Cafés in Warmond sluiten om één uur 1 Raad fluit burgemeester terug Vierde veld geeft SJZ 'lucht' 'In praktijk blijft alles hetzelfde' Warmond zoekt naar plek voor 40 huizen 'Meerburg' scoort met straatvoetbal 'Raadsleden moeten zich straks schamen' Wellicht boycot goederen Zuid-Afrika in Voorschoten 'Maak haast met bouw fietsbrug over de Vliet' Wassenaar slikt hogere kosten van 'Ware-Nar' Vrouwenweg weer beetje Zoeterwouds PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 31 JANUARI 1986 ZOETERWOUDE - Voor een be drag van 44.000 gulden zal een vier de veld bespeelbaar worden ge maakt voor de Zoeterwoudse voet balvereniging SJZ. De gemeente raad is daar gisteravond na veel vij ven en zessen mee akkoord ge gaan. Met name Progressief Zoeter- woude en de WD hikten tegen dat bedrag aan. Dat er 120.000 gulden moet worden uitgetrokken voor de aanleg van een veld voor handbal vereniging Fairplay in 'Haasbroek' was in orde. Maar: moest daar bo venop nog 44.000 gulden worden besteed aan een herindeling van 'Haasbroek' en het opknappen van een vierde veld voor SJZ? De Graaff (Progressief Zoeter woude): "Is het wel nodig om het nu te doen?" Kremer (WD): "Kan de technische dienst van de KNVB niet eerst een rapport opstellen?" Alleen het CDA was meteen van de noodzaak overtuigd. Raadslid Van der Geest oordeelde dat SJZ dat vierde veld gewoon nodig heeft gezien het aantal elftallen dat de vereniging op de been brengt. Wethouder Graniewski corri geerde hem: dat vierde veld is spe ciaal bedoeld om de andere drie meer lucht te geven. De conditie van de drie velden is namelijk niet optimaal. Het onderhoud wordt door de komst van een vierde veld minder intensief en dus goedko per. Verder zegde ze de WD toe de KNVB om een onderzoek te vra gen. Die 44.000 gulden zijn tóch no dig. verklaarde ze. omdat de drai nage in orde moet worden ge bracht en er verlichting, die SJZ op eigen kosten heeft neergezet, dient te worden verplaatst. ZOETERWOUDE - Niét de ar chitect, maar de gemeente Zoe- terwoude zélf moet precies aan geven hoe het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg moet wor den verbouwd. De gemeenteraad piekerde er gisteravond niet over om 10.000 gulden uit te trekken waarvoor de architect een pro gramma van eisen kan opstellen. Het gaat om twee rapporten: een technisch en een gebruiks- rapport. De verbouwing is noodzakelijk omdat het oude gedeelte van het gemeentehuis al jaren aan het verzakken is. Her en der zitten scheuren. Burgemeester en wet houders willen, als er dan toch opgeknapt moet worden, meteen bekijken of het gebouw anders ingericht en uitgebreid kan wor den. Daarvoor dient dan dat ge- bruiksrapport. Ooijendijk (PZ) beet gister avond het spits af bij het 'rondje kritiek'. Waarom maar één archi tect gevraagd in plaats van ver schillende offertes te doen, wilde hij weten. En: "Wat voor op dracht geef je zo'n architect mee? Zo'n man zal niet 'nee' zeg gen als je hem vraagt of een uit breiding noodzakelijk is. Het is toch z'n brood". Ooijendijk oordeelde dat, als het gemeentehuis echt te krap is. er elders in Zoeterwoude wel licht gebouwen zijn te vinden die heel goed een of meer afdelingen van het gemeentelijk apparaat kunnen herbergen. Kremer (WD) was het roerend met Ooijendijk eens. Maak eerst zelf een programma van eisen, dan weet de architect wat er van hem wordt verwacht, suggereer de de WD'er. En Hogenelst (CDA) vroeg zich af of de gemeenteraad straks nog wel de vrijheid zou hebben om zaken terug te draaien of te ver anderen, als de architect zijn werk eenmaal had gedaan. Verbazing bij burgemeester Houdijk. Hij vond dat de raad de zaak omdraaien en bleef volhou den dat er eerst een rapport moet zijn voordat er wordt gediscus sieerd. "We moeten een soort lay out hebben", bleef hij de raad voorhouden. Laman (CDA) snapte er nu niets meer van. "Als ik een werk plaats laat bouwen bepaal ik eerst hoeveel werkplekken ik no dig heb. Met dat plan ga ik naar een architect", verduidelijkte de man, die in het dagelijks leven een autobedrijf leidt. Uiteindelijk beloofde Houdijk dat er intern eerst nog een dis cussie komt over het toekomstig gezicht van het gemeentehuis. "Maar het is nutteloos uitstel van tijd", gaf hij de raad nog mee. WARMOND - De sluitings tijd van cafés in Warmond worden verschoven van twaalf naar één uur. Voor door de week worden ont heffingen verleend tot uiter lijk twee uur, die voor het weekeinde geven recht op open deuren tot drie uur. De discussie over de 'bel voor de laatste ronde' woedt al een tijdje in het Warmondse. Bedoeling van de verschuiving is aan te sluiten op sluitingsuren van andere Bollen streekgemeenten opdat 'dronken WARMOND - De Warmondse col legepartijen CDA en Progressief Warmond hebben elkaar gister avond in de gemeenteraadsverga dering nogal moeiteloos gevonden in het te voeren woningbouwbe leid voor de periode tot 2000. De WD en Vreeken bleven in deze laatste discussieronde hun twijfels en bezwaren houden. Bonnet (CDA) toonde zich erg verheugd over het feit dat het col lege van B en W én Progressief Warmond als fractie voor de perio de 1990-2000 meer willen bouwen dan de tachtig honderd wonin gen die op het terrein van handels- kwekerij Humako, door B en W om taktische redenen met Endepoel III aangeduid, moeten verrijzen. Bonnet had de stukken goed gele zen en gezien dat het college 140 woningen heeft gepland. Waar dan die andere veertig zestig wonin gen moeten komen, daarover laat het college zich nog niet uit. Bon net verklaarde na een uiterst war rig betoog - WD'er De Vos be greep er zo weinig van dat hij het college succes toewenste in zijn antwoorden op Bonnets vragen - een nieuw plan op zak te hebben dat hij bij een andere gelegenheid besloten wil bespreken. Het ver haal doet de ronde als zou Bonnet de plek achter 't Trefpunt aan de Herenweg op het oog hebben. Een en ander duidt er in elk geval erop dat het CDA niet meer zo nadruk kelijk aan de Klinkenbergerpolder denkt. Op dat punt heeft het CDA dus water bij de wijn gedaan. Bonnet op zijn beurt wenste gisteravond vast te stellen dat ook bij Progres sief Warmond het getij is gekeerd. In het verleden immers waren de progressieven nauwelijks te por ren voor verdergaande woning bouw omdat zij vreesden dat hier mee de ruimtelijke structuur van het dorp te zeer zou worden aange tast. "De bordjes 'Warmond vol' kunnen weer worden afgedekt", al dus Bonnet. De Vos van de WD bleef aan- hikken tegen de zinsnede van de nota van B en W waarin staat dat voor de 140 woningen tussen 1990 en 2000 als éérste de bouwlocatie Endepoel III moet worden ontwik keld. De Vos wilde weten wat dan de tweede en eventueel derde loca tie is. Het college moest het ant woord op die vragen schuldig blij ven. B en W willen die discussie gaan voeren zodra die aan de orde is. Daarmee nam De. Vos geen ge noegen. Hij stemde tegen dit be leidsonderdeel. Vreeken kwam met een voorstel om - in weerwil van de plannen van B èn W - woningzoekenden die een hen toegewezen Voorhoutse wo ning weigeren niet te straffen met een duikeling op de lijst van wo ningzoekenden. Vreeken zelf was de enige die wat in het voorstel zag. forensisme' wordt tegengegaan. In Warmond werden zo veel onthef fingen verleend dat niet langer die ontheffingen maar het vroegeFe sluitingsuur - twaalf uur - uitzonde ring was. Als eenmaal is afgespro ken dat de bel voor de laatste ron de om uiterlijk één uur dient te lui den, hoeven minder ontheffingen te worden verleend. In de praktijk zou de verruiming van de openingstijden met één uur dus toch wel eens op een beper king kunnen neerkomen, beseften ook de horeca-ondernemers die burgemeester Hendrickx-Vlaar di rect aan haar jasje trokken. Over eengekomen tijdens die besprekin gen zijn de voornoemde doorde weekse ontheffingen en die in het weekeinde. Waar de burgemeester nog niet uit is, zo meldde zij gister avond in de raad, is of telkens ont heffingen moeten worden aange vraagd of dat met één aanvraag om ontheffingen voor een heel jaar kunnen worden verzocht. Raadslid Vreeken constateerde een beetje teleurgesteld dat met het ontheffingenbeleid dat de bur gemeester voorstaat "we gewoon weer in de oude situatie zijn be land: doordeweeks kan elke bil jartclub tot twee uur open zijn en café-restaurant Meerrust kan in het weekeinde gewoon tot drie uur open blijven". Ook CDA'er Bonnet bespeurde weinig verandering maar zag in de maatregel slechts "een formele wij ziging". Verschil tussen Bonnet en Vreeken is dat de eerste juist blij is dat er niets verandert. Zonder stemming werd uiteindelijk het voorstel aangenomen. ■- A ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse Noordbuurtse weg is gisteravond rond acht uur even tot voetbalveld 'gepromoveerd'. Zo'n dertig leden van de plaatselijke voetbalvereniging Meerburg trapten er lustig op los. Voorbijgangers en wachtende automobilisten lieten deze mini-wedstrijd gelaten over zich heenkomen. Even later, in de warmte van het gemeentehuis waar net een raadsvergadering zou beginnen, maakte Meer burg het hoe en waarom van deze actie duidelijk: "We willen laten merken dat het niet uitmaakt, of we nu hier of op het industrieterrein spelen. Op beide plaat sen is gewoon niet te voetballen". Waarmee Henk Vink, voorzitter van het jeugdbestuur, maar wilde zeg gen dat de club genoeg heeft van de modderige, dus onbespeelbare, velden. Meerburg klaagt er al jaren over: een van de trainers houdt het zelfs voor gezien omdat hij het 'baggeren' beu is. Volgens de voetbal lers is het trainingsveld al heel vroeg in het voetbalsei zoen onbespeelbaar en rest hen niets anders dan te 'trainen' op het industrieterrein. Deze situatie duurt meestal tot ver in het voorjaar. "Dit was in eerste instantie een ludieke grap - maar wel een met een ernstige ondertoon. We weten dat het geld kost, maar er moet echt iets aan worden gedaan. Op dat ene veld valt niet te voetballen", aldus Vink, die burgemeester en wethouders vervolgens een peti tie overhandigde. "Leest u hem eens, doet u er vervol gens niks mee, dan komen we over een tijdje weer terug", verklaarde hij onder luid gejuich van de Meer burg-voetballers. Zo ver zal het niet komen. Burgemeester Houdijk verklaarde dat de gemeente Zoeterwoude vol goede wil is om Meerburg te helpen. "We nemen een aanloop tot de oplossing van het probleem. In een handom draai zal dat niet lukken, maar we zullen er zeker aan werken". Volgens. Houdijk moet Meerburg binnen nu afzienbare tijd over een goed bruikbaar trainingsveld kunnen beschikken. "Dat is het gemeentebestuur wel aan u verplicht". WARMOND - De Warmondse CDA-fractieleider Bonnet heeft gisteravond de woede op •zijn hals gehaald van WD'er De Vos en het raadslid Vree ken door te suggereren dat raadsleden die geen subsidie willen geven aan de Goudse Stichting Zuidhollands Ver zetsmuseum zich bü herden kingsplechtigheden dienen te schamen. VOORSCHOTEN/ZOETERWOU- DE - De Voorschotense wethouder J. van Leeuwen (PvdA/PPR) gaat met de middenstand overleggen over een boycot van Zuidafrikaan- se goederen. De fracties van D66 en PvdA/PPR hebben daar gister avond, tijdens de gemeenteraads vergadering, om gevraagd. De WD begreep niet hoe de fractievoorzitter van een democra tische partij een soort beslag kan leggen op het doen en laten van een middenstander. En het CDA had vooral oog voor de procedure le kant van de zaak. Ze constateer de dat de discussie ontstond naar aanleiding van een boycot-motie van de gemeente Deventer. En dat was niet de bedoeling. "De Vereni ging van Nederlandse Gemeenten LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag I'm vrijdag lussen 18 00- 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd Kantoor Leiden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. heeft nog zo gezegd dat gemeenten elkaar niet op deze manier werk moeten bezorgen", aldus fractie voorzitter S. Offringa. Wilde wethouder L. Marselis eerst bekijken wat B en W daar nu van vinden (de burgemeester zat in Mali, wethouder Van Dalen was ziek), wethouder Van Leeuwen zag niets kwaads in open, democra tisch overleg. Een motie om de regering te be wegen Zuid-Afrika sociaal en eco nomisch te boycotten is gister avond door de Zoeterwoudse raad verworpen. CDA en WD waren niet onder de indruk van de woor den van het progressieve raadslid Ooijendijk, die via de motie ver klaarde dat de Zoeterwoudse be volking de apartheid zeer afkeurt. "Ik heb de indruk dat nu al veel plaatselijke bedrijven geen Zuid- afrikaanse produkten meer verko pen". De twee andere partijen erken den de problematiek, maar oor deelden dat de raad niet de plaats was om erover te discussieren. Tot grote ergernis van Ooijendijk. "Het standpunt dat we deze kwestie aan de regering moeten overlaten is al lang achterhaald. Het is een recht om als groep van de gemeente op te komen voor de ideeën die je hebt. Dit is gewoon een smoes van de WD en het CDA om zich op dit terrein niet uit te spreken", zei hij. En: "Waarom moet een ander het altijd doen? Houdt toch op met dat verstoppertje spelen". Hij pleitte tevergeefs: de motie werd met acht tegen vier stemmen verworpen. Ter discussie stond een subsidie aan voornoemde stichting van een dubbeltje per inwoner. Een derge lijke aanvraag is in de junivergade- ring 1985 al weggestemd. Argu menten waren dat met de komst van een museum in Gouda en de aanwezigheid van een verzetsmu seum in Amsterdam historisch ma teriaal versnipperd raakt. Boven dien zal het museum in Gouda zich niet specifiek richten op het verzet in de provincie Zuid-Holland. Een hernieuwde aanvraag van de stichting bevatte geen nieuwe ele menten zodat B en W het ook bij hun oude argumenten wilden hou den. CDA'er Bonnet kon dit als enige niet verkroppen en stak een lang verhaal af waarin hij wees op het belang van een verzetsmuseum voor de jeugd en op de vele aan dacht die de pers aan de documen taire Shoah heeft besteed. Hij be sloot zijn verhaal met: "Als we van daag geen subsidie geven, kunnen raadsleden die straks twee minu ten stilte in acht nemen bij het ver- zetsmonument maar beter niet aan de 30ste januari 1986 denken". Met overslaande stem ging Vree ken in de aanval. "Het museum wordt gesteund door alle lagen van de bevolking die het verzet hebben gesteund. Dèór moeten we het la ten. Het verzet in Zuid-Holland is niet noemenswaardig genoeg ge weest om een museum in Zuid- Holland te rechtvaardigen", zei hij onder meer. WD-raadslid De Vos eiste dat Vreeken z(jn laatste opmerking in slikte. Maar kwam daarmee in aan varing met CDA'er mevrouw Den Ouden: "Iedereen heeft recht op zijn eigen emoties en die hoeft nie mand in te slikken. Bonnet op zijn beurt beriep zich op de vrijheid van meningsuiting. Het CDA was uiteindelijk de eni ge fractie die tegen afwijzing van de susidie-aanvraag stemde. SIERADEN WEG - Bij een in braak in een woning aan de Paulus Potterstraat in Hazerswoude-dorp is gisteravond een grote, maar nog onbekende hoeveelheid sieraden ontvreemd. De inbreker kwam binnen door aan de achterzijde een deur open te breken. Bonnet (CDA): 'Raadsleden kun nen bij het in acht nemen van twee minuten stilte maar beter niet aan de 30ste januari 1986 denken. VOORSCHOTEN - De gehele ge meenteraad van Voorschoten vraagt de provincie in een motie of zij haast wil maken met een fiets- voetbrug over de Vliet naar Vliet- land, zodat een "welzijnsvoorzie ning van formaat binnen handbe reik zou komen". Wanneer het re creatiegebied alleen via de Europa- weg bij Zoeterwoude wordt ontslo ten, zouden Voorschotenaren een grote omweg moeten maken. Om te voorkomen dat recreanten Voorschoten overwoekeren, moet eerst de weg en dan de brug wor den aangelegd. Over de plek van de brug praten de partijen niet. De plek die provincie, PvdA/PPR en D66 in gedachten hebben, Alle- mansgeest, behoort echter tot de mogelijkheden. Het zou het voor automobilisten ieder geval (archieffoto) trekkelijk maken en parkeerpro- WASSENAAR - De politieke on vrede over het wederom duurder geworden Wassenaarse sociaal- cultureel centrum is beperkt ge bleven. Bij de oppositiepartij het CDA was de 4,5 ton extra "heel hard aangekomen" en "had een nare smaak achtergelaten". De WD-fractie stond op een ge sprek met de architect over zijn extra kosten van 50.000 gulden. Maar veto's werden niet uitge sproken. Het gebouw, dat Ware-Nar gaat heten en de zalen noemt naar landgoederen, moet half maart klaar zijn. 24 mei aanstaande wordt het feestelijk geopend. Doordat tweemaal extra kredie ten moesten worden gevraagd, liepen de verbouwingskosten van het voormalige Jeroenhuis op van 3,3 miljoen tot 4,2 mil joen. Wethouder A.F. Cocheret de la Morinière (ruimtelijke ordening) sprak in zijn commissie gister avond dan ook van een "bijzon der vervelende zaak" en trok het boetekleed aan. Zijn collega, me vrouw W.A. Van der Wiel (wel zijn), noemde de extra uitgaven een dag eerder "dikke tegenval lers", die onstaan zouden zijn doordat de plannen waren be dacht in een tijd van bezuinigin gen. C.P.M. Barning ten slotte, zei gisteravond dat er "absoluut geen sprake is van het uit de hand lopen van kosten". Door nu geld opzij te leggen voor zaken als een piano, ge luidsinstallatie en andere voor zieningen, zou de gemeente in de toekomst geld kunnen verdie nen. Hij had het over een zeer zorgvuldig afgewogen beslis sing. Wassenaar krijgt een sober, maar af, cultureel centrum en ze ker geen luxe theater, zei hij. PvdA-voorman H.J. Goulooze had het over een "madeliefje in een groen grasveld", vanwege het markante witte uiterlijk. blemen aan deze zijde van de Vliet worden ingedamd. WD voelt meer voor een plek in de buurt van het centrum en het CDA spreekt nog geen voorkeur uit, zo bleek eerder deze maand tijdens een ver gadering van de commissie voor openbare werken. Hoeveel geld de gemeente over heeft voor de brug, wil zij met het oog op de onderhandelingen niet zeggen. Is de autobrug uit het zicht, op een ander terrein krijgt Voorschoten zijn zin. De Bakkers- sloot, die tegenover de Molenlaan begint en de Vliet met Vlietlanden verbindt, blijft open. Aanvankelijk wilde de provincie al het waterver keer onder de zogeheten Bailey- of lawaaibrug laten varen, die schuin achter de Rouwkooplaan ligt. B en W wilden daarentegen een door vaart dichter bij het centrum. ZOETERWOUDE - Bewoners van de Vrouwenweg, die 65 jaar wor den, komen in de toekomst voor een huis in Zoeterwoude in aan merking. Dat terwijl de Vrouwen weg sinds 1966 Leids grondgebied is. Aanleiding om de regels in Zoe terwoude aan te passen voor oude re Vrouwenweg-bewoners was een vraag van CDA-raadslid Van der Geest. Hij vond het triest dat men sen, die zich nog op en top Zoeter- woudenaar voelen, nooit naar hun 'stek' kunnen terugkeren op oude re leeftijd. Burgemeester Houdijk vond dat met hem. En tijdens de raadsverga dering, deelde hij Van der Geest mee een en ander al met de com missie woningtoewijzing te heb ben besproken. Op korte termijn komt er een voorstel om de veror dening aan te passen. Vrouwen weg-bewoners die 65 jaar worden komen dan niet alleen in aanmer king voor een bejaardenwoning in Zoeterwoude, maar ook voor een 'gewoon' huis of een plekje in be jaardencentrum Emmaus. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag oral uur en eindigt zondag om 24 uur. I Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alle« voor spoedeisen medische hulp). j Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, I Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, t< 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage, Plu» zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 21866 spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gen Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Ru Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Bergmeyer, t 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, t 212025; spreekuur Bronkhorstraat 4 45. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Sm W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Ju gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Herei gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burj graven laan 102. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstrai 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Riji Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, 1 Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Waart, te 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Rijn, Pagan nistraat 1, tel, 314349; spreekuur Kenni dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Cru Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, I Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammersteii tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, r Brandtstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, te 410070 spreekuur za en zo van 12.30-1 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. i Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswjjk: J.J. Voo zaat/G.A. van der Steenhoven, Queridt laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereil baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Meiman, .J.W. Frisolaan 13, te 2493; zo, F. Koopmans, Churchillwe 19. tel. 6352. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Vooi hout. tel. 02522-10140. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van e de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 0171J 1219 of 1614, verneemt u eventueel v ke huisarts de weekenddienst wi neemt. 1 tot vr 7 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18 20, Leiden, tel. 763134. Linnaeus Apotheek, Kempenaerstraa 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Heidei Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel 125057. Voor de praktijk van Vestjens, Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26 Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk var R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260 Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: T. Domburg, Loevestein 42, Leiderdorp tel. 891039; za en zo spreekuur WIJKVERPLEGING Leiden Ihterkruis, Middelweg 38, tel. 121753 e Oegstgeest Kruisvereniging, Lijtweg 7, tel. 177444 spreekuur en uitleentijden op werkda gen van 13-14 uur, za van 12-13 uur, bui ten kantoortijden en in het weekend t bereiken via dokterstelefoon: 071 122222. VRIJDAG Leiden Schouwburg - 'Toneelbloed' van Simon Gray, 20.15 uur. Laktheater - Danserscollectief met •Macbeth', 20.30 uur. Kapelzaal K&O - Toos Onderdenwijn- gaard, piano, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - concert Leidsch Poli tie Muziek Gezelschap m.m.v. het koor van Jubilate Deo, 20 uur. Greonoordhallen - Woon Ideaal Beurs, tot 17 uur en van 19-22.30 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, lezing 'Europa vandaag en morgen', 20 ui Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Repo man', 20 en 22.15 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Zoeterwoude Westender - bij Klaverhal, superdisco Utopia, 20.30 uur. Leiderdorp Dorpshuis - Hoofdstraat, klaverjas- avond van de oranjevereniging, 20 u Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, open podium, 21 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Woon Ideaal Beurs, 11-17 en 19-22.30 uur; Hobby- en Mobiel- markt, 10-17 uur. Antonius Clubhuis - Carnavalsmiddag van De Hutspotten voor bejaarden. 13.30 uur. Voorschoten De Gouden Leeuw - poppenbeurs met Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerkspad, afscheids receptie Meerburg-trainster Thea Tongeren, 17 uur. Leiderdorp Park De Houtkamp - wintervogelexi sie, 8.30 uur, aanmelden bij tel. 893006. Wassenaar Zijdeweg 56 - open dag nieuwe diere nambulance en dierenhospitaal, 10.3 16 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2