Zwarte Wolf pakt winst De 'Zes' gaat niet door Stehouwer geschorst Forumavond van de LSF Pronk wint de marathon van Noorden 'Heffing op ziektekosten premie kan niet zomaar' Arts familie Hans Kok mag praten met politie PAGINA 12 DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De negende editie van de Zes van Rijn en Gouwe, de wie lerwedstrijd voor beroepsren ners, gaat dit jaar niet door. De organisatoren zijn bang, dat er te weinig Nederlandse professio nals beschikbaar zijn voor de zesdaagse op de weg, die voor 6 tot 11 juli op het programma stond. Dat wijten ze aan het ver scherpte proflicentiereglement van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU). Roger van Es van de beroepssectie van de KNWU bestempelde dat argu ment gisteren als goedkoop. Traditiegetrouw werd de Zes, verreden in Nieuwkoop, Alphen aan den Rijn, Boskoop. Wad- dinxveen, Bodegraven en Gou da, gehouden in de eerste week van de Tour de France. De orga nisatoren streefden er naar veer tig Nederlandse profs aan de start te krijgen. Soms werd het tekort aangevuld met enkele bui tenlanders. Volgens de initiatief nemers zijn er dit seizoen twintig tot vijfentwintig minder licenties afgegeven dan voorheen. Boven dien verwachten zij, dat er in de Tour extra veel Nederlanders zullen meedoen. „Daar is helemaal niets van te zeggen", reageerde Van Es. „We hebben vorige maand nog uit voerig contact gehad met de mensen van de Zes. Er zijn vol doende renners, dat weet ik ze ker. We hebben nu al zeventig li centies afgegeven, ik verwacht dat het er in de loop van het sei zoen zelfs tachtig worden. Bij vrijwel elke Nederlandse ploeg blijven genoeg jongens over, die niet aan de Tour deelnemen. Transvermij gaat zelfs helemaal niet. Ik vind het jammer, dat de Zes van de kalender verdwijnt, maar we zullen ons beleid beslist niet versoepelen". Het organisa tiecomité heeft de deur op een kier gehouden voor 1987. Er be staat bereidheid in dat jaar als nog de Zes van Rijn en Gouwe te organiseren, indien omstandig heden en het KNWU-beleid daar toe aanleiding geven. Over de voorwedstrijd van de Zes, de driedaagse voor amateurs, wordt in maart een beslissing geno men. De profsectie van de KNWU heeft deze week overi gens beslist, dat de overstap van amateurs naar beroeps voor voormalige professionals wordt vergemakkelijkt. Tot nog toe was het zo, dat een oud-prof één keer mocht terugkeren als be taald renner. In het vervolg zal die, wat Van Es golfbeweging noemt, vaker kunnen voorko- ALMELO (GPD) - Manager Arie Stehouwer van SC Heracles is gisteravond met onmiddellijke ingang geschorst. Als reden voor deze ingrijpende maatregel gaf het bestuur van de eredivisiever eniging op, dat Stehouwer zich de laatste weken in de publiciteit te negatief over de club heeft uit gelaten. Een week eerder had de manager te horen gekregen dat zijn contract na dit seizoen niet zou worden verlengd. Stehouwer is drie jaar actief geweest voor Heracles. Hij volgde destijds de ontslagen Jan Morsing op. Heracles heeft wel toegezegd het salaris van Stehouwer tot het einde van dit seizoen uit te beta len. Stehouwer bestrijdt overi gens dat zijn contract met de Al melose club na dit seizoen af- Spanje Het voetbalelftal van Spanje heeft gisteren een simpele zege geboekt op België. Voor 35.000 kijkers in Elche wonnen de Spapjaarden met 3-0. Emilio Bu- tragueno opende in de derde mi nuut de score. Vijf minuten voor rust zorgde Julio Salinas voor 2- 0. In de 72e minuut bepaalde An tonio Maceda de eindstand op 3- 0. Bij vlagen overklasten de Spanjaarden hun tegenstander. Met op het middenveld de heer sende Francisco speelde het UVS verrast Noordwij k LEIDEN - Zwarte Wolf heeft optimaal geprofiteerd van de halve misstap die de concurrentie eerder deze week in de zaal maakte. Gisteravond wees de koploper van de Interre gionale klasse streekgenoot Glasbergen gedecideerd met 4-1 terug en is nu dankzij die drie winstpunten de grote kanshebber op de titel. In de Hoofdklasse ditmaal louter verrassingen. Hoewel koploper Bax een halve misstap be ging liepen de Voorhouters een punt uit. 'Thuis' in Leiden kreeg het duo Faber/Van Leeuwen hulp van hun UVS- maatjes die Noordwijk verrasten. Doelman Gijs Guyt van Glasbergen blijft deze keer een gang naar het net bespaard, maar moest in het toptreffen met de Zwarte Wolf treffers incasseren. De Leidse ploeg won de zaalvoetbalderby met 4-1 en gaat nu riant aan kop in de Interregionale klasse u LEIDEN - De Leidse Sport Federa tie organiseert op 5 maart een dis cussie-avond over het beleid van de politieke partijen ten aanzien van de sport. De LSF heeft de ver tegenwoordigers van de diverse partijen gevraagd om zitting te ne men in dit forum, dat onder leiding zal staan van LSF-voorzitter Pries. Naast informatie over de sport- paragraaf in het verkiezingspro gramma krijgen de toehoorders ruimschoots de gelegenheid om vragen te stellen en te discussieren over onderdelen van het beleid, dan wel het ontbreken daarvan. Het forum, dat zal plaatsvinden in de kantine van de voetbalvereni ging LFC aan de Boshuizerkade, begint om 20.00 uur Ski-wedstrijd op Duinrell LEIDEN - Op de baan van SBSN in Duinrell worden zaterdag de Zuidhollandse kunstskibaan-kam pioenschappen gehouden. Het eve nement, dat wordt georganiseerd door de kring Leiden van de Ne derlandse skivereniging, begint in Wassenaar om 15.00 uur. Voor inlichtingen en inschrijvin gen: 071-892229 of 01751-15984. Zwarte Wolf - Glasbergen 4-1 De vraag blijft natuurlijk hoe dit treffen verlopen zou zijn als bij Glasbergen Huug Aandewiel (griep) en Mart van der Plas van de partij waren geweest; feit was dat de Leidenaars geen boodschap hadden aan de noodgedwongen af wezigheid van die Rijnsburgse smaakmakers. Zij profiteerden in de Groenoordhal dankbaar van dit buitenkansje, al duurde het nog tot de 23ste minuut aleer Hennie Koet het klasseverschil in een doelpunt kon uitdrukken. Hij scoorde via de binnenkant van de paal. Na rust tilde Piet Sloos de thuis ploeg naar 3-0 voordat Jan Hoge- woning uit een door Sloos veroor zaakte strafschop (hands) kon te- genscoren. Het wanhoopsoffensief van Glasbergen sorteerde vervol gens een averechts effect. De mee gekomen doelman Gijs Guyt zag zich door de slimme Hen Koet al op diens eigen helft uitgespeeld. Hoofdklasse Bax - THB-Boys 4-4 Hoogmoed komt ten val, luidt het aloude gezegde en zo geschied de gisteravond in Voorhout. Daar bestond het de trotse koploper Bax om het in de slotfase van de wed strijd met de veel lager ingeschatte THB-Boys bepaald niet zo nauw te nemen met de concentratie, met als gevolg dat de ploeg een 4-1 voorsprong geheel prijsgaf. Het is dat doelman Nico Groeneweg vijf seconden voor tijd alert reageerde, anders zou Bax nog de boot in zijn gegaan ook. Aanvankelijk verliep alles op rol letjes voor de thuisclub. Mario Fa- ber (wie anders) dirigeerde Bax naar een 3-0 voorsprong. John Jan sen deed daarna wat terug, maar Cees van der Lans herstelde de marge van drie goals: 4-1. Een eer ste waarschuwing van Fred Muller, alsook een tweede sloeg Bax in de wind. Pas toen THB-Boys een mi nuut voor tijd via Vermeulen langszij kwam schoot de koploper wakker. UVS - Noordwijk 6-5 Sensatie van de eerste orde in de Groenoordhal waar de rode lan taarndrager de nummer twee Noordwijk een gevoelig verlies toebracht. Het feit dat veldspeler Rene van Hensbergen het doel ver- dedigdè deed natuurlijk afbreuk aan het spel van de Noordwijkers die overigens tot 5-5 en dankzij goals van Bosma (3) en Van den Berg (2) bijbleven. In de laatste mi nuut sloeg UVS toe. De drie Han sen (Verkuylen, Van Eigen en De Kruys) scoorden ieder tweemaal. Van Duuren - ROAC 3-3 Een klein beetje sensatie ook in dit duel, althans zeker wat de ont knoping betreft. Met Ted van Ber- kel als vliegende keep poogde Van Duuren in de kaatste minuut een 2-3 achterstand goed te maken. Dat lukte nog ook, zij het na flink wat kunst- en vliegwerk. Eerst spetter de Leen Struyk zes seconden voor tijd op de lat en vervolgens kogel de Ben Heemskerk de gelijkmaker in de touwen. Diezelfde Heems kerk opende ook de score, zag zijn voorbeeld nagevolgd door Fred van Haarlem, waarna ROAC weg liep door goals van Weenink, Witte- man en Bakker. Menken - Bahlmann 3-4 De door Zalm en Van Alkemade verkregen voorsprong hield het mat spelende Menken niet vast. Dankzij doelpunten van Verwoerd en Geerssen liepen de Alphenaren uit tot 2-4. De treffer van Jan van de Berg telde alleen voor de statis tiek. Hanepoel - Landwer 3-9 De uitslag geeft een wat verte kend beeld. Tot de rust (3-4) hield de thuisploeg gelijke tred door doelpunten van Van der Meer, Van Klink en Rietbroek. In het laatste kwartier sloeg Loek van Kesteren toe. Hij was met zeven goals niet te houden. Ruud van de Voort nam de andere twee voor rekening. Oosterbosch blijft aan kop ELDA (AFP) - Bert Oosterbosch heeft in de eerste etappe zijn lei dende positie in de Ronde van Va lencia behouden. De Nederlander verdedigt vandaag in de tweede rit naar Massamagrell een voorsprong van dertien seconden op de Span jaard Jesus Blanco Villar en van vijftien seconden op de Fransman Bernard Hinault. De eerste etappe leverde gisteren een sprintzege op voor de Ier Sean Kelly. Hij verwees de Spanjaard Alfonso Guttierrez naar de tweede en de Deen Jörgen Pedersen naar de derde plaats. De rit, over 181 ki lometer van Denia naar Elda, werd gekenmerkt door een lange ont snapping van Julian Gorospe. Al na drie kilometer verliet de Span jaard het peloton. De maximale voorsprong van Gorospe bedroeg dertien minuten. Enige kilometers voor het einde werd hjj door de hoofdmacht ingelopen. Antibes De Franse wielrenner Eric Boyer heeft gisteren de Grote Prijs van Antibes gewonnen. De wedstrijd, die voor de 27e keer werd gehou den, ging over een afstand van 131 kilometer. Boyer maakte deel uit van een groep van acht renners, die na 25 kilometer ontsnapte. Op het enige lastige onderdeel in het parkoers, de Col de Pilon, nam hij afstand van zijn collega's. Ondanks het feit dat hij twee keer een verkeerde weg insloeg, bedroeg Boyers voor sprong op de streep 25 seconden. Beste Nederlander was Hennie Kuiper, die met een achterstand van 46 seconden als zevende de fi nish passeerde. NOORDEN (ANP) - Jos Pronk heeft gisteren een sterk deelne mersveld achter zich gelaten tij dens de schaatsmarathon van Noorden bij Nieuwkoop. In de eindsprint versloeg hij zyn mede vluchters Wim Vos en Jan Kooi man. Met zijn zege verdiende Pronk 600 gulden. Het drietal had halverwege de wedstrijd, over een uur en vijf ron den, een flinke voorsprong geno men. Die werd vergroot tot drie ronden op het peloton. Jan Kooi man, Teun Busser, de broers Emiel en Jan Hopman en Henri Ruiten berg probeerden de kopgroep te achterhalen, maar naderden die tot op maximaal een ronde. In tegen stelling tot de Noorderrondrit van dinsdag hadden de deelnemers geen last van slecht ijs. De organi satoren hadden een deel van de Noordermeren gekozen, waarop al enkele dagen niet meer werd ge schaatst met het oog op de mara thon. Gerard Aardema uit Ureterp is woensdag in Scheemda korte baankampioen van de drie noorde lijke provincies geworden. Aarde- ma won in de finalereeks al zijn rit ten. Nederlands kampioen T^jerk Terpstra (tweede) en Lieuwe de Boer (derde) noteerden een beter totaaltijd, maar verloren hun be slissende ritten tegen Aardema. Vierde werd Matthijs Kuiper. Bij de vrouwen zegevierde Boukje Keulen zegevierde in de fi nalereeks over Anita Loorbach, die over drie ritten gerekend een bete re tijd noteerde. Derde werd Karin Seinstra. Alie Boorsma, tot vorige maand nog kernploeglid, eindigde als vierde. team zijn beste interland sinds jaren. De Belgen, zonder Pfaff, Vandenberg, Ceulemans en Van- dereijken, kwamen zelden op de helft van de thuisploeg. Beste spelers waren Grun en Vercaute- DDR Het nationale voetbalelftal van de DDR, op 12 maart in Leipzig de tegenstander van Nederland, heeft woensdagavond in Braga Portugal verrast. De Oostduit- sers wonnen de oefen-interland met 3-1. De opvallendste in het Oostduitse elftal wa aanvallers Thom en Ernst. Stand INTERREGIONAAL Zwarte Wolf 16-26 De Rozet 15-15 Snoekie 16-23 Lisse 16-14 Datarex 16-22 Silva 15-12 Glasbergen 16-21 Lugdunum 16- 9 Ceverbo 16-18 Grovo 16- 9 De Maas 16-18 Spartaan 16- 7 HOOFDKLASSE Bax 17-26 Bahlmann 16-15 Landwer 17-23 v.d. Plas 16-14 Noordwijk 17-22 Hanepoel 17-11 THB-Boys 18-21 UVS 17- 8 Van Duuren 17-20 Cleyn Duin 17- 7 ROAC 17-18 Uitslagen wedstrijden op natuurijs: Marathon in Noorden (Zuid-Holland): 1. Jos Pronk (Oostgraftdijk); 2. Wim Vos (Kockengen); 3. Jan Kooiman (Ammer- stol); 4. Teun Busser (Utrecht); 5. Emiel Hopman ('t Zand); 6. Jan Hopman ('t Zand); 7. Henri Ruitenberg (Oldebroek): 8. Bram Griffioen (Kockengen); 9. Rick van der Hoorn (Ter Aar); 10. Robert Kamper man (Almere). Marathon in Veessen op de Veluwe: 1. Dries van Wyhe (Oosterwolde), op een ronde: 2. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 3. Roel Palmers (Zwolle), 4. Wim Schaijon (Wezep)5. Wim Harleman (Epe). De uitslag van de eeste etappe in de Ron de van de Middellandse Zee is: 1. Sean Kelly (Ier), 181 km in 5.55.36, 2. Al- fonso Gutierrez (Spa), 3. Jorgen Pedersen (Den), 4. Stephane Guay (Fra), 5. Greg Le- mond (VSt), allen in dezelfde tyd als Kelly. Het algemeen klassement: 1. Bert Oosterbosch (Ned) 6.06.32, 2. Jesus Blanco Villar (Spa), op 13 seconden, 3. Ber nard Hinaut(Fra), op 15 seconden, 4. Julian Gorospe (Spa), op 26 seconden, 5. Jorg Muller (Zwi), op 28 seconden. 6. Sean Kelly (Ier), op 28 seconden. Zweden heeft woensdagavond in Sunds- vall de wedstrijd voor de superliga van de Europese competitie tegen Nederland Jan Ove Waldner (Zwe) - Paul Haldan (Ned) 19-21, 22-20, 22-20; Jörgen Persson (Zwe) - Henk van Spanje (Ned) 21-19,21-17; Mirjam Kloppenburg (Ned) - Pia Eliasson (Zwe) 21-15, 21-18 dubbelspel: Waldner/Erik Lindh - Haldan/Van Spanje 21-13, 21-11 gemengd dubbelspel: VOETBAL - Aan de voetballoop baan van Horst Hrubesch, 21-vou- dig Westduits international, is een vroegtijdig einde gekomen. De bonkige spits, die bekendheid kreeg bij Hamburger SV en later naar Standard Luik verhuisde, wordt maandag geopereerd in de liesstreek. Zijn contract met Bundesliga- club Borussia Dortmund loopt aan het einde van dit seizoen af. Daar na zou de 34-jarige Hrubesch toch al zijn gestopt met topvoetbal. DEN HAAG (GPD) - Particuliere ziektekostenverzekeraars kunnen niet zonder toestemming van Eco nomische Zaken heffingen leggen op hun premies. Er geldt een prijs- beschikking voor de premiestijgin gen van dit jaar. De verzekeraars zullen moeten afwachten of zij daarvan ontheffing krijgen, aldus de reactie van het ministerie op de aankondiging van ziektekosten- verzekaars dat zij heffingen willen op de premies. De verzekeraars lieten dinsdag weten dat particuliere patiënten dit jaar, behalve de gewone pre mie, heffingen zullen moeten op brengen. Daarmee moeten de extra kosten worden betaald die voort vloeien uit de opheffing van de vrijwillige ziekenfondsverzeke ring. Die opheffing wordt per 1 april verwacht. Of dit lukt is onze ker; de Eerste Kamer moet er vol- Matroos (21) uit Voorhout in cel wegens ontucht DEN HAAG (ANP) - De Zeekrygs- raad heeft gisteren in Den Haag twee matrozen, onder wie een 21- jarige man uit Voorhout, veroor deeld wegens het aanranden van een mede-matroos in Willemsoord- kazerne in Den Helder. De 21-jarige Voorhouter werd veroordeeld tot zes weken gevan genisstraf. Een 21-jarige matroos uit Haarlem kreeg twee weken cel wegens medeplichtigheid. Van een andere medeplichtige werd de dag vaardig vernietigd. Het drietal drukte op 9 septem ber 1985 het slachtoffer op een bed en kleedde hem uit. De matroos uit Voorhout verrichtte daarop de on tuchtige handelingen. Volgens raadsman mr. D. van Zoelen is alles te wijten aan drank en verveling. gende maand nog een besluit over nemep. De 'heffingen-affaire' kan niet helemaal worden losgezien van het conflict tussen een aantal particu liere ziektekostenverzekeraars en de overheid. Zij hebben voor dit jaar een premiestijging van 8 tot 10 procent ingevoerd. Maar staatsse cretaris Van Zeil (economische za ken) vaardigde een prijsbeschik- king uit, waarin een maximum van drie procent wordt genoemd. De verzekeraars dienden vervolgens een aanvraag voor ontheffing in. Daarover moet de staatssecretaris nog een beslissing nemen. Verwacht wordt dat Van Zeil de ze beslissing begin maart bekend zal maken. Op dit ogenblik, aldus een woordvoerder, is alleen te zeg gen dat een zeer beperkt aantal verzekeraars in aanmerking komt voor deze ontheffing. Er is nog overleg gaande, mede naar aanlei ding van de argumenten die zijn in gebracht om de noodzaak van deze hogere premies aan te tonen. De zaak wordt zorgvuldig behandeld en kost iets meer tijd, aldus de woordvoerder. Voor incest met drie dochters twee jaar cel LEEUWARDEN (ANP) - De recht bank in Leeuwarden heeft gisteren een 48-jarige man uit Wolvega ver oordeeld tot twee jaar gevangenis straf wegens incest met drie min derjarige dochters. De rechtbank achtte bewezen dat de man zich hieraan twaalf jaar lang schuldig heeft gemaakt. De straf viel aan merkelijk zwaarder uit dan de eis van de officier van justitie, mr. H. Eigenberg, die neerkwam op twaalf maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaar delijk. Rechtbankpresident mr. R.S. Wegener Sleeswijk motiveerde de zwaardere straf door te zeggen dat de man als vader op een grove ma nier misbruik heeft gemaakt van zijn macht. AMSTERDAM (ANP) - Burge meester Van Thijn van Amsterdam is best bereid al het mogelijke te doen om vertrouwensarts Schuma cher van de familie van de overle den kraker Hans Kok te laten pra ten met de twaalf politiemensen en bewakers die Hans als laatste le vend zagen voordat hij in oktober vorig jaar in een politiecel over leed. Dit zei gemeenteadvocaat mr. J. Werner gisteren namens de ge meente en de burgemeester in het kort geding dat door de arts en de familie van Hans Kok tegen onder anderen de gemeente was aange spannen. AH-bacterie in Haags drinkwater teruggedrongen DEN HAAG (ANP) - De Haagse Duinwaterleiding (HDL) heeft van juni 1984 tot maart 1985 met succes de aeromonas hydrophila-bacterie in haar - uit de Maas afkomstige - drinkwater bestreden. Dat heeft een woordvoerder van de HDL meegedeeld na het verschijnen van het eindrapport van het laborato rium van de HDL. Oorzaak van het sterk verhoogde aantal AH-bacteriën blijkt een slechte werking van een van de 12 langzame zandfilters (de zoge noemde nafilter 3) te zijn. Daar gaat het water doorheen vóór het bij de consument komt. Aan het Haagse drinkwater is geruime tijd chloor toegevoegd om de bacterie te bestrijden. Een te grote hoeveel heid AH-bacteriën kan voor gevoe lige mensen buikloop tot gevolg hebben, maar echte gezondheids problemen hebben zich volgens de zegsman van de HDL echter niet voorgedaan. Via het geding wilde de arts toe stemming krijgen van Van Thijn (als hoofd van de politie) om met de agenten te praten. Die gesprek ken zijn volgens Schumacher in de eerste plaats van belang voor het rouwproces van de familie, die nog veel vragen heeft over de laatste uren van Hans. Verder kunnen uit de gesprekken met de politiemen sen gegevens naar voren komen die mogelijk van belang zijn voor het tegenonderzoek naar de dood soorzaak van Hans Kok. Schumacher spande het geding aan omdat hij volgens hem door de burgemeester, de hoofdofficier van justitie en de hoofdcommissaris van politie steeds van het kastje naar de muur is gestuurd als hij de politiemensen te spreken vroeg. Op de zitting bleek dat Van Thijn best bereid is deze gesprekken te bewerkstelligen. Voorwaarde is wel dat de arts in het kort op papier zet welke vragen hij denkt te stel len. Volgens de gemeenteadvocaat is dat nodig, omdat men er zeker' van wil zijn dat de gesprekken van Schumacher niet het nog lopende rijksrechercheonderzoek naar de juiste toedracht van het overlijden doorkruisen. Tot een vonnisafspraak kwam het gisteren niet. Rechtbankpresi dent mr. B.J. Asscher wist via een schikkingspoging te bereiken dat de arts vandaag zijn vragenlijstje zou inleveren bij Van Thijn. in het westen van de Verenigde Staten hebben tot gisteren zeker tien mensen zijn dakloos geworden als gevolg van ondergelopen huizenaard- en verschuivingen. In het westen van de staat Nevada en in het noorden en midden van Califorme is de bevolking opgeroepen zich voor te bereiden op plotselinge overstromingen. Gisteren werd hevige sneeuwval voorspeld in de Sierra Nevada en in de staten Idaho. Montana en Wyoming. In een aantal districten in CalifornieNevada en Utah is de noodtoestand afgekondigd en probeerden bewoners met man en macht nog te redden wat er te redden viel (zie foto AP). De Nationale Garde is gemobiliseerd om in Nevada en Californie mee te helpen met evacuaties en het opwerpen van zandwallen. In Tokio zijn als gevolg van zware sneeuwstormen 180 mensen gewond geraakt. Trein- en vliegtuigverkeer liepen ernstige vertragingen op, waardoor 400.000 mensen gedupeerd raakten. Dinsdagmiddag begon het in de Japanse hoofdstad te sneeu\ven en gisterochtend werd een pak van 21 centimeter gemeten. Tegen de middag was het treinverkeer weer normaal. Raad Ruimtelijke Ordening: Markerwaard moet er snel komen DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Raad voor de Ruimte lijke Ordening (RARO) adviseert minister Winsemius (volkshuivesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer) om zo snel mogelijk te beginnen met de aanleg van de Markerwaard. De RARO vindt spoed geboden om dat de huidige voorraad landbouwgrond in de Flevopolders volgens het advieslichaam voor het einde van de eeuw in gébruik zal zijn. Een ingepolderd Markermeer kan het beste voor het agrarisch bedrijfs leven worden ingericht, meent de meerderheid van de RARO. Op voor stel van de hoogleraar grondgebruikrecht aan de Vrije Universiteit Am sterdam, mr. P. de Haan, adviseert de raad om de nieuwe polder voor 75 procent een land- en tuinbouwbestemming te geven. De rest kan dan als natuurgebied worden ingericht. De stichting Natuur en Milieu en een aantal onafhankelijke leden van de raad hebben gisteren tegen dit advies gestemd. De ANWB en de stich ting Recreatie stemden blanco. De tegenstemmers bestrijden dat er be hoefte zou zijn aan nieuwe landbouwgronden. STORMEN TEISTEREN VS EN JAPAN

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12