Vluchten naar buurland Veronica en te veel neer op televisiemakers' TV-rubriek door Nico Scheepmaker 'Passage' teleurstellend Fraai concert Res. Orkest ZATERDAG 15 FEBRUARI 1986 RADIO-TV-KUNST PAGINA 37 Zal ik u eens een pijnlijke situa tie schetsen? Het is vrijdagavond 14 februa ri. Jan Timman heeft zoals elke avond na het eten de vuile bor den in de vaatwasmachine gezet, zijn vrouw heeft ondertussen koffie gezet en komt de kamer binnen met de thermoskan en vraagt: „Is er vanavond nog iets op de televisie?" Er is natuurlijk altijd 'iets' op de televisie, maar als iemand vraagt of er 'iets' op de televisie is, bedoelt hij of zij: „iets dat wij de moeite van het bekijken waard vinden". Jan zoekt tussen de kranten en tijdschriften een tijdje naar Vrije Geluiden en vindt die ten slotte achter de stoelpoot. Hij slaat het vrijdagavondprogramma op en zegt: „Even kijken, om half negen Toon Hermans, daarna Sportpa- norama, gesprek met de minis ter-president en dan na het jour naal schaaktweekamp Timman- Joesoepov in Tilburg... Tussen haakjes: (Onder voorbehoud)". En zo is dat al de hele week door gegaan: Timman-Joesoe- pov (onder voorbehoud). Is er dan helemaal geen piëteit of menselijk mededogen meer in Hilversum? Rub it in, rub it in! Ik weet het wel, wij moeten er mee leren leven, hij zelf moet er mee leren leven, maar we hoeven er toch niet eeuwig aan herin nerd te worden, zodat we er een tweekampsyndroom aan over houden? Laten we het daarom liever over iets anders, iets leukers heb ben: de VARA. De VARA heeft geldzorgen. Het gevolg daarvan is dat een paar dure, maar popu laire programma's zijn ge schrapt. En het gevolg daarvan is weer dat eerst Henk Spaan en Harry Vermeegen van het pro gramma 'Pisa' (met hun produk- tieteam en twee redactieleden: Ferry de Groot en Theo Holman) naar het buurland Veronica zijn gevlucht, en dat nu ook Koos Postema bij de VARA is wegge gaan en met zijn programma's (waaronder het populaire maar ook kostbare 'Klasgenoten') eveneens door Veronica met open armen is ontvangen. Pik in, 't is winter! Veronica als vlucht- kerk! Dat is, hoe je het ook wendt of keert, geen goede zaak voor de VARA. Nu zullen vele verknoch te VARA-leden zeggen dat 'Pisa' eerder een tietenbepalend dan een gezichtsbepalend program ma voor de VARA was, maar het stond in het vierde kwartaal van 1985 natuurlijk wèl bij de 25 meest bekeken programma's, met een kijkdichtheid van 39, en vóór programma's als Blunders, RUR, Studio Sport, BZN '85 in Canada, De Brekers, Farce Ma jeure en The Cosby Show. „En heb je ook naar het waar deringscijfer gekeken", zegt Marcel van Dam nu. Jazeker heb ik dat: 5.9, verreweg het laagste van al die 25 meest bekeken pro gramma's. De speelfilm 'Hoge hakken, echte liefde' met 6.5 kwam daar nog het dichtste bij in de buurt. 'Pisa' was dus een omstreden programma, en als 'Verona' zal het wel even omstreden blijven. De eerste aflevering komt op 22 februari op de buis, om daarna met een frequentie van een maal in de 14 dagen terug te komen. Niet langer met beelden van Pisa met Wim Kieft, maar met die van Verona met Briegel en Larsen. Maar de eerste beelden zullen van de bekerwedstrijd... Pisa- Verona zijn! Zoals gezegd, een omstreden en controversieel pro gramma, mazfr dat wil niet zeg gen dat een grote omroep er ver standig aan doet al zijn omstre den programma's te lozen. De meest controversiële pro gramma's in het vierde kwartaal waren 'Geef je ouders maar weer de schuld' en 'The Young Ones', allebei door de VPRO uitgezon den, wat mij tekenend lijkt voor de huidige situatie. Wil je een to taalprogramma brengen, dan zul je daarin toch minstens een pro gramma moeten hebben dat con troversieel is en waarover de me ningen frontaal botsen. En daar naast moet je er natuurlijk ook voor zorgen dat je je 'gezichtsbe palende' mensen niet kwijt raakt. Nu kun je er over twisten of Koos nog wel zo VARA-ge- zichtsbepalend was (Sonja is ge- zichtsbepalender geworden), maar als oudgediende had hij so- wie-so meer waarde voor de VA RA dan nu als uitgediende. Koos Postema, Henk Spaan en Harry Vermeegen zijn nu toege voegd aan het VARA-wassen- beeldenmuseum, waarin ook al Rudi Carrell, Mies Bouwman, Kees van Kooten en Wim de Bie, mf v Wt+r':~ 1 Frans Boelen (en de hele Strate- makeropzee-equipe) staan opge baard. Ten dele is dat natuurlijk een natuurlijk verschijnsel. Ajax kan ook moeilijk bij de pakken neer gaan zitten omdat Tsheu La Ling, Simon Tahamata en John ny Rep nu bij Feyenoord spelen. Frank Arnescn bij PSV, Soren Lerby bij Bayern München en Dick Schoenaker bij FC Twente, en als we Lerby als de Rudi Car rell van Ajax determineren, dan mogen we Koos Postema mis schien wel als de Schoenaker van de VARA beschouwen: een uitgediende oudgediende. Alleen... de praktijk wijst uit (Mies Bouwman in Nederland, Johnny Carson in Amerika, Rudi Carrell in Duitsland) dat de slij ge die enerzijds bij jarenlan schermverschijning optreedt derzijds weer gecompenseerd wordt door de vertrouwdheids toename. Je gaat je hechten aan je ouwe buurtje met de ver trouwde groenteman, de postbo de, de buurvrouw en de vuilnis mannen, en je gaat al gauw den ken dat het niet meer is zoal. het geweest is als al die goeie ouwe bekenden om je heen verdwij- Bram v.d. Vlugt blij met rol in 'De Appelgaard' Filmers kijken volgens ac teur Bram van der Vlugt uit Zegveld vaak ten onrechte neer op televisiemakers. „Ze vinden dat allemaal wat vluchtiger en gemakkelij ker". Maar Van der Vlugt, die kortgeleden nog in de befaamde Nederlandse film 'Pervola' speelde, heeft veel bewondering voor het vak manschap van sommige tv- regisseurs. Met name doelt hij daarbij op Willy van He- mert, van wie 'De Appel gaard' deze winter op het scherm is te zien. Bram ver vult daarin de rol van God fried Kramer. door Anton Slager WOERDEN/ZEGVELD (GPD) - „Een interview? Best, maar dan graag op neutraal terrein. Niet bij me thuis. Een voorwaarde, waar wat Bram van der Vlugt betreft, niet aan valt te tornen. Later, in een rustig hoekje van restaurant De Eenhoorn met het zicht op histo risch water, de Oude Rijn, wil de bewoner van een oude boerderij in de Zegveldse of Stichtsë Meije ook best kwijt waarom hij de pers al leen buiten het eigen domein te woord wil staan. „Ik ben ervan overtuigd, dat er in dit geval geen misbruik van zal worden gemaakt. Maar het komt, via een knipseldienst of wat dan ook, toch op redactiebureaus van 'bepaalde blaadjes' terecht. Alle maal leuk en aardig, als het goed gaat in je gezin. Maar o wee, als er zich iets vervelends voordoet in je naaste omgeving. Dan moet ieder een in Nederland ineens alles we ten wat zich binnen je eigen muren afspeelt. Om dat te voorkomen scherm ik m'n gezin bewust af van de publiciteit. Meestal doe ik niet zo moeilijk, maar in dit opzicht ben ik erg consequent. Tijdens de op namen van de film Pervola in Noorwegen is er zelfs dagenlang geprobeerd mij iets te ontfutselen over m'n huwelijk en m'n kinde ren. Maar behalve de melding, en dat kon iedereen ook nog constate ren, dat ik dagelijks naar huis bel de, heb ik het echt nooit laten ko- men. We praten dus alleen en uit- sluitend over mij en mijn werk", j Als de oude maar nog vitale God fried Kramer speelt Bram van der Vlugt een rol in de televisieserie 'De Appelgaard' van Willy van He- mert. Een rol, die hij met veel ple zier heeft gespeeld en waarvan in november vorig jaar de laatste op namen werden gemaakt. „Al bij het begin voelde ik me erg gelukkig. Door de voortreffelij ke regie van Willy van Hemert, maar ook door m'n persoonlijke omstandigheden. We hadden toen net de inspannende opnamen van Pervola achter de rug, voor een groot deel in de kou in Noorwegen. Eigenlijk een voortdurende dia loog tussen twee mannen. We heb ben aan Pervola ontzettend hard, maar ook met erg veel voldoening gewerkt. Terug in Nederland vie len de opnamen voor De Appel gaard me gewoon heerlijk licht. Ik had een zeer zware training achter de rug, zou je kunnen zeggen". Nu stond Bram van der Vlugt ook niet bepaald voor het eerst voor de tv-camera's. In totaal werk te hij mee aan zo'n vijftien televi sieseries en gaf zijn stem aan heel wat documentaires mee. De eerste en voor vele oudere kijkers nog steeds dè serie waar Van der Vlugt zijn bekendheid heeft te danken, was 'Dokter Finlay'. Als assistent en aanstaand opvolger van de al wat oudere Engelse dokter (toen Rob Geraerds) nam hij door zijn in gehouden en zeer natuurlijk over komende vertolking televisiekij- kend Nederland al snel voor zich Bram van der Vlugt: bewondering i „De serie speelde in de jaren '64 tot '68 en er wordt nog steeds om een herhaling gevraagd", weet Van der Vlugt uit eigen en andermans ervaring. „Er is nog even sprake van geweest dat de NCRV bij het zestigjarig bestaan enkele afleve ringen zou herhalen. Zoiets als bij de VARA is gebeurd met een aan tal oude programma's. Maar het is er nooit van gekomen en dat vind ik toch wel erg jammer. Van de se rie is ook weinig meer over. Ik ge loof dat de NCRV nog zes of zeven afleveringen in het archief heeft. Eerstdaags ga ik vragen of ik die mag lenen om voor mezelf op vi deo te zetten, zodat er in elk geval iets van bewaard blijft". Verraad Pratend over deze zeer succes volle serie uit het verleden, doemt vanzelf het grote dilemma op, waar acteurs van naam in Nederland maar zeker ook in andere landen van tijd tot tijd voor worden ge plaatst. Van der Vlugt noemt dat 'het verraad', en kan in zijn loop baan niets opnoemen wat hij erger vindt. „Ik zat in die tijd als acteur-regis seur bij de Toneelgroep Studio en we speelden zo'n vijf a zes stukken per seizoen. Daarnaast speelde ik de jonge dokter in de Finlay-serie. Al was het erg hard werken en schoten de vakanties er meestal bij in, toch zag ik meestal kans om bei de zaken te combineren. Maar op een gegeven moment liep het fout. We stonden met Studio voor de première van een belangrijk stuk en de NCRV wilde een aantal nieu we afleveringen van Dokter Finlay opnemen. Met wat uitstellen van de première probeerde ik de pro blemen nog op te lossen. Maar er werd van beide kanten zo hard aan me getrokken, dat ik het op 't laatst ook niet meer wist". „Ten einde raad heb ik toen te gen de directeur van Studio ge zegd: „Zie jij het maar te regelen, ik weet niet meer hoe het moet". Met als gevolg, dat ik een paar da gen later David Koning van de NCRV aan de lijn had. „Jij laat ons ook even op een prachtige manier in de steek", verweet hij mij. Toen bleek aai üe 'regeling' van Studio gewoon een bedankje voor de tv- serie had ingehouden. Er heeft toen wel even wat gezwaaid, dat snap je. Maar met Dokter Finlay was het gelijk gedaan". De vraag of hij dat laatste als een soort leedvermaak heeft ervaren, beantwoordt Bram van der Vlugt met klem ontkennend. „Zelf vond ik het ook zeer teleurstellend op een wat onwezenlijke manier af scheid te moeten nemen van die serie. Maar men had toch beter kunnen stoppen, dan doorgaan met een andere acteur in de rol van de jonge dokter. Want dat pikte het kijkend publiek toch niet en na twee afleveringen was het defini tief met de serie gedaan. Er is toen nog een poging ondernomen met de uitzending van de originele En gelse versie. In feite stukken beter, dan wij hadden laten zien. Maar ook die serie deed het niet echt en heeft maar een kort leven gekend. In Nederland dan". „De besprekingen over een mooie rol in het volgende seizoen op de planken, zijn bijna afgerond, maar ik kan het nog niet noemen omdat de handtekeningen nog niet zijn gezet. Maar ze hebben me ook gevraagd iets voor de televisie te gaan doen, wat ik erg leuk vind. En nu hoop ik maar één ding: dat ik niet hoef te kiezen. Want ik heb in allebei verschrikkelijk veel zin". Zwart gat Betekent deze aankondiging dat Bram van der Vlugt tot aan het nieuwe seizoen niet op de planken of.voor de camera's staat? „Wel met enkele kleine dingen, een paar commercials ook, maar zover ik op dit moment weet, vóór die tijd geen echt groot werk. Al kan dat van de ene op de andere dag veranderen. Sinds kort zit ik gewoon in de WW en geef normaal op wat ik er aan acteerwerk zo nu en dan bij doe. En ik ben erg by, dat ik nog nooit met een echt zwart gat te maken heb gekregen". Het blijkt dat acteurs met 'het zwarte gat' de periode bedoelen, dat ze een bepaalde klus achter de rug hebben en nog op geen stuk ken na weten, wanneer en waar mee ze weer aan de slag kunnen. Bram van der Vlugt kent, zoals bij na iedere collega, perioden van he le of halve werkloosheid, maar er ligt altijd wel weer iets op hem te wachten. Waarschijnlijk ook omdat hij zijn talent veelzijdig weet te gebruiken. Speelde in talrijke stukken, boekte successen in een aantal bioscoop films, met Pervola als de meest ac tuele, maar kreeg zonder meer zijn grootste bekendheid door zijn rol len in televisieseries als Dr. Finlay, Sil de Strandjutter, de Jongvrouwe van Avignon, Herenstraat 10, Wil lem van Oranje, Sanne en andere IKON-produkties en dan nu de succesvolle serie 'De Appelgaard'. Leidt deze veelzijdige ervaring tot een bepaalde voorkeur voor een van de drie kunstuitingen? Van der Vlugt ontkent: „Het is allemaal zo anders en met zulke, uiteenlopende voordelen, dat ik geen keus wil en gelukkig ook niet hoef te maken. Maar je hebt wel met totaal verschillende circuits te doen. Niet vergelijkbaar zelfs. Ik zeg niet dat echte filmmakers op televisieproducenten neerkijken, maar zij laten toch wel duidelijk merken het televisiewerk minstens een trap lager in te schatten. Alle maal wat vluchtiger en gemakkelij ker, vinden zij". „Doorgaans ben je met een film ook intensiever bezig. Het is heel anders werken. Je kunt niet, zoals bij de videocamera, eens even snel «kijken hoe het er op staat, of het mee- of tegenvalt. Alles moet per fect zijn, of het moet over. Je hebt als regisseur ook niet de keuze uit een aantal camera's. Daarom voel de ik de overgang van Pervola naar De Appelgaard als een fijne over stap. Ook heerlijk werk, maar min der inspannend". Waarmee Van der Vlugt niet wil zeggen, dat televisiemensen min der werk afleveren. „Ik heb grote bewondering voor de prestaties van een aantal regisseurs en came ramensen. Willy van Hemert bij voorbeeld, vind ik een kei. Wat die man en dan op zyn leeftijd pres teert, is gewoon ongelooflijk. Met het schrijven, voorbereiden en re gisseren is hij toch wel zo'n drie jaar bezig geweest en ik denk dat de montage van de laatste afleve ringen nog niet eens klaar is. Hij moet letterlijk alles regelen, ook wat er zich aan menselijke en fi nanciële problemen buiten de set afspelen. Wat die man presteert zou ik op geen stukken na kunnen, maar ook niet willen doen. Zoals hij regisseert, alles in de gaten heeft en de kleinste kleinigheid perfect op de band wil hebben. spreekt me enorm aan. Met zulke perfectionisten werk ik fijn". Leerzaam En het 'gewone' toneelwerk? „Tot nu toe heb ik nooit voor een lange periode behoeven te kiezen. Maar je kunt dat werken in de zaal, dat rechtstreeks contact als acteur niet missen. Daarom ben ik toch weer blij met elke nieuwe rol, als de inhoud me tenminste aan spreekt. Natuurlijk ben je veel 'savonds op pad en je staat ook wel eens voor een zaal met 28 mensen. Toch vind ik het toneelwerk nog steeds heerlijk en het geeft me veel voldoening. En die veelzijdigheid blijft leerzaam". Bijna altijd werk, maar geen vaste werkking, schnabbels er tus sendoor maar een zeer gevarieerd inkomen, hoe eindigt zo'n loopbaan financieel? „Bij normale contracten, meestal via een theaterbureau, is dat tegen woordig allemaal redelijk goed ge regeld. Behalve de belasting wordt er ook pensioenpremie afgehou den. Dat laatste schiet er natuurlijk bij in tijdens perioden zonder werk. Dan kun je het ook vrijwillig afdragen. Maar je hoort mij niet zeggen, dat iedere acteur daar tij dens zijn loopbaan serieus mee be zig is. En dan kan de uitkering op je 65ste nog wel eens tegenvallen. Zelf ben ik twaalf jaar bestuurslid van het Pensioenfonds geweest en ik weet er dus wel iets van". ADVERTENTIE Met uw gift steunt de Vastenaktie initiatieven van groepen mensen in de Derde Wereld die zich willen bevrijden van armoede, uitbuiting en onrecht. Help de Vastenaktie helpen! Vastenaktie Giro 5850 Zeist Banknummer 70.70.70.147 'Passage' gebaseer op Bennans "Per sona' en Euripides' 'Elektra'. Ge schreven doo Candace Derra en Ine ke Verbeek. Regie Candace Derra. Decor Pien Vrijhof. Kostuums Linda Borgers. Spel Saskla de Boer, Mies de Heer en Sylvia Hoistijn. LEIDEN - Bij aanvang spelen twee actrices de sleutelscènen uit Euripides' 'Elektra': die waar in Elektra haar moeder Klytem- nestra in een hut weet te lokken, waarin deze door haar zoon Ores tes vermoord zal worden. Hier eindigt de scène zo dat Elektra haar moeder smoort met een kussen. Maar als dan de toneel- moord gepleegd is, begint de ac trice die Elektra speelt (Mies de Heer) opeens haar tegenspeelster (Saskia de Boer) 'echt' te wur gen: de scene heeft dermate veel' frustraties omtrent haar eigen moeder en haar moederschap bij haar opgeroepen dat de grens tussen spel en realiteit vervalt en zij doordraait. Als dochter heeft zij te weinig liefde gehad en als moeder heeft ze te weinig liefde aan haar eigen dochter (Sylvia Hoistijn) kunnen geven, mede vanwege haar acteercarrière. Deze eerste scène is - op de prachtige kostuums na - niet erg overtuigend- het spel is vlak en de 'echte' moordpoging komt uit de lucht gevallen. Zonder enige voorbereiding stort De Heer zich opeens op De Boer. Gelukkig schept het wel duidelijkheid: de ze actrice zit met een probleem. De rest van het stuk gaat over dat probleem. 'Passage' is uit impro visaties ontstaan en is daar op twee manieren aan ten prooi ge vallen. de frisheid die in imDrovi- saties aanwezig is, is jammer ge noeg verloren gegaan, waardoor het geheel nogal mechanisch overkomt, en het stuk is te expli ciet en te oppervlakkig. De wei nige problemen die het stuk biedt worden breed uitgemeten en van enige verrassende wen ding is geen sprake. Aan de fan tasie van de toeschouwer wordt niets overgelaten. Zo is er bij voorbeeld een 'flashback' - ove rigens de mooiste scène van het stuk - waarin we de actrice zien falen in haar moederschap: in plaats van een hint, wordt het ge toond. De voorstelling moet het van zijn spel hebben, want de vorm geving is uiterst summier: twee schermen, een emmer bladeren en wat attributen. Eigenlijk le lijk. Ook wat we te horen krijgen is niet best: walvissen, wolven, druppels en een piepton. Het klonk me bekend. Jammer ge noeg kwam het spel me ook be kend voor; voor elke scène leek een oplossing gevonden te zijn die ik al eens gezien had, maar dan beter. Saskia de Leeuw, bijvoor beeld, probeerde wel de typisch ambitieuze actrice te spelen die nu eindelijk haar kans schoon ziet om Elektra te spelen, maar my kon ze niet één keer overtui gen. Mies de Heer had haar mo menten, maar helaas te weinig. De enige die wat leuks liet zien was Sylvia Hoistijn. Weliswaar beweegt ze stroef en ook al heb ik haar vaker jonge meisjes zien spelen; ze héd het tenminste. PAUL DEVILEE In 'Wings' Aangrijpend spel Henny Orri "Wings' van Arthur KopIL Vertaling: Josephine Soer. Regie: Adrian Bri ne. Met Henny Orri, Ellis van den Brink, Pim Vosmaer e.a. Gezien op 14 februari in de Leidse schouwburg. LEIDEN - De functie van 'Wings' als toneelstuk is duide lijk. Het geeft de toeschouwer een indringend beeld van de leef wereld van afasie-patiënte; deze veeleisende rol wordt hier op aangrijpende wijze gespeeld door Henny Orri. Afasie is een taalstoornis. Het bij de voorstel ling verkrijgbare programma boekje zet het ziektebeeld helder uiteen. Ten gevolge van een on geluk of een beroerte ontstaat een hersenbeschadiging, waar door iemand niet goed meer kan begrijpen, wat een ander zegt, en niet gewoon meer kan spreken, schrijven en lezen. De communicatie tussen pa tiënt en omgeving wordt soms in ernstige mate bemoeilijkt, waar door de patiënt in een isolement geraakt. Zoiets kun je beschrij ven en uitleggen - in het theater kun je proberen "om dat isole ment voor de toeschouwer, die in wezen een buitenstaander is, voelbaar te maken. De tekst, oor spronkelijk een hoorspel, van Arthur Kopit biedt daartoe een passend uitgangspunt. Soms horen we de moeizame, verwarde formuleringen van de hoofdpersoon, die wij met de ogen van de gezonde omstanders bekijken. Maar het perspectief wordt ook omgekeerd. Dan ho ren we onverstaanbare geluiden vanuit de buitenwereld en luiste ren we naar een begrijpelijk for mulerende hoofdpersoon, die een gevecht om contact levert er* haar gewijzigde leefsituatie als een vliegavontuur (Wings!) on dergaat. Jammer is alleen, dat regisseur Adrian Brine dit aanvankelijk met extra lichteffecten en met re gelmatig terugkerende geluid seffecten heeft willen bereiken. Hij had gerust kunnen vertrou wen op de spelkwaliteiten van Henny Orri en op zyn voor het overige sobere aanpak, waarin fi- gurenuit de directe leefomge ving van de patiënte zo veel mo gelijk op de achtergrond blijven. WIJNAND ZEILSTRA Residentie Orkest o.I.v. Werner Stie fel. Solisten: Annick Roussin in het Vioolconcert no. 3 op. 62 van Saint- Saêns en Sviatoslav Zagursky in het Celloconcert op. 20 van Eugen d'AI- bert. Voorts werken van Liszt en Katsjatoerian. Gehoord in de Stads gehoorzaal op 14 februari. Door ziekte van Kees Bakels trad de Duitse dirigent Werner Stiefel als invaller op en nam het aange kondigde programma van dit fa milieconcert ongewijzigd over. Dat de samenwerking met het orkest niet steeds optimaal was is onder dergelijke omstandighe den begrijpelijk en onvermyde- lijk. Het deed trouwens weinig af aan een over het geheel genomen uitstekend concert. De met veel verve gespeelde Mephisto-wals van Liszt zette de toon voor déze avond van hoog-romantische muziek uit diverse windstreken. De grote verrassing van de avond bracht het spel van de jon ge Franse violiste Annick Rous sin in het Vioolconcert van Saint-Saèns. De eerste maten zette zy zeer gedecideerd in, een zekerheid die haar spel zou blij ven kenmerken. Deze zekerheid geldt niet alleen de technische aspecten van haar spel, maar evenzeer haar interpretatie. Zy heeft een schitterende grote toon, wat niet wil zeggen dat zij geen dynamische en expressieve nuances aanbrengt. De inzet van het sicilienne-achtige andantino was lichtvoetiger dan de inlei ding van het orkest, en van een eenvoud die meesterschap ver raadt. Haar soms zeer voortva- I rende spel in eerste en laatste deel werd door het orkest soms met moeite geëvenaard. Het weinig gespeelde Cello- j concert van Eugen d'Albert vraagt van de solist tempera ment en grote virtuositeit. Beide eigenschappen zijn bij Sviatos lav Zagursky in hoge mate aan wezig, en zijn vertolking was in veel opzichten grandioos. Mee gesleept in zyn eigen hartstoch telijke spel mag dan al eens een enkel detail wegvallen, de totale indruk is er een van ©verweid. - gend cello-spel, met als enige smetje de bijgeluiden die d< list in het vuur van zijn sp< t l voortbracht. Zes delen gekozen i Kt bal let Gayaneh vol folklori-i bleek een fla stuk, en wer voerd. Katsjatoerian, elementen, n! oyant spektakel- 1 „Is zodanig uitge- MIESALBARDA

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 37