Zaal bij Grasshoppers tussen twee uitersten Leiden zoekt en vindt wraak op Greyhounds Hans van Huis ziet nog wel perspectieven voor Danaïden Heijdeman in voetsporen van Kragtwijk Vrouwen aan de leiding, mannen in gevaar Oranje achttal kan druk na rust niet meer aan Beloning blijft uit voor handbalteam Foreholte door het oog van de naald MAANDAG 17 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Bleef de top van de korf balcompetitie ten gevolge van de interlands het afgelopen weekein de werkeloos aan de kant, de eer steklassers weerden zich danig. De Danaïden won van Het Zuiden en heeft bij misstappen van koploper Kwiek(Hg) nog altijd titelkansen en ook Zuiderkwartier is na de ze ge op De Bermen terug in de sub top. TOP won het inhaalduel tegen Snel met 9-12. "Ik zie nog wel perpectieven", mompelde Hans van Huis langs zijn neus weg na het duel tegen Het Zuiden, dat door De Danaïden met 8-11 gewonnen werd Wat de War- monder toen nog niet wist, was het gelijkspel van koploper Kwiek bij Ons Eibernest. Hetgeen De Danaï den volgende week in het recht streekse treffen met de lijsttrekker de kans biedt zich mede aan kop te nestelen. De Danaïden, zonder Monique- (griep) en Sandra Slingerland (en kelblessure), nam snel afstand. Eric Kromhout scoorde tweemaal achtereen, een voorsprong die door Leon Brouwers en Ingrid Slingerland in de eerst tien minu ten tot 0-4 werd uitgebouwd. Na rust (2-6) liep het verschil verder op tot een maximale voorsprong van 4-10. Met nog tien minuten te spelen leefde de Rotterdammers plots weer op. Vier afstandschoten plof ten in de Leidse korf en binnen lut tele minuten was de voorsprong tot 8-10 geslonken. De ploeg van coach Wim van Huis gooide prompt het duel op slot. Eric Pe ters maakte met z'n tweede treffer aan alle onzekerheid een einde: 8- 11. Ook Hennie Devilee scoorde tweemaal. Invaller Invaller Theo van Leeuwen sleepte Zuiderkwartier vier minu ten voor het einde langs hekkeslui- ter De Bermen. Nauwelijks in het veld voor Erik van Lunteren scoor de hij uit een doorbraak 10-9. Van Leeuwen was niet de eerste inval ler in het achttal van coach Wim Niesing. Basisspelers Christa Met selaar, Ineke de Hertog en Dirk Jan de Kreek ontbraken op het ap pèl, hetgeen duidelijk afbreuk deed aan het combinatiespel van de geel-blauwen. Na een kwartier nam Zuiderkwartier door invaller Aldo Spadon en Kitty van der Mark met 4-2 de leiding. Kort na rust (6-3) werd de voorsprong verspeeld en ontwikkelde zich een volstrekt ge- lijkopgaande strijd. Die tenslotte door invaller Theo van Leeuwen in Leids voordeel beslist werd. Rens Henzen was met vier goals Zuiderkwartiers meest produktie- ve speler. Daarnaast scoorden ook Annelies van der Blom en Els- en Erik van Lunteren. Herhaling Ook in de herhaling was het tref fen tussen Snel en TOP een moei zame aangelegenheid voor de Sas- senheimse titelkandidaat. Een re play, die noodzakelijk was gewor den, omdat de eerste ontmoeting twee weken geleden wegens een zware blessure van een Snel-speler moest worden gestaakt. Snel, met de geblesseerde weer in de ploeg, wist met veel inzet haar speltechnische achterstand uitstekend te compenseren en was ook in de score beslist niet de min dere. Omdat Langelaan, eerder goed voor twee treffers vanaf de stip, bij 5-6 twee strafworpen onbe nut liet, kon TOP voor rust (6-6) nog geen afstand nemen. Het duel was na de hervatting wel snel beslist. Door Ron van der Willik (2), Karin Westerbeek, Anne van der Zaag en de na rust voor Langelaan in het veld gekomen Gert Jan Natzijl kwam TOP in het eerste kwartier op 6-11. Alleen Frank Nijenhuis kon daarna de korf nog vinden, zodat Snel nog tot 9-12 kon terugkomen. LEIDEN - Het is op de kop af een maand geleden dat Bert Kragt wijk in Enschede met een ernsti ge knieblessure moest afhaken. Een gedenkwaardige avond voor BS Leiden dat in dat duel met Greyhounds met zijn center én de wedstrijd én zijn prima kan sen op het bereiken van de play offs verloor. Althans, voor dat laatste werd gevreesd. Zonder zijn gerenommeerde kracht was het sponsorloze Leiden per slot van rekening beroofd van die o zo belangrijke centimeters. Dat moest, zo luidde de eensgezinde voorspelling, het uitgedunde keurkorps van Ruud Harrewijn haast wel funest worden. Maar zover is het dus nog niet. Vier weken later en vier wedstrij den verder doet de ploeg nog steeds mee aan de race die nog altijd vier mededingers kent. Voor de wekelijkse pitsstop, in de vorm van een nederlaag, was het ditmaal de beurt aan Weert. In eigen huis verloor de ploeg be langrijke punten aan Amster dam. Tot zijn tevredenheid kon de voor het eerst weer lijflijk aan wezige Bert Kragtwijk constate ren dat zijn ploeg in de thuis- beurt tegen datzelfde Grey hounds op gepaste wijze wraak nam voor het deficit van toen. Onder leiding van Hans Heijde man liet Leiden waarlijk niets heel (105-82) van de Twentenaren en met nog acht duels te gaan ziet het er niet slecht uit voor wat betreft Leidens kansen op kwali ficatie: Perspectief Dat perspectief wordt zelfs nog beter als je de beide fysiothera peuten van de club mag geloven. Volgens hen is het geenszins uit gesloten dat de momenteel nog van dij tot enkel in het gips ge- stoken Kragtwijk al heel snel zijn rentree maakt in het team. "Ze zeggen", vertaalde de inwoner van Kudelstaart, "dat ik over twee weken weer van de partij kan zijn. Omdat ik goed getraind ben zou ik ook vlug moeten reva lideren. Ik zie het wel. Als het kan natuurlijk graag. Van mijn kant is er geen enkele aarzeling. Waarom ook? Het was gewoon een ongelukje. Spelletje vijf. Een drive naar de basket, niks aan de hand. Tenminste als die Drake niet was weggestapt. Stom toe val." Datzelfde gold overigens ook voor de ontmoeting die Kragt wijk precies op die ongeluksdag met bondscoach Heger had. "Uitgerekend die middag had ik met hem afspraken gemaakt om trent het Nederlands team. Ik zou zijn gezicht wel eens hebben willen zien, die avond toen hij hoorde dat ik mijn knieschijf had gebroken. Maar zoals het er nu uitziet kan ik wel meedoen aan het WK in Spanje. Als het alle maal goed loopt natuurlijk". Als het dat ook doet dan oogt Leidens' toekomst nog minder somber en dat geldt zowel op Leiden - Greyhounds 105-82 (56-48) Leiden - Heijdeman 33 (70%, 12 re bounds), Hagens 28 (8), Van Helfteren 16 (11), Emanuels 13 (10 assists), Kales 11, Van Esmond 6. Schotpercentage 59, re bounds 35, balverlies 5. Enschede Drake 26, Kruidhof 20, Ebel- tjes 16, Pieters 11, Irving 7, Cremer 2. Schotpercentage 54, rebounds 30, bal verlies 8. Arbiters: Denies/Van de Berg Vijf fouten: geen Toeschouwers: 300 korte alsook op wat langere ter mijn. Mogelijkerwijs en binnen afzienbare tijd meldt zich toch nog een sponsor voor de noodlij dende eredivisionist; wat dat aangaat bleef de verschijning van ex-manager Frans van Eg- mond natuurlijk niet onopge merkt. De Noordwijker, uitda gend getooid met een das van een ex-sponsor wilde niet veel meer kwijt: "dan met iets bezig te zijn". Concreet kon hij nog niet zijn. "Ik hou een paar slagen om de arm". Lust Dat deed, op het veld dan, Lei den zeker niet waar het de Grey hounds uit Enschede betrof. Die tegenstander dacht zich, op basis misschien van die gelukkig tot stand gekomen thuiszege een maand terug, een iets minder ge concentreerde houding te kun nen permitteren, hetgeen zich vooral uitte in verdedigend op zicht. Erg veel lust om in die dis cipline uit te blinken had de ploeg van coach Van Eek blijk baar niet. Het kwam ze, tegen een op revanche belust Leiden, op een pak slaag te staan. Het waren ditmaal (of weer), bij ontstentenis van Kragtwijk, Leidens lange mannen die de kar trokken. Hans Heijdeman en Toon van Helfteren hadden nog iets goed te maken ten aanzien van de nederlaag bij Werkendam, welke uitglijder ze zich na afloop persoonlijk aan trokken. Ze rehabiliteerden zich volledig. Dat ging voornamelijk ten kos te van de heren Irving en Ebel- tjes, een tweetal dat in de thuis wedstrijd het meest had geprofi teerd van Kragtwijk s' noodlotti ge valpartij. Vooral de Ameri kaan had het slecht. Zelf kwam hij uit op een schamel totaal van 7 puntjes terwijl hij met lede ogen moest toezien hoe Heijde man daar een veelvoud (tegen het zeer hoge schotpercentage van 70) van bijeenraapte. Van Helfteren kwam uit op hetzelfde aantal (16) als zijn directe oppo nent Rene Ebeltjes. Zij het met die vermelding dat de ex-inter national, die de taak overnam van Daan van Egmond, voor de ogen van hulp-bondscoach Jan Sikking de huidige international na rust od 0 hield. Dat telt dus dubbel, omdat meestal in die helft een wedstrijd wordt beslist. Zoals ook nu trou wens gebeurde, want op een klei ne inzinking vlak voor de pauze na ging de eerste helft (56-48) ge heel gelijk op. Een tempover snelling van Leiden en een com plete black-out van Enschede op vrijwel hetzelfde moment gaven pal na de wisseling de partij een geheel ander beeld. Opeens gaapte er door toedoen van scherpschutter Hagens (10 uit 17), de net zo zuiver mikkende Heijdeman (16 uit 22) en de even eens doelgericht bezig zijnde Sander Kales (4 uit 4) een gat van twintig punten (76-56). Spanning En dat was dat, want de span ning kwam niet meer terug. Het geroutineerde Leiden hield vak kundig de boot af voor de be langrijke mannen van Grey hounds en liet, na 86-62 en de vierde fout van uitblinker Heij deman, de Amerikaan Drake lek ker zijn gang gaan, onder het aloude motto dat je het op je een tje toch nooit redt. Heijdeman tenslotte sloot af met 33 punten en evenaarde daarmee het sei zoenrecord van Hagens en Kragtwijk. Wat laatstgenoemde betreft had-ie het gerust mogen breken. Dat record dan. AD VAN KAAM KATWIJK - Grasshoppers toonde zaterdagmiddag in de kille Boorsmazaal twee gezich ten. Het degradatie-basketbal van de mannenploeg, die met ruime cijfers verloor van 'buurman' MSV (68-85) contrasteerde met het spel van de vrouwen, die tegen runner-up PSy nog eens nadrukkelijk hun kampioensaspiraties etaleerden: 92-54. Tussen de Kat wijkse teams in staat trainer-coach Ed Zaal, die beide ploegen onder zijn hoede heeft. Het gezicht van Grasshoppers wordt al enkele jaren bepaald door Ed Zaal, die vorig jaar met zijn mannenploeg promoveerde naar de eerste klasse van het rayon en tegelijkertijd met de vrouwen uit het rayon naar de eerste divisie stapte. Zaal zit met zijn teams nu op twee uitersten. En dat was za terdag in het spel goed te merken. De mannenploeg mag die naam eigenlijk nog nauwelijks hebben. Zaal heeft halverwege het seizoen een rompteam overgehouden van een groep van twaalf spelers. Door blessures, medische ingrepen en andere oorzaken is de voormalige bondscoach van het Surinaams team zes spelers kwijt geraakt. Wat rest zijn enkele goedwillende spe lers uit het reserveteam, aangevuld met de ex-eredivisie spelers Ru- dolf Oudshoorn en Peter de Jong. Peter de Jong basketbalde al toen zijn meeste medespelers nog geboren moesten worden. De Jong, politiecommandant van Kat wijk, vierde zijn grootste succes sen met Bona Stars, waarmee hij samen met broer André (nu direc teur van de Groenoordhallen), de legendarische Pieter van Tuyll en de broertjes Stol op het hoogste ni veau acteerde. Inmiddels 38 jaar liet de grijzende Leidenaar in Kat- wijkse dienst tegen MSV zien het spel nog niet verleerd te zijn. „Het gaat nog makkelijk en ik heb ge zegd dat ik tot mijn veertigste door wil gaan, tenzij ik voor die tijd niet meer in het eerste team kan spelen. De pech is alleen dat de ploeg door het wegvallen van zoveel spelers op mij moet gaan steunen. Dat kan echt niet meer.", aldus De Jong. Ergernis De Jong ziet voor zichzelf meer een dienende rol. Rustig aanleggen vanaf zijn favoriete stekkie aan de zijkant en rust brengen in de vaak chaotische gelederen. Oudshoorn, tot vorig seizoen actief bij BS Lei den, zou hetzelfde moeten doen, maar de jonge Katwijker vergalop peert zich keer op keer. Passes over de lengte van het veld beland den voortdurend tegen de muur van de piepkleine sportzaal. Het balverlies van Grasshoppers was tegen MSV dan ook nauwelijks bij te houden. De Noord wijkers wisten daar overigens maar sporadisch van te profiteren. MSV is niet langer een ploeg die anderen zijn wil op kan Erie Wolsink scoort ondanks de aanwezigheid van Frank Hardies. (foto ANP) DEURNE - De zaalkorfbalinter land tussen België en Nederland eindigde gisteren onbeslist. Het Nederlands achttal kon na de rust (3-7) de sterk toegenomen druk niet weerstaan en keek na 11-11 zelfs tot tweemaal toe tegen een achterstand aan. Topscorer Bram van der Zee schoot in de laatste mi nuut Oranje tenslotte nog naar het 13-13 gelijkspel. Na de Oranje's zegereeks van de laatste jaren een onverwacht resul taat. De Belgische selectie zou te oud zijn, zo werd alom beweerd, de jeugd niet rijp voor het grote werk. De Belgische bondscoach Daniël de Rudder wist beter, koos voor zijn eerste zaalduel voor twee de butanten, Broekckx en Aerts, maar rekende vooral op routinier Mare Nicolay en de snelle Mare Matthey- ses. Met name de laatste boezemde Oranje-coach Ben Crum angst in. Speciaal voor deze befaamde Belg maakte Jan Tuttel zijn debuut, be kend om zijn genadeloze stijl van verdedigen. De Fries zat Matthey- ses stevig op de huid, maar kon niet voorkomen dat hij na rust tweemaal scoorde. In die tweede helft ging overi gens alles de Belgen, in het eerste half uur ver achterop (3-7) geraakt, veel beter af. Na de 6-10 van Mat- theyses geloofde het publiek in de uitverkochte Arena, er weer in. Luid werden Hardies en Nicolay toegejuicht, die België naar 8-10 schoten. Nog helser was het kabaal toen dit duo in de volgende rond gang het gat dichtten en Aerts 12- 11 scoorde. Plots was daar voor Nederland Shirley Eilbracht. Voortdurend on zichtbaar, maar op het kritieke mo ment aanwezig om Oranje weer te rug in de strijd te brengen. Zoals ook Bram van der Zee, na rust veel minder makkelijk scorend, zijn produktiviteit op het juiste mo ment hervond. Overwinningen Moesten de Nederlandse senio ren de Belgen een gelijkspel toe staan, de jeugd van Oranje toonde zich op alle fronten superieur. De jeugdploeg tot 21-jaar klopte in En schede België met 16-11 in een veel te hard duel. Fides Pacta's Bettina Sommeling bleef de gehele wed strijd op de reservebank. Ook clubgenoot Jan Willem Meijer startte bij de junioren-inter land op de bank. De licht gebles seerde Leidenaar mocht van coach Aard Schalk in het laatste kwartier evenwel zijn opwachting maken. Hij scoorde nog tweemaal en bracht de eindstand op 7-13. Erica de Rooy (Pernix) speelde het gehe le duel en vervulde de haar opge legde steunende taak uitstekend. Hoofdaanvaller Frits Wip scoorde zesmaal voor Orapje. leggen en tot zichtbare ergernis van coach Samson zakten de be zoekers naar hetzelfde lage niveau als de thuisploeg. Alle spelersperi kelen zijn de debutant namelijk niet in de koude kleren gaan zitten en het is nog maar de vraag of Grasshoppers zich dit seizoen in de hoogste rayonklasse weet te hand haven. Afgaande op het magere spel tegen MSV, dat halverwege de eerste helft de leiding overnam en daarna niet meer afstond (23-20,28- 30,31-40,68-85) moet het ergste ge vreesd worden. Peter de Jong kondigde aan dat de Katwijkse vereniging deson danks hard werkte aan een nieuwe opzet. Bestuurlijk loopt het in Kat wijk al enige tijd niet naar wens, waardoor de club ondanks de re cente successen in het slop is ge raakt. De ledenaanwas stagneert en de publieke belangstelling is te ruggelopen. „In april zullen we de leden een plan voorleggen voor verbetering van de club. We den ken dan ook met een sponsor te kunnen komen, zodat we het hier op poten kunnen zetten", aldus De Jong. Successen In schril contrast met de toe stand bij de mannen staat de situa tie bij de vrouwen, die een half uur later tegen PSV het veld betraden. Ed Zaal heeft op dit moment dui delijk meer aandacht voor de vrou wen („Zij luisteren tenminste naar wat je zegt, bij de mannen geloven ze het verder wel") en heeft met hen de successen van de laatste ja ren weten door te trekken. Het grootste probleem voor Zaal is op dit moment het motiveren van zijn ploeg, die het na een 10-0 voor sprong (na amper twee minuten spelen) tegen PSV verder wel ge loofde. Het verfrissende spel van de Kat wijkse vrouwen, die ondanks hun geringe lengte iedere tegenstander op snelheid en inzet zowel in de re bound als in de break steeds één stap voor zijn, smoorde daardoor al snel in teveel balverlies. PSV was desondanks kansloos (rust 38-24) en mocht de handen dichtknijpen dat Grasshoppers pas in de slotfase van de tweede helft alle remmen losgooide. Anja Aan- dewiel, klasse-speelster Petra van der Oever, Marja Schaap en Ada Hoek gaven een gave basketbalde monstratie, die de stand in korte tijd van 57-42 naar 80-46 en een 92-54 eindstand voerde. Het kam pioenschap kan de Katwijksen, die op de ranglijst nu een voorsprong van acht punten hebben op PSV, niet meer ontgaan. De mogelijkheden van dit team lijken ook in promotiedivisie, die via kruiswedstrijden in play-off vorip tegen de numer twee uit de andere eerste divisie bereikt moet kunnen worden, bijzonder groot. Grasshoppers traint nu pas twee keer in de week (vijf kwartier) op een half veldje in de Boorsmazaal. Met meer trainingsarbeid en betere voorzieningen is het einde van de successtory nog niet geschreven. HANS JACOBS *Johan Steenvoorden (7) is de Katwijkse verdediging te vlug af en scoort voor MSV in het treffen met Grasshoppers. Nico Messemaker (6) en Huig van der Meij kijken toe. iroto Lock Zuiderduim LEIDEN/RIJSWIJK - De opmerkelijkste uitslag in de rayon basketbal competitie kwam het afgelopen weekeinde uit Rijswijk, waar Lokomo- tief tegen Dunckers een geslaagde poging deed het scorerecord te bre ken: 139-18. Praktisch elke na een score ingenomen bal moesten de Hil versummers weer inleveren. Bij rust leidde de thuisploeg reeds met 69- 11. Leiderdorp klopte in Brielle degradatie-kandidaat Voorne: 105-93. Leiderdorp, dat in Erik (16) en Marcel (29) Huybens zijn topscorers had. zal zaterdag tegen MSV beter moeten verdedigen om een ronde verder te komen in de nationale bekerstrijd. Tegenstander in die halve finale is Lokomotief. Trotters wist tegen koploper AMVJ het slechte spel van de laatste weken niet te onderbreken. De Leidenaars verloren 71-84 (31-47). Blitz wist ook ditmaal niet tot winst te komen in een uitwedstrijd. Rotterdam Zuid, sinds enige tijd versterkt met Billy Taylor en Wim Bensschop, won met 75-64 na een 41-37 ruststand. De vrouwen van Lisse kwamen er niet aan te pas tegen AMVJ Amsterdam: 74-59. LISSABON (ANP) - Pas op de laatste dag van het wereldkam pioenschap in de C-groep leden de Nederlandse handballers de eerste nederlaag. De geenszins geflatteerde 29-21 tegen Frank rijk zorgde er echter wel voor, dat Nederland voor het eerst in de historie-langer dan één jaar in de laagste mondiale klasse blijft. De international^ handbalfede ratie besloot, dat slechts één land in Portugal kon promoveren naar de B-groep, terwijl dat er in andere jaren drie of vijf waren. De ploeg van de nieuwe bonds coach Ton van Linder kreeg me de daardoor in deze wereldtitel strijd niet de beloning, die het verdiende voor het goed en re gelmatig gespeelde toernooi. De kansloze nederlaag tegen de Fransen in de finale doet daar niets aan af. Oranje, dat met de komst van Van Linder een rigoreuze verjon ging onderging en op het laatste moment ook sterspeler Wil Ja cobs zag afhaken, had vooraf als opdracht meegekregen een plaats bij de laatste vier te be machtigen en daarnaast de nieu we spelers zoveel mogelijk erva ring op te laten doen. In die opzet is hij geslaagd, ondanks de mise rabele omstandigheden, waaron der gehandbald moest worden. Lange reizen, weinig slaap, een organisatie die van geen kant functioneerde en zeer ondeugde lijke sporthallen sloopten de deelnemers. Vooral de Nederlan-, ders, want door een ongelijke poule-indeling diende Oranje een duel meer af te werken dan Frankrijk, dat ook het geluk had bij Portugal in de poule te spe len, zodat het alle wedstrijden in Lissabon handbalde. Ook zonder de tegenvallers in het rand ge beuren zou Nederland er niet in geslaagd zijn van dit Frankrijk te winnen. Technisch, tactisch en fysiek schoot de formatie van Van Linder tekort. Waar het in de eerste zes wedstrijden zelf de tegenstander in de beginfase overblufte, werd Oranje nu in die periode door Frankrijk over klast. Pas in de elfde minuut scoorde Patrick van Olphen de eerste keer voor Nederland. Toen stond het al 5-1 en die klap is Orapje niet meer te boven ge komen. LEIDEN - De drie kampioenskan didaten uit de Leidse regio. Fore holte. Oase en Saturnus, hebben gisteren ervaren hoe zwaar de laat ste meters naar de finish altijd zijn Foreholte, dat alweer, voor de vier de maal in haar carrière op de rand van de Eredivisie staat, ging in Heemskerk bijna onderuit tegen Odin, 12-11. Ook de grote concur rente in het grimmige gevecht om het kampioenschap en de stap naar het Walhalla van het nationale zaal handbal. het Amsterdamse Sloter- vaart, kwam met de hakken over de sloot, 12-11 tegen Niloc 2! De vrouwen van Oase. derde divisie, ontsnapten in Rotterdam aan de nederlaag tegen Ancora. 10-10 dankzij een afstandsschot van Ly- dia van der Poel in de laatste mi nuut! En het dappere Saturnus. af deling eerste klasse, moest in Was senaar tegen Olympia '72 een ne derlaag incasseren. 7-11. Foreholte vond via Ellen War merdam, op de breakout, die ene treffer om in de race te blijven met het Amsterdamse Slotervaart. 12- 11. Maar duidelijk werd in Heems kerk wel dat de Voorhoutse elite zo langzaamaan wel op wilskracht handbalt. Van de soepele machine, die met Slotervaart de dienst uit maakte in de competitie, is weinig overgebleven. Een zonder tempo spelend Odin had na de 3-3 rust stand met een 10-8 voorsprong in de tweede helft de pot eigenlijk moeten kunnen winnen. Dat de vrouwen uit Heemskerk daarin niet slaagden is een bewijs dat zij niet verder reiken dan de eerste divisie. Foreholte immers, onder de druk niet te mogen verlie zen, speelde voor haar doen een zeer povere wedstrijd. Defensief en offensief. Odin leidde driekwart van de wedstrijd en ging pas een minuut voor tijd onderuit door El len Warmerdam. In de zenuwslo pende slotfase kon Olga Almekin- ders, die na de hervatting Diana van Dam in het Voorhoutse doel opvolgde, gelukkig haar handen voor een paar spetters van de Heemskerkse schutters houden. Anders zou het voor de pupillen van Wim Geerlings nog een trieste aftocht zijn geworden. De vrouwen van Uase redden hun kampioenskansje op het nip pertje. Net als Foreholte in de eer ste divisie konden de kampioen spretendenten uit Oud Ade hun rit me tegen het, als altijd, bikkelhard verdedigend Ancora niet vinden Individuele acties moesten het ge brek aan combinaties goedmaken Die acties leverden overigens wel het bewijs dat Oase vandaag wel kwaliteit in huis heeft. Anita van der Poel, met haar schoten vanuit de hoeken, Roos van der Poel, her haaldelijk aan de cirkel neergelegd zonder dat de zwakke arbitrage daar iets tegen deed, Annette van der Poel (van afstand) en Lydia van der Poel (eveneens van afstand). Laatstgenoemde, anders kwets baar in dergelijke wedstrijden, zet te nu Ancora. dat al juichte om de winst op de karapioenskandidaat. de domper op de neus met een zoc ver die de Rotterdamse keepster waarschijnlijk niet eens heeft ge zien. 10-10. De vrouwen van Saturnus moes ten het zonder Conny van der Werff doen. Geblesseerd in een oe fenwedstrijd tegen DSO, kon zij nauwelijks een sprintje trekken Na circa tien minuten haakte zij ook af om de wedstrijd vanaf de kant te volgen. Ook Olympia miste een belangrijke pion als keepster Hermien Goekoop door ziekte. Op het appel van de nieuwe trainer coach van de Wassenaarse ploeg. Henk van Nieuwenhuyzen, ontbra ken ook nog Monique Hilgeman en Tieske van Duinen. De absenties aan beide zijden legden wel Satur nus' Achilleshiel meedogenloos bloot. Waar Conny van der Werff by Sa turnus eigenlijk niet kan worden gemist, blijkt Olympia'72 wel in staat absenties op te vangen. Toch had Saturnus de 'zwakte van de Wassenaarse oppositie evenzo kunnen aantonen. Als Paula Klap. beste keepster in de afdelings eer ste klasse, niet een fout had ge maakt. Bij 6-6 liet zfj een bal door de vin gers glippen, die zij in eerste in stantie al had gestopt. In plaats van 6-6 werd het zodoende 7-6 voor 01ympia72. Krom van de zenuwen misten vervolgens Marja de Graaf en Sjuul van Rij tegen de Wasse naarse invalster-keepster Ingrid van Bellecom een strafworp en dat was het einde. Olympia'72, meet een gelijkspel als de grote verlie zer. veerde op en forceerde via uit blinkster Angelique Schol, een 11- 7 marge. Geflatteerd! Voor Satur nus wacht nu a.s. zondag in de 5 Meihal Northa. Olympia'72 moet het thuis m Was senaar gemakkelijk kunnen red den tegen een pover EHC. Andere resultaten waren giste ren de winst van de mannen van Saturnus in de derde divisie op Sa- turnus'72, rust 9-5, eindstand 18-13. De 4-2 defensie lukte tegen de mannen uit Ridderkerk wel en ook zonder de Duitser Heiko Vogler en de Zweed Don Olsen, die door trai ner-coach Roy van Gurp buiten de beste formatie zijn gelaten omdat dit seizoen voor beiden het laatste seizoen voor Saturnus betekent, bleek Saturnus-Leiden meer aan val te hebben dan de broeders uit Ridderkerk. De vrouwen van HVS stelden hun verblijf in de tweede divisie gisteren definitief veilig door een 11-8 winst tegen NEA in Leid schendam. Voor de vrouwen uit Voorschoten knelt nu al de strop van de degradat klasse afdeling. Quintus 2 had in Wateringen geen pardon. 16-8. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15