Roestig 'monument wacht tweede leven Imijverbod Ammonslaantje bepleit Zoeterwoude kent nu eigen elfstedentocht Voorschotense Peperbus inspireert weer D66 houdt hoorzitting plan zwembad/sporthal Alaaf klinkt alsmaar luider in Leidse regio 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 10 FEBRUARI 1986 I carnaval dank zij "De Fred Rohde) ZOETERWOUDE - Zonder dat ze het zelf waarschijnlijk in de gaten hadden was de gelijkenis frap pant. Zoals de winnaars van een Elfstedentocht in het grijze verle den tegelijk over de eindstreep schaatsten, zo wilde een jeugdig viertal gisteren op de Zoeterwoud- se Noord-Aa ook geen verliezers in de kopgroep. Karin en Leonie On derwater, Renate Versluys en Fred Straathof, allen niet ouder dan 11 jaar, voltooiden hand in hand de laatste meters van de schaatstoer- tocht over vier kilometer. Hiermee kregen de toch al geslaagde wed strijden op de grote plas ten zuiden van Zoeterwoude een hartverwar mend hoogtepunt. De wedstrijd vormde een onder deel van heel wat aktiviteiten op het ijs in het 'schaatsgekke' Zoeter woude. Ingeluid door een goedlo pende schaatsenruilbeurs afgelo pen zaterdag ging dit weekeinde zowat het hele dorp het ijs op. Dé veelal egaal dichtgevroren sloten zagen er dan ook uitnodigend uit. Vandaar dat de belangstelling voor de wedstrijden op de Noord- Aa erg goed was. Op liet programma kortebaan- kampioenschappen en verschillen de toertochten. Een programma waarvoor het publiek massaal toe stroomde, wellicht in de hoop een aantal landelijk bekende 'cracks' aan het werk te zien. Helaas voor hen konden top-shorttrackers als Walter Koeken en Peter van der Velde zichzelf niet vrij maken. Doordat ook de kampioen van vo rig jaar, Willem Olsthom, verstek moest laten gaan ontstond er een open strijd. Op het 'biljartlaken' van 160 me ter kwam dan ook een verrassende winnaar tevoorschijn. Juist voor Piet van der Geest en Fred van der Meer streek Lard Koeken met de eer. Ook de dames, die 20 meter minder aflegden, kenden in Ellie Vergoozen een opmerkelijke win nares. Tweede werd Lidia van Leeuwen, derde Riet Straathof. Bij de lange afstand-wedstrijd over ruim vier kilometer wist Nico van der Salm op het laatste mo ment te ontsnappen uit een kop groep van zes man. Marja van der Geest liet alle dames achter zich. Bij de jeugd waren het Edwin Veldhuizen en Ellen van der Geest die onverslaanbaar bleken. Gezien de grote schaatsbelang- stelling breken er drukke tijden aan voor de Zoeterwoudse ijsclub. Vandaag stonden er schoolkam- pioenschappen op het programma. Morgen de kortebaankampioen- schappen voor de jeugd. Woensdag worden er (waarschijnlijk op de Miening) spelletjes gehouden die alles met ijs te maken hebben. Een vast onderdeel is nu al de prikslee- strijd woensdagavond om half acht nabij de Klaverhal. Voorschotense ontduikers van hondenbelasting gecontroleerd VOORSCHOTEN - Een oud-po litieman controleert vanaf maart of in en rond Voorschotense hui zen honden rondlopen waarvoor geen of te weinig belasting is be taald. Wanneer dit het geval is, zal hij een navordering laten stu ren. Boetes liggen (nog) niet in de Ujn van de gemeente. Drie jaar geleden heeft in Voorschoten ook een controleur rondgelopen. Het aantal aangif tes steeg toen met ongeveer 25 procent, de opbrengst met enke le duizenden guldens. Ook nu zou de ingehuurde controleur flink wat kunnen binnenbren- VOORSCHOTEN - De Voorschotense Peperbus aan de Schoolstraat wordt waarschijnlijk opgeknapt. Publex, het reclamebureau goed uit. Daarna mengt de roest zich al snel met de lijm, aldus alge meen directeur H. Crezee. Hij werkt in Amsterdam, maar komt uit Voorschoten. Hij ergerde zich dan ook regelmatig aan de slecht i1<vverzorgde mast en sloot ruim een dat de bovenste helft met jaar geleden een contract. Zijn fir- commerciële affiches be- ma mocht gi plakt, wil binnenkort enige moest de paal aluminiumplaten met affi- tenzien chegrote ramen rond de paal trekken. Voorgeplakte. commerciële, affi ches houden het daarop beter uit en de bovenste helft krijgt Echt schoongemaakt heeft ze hem nooit. De plakker plakt de zuil met gewoon papier maandelijks wit en daar blijft het bij. "Eigenlijk zou je hem helemaal moeten af krabben en dan drie, vier keer in Voor de ideologi- de menie moeten zetten. Maar dat sche plakkers, die de onderste heeft de gemeente, voor zover ik helft tot hun beschikking hebben, doet het bureau niets. Op de Peperbus houden bood- kan zien, nooit gedaan. Terwijl het wel haar taak is", aldus Crezee. Gemeentesecretaris G.A. de schappen het slechts een weekje Graaff, die de plan LEIDERDORP - De voorgenomen Na deze hoorzitting zal D66, die verbouwing van zwembad 'De twee van de negentien stemmen Does' en de mogelijke komst van voor zijn rekening neemt in de een sporthal vormen gespreksstof raad, een definitief standpunt over tijdens een hoorzitting die D66 Lei- genoemde onderwerpen innemen, derdorp komende woensdag orga- Een standpunt dat tijdens de be- niseert. Omdat, zo redeneert de po- handeling van de zwembad/sport- litieke partij, het hier om zeer be- halplannen in de raadsvergadering langrijke en ingrijpende gemeente- van 17 februari wordt bekendge- lyke beslissingen gaat, waarmee maakt. grote bedragen aan gemeenschaps- Overigens zullen het bestuur van geld zijn gemoeid. Vandaar dat alle zwem- en polovereniging 'De Leiderdorpers worden uitgeno- Does', de exploitant van het zwem- digd om woensdag, 12 februari, bad, en het bestuur van de Leider- hun mening over de verbouwing dorpse Sportraad tijdens de hoor- van het zwembad en de mogelijke zitting informatie kunnen ver bouw van een sporthal kenbaar te schaffen. Hierbij worden vragen maken. beantwoord als: welke voorzienin- gen worden er getroffen? Wat zijn de kosten? en: hoeveel betalen de gebruikers straks voor een kaartje? De hoorzitting begint om acht uur. Plaats van handeling is de Mu- zenhof aan de Gordijnsingel 4. kent, ziet het anders. "Publex zou de zuil onderhouden en er af en toe een professioneel oog op laten val len. Als de gemeente weer moet menieën, zou dat betekenen dat men terugkeert op afspraken. Dat is geen onderdeel van de deal en we moeten ons toch wel even ach ter het oor krabben". Ontsierend De Peperbus is een van de meest besproken stulyes Voorschoten. Het inspireert vooral politieke par tijen. Zo schreef de plaatselijke PSP vorig jaar nog dat "door de slechte staat van het ding, verroest en poreus is het een ondoenlijke zaak om affiches op de zuil te be vestigen. Een hechtvlak is nauwe lijks aanwezig". Terwijl de ge meente jaarlijks honderden gul dens reserveert voor de bus, vindt ook de PSP dat het van een op knapbeurt nooit is gekomen. Wet houder J. van Leeuwen (PvdA/ PPR) stelde hier tegenover dat je met het hoge arbeidsloon voor honderden gulden niet meer kan inspecterenaa^^enopruimen en De omstreden Peperbus op het pleintje bij de Schoolstraat. De commer- De jaren daarvoor klaagden CDA "fe afficlies aan de bovenkant uiacht een stevige toekomst, de ideologi- sche broeders aan de onderkant i ge transformatorhuisje, dat in 1981, op aandrang van de PSP was ge plaatst. In 1982 stipte de liberaal H. van Gogh aan dat het in korte tijd tot een brok roest is verworden en het beter zou zijn om het geval af te breken en aan de grofvuil mee te geven. CDA-wethouder L. Marselis noemde de Peperbus ontsierend voor het dorpscentrum en wilde binnen B en W dë voors en tegens afwegen. In 1984, toen duidelijk werd dat Publex zich wilde ontfermen over de bus, konden CDA en WD hun teleurstelling namelijks bedwin gen. Zij hadden gehoopt dat B en •W eindelijk eens een voorstel zou den doen om "het ding" te verwij deren. "De verenigingen maken er per slot van rekening niet al te veel gebruik van", aldus mevrouw M.C. van der Kloes (WD). gen. Toch is het de gemeente daar niet in de eerste plaats om te doen. Het gaat haar erom dat alle burgers netjes aangifte doen. Sinds Leiderdorp vorige maand een hondencontroleur op pad heeft gestuurd, gaat het al een stuk 'netter'. Blijkbaar zyn heel wat Voorschotenaren bang dat ook hun gemeente dat voor beeld zal volgen. Dezer dagen kunnen ze hun vrees bevestigd zien in de voorlichtingsrubriek 'Wapenfeiten', waar dreigend staat dat de 'te weinig geheven belasting zelfs bij de erfgenaam kan worden nagevorderd'. Voorschotense palletfabriek mag uitbreiden DEN HAAG/V OORSCHOTEN - De palletfabriek van Steijn aan de Donklaan in Voorschoten mag een nieuw bedrijfspand neerzetten. De provinciale Arob-beroepscommis- sie heeft de bezwaren verworpen die hiertegen door de stichting na tuur en milieu te Utrecht waren in gediend. Het college van GS, het dagelijks bestuur van de provincie, heeft dat advies overgenomen. De stichting vreesde dat uitbrei ding van de palletfebariek zal bete kenen dat uiteindelijk de gehele strook grond langs de spoorbaan tussen Voorschoten en Leiden zal worden volgebouwd. Maar volgens de Arob-commissie zijn er vol doende waarborgen dat dit niet ge beurt. Verder heeft de directie van de palletfabriek toegezegd dat er compenserende maatregelen zul len worden getroffen om de schade aan de landschappelijke waarde van het gebied te beperken. Zo is er een beplantingsplan langs de spoorlaan opgesteld en zullen er beheersmaatregelen voor de wei degronden worden genomen. Ook heeft het bedrijf toegezegd een pad voor voetgangers aan te leggen. Steijn had als reden voor de nieuwbouw aangevoerd dat het huidige bedrijfscomplex te klein is geworden en njet aan de brandvei ligheidseisen voldoet. De vrijko mende gebouwen zullen boven dien worden verhuurd aan minder gunstig gelegen andere Vootscho- tense bedrijven en de overlast voor de woonomgeving zal verminde- MAANDAG Leiden Schouwburg - 'kinderen van een minde re God', 20.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - concert Fania Chapiro, piano, 20.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - le zing dr. M. Forrer over Japanse kunste naar Katsushika Hokusai, 20 uur. Antonius Clubhuis - Doordouwersbal De Hutspotten, 21 uur. Zaal Lage Morsweg 14a - Spiritisch Ge nootschap Leiden 'Achtergronden van de Piramiden', 20 uur. De Posthof - Wassenaarseweg 1, ruil-, contact- en veilingavond van 'De Post zegelvrienden', 19.30 uur. Warmond 't Trefpunt - Herenweg, disco carnavals vereniging, 20-1 uur. Hotel De Zon - koppelbal carnavalsver eniging, 21-1 uur. DINSDAG Leiden Vijf Meihal - tafeltennisinstuif. 10-13 Wassenaar Deyleroord - Hofcampweg, kindercar naval, 13.30 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, volksdansin- j stuif voor mensen boven de 50 jaar, 14 j Burgerlijke Stand WARMOND - Geboren: Maryke C. d.v. 1 J. van Schie en M. Wanders. Marijke d.v. R. Frese en C. Tak, Carlijn d.v. F. Char- bon en E. Adriaans, Wout z.v. M. Slin gerland en I. Wassenaar. LEIDEN - Geboren: Eva d.v. J. van der Veer en C. Meiman, Pieter z.v. K. van der Bent en J. Wolfs, Michael z.v. G. Kuipers en L. Looijestijn, Daisy d.v. M. de Ridderen J. Schmidt, Michiel, z.v. W. Korbijn en E. van der Wee. Saskia d.v. P. van der Plas en H. van der Geest. WARMOND - Overleden: Johannes P. Alders, Adriana A.M. Weeber w.v. B.L. Dijkgraaf, Elisabeth J. van der Sleet w.v. W. van Bladel. Johanna Ch. L. Bie- sot, w.v. H.A. Lolkes de Beer, Jacoba A.M. Verhaar w.v. J.W.M. Jansen, Leo P. Peereboom, Agatha H. van Leeuwen, e.v. A.M. Schakenbos, Geertje Dil w.v. C. Visser, Johanna A. Weijers w.v. W.J. ker. LEIDERDORP - Overleden: Albertus Nieuwenhuis, Albertina F. Rijntjes w.v. L.H. Steur. WARMOND - Gehuwd: M.R. Wolsak en M.Ch. Haarsma, H. de Jong en M.J Blank. ALPHEN A/D RIJN - Gehuwd: W.J.P. van der Geest en E.C.M. Wijsman. ZOETERWOUDE - Geboren: Björn Jo- hannes Maria Oudshoorn. Overleden: Anna Cornelia Maria van Diest geb. Turk. Buurtbewoners keren zich tegen besluit raad Wassenaar WASSENAAR Het Wassenaarse te praten. Ammonslaantje moet vanaf de kant van de Maaldrift door middel van borden worden afgesloten voor alle soorten motorvoertuigen. De massaal bezochte bijeen komst volgde op een brief met bij behorende enquête van burge meester drs. P.H. Schoute. De ge- Er dienen op verschillende plaat- meente besloot vorig jaar om éénT sen betonnen bloembakken te richtingsverkeer op het Ammons- worden geplaatst om de snelheid laantje in te stellen, waardoor alle van het verkeer af te remmen, al- bewoners gedwongen zouden wor- dus de buurtbewoners die dit den om steeds vier kilometer over weekeinde bijeenkwamen in de de Maaldrift om te rijden, iets waar kantine van de camping Maaldrift men weinig trek in had. om over de verkeersproblematiek Na protesten van de Ammons- laanbewoners werd het betreffen- kom van Wassenaar kwam te val- de raadsbesluit opgeschort totdat len. Het verwijderen van de pro- er overleg met de bewoners zou vinciale borden, begin november hebben plaatsgevonden. Begin ja- 1985, bleek volgens tellingen een nuari kreeg de hele buurt een ge- verkeerstoename richting Deijler- meentelijk enquêteformulier in de weg van 40% tot gevolg te hebben, bus, waarop men besloot om te Opvallend was dat het daarbij vrij- proberen tot een gezamenlijk ant- wel volledig ging om doorgaand woord te komen Dat zoiets niet gemakkelijk werd tijdens de buurtbijeenkomst gaan maken al snel duidelijk nadat initiatiefne- de Maaldrift verkeer. Vooral rijschoolhouders bleken steeds drukker gebruik te i de buurt rondom het Ammonslaan- Kindercarnaval Alle kinderen van de Wasse naarse basisscholen zijn morgen uitgenodigd voor het vieren van carnaval. Kinderen die willen meedoen worden verzocht om verkleed bij het Deyleroord aan de Hofcampweg te komen rond half twee morgenmiddag. Als het droog blijft wordt er een optocht gehouden, daarna barst het carna val los. Volksdansen Ouderen (boven de 50 jaar) kun nen morgenmiddag komen volks dansen in de Leiderdorpse Muzen- hof, gelegen aan de Cor Gordijn singel. Bij deze instuif worden in ternationale dansen gedanst on der leiding van Pieteke de Boer. Aanvang twee uur, toegang twee gulden. Apartheid De Boycot Outspan Aktie verga dert morgen over de Oegstgeester actie tegen apartheid in Zuid- Afrika. Alle medewerkers van de werkgroep 'Oegstgeest tegen apartheid', alsmede andere be langstellenden, worden uitgeno digd om mee te vergaderen in ge bouw Taberna aan de Juliana- laan, vanaf acht uur morgen avond. Artistiek café Cabaret 't Saomenraepsel treedt morgen, op uitnodiging van de Kunstkring, op in het Lei derdorpse artistiek café. Het ca baret brengt Nederlandse chan sons en cabaret-achtige liedjes en het bestaat uit Jan Guyt en Lei derdorper Wik Horn. Het belooft morgen een bijzonder avondje te worden, meldt de organisatie, te meer daar de teksten van 't Sao menraepsel "sterk op sfeer cn taalgebruik zijn georiënteerd en in die zin nogal afwijken van wat in Nederland onder cabaret wordt verstaan. Eenzijdig kritisch en choquerend is er niet bij. De opzet is veel meer gericht op de Franse cabaret-chanson traditie". Het programma, 'Een liedje aan de piano' geheten, begint morgen om negen uur in de Hollandsche Tuyn, gelegen aan de Hoofdstraat 24. H. Trimp de hele problema- tje, zo werd geconstateerd. Een ander probleem vormde de snelheid van het verkeer ter plaat- Wat de één ideaal vond, werd door se. Verkeersdrempels zouden hier i ander net zo snel neergesabeld. volgens de deskundigen het Verschillende oplossingen, zoals meest effectief zijn doch daar wil- het maken van een woonerf, snelheidsbeperking van 30 kilome ter of een B-wegconstructie waren i tevoren al afgeraden door den veel bewoners niet aan. Uitein delijk kwam men tijdens de buurt- avond tot de slotsom dat verplaats bare, betonnen bloembakken ter stanties als de ANWB en provincia- hoogte van de lantaarnpalen wel le waterstaat aan wie de bewoners om advies hadden gevraagd. Uiteindelijk besloot motorvoertuigen ken wit te van Columbus zouden kunnen zijn. Een aanwezige schil der bood spontaan aan om de bak- vanaf de Maaldrift de beste goedkoopste oplossing zou zijn. De bewoners kunnen dan, zonder ont heffing, heen en weer blijven rij- wel brood zag in het vullen i de bakken, uiteraard op kosten i de gemeente. Het gezamenlijke advies den terwijl een groot deel van het buurt over de verkeersproblema tiek wordt deze week opgesteld in een brief die, na ondertekening overigens ook al in het Ammons- door alle belanghebbenden, naar laantje doch dat betrof een provin- de gemeente zal worden gestuurd, i W een standpunt zul- LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN REGIO-Alaaf! Carnaval integreert meer en meer in de dorpen en steden van boven de rivieren. De carnavalsoptochten worden langer, de carnavalsbals - voor elke leeftijdsgroep is er minstens één - steeds drukker bezocht en de functies van prins en prinses carnaval steeds belangrijker. In deze regio doen momenteel gezelschappen met illustere namen als De Billenprikkers, De Deijlknotsen, De Picobello's, De Rijnschuimers, De Hangkonten en de Hutspotten hun uiterste best voornoemde tendens een structureel karakter mee te geven. Tot Aswoensdag moeten we er hier ook aan geloven. Dit weekeinde waren er al her en der optochten - ondanks de venijnige koude - en was menige aorpszaai bezet door fleurig uitgedoste, onophoudelijk hossende menigten. Van de vele liederen die ten gehore zijn en zullen worden gebracht graag even de aandacht voor het lied 'Mooi Warmond' dat momenteel telkens weer schalt door de straten van Warmond, dezer dagen het rijk van de Billenprikkers: 'Warmond, O Warmond, dorp aan de Leede Hier heb ik alles, mijn huis en mijn haard Warmond, O Warmond, daar heerst nog vrede Jij bent voor ons hier het mooiste op aard' Op de foto: Leidse kindertjes i Hutspotten" POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel 071-763088. F Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES i.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67,45 per post (binnenland) 92,55 per hall jaar. aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256.90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen k Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Qraaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2