Zaak-Misdorp 'Schandalig' 'Amerikanen denken alleen aan geld' Atletiekrecords sneuvelen bij bosjes in Oost-Duitsland Schaduw affaire hangt over polo-derby Regionale zwemmers niet voluit Lucas wint in Japan Boebka woedend na Millrose Games MAANDAG 17 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 13 ALPHEN AAN DEN RIJN - De wed strijden tussen de streekrivalen AZC en Zijl/LGB roepen vaak emoties op. Gis teravond bij uitzon dering niet, want de eerste wedstrijd van de play offs eindig de in een gemakkelij ke overwinning (13- 6) voor de Alphena- ren. Maar eind. vorig jaar kreeg de beker wedstrijd in Leiden tussen de beide wa terpolo kemphanen een naar sluitstuk omdat AZC-doelman Ruud Misdorp zich niet kon beheersen en de Leidse coach Jan Evert Veer in het ge zicht sloeg. De Hage naar in Alphense dienst moest zich daarop voor de tuchtcommissie ver antwoorden. Die commissie kwam halverwege januari tot een omstreden uitspraak en gaf Misdorp een 'ernsti ge berisping'. Voor een identiek vergrijp kregen andere spe lers twee a drie wed strijden schorsing opgelegd. De water- polowereld reageer de verontwaardigd. Zeker nadat de wa- terpolocommissie van de KNZB - als klager optredend - zich bij de uitspraak had neergelegd en had besloten om geen beroep aan te teke nen. Alleen Joop Ad miraal, voorzitter van de commissie competitiezaken, had dat eigenlijk wel willen doen. Maar het gezamenlijke ad vies aan het bondsbe- stuur was om zich in de uitspraak te schikken. De bond nam dat advies over, doch trok onlangs plotseling aan de bel toen clubs (Zijl/LGB en HZCIDe Robben) schriftelijk van hun ongenoegen kond deden. Op dringend advies van dat bonds- bestuur herriep de waterpolo- commissie zijn beslissing en te kende vorige week woensdag als nog beroep aan. Komende woens dag moeten Misdorp en Veer zich i Utrecht voor de commissie van beroep melden om opnieuw hun r het gebeurde te geven. Dan moet getoetst worden of de 'straf inderdaad 'te mager' is ge weest. Ook moet duidelijk wor den of de tuchtcommissie de door zijn club opgelegde schorsing van twee wedstrijden (tegen Zijl De Robbenvan Misdorp heeft tee laten wegen of niet. Want daar zit 'm ook de kneep. En kan dat dan eigenlijk wel? In de in het bondsorgaan De Zwemkroniek gepubliceerde uit spraak is dat niet duidelijk ge worden. Of, zoals Joop Admiraal zegt: "Als je die uitspraak leest, dan kun je er uit afleiden dat je ongestraft iemand mag slaan als die op de verkeerde plaats (zoals i het geval van Veer van toepas sing was, WVW) staat". Feit is dat er veel beroering is ontstaan. Sportief De opgerakelde affaire tussen Misdorp en Veer speelde zater dag indirect mee in de eerste play off-ontmoeting tuSsen AZC en Zijl, die overigens geen nieu we emoties opriep. Misdorp en Veer hadden geen aandacht voor elkaar en de beide ploegen maak ten er een sportieve krachtmeting van. Misdorp: "Het beste wat je kunt doen is gewoon blijven spe len. Ik heb meer meegemaakt in het polowereldje. Ach, en je wordt ouder. Het raakt je niet Met dit beroep treffen ze eerder AZC dan mij. Ik ga er woensdag heen en dan zie ik het wel". "Ik denk dat het bij Alphen wel heeft meegespeeld in de wed strijd. Bij ons niet. Voor de spe lers is het een afgedane zaak", vond Veer, die de zaken goed in- AZC-doelman Ruud Misdorp in het wateren Zijl-coach Jan Evert Veer (op de bank) hebben geen oog voor elkaar. De Leidse spelers kijken machteloos toe hoe een geprikkeld AZC hun ploeg de duimschroeven aanlegt. (foto N&nno Bioupot» schatte. Met zijn ploeg trof hij een extra gemotiveerde landskam pioen in het water, die op eerher stel uit was. In de laatste con frontaties (beker en competitie) was Zijl/LGB immers als win naar uit de bus gekomen. "En we voelen ons als vereniging gepakt, dus we wilden wel", verduide lijkte aanvoerder Eric Noorde graaf de-Alphense dadendrang, Zijl/LGB, dat in vergelijking met AZC een magere voorberei ding op de nu begonnen play offs achter de rug heeft, was in de ge geven situatie geen partij voor de Alphense ploeg. De regerende kampioen haalde met 13-6 zijn gram. En de Leidenaars hebben daar weinig tegen kunnen doen. Veer: "Het was voor mij heel te leurstellend. We hebben bedroe vend slecht gespeeld. Op het eer ste kwart na zijn we helemaal niet in de wedstrijd geweest. Maar het was het kwartje tegen het dubbeltje, hè. Wij hebben in de voorbereiding alleen tegen een sterke ploeg als Cuba kunnen spelen. AZC heeft een beter pro gramma achter de rug. Ze heb ben ook meer contacten en wor den eerder uitgenodigd. Wij moe ten dat nog opbouwen. En dat doe je toch niet in een jaar tijd. Het heeft bij ons zijn tijd nodig. Soms gaat het aardig en dan kunnen we goed presteren. Soms gaat het niet en dan gaat het ook erg slecht. Die wisselvalligheid moet er uit". Eenheid, Wisselvallig kan ook het spel van AZC zijn. Maar die factor wordt beter onderdrukt als de ploeg, zoals zaterdag, speldisci- pline toont. Uitblinkers telt de formatie van Istvan Goór niet. De Hongaar heeft er echter wel een eenheid van gemaakt. En daardoor is de Alphense ploeg, hoewel de verwachting voor de competitie niet zo hooggespan nen was, toch een belangrijke kandidaat voor de titel gewor den. Tegen Zijl maakte AZC die aspiraties waar. In de eerste pe riode werd al ruim afstand (5-2) genomen, waarbij opviel dat de verdedigende taken goed werden vervuld. Dat bleef ook in de vol gende twee perioden zo. Zijl had het daar moeilijk mee. Voortrek ker Stan van Belkum kon nauwe lijks van bruikbare ballen wor- Scoreverloop AZC - Zijl le periode: 1-0 Eric Noordegraaf (strafw.), 2-0 Remco Pielstroom, 2-1 Mark van Belkum (m.m.), 2-2 Stan van Belkum (m.m.), 3-2 Ewoud van Winsen (m.m.), 4-2 Remco Piel stroom, 5-2 Arco Verboom. 2e periode: 6-2 Gijsbert van der Le den (m.m.), 7-2 John Jansen. 3e periode: 7-3 Stan van Belkum, 8-3 John Jansen (m.m.), 9-3 Ron de Vogel. 4e periode: 10-3 Eric Noordegraaf (m.m.), 10-4 Mark van Belkum (strafw.), 11-4 Eric Noordegraaf (strafw.), 12-4 Ron de Vogel. 12-5 Mark van Belkum, 12-6 Mark van Belkum, 13-6 John Jansen. den voorzien. En met het niet goed functioneren van Van Bel kum is de angel uit het Leidse team gerukt. Daarbij had Zijl ook nog eens pech in de afwer king, maar dat had ook te maken met het over het algemeen slechte schieten. Mark van Belkum vormde een gunstige uitzonde ring. Hij werd dan ook met vier treffers topscorer aan Leidse zij de. Van Belkum wachtte met drie-kwart van zijn productie echter tot AZC al van de winst verzekerd was. Toen het eenmaal 10-3 was geworden, liet de Al phense ploeg de teugels vieren. Kenmerkend daarvoor was de korte rentree van oud-speler Ruud de Heij, die van Goór lou ter speelminuten kreeg omdat hij bereid was om op de bank de dis ciplinair geschorste Sander Ver heul te vervangen. Een gebaar. Schandalig Echt nakaarten over de tegen vallende derby was er zaterdag avond niet bij. De Leidse ploeg was snel vertrokken en het onder werp van gesprek bleef, zoals in de dagen voor de wedstrijd, de zaak Misdorp. Ook de aanwezige bondscoach George Geurtsen ("aardige wedstrijd, maar je denkt toch niet dat ik vanavond toppolo heb gezien") kon er niet onderuit. "De gang van zaken rond Misdorp vind ik schanda lig. Er is niet van een normale be handeling sprake geweest en die kan het niet meer krijgen ook. Ik heb een advies ingediend bij de waterpolocojnmissie en daar ga ik morgen weer over praten. Want dan zit ik weer met die commissie om de tafel. Het zou wel eens zo kunnen zijn dat dat gesprek belangrijker wordt dan wat er woensdag bij de commis sie van beroep gebeurt", sprak hij veelbetekenend. In het Alphense kamp heerst er alleen maar verontwaardiging. De gevoelens kunnen het beste on der woorden worden gebracht door Eric Noordegraaf. "Ik vind dit zo belachelijk, ik snap er niets van. Er wordt gewoon iets aange wakkerd. Waar komt het van daan? Ja, bij de concurrentie na tuurlijk. Er leeft daar een be paalde angst dat Alphen weer kampioen wordt. Ik heb de in druk dat er van alles geprobeerd wordt om dat te voorkomen. Er zijn dit seizoen al meer zaken ge weest die die indruk bevestigen. Toen wij voor de Europa Cup moesten spelen, werd een uitwed strijd van ons tegen VZC zonder overleg in een thuiswedstrijd om gezet. Het kleine speelveld is een verandering in ons nadeel en zo kan ik nog wel een aantal dingen opnoemen. Ik begrijp best dat men de competitie interessanter probeert te maken. Dat is een goed streven. Maar een topclub moet je niet misgunnen een top club te willen blijven. Wij voelen ons nu met dat gedoe rond Mis dorp gepakt. Het wordt door ons uitgelegd als een duidelijke actie tegen de vereniging en niet tegen Ruud zelf. In wezen geeft het bondsbestuur toch te kennen geen vertrouwen in de eigen structuur te hebben". AZC-manager Piet van der Neut verwacht overigens niet dat het beroep van invloed zal kun nen zijn op de in gang gezette na- competie. "We moeten eerst maar eens afwachten wat er nu ge beurt. Voordat de uitspraak van de commissie van beroep er is, ben je al weer een tijd verder. Dan moet de zaak weer naar de tuchcommissie. Dan kunnen wij weer in beroep gaan. Nou, dan is het al weer bijna zomer. Maar bij deze bond kun je van alles ver wachten. Dit lijkt alleen nergens op". En zo werd het eerste play off- duel al overschaduwd door een al of niet terecht gegeven berisping. De belangstelling voor het water polo zelf lijkt op het tweede plan geraakt. In het Alphense zwem bad De Thermen zaten ook maar iets meer dan tweehonderd toe schouwers om dat te bewijzen. Een derby tussen AZC en Zijli LGB roept anno 1986 alleen maar emoties buiten het water op. De ook zaterdag vaak aange vochten beslissingen van de scheidsrechters ten spijt. Maar dat is een ander verhaal. W1M VAN WANROOY Olson, sinds een week met 5,93 me ter in het bezit van de beste presta tie, was van dit trio de enige met geldige sprongen. Dial en een fu rieuze Boebka haakten voortijdig af. Laatstgenoemde, met 6,00 me-, ter houder van het wereldrecord in de open lucht, vond het uiterst Vreemd, dat Olson en Dial extra pogingen mochten ondernemen, omdat ^e tijdens de aanloop zou den zijn gehinderd. Boebka eiste dat ook hij het nog eens mocht pro beren. De discussie met de organi satoren duurde bijna een uur. Uiteindelijk kreeg hij toestem ming. Het lukte hem evenwel niet een succesvolle sprong over 5,72 te maken. „Hier is alles circus. Het gaat de Amerikanen louter om geld en show. Winst heeft hier niets te maken met eergevoel, maar alles met geld verdienen", reageerde de woedende Boebka, de eerste atleet die de zes meter heeft gehaald. Met zijn uitspraak verwees hij naar de carnavaleske sfeer in Madison- Square-Garden, waar overal foto grafen, officials en zelfs verkopers van curiositeiten vrijuit rondlie pen. Het gejoel van de achttiendui zend toeschouwers paste daar he lemaal bij. Tekenend voor de chaos was dat LEIDEN - De winterkampioen schappen van de zwemkring Gou- we-Rijnstreek gaven zaterdag wei nig spectaculaire tijden te zien. De Leidse zwemmers en zwemsters richten zich duidelijk op de aan staande nationale winterkam pioenschappen en gaan bij regio nale ontmoetingen niet voluit. De aansprekende resultaten kwamen dit keer uit de jongste leeftijds groepen, met winst voor Nancy Kijk in de Vegte bij de meisjes on der twaalf jaar en Ingrid van Veen bij de meisjes onder 14 jaar. Yvon ne de Kier won bij de vrouwen, een achtergebleven gebied in deze re gio in vergelijking met bijvoor beeld Amsterdam. Robert Janssen won bij de jongens onder 14 jaar. De meisjes en vrouwen zwom men op de 50,100 en 200m school slag. De 'mannen' kwamen uit op de vrije slag. Geralda Bock wijt deed het niet slecht met een twee de plaats bij de meisjes onder 16. Ze lijkt zich goed te herstellen van een langdurige ziekteperiode. Janssen werd by de jeugd op de voet gevolgd door Niels Ouwer- kerk en Leon Luyten. LZ'86 kwam goed voor de dag in het Haagse bad 'Morgenstond' met een eerste plaats in de strijd om de DSZ-trofee. De Leidse club toonde andermaal aan dat het over sterke troeven beschikt bij de piepjonge sporters, de jongens en meisjes on der tien jaar. Bianca Singeling en Jeffrey Kortekaas deden hier van zich spreken. Overwinningen wa ren er verder onder andere voor Paulien Stastra, Suzette de Kier en Marco Mulder. Verdere uitslagen zie scorebord. SENFTENBERG (ANP) - Twee da- dan de Westduitser Christian Haas, met 7,17 meter, onttroonde eei gen voor haar 29ste verjaardag die op 1 maart 1980 in Sindelfingen later Marita Koch als were heeft Marita Koch gisteren, op de 6,55 seconden had laten afdruk- cordhoudster op de 100 yards. Hei-meter horden in 7,84 seconden. kennen in Nelli Cooman, won in Senftenberg in 7,09 seconden voor Silke Gladisch (7,16) en Ingrid Auerswald (7,24). Van zeer goed ge halte waren ook de tijden op de 800,1500 en 3000 meter bij de vrou- Sigrun Ludwigs won de 800 me ter in 2.00,60 en Ines Bibernell ze gevierde op de 1500 en 3000 meter in respectievelijk 4.07,62 en 8.50,19. i dag Wereldrecordhoudster Cornelia Oschkenat was de snelste op de 60 tweede dag van de Oostduitse atle- ken. Bringmann bleef nog ruim tiek kampioenschappen (indoor) verwijderd van het officieuze we- voor het hoogtepunt van de titel- reldrecord, dat met 6,50 seconden strijd in Senftenberg gezorgd. De op naam van de Canadees Ben studente medicijnen uit Rostock, wereldrecordhoudster op de 200 en 400 meter in de open lucht, verbe- De Westduitse atleet Carlo Tran- terde haar beste wereldprestatie op hardt heeft vrijdagavond in West- de 200 meter met zes-honderdste Berlijn vergeefs geprobeerd het van een seconde tot 22,33 secon- indoorwereldrecord hoogsprin- den, op 5 maart 1983 had zij in de- gen op 2.40 meter te brengen. Na- Een grote verrassing in Senften berg was de nederlaag van Thomas Schönlebe op de 400 meter. Een week na zijn nieuwe wereldrecord in Wenen (45,41 sec) werd Schönle be tweede op de 400 meter achter tegenstelling Mathias Schersing, die zegevierde relatief grote in 46,18. Schönlebe werd tweede ii ke Drechsler liep de 100 yards in 10,24 seconden, waarmee zij een honderdste seconde sneller was dan Koch een jaar geleden. Een week voor de Europese in door kampioenschappen drid, waar de DDR tot normaal met et ploeg (20 atleten) zal deelnemen, 46,18. De 400 meter bij de v behaalde Marlies Göhr haar zesde ging naar Petra Müller in de beste Oostduitse kampioenschap op de wereldseizoentijd zelfde hal 22,39 seconden gelopen, dat hij over 2.36 meter was ge- 60 meter. De Oostduitse, die vorig wereldrecordhoudster op de 400 Op de snelle baan in Senftenberg sneuvelde nog een aantal records, leggen. Zijn twee pogingen om Steffen Bringmann werd zaterdag het officieuze wereldrecord met de snelste Europeaan op de 60 me ter. Hij liep in de series een tijd van 6,54 seconden. De Oostduitser was daarmee een honderdste sneller Johnson staat. Bringmann is wel mede-wereldrecordhouder op de 100 yards, een onderdeel dat vrij wel alleen in de DDR wordt gelo pen. Bringmann legde de afstand van ruim 91 meter afin 9,50 secon den, een tijd die eerder door zijn landgenoten Thomas Schroder en Sören Schlegel was gelopen. Heike Drechsler, die zaterdag het verspringen had gewonnen TOKIO (ANP/AFP) - De Nederlandse atlete Caroline Lucas heeft gisteren in Tokio een internationale wegwedstrijd over 30 kilometer gewonnen. De Amsterdamse loopster van Sagitta bleef de Japansen Masami Usui (2.03,29) en Kayoto Sakai (2.04,26) ruim tien minuten voor: 1 uur 53 minu ten en 18 seconden. De 25-jarige Lucas voelt zich redelijk thuis in Japan. Vorig jaar in de marathon van Tokio kwam zij tot het persoonlijk record van 2.43,28. Uitslag 30 km Tokio, vrouwen: 1. Caroline Lucas (Ned) 1.53,18; 2. Masa mi Usui (Jap) 2.03,39; 3. Kayoto Sakai (Jap) 2.04,26 Waterpoloërs Katwijk nog in titelrace LEIDEN - LZ'86 is de play offs in de waterpolocompetitie goed be gonnen. Het Arnhemse* ESCA werd in het Vijf Meibad met 11-8 teruggewezen. Vivax behaalde een goede overwinning op Raket. De Delftenaren verloren met 10-8. In de derde klasse kwam Katwijk tot een 9-6 overiwnning op RWV, DKD en Wik Wassenaar verloren met 6-5 en 6-3 van respectievelijk Donk en DSZ. Ook bij de vrouwen konden uitsluitend verliespartijen worden genoteerd. LZ'86 verloor met 8-5 van DJK/ZAR en de Zijl/ LGB dolf met 6-5 het onderspit te gen Wilskracht. LZ'86 speelt een play off-compe- titie om des keizers baard. Promo tie is niet meer haalbaar en degra datie is i.v.m. weer een nieuwe co- meptitie-opzet volgend seizoen niet mogelijk. Reden voor Hans Parrel om wat jongere spelers uit te proberen. In de wedstrijd tegen ESCA maakte Bobbie Brebde zijn debuut in de Leidse hoofdmacht. Deze nog geen 16-jarige debutant bekroonde een prima wedstrijd met een fraaie treffer. De wedstrijd gaf een sterker LZ te zien. Telkens bemachtigde de Leidenaars een voorsprong (3-1,9- 6), maar evenzovele malen kwam ESCA weer terug. Een laatste Leidse demarage in de vierde pe riode bracht de overwinning bij de ploeg die eerder ook het meeste recht op had. Eindstand 11—8. Pe- riodestanden: 3-2,5-5,9-6 en 11-8. Goals: Frans v.d. Brink 5x, Jim van Es 2x, Michel v.d. Zeeuw 2x, Rene v.d. Zeeuw en Bobbie Brebde. Vivax bewees in het Oegstgees- ter thuisbad een moeilijk verslaan- bare tegenstander te zijn. Het Delftse Raket dat met Flevo moet gaan uitmaken wie naar de 1ste klase promoveert, leed een gevoe lig verlies. Tot 8-8 in de laatste pe riode ging het gelijk op. Met Hans Treisburg wederom als topscorer trok Vivax in de laatste minuten de overwinning naar zich toe. Eind stand 10-8. Goals: Hans Treisburg 4x, Dick Langerhorst 2x, Jeroen Piasmeier 2, Ruud Wormgoor 1 en Max de Mooy lx. Katwijk blijft in de race voor pro motie naar de tweede klasse. De zeekanters behaalden een moeiza me 9-6 overwinning op RWV. De Katwijkers werden precies op tijd wakker. Bij een 5-6 achterstand in de 4de periode werd er ineens weer beter gespeeld. De aanvallen lie pen als in vorige wedstrijden en RWV werd als nog met- 9-6 versla gen. Goals: Paul v.d. Putte 5x, Hans Schaap 2x, Eddie Hoek lx, Dirk van Leeuwen lx. Wik gaat zo langzamerhand ter rein verliezen in de promotiestrijd. Koploper DSZ was net een fraktie sterker dan de Wassenaarders. Het 6-3 verlies was dan ook verdiend. Hadden de Wassenaarders wat be ter de kansen afgemaakt en de man-meer-situatie goed afgerond, had er wellicht meer ingezeten. Goals: Albert Spijker 2, Joost v.d. Kroft 1. DKD verloor teleurstel lend van Donk. De Leiderdorpers kwamen na een 6-3 achterstand nog wel terug tot 6-5 maar de ne derlaag kon niet meer ontlopen worden. Goals: Frank Dreef 4 en Kees v.d. Plas 1. De vrouwen van zowel LZ'86 als de Zijl/LGB verlo ren. De laatste van Wilskracht met 6-4. Na 3 perioden was de stand nog 3-3. De LZ'86 vrouwen verlo ren met 8-5 wat ruimer van DJK/ ZAR. Goals: De Zijl/LGB: Marian v. Veen 1, Margreeth van Veen 1, Marion Rijsbergen 1 en Nicole Groenendijk 1. DIRK KLOOS NEW YORK (ANP) - Sergei Boebka heeft het beslist niet naar zijn zir> gehad tijdens de Millrose Games, de atletiekwedstrijden in New York. Met de Amerikaan Billy Olson en diens landgenoot Joe Dial zou de 22-jarige Sowjet strijden om de verbetering van het officieuze indoor wereldrecord polsstokhoogspringen. Olson verbeterde dat record im mers vier, Boebka twee en Dial één keer. Er kwam evenwel niets van terecht. het polsstokhoogspringen ruim zes uur in beslag nam. Nog typerender was, dat Olson als winnaar minder hoog reikte dan zijn als tweede geëindigde landgenoot David Volz. Olson kwarn net als Volz uit op 5,80 meter. Omdat hij daarvoor minder pogingen nodig had, werd hij tot winnaar uitgeroepen. Na herme ting kwam de correctie: Olson had 'slechts' 5,79 gehaald. Hoewel diens prestatie werd gehandhaafd, werd Volz niet uitgeroepen tot winnaar. Zelfs Olson vond dat te gek: „Het toernooi leek wel be smet. Er klopte niet veel van, het was allemaal een beetje vreemd". De pech voor Joe Dial werd door iets anders veroorzaakt. Hy moest een geleende polsstok hanteren, omdat zijn eigen materieel in een vliegtuig lag dat met flinke vertra ging in New York arriveerde. Olympisch kampioen Pierre Qui- non werd vierde met 5,72. De kamp tussen Boebka, eind van de week ontbrekend bij de Eu ropese titelstrijd in Madrid, en Ol son zal zich volgens plan voortzet ten in Chicago, Los Angeles, San Diego en weer New York. Voorals nog lagen de hoogtepunten niet bij het polsstokhoogspringen. Wel op de 60 yards, waar de Canadees Ben Johnson op tweehonderdste van een seconde de beste wereldpres- tate -die van Carl Lewis- miste. Hij liep die afstand in 6,04 seconden. Ook bij het verspringen ging het soepel. Larry Myricks reikte tot 8,37, daarmee de beste jaarpresta tie, ook al van Lewis, evenarend. Opvallend spannend was de strijd op de mijl tussen de Ieren Marcus O'Sullivan en Eamonn Coghlan, nog steeds houder van de beste prestatie en al zes wedstrijden on geslagen. In 3.56,05 versloeg O'Sul livan zyn landgenoot met bijna een halve seconde. Later werd op de mijl overigens een record verbeterd. Snelwande laar Jim Heiring uit de Verenigde Staten kwam in 5.41.26 over de streep. Zijn landgenoot Ray Sharp had vijf jaar geleden 5.46,21 nodig. Ook interessant was het hoog springen, waar de Zweed Patrick Sjöberg, tweede by de Olympische Spelen, werd verslagen door de Amerikaan Jim Howard. Howard kwam met 2,34 meter acht centi meter hoger dan Sjöberg. Bij de vrouwen werden ook en kele Olympische grootheden te ruggewezen. Valerie Brisco- Hooks, drievoudig kampioene in Los Angeles, moest op de 200 me ter, die zij in 23,53 liep, Grace Jack son uit Jamaica laten voorgaan: 23,45. De Roemeense Maricica Pui- ca had op de mijl geen verweer te gen de van een knie-operatie her stelde Britse Wendy Sly: 4.29,21 te gen 4.28,58. Op de 60 yards kwam de Amerikaanse Evelyn Ashford met 6,65 ten minste achthonderd ste van een seconde tekort tegen haar landgenote Gwen Torrance. Bij het hoogspringen reikte Tama ra Bikova, één van de vijf Sowjet- atleten, tot 1,89, vier centimeter on der haar eigen wereldprestatie. Zij werd tweede achter de Canadese Debbie Brill (1,93). Marita Koch: verbetering van ei gen wereldrecord. (foto ap>

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13