Speelse voorstelling 'Le Nozze di Figaro' 'de man als object Spaans festival bij K&O begint 27 februari Lezing over KIJK UIT Exposities Concerten Amsterdam Leiden Den Haag Rotterdam VRIJDAG 21 FEBRUARI 1986 KUNST PAGINA 25 Schrijfster van streekromans Jo van Dorp- Ypma (78) overleden GRONINGEN (GPD) - Vlak voor haar 78ste verjaardag is in het Gro ningse Feerwerd de schrijfster Jo van Dorp-Ypma na een korte ziek te overleden. Zij schreef meer dan dertig zeer populaire streekromans met een protestants-christelijke in slag. Haar debuut maakte ze in 1936 met 'Boven de polder de he mel'. Andere bekende boeken van haar hand zijn onder meer 'Domi nee in Laodicea' (1954), 'Geliefde zoon' (1956) en 'De kerstroos' (1966). Jo van Dorp-Ypma werd in 1908 m Haastrecht geboren, waar haar vader schoolhoofd was. Het is dan ook niet vreemd dat verschillende van haar romans zich afspelen te gen de achtergrond van het polder landschap in de Alblasserwaard. Dat geldt bijvoorbeeld voor 'Boven de polder de hemel', waarin ze de wrede consequenties van het onge naakbare geloof der 'bevindelijke' gereformeerden aan de kaak stelt. Het protest en verzet tegen socia le en godsdienstige misstanden is een belangrijk thema in haar werk. Volgens een goede vriend van haar was Jo van Dorp-Ypma een opmer kelijke persoonlijkheid met een heel eigen visie op allerlei eigen tijdse ontwikkelingen. Hoewel zij als schrijfster de laatste jaren wat in de vergetelheid was geraakt, wisten journalisten haar tot het laatst te vinden voor interviews. In een televisieprogramma over vooroorlogse protestants-christe lijke auteurs dat de IKON vrijdag avond 7 maart onder de titel ^Het hoge woord' uitzendt, speelt zij"*een prominente rol. Toch was zij altijd de bescheidenheid zelve. Toen een journalist vorig jaar een artikel over haar wilde schrijven, zei ze verbaasd: „Over mij? Wat valt er over zo'n oud mens nou nog voor schokkends te melden? Ik heb wat boekies geschreven. Oók om het geld". 'Le Nozze di Figaro' van Mozart, uitge voerd door de Nederlandse Operas tichting en het Nederlands Philharmo- nisch Orkest. Muzikale leiding Harl- mut Haenchen. M.m.v. het Nederlands Operakoor. Solisten o.a. David Pitt- man-Jennings, Juliana Gondek, Sylvia McNair, Jake Gardner en Leena Kiilu- nen. Première op 20 februari in de Stadsschouwburg in Utrecht. Herha lingen in de Amsterdamse Stads schouwburg op 25 en 27 februari en 6, 9,12 en 15 maart. Voorts nog te zien in Den Bosch (22/2), Breda (4/3) en Tilburg (19/3). UTRECHT - Mozarts werken mogen zich, zeker na het succes van de film 'Amadeus', in een nog steeds groeiende belang stelling verheugen. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat het bij de kaartverkoop voor de serie voorstellingen van een van zijn populairste opera's 'Le Nozze di Figaro' storm heeft gelopen. Dit Duurste boek BONN (Rtr.) - Het duurste boek van de wereld, het acht eeuwen oude evangelieboek van hertog Hendrik de Leeuw, is onder strenge veiligheidsmaatregelen te zien in de Westduitse hoofd stad Bonn. Het is tot 9 maart ten toon gesteld in de vertegen woordiging van de deelstaat Nedersaksen. De Bondsrepubliek kocht het boek in december 1983 in Lon den voor ongeveer 20 miljoen gulden, een prijs die sindsdien niet is overtroffen op een open bare veiling. De met de hand geschreven evangeliën ontlenen hun naam aan Hendrik, hertog van Sak sen en Beieren, die ze in onge veer 1170 bestelde bij een bene dictijnerabdij in de buurt van Brunswijk. Het 226 bladzijden tellende manuscript is het werk van de benedictijner monnik Heri- mann. Het bevat 41 pagina grote illustraties en meer dan 1.500 veelkleurige miniaturen. niettegenstaande het feit, dat deze opera in het verle den met een zekere regel maat in Nederland te zien is geweest. De 'Nozze' ver veelt echter niet gauw, en terecht brengt de Neder landse Operastichting dit seizoen dan ook een aantal voorstellingen. Een 'nieu we' produktie ditmaal, in een regie van Rhoda Levine met decors en kostuums van John Conklin, die in sa menwerking met Opera Fo rum tot stand is gekomen. Toch is een vergelijking met de Fo- rum-produktie, waarvan de uitvoe ringen in het vorige seizoen wer den gegeven, niet goed mogelijk. Weliswaar is het toneelbeeld gro tendeels ongewijzigd gebleven, maar vocaal gezien is er sprake van een geheel nieuwe opzet: alleen Annett Andriesen (Marcellina) en Nico Schaap (Don Curzio) hebben ook aan de voorstellingen van Ope ra Forum meegewerkt. Rhoda Levine maakt in haar re gie zeer intelligent gebruik van de vele mogelijkheden die het verhaal biedt om er een pittige komedie van te maken. Zij wordt hierin in niet geringe mate ondersteund door de zangers, die blijk geven niet alleen over het benodigde vo cale talent te beschikken, maar ook nog uitnemend weten te acteren. Zo wordt het paar Figaro-Susan na op voorbeeldige wijze gezongen en gespeeld door Jake Gardner en Syliva McNair. Jake Gardner (die anderhalf jaar geleden zijn debuut bij dé Nederlandse Opera Stich ting maakte als Guglielmo in Moz arts 'Cosi fan Tutte') imponeerde met zijn expressieve vertolking: een jeugdige en overmoeidige Fi garo, die toch precies weet hoe ver hij kan gaan. In Sylvia McNair vond hij een uitstekende partner tegenover zich. Haar beheerste, overal opdui kende en steeds triomferende Su sanna was een lust voor oog en oor. Met haar lyrische 'rozenaria' wist ze zelfs de hoestaanvallen van het - door de griepgolf hoorbaar zwaar geteisterde - publiek tot bedaren te brengen. Ze oogstte met deze schitterend gezongen aria dan ook een welverdiend open doekje. De Finse mezzo-sopraan Leena Juliana Gondek, Jake Gardner en Sylvia McNair (v.l.n.r.) in 'Le Nozze di Figaro', (foto Jaap Pieper) Kiilunen zong een zeer verdienste lijke, vertederende Cherubino; ter wijl Juliana Gondek zorgde voor een liefhebbende, degelijke, zij het vrij onopvallende, Gravin Almavi- Overtuigender werd haar achter dochtige en jaloerse echtgenoot neergezet, voortreffelijk gezongen door de bariton David Pittman- Jennings. Vooral met zijn piano (zacht) en sotto voce ('onder de stem', nauwelijks hoorbaar) gezon gen passages dwong hij respect af. Helaas had hij meer moeite de an dere zijde in het karakter van de graaf - de wellustige rokkenjager - op overtuigende wijze uit te beel den. Dit toch belangrijke aspect verdween hierdoor wel erg naar de achtergrond. In de bijrollen viel met name Bernadette ter Heyne op, in haar vocaal knappe en vooral geestige vertolking van Barbarina. Wat voorts opviel in deze pro duktie, was de bijzonder gedisci plineerde wijze waarop de ensem bles werden gezongen. Vrijwel zonder uitzondering waren dit schoolvoorbeelden; waarin geen van de zangers overheerste, en de melodisch significante partijen steeds de volle ruimte kregen. Het genuanceerd en redelijk stijlbewust spelende Nederlands Philharmonisch Orkest werd op energieke wijze geleid door Hart- mut Haenchen. die in december Edo de Waart als muzikaal direc teur van de Nederlandse Operas tichting zal opvolgen. Als geheel beschouwd is deze 'Nozze' speels en zeer beweeglijk, terwijl er duidelijk veel aandacht is besteed aan kleine details. Alleen maakt dit laatste de enkele kleine ontsporinkjes die in de regie zitten des te opvallender. Deze kleinighe den echter daargelaten, is het een bijzonder innemende en sfeerrijke voorstelling, waarvoor het enthou siaste première-publiek in de uit verkochte Stadsschouwburg de uitvoerenden met minutenlange, zeer verdiende, ovaties beloonde. ABRAHAM GOEDHALS. LEIDEN - 'De man als object', dat is de intrigerende titel van een le zing met lichtbeelden, die Jan Oos- terhoff maandag 24 februari bij Stichting Burcht geeft. Oosterhoff is verbonden aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam en maakt studie van hoe men in de vorige en deze eeuw naar het menselijk li chaam keek en kijkt. Hij consta teert dat onder invloed van het fe minisme nu ook de man als 'object' kan worden gezien. Hij spreekt over de invloed die dit heeft op de verhoudingen tussen de sexen. De lezing is de eerste in ee nieu we activiteit bij Stichting Burcht. Onder de noemer 'Het Academisch café' zal maandelijks en probleem nader worden bekeken. Bij deze eerste lezing zijn vertegenwoordi gers van de modewereld aanwezig. Aanvang 20.30 uur. Belgische en Franse kunst naar Rai '86 AMSTERDAM (ANP) Belgie en Frankrijk zyn door de Stichting Kunstbeurs uitgenodigd als gast landen tijdens de tweede interna tionale kunstbeurs die onder de naam Kunst Rai 86 van 4 tot en met 8 juni in Amsterdam wordt gehou den. Vijftien vooraanstaande gale rieën zullen deze landen vertegen woordigen met inzendingen waar in actuele stromingen in de heden daagse kunst in beide landen een bijzondere nadruk krijgen. Even als afgelopen jaar. toen Duitsland de gastrol vervulde, zullen per in zending maximaal drie en bij voor keur één kunstenaar worden voor gesteld. LEIDEN - Haalde K&O geruime tijd geleden een Grieks festival in huis, de komende weken richt de aandacht van de Leidse Volksuniversiteit zich op de kunst en cultuur van Spanje. Het project omvat o.m. een serie lezingen en filmvoorstellingen alsme de een gitaarconcert. Het festival begint op donderdagavond 27 fe bruari met een lezing over de geschiedenis van Span je door mevrouw dr. M.J.H. Madou, die daarbij kleurendia's zal laten zien. Prof. dr. J. Lechner zal op donderdagavond 6 maart de rol van Spanje als wereldmacht in de ge schiedenis toelichten. En op donderdagavond 13 maart spreekt mevrouw drs. A. van Wiechen over hoogtepunten van Moors Spanje, waarbij als voor beelden het Alhambra in Granada en de moskee in Cordoba zullen dienen. Het muzikale aandeel in de serie over Spanje wordt op donderdagavond 20 maart verzorgd door Guy van Duijnen, die met zijn gitaar flamencomuziek ten gehore zal brengen. De gi tarist zal één en ander mondeling toelichten. De moderne Spaanse li teratuur komt op donder dagavond 20 maart aan bod. De literator Ton Cee- len houdt dan een inlei ding en zal daarbij tekst fragmenten voorlezen. Drs. Rico Consuelo zal op donderdagavond 17 april aandacht besteden aan het moderne Spanje met de politieke, culturele en economische ontwikke lingen van dit moment. Ook de overgang van de dictatuur van Franco naar een constitutionele monar chie komt dan aan de orde Tijdens de slotmanifes tatie op 24 april worden films vertoond op cultu reel, historisch, landschap pelijk en toeristisch ge bied, waarna Spaanse wij nen kunnen worden ge proefd. Bij Nederlandse Operastichting Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw. t/m aug.; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, 'Satricum, een stad in La- tium', t/m 25/4; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseunvvoor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht. ex positie over de Snellius Il-expeditie, t/m 27/4; ma t/m vr van 10-17 uur, zo van 14-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Katsushika Hokusai: de oude tekengek'; 'Borneo: Oerwoud in Ondergang, Culturen op Drift', t/m 5/ 10; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13- 17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel, Overzichtstentoonstelling van Wim de Haan, tot 24/3; 'Oud naai gerei' in de reeks 'Verzameld en ge toond', t/m 6/4; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. In de Vroolijcke Arke - Pieterskerk- choorsteeg 15, 'Uit de kou door ener gie besparen'. 24/2 t/m 28/2, tel. 123271. Galerie Le Pigeon - Scheepmakers- steeg, olieverfschilderijen van Anne Sanders en Charles Kengen, tot 8/3; woe t/m za van 12-16.30 uur. Ars Studio - Pieterskerkgracht, Cor Bouter, schilderijen, tekeningen, t/m 13/3; di t/m do van 10-12 en 19.30-22 Bibliotheek - Nieuwstraat, Oude handschriften en Computertentoon stelling, t/m 28/2; ma, di en woe 10-17 uur, ma en woe ook 19-21 uur, do 10- 21 uur, vr 10-17 uur, za van 10-13 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Anton Broos, sculptuur, Arno Dubbers, airbrush en René Verheg gen, aquarellen, 23/2 t/m 23/3; vr t/m zo van 13.30-17.30 uur. Caeciliastraat 18 - expositie van And- rienne Hoogenberk-den Tex, Anneke Koek, Linda Roodenburg en Bettien Scherft, tot 14/3; bezichtiging volgens afspraak, tel. 413452. De drie haringen - Middelstegracht, werk van Marijke Mommers, tot 6/3; zo t/m do 16-1 uur, vr en za van 16-2 Holiday Inn - Angelien de Waart- Leufkens, aquarellen, t/m 27/2; dag. 10-22 uur. Leiderdorp Leythenrode - Roelie Willekens, glas schilderingen, t/m 6/3; dag. 8-20 uur. Muzenhof - Sal Koster, tekeningen, etsen en aquarellen, t'm 5 3; di t/m vr 14-18 uur, za 9.30-12.30 uur. Oegstgeest Bibliotheek - Ria Roelofs, schilderij en (gouache/acryl) en kijkkistjes, t/m 28/2. Warmond Galerie De Pomp - Hanneke Blom, keramiek, Gerda Boersma, etsen en geboortekaartjes, Paula Petri, droog bloemen, t/m 13/3; di 19-21 uur, woe, do, za van zo 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Joop en Ale xandra, keramiek, tapijten en stola's. 22/2 t/m 12/3; woe, do. zo van 14-16 jan 11-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg, foto's van Johan W. Elzinga, t/m 28/2; ma V m za van 9-18 uur, do 9-21 uur Ambrozijn - Noordeinde, Lidie Bos sen, schilderijen (olie en acryl), tot eind febr., dag. van 13-16 en 17-21 uur. zaterdags gesloten. Lakgalerie - Josephine Sloet en Dick Wassenaar Galerie Henk de Greef - Ofra Goland, schilderijen, Henk Wolvers, kera- Klassiek Kamermuziek vanavond in de Kapel zaal van K&O, uit te voeren door Dmitri Ferschtman (cello) en Mila Baslawskaja (piano). Dit (Russische) duo heeft Mendelssohn, Van Beetho ven. De Falla en de 20ste-eeuwer A. Schnittke op het programma staan. Aanvang 20.15 uur. Het Hoorntrio geeft op zondagmid dag een K&O-concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Jaring Walta (viool) (viool). Vicente Zarzo (hoorn) en Jan van der Meer (piano) spelen er werk van Duvernpov, Dukas, Dvorak en Brahms. Aanvang 14.00 uur. De clavecinist Rien Voskuilen en de sopraan Ruth Rainero geven zondag avond een concert in de Wassenaarse Dorpskerk. Rien Voskuilen zal stuk ken van Frescobaldi, Froberger en anderen ten gehore brengen. Ruth Rainero zal liederen van o.a. Huygens en Schütz zingen. Aanvang 19.00 uur De pianiste Lanny Kho verschijnt op woensdagavond 26 februari (n de Ka pelzaal van K&O met composities van Scarlatti (drie Sonates), Van Beethoven (Sonate opus 31, nr. 2), Ra- vel (Le tombeau de Couperin) en Cho pin (Scherzo nr. 2). Aanvang 20.15 In de serie Oude Muziek treedt woensdagavond 26 februari in de Taf- feh-zaal van het Rijksmuseum van Oudheden het Sonderlijc-ensemble op. Sonderlijc is een ensemble van zes ervaren musici, dat muziek uit de Renaissance en Vroegbarok ten geho re brengt. De instrumenten zoals por tatief, muselaar, harp, blokfluit, zink. trombone, viola da gamba staan borg voor de reproduktie van een zo 'au thentiek' mogelijk klank. Er zal r vang 20.15 i Het Helios-trio geeft donderdagmid dag 27 februari een lunchconcert bij K&0. Het trio, bestaande uit de pia niste Annemiek IJsselmuiden, de kla- rinettiste Nancy Braithwaite en de celliste Hanneke van der Bunt, zal Pop Het Leids Vrijetijds Centrum is dit weekeinde gewijd aan de rock roll. Vanavond speelt Batmobile, afkom stig uit Rotterdam en Breda. Onlangs verscheen bij Rockhouse Records hun eerste mini-LP. De band speelt neo-rockabilly, een vrije vorm van r r met in de teksten invloeden uit stripverhalen en horrorfilms. Aan vang 23.00 uur. De Rockin' Belly Bende heeft in de persoon van Rockin' Bellv de om vangrijkste voorzanger van'het ganse land. Belly wordt op de planken bij gestaan door een tien personen sterke band, met daarbij een driekoppig da meskoortje. Het repertoire bestaat klassiekers variërend van de Blues Brothers tot Chuck Berry en Harry Belafonte. De schuddende buik staat zaterdagavond in het Leids Vrijetijds Centrum. Aanvang 23.00 uur. De Haagse zanger en componist Jo nathan Bendhor met zijn Transatlan tic Show treedt vanavond op in jonge rencentrum Tent in Wassenaar. Hij belooft commerciële underground met surrealistische inslag en licht show te brengen. Aanvang 23.00 uur. Het repertoire van de zangeres And rea Baruch de la Pardo laat zich niet onder één noemer vatten. Ze brengt jazz, showliedjes, pop, standards, country en folk. Uit haar presentatie blijkt dat ze vele jaren als actrice heeft gewerkt. Zondag treedt ze op bij Stichting Burcht in Leiden. Dave Mayer begeleidt haar aan de piano. Aanvang 16.00 uur. Modern Ensemble Het Nieuwe Leven doet dinsdag 25 februari Stichting Burcht aan voor een concert. Op het pro gramma staan 'De Hel' van de Leidse componist Dick Borstlap en elektro nische werken van Gilius van Ber- Het Nieuwe Leven, elektronische muziek dinsdag bij Stichting ten Hoorn en Victor Wentink/Michael Barker. Het Nieuwe Leven werd in 1979 opgericht door docenten en ex- studenten van het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Aanvang 21.00 Leo Samama houdt donderdag 27 fe bruari bij Stichting Burcht in Leiden een lezing overt de Russische compo nist Alexander Skrjabin. Skrjabin is volgens hem één van de belangrijkste componisten van rond de eeuwwisse ling, die vaak verkeerd is beoordeeld omdat aan zijn werk een mystieke le vensvisie ten grondslag lag. Samama is componist en docent aan het Utrechts conservatorium. Van zijn hand verschijnt in april bij Querido het boek 'Zeventig jaar Nederlandse muziek' over muziek van de twintig ste eeuw. Aanvang 20.30 uur. Schouwburg vr 21, 20.15 uur, Tineke Schouten r 'Tiepies Tien'. 26. 20.15 uur, Conny Stuart en Louis van Dijk 'De Stuart Story', do 27, 20.15 uur. Toneelgroep Cen trum met 'Mevrouw Gauguin' LAKtheatcr vr 21. za 22. 20.30 uur. Theater Perso na met 'Wisselkind', zo 23, 15 uur. Sirkel met kindervoor stelling 'Vuurrood', 6-12 jaar. woe 26, do 27, 20.30 uur. nieuwe voor stelling van Vals Bloed. Microtheater Imperium vr 21, za 22, 20.30 uur, Imperium speelt 'Hedda Gabler' van Hendrik Het Sonderlijc-ensemblewoensdagavond in de Taffeh-zaal. (foto pi Koninklijke Schouwburg vr 21, za 22, 20.15 uur, Haagse Come- die met 'Eind van de wereld' van Ar thur Kopit. zo 23, 20.15 uur, Conny Stuart en Louis van Dijk in 'De Conny Stuart Show'. do 27, 20.15 uur, Haagse Comedie met de eerste voorstelling van 'Androma- que' van Racine. Nederlands Congresgebouw vr 21. za 22. 20.15 uur, Residentie-Or kest o.l.v. Youi Levi Circustheater vr 21, za 22, 20.15 uur. Nederlands Danstheater met o.a. première van 'Steptext'. Diligentia vr 21. za 22, 20.15 uur, Willem Nijholt Show. ma 24. di 25, 20.15 uur, Haagse Come die met 'Emily' van William Luce, do 27, 20.15 uur. Vereniging voor Ka mermuziek: 'Bartok Kwartet', vr 28, za 1, 20.15 uur, Seth Gaaikema 'Hoogachtend Seth' Carré vr 21, za 22, 20.15 uur. zo 23. 14 uur. Hoofdstad Operette met 'Der Graf von Luxemburg' van Franz Lehar. ma 24. 20.15 uur. concert Fluirck di 25/ t/m zo 23, 20.15 uur. beh ma, zo alleen 14 uur, Jos Brink, Frank San ders, Lucie de Lange in 'Madame Ar thur', musical. Concertgebouw vr 21. do 27, gr. zaal, 20.15 uur, Con certgebouworkest o.l.v. Hans Vonk. m.m.v. Dmitri Alexeev, piano za 22, gr. zaal, 15 uur. Radio Filharmo nisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Reinbert de Leeuw, m.m.v. Hein Meens, tenor di 25, woe 26, gr. zaal, 20.15 uur, Ne derlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hubert Soudant, m.m.v. Ronald Brautigam, piano. Cultureel Centrum Amstelveen vr 21. za 22. 20.15 uur. 'Een trouwring mag niet knellen', klucht met John Lanting. woe 26.20.15 uur. Ton van Duinhoven e.a. in 'Toneelbloed'. van Simon Gra\ De Kleine Komedie t/m za 1, beh. ma., Youp van 't Hek met 'Verlopen en verlaten'. Nieuwe De La Mar Theater vr 21. za 22. 20.15 uur. zo 23. 14 uur. Mary Dresselhuys, Huub Stapel e.a in 'Leocadia' van Jean Anouilh. Stadsschouwburg di 25, do 27, 20 uur, De Nederlandse Operastichting 'Le nozze di Figaro' De Doelen vr 21, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon, m.m.v. Roberta Alexander, sopraan. Jard van Nes, alt, Philhar monisch koor Toonkunst' za 22, kl. zaal, 20.15 uur. serie vocalis ten: Dorothy Dorow, sopraan. Rudolf Jansen, piano. zo 23, gr zaal, 20 15 uur, serie Doelen Jazzclub: Glen Miller Revival Orche stra. ma 24, gr. zaal, 20.15 uur, Or, I - Arie Keijzer, orgel, Gerard Hettema. woe 26. kl. zaal. 20.15 uur, serie Schu- bertiade '86: Heidi Hendrickx en Le- vente Kende, pianoduo. do 27, kl zaal, 20.15 uur. Ernest Rom- bout, hobo, AJwin Bar, piano, vr 28. kl. zaal. 20.15 uur. serie mees ters aan het klavier: Bella Davido- Luxortheater vr 21. za 22. 20.15 uur, zo 23. 14 uur, 'Madame Arthur", musical van Jos Brink en Frank Sanders, woe 26. do 27, 20.15 uur. Shusaku Dormu Dance Theatre met 'Noon of the plant'. Theater Zuidplein vr 21. za 22. gr. zaal, 20.15 uur, Henk Elsmk in zijn nieuwe one-man-show, zo 23. gr. zaal, 20.15 uur. Nationaal Theater Bratislava met 'Don Giovan ni', opera van Mozart. di 25. gr. zaal, 20.15 uur. 'Goeie Bu ren', blijspel met o.a. Piet Bamber ger

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25