Geesink komt met leerplan Fiscus tracteert op flinke naheffingen Alleen Jan Ykema nog mee naar Japan Kessler bij Köln Van Kempen weer steviger aan kop Gesprek KNVB en Filmnet Artamonova spaart zich VRIJDAG 7 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 11 Steun van de IJF UTRECHT (GPD) - Anton Gee sink mag als een autoriteit op judo- gebied in vrijwel alle landen ter wereld met passende egards wor den behandeld, door de Judo Bond Nederland heeft hij zich altijd mis kend gevoeld. De moderne opvat tingen van de Utrechtse gigant, die in de begin zestiger jaren als een vorst over de dojo regeerde, heb ben zelden een gewillig oor gevon den bij de officials van de JBN. Toch zal het niet lang meer du ren of zelfs het starre Nederland maakt een knieval voor de afwisse lend in Gameren en het Oostenrijk se Elmau wonende ex-wereld- en Olympisch kampioen. Geesink kreeg, sinds hij voorzitter werd van de commissie 'Opleiding en Ver spreiding' van de Internationale Judo Federatie, min of meer de be zem in de knuisten gedrukt. Tijdens de onlangs in Tokio ge houden hoofdbestuursvergadering van de I.J.F. werd een door Gee sink gelanceerd Raamwerkplan, waarin een aantal revolutionaire vernieuwingen is opgenomen, zon der tegenpruttelen aanvaard. „Het werd zelfs een hamerstuk, ik was er een beetje door ontroerd", deed Geesink gisteren tijdens een pers conferentie in Utrecht uit de doe ken. Het volledig uitgewerkte leer- plan-Geesink zal in boekvorm en op video-cassette in oktober, wan- rieer in Maastricht de wereldkam pioenschappen voor dames aan de gang zijn, worden gepresenteerd. „Zie het als een richtsnoer, een ad- KEULEN (ANP/SID/DPA) - Georg Kessler, die van 1964 tot 1970 bondscoach was van de KNVB, is met onmiddellijke ingang als trainer benoemd bij 1. FC Köln. De 53-jarige Kess ler, die laatstelijk werkzaam was bij Olympiakos in Grieken land, wordt in Keulen de opvol ger van Hannes Löhr, die giste ren ontslag nam toen duidelijk werd dat zijn contract aan het einde van het seizoen niet zou wofden verlengd. Kessler zal vandaag aan de selectie van 1. FC Köln worden voorgesteld, waarna hij s' mid dags de eerste training zal lei den. Zaterdag zit Kessler al op de bank bij de uitwedstrijd te gen koploper Werder Bremen. Kessler heeft een contract gete kend tot 30 juni 1987. Het ver trek van Löhr, die drie jaar ge leden Rinus Michels in Keulen opvolgde, is het tweede voortij dige van dit seizoen en het 33 e sedert de oprichting van de Bundesliga in 1963. Op 21 no vember van het vorig jaar ont sloeg Hannover 96 Werner Bis- kup als trainer. Het wordt de tweede maal dat Georg Kessler in de Bonds republiek bij een club werk zaam is. Van 1974 tot 1977 was hij trainer van Hertha BSC. In Nederland was Georg Kessler na de KNVB werkzaam bij Sparta, PEC en AZ 67. vies aan de 124 bij de I.J.F. aange sloten landen. Geen land is ver plicht mijn leerplan serieus te ne men, maar ik schat dat er toch wel zo'n honderd behoefte aan heb ben", stelt Geesink, die een aantal punten opsomt waar de komende tijd hard aan wordt gewerkt. „De integratie van vrouwen in alle functies binnen het judo, het is toch te gek dat 99 procent van de scheidsrechters en bestuurders man is; aandacht voor de gehandi capte judoka; het invoeren van ge kleurde judopakken om het de toe schouwer eindelijk eens duidelijk te maken wie wie is; het verande ren van het I.J.F.-embleem in de vijf kleuren van de olympische rin gen. Verder streeft Anton Geesink naar een scheiding tüssen het tra ditionele judo en het hedendaagse. „Een kwaaie eigenschap is bij voorbeeld de manier van examine ren. De wachttijden tussen bruine band, zwarte band, eerste dan, tweede dan enzovoorts zijn veel en veel te lang. Bovendien moeten we af van het eenheidsworst-feno meen. Iemand die twee meter lang is moet je bij voorbeeld geen schouderworp aanleren; je hebt te maken met de groep recreanten, de minder validen, de topjudoka's. Kortom: streven naar specialisa tie". Een ander revolutionair onder deel van het leerplan-Geesink is de reglementswijziging, die de ex-ju doreus voorstaat. „Volgens de hui dige reglementen mag er niet wor den geduwd, terwijl juist duwen de essentie van judo is. Verder is het uit de tijd dat een ippon meer waard is dan, zeg, acht of tien ko ka's. Men zou de waarden van de uitgevoerde worpen gewoon bij el kaar op moeten tellen. Ach, er zijn nog zoveel technische dingetjes die ik graag anders zou zien. Of het me lukt om die er door te krijgen, weet ik niet. Zit ik niet zo over in hoor, ik ben wel gewend om tegen de stroom op te roeien". Behoedzaam poogt Geesink ove rigens een zoveelste aanvaring met Clubs in het oosten aangepakt ENSCHEDE (GPD) Voetbalverenigingen in Enschede, Hengelo en Oldenzaal hebben in de afgelopen maanden controle van de belasting gehad en moeten diep in de clubkas tasten om de opgelegde naheffingen te betalen. Andere sportverenigingen (niet alleen voetbal) in het gebied dat ressorteert onder de belastinginspectie Enschede, kunnen in de loop van dit jaar eveneens een bezoek van de fiscus verwachten. Geesink: "Ik ben gewend om tegen de stroom op te de Nederlandse bond uit de weg te gaan. „Zo heb ik een verzoek van de vakvereniging voor judoleraren, die in mij een cursusleider zagen, van de hand gewezen. Het zou be tekenen dat ik volgens mijn theo rieën te werk zou gaan en die stro ken nu eenmaal niet met die van de JBN. Maar als mijn leerplan in ok tober in boekvorm en op video band verschijnt en ik door de inter nationale federatie in de rug ben gedekt, dan komen de leraren na tuurlijk toch wel naar me toe. De bond zelf heeft niet eens een uitge werkt plan op papier staan". Geesink beweert er niet meer wakker van de liggen dat de Ne derlandse bond hem jarenlang links heeft laten liggen. „Jammer vind ik het wel. Al zou ik alleen maar eens een seintje krijgen waar uit ik kan opmaken dat ze weten dat ik besta. Maar de JBN heeft nooit bij mij aangeklopt", aldus de bijna tien jaar terug tot achtste dan bevorderde Geesink. De voormalige sportheld zegt zijn pappenheimers te kennen. „Het is geen onwil, hoor. Die men sen hebben alleen nooit leren den ken. Als je ze iets aandraagt, dan zeggen ze: 'ja, daar zit wel wat in'. Maar ja, al die tijd organiseer ik wel experimentele toernooien - met gekleurde judopakken, met andere spelregels - in West-Duitsland, Oostenrijk of Spanje. Ik neem in m'n eigen land niet eens het initia tief daartoe. Dat is toch verpilde energie, je wordt afgeblokt". Dat de verhoudingen tussen Geesink en de judobond niettemin zijn genormaliseerd, bewijst de op zet van een zogenoemd Jeugdjudo- festival, tijdens de krokusvakantie in het Utrechtse winkelcentrum Hoog Catharijne. Het plannetje is van Geesink, het district Midden Nederland neemt de organisatie voor zijn rekening. Van maandag 10 tot en met vrijdag 14 februari zijn er demonstraties, wedstrijden en tentoonstellingen in het over dekte boodschappencomplex, waarbij de schooljeugd wordt be trokken. Ter afsluiting van dit fes tival - het is de bedoeling er een jaarlijks terugkerende happening van te maken - is er zaterdags in sporthal Catharijne een groot aspi ranten-toernooi. De naheffingen betreffen melijk de door het exploiteren van kantines verschuldigde omzetbe lasting, alsook in enkele gevallen heffingen die voortkomen uit de loonsfeer. Ze belopen niet zelden tienduizenden guldens. De hoog ste naheffmg werd opgelegd aan de Sportclub Enschede met rond de 50.000 gulden. Elders in Enschede hebben voetbalverenigingen bedragen van 20.000 tot 30.000 gulden moeten be talen aan naheffmg uit de kantine opbrengst. Een Hengelose voetbal vereniging (BWO) moet 10.000 gul den nabetalen, hetgeen volgens de club voornamelijk te wijten is ge weest aan het feit dat er minder glazen bier uit een vat werden ge tapt dan door de fiscus als norm wordt gesteld. Dezelfde norm wordt ook in de horeca gehan teerd. De heffingen komen voort uit controles waarmee de belasting dienst in de zomer van 1985 is be gonnen. De onderzoeken strekken zich uit tot vijf jaar terug en zijn een gevolg van de indruk van de fiscus, dat sommige verenigingen in het bijzonder die met kanti nes tot dusver ten onrechte geen omzetbelasting betaalden. In 1979 kregen alle verenigingen in de onder de inspectie Enschede vallende regio bericht, dat ze belas tingplichtig zijn als ze een kantine runnen met een hogere jaaromzet dan 125.000 gulden. Over het alge meen komen de gerenommeerde clubs, die sportief gezien op rede lijk niveau spelen (hoofdklassers, eersteklassers en grote twee deklassers), alsmede de verenigin gen die in hun gemeente de enige van die tak van sport zijn, aan die grens. De kleine verenigingen krij gen in de regel met de fiscus niets te maken. De verenigingen werd in 1979 verzocht een jaaroverzicht in te zenden van de kantine. Wie boven de grens uitkwam, kreeg daarna een vragenlijst. Alle clubs die tot het invullen daarvan werden uitge nodigd, hebben aan dat verzoek voldaan. Er waren echter vereni gingen, die op dat moment bene- Bokskampioen geeft gebruik van doping toe NEW YORK (AFP) - De Ameri kaanse bokswereldkampioen in het zwaargewicht Tim Whiter- spoon heeft woensdag in New York bekend marihuana te hebben gebruikt voor het titelgevecht op 17 januari tegen zijn landgenoot Tony Tubbs. In het urine-monster van Whiterspoon waren sporen DEN HAAG (GPD) Yvonne van Gennip rekent er on danks de ziekte-perikelen van de voorbije periode op, dat ze het komende weekeinde tijdens het WK-toernooi in Den Haag in aanmerking komt voor een topklassering. De 21-jarige Haarlemse mikt achter titelhoudster Andrea Eh- rig en veelvoudig olympisch kampioene Karin Kania-En- ke, die in de residentie haar come-back maakt, op de bron zen medaille. „Alles hangt af van mijn sprint. Bij het EK in Geithus ging het goed op de 500 meter, maar daarna was het tijdens de trainingen in Davos weer een paar keer behoorlijk mis. Ik moet een goede sprint rijden, wil ik niet meteen op een te grote achterstand worden gereden", al dus Van Gennip, die in de strijd AMSTERDAM (ANP) - Vier wed strijden voor het einde heeft Ri chard van Kempen een belangrijke stap gezet op weg naar de verover ing van de KNSB-marathonbeker. De 20-jarige debutant uit De Hoef verstevigde gisteren op de Jaap Edenbaan in Amsterdam zijn lei derspositie aanzienlijk. Van Kempen eindigde voor 2500 toeschouwers na een vlakke race als derde achter Jos Niesten en Al- bert Bakker, terwijl zijn concur renten in het klassement steken lieten vallen. Ruud Christoffers, die het klassement veertien wed strijden aanvoerde, viel halverwe ge uit. Hij voelde de naweeën van een voorhoofdsholte-ontsteking en wilde zich niet forceren met het oog op de naderende wedstrijden op natuurijs. Hilbert van der Duim hield zich tijdens de wedstrijd op-- vallend rustig. Hij ondervond nog enige hinder van een rugkwetsuur en verkeerde in de veronderstel-' ling zijn slag te kunnen slaan in een massasprint. Daarin had hij geen ongelijk, maar vijf ronden voor het einde schoof hij onderuit. Van Kempen reageerde als door een horzel gestoken. Hij gaf zijn ploegmakker Rietveld opdracht aan kop van het peloton te gaan sleuren. Met een forse krachtsin spanning kwam Van der Duim nog wel terug, maar een plaats bij de eerste tien zat er niet meer in, waar door hij belangrijk puntenverlies leed. De zege ging naar Jos Niesten, de stayer uit Heemskerk, vorig jaar winnaar van de marathon op kunstijs in Alkmaar en van de 200 kilometertocht op de Rottemeren en derde in de Elfstedentocht, die aan het begin van dit seizoen aan kondigde uitsluitend nog op na tuurijs te starten. De 40-jarige tuin der, trainer van het gewest Noord- Holland, kwam naar de openings wedstrijd in Amsterdam kijken en was gelijk verloren. Hij hervatte de training en na zes wedstrijden was hij in Haarlem weer van de partij. De laatste weken vertoonde Nies ten een stijgende vorm als gevolg van de vele trainingkilometers die hij maakte voor de wedstrijden op natuurijs. om de derde plaats op het erepo dium vooral in de slag zal moeten met de andere twee Oostduitse deelneemsters (Sabine Brehm en Gabi Schönbrunn). Van Gennip heeft het geluk, dat de Russische Artamanova (derde in Geithus) en de Poolse Rys (zesde) hebben afge zegd voor Den Haag, omdat zij de WK Sprint laten prevaleren. Daar door zijn twee grote concurrentes weggevallen. Van Gennip zag gistermiddag nog wat pips om de neus, maar de technische en medische begelei ding verwacht dat ze morgen fit aan de start verschijnt. „Ik sta er beter voor dan vorig jaar, toen ik een week voor het WK buikgriep kreeg. Ditmaal openbaarde de griep zich veertien dagen voor het WK, zodat ik wat meer tijd heb ge had om te herstellen". In huize Van Gennip heeft men zich het afgelopen weekeinde boos gemaakt over insinuerende berich ten (via radioverslaggever Henny Ruckert), als zou haar ziekte en af wezigheid op het NK in Assen een voorwendsel zijn geweest om zich te sparen voor Den Haag. Boven dien werd er een verhaal, dat niet op feiten berustte, de wereld inge- slingerd als zou Van Gennip door De Nederlandse kernploeg bereidt zich ontspannen i de belangrijkste troef van Oranje. r op het WK in Den Haag. Rechts Yvonne i een verkeerd dopinggebruik ziek zijn geworden. „Ik vond het allemaal niet zo fris en leuk. Ik snap niet, hoe plotse ling zulke dingen over mij gezegd worden. Ik gebruik geen doping en ik had dolgraag aan het Neder lands Kampioenschap willen mee doen. Iedereen die mij een beetje kent, weet dat. Maar ik heb later begrepen, dat ze over mijn rug pro beren een controverse met Tjaart Kloosterboer uit te vechten". Volgens teamarts Maarten Koornneef is een griepaanval, zo als Van Gennip die heeft gehad, niet te voorkomen. „Zo iets is, wanneer het vlak voor een belang rijk toernooi plaatsgrijpt, frustre rend, maar niet uit te bannen. Uit oogpunt van preventie hebben de rijdsters al in een vroeg stadium een griepspuit gehad. Maar er zijn honderden griepvirussen, waarte- Het organisatie-comité van het wereldkampioenschap hoopt per dag op 5000 toeschouwers, maar verwacht er slechts 3000. Er wordt quitte gespeeld bij een bezoekers aantal van 3500 mensen per dag. In geval van verlies draaien de KNSB en de schaatsbaan De Uithof voor de kosten op. HAARLEM (GPD) - De schaats bond zal bijna zeker slechts drie sprinters naar het wereldkam pioenschap in Japan zenden. Van de vierde startplaats, waarop Ne derland recht heèft, wil bonds coach Henk Gemser afzien, omdat hiervoor geen geschikte kandidaat is. Op de snelle Haarlemse ijsbaan nam Jan Ykema gisteravond ruim vier punten afstand van nummer twee Hans Kaats. Vanavond verschijnt het achttal dat voor de selectiestrijd was gein- viteerd weliswaar nogmaals op de baan voor een 500 en 1000 meter, maar buiten Ykema hoeft niemand van hen op de reis naar Japan te rekenen. Gemser: „Het is vrij zin loos iemand zo'n verre en kostbare reis te laten maken als die geen kans heeft bij de beste twintig te eindigen. Zoals het er nu voorstaat zal ik daarom adviseren de vierde man thuis te laten". Alleen een buiteling van Ykema kan vanavond roet in het eten gooi en. Vastgelegd is namelijk dat de winnaar van de selectieduels auto matisch in de WK-ploeg komt. Daar valt niet aan te tornen, zoals Henk Gemser en het in Haarlem aanwezige BCK-lid Jan Charisius onderstreepten. Mocht Ykema on deruit gaan en zijn leidende positie verspelen, dan zal de Begeleidings Commissie Kernploegen hem als vierde rijder aanwijzen. In feite kan Jan Ykema dus niets meer gebeuren en zal hij naast na tionaal kampioen Geert Kuiper en Hein Vergeer, die zich tijdens het Nederlands kampioenschap recht streeks kwalificeerden, worden in geschreven voor het WK op 22 en 23 februari in Karuizawa. Wanneer de 22-jarige Fries vanavond op de been blijft scheelt dat de KNSB ruim tien mille, de kosten die ver bonden zijn aan het uitzenden van een schaatser naar Japan. Het scheelde gisteravond trou wens maar weinig of de schaats bond had al aan die uitgavepost vastgezeten, omdat Ykema tijdens zijn duizend meter op een blokje van de baanafzetting trapte. Hij hield zich in balans en evenaarde de 1.18,4, waarmee Hans Kaats tot dat moment het snelst was. Ykema: „Ik weet wel dat ik nage noeg zeker ben van het WK, maar ik wil gewoon niet vallen. Dat is een erezaak voor mij. Het vorig jaar ben ik een keer of zeven onderuit gegaan en dit seizoen nog helemaal niet". Vrijwel vlekkeloos verliep Ykema's 500 meter. Hij bleef als enige, handgeklokt, royaal onder de 39 seconden en zijn 38,6 bete kende een baanrecord. De 1000 meter werd in Haarlem ook nooit sneller afgelegd, ondanks de hin derlijke wind waarmee de schaat sers gisteren hadden te kampen. De kwaliteit van de ijsvloer gaf daarentegen geen enkele reden tot klagen. De totale selectieprocudere om vat zeven afstanden, want de drie onderdelen die gedurende de na tionale titelstrijd wel afgewerkt konden worden, blijven meetellen. Omdat het toernooi in Utrecht werd afgebroken is tevens de bepa ling vervallen dat iedere rijder het slechtste resultaat op zowel de 500 als 1000 meter mag wegstrepen. Voor Frits Schalij, die als enige all- rounder bij de Haarlemse sprin therkansing is betrokken, waren de kansen daarom al bij voorbaat minimaal. Hij miste in Utrecht wegens dis kwalificatie een 500-metertijd en zou dus nog slechts als vierde man aangwezen kunnen worden. Zijn 1000 meter was gisteren van te ma ger gehalte om van Gemser een gunstig advies te kunnen verwach ten. Schalij was precies een secon de langzamer dan Ykema en Kaats. Met veertig seconden blank kwam Schalij, die na een val in het voor seizoen huiverig werd voor de bochten, wel tot zijn beste seizoen- prestatie. Bij het samenstellen van de WK- ploeg zal de BCK vanavond volle dig op het oordeel van Gemser moeten afgaan, want geen van de officials zal het vervolg van de wedstrijd in Haarlem bijwonen. Voorzitter Dick van Zanten is op vakantie, terwijl Simon Smit en Jan Charisius verplichtingen heb ben bij het wereldkampioenschap voor dames in Den Haag. Charisius tilt daar niet zo zwaar aan. „Gem ser komt altijd met redelijke voor stellen", is zijn ervaring. Ook hy is trouwens van mening dat er niet per se vier sprinters naar Japan hoeven. „We verspelen er geen startplaats mee als die vierde man zich toch niet by de beste twintig weet te klasseren. En het scheelt ons ook een hoop geld". den de jaaromzet van 125.000 gul den zaten, doch daar later bovenuit stegen. Zij waren verplicht daar van melding te doen bij de fiscus en dat is niet in alle gevallen ge beurd. Belastingcontroleurs hebben dat ontdekt bij clubs tegen welke reeds zo'n vermoeden bestond. De resultaten van die onderzoeken hebben tot flinke heffingen geleid. Een woordvoerder van de in spectie Enschede benadrukte, dat ook andere takken van sport niet aan een bezoek zullen ontkomen. Het oog van de fiscus schijnt daar bij in het bijzonder te vallen op grote hockeyclubs en korfbalver enigingen (veelal typische familie clubs) met drukke kantines. Daar naast zullen verenigingen die met kantine-omzetten boven de grens uitkomen, maar nog geen controle hebben gehad, toch weinig kans maken de dans te ontspringen. „Ze komen allemaal aan de beurt", al dus de belastingdienst. van het stimulerende middel ge vonden. De Amerikaan bevestigde bij een persconferenetie dat hij na het bekend worden van het titelge vecht uit vreugde bij vrienden een marihuana-sigaret had gerookt. Hij ontkende dat het als stimulering zou zfin bedoeld. „Na het roken van zo'n sigaret wordt je juist vrij duf en dat kun je als bokser nou net niet hebben." Op de door de World Boxing As sociation bekend gemaakte ranglij sten, staat Whiterspoon nog steeds als wereldkampioen genoteerd. Op de lijst van uitdagers bij de half- zwaargewichten, waar de titel va- kant is, neemt de Nederlander Alex Blanchard de vijfde plaats in. DEN HAAG (ANP) - Komende maandag zullen vertegenwoor digers van Filmnet en de KNVB een gesprek hebben over de gerezen problemen rond de uitzending van voet balwedstrijden op de zondag middag. De KNVB laat zich vertegenwoordigen door drie bestuursleden van de sectie be taald voetbal, André van der Louw (voorzitter), Ton Harm- sen en mr. Jacques Hogewo- ning en hun advocaten. Na mens Filmnet zal directeur Pe ter Woodward het woord voe ren. Met name zal er gepraat worden over „het exclusieve recht, dat Filmnet verworven heeft voetbalwedstrijden op ie dere wijze op de televisie open baar te (doen) maken". Eerder deze week gaven de besturen van Ajax en FC Utrecht te kennen, dat de ca meraploegen van Filmnet in de betrokken stadions niet meer welkom zijn. Ajax nam deze stap omdat men ontdekt had, dat Filmnet opnamen van wed strijden naar het buitenland had doorverkocht, FC Utrecht wilde een vooruitbetaling. Filmnet blijft overigens ho pen, dat er deze week in het te verwachten contact tussen de de voetbalbond en FC Utrecht een bevredigende oplossing wordt gevonden voor de pro blemen, die er bij FC Utrecht waren gerezen, zodat uitzen ding van de wedstrijd FC Utrecht - Ajax zondag a.s. als nog mogelijk zal worden. Film net, dat alleen de KNVB als contractpartner erkent, hoopt voor vrijdagmiddag van de bond het groene licht te krij gen. DEN HAAG (ANP) - De beste Sow- jet schaatsenrijdster van het mo ment, Natalja Artamonova, ont breekt bij de wereldtitelstrijd all round van dit weekeinde in Den Haag. De nummer drie van de Eu ropese titelstrijd van Geithus spaart zich voor de strijd om het wereldkampioenschap sprint, over twee weken in Japan. Om dezelfde reden blijven de Noorse Höiseth, de winnares van de 500 meter bij het Europees kampioenschap, en de Poolse Erwina Rys aan de kant De lijst van deelneemsters: Australië: Karin Gardiner. Bondsrepubliek Duitsland: Angelika Hassmann en Slgrid Froschl. Canada: Nathalie Lambert, Natalie Gre- nier en Ariane Loignon; reserve Sylvie Daigle. China: Wang Xiu Li; reserve Zang Qing. DDR: Andrea Ehrig, Karin Kania, Gabl Schönbrunn en Sabine Brehm; res Carola Burger en Helke Schalling. Finland: Aila Tartia. Frankrijk: Marie-France van Helden; re serve Murlèlle Leyssieux. Japan: Seiko Hashimoto, Keiko Asao en Natsue Seki. Joego-Slavie: Bibija Kerla. Zuid-Korea: Kyung-Ja Lee en Hyun-Na ti Gennip, Marieke Kim. Nederland: SUm. Ria Visser en Petra Moolhuiaen. i serve Thea Limbach. Nieuw-Zeeland: Ans Kremer. Noorwegen: BJórg-Eva Jensen; Polen: Zofia Tokarczyk. Sowjet-Unie: Olga Plesjkova, Inga Gila- 7 Jelena Lapoega; reserve Svetlana Class; reserve Leslie Bader. Zweden: Annette Carlen en Lena Anders- son: reserve Rose-Marie Karlsson.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11