Kerk in 'Rijnsoever' voor hele wijk Katwijks oude Andreasdraagt zijn steentje bij Morgen 'Zondag Werelddiakonaat' ZATERDAG 1 FEBRUARI 1986 GEESTELIJK LEVEN PAGINA 11 KATWIJK - Eind maart-begin april zal in Katwijk aan Zee de vijfde hervormde kerk (alvast tot 'Maranathakerk' ge doopt) in gebruik worden genomen. Aan het eind van deze maand wordt het complex opgeleverd en men heeft dan nog een maand voor de inrichting. In de nieuwe, nog niet voltooide wijk 'Rijnsoever', waar deze kerk staat, gaan twee predikanten werken. Het aantal predikants plaatsen zal daarvoor van acht op tien worden gebracht. Zo mogelijk in de loop van dit jaar, maar voor zitter Bloot van de kerkvoogdij is wat dat betreft nog wat voorzich tig. Hij laat dit mede afhangen van de blijvende goedgeefsheid van de gemeente, "want die moet ons, fi nancieel gezien, daartoe in staat stellen". Die twee predikanten zijn ook nodig met het oog op de bestaande verhoudingen binnen de hervorm de gemeente van Katwijk aan Zee, waar volgens jonge traditie even veel predikanten van hervormd- gereformeerde als van confessio nele inslag werkzaam zijn. Als aan dat evenwicht nou maar niet wordt getornd, kunnen de twee richtin gen redelijk met elkaar overweg. Zowel deze specifiek hervormde kerkbouw als de dubbele opvoe ring van het aantal predikants plaatsen is zeldzaam geworden in kerkelijk Nederland. Architect van het nieuwe cen trum in 'Rijnsoever' is de gepensio neerde adjunct-directeur van Ge meentewerken Meijvogel. Hij heeft het liever over 'cen trum' dan over 'kerk'. Het idee om het 'Maranathakerk' te noemen komt dan ook zeker niet van hem. Bij zijn opzet is hij er helemaal van uitgegaan, dat de kerk de hele week door kan worden gebruikt. "Het gebouw kan een veel groter gebied bestrijken dan de kerkelij ke gemeente alleen. Sociaal ge sproken is het méér dan kerk. Een aantrekkingspunt voor de hele wijk. Dóórop is het plan geba seerd". Geen trappen - De kerkzaal krijgt 500 zitplaat sen. Geen banken maar stoelen, zo dat de ruimte beweeglijk blijft en ook voor andere doeleinden ge schikt is. Dat geldt ook voor het podium met de verplaatsbare preekstoel. Vijf zalen omringen de kerk ruimte. Eén ervan kan bij de kerk zaal worden getrokken, wat de ca paciteit met 200 zitplaatsen ver groot. Een andere zaal kan dienen als condoleantieruimte bij een mortuarium dat, geheel geschei den van de kerk, een eigen ingang heeft. Grootte en ligging - met gar derobe en keuken bij de hand - maken van de hal een ideale ont moetingsruimte met alle gelegen heid voor grote recepties. Doordat het systeem van vloer verwarming is toegepast, wordt het oog niet gehinderd door radia toren overal. Trappen ontbreken eveneens, zodat mindervaliden ge makkelijk kunnen binnenkomen. Ook in de sanitaire voorziening is daarmee rekening gehouden. In de kerkzaal is ruimte voor een staand orgel. De kerkvoogdij is er over bezig wat dat moet worden. De aanneemsom van het hele complex is ruim 1,75 miljoen gul- door S. J. de Groot den. Een fors deel daarvan heeft hervormd Katwijk aan Zee al opge bracht. Uit 1924 De gedachte om ook de jeugd bij deze kerkbouw te betrekken heeft haar uitwerkingniet gemist. Zo kwam de jeugdvereniging 'Sha lom' - waarvan A. de Jong voorzit ter is - op het idee een bouwplaat van de Oude Kerk aan de Boule vard te laten maken en de op brengst van de verkoop geheel voor 'Rijnsoever' te bestemmen. Men vond een plaatselijke bank bereid, het projekt te financieren. 'Shalom' kwam op het spoor van een technisch tekenaar in Veenen- daal - L. Boom, getrouwd met een Katwijkse -, die met succes al een paar bouwplaten van Veenendaal- se kerken had gemaakt. De Jong: "Toen we die zagen, wisten we dat we goed zaten. Veel medewerking hebben we gekregen van het genootschap 'Oud-Kat wijk'. Dat stelde de originele bouwtekeningen van de Oude Kerk uit 1924 beschikbaar. In dat jaar kreeg de kerk haar tegenwoor dige vorm. We hadden natuurlijk ook foto's, maar die zijn alleen niet Voldoende om zo'n bouwplaat pre cies naar de juiste verhoudingen te ontwerpen. Er zijn zelfs metingen aan de kerk voor gedaan". (De Oude Kerk is minder oud dan men zou denken. Vóór 1924 was ze een eenvoudig zaalkerkje, dat lange tijd als pakhuis is ge bruikt. De Nieuwe Kerk met haar massale capaciteit was toen vol doende. In '24 werd de Oude in eer hersteld. Een complete verbou wing veranderde haar tot de kruis kerk van nu). riaal. Maar met schaar, stanleymes, liniaal, pincet en hobbylijm en vooral met goed nadenken vóór el ke handeling kom je een heel eind. Toen ik het laatste nummer had verwerkt en het godshuis tot en met de haan was voltooid, kwam ik zowaar een steunbeertje tekort aan een uitbouw bij het koor. De ont werper zal ik niet van dit manco verdenken. Het zal met alle afval wel in de prullenmand terecht zijn gekomen. Maar voor wie zoveel be ren heeft geknipt en gelijmd moet het geen moeite zijn er zelf een bij te maken. Kleuren Wat de ontwerper wél aan de bouwer overlaat, is de nadere kleu ring van het geheel. De kleuren van deze witte kerk - van daken, daklijnen, omtrekken, goten, raamtraceringen, deuren, muurankers enzovoort - moeten extra worden aangezet om het wit beter te laten uitkomen. Boven dien is de 'natuurlijke' kleur van de kerk, nog afgezien van de vervui ling, anders dan het steriele witj van het papier. Dus moet ook daar Werelddiakonaat. In aansluiting op het stukje over het Werelddia konaat op deze pagina kan nog worden gemeld, dat het gerefor meerde diakonaat dit jaar ruim 200 projekten en programma's in de Derde Wereld en in Oost- en Zuid- Europa wil steunen. Het gaat hier bij vooral om hulp bij de opbouw van het diakonaat ter plaatse en aan diakonale instellingen (tehui zen voor gehandicapten, wezen en bejaarden), vluchtelingen, maat schappelijk werk, landbouwvoor lichting, medische zorg en onder wijs. Tien deskundigen uit Neder land helpen de kerken bij al deze activiteiten. Ook steunt het bureau in Leusden kerken in hun verzet tegen schending van de mensen rechten en mensen die gevangen zitten om hun overtuiging én hun familieleden. Vorig jaar ontving het gerefor meerde werelddiakonaat ruim f13,5 miijoen. Met ruim f 12 mil joen konden alle projekten van 1985 worden uitgevoerd. Een schrijvende hand wil ook wel nieuwe centrum in 'Rijnsoever' was blijft mooi strak onder de verf. Een bouwplaat is, naar mijn smaak, pas goed als de fantasie van de maker ook nog een kans krijgt. Zo heb ik binnen de afscheidings muur rond de kerk een gazonnetje met grintstrooKjes aangelegd. Dat is leuker dan die kale bestrating. Misschien een tip voor een groen- vriendelijke kerkbestuurder... Ontspanning 'Shalom' wilde het eerst bij een oplage van 500 bouwplaten laten, maar toen de vraag meeviel wer den het er al gauw 1000. Voorzitter De Jong heeft er een paar extra in elkaar gezet voor mensen die de kerk op deze manier graag in hun huiskamer hebben maar er zelf geen kans toe zagen. 'Zo'n bouwsel is toch weer heel anders dan een foto". Hij zou graag door de voorraad heenkomen voor dat het kerkcentrum in 'Rijnsoe ver' wordt geopend. De plaat kost maar f7,50 en is verkrijgbaar op het kerkelijk bureau aan de Voor straat. De papieren kerkbouw garan deert knutselaars menig uurtje ontspanning, hoewel sommige on derdelen de onervaren maker een blos van spanning op de wangen kunnen bezorgen. Vingers zijn bij dat 'creatieve' gepriegel altijd te grof en één verkeerde beweging kan onherstelbare schade aanrich ten. Vooral de talrijke steunberen (in wel vijf soorten), de daken en de torenbekroning dagen de bouwer uit tot uiterst nauwkeurig omgaan met het - niet al te stevige - mate- 'Shalom' verdient een plu haar idee om de oude Andreas' - zo karakteristiek voor heel Katwijk aan Zee - op die manier te betrek ken bij de nieuwe 'Maranatha'. In het verleden ligt het heden, zei schrijver Bilderdijk al. De kerk van 'Rijnsoever' mag dan in geen énkel opzicht kenmer kend zijn voor Katwijk, ze is in lie opzichten wel nuttig. En dat is een kenmerk van déze tijd. derlandse Evangelisch-Lutherse Kerk bezocht, had ook een ont moeting met leden van de her vormde en gereformeerde synode- besturen. Dat hield verband met het eventueel meedoen van de lu- thersen aan het samen op weg gaan van hervormden en gereformeer den in dit land. Staalsett sprak van een 'historisch moment in de ge- voor^ schiedenis in mijn kerk'. Leiden. Morgenmiddag om half 5 is er in de Lodewijkskerk (Steenschuur) een gregoriaanse vesper ter gelegenheid van het ker kelijk feest van de 'Opdracht des Heren in de tempel' (Maria Licht mis). De Schola Gregoriana Lug- dunensis verzorgt de zang. Pastoor A. Vreeburg verricht de liturgische handelingen. De nieuwe 'Maranathakerk' in de wijk 'Rijnsoever'. In de kerken die zijn aangesloten bij de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen wordt morgen gecollecteerd voor het Werelddiakonaat. Het thema voor deze zondag is: 'Gaven delen - wereldwijd'. Dat is ook het thema waarvoor de organisaties van zen ding, werelddiakonaat en ontwik kelingssamenwerking van de deel nemende protestantse kerken en de Oud-Katholieke Kerk de ko mende anderhalf jaar aandacht vragen. Eindredacteur Bert van Schaik van het blad 'Diakonia': "Geven met de ene hand en ne men met de andere hand past niet bij het beeld, dat de apostel Paulus schetst van het ene lichaam met de vele leden. Van werkelijk delen is pas sprake als wij ook ontvanger willen zijn. Dat betekent rechtvaar dige prijzen voor exportprodukten uit de Derde Wereld. En ook dat we open willen staan voor de verhalen van mensen uit die wereld en leren hun ervaringen, van hun ma- van kerk-zijn in hun situatie. Iets leren ook van hun omgang met "Werelddiakonaat is samenwer ken met kerken en christenen in de Derde Wereld en in Oost- en Zuid- Europa bij hun inspanningen voor vluchtelingen, voor mensen die ge vangen zijn genomen of worden gediscrimineerd, voor sociaal op bouwwerk, voor diakonale instel lingen en voor de onderlinge hulp verlening. Als christenen worden we opgeroepen om elkanders las ten te dragen en zo de wet van Christus te vervullen". Het hervormde Werelddiakonaat alleen al heeft dit jaar een kleine f 10 miljoen nodig om alle toezeg gingen na te komen. Deze kerk koos in 1956 voor een landelijk bu reau voor werelddiakonaat. Op die manier kan gecoördineerd en met deskundigheid het werk worden Van dat bedrag betaalt men de hulpverlening, de projektbehande- ling (elk jaar zo'n 300 goedgekeur de en tientallen afgekeurde projek ten), de toerusting in eigen land en de publiciteit. Aan de laatste twee posten wordt 7 procent van de be groting besteed. Niet veel als men weet hoeveel bijeenkomsten wor den georganiseerd en hoeveel gra tis informatie beschikbaar is. Toch komen elk jaar weer plaat selijke diakonieèn voor de vraag te staan of niet andere hulpverle ningsorganisaties de voorkeur ver dienen boven het eigen werelddia konaat. Zonder iets af te doen aan de kwaliteit van die andere organi saties wijst het Werelddiakonaat op het belang van een eigen kerke lijk kanaal. Via de plaatselijke dia- konie en het landelijke werk heeft men deel aan de wereldomvatten de oecumenische beweging met haar wijdvertakte hulporganisatie. De voor 1986 gedane toezeggin gen worden dan ook 'verantwoor delijkheden' genoemd, "want het gaat om verantwoordelijkheid die we als gezamenlijke gemeenten en diakonieèn op ons hebben geno men". "Voor zieken, hongerigen en slachtoffers van rampen, onder drukking en geweld is het belang rijk dat wij, mensen in het rijke deel van de wereld, met hen willen delen". LEIDEN: Herv. Gem. Hoogl. kerk 10 ds. Pannekoek, mmv cantorij, 11.45 studen- tenekklesia; Marekerk 10 dr. Meijers, 5 ds. Bouman, Scheveningen; Marana- thak. (L. Morsweg) 10 ds. Veenstra; oe cumenische geloofsgemeenschap De Regenboog (Merenwijk) 9.30 ds. De Mey, 11.15 ds. De Mey en pastoor v. Well; Bethlehemk. (Driftstr.) 10 ds. Hor- tensius, ha, gez. dienst; Bevrgdingsk. (Montgomeiystr.) 10 ds. Rietveld, ha, 5 ds. Hortensius, ha; Vredesk. (Burggra- venl.) 10 ds. Nauta, ha, mmv jongeren koor; Waalse kerk (tijdelijk Rapenburg 6) 10.30 ds. Ribs; jeugdkapel Vredes- kerk 10; jeugdkapel Bevrijdingskerk 10. Wijk 'Stevenshof zie na geref. kerk. Acad. Ziekenhuis 9 rk. dienst, 10.15 ds. v. Beinum, ha. Diakonessenhuis elke zat. 10.30 rk. dienst, morgen 10.30 ds. v. 't Hof. Endegeest zie Oegstgeest. Geref. Kerk Vredeskerk zie herv. gem.; Petrak. (Surinamestr.) 10.30 dovendienst, hr. B. Bruining, zie ook Bethlehemkerk; Oude Vest 10 ds. Kramer, ha; Maranathak. zie herv. gem.; Bevrijdingsk. zie herv. gem.; bejaardenhuis Groenhoven 10 ds. Schouten, ha; Merenwijk zie herv. gem. Wijk. Stevenshof, gebouwtje 'Dijkhof (Rijndijk) 10 kand. mevr. Klip. Geref. K. Vrijg. (Herengr.) 10 ds. Houtman, 5 ds. Bijzet. Chr. Geref. K. (Steenschuur) 10 en 5 ds. Den Hertog. Geref. Gem. (N. Ryn) 10 en 4.30 ds. Boogaard. Geref. Gem. in Ned. (Bethl.kerk Driftstr.) 11.30 en 5.30. Evang.-Luth. Gem. (Hoogl. Kerkgr.) 10.15 ds. Mostert. Doopsgez.- Remonstr. Gem. (Lokhorstk. Pieters- kerkstr.) 10.30 dienst. Baptistengem. (O. Rijn 3) 10 ds. Bosveld, ha. Evang. Ge meenschap (Middelstegr. 3) 10 evang. Dikkes. Evang. gem. Merenwijk ('De Harlekijn', Regenboogpad 2) 11 rev. Da vid Morkin, A.dam. Zendingswerk Mid- dernachtsroep (Zoeterw.singel 21) 5 nam. Evangeliecentrum-Pinksterbew. J. Maasbach-Wereldzending (aula Noachstr. 2) 10 evang. Zijlstra, wo. 8 hr. D. Richards (Zijlsingel 2), vr. 8 jeugd- avond (Zijlsingel 2). Pinkstergem. (O. Vest 13) 10 evang. Joh. v. Wieringen. Le ger des Heils (hoek Vestestr./Groenes- teeg) 10 en 7. Nieuw-Apost. Kerk (H. Rijnd. 24): 9.30 en 4, wo. 8. Zevendedag-adventisten (Ontmoetingskerk Voorschoten) elke zat. 9.45 bijbelstudie, 10.45 predik dienst. Christelijke Wetenschap (Steensch. 6) 10.30. Genootschap der Vrienden (Quakers) 10.30 (Rapenburg 6). Kerk van J. Chr. v.d. Heiligen der L. Dagen (Brahmsl.) 9.30. 10.30 en 11.20. Oud-Kath. K. (Zoeterw.singel) zo. 10. Rooms-Kath. K. Haagweg zat. 7, zo. 9 en 10.45; Herensingel zat. 7, zo. 9.30 en 11; Rijndijk (Leiden-V.schoten) zat. 7. zo. 9.30 en 11.30; Steenschuur zat. 7, zo. 8.30, 10. 11.30, 6 en 7 (lot); Boshuizerka- de zat. 7, zo. 9.30 en 11; Lammenschans- weg zat. 7, zo. 9 en 10.30; Haarl.straat zat. 7, zo. 9.30,10.45 en 12.15; Merenwijk zie herv. gem.; H. Rijndijk (zie Zoeterwou- de). Raad van Kerken: elke di.av. 7-7.30 oecum. avondgebed in oud-kath. k. Zoe terw.singel. AARLANDERVEEN: Herv. Gem. 10 ds. v. Driel, 7 kand. Schuurman, Nieu- werkerk a.d. IJssel. Geref. Kerk 10 ds. Modderaar, 6.30 ds. Wilschut. Chr. Ge ref. Kerk 9.30 en 4 ds. Hofman, Ouder kerk a.d. Amstel. Rk Kerk zat. 7, zo. 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Adventskerk 10 ds. Klein Kranenburg, Ter Aar, 5 ds. v. Roon, Katwijk aan Zee; Kruiskerk 10 ds. Heijmans; Opstan- dingskerk 10 ds. v.d. Heiden; Nabij 10 ds. Bogers; Salvatorikerk 5 ds. Fern- hout, jeugddienst; G. Herderkerk 10 drs. Brombacher, 6.30 ds. Mulder; De Bron 9.15 ds. Nieuwenhuis, 10.15 ds. Ta- selaar, jeugddienst, 6.30 ds. Nieuwen huis; Ashram (Marsdiep) 10 ds. Mulder; Driehoorne 7 ds. Taselaar; Oudshoornse kerk 10 ds. Ter Bals; Sionskerk (Me teoorlaan) 10 en 6.30 ds. Ouwendijk. Ge ref. Kerk Mar.kerk 10 ds. Wilschut, 6.30 ds. Wigboldus, Voorburg; Salv.kerk 10 ds. Den Heeten, Hoofddorp, 5 dr. Fern- hout, jeugddienst. Geref. K. Vrijg. (aula chr. techn. school) 9.30 ds. Room, 5 ds. Mouissie. Ned. Geref. Kerk (school Wil- lemstr.) 9.30 ds. M. de Jong, ha, 4.30 kand. Mudde. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 ds. v.d. Meij, ha, wo. 7.30 ds. v.d. Meij. Oud-Geref. Gem. (Hooftstr. 240) 9.30 en 4. Bapt.gem. (Molenwerfstr. 1) 10 en 6.30 ds. Koekkoek. Bapt.gem. Noord (school Kalkovenw. 62) 10 hr. N. van Ge- meren, 6.30 ds. Bosveld. Volle-evang- .gem. ('De Ark', Pr. Hendrikstr. 54) 10 hr. B. Knoester. Pinkstergem. (school Batestein 16) 10. Leger des H. (Zonne weg 3) 10 en 7. Remonstr. Kring (Van Mandersloostr. 36) geen dienst. Rk Kerk: Bonifaciusk. zat. 7, zo. 9.45 en 11.30; Piusk. zat 7. zo. 9 en 10.30; De Bron zat. 7. zo. 9 en 11. BODEGRAVEN: Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Jansen, Gouda, 6.30 ds. v.d. Hoef; Salv.kerk 10 ds. v.d. Hoef. 6.30 ds. Wieman; Bethl.kerk 10 ds. v. Campen, Vlaardingen, 6.30 ds. Wisgerhof, A.foort. Geref. Kerk 10 ds. Elderman, 6.30 ds. v.d. Berg. Geref. K. Vrijg. (Ichthusk.) 9.30 ds. Mouissie, 4.30 ds. Room. Geref. Gem. (Stationsweg 17) 10 en 6.30 ds. Bac, 4 febr. 7.30 ds. Bac. Evang.-Luth. Gem. 10.30 ds. v. Beek. BOSKOOP: Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 ds. Vlasblom, 6.30 ds. v.d. Pol; De Stek 9.30 ds. G. de Jong. Geref. Kerk 9.30 ds. v. 't Hoff, 5 ds. De Jong. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 ds. Ribbers. Geref. Gem. 9.30 leesdienst, 7 ds. Boogaard. HAZERSWOUDE: Herv. Gem. 9.30 kand. Paul, A.foort, 6.30 ds. De Graaf. Geref. Kerk 10 ds. Ribberink. 5 ds. Czi- ria, beiden Rijnsburg. Rk Kerk: dorp zat. 7, zo. 9.30 en 11.30; Anker zat. 7, zo. 8.45 en 11.15; Rijndijk zat. 7, zo. 10. HILLEGOM: Herv. Gem. zie geref. kerk. Geref. Kerk ('Hoeksteen') 10 ds. Rothfusz, 5 mevr. ds. Bergsma, Den Haag. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 ds. v.d. Weele, Huizen. Rk Kerk: Mart. zat. 7. zo. 9.30 en 11; Jozefk. zat 7, zo. 10 en 11.30. KATWIJK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Dorpsk. 10 ds. Aarents, 6 ds. v. Niel; Ontm.kerk 10 ds. Sjollema, Kat wijk aan Zee, 6.30 ds. Aarents. Herv. Gem. 'De Rank' (P. Groen-college) zie Katwijk aan Zee. Geref. Kerk 10 ds. v. Breevoort, 5 ds. Kersten. Vliegkamp Valkenburg 10.30 ds. Verseput. Rk Kerk 9.30 en 5.30 ds. Heida. Ned. Geref. K. 11 en 7 kand. Mudde (in Vredeskerk). Chr. Geref. K. 10 en 5 ds. Slagboom. Vrije Chr. Geref. Gem. (Unizaal) 10 en 5 ds. v.d. Belt. Geref. Gem. (Remisestr.) 10 en 5. Geref. Gem. in Ned. (Louwestr.) 10 en 5. Volle-evang.gem. (Voorstr. 48) 9.45. Onafh. baptistengem. (Ambachtsweg 2) 10 ds. J. A. Visser, ha. zat. 7, zo. 9.30 en 11.15. BENTHUIZEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Visser, Aalburg. 6 ds. Exalto. Geref./ Herv. Gem. (dorpshuis 'De Tas') 10.30 ds. J. W. de Jong. Geref. Gem. 9.30 en 6 KATWIJK AAN ZEE: Herv. Gem. N. Kerk 10 ds. De Jong, 6 ds. Sjollema; O. Kerk 10 ds. Schuurman, 6 ds. Vroegin- dewey; Ichthusk. 10 ds. v. Roon. 5 ds. Hovius; Pniëlk. 9.30 ds. Vroegindewey. 6 ds. Schuurman; aula Bestevaer-mavo (Rijnsoever) 10 ds. Driebergen; Over- duin 2.15 ds. v.d. Beid. Herv. Gom. 'De Rank' (aula P. Groen-college Pr. Frede- rikdreef 15) 10 ds. Eekhof, Leiden, ha. Geref. Kerk Vr.kerk 9.30 ds. Kersten. 5 ref. Kerk 10 dr. Bade, 7 ds. Eijsenga, Zwammerdam. LEIDERDORP: Herv. Gem. en Geref. Kerk Dorpsk. 10 ds. Knorth, ha. 6.30 ds. Stegeman; Hoofdstr. 10 ds. Doesburg, ha; Scheppingsk. 9 en 10.30 ds. Stege man. Leythenrode 10 ds. De Leeuw. Elis.ziekenhuis 9.30 hoogmis, 10.45 ds. Brommet. Bapt.gem. (wijkgeb. Zijlkw.) 10 dienst. Rk Kerk zat. 7. zo. 10 en 11.30. LEIMUIDEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Weg- erif. Geref. Kerk 9.30 ds. v.d. Kooi, 7 ds. Boswijk. Lisse. Rk Kerk zat. 7, zo. 7.30. 9.30 en 11.15. LISSE: Herv. Gem. Dorpskerk 10 (ge- zinsdienst) en 7 ds. 't Hooft; Pauluskerk 10 ds. De Gelder. Geref. Kerk 10 ds. Bos wijk, 5 ds. v.d. Kooi. Leimuiden. Geref. K. Vrijg 9.30 leesdienst. 3 ds D. T. Vreugdenhil. Ned. Geref. Kerk (Salvato- ri) 9 ds. De Lange. 5 ds. Vos. ha. Chr. Geref. Kerk 10 cn 4.30 ds. v. Dijken. Ge ref. Gem. 10 en 4 leesdienst. Evangelie gemeente (Ooievaarstr. 27a) 9.45 hr. J. Spaargaren. Rk Kerk: Agathakerk zat. 7, zo. 10 en 11.30; Poelpolder zat. 7. zo. 9 en 11.30; Mariakerk zat. 7, zo. 9.30 en 11; Engelbew. zat. 7. zo. 9.30 en 11. NIEUWKOOP: Herv. Gem. 9.30 ds. v. Waarde. Hoofddorp, 6.30 jeugddienst. Geref. Kerk 9.30 ds. Huisman, H.woude, 5 ds. Nooteboom. Chr. Geref. Kerk 9.30 leesdienst, 7 ds. Beekhuis. Remonstr. Gem. 10 dr. Meijering. Evang. gem. (Kruispunt, Kennedylaan 33) 9.30. Rk Kerk zat. 7, zo. 9 en 10.45. NIEUWVEEN: Herv. Gem. 9.30 en 6.30 ds. De Graaff, ha. Geref. Kerk 9.30 hr. De Bruin, 7 ds. De Boer, Hoofddorp. Rk NIEUW-VENNEP: Herv. Gem. 9 30 ds. Ten Voorde, 7 ds. 't Hooft, Lisse. Geref. Kerk 9.30 ds. Wijngaarden, 4.30 ds. Bo venberg, Leiden. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 ds. Visser. Rk Kerk zat. 7, zo. 10 en 11.15 (gezinsdienst). NOORDEN: Herv. Gem. 9.30 en 7 ds. Geuze, ha. Geref. Kerk (W. Verlaat) 10 ds. Fernhout, Alphen, 7 hr. Schreuder. NOORDWIJK: Herv. Gem. Grote of St. Jeroensk. (Binnen) 10 ds. v.d. Lee. 5 ds. Goossen, Wadd.veen; Hoofdstr. (Zee) 10 ds. De Jong, Voorhout, 5 ds. v.d. Lee; De Rank (Golfbaan) 10 hr. J. van Doorn; Sole Mio 9 ds. v. 't Hof. Noordw.hout. Geref. Kerk Buurtkerk (Hoofdstr.) 10 mevr. ds. Attema-Roosjen; Vinkenl. (Binnen) 10 en 7 ds. Elgersma; Stich- tingskerk 11 ds. Slofstra. Ned. Prot. Bond (aula O.Zeew.) 10.30 drs. A. J. Ui- tenweerde. Naaldwijk. Rk Kerk Zee zat. 7, zo. 10.30; Binnen zat. 7, zo. 10 en 11.30. NOORDWIJKERHOUT: Dorpsk. 10 ds. v.d. Mey, gezinsdienst. Rk Kerk Vic- tork. zat. 7. zo. 9.30 en 11; Jozefk. zat. 7. zo. 9 en 10.30; De Zilk zat. 7. zo. 10 en OEGSTGEEST: Herv. Gem. Groene of Will.kerk 10 ds. Kooman; Pauluskerk 10 dr. Cramer; Gemeentecentrum (Lijtw.) 10.30 dr. Barnouw. 7 ds. Damsma. Rijns burg. Geref. Kerk 10 ds. Bovenberg. Ge ref. Kerk Vrijg. (aula Dr. Schilder school) 8.45 en 4.30 ds. Houwen. Spa kenburg. Ned. Geref. Kerk (Gcm.cen- trum) 8.45 ds. Slofstra, Noordwijk, 4 ds. De Lange, themadienst, 8 nam. zondag- 9.30 en li avondgesprek over 'persoonlijk geloven en getuigen'. Van Wijckerslooth 4 ds. W. de Leeuw. Endegeest 10 pater Boshou wers. Volle-evangeliegem. (Gem.cen- trum) 4 Rk Kerk Will.kerk zat. 7. zo. 9 en 10.30. .d. Berg, Leiden, ha. Rk Kerk zat. 7, z 8.30 OUDE EN NIEUWE WETERING: Herv. Gem. 9.30 hr. Goedhart, Nieuw koop. Geref. K. 9.30 en 3 ds. D. van Swigchem, ha. Remonstr. Gem. geen dienst. Rk Kerk zat. 7, zo. 9.30 en 11.30. Geref. K. 9.30 leesdienst, 2.15 ds. Bouw. RIJNSBURG: Herv. Gem. Laurentius- kerk 9.30 ds. Smaling, 5 ds. Wagter; Be- thelkerk 9.30 ds. Wagter. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 ds. Snel, 5 ds. Ribberink; Imm.kerk 9 en 10.30 ds. Cziria, 5 ds. Huisman, jeugddienst met gospelkoor; Mar.kerk 9.30 ds. J. Ribberink. Neede. 5 ds. Snel. Geref. Kerk Vrijg. 10 en 5.15 ds. Grutter. Chr. Geref. K. 9.30 en 5 ds. v. Sorge. Evang. Christengem. (aula mavo) 10 br. J. van Duin, Noordwijk. Rk Kerk zo. 10.30. RIJPWETERING: Rk Kerk zat. zo. 9 en 10.30. SASSENHEIM Herv. Gem. 9 en 10.30 ds. Germans, 7 ds. v. Achterberg. Geref. Kerk 10 ds. Baas, 7 zie herv. gemeente. Chr. Geref. K. 9.30 en 10.45 ds. Aarnoud- se. schooldiensten. 5 ds. Aarnoudse. Ned. Prot Bond (Jul.laan 17) geen dienst. Rk Kerk zat 7. zo. 9.30 en 11. VOORSCHOTEN: Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. De Zeeuw, 7 ds. De Zwart; De Ontmoeting (Noordhofland) 10 dr. v.d. Zwaan, Leiden. Hulp en Heil (Scha- kenbosch) 10 dr. Verheule. zangdienst. 'Herv. evang. op geref. grondslag (Lucas- college, Beeth.laan) 9.30 en 4.30 ds. G. H. v. Kooten. Geref.-Kerk 10 hr. J. Filius. Geref. K. Vrijg. (Bachlaan) 8.30 ds. Houtman, 2.30 ds. Borgdorff. Rk Kerk Laur.kerk zat. 7, zo. 11.30; M. Godskerk. zat. 7, zo. 10. Kerk van Engeland (British school in The Netherlands, J. v. Hoof- laan 3) 10.15 anglicaanse dienst. WADDINXVEEN: Herv. Gem. Brugk. 9.30 ds. Maasland, 5 ds. Schaap, Schoon hoven; Hoeksteen 9.30 ds. Roetman. 6.30 ds. Maasland. Bethelk. 9 30 d, Goossen, 5 ds. Roetman; Imm.kerk 10 ds. J. Sierat, L.dorp, 7 jeugddienst Ge ref. Kerk Kruisk. 10 ds. De Moor, 5 dr. Bade. Koudekerk; Ontm.kerk 10 drs. Koning-Polet, Gouda. Remonstr. Gem. 10 prof. dr. Adriaanse, Den Haag. 11.30. WASSENAAR: Herv. Gem. Dorpsk. 10 ds. Steenstra. 4.30 kand. v. Dis, 7 ds. Steenstra, opendeurdienst; Kievietk. 10 dr. v. Bruggen; Messiask. 10 ds v. Waas- bergen; Dorpscentrum 9.30 ds. Cupe rus. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Geref. Kerk Zijllaan 10 ds. v.d. Woude, 7 gez. opendeurdienst in Dorpskerk, ds. Steenstra; Zuid (Bloemcamplaan) 10 dr. v.d. Kamp. Ned. Prot. Bond (Kcrkdam) 10.30 mevr. ds. Bosman. O.geest, fami- TER AAR: Herv. Gem. 9.30 ds. Stam. gezinsdienst. 6.30 ds. Molenaar. Putters- hoek. Geref. Kerk 9.30 ds. v.d. Berg, 6.30 ds. Elderman, beiden Bodegraven. Rk Kerk Aardam zat. 7, zo. 9 en 12 Langeraar zat. 7, zo. 9.30 en 11.30, Koudekerk. Geref. Kerk 9.30 hr W. J Schot O.geest 6.30 ds. Dronkert. Gou da Ned. Prot. Bond (De Wgk) 10.30 ds Aalders (geref.). Rk Kerk zat. 7. zo 10. ZEVENHOVEN Herv. Gem. 9.30 hr J de Haan. Geref. Kerk 9.30 hr. Schreu- 12; kerk der, ds. Rang, Nieuw-Vennep VALKENBURG: Herv. Gem. 10 ds. Vermeulen, 6.30 prof. dr. v.d. Beek. Ge ref. Kerk 9.30 ds. Oegema. 6 30 dr. v.d. Kamp. Wassenaar. Geref. K. Vrgg. 9.30 leesdienst. 4 ds. Heida. Vliegkamp Val kenburg 10.30 ds. Verseput. VOORHOUT: Herv. Gem. 10 prof. dr. ZOETERWOUDE: Herv Cem 10 ds. Wolthaus. Rk Kerk SL Jan zat 7 30. zo. 9 30. Chr Dienaark. zat 7. zo. 10. Meer burgkerk H. Rijndijk zat 7. zo. 10 en 11 30. ZWAMMERDAM Herv Gcm. 10 ds. Koelewijn. Woubrugge. 6 30 ds v.d. Kamp, Rijnsatcrwoude. Geref. Kerk 10 ds. Buikema. 6.30 ds. De Goede, Waar der. Remonstr. Gem. geen dienst.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11