Ijsvloer komt boer en dief prima uit Reclame in voortuin taboe in Leiderdorp Progressieven Warmond mijden felle schoolstrijd Rijkspolitie binnenkort in groter gebouw PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 Rijkspolitie 'te ijs' over Kagerplassen STREEK - Wachtmeester eerste neer veel klas J. Timmer schikt zich zonder trekken, slag of stoot in de hem min of meer Gestaag glyden de schaatsers opgedrongen situatie. Hij zal voor over het ijs door het polderland- zijn surveillance over de Kager- schap. Sommigen met een profes- plassen niet de ijzers onderbinden sionele slag en een zelfverzekerde, maar omwille van een schaatsloze geconcentreerde verslaggeefster en fotograaf zich nog aarzelend, hier een baantje Kluunplaats De ijsclubs hebben twee schaat stochten georganiseerd. Eentje van veertig kilometer en een kortere iw_nviuv van twintig kilometer. De tocht blik. Anderen '"OP1 fe» Oud-Ade, Hoogmade, beslist vol via de wude AA, de polder i tot zijn laarzen beperken. Opper- goede moed. Hun ijzers schrapen Roelofarendsveen en Rypwete wachtmeester J. Haasnoot is de over het bevroren water. De mees- nn6- De tochtschaatsers kunnen schaatskunst niet geheel meester ten schaatsen met een groep, een net als "ijde Elfstedentocht in elke en ziet meteen zijn kans schoon: enkeling gaat alleen op pad. De po- Plaats©en stempel halen om zo een hij completeert het gezelschap, litie te 'Ijs', is hier niet zo blij mee medaille te bemachtigen. Ook zijn Uitgerust met een reddingsklos en en vindt het niet verstandig. er klunplaatsen om ge- een opblaasbaar reddingvest ma- Ondanks de goede omstandighe- niakkelyk een weg ken de twee wachtmeesters van den en de vakantie heeft het ijs gis- J" Warmond hun ronde door het pol- teren niet zoveel mensen getrok- Timmer (links) en Haasnoot van de Rijkspolitie te water i jver de bevroren meren van de Kagerplassen. derlandschap langs vroren wateren De politie denkt niet dat ze dren- zijn hier volgens" de politie de kelingen moet redden want het ijs den van. Zaterdag verdronk is zo'n tien centimeter dik. Het eni- 34-jarige man uit Oud-Ade in ge water in dit gebied dat voor wak. Een inwoner van Oud-Ade te steken. De schaatsende deelnemers zijn tevreden over de organisatie. het aantrekken van de schaatsen. Avonds kan er op het Vennemeer arken gestolen. "Het is koud kunstje c geschaatst worden op een verlichte te bereiken nu het water bevroren I op de be- ken als werd verwacht. De zeven Ee,n van hen heeft zelfs verkering baan. Het riet om het meer i huid in een ijskorst met pegels. Voor de boeren levert het ijs Ze verzamelen alles op een luik brengen dat schaatsend naar auto die ze langs de weg heb- doden in het afgelopen weekend gekregen op het ijs, zoals hij zelf geen echte problemen op. Boer ben geparkeerd", aldus Haasnoot. zegt. Zijn vader is echter van ning dat ijsliefde gaat smelten en dus niets voorstelt. Zij schaatsen 0_ 0H) lM.„VMV. M HUL. niet mee voor snelheid, maar voor schaatsers nog gevaarlijk kan zijn vertelt dat er daarom een bedomp- de gezelligheid. Bij een koek- De Kaag zelf. Hoewel het ijs hier te stemming onder de zevenhon- dik genoeg is, kan het breken wan- derd inwoners van Oud-Ade is. zopiekraampje aan de lange brug bij Warmond doen ze onder het ge not van een satéetje nieuwe krach ten op voor de rest van de tocht. Van Rijn aan De Leede slaat dage lijks twee wakken in het ijs om zijn koeien water te kunnen geven. La chend bewerkt hij met een hou weel het ijs. Dit kost hem niet zo veel moeite omdat hij het elke dag noot. doet en het ijs in één nacht niet erg dik kan worden. De koeien staan er dromerig bij te kijken. Jan en Rosemarie van Schie be heren de boerderij "De eenzaam heid" tegenover de Kaagsociëteit. Hen komt het heel goed uit dat het neemt water dicht zit. Jan brengt dage lijks met een bootje, melk naar de overkant, om van daaruit "Je verbaast je er ook over wat de mensen allemaal in zo'n tweede woning achterlaten. Dit zijn zelfs hele stereotorens en televisies", weet een verontwaardigde Haas- Op weg naar de felbegeerde medaille stempelt e stempelplaats Oud-Ade aan het Vennemeer. schaatser af bij de door Ellen Vloedbeld Een van de stempelplaatsen tij dens de schaatstocht is aan het Vennemeer in Oud-Ade. De be heerder van de accommodatie van de Watersportvereniging Venne meer L.J. van Klink, heeft de nodi ge voorzieningen getroffen. De he le dag door worden pannen met echte erwtensoep gekookt. De wachtmeesters krijgen een kop aan geboden die erin gaat als koek. Afgelopen zondag heeft Klink zo'n vier- tot vijfduizend mensen op be zoek gehad, die samen zes pannen met vijftien liter snert hebben ver orberd. Verbroedering "De stemming onder de mensen is fantastisch", zegt Klink. "De schaatssport brengt verbroede ring. In de zomer met de water sporters zie ik een heel andere mentaliteit. Het gaat er dan vooral om wie de duurste boot heeft". Bram van der Poel en Mark Vel- zenboer, twee jongens uit Oud-Ade slijpen voor vijf gulden schaatsen dekt onder een laai aan het Vennemeer. Zij zijn niet stront. De ontevreden over de klandizie en denken de investering die ze heb ben moeten doen voor het kopen van de schaatshouders makkelijk die door deze polder lopen terug te verdienen. Bij de stijgers het kleurverschil zorgen, van de jachthaven aan het Venne meer zijn autobanden neergelegd zodat de schaatsers geen nat en koud achterwerk krijgen tijdens krachtvoer voor het vervoeren. Nu kan hij dit lopend over het ijs doen. Vervelend wordt het voor Van Schie als het water bevroren is, maar niet dicht zit. Hij kan dan zijn dagelijkse gang niet lopend doen, maar ook niet met zijn bootje. Kreupel De schapen in de omgeving hebbben meer last van de vries kou. De wachtmeesters houden een oogje in het zeil voor de boe ren. Hoewel de meeste schapen be stand zijn tegen de kou, hebben sommige beesten last van pijnlijke poten omdat ze de hele dag op de harde grond staan. De politie waar- schuwd in zo'n geval de boer. De bevroren grond is eigenlijk voor de boeren juist een uitkomst. Nu kunnnen ze gemakkelijk met hun trekkers het land op om te gie- i. De polders zijn allemaal be- bevroren die in de winter onder water staat vertoont symmetrisch patroon van don kere banen ijs. Het zijn de slootjes De recreatiewoonarken die in het gebied gemeerd zijn liggen er doorgaans verlaten bij. In de afge lopen dagen is er van alles uit de Een van de families die hun door ijs omgeven vakantieark het hele jaar trouw blijft, is de familie Os sen. Bij haar rijk ingerichte boot ziet de politie iets verdachts en kijkje. Mevrouw Ossen op de boot pannekoeken aan het bakken voor de kleinkinderen. De toch een klein beetje vermoeide terug te wachtmeesters, fotograaf De 15-jarige Bram. van der Poel uit Oud-Ade probeert wat bij te verdienen aan de ijspret. Voor vijf gulden slijpt hij schaatsen aan het Vennemeer. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot vr 14 februari door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg 56, Leiden, tel. 313234. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. WOENSDAG Leiden Kapelzaal K&O - pianoconcert Bernard van den Boogaard, 20.15 uur. Schouwburg - Paul van Vliet, 20.15 uur. Laktheater - Orkater met 'De kleine zee meermin', 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Die bit teren TrSnen der Petra von Kant', 20 en 22.15 uur. Borstvoeding Begeleidingsgroep - the ma-avond 'Wat betekent borstvoeding voor jou en je kind?', inl. 216256/211318/ 312556. Zoeterwoude Nabij Klaverhal - priksleewedstrijd op het ijs, 19.30 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, vergade ring raadscommissie onderwijs, 20 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, hoorzitting D'66 over plannen zwembad en sport hal, 20 uur. DONDERDAG Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, figuurzagen en timmeren kinderen 4-12 jaar, 13.30-15.30 Muzenhof - Gordijnsingel, kindermid dag, 14 uur. Voorschoten De Lindehoeve - Van der Haarplein, cir cus-spektakel The Flying Meatballs', 15 WARMOND - De politieke partij milieubeleid zich richt op het be- Progressief Warmond (PW) streeft perken van afval en energiever in haar nieuwe verkiezingspro- bruik. De herwinning van materia- gramma naar solidariteit met groe- len moet worden bevorderd Zo pen die niet voor hun eigen belan- lang de problemen met kernener- gen kunnen opkomen. Zy wil meer gie niet zijn opgelost moet naar al- betrokkenheid van de Warmondse ternatieve energiebronnen worden s bij het bestuur van de ge meente. In het welzijnswerk is de laatste tijd door het rijk sterk bezuinigd. PW vindt dat in ieder geval de jeugd niet onder de financiële be perkingen mag lijden en zich Priksleeën ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse jongerenvereniging Uto breed mogelijk moet kunnen ont- Pia organiseert vanavond priks plooien. De partij wil daarom dat leewedstrijden vóór haar onderko plooien. De partij de bibliotheek, de mogelijkheid tot men De Westender' Zoeterwou muzikale vorming en de sportacti- denaren kunnen zich ter plekke viteiten gegarandeerd blijven, opgeven voor de stryd, die om half Voor de uitvoering van het door de acbrt begint, raad opgestelde 'openluchtspeel plan' moet volgens de partij meer geld beschikbaar komen. Morgenmiddat kunnen leerlin gen van de basis- en middelbare scholen meedoen aan 'allerlei' Progressief Warmondhecht be- wedstrijden op de Noord Aa. De lang Zolang woordigd zijn de vrouwenemancipatie, organisator, de IJsclub Zoeterwou- ondervertegen- de, zorgt die avond op dezelfde het ambtenaren- plas voor een reeks koppelwed- apparaat verdienen zij de voorkeur strijden. Zowel junioren als s bi) sollicitaties. Ook bij de benoe- ming van nieuwe leden meentelijke commmissi de partij naar een gelijke man /vrouwverhouding. kunnen hiervoor de schaatsen de ge- onderbinden. Opgave ter plekke Vrijdagmiddag ten slotte zijn er schaatswedstrijden op de Miening, De wet schrijft voor dat in elke bedoeld voor de jeugd van voetbal gemeente voldoende openbaar derwijs moet zijn. PW kiest ervoor dat de gemeente onderzoekt wat de onderwijsbehoeften in War mond zijn door te overleggen met schoolbesturen en andere betrok kenen. De partij is zich ervan be wust dat de oprichting van een openbare school ten koste zou kunnen gaan van de twee huidige bijzondere scholen. Als het aan PW ligt, komt er een dorpsagent in Warmond. Het poli- Aanvang half SJJO zal voorzitter kwijtraken OEGSTGEEST - De voorzitter van de Oegstgeester Stichting Jeugd- en Jongerenwerk (SJJO), P. Hellinga, zal zijn voorzittershamer over niet al te lange tijd in de wilgen hangen. Hellinga staat vierde op de kieslijst van het CDA-Oegst- geest. Het CDA is momenteel met vijf mensen vertegenwoor digd in de Oegstgeester raad en de kans is groot - mede gezien de groeiende landelijke popula riteit van de partij - dat Hellin ga na de gemeenteraadsverkie zingen op een zetel in de raads zaal belandt. Hellinga vindt én het SJJO- voorzitterschap en het raadslid maatschap "niet combineer baar". Hij zegt: "Ik heb het al gemeen bestuur met spijt aan gekondigd dat ik moet terug treden. Als raadslid beslis je over gemeentelijke gelden. Een deel daarvan belandt bij de SJJO. Op zulke momenten ver dragen die twee functies elkaar niet". LEIDERDORP - De makelaar/ beslissing, horeca-exploitant die zijn voor- Welke reclame-aanduiding er in tuin aan de Acacialaan heeft Leiderdorp wel mag komen is een Eï2£! "genove? het te maken is door de gemeente zelf M ^den m er c%n d t Leiderdorp teruggefloten. Het m de strook groen in het midden bord moet onmiddellijk wor- vandedrukberedenweg.Maarvol- den verwijderd, zo heeft de ge meente hem laten weten Want: er is geen toestemming gens een gemeentelijk woordvoer der gaat het gezegde van uitstel komt afstel hier niet op: Nationale voor gegeven en in de APV Nederianden Jieeft nog wel dege- staat dat het verboden is om bij 1"'* een huis reclame aan te bren gen die vanaf de weg zichtbaar is. De gemeente is bang dat, gezien de afmetingen van het bord, het de weggebruikers zal afleiden lijk belangstelling om daar aanduiding voor 'haar' winkelcen trum Winkelhof neer te zetten. Al leen: er waren wat technische pro blemen rond de constructieteke ningen. En het oorspronkelijke plan, waarvoor al een vergunning verleend, moest worden gewij- slaggeefster eten een pannekoekje mee. Uit voorzorg heeft de familie Ossen de zeer kostbare spullen als schilderijen en een klok elders op geslagen. De schouw in de boot wordt nu nog gesierd door een schilderijlijst zonder doek. Saamhorigheid Bij het zoeken naar drenkelingen heeft de politie altijd veel hulp on dervonden van boeren. "De boeren hebben een groot saamhorigheids gevoel", aldus Haasnoot. "Ieder een kent elkaar in deze omgeving". Ook waarschuwen de boeren de schaatsers op slechte stukken in het ijs. Dit is gelukkig nu niet no dig want het gebied kent geen ech te wakken, behalve de kleine vis- wakjes die vissers slaan om hun hengeltje uit te gooien. Deze mar keren ze dan duidelijk door er een boomtaKje in te zetten. VOORSCHOTEN - Geboren: 20 jan. 86 Jack z.v. P. Duin-van Kampen, 16 jan. 86 Sape C. z.v. C.J. Wagenaar-Nagelker- ke, 11 jan. 86 Yosette B. d.v. H.J.P. van Douwe-Homan, 28 jan. 86 Ceremco A. z.v. A.G. van Leeuwen-van den Langen- berg. Ondertrouwd: 28 jan. 86 P. Bosma met P.H. Zonderop. Gehuwd: 27 jan. 86 P.A.M. Koper met H.A. Graumans, 28 jan. 86 P.N. Vedder met P. Meijer. Overleden: 16 jan. 86 Gesina Bokelman wv Seegers, oud 91 jaar, 23 jan. 86 K. Frik oud 66 jaar, 24 jan. 86 G. van Geen, oud 66 jaar. VOORSCHOTEN - Geboren 12 jan. 1986 Madeion d.v. F. Paauwe-Insinger, 21 jan. '86 Sander W. z.v. G.W. Mol- de Klerk Wolters. Ondertrouwd: 21 jan. '86 F.W.P.M. Bloem met L.M. Voortman; 21 jan. '86 E.H.Ch.R. Hendriks met M. van der Cin- gel. Gehuwd: 23 jan. '86 J. Chantrel met C. Geense. Overleden: 14 jan. '86 C.J. van Gent w.v. Kneijber, oud 84 jaar; 17 jan. '86 M.A. Baggerman e.v. Venderbos, oud 73 jaar. V arkensfokker hoeft dwangsom niet te beteden HAZERSWOUDE - Varkensfok ker J.C. Smits hoeft geen dwang som te betalen als hij zijn dieren houdt in de varkensstal achter zijn woning aan de Dorpsstraat in Ha- zerswoude. De gemeente Hazers- woude legde de varkensfokker in augustus 1984 een dwangsom van 750 gulden op voor elke dag dat hij nog varkens in zijn stal aan de Dorpsstraat zou hebben. De Kroon heeft dat besluit van de gemeente vernietigd. De Kroon is niet ingegaan op de bezwaren van Smits, die aanvoer de dat er op die plek al sinds 1919 varkens worden gehouden en de stal er in 1938 werd neergezet. Ver der betoogde Smits dat er geen sprake is van overlast van omwo nenden omdat alles goed schoon wordt gehouden. De Kroon neemt slechts kennis van deze bezwaren, maar oordeelt er niet over omdat dat onnodig is. De gemeente Ha- zerswoude heeft namelijk een pro cedurefout gemaakt. In plaats van de dwangsom had de gemeente de vraag even in de la verdwijnt, maar varkensstal gewoon moeten slui- zal eerst overleg met Nationale Ne- t®n, zo schrijft de Kroon in de be- gelrechte discriminatie. Immers, de Leiderdorpse middenstand kan tegen betaling van 1000 gulden per jaar maar een 'klein zuiltje' plaat sen. Dat terwijl Nationale Neder landen nu voor hetzelfde bedrag een zuil van 13 of 14 meter hoogte mag neerzetten. Aldus de Leider- dorpse. Woordvoerder Van den Berg zegt dat de gemeente nog geen oor deel over het bezwaarschrift heeft gevormd. De zaak is in onderzoek. Wat de mogelijke verlichting be treft: ook dat is nog duister. Van den Berg vermoedt dat die gevaarlijke verkeerssituaties door zigd omdat de eigenaar verlichting zullen ontstaan. Verder vinden burgemeester en wethouders het op de paal wilde inbrengen. Het geen betekende dat de gemeente LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN bord 'detonerend', dus: lelijk. Van- het gewijzigde plan weer ter inzage daar dat ze de makelaar/horeca- moest leggen. man alvast maar meegeven er geen vergunning voor te willen afgeven. Ze wijzen de Leiderdorper nog wel op de mogelijkheid beroep aan te tekenen tegen de gemeentelijke Inmiddels heeft een inwoonster van Leiderdorp, mevrouw H.J. Dekkers, op haar beurt geprotes teerd tegen de komst van de zuil. Volgens haar is hier sprake van re- Uitbreiding door vertrek bouwbedrijf in Leiderdorp LEIDERDORP - Het districtsbu- reau van de rijkspolitie aan de Van der Valk Bonmanweg in Leider- Kapaan is alles verschnkkelyk snel gegaan: "We wisten natuurlijk bureau tijdelijk werd onderge bracht in een leegstaande, middel- al in het vooijaar dat we zouden bare school. Dit gebouw werd i «ril PW ^samenlevingsvormen KiStS"RUksgeböuwen- gelyk behandelen en een zo hoog dienst een tweede pand 'e,dorp is uit zijn jasje gegroeid. Per 1 gaan verhuren, maar de ambtelijke molen draait niet zo snel, dus we hadden pas absolute zekerheid in novembér. Toen kwamen we in de Het bouwbedrijf problemen. Er moest hals over kop drieënhalf mil- een geschikte lokatie worden ge zocht zodat sne worden gestart' Het huidige, te kleine, gebouw van de rijkspolitie is ook eigendom het bouwbedrijf. De Rijksge- mogelijk percentage sociale ningwetwoningen Om Warmond te ontlasten naastgelegen bouwbedrijf Noor- lander B.V. bouwt, het doorgaande verkeer zal de par- joen gulden, inmiddels een nieuw zocht zodat snel met de bouw kon tij zich inzetten voor de does de hoofdkantoor aan de Zijldijk. ,"Ar,lon provincie toegezegde omleidirigs- Vorig vooijaar werd gepeild of route langs de Haarlemmertrek- het bouwbedrijf bereid vaart. Het opofferen van de Hem- korte tijd echter weer in gebruik genomen door het ministerie van onderwijs. De gemeente Leider dorp wilde voorkomen dat het dis trictsbureau buiten Leiderdorp een onderkomen zou vinden en heeft een beroep gedaan op het bouwbedrijf. Het voormalige kan districtsbureau van de rijkspolitie al 1 januari naar het tweede pand verhuizen. Deze datum was voor het bouwbedrijf echter niet haal baar, omdat zij pas in december met de bouw van het nieuwe kan toor konden beginnen. Het ziet er naar uit dat ook de tweede streef datum, 1 maart, niet haalbaar is. Kapaan: "We redden het niet. Gis teren is er een vloer gestort, i pand i de Rijksgebouwen het bouwbedrijf werd door de vorst is dat misgegaan. Bo vendien kunnen de muren nu niet worden gevoegd en kan er niet meerpolder om het wateropper- dienst te verhuren. In eerste in- bouwendienst huurt dit pand al Naast het oude kantoor van het worden gemetseld. Er zal tijdelijk rustige recreatievormen, zoals wandelen en ligweiden. Dit om het .iaar gebied voor een zo breed mogelijk bouwbedrijf publiek aantrekkelijk te maken. tie gaan uitkijken Progressief Warmond wil dat het stantie zou het gaan om één verdie- bijna tien jaar. In 1976 kwam de ping, maar later bleek dat het dis- Rijksgebouwendienst met een Dr een nieuw districtsbu- i de rijkspolitie in Leider- ling van plan-Zuid kiest PW voor trictsbureau het hele pand nodig pl het vorig n kon het dorp. Het toenmalige kantoor bouwbedrijf kwam het huidige, waar een aantal jaren geleden we gens reorganisatie van het bedrijf maakt het ook niet meer uit of v Volgens adjunct-directeur Ph. Den Haag was te klein geworden. Er kon echter niet gelijk met de bouw worden begonnen zodat het extra verdieping op werd ge plaatst. daar één of twee maanden in moe ten zitten. De nieuwbouw kan dan in een wat rustiger tempo worden voltooid, want de tijdsdruk was de afgelopen maanden enorm". ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 2 per maand, per post 2 (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd POSTADRES Prfstbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 Voor Inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256. A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vhj. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- abonnement automatisch verlengd, lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur <071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19 30 uur) 67,45 92,55 134,90 zaterdag v 16.30-18.00 uur (Nabezorging nó REDACTIE 18.00 uur) (071)123143 per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen abonnemt Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J Kroon Duin- en bollenstreek: HIJ Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen. Parijs, Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2