Wel bibliotheek, geen verenigingen in school 'Oude dorp moet weer aantrekkelijk gemaakt' WD steunt Oegstgeester actie niet Wonen in verbouwde Burcht als experiment Vendex koopt aandelen grondlegger meubelplein Minister bij nieuwe CDJA-kern PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 7 FEBRUARI 19B6 Einde aan onzekerheid rond Aloysiuscomplex ZOETERWOUDE - Er is licht voor de verbouwing eindelijk een einde geko- van de voormalige Aloy- men aan de onzekerheid siusschool. rond de huisvesting van de Zoeterwoudse bibliotheek. Gisteravond gaf de raads commissie financiën groen ten en komt er geen post 'onvoor zien' op de begroting. Bovendien dienen er voor het pand aan de Schenkelweg 15 parkeerplaatsen te worden gerealiseerd. Men stelde daarbij wel een aantal plaats S^OOtWuMen" niS Het v00rstel' gisteravond inge- plaats van 513 000 golden met bracht d CDA-raadslid Laman, r dan 402.000 gulden gaan kos- Partijen loten om lijstvolgorde kon ondanks de versobering verhouding tot het eerste plan de goedkeuring van het bibliotheek- bestuur wegdragen. Voorzitter me vrouw Edzers van de bibliotheek reageerde opgelucht dat er nu een einde is gekomen aan een periode WASSENAAR/LEIDERDORP ning te zetten. Bij de vorige verkie- Partij Wassenaar mag bij de verkie- zingen voerde D66 nog lijst drie. zingen lijst vier voeren, D66 lijst Bij een loting had de partij de voron*zekerheidII'^tehelaneriHif vijf. Dat is gisteren uit een loting PvdA verslagen, die eveneens twee vol onzekerheid. Met belangryk op het Wassenaarse gemeentehuis handtekeningen had. De Partij gerold. De loting was noodzakelijk Wassenaar volgde toen met lijst MjJ. omdat beide partijen één handte- vijf. kening van een zittend raadslid Ook hadden gekregen. de lijstvolgorde bepalen. De uit Het tweede raadslid van de Partij slag van de loting: 1. WD, 2. CDA, Wassenaar, A. Lodder was door 3. PvdA, 4. D66, 5. PPR/PSP en 6. ziekte niet in staat zijn handteke- SGP. door een openingsbal in de Dek kerhal. Morgen staat het Prinsen bal in Meerrust op het program ma (negen uur) en zondagmiddag de carnavalsoptocht, te beginnen Schaatsen ruilen 7^11» In verband met het 'ijzige' weer eJa poot familiecarnaval gehou- organiseert de Ijsclub Zoeterwou- «Jen in het clubhuis van Warmun- de morgen een schaatsenruil- da- beurs. Alle soorten schaatsen Knffiermnpprt kunnen geruild of gekocht wor- tVOIIieCOnceri den in de kantine van voetbalver- In de reeks koffieconcerten in eniging SJZ, gelegen in sportpark het Zoeterwouds Muziekcentrum Haasbroek. Vanaf 11 uur kan men komt de 'Brassband Utrecht' op de beurs terecht. Stevige rock Stevige rockmuziek is morgen avond te horen in het Voorscho- tense jongerencentrum 'De Linde hoeve'. De groep 'Hedgehog' staat daar borg voor. Het optreden be gint om tien uur; de zaal (aan het Van der Haarplein) is om negen uur open. Vios De Zoeterwoudse drumfanfare Vios wacht drukke tijden. Morgen Twee families aan de Leiderdorpse begeleidt Vios de carnavalsop- Luijkendreef zullen het pianospel tocht door het dorp. Een dag later Van hun buurvrouw moeten blij- moeten de muzikanten vroeg uit Ven verdragen. Vice-president mr. de veren: dan gaat het richting r.p. Portheine van de Haagse carnavalsoptocht in het Duitse rechtbank heeft in kort geding hun één grote ruimte krij- verklaarde ze. Minder positief valt het nieuwe t plan voor andere Zoeterwoudse Leiderdorp moest het lot Peremf,ingcn of instellingen uit. Men besloot gisteravond de rest van het Aloysiuscomplex niet aan hen beschikbaar te stellen. Er komt namelijk of woningbouw aan dat gedeelte, grenzend aan de Jan van Banningstraat, of de gemeente maakt er een dependance van het gemeentehuis. Binnen twee weken beslissen burgemeester en wet houders hierover. Gevolg is dat de Zoeterwoudse verenigingen en instellingen een verschuiving staat te wachten. De schildersgroep Kameleon, die hoopte ook een plaatsje in het Aloysiuscomplex te kunnen be machtigen, verhuist nu eventueel naar het huidige onderkomen van de bibliotheek, een voormalig kleuterschooltje aan de Van Swie- tenstraat. Maar aangezien ook handbalvereniging Fairplay zoe- LEIDERDORP - Woonlastenver- kende is, wordt er nu ook geop- lichting, herinrichting van het ou- perd dat 'Kameleon' naar het post- de dorp en verbetering van de ver kantoor vertrekt. Dat krijgt in de keerssituatie. Drie wensen uit de toekomst namelijk weer een zogenaamde 'top twaalf van de plaatsje dichter in de dorpskern. Leiderdorpse PvdA, opgenomen Overigens wordt het gymzaaltje in het partijprogramma voor de ko gen naar de Schenkelweg. Dc band kan geen harmonie of fanfa re worden genoemd: ze brengt een heel andere sound muziek. Die van de brassband dus. De leiding is in handen van Ben zaal. Het concert, georganiseerd door de Sint Jans Fanfare, begint om kwart over twaalf. Toegang gra tis. De toekomstige PvdA-fractie van Leiderdorp. Van links naar rechts Bram Verhoog, Gerard Keijzers, de huidige wethouder Jaap Bezemerlijstaanvoerder en toekomstig fractievoorzitter Victor Molkenboer, Cathrien Langendorff en Mieke Holierhoek. (foto Holvast) PvdA Leiderdorp presenteert verkiezingsprogramma Buren moeten piano gedogen DEN HAAG/LEIDERDORP Oberhausen. Billenprikkers Het carnaval barst ook in War mond dit weekeinde in alle hevig heid los. Er zijn heel wat gelegtn- heden om feest te vieren. Om te Jar?" beginnen vanavond om half ne- zank' gen bij het gemeentehuis, als de dat de buurvrouw een geluids begrenzer moet gebruiken en niet langer dan twee uur per dag mag spelen afgewezen. De buren leven als gevolg van het als te luid ervaren pianospel al onmin. Pogingen om de gesprekken te regelen wa- rzies en scènes geëindigd. sleutel1 van het'do^wwdt uïtgT- Ook de woningbouwvereniging en reikt aan prins Piet I en prinses d? Pollt'e h?,dden, de part'jcn n,et Joke I. Een half uur later gevolgd dicht®r b« eUcaar kunnen brengen. bij de Aloysiusschool definitief af- mende gemeenteraadsverkiezin gebroken. gen. Gisteravond werd het verkie- zingsprogramma officieel bekend gemaakt en toegelicht door de nieuwe fractie. De presentatie vond plaats in de Hollandsche Tuyn, gelegen in het Uiteindelijk leek alleen de rech- oude dorp. Waarschijnlijk niet zon- ter nog uitkomst te kunnen bieden, der reden, want de PvdA wil dat Maar ook hij heeft aan het piano- het oude dorp nieuw leven wordt spel geen einde gemaakt. De mo- ingeblazen. Lijsttrekker en fractie- tieven die mr. Portheine tot zijn voorzitter Victor Molkenboer pleit- uitspraak hebben gebracht waren te gisteravond voor een totaal her- vanmorgen nog niet beschikbaar, inrichtingsplan voor dit gedeelte van Leiderdorp. Als belangrijkste knelpunten in deze wijk signaleert de PvdA de terugloop van de mid denstand en het uitbleven van de realisering van een dorpsplein. Molkenboer: "Het is opvallend dat sommige partijen niet eens meer spreken over het oude dorp, maar over Leiderdorp-Oost. Het oude dorp is niet langer meer het hart van Leiderdorp". Om het weer aan trekkelijk te maken wil de PvdA de detailhandel 'revitaliseren', een dorpsplein aanleggen, culturele ac tiviteiten versterken en beter over de gemeente verspreiden en het oude dorp waar nodig renoveren. Ook wordt gedacht aan nieuw bouw, echter alleen als dit geen ge weld aandoet aan de omgeving. De toenemende woonlastenver zwaring en de verkeerssituatie in Leiderdorp zijn belangrijke aan- WARMOND - Een experiment. Zo .Dat heeft veel te kan de bewoning door en ouderen maken met de centrale ligging, te en jongeren van de Warmondse genover de kerk, van de Burcht. Ik Burcht, het drastisch vertimmerde merk wel eens dat vooral ouderen verenigingsgebouw van weleer, ge- Endepoel I en II te ver vinden, dat rust worden genoemd. De dertien ze dat niet als 'echt Warmond' be- wooneenheden zijn als volgt deeld. Op de begane grond komen schouwen". Van de gemeente uit mag dan van de vijf wooneenheden geen druk zijn uitgeoefend, de ge- ouderen te wonen. De "jeugd" om meente heeft de toekomstige be- met Warmonds gemeentesecreta- woners wel alle gelegenheid gebo- s C. Zoetemelk te spreken, de bovenste verdieping den erachter te komen waaraan ze precies beginnen. Er is op In de Burcht zullen ook nog twee hand door de betrokkenen al wat tweepersoonshuishoudens onder- water bij de wijn gedaan dak vinden. Zoetemelk vertelt dat het experi ment op generlei wijze door de ge meente zal worden begeleid. De LEIDERDORP - Het derkomen van de kruisvereniging Met de"'gemengde' bewoning Leiderdorp/Zoeterwoudegelegen van De Burcht is behalve hulp ge- aan de Leiderdorpse Berkenkade. boden aan woningzoekenden ook is zo goed als klaar. Gisteren werd stap gedaan in de richting van het opgeleverd. Eind februar eerste ambtenaar benadrukt dat de alom zo fel bepleite integratie neemt de kruisvereniging het in ge- het hier ook niet zozeer handelt een experiment dat van de ge meente uitgaat. "Er is op noch de ouderen noch de jongeren druk uitgeoefend om bj elkaar te krui pen", legt hij uit. "Er was gewoon veel belangstelling van ouderen ouderen en jongeren. bruik en in april volgt de officiële Morgen is er open huis in De opening. Burcht. Niet alleen voor de toe- De 1.270.000 gulden kostende komstige bewoners maar voor alle nieuwbouw vervangt het houten Warmonders die, aldus Zoetemelk, gebouwtje, waarin de kruisvereni- willen weten wat er van de Burcht ging sinds 1960 was gevestigd. is geworden". Wim Dijkmani dachtspunten voor de komende raadsperiode. Om de lastenverzwa ring voor de burgers zo veel moge lijk te beperken vindt men alleen de aanleg van voorzieningen die voor een groot deel van de Leider dorpers echt belangrijk zijn, geoor loofd. Uitgangspunt bij de ver keerssituatie in de gemeente is 'dat de overheersende rol van de auto teruggedrongen moet worden'. Molkenboer: "We denken hierbij aan het realiseren van stiltecircels die bedoeld zijn om de rust in de wijk weer terug te brengen". Wat betreft de Van der Valk Bou- manweg: het verkeer op deze slui proute moet aanzienlijk worden te ruggebracht, vindt de Leiderdorp se PvdA-fractie.Molkenboer: "Het terugbrengen van het verkeer mag geen consequenties hebben voor sluipverkeer in het Zijlkwartier. Hier zijn wel degelijk oplossingen voor". Om eht verkeer op deze plek zo veel mogelijk te beperken pleit de PvdA voor eenrichtingsverkeer en visuele wegversmallingen. Schoolbioloog De aanstelling van een school bioloog is een ander onderwerp van gesprek. Één van de aanwezige PvdA-ers wil nog eens benadruk ken dat de schoolbioloog zich niet alleen zal bezighouden met onder wijs in de zin van plant-, dier- en menskunde. Gedacht moet wor den aan een veel bredere opzet. Een aan te stellen schoolbioloog geeft aan schoolkinderen en aan volwassenen' onder andere infor matie over milieu, consumptie- en produktiepatronen, afvalverwer king en kringloopprocessen. Om de partijstandpunten zo goed mogelijk aan de Leiderdor pers kenbaar te maken zullen in maart huisbezoeken worden ge houden. Molkenboer: "Met 20 mensen gaan we op 1 maart huis bezoeken doen in het Zijlkwartier en de Schansen". Voor deze wijken is gekozen omdat de PvdA denkt dat hier veel potentiële PvdA-kie- zers wonen. LEIDERDORP - Vendex heeft de aandelen van Stoutenbeek Wooncen- trum, de initiatiefnemer van de Leiderdorpse meubelboulevard, aange kocht. Of door de overname veel verandert in het binnenkort te openen meubelcentrum wil Vendex-woordvoerder Franken niet zeggen: "We starten met de formule zoals die nu is. En in de toekomst zullen we verder reGIO - De ijsbanen Schaatsen op ijsbanen kan de regio gaan morgen open. Op de ezelwei- WASSENAAR - CDA-minister J. de Koning (sociale zaken) komt morgenavond naar Wassenaar om een spreekbeurt te houden voor de splinternieuwe CDJA-kern in deze gemeente. Vanaf 20.15 uur is de mi nister te gast in het Dorpscentrum in de Schoolstraat. Minister de Koning zal een toe spraak van een half uur houden over "een politiek actueel onder- "V LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 19.30 uur. telefoon 071 -123143. en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrl|dag van 00.00- 18.00 uur. een ruime gele genheid tot het stellen van vragen zal worden geboden. Voorafgaand aan het betoog van de bewindsman zal de officiële oprichtingsvergade ring van de CDJA-kern Wassenaar plaatsvinden. Tijdens deze beslo ten ledenvergadering zal er een regelement worden vastgesteld en wordt er een bestuur gekozen. De voorgestelde bestuursleden zijn al lemaal tussen de 16 en 25 jaar oud. Het 'oudste' bestuurslid, kandi daat-voorzitter mr. Marnix van Rij. staat als zevende op de CDA-lijst voor de komende gemeenteraads verkiezing in Wassenaar. Inmid dels hebben 37 Wassenaarse jonge ren zich als lid van het CDJA aan gemeld. Daarnaast is er een groep van 10 a 15 sympathisanten, zo wordt trots in het allereerste CDJA-perscommuniqué gemeld, dat bestaat uit een opvallende print, afkomstig uit de huiscompu ter van een jeugdige CDJA-er. ting en de jeugdwerkloosheid. Daarnaast wil men proberen om een politiek jongerencafé van de grond te krijgen. In mei of juni hoopt het CDJA een reisje naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel te organiseren. bekijken of de commerciële formule moet worden bijgesteld. Stoutenbeek krijgt binnenkort een 5.000 vierkante meter grote vesti- de in Oegstgeest kan vanaf i ging in de meubelboulevard. De vestiging in Diemen sluit dan. Doordat genochtend 9.00 uur worden ge- Leiderdorp groter wordt dan de huidige vestiging in Diemen, kan het schaatst. personeelsbestand worden uitgebreid van 65 tot 70 75. Schaatsliefhebbers uit Leider- Vendex wilde Stoutenbeek graag overnemen omdat het bedrijf zich dorp kunnen terecht achter de richt op de bovenkant van de markt met een exclusief meubelassorti- Mauritssingel, die uit Warmond in m,ent- j j „de 'Veerpolder. In Zoeterwoude Inmiddels hebben de overige deelnemers aan het meubelplein positief kan morgen ook weer worden ge- uronooorH Ho mrofnamo Flo noom VonHov cv^oob-t Ho „or-KooT schaatst en ZOndag WOrden daar korte baanwedstrijden gehoude gereageerd op de overname. "De naam Vendex spreekt toit de verbeel ding van elke ondernemer", aldus een persbericht. Bang voor overlap ping in het aanbod zijn ze niet (meer): "Enige overlapping houdt onderne mers in beweging", heet het. Stoutenbeek blijft na de overname nog zes maanden adviseur/coördinator. Vendex-man Bekker wordt algemeen di recteur van Stoutenbeek en de eerder door Vendex overgenomen zaken Van Reewijk en Mondi. De ijsbaan aan de Nic. Maeskade in Voorschoten gaat morgen om 12.00 uur open. Leidenaren kunnen van af morgen schaatsen op Stevens hof. In het eerste CDJA-mededelingenblad valt te lezen dat men zich "actief met de Wassenaarse gemeentepolitiek zal gaan bezighouden". Het gaat daar bij om zaken als jongerenhuisves- OEGSTGEEST - De WD-Oegst- geest ziet af van deelneming aan acties, afkomstig van een werk groep die draait onder auspiciën van Boycot Outspan Actie (BOA) en zich Oegstgeest tegen Apart heid heeft gedoopt. De werkgroep is al weer een tijdje bezig, bereidt tegen apartheid en racisme gerich te manifestaties voor en streeft er tevens naar een motie door de ge meenteraad van Oegstgeest te krij gen. Die motie behelst de Oegst geester afkeuring van apartheid en discriminatie. Ondanks de opzeg ging door de WD van haar steun. blijft er met de huidige krachtsver- binnen de eigen gemeente dan zou- houdingen in de raad een meerder- den wij ons daar niet van distantië- heid over die waarschijnlijk vóór zo'n motie zal stemmen. De WD legt in een aan Boycot daarvoor bestaat geen kele concrete aanwijzing". Joar van Raalte, lid van Oegst- dergelijke. "Een afdeling politieke partij in een gemeen- onverwacht. Al eerder heeft de WD ver-van- mijn-bed shows te bestaat voornamelijk ten dienste weggegeven. De scheidslijr van het gemeentelijk beleid en de partij trekt tussen gemeentepo- daarin past naar onze mening geen litiek, lands- en internationale poli- openbare getuigenispolitiek ten tiek lopen helemaal niet zo strak. aanzien van internationale proble- Concrete aanwijzingen aldus de liberalen. En: "In- ?r sprake zou zijn inderdaad juist dat het geniepig gebeurd,bedekt is. Verder is het misschien aardig te weten dat de WD-Leiderdorp de acties daar wel heeft gesteund". Van Raalte blijft optimistisch. Ze wijst erop dat het CDA in Oegst geest de acties wel steunt. Zelfs al zou de motie, overigens maar één van de acties, niet worden aange nomen dan is er volgens Van Raal te nog geen man overboord. "Mo ties zijn er niet altijd alleen om te worden aangenomen maar ook om ergens bekendheid aan te geven. Al zou het natuurlijk wel leuk zijn als de motie wordt aangenomen". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Lemy, Raap horst 85, Leiderdorp, tel. 890952; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. v. Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32. tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: Van den Muysen- bergh, de Sitterlaan 18, teL 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: J. v. Wingerden, tel. 310047; spreekuur Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein. tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur to 24 uur: H. Prince, Vondellaan 58. tel. 761754. Leiderdorp za, J. v.d. Beek, tel. 894539; zo, J. v.d. Leden, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, Lei derdorp, tel. 894539. Oegstgeest za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Mare- laan 36. tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik- J. Baars. R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond J. Hoornweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za, E.J.J. Op 't Land, tel. 13056; spreek uuradres Middelweg 21; zo, J.W. Stuyf- zand, tel. 12460; spreekuuradres Kerk straat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot vr 14 februari door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg 56, Leiden, tel. 313234. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest en mevr. C.E. Birnie-Her- inga, Kon. Wilhelminalaan 27, Leid- schendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: W.D.C. v.d. Velde, Lorentzkade 24, Lei den, tel. 132828; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: Mevr. K.L. Sutiono-Goei, Bar. Schim- melpennicnk v.d. Oyelaan 3, Voorscho ten, tel. 01717-5009. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. VRIJDAG Leiden Schouwburg - Nieuw Gezelschap Thea ter met 'Cyrano de Bergerac', 20.15 uur. Laktheater - Centrum met 'Beproeving die ik haar oplegde', 20.30 uur. Microtheater Imperium - Imperium speelt 'Hedda Gabler', 20.30 uur. Kapelzaal K&O - concert Hiromi Okada, 20.15 uur. Folkclub Horus - Le Bamboü, Heren straat, open podium, 21 uur. Aula Dr. van Voorthuysenschool - Mar- nixstraat 104, ruilavond ruilclub Ko- ningskerk, 19-22 uur. Sportcafé - Vrouwensteeg, voetbalquiz. Stadhuis - Burgerzaal, sleutelover dracht aan Prins Piet 1. 19 uur. De Vhetschans - Apollolaan, musical 'Eerlijkheid duurt het langst', 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'Die dritte Generation', 21.15 uur. Leiderdorp Splinterlaan 89a - carnavalsfeest drum fanfare- en majorettevereniging Tamar- co, 21 uur. Warmond Gemeentehuis - sleuteloverdracht aan carnavalsvereniging, 20.30 uur. Dekkerhallen - openingsbal carnavals vereniging, 21 uur. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. WV-kantoor - Stationsplein, start acht ste molen winterserie, wandeltocht, 10- 13 uur. Peuterspeelzaal De Kleine Urt - Heren straat, rommelmarkt, 10-17 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, poppenthea ter 'Uit de duim gezogen', 14.30 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, start carnavalsoptocht, 14 uur, gevolgd door kindermiddag. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, postzegel- ruilbeurs, vanaf 10 uur. Warmond Burcht - Herenweg, open huis, hele dag.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2