SD T 'Dit was volkomen onterecht Kooiman ontloopt eindsprint en wint RCH: en nu tegen Ajax RB en Quick Boys delen Achtduizend bezoekers Schaatssters krijgen revanche Goede test Vergeer A ns Kremerregelmatigs te PAGINA 10 SPORT MAANDAG 10 FEBRUARI 1986 HEERENVEEN (ANP) - Jan Kooi man heeft zaterdag, bij de mara thon in Heerenveen, de massale eindsprint onlopen en daardoor zijn tweede overwinning van dit seizoen behaald. Vier ronden voor het einde ontsnapte de Zuidhollan der uit het complete veld, sloeg een gat van ruim honderd meter en ging alleen over de streep. De marathon van zaterdag kende geen ronde-verschillen, hoewel een aantal rijders, Dries van Wijhe letterlijk en figuurlijk voorop, wel geprobeerd heeft een scheiding tot stand te brengen. De pogingen mislukten omdat Richard van Kempen, leider in het klassement, zijn toppositie attent verdedigde en met de vierde plaats, vlak achter Hilbert van der Duim, zijn voor sprong vrijwel ongeschonden hield. Ruud Christoffers ontbrak in Heerenveen wegens een voor hoofdsholte ontsteking. De uitslag van de marathon van Heerenveen is: A-rijders: 1. Jan Kooiman (Ammerstol), 2. Andries Kasper (Driel), 3. Hilbert van der Duim (Heerenveen). 4. Richard van Kempen (Den Hoef), 5. Alex Jan sen (Leiden), 6. Jos Pronk (Oost- Graftdijk), 7. Jan-Eise Kromkamp (Oldeholtpade), 8. Henk Portengen (Nederhorst den Berg), 9. Nanne Semplonius (Oosterzee), 10. Pim Vos (Kockengen). Klassement: 1. Van Kempen 312,2 punten, 2. Van der Duim 291,5, 3. Ruud Christoffers (Vlaar- dingen) 272,1,4. Pronk 261,5. Kooi man 231,2, 6. Frans Boon (Hem) 227. Vrijwel de complete marathon- top zal deelnemen aan de schaats- driedaagse op natuurijs in Anke veen, die woensdag zal beginnen. Nationaal kampioen op kunstijs Jan Kooiman, Hilbert van der Duim, Jos Niesten, Henri Ruiten berg, Dries van Wijhe, Ruud Chris toffers, Jos Pronk, Lex Cazemier hebben hun deelneming toege zegd. Leider in het klassement om de KNSB-beker Richard van Kem pen twijfelt nog. Hij wil zijn aan voerderschap niet in gevaar bren gen. Arie Ravensbergen toonde zich het afgelopen weekeinde opnieuw Voorschotens beste schaatser op natuur-ijs. De 40-jarige Ravens bergen, vanaf zijn zestiende onaf gebroken winnaar van de korte baan-kampioenschappen van zijn dorp, liet ditmaal René Hooge- veen (tweede) en Koos van der Geest (derde) achter zich. Bij de vrouwen won Liesbeth Robbert- sen voor Anja Bloem (tweede) en Sandra Zijlstra (derde). Derde plaats voor Nijdam INNSBRUCK (AFP) - De Zweedse schaatsenrijder Claes Bengtsson heeft zaterdag in Innsbruck een 1500 meter in de reeks wedstrijden voor de wereldbeker gewonnen. Hij zegevierde in 2.00.82 en was ruimschoots sneller dan de Ameri kaan Dave Silk en de Noor Rolf Falk-Larssen. Beste Nederlander in Inssbruck was Yep Kramer op de elfde plaats in 2.03.78. Klassement wereldbeker: 1. Hans Magnusson (Zwe) 64 punten; 2. Rolf Falk-Larssen (Noo) 59; 3. Björn Nyland (Noo) 56. Op de 5000 meter eindigde Henk Nijdam gisteren in Innsbruck als derde. Hij moest twee Oostenrij kers voor laten gaan: Christian Eminger (7.12.83) en Michael Had- schieff (7.14.45). Nijdam. dit sei zoen Nederlands snelste op de vijf kilometer, kwam tot 7.18.06. In Inzeil kwamen de allrounders van de kernploeg van de Sowjet- Unie op het ijs. Nikolai Goelj^jev was de snelste op de 500 meter in 38,93 seconden voor Oleg Bozjev (38,96). Viktor Sjaserin werd vijfde in 39,74. Hij won wel de 1500 meter in 1.59.17 voor Bozjev in 2.00.12 en Goelj£(jev in 2.00.57. Aleksander Mozin, de enige zekere van een plaats in de ploeg voor het wereld kampioenschap over een week, won de 3000 meter in 4.15,41. Igor Malkov en Sergei Berezin duelleer den op de vijf kilometer. Malkov was een fractie eerder over de streep: 7.14.64 tegen 7.14.80. De uitslag van de 5000 meter is: 1. Christian Eminger (Oos) 7.12.83; 2. Michael Hadschieff (Oos) 7.14.45; 3. Henk Nijdam (Ned) 7.17.40; 4. Rolf Falk-Larssen (Noo) 7.18.06; 5. Dave Silk (Vst) 7.18.78;Klassement wereldbeker 5000 meter: 1. Tho mas Gustafsson (Zwe) 70 punten; 2. Rolf Falk-Larssen (Noo) 60; 3. Werner Jager en Michael Had schieff (Oos) 52; 5. Dave Silk (Vst) 49. Ook kernploegleden hebben be langstelling. Yep Kramer en Eg- bert Post zullen vrijwel zeker van de partij zijn. Emiel Hopman deed afgelopen zaterdag na zijn ziekte voor het eerst weer mee op het kunstijs van Heerenveen. Hij heeft zich aangemeld, maar zal pas in de loop van deze week een definitieve beslissing nemen. In Ankeveen wordt in ploeg ver band gereden voor een met 27-000 gulden aantrekkelijk gevulde prij- zenpot. Op de eerste dag wordt in de ochtenduren een proloog, indi viduele tijdrit over 5 kilometer, ge houden. 's Middags volgt dan een wedstrijd over 84 kilometer. Don derdag staat een lange tocht over 135 kilometer op het programma. Het parkoers bestaat uit vijftien ronden van 9 kilometer, waarin to taal 18 keer gekluund moet wor den. De driedaagse wordt afgeslo ten met een ploegentijdrit over 26 kilometer en een individuele wed strijd over 60 kilometer. Het Nederlands kampioen schap marathon-schaatsen op na tuurijs is het afgelopen weekeinde door de KNSB vastgesteld op mor gen om 13.00 uur. De titelstrijd wordt verreden op een parkoers van tien kilometer lengte in Giet hoorn. Start en finish zijn ter hoog te van Smits Paviljoen. Vooraf rij den vrouwen en veteranen. Ook hier wordt een sterk deelnemers veld verwacht. Bij de vrouwen overweegt Ria Visser bijvoorbeeld om deel te nemen. De voor morgen voorziene marathons in andere plaatsen worden op andere dagen verreden. Henk Holland won gisteren in Annen (Drenthe) de marathon op natuurijs over een uur en tien ron den. De schaatser uit Ambt Delden vers^g in de sprint drie mede vluchters: Dries Klein, Ben Pley- huis en Roel Palmers. In Franeker had Bennie van der Weide meer concurrentie. De Fries ontdeed zich van zes andere kanshebbers. Het zevental nad halverwege de marathon een voorsprong van een- ronde genomen. Het Friese kampioenschap op de kortebaan te Warga werd na een geweldig spannende finale gewon nen door Geert Kuiper, die zijn drie concurrenten Jan Ykema, net als Kuiper geslecteerd voor het we reldkampioenschap sprint in Ka- riuzawa, Tjerk Terpstra en Henk Hospes in de laatste omloop ver sloeg. Het verschil tussen de num mer een en Hospes, de vierde, was slechts 0,39 seconden. DEN HAAG (ANP) - Tenmin- ste één amateurvereniging en twee ploegen uit de eerste divi sie zullen de laatste acht van het toernooi om de KNVB-be- ker bereiken. De loting voor de derde ronde, die op woensdag 26 februari zal moeten worden gespeeld, plaatste ROHDA Raalte tegen Marken en vier eerste-divisieclubs in onderlin ge duels, namelijk Den Haag- NAC en RBC-Telstar. Hoofd klasser RCH, onder leiding van oud Noordwijk-trainer Piet Bu- ter, ontvangt Ajax. De Heem- steedse club won gisteren de overgespeelde wedstrijd tegen Heerenveen met 2-1 na verlen ging. Tussen RCH en de Friese eer- ste-divisieclub was weinig krachtsverschil op het keihar de veld. De amateurs 'braken' niet toen Van de Wildenberg de semi-profs na twintig minuten een voorsprong bezorgde. De gelijkmaker (Hoep) volgde vrij snel en in de tweede helft bleek dat de conditie van de ama teurs niets slechter was. In de eerste verlenging scoorde Rij broek de winnende treffer. De bekerwedstrijd FC Twen- te-N EC werd zaterdagavond na acht minuten afgelast. Om half acht kon er gespeeld wor den. Kort na de aftrap begon het in Enschede zo hard te sneeuwen, dat de lijnen niet meer te onderscheiden Scheidsrechter Verhoef be sloot daarom in de achtste mi nuut af te fluiten. De wedstrijd zal opnieuw worden vastge steld voor 19 februari. FC Den Haag bereikte de der de ronde van het toernooi om de KNVB-beker door Spaken burg met 2-0 te verslaan. Het eerste duel was in een gelijk spel geëindigd. Danen en Groe nendijk scoorden voor de Ha genaars. De loting leverde het volgen de resultaat op: RCH Heemstede-Ajax Haarlem-PEC Zwolle FC Groningen-Papendrecht ROHDA Raalte-Marken FC Den Haag-NAC Fortuna Sittard-Feyenoord FC Twente/NEC-De Graaf schap RBC-Telstar. Wasmeier slalomt naar zege MORZINE (DPA/Rtr/SID)) - De Westduitser Markus Wasmeier ver overde gisteren in Morzine zijn eer ste seizoenzege tijdens de reuzesla lom om de wereldbeker. De 22-jari- ge Wasmeier, die wereldkampioen is op dit onderdeel, won ruim schoots voor de onder Luxem burgse licentie startende Oosten rijker Mare Girardelli. Het verschil was ruim een seconde. Derde werd de Oostenrijker Hubert Strolz. Stand wereldbeker (reuzeslaom): 1. Wasmeier 60 punten, 2. Girar delli 45, 3. Mller 40, 4. Zurbriggen 35, 5. Strolz 29. De Zwitser Peter Müller heeft zaterdag in Morzine een afdaling voor het klassement voor de we reldbeker gewonnnen. Leonhard Stock uit Oostenrijk eindigde als m De aanslag van Jan Lecker, die voorkomt dat Marco van Basten een vrije doortocht naar het Utrecht-doel krijgt. Jan van de Akker rechtsziet het an. (foto ANP) Gele kaart Rijkaard enige dissonant in bekerduel HT (GPD) - Met Johan Cruijff voorop had Ajax na de sim pele bekertriomf (0-4) bij FC Utrecht geen goed woord over voor de gele kaart (zijn derde) van Frank Rijkaard. „Het was niet eens een overtreding, laat staan een gele kaart", beklaagde de gedupeerde verdediger zich over de beslissing van Egbert Mulder om hem kort voor de rust op de bon te slingeren. „Natuurlijk, het was de vierde keer dat hij tegen me floot, maar ik kan me niet herinneren dat ik een keer moedwillig een overtreding tegen Van Loen heb begaan. Er wordt steeds gezegd dat er harder gespeeld moet worden, maar als je voor zo iets al geel krijgt...". Met de rug tegen de muur geleund staarde de international sip naar het plafond. Als de tuchtcommis- sie immers niet met twee maten meet en er in het komende week einde gevoetbald kan worden, mist Frank Rijkaard de kraker van het seizoen. En het was tenslotte om die reden dat Cruijff er alles aan ge legen was om zowel afgelopen woensdag tegen MW als gister middag in Utrecht aan de slag te gaan. Die voorsprong op PSV, de komende tegenstander in Eindho ven, die zich sinds de kerstdagen moet behelpen met oefenpartijtjes om in het ritme te komen, wilde de nummer 14 van weleer zich niet la ten ontnemen. Als geen ander weet Cruijff im mers dat de kampioenskansen van Ajax al halverwege de rit aan een zijden draad hangen en definitief zijn verkeken wanneer de topper in Eindhoven niet in winst wordt omgezet. Te meer omdat hij ver moedelijk ook niet over Spelbos kan beschikken laat Cruijff het er daarom niet bij zitten en kondigde hij gistermiddag een protestbrief aan. „Dit incidentje hoorde niet in deze wedstrijd thuis", hield de grootmeester zich aanvankelijk op de vlakte. „Bij Ajax", vulde hij la ter in een kleiner gezelschap aan, „moeten ze maar eens gaan onder zoeken hoe die kaart ongedaan ge maakt kan worden. Dat geel was natuurlijk volkomen onterecht". Het was wat Cruijff betreft de enige smet op de voor Ajax rimpel loos verlopen bekerontmoeting, nadat de Amsterdammers eerder in de competitie in Utrecht nog on deruit waren gegaan. Met geen woord repte Ajax' technisch direc teur over de ronduit banale om standigheden waaronder gevoet bald en gekeken moest worden. De betonvloer in de Galgenwaard ver toonde het aanzien van een steppe, de bittere vrieskou verkleumde de toeschouwers tot op het bot. „Onder deze omstandigheden", nam PSV-directeur Hans Kraay de 22 spelers in beschenning, „kan er van goed voetbal natuurlijk nooit sprake zijn". „Het is bovendien le vensgevaarlijk", zag Wim Rijsber- gen al ver voor de aftrap de waan zin in. Jan Lecker werd in feite indirect het slachtoffer van dit beleid der waanzin. Terecht aarzelde Mulder geen moment toen de verdediger elf minuten na de rust de doorge- broken Van Basten grof onderuit haalde. „De rode kaart was zeker op dit veld terbcht", kende zijn trainer Nol de Ruiter weinig mede lijden met de voorstopper. Onder normale omstandigheden zou me nig rechtspreker echter met geel hebben volstaan, zoals Mulder nu ook gedwongen was om op elke slak zout te leggen. Ajax kon vanaf dat moment helemaal doen en la ten wat het wilde en bouwde via Van Basten en De Wit de al vroeg verkregen voorsprong uit tot 0-4. Het eenzijdige bekerduel was toen echter al lang en breed beslist. Al na anderhalve minuut opende Rijkaard de score, een kwartier la ter volgde Bosman diens voor beeld. „Bij die eerste goal", foeter de Nol de Ruiter, „liet Van Loen zich simpel uitspelen 'door Rij kaard en bij de tweede wachtte Plomp veel te lang met wegwerken waardoor Van Basten kon ingrij pen. Over beide situaties hebben we een hele week gepraat. Toch ge beurt dan zo iets tot twee keer toe. Dat heeft te maken met luisteren maar vooral met kwaliteit". Johan Cruijff werd daarmee op zijn wenken bediend en had tot zijn voldoening geconstateerd dat er „duidelijk sprake is van vooruit gang in vergelijking met die eerste wedstrijd hier. Toen kwamen ze net die streep niet over en konden ze zichzelf geen pijn doen. Maar vanmiddag was de inzet er voor de volle 100 procent". Nadat Van Bas ten, andermaal op het middenveld en op afstand de beste speler van het veld, de score tot 0-3 had opge voerd, maakte Cruijff van de laat ste 20 minuten een training en gooide hij de ploeg volledig om met aanvaller Bosman nu in de rol van voorstopper. „Op die manier", verklaarde Cruijff achteraf, „zie je dingen die je nog niet weet. Maar ook de spe ler steekt er altijd iets van op als hij eens in een andere positie speelt. Dan wordt hij alleen maar all-roun der". Dat is de weg die Johan Cruijff met Ajax wil inslaan en waarvan hij niet zal afwijken, on geacht het resultaat tegen PSV. tweede, derde werd de Noor Atle Skaardal. Stand wereldbeker (afdaling): 1. Peter Wirnsberger (Oos) 115 pun ten; 2. Peter Müller (Zwi) 97; 3. Er- win Resch (Oos) 72. Klassement algemene wereldbe ker: 1. Mare Girardelli (Lux) 192 punten; 2. Petrer Müller (Zwi) 177; 3. Peter Wirnsberger (Oos) 143. Tot vreugde van de Zwitserse ploeg en tot teleurstelling van het publiek heeft Corinne Schmidhau- ser gisteren de zevende slalom wedstrijd om de wereldbeker ge wonnen. In de Tsjechoslowaakse plaats Jasna versloeg de Zwitserse skister de plaatselijke favoriete 01- ga Charvatova, die na de eerste manche het klassement leidde en later ten val kwam. Met Erika Hess op de derde en Brigitte Gardient op de vierde plaats was Zwitser land sterk vertegenwoordigd. De 17-jarige Joegoslavische Mateja Svet won zaterdag in de zelfde plaats de vijfde reuzensla lom voor de wereldbeker. Het was haar eerste internationale triomf. De Spaanse Blanca Fernandez ein digde als tweede en de Westduitse Traudl Hacher als derde. LEIDEN - Rijnsburgse Boys week na het afgelasten van het oefenduel tegen Ajax uit naar Katwijk, waar de Rijnsburgsers met 1-1 gelijk speelden tegen de plaatselijke der deklasser. Hans Zwaan zette de gasten op een 0-1 voorsprong. In de tweede helft scoorde Jan van Duyn voor Katwijk de gelijkmaker. Quick Boys hoopte tot vrijdag middag op de komst van PSV. Nu de koploper in de eredivisie vrij dagmiddag afbelde, moest Quick Boys op zoek naar een alternatief, dat werd gevonden in de IJmui- dense hoofdklasser Stormvogels. Nadat Stormvogels op voorsprong was gekomen, scoorde Martin van der Plas vlak voor het einde de ge lijkmaker (1-1). Unitas Leiden verraste der deklasser DOSR. Dank zij doel punten van Ron Paling, Jan Krom wijk, John Jansen en Wally Gallert wonnen de Leidenaars met 4-0. SVLV versloeg Laakkwartier met 0-3 via doelpunten van Perry Berk, Edward Duindam en Piet Douwes. Rein Geerlof voorzitter LFC LEIDEN - Rein Geerlof treedt tot het begin van het volgend seizoen op als voorzitter van LFC. Geerlof zal die functie slechts tijdelijk ver vullen omdat volgens de statuten van de derdeklasser een praeses al leen kan worden gekozen tijdens de algehele jaarvergadering, die in de maand augustus wordt gehou den. De kans bestaat dat de oud penningmeester ook dan tot de kandidaten behoort en de oud-pen ningmeester derhalve ook na die tijd de voorzittershamer zal hante- Hans van Stralen werd benoemd tot opvolger van Geerlof. Han Ver- hoeks neemt met ingang van het nieuwe seizoen de taken van secre taris Mart van der Linden over. DEN HAAG (ANP) - Het tornooi om het inmiddels vijftig jaar oude wereldkampioenschap voor vrou wen werd het afgelopen weekein de in Den Haag door achtduizend kijkers bezocht. De meeste belang stellenden voor de schaatssport verkozen de eigen activiteit op de bevroren nationale watren boven het sfeerloze stadion De Uithof. De organisatie, die het programma met grote snelheid afwerkte, had in de begroting gerekend op zeven duizend toeschouwers. Volgens ijsbaandirecteur Künz draait zijn boekhouding daardoor quitte. DEN HAAG (GPD) Er komt over drie weken in Groningen een nieuwe confrontatie tussen de schaatsploegen van Nederland en de DDR. De voor 1 en 2 maart vast gestelde interland dreigde van de agenda te verdwijnen omdat de Nederlandse bondscoaches in die periode wilden experimenteren met de nieuwe zogeheten klap schaats. Tijdens het WK in Den Haag is evenwel besloten dat de landenontmoeting in Groningen gehandhaafd blijft. Er wordt nog gezocht naar een derde tegenstander, die de plaats van Finland moet innemen. De Finnen haakten al in een vroeg sta dium af. Gedacht wordt nu aan een gecombineerde Scandinavische ploeg. In Groningen verschijnen behalve de vrouwen ook de man- nenploegen aan de start. Na deze interland gaat de Neder landse schaatstop enkele dagen de zogenoemde klapschaats testen. In Inzeil neemt de nationale top ver volgens deel aan de wedstrijden om de Gouden Schaats, die tege lijk de finale vormen van de World- Cupcyclus. Voor de afsluiting van het sei zoen vertrekt de Nederlandse se lectie op 14 maart naar Alma Ata voor een serie recordpogingen. Hiervoor worden de acht allroun ders uitgenodigd die zich voor het WK wisten te- plaatsen en twee sprinters. Het tiental dat op de snelste ijsbaan ter wereld in actie komt bestaat derhalve uit Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Ria Visser, Petra Moolhuizen, Hein Vergeer, Gerard Kemkers, Leo Visser, Frits Schalij, Geert Kuipers en Jan Ykema. Alleen Henk Gemser gaat als coach mee. Tjaart Kloosterboer blijft dus thuis. „Aangezien de he- ren-allrounders hun WK in 1988 in Alma Ata hebben, is het verstandig dat Gemser er naar toe gaat. Hij is bovendien nog nooit in Alma Ata geweest en ik wel", aldus Klooster boer. HAARLEM (ANP) - De Nederland se deelnemers aan het toernooi om het wereldkampioenchap schaat sen voor allrounders, hebben gis teravond een rustige testrace over vijf kilometer afgelegd. Vergeer kwam als snelste rond in 7 minu ten 26,2 seconden. De test was in gelast omdat bondscoach Henk Gemser vorige week na de nationa le titelstrijd in Assen twijfels uitte over het duurvermogen van zijn schaatsers. r de lands ijs zorgde, opende met een ronde van 36,4, plaatste halverwe ge een demarrage (33,7), maar viel vervolgens terug naar laatste ron den van 35,7 en 36,1. Frits Schalij bleef met 7.28,7 in het spoor. De an dere twee Nederlanders, die vol gend weekeinde in Inzeil aan de start verschijnen, gaven elkaar niets toe. Gerard Kemkers en Leo Visser klokten 7.30,3. Kemkers' schaats passeerde de streep een fractie eerder. De test werd gehou den in vrijwel windstil weer bij een temperatuur van acht graden on der nul. SCHEEMA (ANP) - Herma Meijer uit Assen heeft in een stap de overgang van de jong ste juniorengroep op de korte baan naar de A-jeugd gemaakt. De Drentse rijdster, vorig jaar de sterkste bij de C en D-junio- ren, werd zaterdag in Assen, uit een veld van 28 deelneemsters, Nederlands kampioene met twee overwinningen en een ne derlaag in de finalegroep van vier. Meijer werd verslagen door Tanneke Souwman, maar behaalde winst op de kampioe ne van vorig jaar Christina Aaf- tink. De uitslag in Scheemda was: 1. Herma Meijer (Assen), 2. Tan neke Souwman (Marknesse), 3. Christina Aaftink (Baambrug- ge), 4. Boukje Posthumus (Stiens). Het Friese kampioenschap kortebaan voor dames in Grouw werd afgelast, omdat slechts zeven deelneemsters zich voor de wedstrijd hadden aangemeld. Lieu we de Boer (Ureterp) won een korte-baanwedstrijd in Follega voor Henk Hospes (Heerenveen), Gerard Aardema (Ureterp) en Julius Bijlsma (Grouw). Ruud Christoffers heeft zondagavond in Den Haag een Titel voor Henna Meijer test voor marathonrijders over tien kilometer gewonnen in 15.42,4. De fysiotherapeut uit Vlaardingen, die dit seizoen ge ruime tijd het klassement om de KNSB-cup aanvoerde, was ruimschoots sneller dan Jan Wedman (15.46,6), Erik van de Boogert (15.51,4) en Joop Bröoymans (16.35,9). Aangezien de marathonrij ders dinsdag in Giethoorn op het natuurijs verschijnen voor het Nederlands kampioen schap, was de test dit weekein de geschrapt. Toen enige mara thonrijders na de wereldtitel strijd voor dames toch aanwe zig bleken, werd'alsnog beslo ten het viertal startgelegenheid te bieden. DEN HAAG (ANP) - Ans Kremer was op het WK vrouwen in Den Haag de regelmatigste rijdster in het deelnemersveld. Zij werd op al le drie afstanden 33e en legde in het eindklassement eveneens beslag op die plaats. Hékkesluiter. werd ze daar niet mee, er reden op het ijs van De Uithof 34 vrouwen in het rond. Kremer (43) kwam uit voor Nieuw-Zeeland. Geboren in Ten Boereen 6000 inwoners tellend dorp aan de rijksweg van Gronin gen naar Delfzijl, reed ze in Den Haag haar vierde wereldkam pioenschap. Op eigen kosten, zo'n 15.000 gulden. Waardoor ze maar eens in de twee jaar Europa aan doet. „Schaatsen is mijn grootste hobby. Ik ben van 1971 kampioene van Nieuw-Zeeland". Ontzagwek kend is dat niet. Er zijn in Nieuw- Zeeland slechts 65 schaatsenrij- ders/sters. Over haar prestaties in Den Haag was ze razend tevreden. Op de 1500 meter (2.38.86) verbeterde ze haar persoonlijke record met ruim twee seconden. Op de dubbele afstand waren de meeste toeschou wers al naar huis, toen ze na 5.33,90 de streep voor de laatste keer passeerde. Op de sprint be reikte ze het einde na 52.78 secon den. Zonder val. Verheyen leidt Chinese naar elfde plaats DEN HAAG (ANP) - Eddy Ver heyen heeft sinds kort baat bij de Teleac-cursus Chinees, die mo menteel draait. De door het minis terie van WVC met China in con tact gebrachte schaatstrainer kon het afgelopen weekeinde bij de we reldtitelstrijd voor vrouwen in Den Haag zijn pupil Wang Xiuli in haar eigen taal de rondetijden doorge ven. De 21-jarige rijdster had baat bij de aanpak van Verheyen en ein digde op de verrassende elfde plaats. De zesde plaats op de 500 meter (42,48) en de zevende op de 1500 meter (2.13,95) waren de hoog tepunten van Wang in het toernooi, dat voor haar slechts een tussen station is naar het hoofddoel van het schaatsseizoen: de Aziatische Spelen, begin maart. Voor Verheyen, in het dagelijks leven conrector van een scholenge meenschap in Amersfoort, eindigt volgende week na de wereldtitel strijd mannen in Inzeil de op dracht, die hij kreeg in het kader van een sportuitwisseling tussen Nederland en China.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10