'Voor mij mogen ze wachten' doping moet Erhard Keiler: in 'zaak-CruijfF Hein Vergeer treft Bozjev Van Gennip en Stam geplaatst Van Benthem klaar voor Elfstedentocht, maar 50-jarige wint in recordtijd Marathon-top in Nieuwkoop WON wil uitspraak ZATERDAG 15 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 13 stelt ter inning in onze handen achterstallige contributie 1985 en (tezamen) bedragende50,-- 105 BTW over deze kosten&,7S totaal 79,75 Namens cliënt(e) sommeren mij U om genoemd totaalbedrag binnen één week na heden aan ons kantoor te betalen. Indien U het niet eens bent met de vordering van cliënt(e) vernemen wij zulks gaarne schriftelijk van U, eveneens binnen één week na heden. Mochten wij niet tijdig U* betaling of opmerkingen ontvangen, dan zullen wij genoodzaakt zijn U in rechte aan te spreken, d.w.z. U te dagvaarden tot betaling van genoemde vordering. Volledigheidshalve delen wij U mede, dat mij U bij dezen reeds namens requirant(e) ingebreke stellen, indien U niet tijdig voldoet aan voormelde sommatie tot betaling. Voor zover zulks nog niet heeft plaatsgevonden of niet blijkt uit te dezen toepasselijke voorwaarden wordt aan U berekening van de wettelijke rente aangezegd vanaf 1 week na heden. Wij vertrouwen er echter op dat U voor tijdige betaling, danwel het treffen van een redelijke betalingsregeling zult zorgdragen, waardoor vele, voor Uw rekening komende, kosten vermeden kunnen Inmiddels, verblijven wij, hoogachtend, De 'dreigbrief die één van de COVS-leden ontving van 'collega' R.A.C. van Vliet. Overigens is de brief niet ondertekend, dus .niet rechtsgeldig. De ontvanger van dit schrijven wilde liever anoniem blijven, "omdat niet iedereen hoeft te weten dat ik m'n contributie niet had betaald". Incasseren Nog niet zo gek lang geleden kreeg arbiter Dick Wetselaar fraaie manchetknopen van het afdelingsbestuur van de Centrale Organisatie van Voetbalscheids rechters (COVS). Een aardig heidje omdat hij al vijfentwintig jaar het scheidsrechtersfluitje hanteerde. Onlangs kreeg die zelfde Wetselaar een 'dreigbrief van collega R.A.C. van Vliet, in het dagelijks leven deurwaarder. Van Vliet was ingeschakeld door de scheidsrechtersbond omdat een aantal fluitisten hun contri butie van 1985 nog niet had be taald. Kan gebeuren, een kwestie van even krap bij kas zitten of ge woon vergeetachtigheid. Maar om dan meteen een deurwaarder in stelling te brengen... Het ging toch om de contributie van 1985 en niet die van 1885... Een verdrietige Dick Wetselaar ("Moetje nu zo met je leden om gaan?") ging verhaal halen bij het COVS-bestuur: "Ze hebben hun verontschuldi gingen aangeboden, maar ik moest goed begrijpen dat een kleine vereniging als de COVS el ke gulden keihard nodig heeft. Daar heb ik alle begrip voor, maar juist omdat het om zo'n kleine vereniging gaat, had ik een wat meer persoonlijke bena dering verwacht. Ik heb begrepen dat er negen van die brieven zijn verstuurd. Negen telefoontjes, dat is toch niet zo gek veel moei te?" Secretaris Jos Klaassen van de groep Leiden en omstreken van de COVS zit een beetje met 'het geval Wetselaar' in zijn maag: "We hebben tegen Wetselaar in derdaad 'sorry' gezegd. Ik denk dat er in zijn geval vergissingen in het spel zijn geweest". Wel een beetje pijnlijke vergis singen natuurlijk. Overigens heeft Wetselaar de excuses van de COVS geaccepteerd: "Ik wil er verder geen woorden aan vuil maken omdat een nieu we rel de COVS geen goed zal doen". Wetselaar doelt op de weinig charmante manier waarop voor zitter Henny van der Leek gp de ledenvergadering van vorig vooijaar door zijn collega-be stuursleden beentje werd ge licht. Een 'coup' die de COVS le den kostte. Datzelfde dreigt nu te gebeuren als gevolg van het on- gelukkige één-tweetje met deur waarder Van Vliet. Klaassen: "Als de leden vinden dal wij het fout doen dan ben ik de eerste die daar de consequenties uit trekt. Het is bij de COVS al een paar jaar de gewoonte om een in cassobureau in te schakelen als leden niet hebben gereageerd op de aanmaningen om hun contri butieschuld in te lossen. Gelukkig komt dat niet zo vaak voor, maar nu zijn er geloof ik twee of drie vorderingen de deur uitgegaan. Als straks in maart tijdens de jaarvergadering blijkt dat zoiets in de ogen van de leden niet kan dan ben ik ervoor om het meteen terug te draaien". Misschien doet Klaassen er be ter aan om die ledenvergadering niet eens af te wachten. Uit het oog (3) Wielerfanaat Arie Groeneveld beweerde vorige week in Suize bollen dat Joop Zoetemelk groot gelijk had toen hij wegbleef van het feestje dat de Leidse wieler vereniging Swift voor hem had georganiseerd. "Wat heeft Joop nog verder te zoeken bij een club die zijn vader royeert omdat hij een keertje z'n contributie niet heeft betaald", zo ongeveer rede neerde Groeneveld. Tot ergernis van Swift-secreta- ris Paul Hoogstraten, die onmid dellijk in de pen klom om Groe neveld en ons er van langs te ge ven: "Gezien de minder prettige er varingen met uw rubriek Suize bollen was het bestuur van de L.W.V. Swift vast van plan niet meer te reageren wanneer Swift in uw column genoemd werd. Im mers heeft alle vrijheid: 1. U kunt halen uit ons cluborgaan wat van uw gading is; 2. U kunt zoveel kanttekeningen plaatsen als u wilt. 3. U hebt altijd het laatste woord. Vandaar dat even overwogen is u ons clubblad Solo niet langer toe te zenden, wat echter om weer andere redenen niet gedaan werd. Maar u maakt het ons opnieuw moeilijk". "Het is niet waar dat Joop Zoe temelk onze feestavond ter ere van hem niet bezocht heeft omdat het Swiftbestuur zijn vader als donateur geroyeerd had. Het is wel waar dat hij aan lucratieve re evenementen de voorkeur gaf boven een avondje Swift. Dat is mij duidelijk geworden tijdens een avondje visite van mij bij de wereldkampioen thuis bij zijn vader in Rijpwetering, twee da gen voor onze feestavond". "Geen van onze leden en/of do nateurs worden 'zonder waar schuwing' overboord gezet. Elk jaar plaatsen wij een oproep tot betalen in het clubblad, waar de meesten gelijk gehoor aan geven. Daarnaast worden degenen die dan nog niet betaald hebben per soonlijk aangeschreven om dat voor een bepaalde datum te doen, zoniet dan veronderstellen wij dat zij geen interesse meer heb ben in Swift en worden zij uiter aard van de leden- c.q. dona- teurslijst afgevoerd. In het geval van Zoetemelk sr. en Cock van Leeuwen hebben wij notabene de nodige clementie betracht als 'prominenten', want zij hadden inmiddels een contributie!dona tie-achterstand van enkele ja ren... En dus niet 'een keertje Ziet u, dit is het daglicht waarin de zaak geplaatst dient te wor den. En zeg nu zelf; toch niet on redelijk van onze kant, wel?" Dat is waar, er is in elk geval geen deurwaarder aan te pas ge komen. Maar wat die donatie achterstand betreft: toen Hoog straten toch bij de Zoetemelken op visite was, had hij deze kwes tie toch mooi even kunnen rege len? Benieuwd zij we tenslotte waarom Swift het clubblad Solo toch trouw naar ons toe blijft stu- Humor Dat Randstad Sport in de geva renzone van de vierde klasse B bungelt, is voor clubbladverslae- gever K. van der Burg geen re den om bij de pakken neer te zit ten. In De Treffer 'mijmert' hij over een nieuwe competitie-op zet, is hij optimistisch over de verrichtingen van het eerste en bespeurt hij in het clubhuis een gezellige sfeer: "Het is mij opgevallen dat tel kens bij een nieuwe teleurstelling de Randstad-familie een paar keer slikt om vervolgens de draad weer op te pakken en ge woon verder te gaan met het klubgebeuren. En zo moet het ook. Problemen moeten worden opge lost, verbeteringen aangebracht, we blijven gezellig samenzijn in het klubhuis, klaverjassen, dan sen en bingo-disco-avonden orga niseren, etc. etc. En daarbij moet de humor centraal staan! Niet weg te denken bij Randstad Sport". Niet elk lid van Randstad Sport schaterlacht van plezier in de Voorschotense kantine. Voor zitter Schellevis bijvoorbeeld is het lachen de laatste tijd wel ver gaan: "We zitten in een vervelende periode", laat hij de redactie van deze ru briek weten. "Allereerst hadden we natuur lijk de kwestie Bert Kort, de trai ner die we hebben ontslagen. We moesten op korte termijn maatre gelen nemen om het verlies van Kort te kunnen opvangen. Dat was niet eenvoudig, temeer om dat Kort de selectie met een flink conditiegebrek had achtergela ten". Dat was Ben van Dinten niet ontgaan. Om zich beter met de zaken rond het eerste elftal bezig houden, trad hij terug als voorzit ter en wierp zich op als technisch coördinator. De trainingen wer den overgelaten aan het gediplo meerde lid Theo Valkenhoff. Schellevis: "Ik moet zeggen dat hij al re sultaten heeft geboekt. Niet op het veld, maar de opkomst op trai ningen is momenteel optimaal en de conditie-achterstand is vrij wel weggewerkt". Totdat Randstad Sport zijn technisch coördinator Ben van Dinten plotseling zag wegvallen. Op doktersadvies moet de ex- praeses het momenteel rustig aan doen. Met Randstad Sport heeft het tijdelijke terugtreden niets te maken. Van Dinten: "Jammer hè, want jullie zijn toch altijd op zoek naar rottig heid bij Randstad". "Ja, jullie moeten ons gewoon hebben. Wij vinden dat we er in de kwestie Bert Kort bekaaid vanaf zijn gekomen. Het Leidsch Dagblad heeft de laatste jaren over Randstad Sport altijd kri tiek te melden. Onterecht, want ik durf te stellen dat we een van de gezondste verenigingen heb ben van de omtrek". Maar het ontslaan van een trai ner kun je toch moeilijk positief noemen? "Goed, we zijn altijd wel in voor een stuntje, dat wel. Maar het ontslag van Bert Kort was juist wel een goede zaak voor de club. Met die man viel niet te werken. Wtj hebben er als club ontzettend veel van geleerd. Nooit krijgt een trainer bij ons de itolledige zeggenschap. Randstad Sport is het beu om met machts wellustelingen te werken. Derge lijke figuren als Kort bewijzen het voetbal een slechte dienst, neem dat maar van mij aan". Voor de goede orde: Bert Kort vond op zijn beurt dat er met Ben van Dinten niet was samen te werken. Van Dinten vervolgt zijn tirade: "Door de trainers is het spel letje achteruit gegaan. Bij Rand stad Sport kiezen wij nu voor de spelers. Een oefenmeester wordt bij ons nu alleen aangetrokken voor het begeleiden. De visie wordt niet door hem uitgestip peld, maar door de technische staf. Bij Randstad Sport gaan we nu verder met een technisch manager, die moet samenwerken met de trainer en technische staf. Bij ons zal een trainer niet meer zeggen tegen een speler'jij gaat zus of zo spelen'. Dat is grote waanzin. Daar moeten jullie nu eens melding van maken Waarvan acte. Van Dinten zelf is overigens ontwerper van het ambitieuze plan. Randstad Sport heeft nog geen trainer gevonden die in het 'plaatje' past. Tot zo lang worden de honneurs waar genomen door "een stel voet balfanaten", aldus Van Dinten. Heet-koud In de voetbalwereld worden mo menteel hete discussies over de koude gevoerd. Voortaan moet er maar in de zomermaanden te gen een bal worden geschopt. Een reactie van Fred Bink in het clubblad van w Leiden: "In Duitsland is het er al door heen. De kompetitie van het be taalde voetbal gaat daar drie maanden stil. Vanaf half decem ber tot en met half maart wordt er dan niet meer gevoetbald. Let op mijn woorden, ook hier gaat dat gebeuren. De mens is nu een maal verwend en heeft allerlei al ternatieven in deze koude maan den, zodat men wel tot een ande re oplossing moet komen. Voor de jongste voetbaljeugd is de oplos sing al nabij (de Sporthal op ons 2e veld is zowat afgebouwd), dus..." Voor de senioren ligt dat vol gens Bink wat moeilijker. Maar. aan die groepering is ook ge dacht. Leiden lost de brandende kwestie over de onbespeelbare velden zo op: "Het bestuur heeft in ieder ge val gemeend deze leemte wat te moeten opvullen door een feest avond in te lassen". TILBURG/AMSTERDAM (GPD) - De Vereniging van Oefenmeesters in Nederland (WON) wil de Tuchtcommissie van de KNVB als nog tot een uitspraak dwingen in de 'zaak-Johan Cruijff. Daarom heeft de WON zijn advocaat, mr. Eric Vilé, opdracht gegeven juridi sche stappen te ondernemen. De WON is het niet eens met de be slissing van de tuchtcommissie om de kwestie-Cruijff te laten rusten, nu de technisch directeur van Ajax met ingang van 28 januari dispen satie heeft gekregen om zonder di ploma's te werken. „We verbazen ons erover", aldus Jaap van der Leek, secretaris-gene raal van de WON, „dat de tucht commissie verder niets wil doen aan de periode waarin Cruijff niet bevoegd was training te geven. Als nou gesproken was over dispensa tie met terugwerkende kracht, dan hadden wij daar vrede mee gehad. Over de afgelopen zeven maanden wordt echter met geen woord ge- INZELL (ANP) - Hein Vergeer ont moet vandaag op de 5000 meter zijn voorganger als wereldkam pioen, Oleg Bozjev uit de Sowjet- unie. Bozjev opent het toernooi om de wereldtitel in Inzeil met een sprint tegen Rolf Falk-Larssen.Dit is het resultaat van de loting, die gisteren in Inzeil werd verricht. Vergeer en Bozjev vormen het derde paar. Bondscoach Henk Gemser zag af van zijn voornemen om Vergeer in de derde groep te plaatsen. Het voordeel hard ijs te treffen weegt volgens Gemser niet op tegen de in de namiddag sterk dalende temperatuur. „De ervaring van twee dagen trainen is dat de kwaliteit van het ijs zeer lang op peil kan worden gehouden", zei Gemser. De twee stayers uit de Sowjet-ploeg, Alexander Mozin en Igor Malkov, rijden hun vijf kilo meter als tiende koppel. De Sow- jet-coach Boris Vassilkovski schoof Bozjev naar voren en plaat ste de andere twee in de tweede groep. Tijdens de Europese titel strijd maakte Mozin zowel op de 5000 als op de 10.000 meter de win nende tijd in de eerste rit. rept. Men kan toch niet ontkennen dat Cruijff ruim een halfjaar tegen de reglementen heeft gehandeld. Zodra een andere trainer iets ver keerd doet, valt de hele KNVB over hem heen, maar als het om Cruijff gaat, wordt niets gedaan. Het gaat ons er niet om dat Cruijff wordt aangepakt, we willen alleen een uitspraak van de tuchtcommis sie, die nu in feite niets heeft ge daan". HAARLEM (ANP) - Yvonne van Gennip en Marieke Stam vergezel len nationaal kampioene Petra Moolhuizen naar de wereldtitel sprint volgende weekeinde in Ka- ruizawa. Van Gennip won donder dag en gisteren op het eigen ijs van Haarlem met overmacht de extra selectiewedstrijd. Bij de nationale titelstrijd, de andere selectiekamp, was de 21-jarige Noordhollandse ook al de sterkste van het zestal, dat voor de resterende twee plaat sen in het vliegtuig naar Japan in aanmerking kwam. Marieke Stam, tweede in Haarlem en derde in Utrecht, werd door de BCK, bege leidingscommissie kernploegen, aangewezen als derde rijdster. In- grid Haringa, de houdster van de beste nationale seizoentijd op de 500 meter (42.51) is als reserve ge plaatst op de deelnemerslijst voor de wereldtitelstrijd. INZELL (ANP) - De spiegelgladde presentatie van Berchtesgaden voor de Olympische Winterspelen van 1992 heeft zijn eerste krasje. Een dag voor het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen voor allrounders in Inzeil ontstak de anders uiterst beheerste baanmanager Gerd Zimmermann in woede. Aanleiding vormden de opmerkingen van de vroegere Olympische kampioen Erhard Kei ler. „Het is zeker dat bij schaatsen met anabolica en bloeddoping wordt gewerkt. Maar de Duitsers zijn wat dat betreft idioten. Vaak heb ik gezegd, probeer het toch eens". Keller deed die uitlatingen in de editie van het blad Der Kic ker, die donderdag verscheen. Zimmermann: „Keiler moet maar eens met bewijzen komen. Ik be grijp niet wat die man bezielt daar nu mee te komen". De Westduitse bondscoach Ab Evert van Benthem poseert met de bloemen en de champagne. Links n Kooiman, die als tweede eindigde in de Driedaagse van Ankeveen. OTTAWA (AP) - De Canadese Ne derlander Eric Dam heeft een nieuw wereldrecord marathon- schaatsen gevestigd. Dam, een 50- jarige bouwopzichter uit Cumber land, Ontario, legde onder ideale weersomstandigheden schaatsend over het Rideau-kanaal in 24 uur 428.6 kilometer af. Daarmee brak hij het record van 410 kilometer, dat de eveneens in Nederland ge boren Hans Homma in 1984 vestig de. ANKEVEEN (GPD) - De wisselbe ker en het bekende schild heeft Evert van Benthem al weer moeten afstaan aan de Elfstedentocht-or ganisatie, maar de winnaar van 1985 is er klaar voor om die tro feeën eventueel terug te halen. De op kunstijs nogal kwakkelende marathonschaatser bewees tijdens de Driedaagse van Ankeveen in elk geval dat hij onder natuurlijke om standigheden weer helemaal de oude is. Van Benthem handhaafde gisteren op de slotdag, waar Ro bert Vunderink de laatste etappe won, zonder veel moeite zijn lei dende positie in het algemeen indi vidueel klassement. De 27-jarige rijder uit Overijssel realiseerde zich dat hij daarmee onmiddellijk bepaalde verplichtin gen schiep. Ondanks het feit dat veel erkende marathontoppers het in Ankeveen lieten afweten, man nen als Ruitenberg, Kooiman (de nummers twee en drie in Friesland vorig jaar), Busser, Kasper en Wes- terveld waren er wel en bleken kansloos. „Ach, stel dat ik hier nu slecht had gepresteerd, dan zou ik ook nog favoriet voor een Elfste dentocht zijn, met alle gevolgen vandien", constateerde Van Ben them terecht. „Zo gauw er een da tum wordt geprikt staat de pers achter elkaar op m'n erf. Maar nu wel voor niets, want jullie vinden me nooit", lachte de veehouder. Want om 'gelijk weer die spannin gen aan mijn kop' te vermijden, duikt Van Benthem in zo'n geval onder. „Maar voor mijn gevoel gaat de tocht toch niet door. Aan de andere kant, vorig jaar, kwam hij wel op een moment dat je het helemaal niet meer verwachtte. Hoe dan ook, ik hou er wel rekening mee". Dat Evert van Benthem een nieu we 'Elfsteden' met weinig enthou siasme begroet, ligt voor de hand. Het risico om even snel weer in de vergetelheid te raken als in de schijnwerpers te staan, is groot. „Ik vind het heus geen ramp, wanneer die wordt gehouden, maar inderdaad, van mij mogen ze nog minstens een jaartje wachten. Zo denken trouwens ook bijna al mijn collega's hierover", weet de veehouder, die ontkent dat finan ciële motieven meespelen bij die overweging. Een nieuwe winnaar betekent immers een flinke aan slag op Van Benthems nevenin komsten. „Die zijn toch zo groot niet", beweert hij. „Verhalen over miljonair worden heb je van mij ook nooit gehoord, die kwamen bijvoorbeeld van Dries van Wijhe. Maar hij gaat als een artiest door het land, ik ben anders. Ik heb een bedrijf en probeer slechts zo nu en dan eens wat extra verdienen". Voorlopig komt er geen veertien de elfstedentocht. Het grote le gioen (16.500) dat donderdag deel nam aan de elfmerentocht, waar bij zeven van de elf steden werden aangedaan, heeft het traject tus sen Stavoren en Hindeloopen vol ledig stukgereden. Volgens ijs meester Kroes zijn er wel een paar nachtvorstjes nodig om de schade te herstellen. Desondan!cs^)ekênt^7arr"Ben^ them nu dat het doorknippen van linten en het verschijnen op allerlei feestjes zijn prestaties nadelig heeft beinvloed. „Ik wilde het nooit geloven en zeggen, maar dit schaatsseizoen heb ik toch te veel aan m'n kop gehad. Dat is ten kos te gegaan van myn vorm op kunst ijs. Je hebt echter naam gemaakt. dus wil je toch per se presteren. En ik moet zeggen, ik ben altijd blij ven geloven in mijn kwaliteiten. Ik wist dat mijn zelfvertrouwen en vorm eens zouden terugkeren". Dat gebeurde dan in Ankeveen, waar Van Benthem duidelijk kon maken dat adel verplicht. „Ik voel me bijzonder sterk. Daarom heb ik ook zo aanvallend gereden". Wat overigens niet wegnam, dat de prijs voor de strijdlustigste rijder werd verstrekt aan Edward Hagen. De pas 17-jarige publiekslieveling uit Lisse kreeg van de sponsor een luxe televisie ter waarde van 4000 gulden aangeboden, zodat hij in geld uitgedrukt ongeveer net zo veel verdiende als de uiteindelijke „Die jongen heeft het knap ge daan. Hij zou, denk ik, ook een goeie langebaanrijder zijn", aldus Van Benthem, bij wie het initiatief van de Ankeveense ijsclub goed was gevallen; al zag hij voor de naar wielervoorbeeld georgani seerde schaatsdriedaagse ('het was wel zwaar, kijk maar naar de gete kende bekkies') geen toekomst op de kunstijsbaan weggelegd. (Uit slag en eindstand zie scorebord). Krook reageerde laconiek op het door de vroegere sprinter ontke tende tumult. „Keiler heeft elk half jaar iets opmerkelijks. Aan zijn ad viezen heb ik niets. Ik zal ze zeker niet opvolgen". Keiler volgt het toernooi zater dag en zondag als televisiecom mentator. Gisteren bracht de vroe ger in Inzeil woonachtige, maar nu in München als tandarts werkzame Keiler een kort bezoek aan de baan. Uit de belangstellling van handtekeningenjagers bleek dat de ex-schaatsenrijder („Nu rijdt ik nog de 500 meter in 39,8") bij de bevolking een gezien man is. Keiler (41) erkent in zijn loop baan, die hem in 1972 Olympisch goud opleverde, ook zelf doping te nebben gebruikt. „Ik heb de op komst beleefd. De Zweden hebben wat genomen, de Amerikanen, de Russen en ik ook. Anabolica stond destijds niet op de lijst van verbo den middelen. Wij namen tien mil ligram, nu wordt zestig tot 200 mil ligram verstrekt". Welke middelen er precies wor den gebruikt, verzuimt Keiler te melden. „Toen er in de kleedka mers ooit een lege capsule werd ge vonden, was het huis te klein", zegt Keiler verder in het vraaggesprek. „Al was niet eens duidelijk was of een Westduitser iets gebruikt had". Gevraagd naar het door Keiler be schreven incident, verklaarden Zimmermann en Krook gister avond daarvan niets te weten. Zim mermann: „Als het gebeurd is, moet het mij toch wel bekend zijn. Ik kan me niets herinneren". ALPHEN AAN DEN RIJN - De gehele marathon-top geeft zondag acte de presence op de Nieuw- koopse plassen. IJsclub Zuidein de-voorzitter De Rooij is er via de KNSB in geslaagd om alle schaat- stroeven, die deze week om het Ne derlands kampioenschap mara thon op natuurijs in Gieten streden naar Nieuwkoop te halen. Dat betekent dat coryfeëen als o.a. kampioen Dries van Wijhe. Jos Niesten, Hilbert van der Duim, Evert van Benthem en Jan Kooi man komen strijden om een prij zengeld van tweeduizend gulden en een flink aantal premies. Het lo cale bedrijfsleven staat daarvoor garant.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13