Geen kop koffie in ijzige Wereldwinkel Raad in beslotenheid andere kant op Jeroenhuis wordt geen 'Warenar' Dichteres: 'Het is net of er iemand achter mij staat' ACHTERGROND REGIO LEIDEN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 Agenda WASSENAAR - Het in aanbouw zijnde sociaal-culturele centrum in Wassenaar, het voormalige Jeroen- huis, krijgt opnieuw een andere naam, nu is gebleken dat de nieu we naam "Ware Nar" (vrij naar een blijspel van P.C. Hooft) bij veel Wassenaarders niet in goede aarde is gevallen. Begin dit jaar schreef het Wasse- naarse college van B en W een prijsvraag uit voor de naamgeving van het nieuwe sociaal-cultureel centrum dat vroeger ook wel het "patronaat" werd genoemd. Eerste prijs: 250 gulden aan waardebon nen en een uitnodiging om de offi ciële opening in mei van dit jaar bij te wonen. Drie weken geleden maakte wet houder C.P.M. Barning tijdens een commissievergadering de nieuwe naam van het centrum bekend: "Ware Nar", een bedenksel van de Wassenaarder H. Klumper die hier- 'Het was een zure vrek in lompen, die zijn dochter alles ontzegde' Een dag later, toen het middels in alle kranten had ge staan, verscheen er een gemeente lijk persbericht met tekst en uitleg over de nieuwe naam. "Ware Nar" moest worden gezien als "een speelse variant op de naam van on ze gemeente, tevens als referentie aan de grote toneelschrijver P.C. Hooft en tenslotte als aanduiding van de bedoeling van het centrum, namelijk het verschaffen van lu dieke en serieuze recreatie", aldus het persbericht. Vorige week plaatsten twee Was- senaarse huis-aan-huis-bladen een ingezonden brief van de heer P.A. Hoogeveen waarin met de naams keuze van B en W op z'n zachtst gezegd de vloer werd aangeveegd. Volgens de briefschrijver is er geen enkele verbinding tussen Hooft en Wassenaar "of het moet zijn dat Hoofts familie snel rijk geworden is dank zij de oorlog, dat P.C. Hooft een echte aristocraat was en dank zij de voorspraak van zijn vader al Hoofdpunt van kritiek vormt echter de inhoud van het blijspel "Warenar" van Hooft, dat werd ge schreven in 1616. De hoofdpersoon van het stuk, Warenar geheten, is een zure vrek. Zijn hele leven deed ie niets anders dan goudstukken oppotten. Hij loopt in lompen, eet zeer weinig, ontzegt zijn dochter al les en heeft maar één zorg: de pot met goud mag niet worden gesto len. En daar zit 'm de kneep, in het geld, want als er één gebouw in Wassenaar staat waarbij de ge meente niet krenterig met geld is geweest dan is het wel het nieuwe sociaal-cultureel centrum. Immers, stond het centrum aanvankelijk .voor 3,3 miljoen gulden op de be groting, intussen is er reeds voor een dikke 4 miljoen aan verspij kerd. H. Klumper, de bedenker van de naam "Ware Nar", heeft al ver klaard z'n inzending zonder pro blemen in te willen trekken. Voor hem is de naam een satire op de huidige materialistische maat schappij. "Jongeren zien dat niet en vinden hem een vrek. Laten zij dan maar een nieuwe naam kie zen", aldus Klumper. Blijft over de vraag hoe het nieu we centrum dan wel moet gaan he ten. Het college heeft in ieder geval keuze genoeg want er kwamen maar liefst 101 reacties op de prijs vraag binnen, waarvan er nu dus nog 100 over zijn. Ook enige erva ring in dit soort zaken is in het raadhuis ongetwijfeld aanwezig. Het pal tegenover het centrum ge legen "Van Heeckerenhuis" kreeg deze naam immers enige jaren te rug ook pas nadat er een prijsvraag voor was uitgeschreven. Naar ver wachting zal de nieuwe naam vol gende week bekend worden ge maakt tijdens één van de vier com missievergaderingen die dan wor den gehouden. Tijdelijk onderkomen verkrot VOORSCHOTEN - De tem peratuur in de Wereldwinkel, een bouwkeet aan het Sir Winston Churchillplein in Voorschoten, ligt waarschijn lijk rond het vriespunt. "Echt warm krijgen we het niet en dan hebben we nog geluk dat het niet zo'n strenge winter is. Een kopje koffie zit er ook niet in, omdat de waterlei ding voor de zoveelste keer bevroren is", verzucht We reldwinkelmedewerker Frits Glotze enigszins veront schuldigend. De Wereldwin kel zit nu al bijna vijf jaar in deze tochtige keet waar zij, volgens de plannen van de gemeente, 1 januari uit had moeten zijn. Het 'tijdelijke' onderkomen van de Wereldwinkel is aan het verkrotten. Kort geleden is een gat gedicht in een hoek van de keet, maar het rottingsproces is aardig op gang gekomen. De ge meente en de Wereldwinkel zijn het er dan ook over eens dat e snel mogelijk een ander onder komen voor de winkel moet wor den gevonden. Waar en wanneer dat moet gebeuren is echter al ja ren een onderhandelingspunt waar beide het niet over eens kunnen worden. Bezwaren Het voorstel van de gemeente om de winkel in een SRV-wagen te huisvesten is door de Wereld winkel met praktische en ideële bezwaren van de hand gewezen. "Voor de gemeente is een mobie le oplossing natuurlijk ideaal, dan zijn ze in één keer van het probleem af. Zo'n wagen noe men wij geen huisvesting. Je moet de mensen een kopje koffie kunnen aanbieden en in zo'n wa gen werkt dat gewoon niet goed. Bovendien is de doelstelling van de Wereldwinkel een échte win kel te zijn met de mogelijkheid om een etalage in te kunnen rich ten. Anders kunnen we wel weer op de markt gaan staan', vertelt Glotze. De gemeente is niet ge heel overtuigd van de bezwaren die de Wereldwinkel aanvoert te gen een mobiele oplossing. Vol gens gemeentesecretaris De Graaff is dit een van de weinige oplossingen die nog over is voor het huisvestingprobleem van de Wereldwinkel. De wens van de Wereldwinkel om een plaatsje te krijgen in het pand aan de Leidseweg 33 in Voorschoten kan niet worden vervuld, omdat de gemeente niet kan garanderen dat daar ruimte beschikbaar is voor de Wereld winkel. Het is nog onzeker wat er met het pand gaat gebeuren. De laatste mogelijkheid is de plaat sing van een zogenaamde porte- cabine, een semi-permanent ge bouw. Deze oplossing is enige ja ren geleden door de Wereldwin kel zelf aangedragen. De ge meente staat niet onwelwillend tegenover deze oplossing en heeft een voorstel gedaan deze porte-cabine te plaatsen aan de Ambachtssteeg. Volgens Frits Glotze houdt de gemeente met zo'n voorstel geen rekening met de functie van de winkel: "We willen in het centrum zitten, c dat we duidelijk een winkelfunc tie hebben. De mensen moeten Frits Glotze en Corrij Weidema voor de Voorschotense Wereldwinkel: "De waterleiding is voor de zoveel ste keer bevroren". <foto wim Dijkman) even binnen kunnen lopen voor wat informatie, of om produkten uit de derde wereld te kopen", Een kraam op de markt was vijftien jaar geleden het begin van de Wereldwinkel in Voor schoten, maar al snel kon de win kel een plaatsje krijgen in het Ambachts- en Baljuwhuis. Eerst om spullen op te slaan, later werd ook de winkel in het pand gehuisvest. Toen het pand in 1980 werd gerestaureerd moest de Wereldwinkel het pand verla ten. De bouwkeet op het Chur chillplein was een tijdelijke op lossing, de winkel zou er hoog uit drie jaar in zitten. Frits Glotze: "We zijn natuurlijk verwend ge weest. Bijna tien jaar hebben we in het Baljuwhuis gezeten wat een prachtige huisvesting was. Ja, en nu zitten we in deze keet, die op instorten staat. Er is al heel wat water bij de wijn ge daan, maar het wordt nu hoog tijd dat we gaan verhuizen. De gemeente is ons al die jaren wel terwille geweest maar, er is ge woon nog steeds geen geschikte oplossing gevonden". De onzekerheid omtrent de huisvesting van de winkel werkt ook intern door. Het is niet zo dat de Wereldwinkel de moed heeft laten zakken, maar het enthou siasme is in de afgelopen jaren wel minder geworden. Veel ac ties werden er niet meer onder nomen, omdat de onzekere posi tie van de Wereldwinkel er toe leidde dat er eep groot verloop was in medewerkers. "Een beetje teleurgesteld zijn we wel, we dachten dat Voorschoten wat meer aandacht had voor de We reldwinkel", vertelt Glotze, maar dit is niet typisch iets voor Voor schoten, het hele land is jammer genoeg niet meer zo derde we- reld-minded". kcci, niddi nti luunigbpiuL'L'b 1b op ae maTKi gaan staan', vertelt ae iuncue van ae winxei: we de Wereldwinkel het pand veria- oplossing gevonden dit is met typisch iets aardig op gang gekomen. De ge- Glotze. De gemeente is niet ge- willen in het centrum zitten, om- ten. De bouwkeet op het Chur- De onzekerheid omtrent de schoten, het hele land meente en de Wereldwinkel zijn heel overtuigd van de bezwaren dat we duidelijk een winkelfunc- chillplein was een tijdelijke op- huisvesting van de winkel werkt genoeg niet meer zo het er dan ook over eens dat er zo die de Wereldwinkel aanvoert te- tie hebben. De mensen moeten lossing, de winkel zou er hoog uit ook intern door. Het is niet zo dat reld-minded". LEIDERDORP - "Er bestaan geen meer geloven aan toeval. Alles En zo komt er ook weer best meer ziet is lastig wonderen, ik ben een natuurpro. heeft een reden en gebeurt omdat g|p V een nieuwe lente uit. alleen een handicap b dukt en heb te doen wat de natuur het zo moet zijn". Het schrijven M kt - Met werken en véél ven van gedichtjes, rr mö LnnA» 119 11„LIz J1' UiV -1.1. LEIDERDORP - "Er bestaan geen wonderen, ik ben een natuurpro- dukt en heb te doen wat de natuur mij voorbedacht heeft". De 93-jari- ge mevrouw J. Bouman uit Leider dorp schrijft al vijftig jaar psycho logische gedichtjes en voelt zich sterk aangetrokken tot de para psychologie. De raadselen rond de mens en het leven houden haar naast de moderne ontwikkelingen van deze tijd sterk bezig. door Ellen Vloedbeld "Ik ben misschien wel oud in ja ren, maar mijn denken is nog altijd modern", zegt de zelfstandig wo nende dichteres. Haar woning bo ven het winkelcentrum 'Winkel- hof in Leiderdorp bevestigt dat. Geen muffe, donkere, oude meu bels, maar een eigentijds interieur met een grote lichtinval. Het is ver rassend te horen hoe goed de dich teres op de hoogte is van nieuwe ontwikkelingen als satelieten en computers. "Toch houd ik me on danks deze interessante moderne dingen helemaal vast aan de ken nis die ik heb over para-psycholo- gie", aldus mevrouw Bouman. De dichteres bestudeert vanaf 1935 de wetenschap van de para psychologie. "Er is meer tussen he mel en aarde dan wij in onze be wuste toestand zien, als je je erin verdiept kun je bijvoorbeeld niet meer geloven aan toeval. Alles heeft een reden en gebeurt omdat zo moet zijn". Het schrijven gedichten ziet de dichteres als iets dat ze moet doen. "Het wordt me in gegeven. Het is net of er ie mand achter me staat, die zegt dat ik dat moet doen", aldus mevrouw Bouman. Dikke pen Dat gevoel van moeten schrijven houdt overigens niet in dat de 93- jarige het niet leuk vindt om ge dichten te maken. Eigenlijk zou ze niets liever doen dan de hele dag dichten. Soms krijgt mevrouw Bouman 's nachts inspiratie en gaat ze pen en papier halen om te schrijven. Bij het ontbijt laat ze rustig haar kopje thee koud wor den als ze een ingeving krijgt. Een nadeel bij de schrijverij is wel dat haar ogen niet zo best meer zien. Met een dikke pen lukt het echter nog best. "Als ik inspiratie krijg hoef ik niet meer te denken wat ik schrijf. De ene regel volgt dan automatisch op de andere", zegt de dichteres. Haar favoriete onderwerpen zijn de harmonie tussen mensen, de symboliek van kleuren en de astro logie. Haar gedichtjes worden ge publiceerd in een plaatselijk huis- aan-huisblad in Leiderdorp. Me vrouw Bouman heeft vele fans. Sommige van hen bewaren haar gedichten zelfs in een plakboek. De dichteres vertelt blii dat ook De 93-jarige dichteres, inspiratie. Ik ga dan pen En zo komt er ook lente uit. Met werken en véél vernieuwend denken. Van computer én satelieten, om ervan te kunnen genieten. Vernieuwingen op elk terrein, waar elk mens blij mee kan zijn. In een gezonde Geest, zo wordt het leven, ser velen, in ons leven een feest. Vertrouwen Over God schrijft mevrouw Bou man ook veel. Hoewel ze niet aan kerk verbonden is, voelt ze zich het meest aangetrokken tot het Katholicisme. Ze heeft aan Sint Anthonius een zielevriend. "Om dat ik altijd vergeet waar ik mijn dingen laat, vertrouw ik blinde lings op de heilig verklaarde An thonius. Als ik tot hem bid, vind ik het zoek geraakte voorwerp direct terug. Je moet bij zo iets niet na denken, maar vertrouwen hebben. Over hem schrijf ik nooit. Een in nerlijk gevoel zegt me dat ik dat niet moet doen", aldus de dichte- In september is het denkvermo gen van de dichteres een tijdje uit- *1™^. e^hakeld geweest als ge^g papier halen om te schrijven haar dokter de gedichtjes leest. Dat wel uit het volgende gedichtje, ge- de schrijfster moderne ontwikke- naamd '1986': lingen met geestelijke zaken kan Een nieuw jaar, combineren in haar verzen blijkt een nieuw geluid. i ziekte. Gelukkig heeft ze dit vermogen inmiddels terug en voelt ze zich prima voor haar leeftijd. Ze is met recht trots op haar slanke lijf en haar relatief jonge gezicht. Dat mevrouw Bouman niet zo best meer ziet is lastig. Het is niet alleen een handicap bij het schrij ven van gedichtjes, maar ook bij haar andere liefhebberijen. Haar kleding maakt ze nog steeds zelf en ook bridged ze graag. Niet om het spel, maar om de hersenen fit te houden. Mevrouw Bouman be treurt dat ze niet meer goed kan le zen. Om toch op de hoogte te blij ven van het nieuws, luistert ze naar de radio of televisie. Deze mystieke vrouw, zoals ze zichzelf noemt, heeft nog één grote wens in het leven. Die is dat ze over drie jaar nog mag meemaken dat haar zoon, waar ze een zeer specia le band mee heeft, dokter wordt. BEDRIJFSONGEVAL - Een 53-ja- rige Lissenaar heeft vanochtend zijn been gebroken en een gat in zijn hoofd opgelopen. De man raakte gewond bij de Oegstgeester Put van Menten, waar zand word gewonnen. De Lissenaar is werk nemer van het Lissese bedrijf dat daar zand wint. Het bedrijfsongeval gebeurde tij dens het verplaatsen van de zand zuiger die vast lag in het ijs. Dat verplaatsen gebeurde met een ket ting die klem kwam te zitten. In eens schoot de ketting los waarna de Lissenaar als het ware werd on deruitgehaald. Hij is naar het Leid- se academisch ziekenhuis overge bracht. DONDERDAG Leiden Laktheater - Werktheater Studiogroep met 'Verre vrienden', 20.30 uur. Visser 't Hooft - Kagerstraat, leerlingen spelen vijf kluchten, 20.15 uur. Augustinus - Rapenburg 24, cabaret Het kleine foutje brengt 'Doorgaan keerd', 20.30 uur. T-zolder Augustinus - film 'Desperately seeking Susan', 21 en 23.30 uur. Fraktiekamer PvdA - Breestraat 125, in loopspreekuur van 19-21 uur. 't Breehuys - Breestraat 19, spreekuu WDM, 19-22 uur. Universiteit - Cleveringaplaats, lezing prof. dr. F.P. van Oostrom over 'De ou de orde in verval? Hollandse hoflitera- tuur en Huizinga's herfsttij'. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Brazil', 20 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree straat 92, spreekuur, 18.30-20 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting er begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Oegstgeest Gemeentehuis - raadsvergadering, 20 Gemeentecentrum - Lijtweg, K&O-le- zing 'De zeven hoofdzonden', 20.151 Leiderdorp Gemeentehuis - hoorzitting verkeers maatregelen Zijlkwartier, 19.30 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, klaveijassen en sjoelen voor iedereen, 20 uur. VRIJDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, volksdan- sinstuif voor ouderen, 14 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, instuif voor kin deren 4-12 iaar. 15.15-17.15 uur. Meubelzaak wil duizenden van topambtenaar DEN HAAG/OEGSTGEEST- Een meubelzaak in Dep Haag wil de ge schorste Oegstgeestse top-ambte- naar L. V. van het ministerie van sociale zaken voor de rechter da gen. De top-ambtenaar zou voor tienduizenden guldens bij het be drijf aan meubels hebben besteld zonder deze te betalen. V. was niet voor commentaar bereikbaar. De top-ambtenaar kwam eerder deze maand in opspraak toen hij ervan werd verdacht een knok ploeg op de been te hebben ge bracht om een gekraakte woning in Amsterdam te ontruimen. Maand cel voor Wassenaarse ex-miljonair DEN HAAG/WASSENAAR De -Haagse politierechter heeft giste ren de 67-jarige voormalige Wasse naarse multimiljonair V.d. P.K. veroordeeld tot vier weken celstraf voor het 'laten verdwijnen' van goederen waarop de fiscus beslag had gelegd en waarover hij als be waarder was aangesteld. Het betrof een belangrijk deel van de inventa ris van een drietal woonhuizen in Wassenaar, maar ook enkele auto mobielen. De vroegere eigenaar van een reeks benzinepompsta tions en een aanzienlijk bezit aan onroerend goed, kijkt aan tegen zo'n miljoen gulden aan belasting schuld en bijna acht ton aan ande re Vorderingen. De officier van jus titie had tegen de man vier maan den celstraf geeist. Zij achtte bewe zen dat de verdachte een groot deel van de goederen inmiddels naar zijn huidige woonplaats in Oosten rijk had laten verdwijnen. De op 22 januari jongstleden failliet ver klaarde en op hetzelfde moment in hechtenis genomen man is gister avond op vrije voeten gesteld om dat hij de vier weken gevangenis straf heeft uitgezeten. De politie rechter zei bij zijn vonnis rekening te hebben gehouden met het feit dat niet in alle gevallen kon wor den bewezen dat de verdachte de goederen opzettelijk aan het beslag had onttrokken. Een gedeeltelijk uit aluminium vervaardigde in 1962 gefabriceerde Alfa Romeo re kende hij daaronder echter wel. OEGSTGEEST - De Oegstgees ter raadsleden zitten door een ge deeltelijke zwijgplicht in een las tig pakket, vanavond. Op de agenda prijkt toch het stuk reali sering multi-functioneel cen trum, in Haaswijk te bouwen. En hoewel er zeer veel bezwaren be stonden tegen dit voorstel, zal het vanavond met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid - door Wim Koevoet matie gehad die hen goeddeels van het gelijk van B en W deed overtuigen. Wat die informatie is geweest kunnen ze niet zeggen daar raadsleden natuurlijk niet uit de schoolmogen klappen over besloten vergaderingen. Voor de bouw van het multi functioneel centrum moet 2,3 miijoen gulden worden uitge trokken. Uit de grondexploitatie van Haaswijk kan 1,8 miljoen worden vrijgemaakt, de resteren de 500.000 gulden willen B en W halen uit het fonds bovenwijkse voorzieningen. "Ik denk zelfs unaniem", aldus burgemeester mr. S. Scheenstra - worden aangenomen. De raad is dus omgedraaid als een blad aan een boom en kan en mag niet duidelijk maken wat hem nu pre cies de andere kant op heeft doen rennen. De fractievoorzitters Rijks (WD), Van Eisen (PPR), Bos man (PvdA), Wuisman (D66) en Van Veen (CDA) hebben eind vo rige maand in een besloten raadscommissie financien infor- De fracties nu hadden i kelijk vooral moeite zo maar van het college aan te nemen dat er 1,8 miljoen uit de grondexploitai- te van Haaswijk kon worden ge haald. Gevreesd werd dat zoiets alleen maar kan met - negatieve - gevolgen voor de verdere ont wikkelingen van de nieuwbouw wijk. D66-raadslid Wuisman for muleerde het als volgt: "De 1,8 miljoen gulden die voor het mul tifunctioneel centrum uit de grondexploitatie van Haaswijk moet worden gehaald kan voor het Bouwfonds (de financieerder van Haaswijk) aanleiding zijn Haaswijk te temporiseren, we gen later aan te leggen dan ge pland". Geen der fracties wil Haas wijkbewoners een jaar lan ger door de modder laten banje ren, 'alleen maar' omdat er een multifunctioneel centrum in aan tocht is. In de besloten vergadering hebben de fractievoorzitters in zicht gekregen in cijfers uit de grondexploitatie. De vergade ring was besloten omdat er in dat stuk grondprijzen staan en de ge meente zijn onderhandelingspo sitie niet wil verzwakken. Tegen de pers lieten de fractievoorzit ters, met CDA-voorman Van Veen voorop, weten niet nog eens te zullen deelnemen aan een besloten vergadering of ten min ste die beslotenheid maar onzin te vinden. Uiteindelijk zijn ze al lemaal gegaan. En ook gaan ze nu akkoord met het voorstel. Tenminste, daarvan is burge meester Scheenstra overtuigd. Burgemeester Scheenstra legt desgevraagd een beetje uit waar die 1,8 miljoen gulden nu van daan komen. "Je kunt percelen in prijs opwaarderen. Verder zyn er rentevoordelen en ook was er een bepaalde post op één miljoen begroot waarvan halverwege de rit blijkt dat we aan acht ton ge noeg hebben", houdt de eerste burger het vaag. Scheenstra heeft geen enkel mededogen of iets dat daarop lijkt met de raadsleden die met het multi-functioneel centrum zo mooi hadden kunnen pronken vlak voor de verkiezingen. Mooie betogen zitten er niet meer in. De raadsleden moesten aanvanke lijk blind varen op het college, het publiek moet dat nu op de raad en maar aannemen dat de verschillende fracties zich te recht gerustgesteld voelen. Scheenstra: "Er ligt nu ge woon een voorstel dat algemeen zal worden aanvaard. Ik begrijp dat best, al die luchtverplaatsin gen door de telefoon van raadsle- ""sxa i Ia den die de krant bellen met de mededeling dat ze niet naar de besloten vergadering gaan. Het is verkiezingstijd en dan worden er wel meer rituele dansen uitge voerd. U moet zelf maar aan Van Veen en hoe ze ook allemaal mo gen heten, vragen hoe ze alle maal zo zijn omgedraaid". Aldus een wat plagerige Scheenstra die drommels goed weet dat dat nu juist de clou is: de raadsleden kunnen vanwege de zwijgplicht die is ontstaan na die ene crucia le besloten vergadering hun om mezwaai niet verklaren. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vnj. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) f 92.55 per half jaar, aan huis bezorgd 134.90 per jaar. aan huis bezorgd 256.90 per post (binnenland) 357.20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio. tv. P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2