plannen om te gaan moderniseren. Volgend jaar wordt hij 65 en hij is nu een beetje aan het afbouwen. Zijn zoon, nu ook werkzaam op de boerderij, neemt het bedrijf dan over. Kool: "Je moet wel meegaan met de tijd, anders kom je teveel achter. Alles moet nu veel sneller gaan dan vroeger, maar ik heb daar geen moeite mee. Voor ik er uit stap kan ik nog net aan de moderni sering meewerken". JOAN VAN EE HAARLEM/NIEUW-VEN NEP - De provincie Noord- Holland moet alsnog toe stemming geven voor de bouw van een motel bij het Rick's Wegrestaurant 'Den Ruygen Hoek', over rijks weg A4 tussen Amsterdam en Den Haag. Dat is de me ning van burgemeester en wethouders van de gemeen te Haarlemmermeer. Een woordvoerder van de gemeen te Haarlemmermeer beschuldigde gistermiddag tijdens een hoorzit ting in Haarlem gedeputeerde sta ten (dat is het dagelijks bestuur van de provincie Noord-Holland) ervan geen evenwichtig" beleid te voeren. "Gedeputeerde staten kun nen niet in redelijkheid hun me ning handhaven dat er bij het weg restaurant geen motel mag worden gebouwd", aldus de woordvoerder namens B en W van de gemeente Haarlemmermeer. Het college van GS had eind vo rig jaar het verzoek van burge meester en wethouders van de Haarlemmermeer afgewezen om een verklaring van geen bezwaar voor de bouw van het motel te ver strekken. De bouw van het motel, dat aan de oostkant van de rijks weg zou moeten verrijzen, zou een te grote aantasting van het landelij ke karakter van het gebied beteke nen, zo motiveerden gedeputeerde staten hun afwijzing van het ver zoek. Tegen deze beschikking is de di recteur-eigenaar van het wegres taurant, G.J. Verveld, die het motel wil laten bouwen, bij een provin ciale arob-commissie in beroep ge gaan. In een bezwaarschrift dat elf hoofdstukken beslaat hekelt Ver veld het beleid van gedeputeerde staten in deze zaak. Niet alleen de directie van het wegrestaurant en de gemeente Haarlemmermeer hadden het over deze zaak aan de stok met gedepu teerde staten. Ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlém en Omstreken was het niet eens met de mening van GS om de bouw van het motel langs de rijksweg niet toe te staan. Groenstrook "Het motel komt in een 50 meter brede groenstrook te staan. Er zal geen sprake zijn van verstoring van het landschap", aldus de Ka mer van Koophandel. De plek waar het motel moet komen is vol gens de woordvoerder van de Ka mer een logische keuze. "Boven dien is de bouw van het motel noodzakelijk omdat de exploitatie van het wegrestaurant op dit mo ment verliesgevend is". Volgens directeur Verveld van het wegrestaurant, komt dat onder meer doordat de bouw van het wegrestaurant ook al op bezwaren van gedeputeerde staten stuitte. "Dit had onder meer tot gevolg dat we pas drie jaar later dan de bedoe ling was met de bouw van het res taurant konden beginnen. Door de inflatie was het project daardoor drieënhalf miljoen gulden duurder geworden. Het gevolg daarvan was een extra rentelast van 400.000 gul den per jaar", aldus Verveld. Deze rentelast brengt volgens hem met zich mee dat er in het wegrestaurant jaarlijks één mil joen gulden meer moet worden omgezet dan waar bij een voor spoedige bouw van werd uitge gaan. "Het brugrestaurant heeft op dit moment een zeer hoge omzet van bijna 14 miljoen gulden per jaar, maar ontbeert juist het ene miljoen om winstgevend te zijn", zo zei de directeur gisteren. Om de exploitatie van het bru grestaurant in de hand te kunnen houden is groei van de omzet ech ter noodzakelijk, zo liet hij weten. "Dit geldt ook voor de toekomst. De realisering van het motel zou die groei van de omzet kunnen be werkstelligen", zo verwacht Ver veld. Volgens hem bestaat er bij de pleisterplaats Den Ruygen Hoek grote behoefte aan een motel. "Dep Ruygen Hoek aan de achtbanige A4, waar dagelijks circa 100.000 au to's passeren, is met de twee grofe benzinestations en het brugrestau rant verreweg de grootste pleisterJ plaats van Nederland". De behoef-] te aan een motel bij De Ruygeri Hoek is volgens de directeur dar^ ook erg%groot. "Dat deze drie functies (motel, benzinestations en restaurant) op één plek worden gecombineerd isj« zowel uit oogpunt van verkeersvei-j ligheid (één afslag) als ook voor de| weggebruikers en de exploitant: noodzakelijk", aldus Verveld. Het is volgens hem bovendien uit land schappelijk oogpunt aantrekkelijk. Over de aantasting van het land schap, de reden waarom gedepu teerde staten weigeren mee te werken aan de realisering van het motel, zei Verveld onder meer:] "Als wordt gesproken over de aan- j tasting van het landschap, dan kan I men zich afvragen of het land schap niet reeds lang is aangetast door een autoweg met acht rijstro ken, bij elkaar honderd meter U breed, over de gehele lengte voor zien van 16 meter hoge lichtmas-j ten, bereden door 100.000 auto's] per dag. Om dan nog maar niet tei spreken over het effect 's avonds alle lichten branden". Open wedstrijd met arresleden VALKENBURG - Op de ijsbaan' aan de Duyfraklaan in Valkenburg word zaterdag een open wedstrijd arren en ringsteken met arresleden gehouden. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Valken- burgse ijsclub Nooitgedacht en de Vereniging Aangespannen Paard Duin- en Bollenstreek. Aan de wedstrijd op de Valken-1 burgse baan nemen tussen de 15 en 20 combinaties deel. Er zijn onder andere deelnemers uit Rijnsburg, Valkenburg, Nieuw-Vennep en het westland. De aanvang 14.-30 uur. Dezer dagen verscheen het 'Hand boek reparatie en onderhoud van dierbare dingen', een van oor sprong Engels boek. Een groot deel van de 255 pagina's omvatten de inhoud is gewijd aan antieke (of om emotionele redenen waarde volle) meubelen. Ook klokken, schilderijen, aardewerk, glas, mu ziekinstrumenten, antieke vuurwa pens, tapijt, leer en talrijke andere onderwerpen komen aan bod. Praktische tips, basistechnieken, zoals lijmen en houtverbindingen maken, algemene informatie voor verzamelaars, adressen van leve ranciers van speciale materialen, verklaringen van merken en signa turen die soms op antieke voorwer pen vermeld zijn, kortom een ware vergaarbak van wetenswaardighe» den. Het is wel een sterk gespeciali seerd boek, dat dus maar voor een betrekkelijk kleine groep lezers in teressant zal zijn. Het is zijn prijs alleen echt waard als je inderdaad veel 'dierbaars' (of kostbaars) in huis hebt, en wanneer je behalve de zorg voor onderhoud ook even tuele reparatie zelf wilt uitvoeren. Het boek is royaal geïllustreerd, overigens met veel materiaal dat naar onze indruk niet erg recent is. Afbeeldingen van gereedschappen bijvoorbeeld geven nogal wat ver ouderde types te zien. Het hand boek, samengesteld door een groep deskundige auteurs, is in een vertaling van A. van Hensber- gen verschenen bij Het Spectrum en het kost f49,90. Een nieuw blad op het keukenaan recht plaatsen is een karwei dat vaak door doe-het-zelvers wordt uitgevoerd. Het is ook niet zo mo'eilijk om het helemaal zelf te maken, bijvoorbeeld van massief hout of van met hardplastic be kleed plaatmateriaal. Het is bij zo'n renova- tieklus de moeite waard om voorèf het inbouwen van een kookplateau te overwegen. Voor dit doel brengt Bau- knecht sinds kort een tweetal kera mische plateaus, die helemaal ge lijk liggend met het aanrechtop- pervlak kunnen worden inge bouwd. Ook een inbouwfriteuse van roestvrij staal behoort tot de mogelijkhe den. De wazig gemaakte achtergrond doet het kind extra duidelijk uitkomen. (foto gpd> Wie een foto bekijkt ziet meteen of ragma regelt namelijk de scherpte hij scherp of een beetje scherp is. in de diepte. Dat wil zeggen dat bij Scherpte geeft een foto vaak een een kleiner diafragma meer scherp sterkere uitdrukking. De mate wordt op de foto dan alleen maar waarin een foto scherp is kan gere- het onderwerp waarop u hebt inge- geld worden met de afstand-instel- steld. Met een kleiner diafragma ling maar ook met het diafragma. Zo kan bijvoorbeeld geregeld wor den of de achtergrond van eer scherp wordt of niet. Een stoomlocomotief die met behulp van chips wordt be stuurd? Het kan inderdaad, maar dan alleen in miniatuur en alleen bij Marklin. Bij het digitale systeem worden in één stroomkring, in dit geval de (wisselstroom)rails, alle locomotie ven, wissels, seinen en andere elek trische toebehoren gecontroleerd. Het wordt nu onder meer mogelijk om 80 verschillende locomotieven te controleren. Niet dat dit aantal tegelijkertijd kan rijden, maar het wordt nu wel mogelijk om met di- tractie-voertuigen bijvoor- Door het gebruik van allerlei trucs kan het bijvoorbeeld gebeu ren dat een sneltrein op een station stopt, een raam van een restaura tie-rijtuig omlaag gaat en een fi guurtje in de gedaante van een kok I zijn hoofd naar buiten steekt om te kijken of de nieuwe aanvoer van voedsel er al aankomt... Met het nieuwe digital-systeem I wordt het tevens mogelijk om 256 wissels of seinen via een gemeen schappelijke aansluiting te schake len. Een derde voordeel is het feit dat verlichting en andere elektri sche toebehoren zonder extra lichtstroomkringen kunnen wor- beeld rangeermanoeuvres uit te den gevoed. En omdat de spanning voeren. Een andere mooie toepas sing van dit systeem - de locomo tieven moeten daarvoor een kleine technische wijziging ondergaan - is het gegeven dat je nu twee locs continu is blijven bijvoorbeeld de lampjes van een stilstaand rijtuig op dezelfde sterkte branden. Bij de 'gewone' modeltrein gaan deze lampjes uit als de regelkm^ dus meer scherptediep- ivor- te. wat voor en achter het onder foto werp is wordt dan ook scherp weergegeven. met goede snelheid in voorspan transformator naar nul wordt ge- kan laten rijden. En wat te denken draaid. Maar de voeding beperkt van de mogelijkheid om twee loco- zich niet alleen tot de treinverlich- motieven of treinstellen op één hng, ook lantaarnpalen, noem railgedeelte langzaam naar elkaar maar op, kunnen op een dergelijke toe te laten rijden? In feite biedt dit manier hun energie krijgen, systeem onbekende speelmoge- zodat een blik op hét elektronische hart kan worden geworpen. Het hele systeem is, zeker wanneer er ook nog een (niet noodzakelijke) home-computer wordt aange schaft, niet' goedkoop. Met een beetje baan, dat wil zeggen met meer dan één transformator, zit de hobbyist al gauw op twee, drie mil le, maar de spel en speel-variaties worden wel navenant groter. Het is maar wat u wilt met uw treinen. Als de belangstelling zich beperkt tot een louter rijdende functie dan is een goed bloksys- teem voldoende en kan de digitale techniek achterwege blijven. Gaat het u echter om het nabootsen van het werkelijke treinverkeer met een accent op rangeren en allerlei technische foefjes dan is een even tuele aanschaf van Markhn-digital het overwegen waard. Voor de liefhebbers van levend vuur in huis is er weer iets nieuws: de 'Kent Tile Fire'. Dat is een zeer modern gestyleerde kachel van geëmailleerd plaat staal, geplaatst op een terug springende 'voet'. Op de zijwanden zijn kerami sche tegels aangebracht, waar door dit produkt een soort syn these is tussen-de eigentijdse warmte- en sfeermakers en de ouderwetse tegelkachel. De te gels kunnen worden verwis seld, zodat jé het beeld aan ei gen smaak of interieur kunt aanpassen. Het verbrandingssysteem be rust op het principe van herver branding van koolstofrijke gas sen en het rendementsverlies wordt daardoor sterk beperkt. Volgens de fabrikant is de warmteafgifte zelfs vier maal hoger dan van een traditionele open haard. De Kent Tile Fire heeft ook een praktische kant: op de bo- venplaat kunnen gerechten warm gehouden worden. De prijs ligt rond de 2700 gulden. Het kan leuk zijn onder- De eenvoudigste manier c werp te fotograferen zonder dat de dromerige waas te krijgen is een achtergrond scherp is. Hierdoor - - wordt het onderwerp 'sprekender' afgebeeld. Voor zo'n opname wordt heel precies scherpgesteld op de persoon. Bij het instellen soft focus-filter gebruiken. Een dere manier is een UV- of skylight- filter in te wrijven met een beetje vaseline. Met deze techniek kan - I heel goed de mate van onscherpte de belichting moet dan een groot worden geregeld. De vaseline mag Ujkheden. Creatief Het komt nu op de créativiteit en het technische kunnen van de hob byist aan. Dank zij de nieuwe vin ding, de basis bestaat uit een trans- Ingevoerd Het digital-systeem kan zonder problemen op elke reeds bestaan de baan worden ingevoerd. Mits het om drie-rail wisselstroom gaat, want gelet op de gebruikte span- nigsvorm is het (nog) niet mogelijk diafragma worden gekozen met de nooit c daarbij behorende sluitertijd. Door het grote diafragma wordt de scherptediepte minder. Het diaf- schoongemaakt. de cameralens worden ge- Het UV of skylight-filter gebruik goed worden formator, een central unit (coördi- om deze toch wel unieke besturing neert alle stuurinformaties en geeft voor een twee-rail gelijkstroom- ze met de bedrijfsspanning door baan te gebruiken. De meeste gro- naar de rails), een universeel stuur- te modelspeciaal-zaken hebben apparaat en een loc-decoder. Deze momenteel de beschikking over laatste vertaalt de gegeven com- een demonstratie-baan. Aardig is mando's in de taal van zeg maar de dat één van de gebruikte locomo- machinist. tieven een doorzichtige kap heeft, De Nederlandse gereedschappen- fabrikant Nooitgedagt heeft voor de verstekbak een serie verbeterin gen bedacht. Zijn pas gelanceerde reeks verstekbakken is voorzien van een materiaalklem, waarmee je Veilig klimmen Betaalbare elektrische schaar Kangaroo is de nieuwe traphulp, op de markt gebracht door Altrex. Je schuift de Kangaroobeugel over de kniebeugel van de huishoud- trap en klapt de beugel dan uit. De Kangaroo zit hoger dan het sta- vlak. Je hoeft dus minder te buk ken en bovendien kun je nu het he- verstelbare lengte-aanslag aan, met een maximumbereik van 80 cm, heel handig om serie-afkortwerk te verrichten. En verder kun je de verstekbak met een tafelklem op de werkbank vastklemmen. Noch de bak, noch het materiaal kan tij dens het zaagwerk verschuiven. Prijsbewuste doe-het-zelvers kunnen we ten slotte nog aanraden tot dusver zeer dure dingen, met hun prijs tot altijd een strookje triplex of hard- het werkstuk heel snel, met één be weging vastzet en daarna met slechts enkele draaitjes op de spin del muurvast blokkeert. Die klem kan bovendien over de hele lengte van de bak bewegen. Er zit ook een Een van de gevoeligste delen van een wasautomaat is de kuip, waar in de trommel draait. Hoewel het gevaar van corrosie (roest) niet zo groot is, kan door elektrolyse toch beschadiging ontstaan. Dit loopt dan vaak uit op een 'total loss' om dat vervanging van de kuip een te dure ingreep is. Philips heeft nu wasmachines van het bovenladertype ontwik keld met een kuip van polypropy- leen, een kunststof die bestand is tegen hoge temperaturen, onge voelig is voor de chemische invloe den van bestanddelen van wasmid delen en bestand is tegen trillin gen. Het aantal onderdelen van deze nieuwe generatie wasmachines is ook aanzienlijk teruggebracht, waardoor de kans op storingen is verminderd. Bovenladers hebben het voordeel dat ze heel smal ge bouwd kunnen worden (slechts 40 cm breed) zodat ze in een heel be nepen hoekje geplaatst kunnen worden. Aan de energiezuinigheid, wat elektriciteit en waterverbruik be treft, is ook alles gedaan wat moge lijk is. Een hoofdwas van 4,5 kilo kost, aldus de fabrikant, slechts 110 liter water en 2200 Watt. Dank zij de nieuwe constructie is een eventuele reparatie makkelijker, en dus minder duur, uit te voeren. De met kunststof kuip uitge voerde wasmachine. Elektrische scharen 0___,-~- wel zo'n achthonderd gulden onbereikbaar voor particulier gebruik. De board op de bodem Duitse fabrikant Kress heeft nu een elektrisch knipgereedschap ontwik- bak te leggen, keld dat rond de 90 gulden kost. Dat haalt een doe-het-zelver of hobbyist er bij regelmatig gebruik wel uit. Deze 'Knappe Knipper', zoals de importeur hem voor Nederland heeft gedoopt, werkt niet met ronde meswielen, maar met twee schaarbenen. Dit nieuwe gereedschap is bestemd voor het knippen van gordijn- de verstek- Een verstekbak van 35 cm leng te, met deze drie slimme voorzie ningen kost wel tegen de vijf tien tjes, maar wanneer de bak na in- „u.. gebruik versleten is (uitge- iè'vtek^bênütten* 'om vlaste 'grond meubelbekledingsstoffen, gordijnstof, dik karton, vilt, behang en "ander lubberde zaaggleuven), haal je ze - -plastic eraf en je monteert ze op een nieu we, „kale" verstekbak die voor een laag prijsje te koop is. onder je voeten te houden. Bij wandbekledingsmateriaal, leer, skai, schuimrubber, fineer, klusjes hebben je hierdoor minder enz. kans op ongelukken. Importeur is Ankor in Leidschendam, tel. 070-209319. Een elektrische, oplaadbare hand- schroevedraaier die links- en rechtsom kan draaien en die nau welijks groter is dan een gewone schroevedraaier, is door Skil gelan ceerd. Wanneer hij niet in gebruik is, zit hij in de wandhouder die aan een stopcontact verbonden wordt. In zes uur tijd laadt de ingebouwde batterij zich weer volledig op. Het is wel waar dat deze 'Skil Twist' niet groter is dan een schroevedraaier van gemiddeld formaat, maar dit slaat dan op de lengte. Hij is uiteraard wel een heel stuk dikker. De opmerking van de fabrikant dat 'de tijd van de gewo ne handschroevedraaier voorbij lijkt* is nogal overtrokken: hoe handig een elektrische schroeven- verwerker ook kan zijn, die 'ouder wetse' schroevedraaiers zullen er zeker niet door worden verdron gen. De prijs van deze elektrische schroevedraaier ligt tegen de hon derd gulden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16