Theuns: 'Dit was klasse' Noordwijk maakt vrije val Zijn moment, ons verhaal! Everton onttroont Manchester United Lisse trekt opgaande lijn door Marken wint slag op het middenveld Wij houden u op de hoogte Quick Boys haalt Vogels neer LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 FEBRUARI 1986 DO/ST SPORT PAGINA 13 WOERDEN - Lisse heeft zaterdag de opgaande lijn, die vlak voor de winterpauze werd ingezet tegen Be Fair. doorgetrokken in de uitwed strijd tegen Sportlust. De twee deklasser won in Woerden ver diend met 0-3. Het was voor Lisse al direct raak. Henri van der Weyden kaapte na nauwelijks twee minuten spelen een terugspeelbal weg voor de in het nauw gebrachte Woerdense doelman en zette de bezoekers op een 0-1 voorsprong. De wedstrijd kon daarna niet meer stuk voor de mannen van Wim Eilander. Sport lust kwam er in de eerste helft ei genlijk niet meer aan te pas. Slechts éénmaal waren de Woer denaren gevaarlijk, maar tijdig in grijpen van de Lisser defensie (met een prima keepende Cock Kaak als betrouwbaar sluitstuk) voorkwam een tegentreffer. Aan de andere kant van het veld hadden Wim Diels, Henri van der Weyden en Arie Schalk nog wel kansen, maar het duurde tot de voorlaatste mi nuut van de eerste helft alvorens FC Lisse opnieuw kon scoren. Een handsbal van Sportlust bracht Geep van Rooyen op de penaltys tip: 0-2. Achterin bleek het bij Lisse ook na de hervatting goed te kloppen, al wist Sportlust een kwartier lang onrust te scheppen. Henri van der Weyden maakte aan alle onzeker heid een einde door een door Wim Diels opgezette aanval over de rechtervleugel met een fraai schot af te ronden: 0-3. Sportlust wist zich geslagen en Cock Kaak zorgde dat daarna ook de sporadische aan vallen werden afgeslagen. MARKEN - John Eelman noem de zichzelf na het 1-0 verlies van Noordwijk op het winderige Marken (kracht 7) een teleurge steld man. "En dan druk ik me nog zachtjes uit", voegde de Haarlemse oefenmeester er on middellijk aan toe. Eelman had dan ook alle redenen om somber voor zich uit te blikken aange zien zijn ploeg het bezoek aan het voormalige IJsselmeer-ei- landje moest bekopen met een vrije val op de ranglijst. Het meest geschokt was Eel man nog door het vertoonde spel van zijn ploeg, die tegen de voor malige koploper van 1B werkelijk geen moment de in druk wekte aspiraties op de titel te maken. Op alle fronten Wer den de Noord wijkers afgetroefd door hun Noordhollandse oppo nenten en alleen in de openings fase hielden zij nog enigszins ge lijke tred. In die periode kregen de gasten dan ook zowaar nog een drietal kansjes die evenwel door Klaas Vink, Gert Jan Bak ker en Ivan Hermans werden verprutst. Vervolgens was het uitsluitend Marken wat de klok sloeg en zak te Noordwijk, met uizondering van de defensie, naar een wel zeer bedenkelijk niveau. Waar dat aan lag, kon trainer Eelman naderhand niet aangeven, maar een feit was dat Noordwijk de slag vooral op het middenveld verloor. Kees Nulkes, Jos Smits, René van Hensbergen en Gert Jan Bakker werden door hun te genstanders afgetroefd. "Mijn middenvelders hebben een vrij laag bewegingsritme en voor hun was de harde wind dan ook een extra handicap", kon Eelman nog als excuus voor zijn falende pupillen aanvoeren. "Maar dat wil natuurlijk niet zeg gen dat ze zich dan ook op werk lust en karakter moeten laten af troeven". Wat zaterdagmiddag nadruk kelijk gebeurde, met als gevolg dat de thuisploeg een gigantisch overwicht kon opbouwen. Aan de laatste linie, met Wim Vink, Andries Wendt, Simon van Beve- ren, Sjaak Sluys en de excelle rende doelman Dick Dortmundt was het te danken dat het één richtingsverkeer op Marken aan vankelijk zonder gevolgen bleef. Met name na de doelwisseling, toen Marken het stormpje in de rug had, was de druk op het doel van Dortmundt hevig. Maar Wim Tol, Jan Cornells Boes en Dick Kaars hadden hun vizier bepaald niet op scherp staan waardoor doelpunten uitbleven en John. Eelman zelfs voorzichtig aan een 0-0 deling begon te denken. Marken was na drie nederla gen op rij evenwel gebrand op een overwinning en wilde van geen wijken weten. Vier minuten voor tijd, vlak nadat de onverzet telijke Sjaak Sluys licht gebles seerd had moeten .afhaken, kre gen de pupillen van trainer Dick Alberts de beloning. Martin Boes mikte de bal nadat hij zelf was gevloerd, op het hoofd van Dick de Groot die fraai inkopte, ter wijl de Noordwijkers Kees Nul kes en Wim Vink van nabij toe keken. Tot ergernis uiteraard 1 John Eelman. "Je zult mij niet horen zeggen dat die treffer niet verdiend was, maar op deze ma nier had die bal er natuurlijk nooit ingemogen. Nulkes Vink hadden in zo'n situatie niet mogen blijven staan, maar m ten op z'n minst de lucht in gaan om die De Groot te hinderen. Ty pisch een kwestie van onerva renheid". Onervarenheid die voor Noordwijk een kostbare neder laag tot gevolg had. Eelman: "Wil je meedoen in de titelstrijd dan mag je in dit soort partijen ge woon niet verliezen. Met een wedstrijd Quick Boys-I Jssel- meervogels op het programma weet je dat de kans groot is dal de concurrentie punten ver speelt en dat je daar van moei profiteren". Wat Noordwijk zaterdag duj nadrukkelijk verzuimde. Tot zaterdag had de achterhoede van IJsselmeervogels in veertien duels slechts acht goals tegen ge kregen. De vier treffers van de Kat- wijkers zaten trainer Ton Pronk dan ook hoog.'Mijn ploeg was on herkenbaar vandaal, stelde de oud-Ajacied. 'Zeker achterin wa ren ze er met hun hoofd niet bij. Zoiets kun je je tegen een ploeg als Quick Boys natuurlijk niet permit teren. Die jongens willen winnen, dat straalt van de ploeg af. Maar niet alleen de defensie faalde, ook de andere linies bleven ver onder de maat. We hebben de tegenstan der geen moment onder druk kun nen zetten. Feit is dan ook dat Quick Boys dik verdiend gewon nen heeft. We staan weer met beide benen op de grond, dat staat vast. Quick Boys-trainer Rob Theuns (Nee, ik heb nog geen andere club) vond niet dat de Spakenburgers gefaald hadden. Hij was van me ning dat de overwinning vooral het gevolg was van uitstekend spel van zijn eigen ploeg.Tk vond het klasse wat we hebben laten zien, merkte hij op.'We hebben een uitzonderlij ke wedstrijd gespeeld. Iedereen, niemand uitgezonderd. Dat IJssel meervogels kan echt wel voetbal len, vergis je niet. Ik vind het voor al belangrijk dat de opgaande lijn van voor de winterpauze is doorge trokken. Quick Boys begon de wedstrijd met de harde wind tegen. De eerste tien minuten werden gebruikt voor wat verkenningsacties, maar daar na sloeg de vlam ook meteen in de pan. Voorstopper Johan Jonker was daar verantwoordelijk voor. Vanaf ruim twintig meter mocht hij van de Spakenburgse defensie vrij uithalen. Zijn stuiterschot leek op het eerste gezicht niet onhoud baar, maar was dat voor doelman Maarten de Harder wel. Pas na ADVERTENTIE Hèt moment waar iedere sporter voor vecht. De overwinning, via een prima samenspel in het team, het uitschakelen van de tegenstander of het overtreffen van jezelf. Zijn moment, ons verhaal. Onze journalisten zijn erbij. Alert op een goed verslag van de wedstrijd, alert op de ontwikkelingen in de sport, alert op de achtergronden die zo bepalend zijn voor een topprestatie. Als u niets wilt missen neem dan 'n abonnement. Gewoon even de bon invullen en opsturen naar het Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden of bel 071-144941. Ja, Ik wil uw krant. 3 7 weken op proef voor ƒ25,- Kwartaalabonnement 67,45 Ik krijg hem eerst twee weken gratis. twintig minuten kwam IJsselmeer vogels tot de eerste serieuze tegen stoot. De verder onopvallende Jaan de Graaf schoot toen net naast het door Theo Guyt verde digde doel. Henk de Jong, de andere Spa kenburgse spits, was degene die zijn ploeg verrassend op gelijke hoogte bracht. In een periode dat de Vogels wat meer aan de bal wa ren, zonder overigens veel lijn in hun aanvallen te brengen, was het rechtsback Teun van der Plas die de gasten een handje hielp. Tien minuten voor rust wilde hij het le der terugspelen op doelman Guyt hetgeen hem niet al te best afging. De Jong profiteerde en Quick Boys leek aangeslagen. In spoor Frenk van der Kley, de gevaar lijkste Katwijkse aanvaller, zette zijn ploeg echter vier minuten later weer op het juiste spoor. Hij brak op links door, leverde een voorzet op maat af, die door linker vleugel verdediger Hans van der Plas kop pend werd afgerond: 2-1. Met wat meer mazzel had Quick Boys zelfs met een nog florissanter score kunnen gaan rusten. Door toedoen van Van der Kleij en Arie van Duyn was de bal in de Spaken burgse doelmond terechtgekomen, waar achtereenvolgens Kees van Rooyen en Mart van der Plas van dichtbij de kwaliteiten van De Har der beproefden. De sluitpost door stond de test glansrijk. In de tweede helft kwam IJssel meervogels in eerste instantie op zetten, waarbij het goede werk van laatste man Ruth van der Groep opviel. Quick Boys, nimmer spec taculair maar uiterst degelijk, ving de aanvallen rustig op en was via counters, meestal geleid door Floor van Duyn en Van der Kleij, veel gevaarlijker dan de opponent. Fraai Middels twee bijzonder fraaie goals sloeg de ploeg uiteindelijk één onoverbrugbaar gat. De eerste kwam op naam van Mart van der Plas, die halverwege de tweede helft, enkele meters buiten het vij andelijke strafschopgebied één vrije trap mocht nemen. De links benige technicus deponeerde bal steenhard in de linkerbovenhoek en zag enkele minuten later zijn voorbeeld gevolgd worden door Arie van Duyn. De hard werkende centrumspits ging achter een verre bal aan en versloeg eveneens De Harder van verre met een enorme spetter. IJsselmeervogels was verslagen en besefte dat terdege. Weliswaar waren de Spakenburgers in de res terende speeltijd één keer dicht bij 4-2, daar stond tegenover dat de thuisclub heel wat meet mogelijk heden had. Arie van Duyn liet een vrije schietkans ongebruikt, Van der Kleij raakte de paal en ver zuimde bij een volgende actie de score naar 5-1 te tillen. Het ver mocht de pret aan Katwijkse kant, vooral na het vernemen van het verlies van Noordwijk, nauwelijks drukken. Tevredenheid overheer ste, voor even althans. Theuns: We moeten er voor wa ken niet te snel tevreden te zijn. Volgende week is er weer een wed strijd. Reken maar dat er dinsdag keihard getraind wordt. CHRIS HARTMAN Werder Bremen voert HSV af in Bundesliga LONDEN (Reuter) - Op de 27e speeldag heeft Manchester United de eerste plaats in de En gelse eerste divisie af moeten staan aan titel verdediger Everton. De leider vanaf de eerste dag verloor gistermiddag met 2-1 van West Ham United, in een wedstrijd die rechtstreeks op de Engelse tv werd uitgezonden. Toch za ten er 22.642 mensen op de tribunes. Everton won zaterdag van Tottenham, via een treffer van Peter Reid die zijn rentree maakte met een juweel van een volley. Van de andere achtervolgers speelde Chelsea thuis ge lijk tegen Leicester (2-2) en verloor Liverpool met 2-1 van degradatiekandidaat Inswich. Werder Bremen, op eenzame hoogte, Bayern München en Borussia Mönchen Gladbach zijn overgebleven in de strijd om de Westduitse voetbaltitel. Hamburger SV, dat al zes punten op Werder achter lag, werd zaterdag door de Bremer ploeg zelf afgevoerd van de lijst van titelkandidaten. Werder won voor het eerst in tien jaar in het Hamburgse Volksparkstadion: 1-0. Bayern en Borussia wonnen hun uitwed strijden met wat ruimere cijfers, maar ont moetten dan ook minder aansprekende tegen standers, recpectievelijk Hannover (0-5) en Saarbrücken (1-3). De uitbeurten van de top- ploegen zorgden voor enige opmerkelijke toe schouwers aantallen. In totaal bezochten het afgelopen weekeinde 191.000 kijkers de duels in de Bundesliga, meer dan het dubbele dan bij de returns. HSV-Werder (44.000 klanten) en Hannover-Bayern (57.000) scoorden het hoogst. De trainerswissel bij Anderlecht, waar Arie Haan Pol van Himst kwam vervangen, heeft tot nu toe duidelijke gevolgen gehad. De titel verdediger won gisteren de derde wedstrijd onder leiding van de Nederlander overtuigend met 3-1 van Mechelen. Leider Club Brugge is sinds de indiensttreding van de vroegere Ne derlandse international bij Anderlecht, van slag. De ploeg van Henk Houwaart verspeelde verrassend een punt bij Beveren. Aan de staart van de ranglijst boekte alleen RWDM puntenwinst. In Molenbeek werd Beerschot op 1-1 gehouden. Lierse, 1-4 tegen Cercle Brugge, en Waterschei, 0-2 tegen Ant werp, zagen de Brusselse formatie daardoor naar de zestiende plaats klimmen. In de strijd om de UEFA-Cup plaatsen leed de nummer dne op de ranglyst, AA Gent, een duidelijk nederlaag bg Kortgk (4-0) en ver speelden Standard, tegen Waregem (1-1), en Beerschot, 1-1 tegen RWDM, een punt. KATWIJK - "Tien, tien, tien", klonk het vanaf de tribunes op Nieuw Zuid na de vierde goal van Arie van Duyn die van tegenstander IJsselmeervogels een kansloze ploeg maak te. Het gezang "olé, olééé", was vervolgens tot ver in de duinen te horen. En waarom ook niet, Quick Boys telt na de 4-1 overwinning op IJsselmeervogels weer mee in het zater dagvoetbal. De tweede plaats op de ranglijst plus de koppositie in de strijd om de tweede periodetitel zeggen wat dat betreft voldoende. Frenk van der Kley heeft gescoord en viert feest met Hans van der Plas (5) en Arie van Duyn. (fetoRm bmaw VALKENBURG - Het was za terdag niet hélemaal duidelijk of de feestvreugde nu het grootst was in Valkenburg, waar vierdeklasser Valken'68 afrekende met koploper Berkel (3-2), of in Vlaardingen, waar Sleutels dankzij de winst van Valken en de eigen overwin ning (0-1) op de leiderspositie terecht kwam. Ook Voorscho ten kwam tot winst. Jodan Boys werd met 3-1 geklopt. Valken'68 - Berkel 3-2 Wil Henskens had de voetbal- loze maanden gebruikt om een paar wijzigingen in zijn ploeg door te voeren. Wijzigingen die op grond van de resultaten ook wel nodig waren. Het leverde een extra gemotiveerd Valken op, dat tegen de koploper al snel op een riante voorsprong kwam. Mark Duindam opende de score, waarna Wim Haze- noot en Theo van Rijn zorgden voor een 3-0 ruststand. Berkel vocht na de hervat ting goed terug, maar liet daar door nog al wat steekjes vallen in de verdediging zonder dat Valken helpt Sleutels aan leiding Valken verder kon profiteren. De bezoekers kwamen vlak na rust op 3-1 door een fout van de Valkenburgse defensie, die in de slotfase ook nog een tweede tegentreffer toeliet: 3-2. Vlaardingen - Sleutels 0-1 Berkel heeft nog een inhaal wedstrijd tegen Zevenhoven op het programma staan en kan bij winst Sleutels weer op de ranglijst inhalen, maar voorlo pig staat de Leidse debutant dankzij de voorspoedige ont wikkelingen van zaterdag fier op kop. De winst kreeg al vroeg gestalte toen Robert van der Mark de bal op de eigen speel- helft onderschepte en naar Ro nald Guldemeester afspeelde. Guldemeester vond Leo Kom peer, een oude bekende van de Vlaardingers. Kompeer had na melijk in de eerste ontmoeting tussen beide ploegen al vier keer doel getroffen en was ook nu de afmaker: 0-1. Na de rust werd Vlaardingen nog erg ge vaarlijk, maar mede dankzij het goede optreden van keeper Groenendijk gingen de punten naar Sleutels. Voorschoten - Jodan Boys 3- 1 De thuisploeg liet Paul Mar tens en Louis Veldhuis op het middenveld debuteren in het duel met Jodan Boys. Voor schoten kwam voor rust aan de leiding dankzij een voorzet van Wim van Luyk, die door Lex van Scheijndel werd ingekopt. Van Scheijndel liet zich ook na de hervatting niet onbetuigd. In de tweede helft tekende hg voor 2-0 en 3-0. Het slotoffen- sief leverde Jodan toch nog een tegentreffer op van de voet van Peter Vergeer. Vlak voor tijd stuurde arbiter Steenwgk Gou denaar Merlijn uit het veld we gens aanmerkingen op de lei ding. Katwijk glijdt uit tegen Rijsoord: 1—3 SASSENHEIM - De regionale ver tegenwoordigers in de zaterdag derdeklasse hebben de competitie niet erg succesvol hervat. Alleen Ter Leede wist een puntje te pak ken tegen het hoger geplaatste Ly ra (1-1), terwijl Katwijk op eigen terrein onderuit ging tegen Rijs oord (1-3) en SIZO in West I de da lende lijn niet kon onderbreken te gen het bezoekende VEW: 0-1. Ter Leede - Lyra 1-1 De Sassenheimers namen het initiatief en de jongelingen in de ploeg, onder wie de debuterende Leon van Leeuwen, lieten zich niet onbetuigd. André van Bladel had na zes minuten spelen al direct een goede scoringskans, maar de bal belandde in het zijnet Even later was het wel raak toen verdediger Nico Kuyt mee naar voren kwam en doelman John van der Zwan kansloos liet. Na de hervatting werd Lyra feller en moest Pieter Idenburg herhaaldelijk ingrijpen bij gevaarlijke acties van de ploeg uit De Lier. Idenburg slaagde er lange tijd in om zijn doel leeg te houden, maar zeven minuten voor tijd was hij kansloos bij een schot van Ton Solleveld: 1-1. Katwijk - Rijsoord 1-3 „Ik heb behalve die doelpunten dan, bij ons geen fout kunnen ont dekken", Katwijk-trainer Peter Ciere wist dan ook geen verklaring te geven voor de forse nederlaag van zijn manschappen. Rijsoord kwam al snel op een 0-2 voor sprong en de thuisploeg had wei nig verweer. Amerik van Duiven voorde miste een strafschop, maar de attent ingelopen Jack Hoogka mer zorgde ervoor dat het leer als nog in het net terecht kwam. In de tweede helft bleef Katwijk aan dringen, waardoor Rijsoord's snel le spits andermaal veel ruimte kreeg en de eindstand op 1-3 kon bepalen. SIZO - VEW 0-1 In Hillegom waren de verwach tingen weer wat aangescherpt nu Eltjo Vijn en Peter Bol hun rentree in de selectie van trainer Kalkman maakten. SIZO, dat voor het eerst in maanden blessurevrij was, vormde echter nog geen eenheid en kon geen antwoord vinden op de vroege openingstreffer van VEW. Bol en Vijn hadden met na me na de thee nog enkele kansen, maar die werden niet benut: 0-1.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13