mededelingen gemeentebestuur 10 t/m 14 febr. '86 'Wat bedoelt u?' 'Zeg dat dan meteen! hekwerkmonteurs ploegbazen HYPOTHEEK RENTE. 'Het werkgebeuren als zodanig wordt gekenschetst door een stuk hectische atmosfeer.' 'Het is druk op de zaak! HERAS HEKWERK LEIDEN nutsspaarbanks MUM Overige vergaderingen Werkgroep Pieters- en Academlewljk/Le- vendaal west Maandag 10 februari a.s. om 15.00 uur In kamer 001 van het Stadsbouwhuls. Agenda: Plannen rond oude politiebureau Overige bouwplannen Leefmilieuverordening Pieterswijk Voor informatie kunt u bellen 254505. ProJect-/werkgroep De Waard/Zeehelden buurt Maandag 10 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 13 van het Gulden Vlies. Agenda: B en W besluit inzake ontwerp stadsver nieuwingplan Zeeheldenbuurt; B en W besluit inzake het ontwerp-be- stemmingsplan De Waard; Verdere procedure m.b.t. bovengenoem de plannen; bouwplannen Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 11 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 12 van het Guldon Vlies Agenda: Bouwplannen terrein Camerabioscoop/ Barbara/Cunera Stand van zaken m.b.t. parkeergarage Sanders Overige bouwplannen Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 14 februari a.s. In de B W kamer van het stadhuis. Agenda: 13.30 uur: Er worden negentien bezwaar schriften behandeld. De be zwaarschriften zijn gericht te gen een afwijzing op het ver zoek om een parkeervergun- ning. 14.30 uur: Er wordt uitspraak gedaan in zake het beroepschrift inge diend door de Hollandse Con- structiegroep tegen de ver leende voorwaardelijke ver gunning ingevolge de Lozings verordening. 14.35 uur: Er wordt uitspraak gedaan in zake het beroepschrift van de heer MA Laken tegen de aanschrijving ex artikel 25, lid 1onder b, van de Woningwet. Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Notitie "Nascholing Onder wijspersoneel" verschenen Het college van B W heeft een concept: notitie over de nascholing van 't onderwijs personeel doen uitgaan. Nieuw ontwikke lingen en nieuw beleid in het onderwijs ma ken het noodzakelijk dat leerkrachten hun kennis opfrissen en uitbreiden. Evenals het Rijk vindt de Gemeente nascholing op het gebied van het onderwijsvoorrangsbeleid, de informatietechnologie en het emancipa tiebeleid het meest urgent. Het grootste deel van de inhoud van deze concept-notitie is gericht op diegenen die werkzaam zijn in het openbaar onderwijs. Voor geïnteresseerden is vanaf maandag a.s. een exemplaar van "nascholing onderwijs" gratis af te halen aan de Informatiebalie van het buro Voor lichting In de hal van het stadhuis. Eenmalige uitkering 1985 Sommige mensen komen alsnog in aanmer king voor de eenmalige uitkering 1985. Het is zinnig de eenmalige uitkering aan te vra gen wanneer u in 1984 èn 1985 - moest leven van een minimuminkomen - een zelfstandige huishouding voerde - in Nederland woonde Voldoet u aan él deze voorwaarden, dan kunt u een aanvraagformulier ophalen bij de informatiebalie in het stadhuis of bij de So ciale Dienst (Langebrug 60, Bernhardkade Meer weten? Wilt u meer informatie, neemt u dan kontakt op met het Team Eenmalige Uitkering (tel. 254827/828). Met het team kunt u ook tele fonisch een afspraak maken voor hulp bij het invullen van het formulier. De aanvraag moet op 15 februari zijn In gediend. Appartementen te koop In het kader van de Stadsvernieuwing in de Verversbuurt te Leiden is eind vorig jaar in opdracht van de gemeen te Leiden gestart met de algehele res tauratie van de beeldbepalende v.m. directeurswoning Ververstraat 10/12. Daarbij worden binnen het bestaande csaco o.m. 2 afzonderlijke wooneen heden/appartementen gecreëerd. Het betreft: een 2 kamerappartement inclusief tuin en schuur op de begane grond; Indeling: entree, hal, woonkamer (voorzijde), keuken, slaapkamer (achterzijde), badkamer. Prijs 68.100,- v.o.n. Erfpacht 788.- per jaar. een 4 kamerappartement op de 1 e en 2e verdieping inclusief entree en schuur op de begane grond; Inde ling: leverdieping: hal, woonkamer (voorzijde), keuken, toilet, eet- slaap-studeerkamer (achterzijde) 2e verdieping: overloop, 2 slaapka mers, wasmachineruimte, badka mer, dakterras. Prijs: 87.125,- v.o.n. Erfpacht 984,- per jaar. In beide gevallen is afkoop van de jaarlijkse erfpachtbetalingen voor 25 jaar mogelijk. Oplevering van de wo ningen begin mei 1986. Inlichtingen: directie Grondzaken Stadsbouwhuis, tel. 071-254516. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 10 februari Wijk 10 en 12 woensdag 12 februari Wijk 13 en 15 donderdag 13 februari Wijk 14 en 16 vrijdag 14 februari Te koop 46 energiezuinige premie A koopwoningen in de Stevenshof In vlek 14 van de Stevenshof wordt in april a.s. begonnen met de bouw van 46 energie zuinige premie A-koopwoningen. Vlek 14 is een bouwvlek in ongeveer het midden van de wijk. Wat voor woningen? Het gaat hier om eengezinswoningen met 3 slaapkamers, een tuin aan voor en achterzij de en er is een berging. De gevels worden opgetrokken in een rood-bruine steen en een klein gedeelte pleisterwerk. De woningen worden voorzien van hardhouten kozijnen, dubbel glas, geïsoleerde vloeren (begane grond), muren en daken. Verwarming en warm water gaat via het stadsverwarmingnet. Voor het koken komt een aparte gasaansluiting. Voorts worden de woningen voorzien van een badkamer met ligbad, een aparte douche en een aansluitpunt voor een tweede toilet. Wat kosten ze? Het hangt er natuurlijk vanaf of u de voorkeur geeft aan afkoop van de erfpacht of aan jaarlijkse betaling van de erfpachtcanon (zie onderstaand tabelletje). De prijzen zijn inclu sief BTW; levering vrij op naam, maar exclusief kosten voor hypotheek en gemeente garantie. N.B. de prijzen gelden alleen als u vóór het begin van de bouw koopt. Daarna komen er kosten bij voor renteverlies, met afkoop erfpacht Gemiddelde koopprijs 139.500 Inclusief 25 jaar erfpacht 23.151 ,- jaarlijkse erfpachtcanon n.v.t. bij jaarlijkse erfpachtsom 120.500,- 1.803,- I. Wie kunnen Inschrijven? Overeenkomstig het Raadsbesluit van 25 november 1985 komen in aanmerking: zij, die zich tijdig hebben aangemeld en voldoen aan de volgende vereisten: 1een gezamenlijk jaarinkomen hebben van maximaal 50.000,- en 2 a. een huurwoning in Leiden achterlaten met een kale huur tot 425,- of b. een huurwoning in Leiden achterlaten met een kale huur tot 650,- of c. geregistreerd zijn als woningzoekende met tenminste 120 urgentiepunten'of d. geregistreerd zijn als woningzoekende met minder dan 120 urgentiepunten. II. De woningen zullen worden toegewezen met voorrang van degenen die voldoen aan het bepaalde in 2.a. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 2.b. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 2.b., boven hen die voldoen aan het bepaalde in 2.c. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 2.c. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 2.d. III. In het geval dat meer gegadigden voor een woonvergunning in aanmerking komen dan het aantal beschikbare woningen, vindt de verdeling plaats door middel van loting, met inachtneming van de in punt II vastgestelde voorrangsregeling. De bezettingsnormen zoals gesteld in artikel 8 van de Woonruimteverordening zijn van toepassing. Uw gezamenlijk belastbaar inkomen in 1985 mag niet hoger zijn dan 50.000,-. Wat moet u doen? Indien u in aanmerking wenst te komen voor een premie A-koopwoning en u voldoet aan de bovenstaande voorwaarden, dan dient u het inschrijfformulier (verkrijgbaar aan de informatiebalies op het stadhuis en het Stadsbouwhuis) volledig in te vullen en op te sturen aan de Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden. Bij de informatiebalies zijn tekeningen van de woningen verkrijgbaar. Uw inschrijfformulier dient vergezeld te zijn van de werkgeversverklaring(en) en zo moge lijk een I.B. '54 inkomensverklaring van de Rijksbelastingsdienst of een jaaropgave van uw werkgever. Formulieren die niet volledig worden ingeleverd, kunnen niet in behandeling worden genomen. Uw inschrijving moet uiterlijk 21 februari 1986 ingeleverd zijn. Verdere voor lichting over de woningen en informatie over de verdeling kunt u uiterlijk binnen 3 weken na de sluitingsdatum ven/vachten. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Flevodwarsweg, oprichten bedrijfsruimte; Morsstraat 4-4a, verbouw ten behoeve van 3-kamerwoning; Schubertlaan, plaatsen hekken t.b.v. ten- niscomplex; Zonnewende 7, bouw schutting en schuur; Kanaalweg naast 161, bouw kantoorge bouw; Gooimeerlaan, bouw bedrijfsruimte; Verder hebben burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Rijnsburgerweg 7, verbouwen en vergro ten pand; Doctor Lelylaan, bouw benzinestation; Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 10 februari 1986 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Maandag 10 februari a.s. om 20.30 uur In kamer 12 van het "Gulden Vlies". Agenda: Hoflaan, hoek Telderskade, bouw wonin gen (keuze kleuren en materialen) Rijnsburgerweg 140, verbouwing (keuze kleuren en materialen) Hansenstraat 32a, renovatie Mariënpoelstraat 69, verbouw voormalige café/restaurant Jan Palachstraat 20, aanbrengen dakka pel in voor- en achtergevel Herensingel 37, verbouwing Morsweg 137, verbouwing Hogewoerd 140, herstel brandschade en uitvoering groot onderhoud Rijnsburgerweg 10, verplaatsen kweek kassen op terrein AZL Klimroos 26, aanbrengen dakkapel straat zijde Verdamstraat 6, bouw verdieping op eer der accoord bevonden plan tot uitbreiding Hoge rijndijk 241bouw berging Besjeslaan 3A, vernieuwing tuinbouwkas Utrechtse Jaagpad 113. aanbrengen erf- afscheidingsmuurtje aan de straatzijde Driemasterwal 55, aanbrengen dakkapel in voorgeveldakvlak Burggravenlaan 243, wijzigen raaminde- ling voorgevel Louis Elsevierstr. 6, verbouwing autostal ling Rijnsburgerweg 10, verbouwen paviljoen 16 Stevenshofjespolder (Vlek 11), bouw 82 woningen (keuze kleur en materialen) Rijnzichtstraat 12, bouw berging Merenwijk (Kiekendiefhorst e.o.), aan brengen buitengevelisolatie tegen de kop- gevels van 5 flatgebouwen Nieuwstraat 27, aanbrengen dakkapellen (voor- en achtergevel) Besjeslaan 2, bouw schuurkas Aalbesseplein 11plaatsen erfafscheiding Aalbesseplein 12, plaatsen erfafscheiding Telderskade 4, wijzigen dakkapel Waldeck Pyrmonstr. 40, maken dakop- bouw Driemasterwal 57, plaatsen van een dak kapel Hoge Rijndijk 330, verbouwing Herengracht 72, verbouwing Rijnsburgerweg 124, bouwen verdieping op bestaande aanbouw Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10,00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voor telefonische in lichtingen en aanmelding voor het spreek recht kunt u bellen met telefoonnummer 254543 b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening Voorbereidingsbesluiten In kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72 liggen voor een ieder ter inzage de besluiten van de gemeenteraad van 3 fe bruari 1986, nrs. 312, 12 en 23, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van resp.: 1het bestemmingsplan de Hallen voor wat betreft de op de tekening nr. 31 ST 9279 met een balletjeslijn aangegeven gebie den; 2. het bestemmingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959, zoals met een balletjes- lijn is aangegeven op tekening nr. 50 ST 9287; en 3. de vaststelling van een stadsvernieu wingsplan voor de Zeeheldenbuurt en een bestemmingsplan voor de Waard wordt voorbereid voor het gebied De Waard, voor wat betreft het gebied dat wordt be grensd dopr de Zijlsingel, de Nieuwe Rijn, het Rijn-Schiekanaal en de Oude Rijn en dat met een stippellijn is aangegeven op tekening nr. 34 ST 8964. Voorbereidingsbesluit politiebureau c.a. In de Pieterswijk Hierbij wordt bekend gemaakt dat de ge meenteraad op 3 februari 1986, raadsvoor stel 15, heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Pieterswijk, voor wat betreft de lokatie Poli tiebureau c.a. in de omgeving Nieuwsteeg/ Zonneveldstraat/Langebrug, zoals is aange geven op de tekening 11 ST 9284 binnen de sterretjeslijn. Dit bestemmingsplan ligt overi gens thans nog ter eindbeoordeling bij de Kroon. Het voorbereidingsbesluit, heeft behoudens de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een geldingsduur tot 30 ja nuari 1988. Het voorbereidingsbesluit beoogt o.a. de realisering van bouwplannen mogelijk te maken in afwijking van het be stemmingsplan Pieterswijk met toepassing van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en tevens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bij het van kracht worden van genoemd bestemmingsplan. Het besluit en tekening liggen voor een ieder in kamer 241 van het Stadsbouwhuis,. Lan gegracht 72 te Leiden vanaf woensdag 12 februari 1986 ter inzage. Milieu Hinderwet Ontwerpvergunnlng Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de volgende inrichting vergunning te verlenen: Stevenshofjespolder, ten zuid-oosten van de A44, biologisch reinigen van grond m.b.v. landfarmingsprocessen (Heidemij Uitvoering b.v.) Deze ontwerp-vergunning en alle daarop be trekking hebbende stukken liggen ter inza ge: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 21 februari '86 in het Informatiecen trum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp- vergunning kunnen tot 21 februari 1986 schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders worden ingediend door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die op de opènbare zitting bezwa ren heeft ingebracht - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437. Met deze advertentie wil SIRE in samenwerking met Ojpp dit blad het gebruik van Klare Taal bevorderen. "1**" Heras Hekwerk B.V. is als leverancier en montageorganisatie het toonaangevende bedrijf in binnen- en buitenland op het gebied van afrasteringen, poorten en beveiliging voor elk denkbaar projekt, mede door haar innovatief beleid en marktgerichtheid. In Nederland werkt Heras deels via regiovestigingen volgens de franchiseformule. Om de verdere uitbreiding van onze aktiviteiten in de provincie Zuid-Holland ook montage- technisch mogelijk te maken, zoeken wij op korte termijn t.b.v. de vestiging Heras Hekwerk Leiden: woonachtig in Leiden en/of omgeving. Zij zullen worden belast met de plaatsing van Heras hekken en poorten voor industrie, overheid,sport en rekreatie. De ploeg krijgt van Heras een gedegen training in de praktijk, zodat de montage overeenstemt met de kwaliteit van onze produkten. Hekken maken is Heraswerk Leeftijd tot max. 35 jaar Militaire dienstplicht vervuld Personen met ervaring in montage genieten de voorkeur. Heras Hekwerk biedt een afwisselende baan, met een goed inkomen, plezierig en kollegiaal werkklimaat in een gezond en groeiend bedrijf. Uw geschreven sollicitatie kunt u richten aan Heras Hekwerk Leiden, Postbus 67, 2300 AB Leiden t.a.v. de heer J.A. De Cocq van Delwijnen. Tel. informatie na 18.00 uur 04183-3016. 2300 AB LEIDEN, postbus 67, tel. 071-314418. Vanaf 67% Premie A-hypotheek. 15 Jaar zekerheid DE EKEN HUIS BANK De Heer Kantonrechter te Al phen aan den Rijn heeft bij be schikking de dato 21 januari 1986 aan Herman Christoffel van Leeuwen, geboren te Al phen aan den Rijn op 7 augus tus 1966, wonende te Alphen aan den Rijn, Jacob Catsstraat 20, handlichting verleend tot het uitoefenen van een boom- kwekerijbedrijf, omvattende de teelt van en de handel in boomkwekerijprodukten, het aangaan van alle overeen komsten tot dit bedrijf betrek kelijk en de ontvangst van, de uitgave van en de beschikking over zijn inkomsten, een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inachtne ming van het bepaalde in arti kel 235 van het Burgerlijk Wet boek. Wij geven een goede prijs voor uw oude schaatsen bij aankoop van nieuwe. Grote sortering In alle soorten schaatsen. Wij slijpen alle soorten schaatsen op de allernieuwste machines.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18