Werk Wim de Haan in Leidse Lakenhal Schouwburg directeur voor 5 jaar Familie Fernandez redt Fiesta Gitana da Silva KIJK UIT VRIJDAG 31 JANUARI 1986 KUNST PAGINA 25 Expositie tot 24 maart Aan de kunstenaar Wim de Haan (1913-'67) is de exposi tie gewijd, die tot 24 maart wordt gehouden in het mu seum 'De Lakenhal'. Het gaat om schilderijen, as semblages en werken op pa pier. Wim de Haan, in 1913 in Amster dam geboren en in 1937 door een handelskantoor uitgezonden naar Nederlands-Indiê, besloot pas in 1953 om zich beroepsmatig met de schilderkunst bezig te houden. Ge durende een periode van veertien jaar schiep hij een zeer omvangrijk en gevarieerd oeuvre. De vroegste werken zijn figuratief en bevatten aan het Surrealisme verwante mo tieven., die in veel gevallen verwij- Lustrumconcert 'William Byrd' LEIDEN - Het William Byrd Vo caal Ensemble bestaat vijfjaar. Het geeft daarom op vrijdagavond 7 fe bruari een feestelijk lustrumcon cert in de Lutherse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht. Ter gele genheid van dit lustrum zal een deel van het concert werken bevat ten, die door een instrumentaal en semble begeleid zullen worden. De leiding berust bij Nico van der Meel. Op het programma staan werken van William Byrd (de mis voor vier stemmen), Heinrich Schütz (Psalm 100 en Psalm 136, in samenwer king met het kamerkoor van Colle gium Musicum Leiden en het ad hoe instrumentaal ensemble) en Claudio Monteverdi (Dixit Domi- nus, in samenwerking met het in strumentaal ensemble). Het instrumentaal ensemble be staat uit de volgende instrumen ten: viool (waarvan twee barokvio- len voor de solopartijen), altviool, gamba, contrabas, blokfluit, chia- ronnen en orgel. Ter gelegenheid van het lustrum zal er na het concert aan het* pu bliek een drankje worden aangebo den. zen naar zijn traumatische ervarin gen in de Japanse kampen. Ook zijn er hier en daar parallellen te vinden met Cobra. Vrij spoedig echter ontwikkelde hij een vrije, abstracte schildertrant. Evenals veel van zijn tijdgenoten zwoer Wim de Haan, omstreeks 1955, het traditionele olieverfschilderij af om te gaan experimenteren met 'bevrijdende' technieken. Om een ruwe oppervlatestructuur te ver krijgen werden as, sintels en zaag sel aan de verf toegevoegd. In deze materieschilderijen kwam voor het eerst het specifieke van De Haans werk duidelijk naar voren. Tegen het eind van de jaren vijftig begon hij zich meer en meer los te maken van werken in het tweedimensio nale. Het vlak werd doorbroken en er werden 'objets trouvés aan toe gevoegd. Tenslotte ontstonden vanaf het begin van de jaren zestig ruimtelijke objecten. Sommige van deze, uit afgedankt, materiaal samengestelde beelden en assem blages, doen denken aan magische voorwerpen, die deel uitmaken van rituele plechtigheden. Een door Meulenhof/Landshoff uitgegeven monografie van Wim de Haan met 95 afbeeldingen, waarvan 40 in kleur, is op de ten toonstelling verkrijgbaar. Ope ningstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Op zondag 16 wordt voor be- zoekrs een speciale rondleiding ge geven (aanvang 15.00 uur). Rectificatie In het artikel over de moeilij ke situatie waarin als gevolg van de reorganisatie van het orkestenbestel tal van orato riumkoren zijn komen te ver keren is een storende fout ge slopen. Voorzitter A. Kret van de Stichting Samenwerking Nederlandse Korenorganisa ties zou volgens dat artikel hebben gezegd dat het uitvoe ren van Passionen onverbre kelijk is verbonden met de tijd rond Kerstmis. Dat is uiter aard onjuist. Passionen staan zoals een ieder duidelijk zal zijn in verband met Pasen. AMSTELVEEN - Minister Brinkman woonde gisteravond samen met zijn echtgenote in Amstelveen een voor stelling bij van 'Cyrano cLe Bergerac' door de toneelgroep Theater. Het echtpaar Brinkman sprak in de pauze met Cees Linnebank, die de titelrol in deze produktie speelt. De voorstelling is volgende week vrijdagavond te zien in de Leidse Schouwburg. (foto anp) AMSTERDAM (ANP) - De i directeur van de Amsterdamse Stadsschouwburg krijgt een ar beidscontract van vijf jaar. B en W van de hoofdstad hebben dat be sloten. Het college stelde deze week ook de selectieteams samen voor de opvolger van de huidige di recteur Berend Boudewijn, die 1 september weggaat. De raad drong in oktober al aan op haast bij het zoeken naar de nieuwe man of vrouw in de Stads schouwburg. Advertenties zijn nog niet geplaatst. Zij kondigde vorige week echter aan dat een advertentie spoedig zal verschijnen en dat de benoeming van de nieuwe directeur voor het speelseizoen 1986-87 rond kan zijn. Luimstra (CDA) ontkende dat er al mensen voor de functie zijn ge polst. Berend Boudewijn zei vorige week per 1 september echt ver trokken te zijn. Hij is wel bereid na die datum zonodig adviezen te ge ven. Boudewijn is sedert 1978 di recteur van het theater. Hij gaat weg omdat hij zijn „vleugels weer eens artistiek wil uitslaan". De trage besluitvorming van de gemeente over de toekomstige be speling van het theater was de tweede reden voor zijn vertrek. De Stadsschouwburg staan grote ver anderingen te wachten door de opening in september van het nieuwe muziektheater in Amster dam. Fiesta Gitana da Silva, Spaanse Fla menco met o.a. Curro Velez, Mari Carmen Ledesma en La Pandilla Gitana. Gezien op 30 januari in de Leidse Schouwburg. Nog te zien op 7, 8 en 9 februari in De Doelen, Rot terdam en op 15 februari in het Con certgebouw, Haarlem. LEIDEN - Ze waren weer in de stad, de hooghartige mannen en vurige vrouwen, die zo misprij zend en gekweld naar hun pu bliek kijken. Precies een jaar en een week na de 28ste aflevering stond het 29ste Fiesta Gitana in de Leidse Schouwburg. In zijn inleidende toespraak zei organi sator Da Silva volgend jaar in het Guiness Book of Records te wil len. Die toespraken zijn trouwens voor de liefhebbers al een bele venis op zichzelf. Da Silva intro duceert alle dansers, muzikanten en zangers bij het publiek en overlaadt hen met superlatieven. Hij vertelt bijzonderheden over hen die het mysterie van de Fla- 1 menco nog ondoorgrondelijker moeten maken. Zo wist hij van danser José 'El Lele' te melden dat deze op vyflarige leeftijd ver lamd raakte aan beide benen, maar bij de 'Virgin del Rocio', de beschermheilige van de zigeu ners, genezing vond. Spanning bouwde hij in met de medede ling dat het elke avond weer af wachten was of de stem van zan ger Curro Fernandez het Hol landse klimaat had weerstaan. De toon was daarmee gezet, het feest kon beginnen. Veel ver trouwde gezichten op het po dium, maar het was de aanwezig heid van La Pandilla Gitana die de sfeer van dit Fiesta bepaalde. Vader Curro, moeder Pepa, dochter Esperanza en zoons José en Paco Fernandez toonden het heilig vuur dat bij de Fiesta-ge- trouwen niet altijd even hoog op laaide. Dat laatste gold niet voor sterdanser Curro Velez, de artis tiek leider van het Fiesta die met zijn havikprofiel al twintig jaar de show steelt. De precisie waar mee hij danst is nog steeds een voorbeeld voor de anderen. José, de jongste telg van het gezin Fernandez, sloeg tijdens de 'zapateados' met zijn hakken het vuur uit de planken, en stak Ve- Sterdanser Curro Velez. (foto pr) lez naar de kroon. Ook 'El Lele' maakte indruk met zijn sierlijk heid. Bij de anderen kreeg je toch een beetje de indruk dat ze dachten: morgen Amstelveen, overmorgen Antwerpen, laten we zorgen dat we ook dan nog wat 'duende' over hebben. Jam mer is ook dat in dit programma de nadruk ligt op de snelle, on stuimige dansen en er weinig ruimte is voor de 'baile jondo', de trotse en ingetogen 'grote dans'. Het gitaristenduo vormde een wonderlijke combinatie. Isidoro Carmona speelt met een keurige, klassieke toon op een gitaar met vol geluid, terwijl Paco Fernan dez een typisch felle Flamenco gitaar bespeelt en een onstuimi ge speelwijze heeft. Terwijl Da Silva vindt dat de film Carmen door de stijltoevoegingen een verraad van de echte Flamenco is, veroorloofde zijn gitarist Fer nandez zich nogal wat - overi gens knappe - vrijzinnigheden. De begeesterde en hartstochte lijke sfeer van die film wordt in deze aflevering van het Fiesta al leen door de familie Fernandez overgebracht. Hun zang en dans is ongepolijst maar heeft een ver ve die duidelijk maakt dat de Flamenco een levende kunst is. ARIEJAN KORTEWEG Exposities de oprichters en drijvende kracht van Stelling. Zijn werk heeft naar eigen zeggen sinds enige tijd nog al wat ver anderingen ondergaan. Waar tot voor kort felle kleuren en-bewegingen over het doek dansten is nu een 'serene rust' neergedaald. Ben Overdevest probeert met deze expositie de ware schoonheid achter het verval te ont hullen. Een expositie over schoon heid en verval dus. Aviv geboren Ofra Goland tracht door tijdens het schilderijen naar mu ziek te luisteren muziekklanken zichtbaar te maken. Aan de werken die in de Wassenaarse galerie hangen liggen muziek van Verdi (Requiem), Kurt Weil en Theodorakis ten grond- Het werk van Henk Wolvers wordt opgebouwd uit uitgerolde platen por selein, die van te voren worden inge kleurd. Door deze 'kleur'platen te ver snijden ontstaan verschillende, steeds nieuwe patronen. Uitgangs punt by zijn werk blijft de potvorm in bredere betekenis. De opening van de expositie is morgenmiddag. Katsushika Hokusai (1760-1849) wordt als één van de meest veelzijdi ge kunstenaars van de Edo-periode beschouwd,. In het westen wordt zijn naam meteen in verband gebracht met de grote landschapsseries, waar van 'De zesendertig gezichten op de Fuji de bekendste is. Werk van Hoku- sai is tot en met 9 maart in het Mu seum voor Volkenkunde te zien. Deze kleine expositie omvat behalve de be faamde landschapsprenten ook por tretten van acteurs en illustraties bij gedichten en bibliofiele albums. Naast houtsneden worden ook de minder bekende geïllustreerde boe ken en een kleine selektie schilderin gen en tekeningen getoond. De ten toonstelling is, op een enkele aanvul ling uit particulier bezit na, geheel uit de collectie i het Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m 2/2; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, 'Satricum, een stad in La- tium', t/m 25/4; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, ex positie over de Snellius Il-expeditie, t/m 27/4; ma t/m vr van 10-17 uur, zo van 14-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Borneo: Oerwoud in On dergang, Culturen op Drift', 14/2 t/m 5/10; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel, 'Oud naaigerei' in de reeks 'Verzameld en getoond', t/m 6/4; di t m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Maria Neefjes, tekeningen en Jos Wong, beelden, t/m 16/2; vr t/m zo van 13.30-17.30 uur. Ambrozijn - Noordeinde, Lidie Bos sen, schilderyen (olie en acryl), tot eind febr., dag. van 13-16 en 17-21 uur, zaterdags gesloten. ;o, 14-17 i Bibliotheek - Nieuwstraat, Computer tentoonstelling, t/m 28/2; ma, di en woe 10-17 uur, ma en woe ook 19-21 uur, do 10-21 uur, vr 10-17 uur, za van 10-13 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg, recent fotowerk van Wynanda Deroo, tot 18/2; woe t/m zo van 13-17 Holiday Inn - Lilian Groenveld, aqua rellen van bloemcomposities en land schappen, t/m 6/2; dag. 10-22 uur. Waaggebouw - Leidse Kunstuileen, werken aangekocht door de gemeen te, t/m 15/2; di t/m vr van 10-18 uur, za van 10-17 uur. Leiderdorp Leythenrode - Roelie Willekens, glas schilderingen, t/m 6/3; dag. 8-20 uur. Muzenhof - Anneke v.d. Burg, aqua rellen en Catherina Riethoven-Korst, aquarellen en olieverf, tot 5/2. Oegstgeest Bibliotheek - Ria Roelofs, schilderij en (gouache/acryl) en kijkkistjes, t/m Kapsalon Jacques van Bellen - Lan- gevoort, zeefdrukken en plastieken van Danielle Orelio, t/m 14/2; ma 13-18 uur, di t/m do van 9-18 uur, vr van 9-21 keramiek, Gerda Boorsma, etsen geboortekaartjes, Paula Petri, droog bloemen, t/m 13/3; di 19-21 uur, woe, do, za van zo 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Wladimir Stenghlak met als thema water in acryl, krijt en etsen, t/m 20/2; woe, do, zo van 14-16 uur, za van 10-16 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek - Lolke van der Bij, schil derijen en Tineke Huisers, droogbloe men, t/m 24/2; ma, woe, vr van 14-17 en 19-21 uur, do van 10-12 uur. woe 5, do 6, 20.30 uur, Theater Perso na speelt 'Agatha'. Microtheater Imperium za 1,20.30 uur, Imperium speelt 'Hed- da Gabler' van Hendrik Ibsen. Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 31, zo 2, ma 3, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'De hruiloft van Figa ro' van Beaumarchais. za 1, vr 7, 20.15 uur, zo 2, 14 uur, Haagse Comedie 'Eind van de we reld', van Arthur Kopit. di 4, 20.15 uur, Galas Karsenty-Her- bert 'Léocadia' van Jean Anouilh. woe 5, do 6, 20.15 uur, Kitty Janssen en André v.d. Heuvel in 'Veel succes, mevrouw' van Ted Willis. Circustheater vr 31 t/m zo 9, beh. ma, 20.15 uur, 'Mi mi Crimi', musical van Guus Vleugel en Ruud Bos. zo 2, 12.15 uur, Circoncert: Liesbeth List, Eric Beekes, Trio Louis van Dijk. Nederlands Congresgebouw zo 2, 20.15 uur, concert Nana Mous- kouri. do 6, vr 7, 20.15 uur, concert Residen tie Orkest. Diligentia di 4, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'De Meeuw' van Tsjechow. vr 31, 20.15 uur, Jules Deelder in 'Deelder spreekt'. za 1, 20.15 uur, Cabaret Maryke en Sieto HovingJa komt er nog wat van, of is 't een grap'. zo 2, 14.30 uur, Geoffrey Douglas Madge, pianorecital, woe 5, 20.15 uur, Residentie-Orkest speelt kamermuziek, do 6, vr 7. za 8, 20.15 i show Robert Paul 'zo gepiept'. Concertgebouw za 1, gr. zaal, 14 uur. Radio Symfonie Orkest o.l.v. Henry Lewis, za 1, gr. zaal, 20.15 uur, Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Vladimir Ashkenazy, piano, zo 2, gr. zaal, 20.15 uur, Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Thomas Sanderling m.m.v. Thomas Zehet- di 4, gr. zaal, 20.15 uur, Brigitte Enge- rer, piano. woe 5 t/m vr 7, gr. zaal, 20.15 uur, Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Hai tink m.m.v. Matthias Maurer, altviool, za 8, gr. zaal, 20.15 uur, concert Nana Mouskouri. Cultureel Centrum Amstelveen za 1, 20.15 uur, Youp van 't Hek in doorreis', di 4, woe 5, do 6, 20.15 uur, Martine Byl in nieuw solo-programma 'Bijl'. De Kleine Komedie t/m zo 9. beh. ma. zo alleen 14 uur. 20.15 uur, Margreet Dolman 'Mr. Mar- garetha Esther Dolman en haar bene denbuurman'. Nieuwe De La Mar Theater vr 31, za 1,20.15 uur, zo 2,14 uur. Top Girls' met o.a. Pleuni Touw. ma 3, 20.15 uur, Tineke Schouten, di 4 t/m zo 23, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'Leocadia' van Jean Anouilh, met o.a. Mary Dresselhuys. Stadsschouwburg za 1, zo 2, do 6 t/m zo 9,20.15 uur, zo 14 uur, Het Publiekstheater speelt 'On weer' van August Strindberg Amsterdam Carré vr 31, za 1, 20.15 uur. zo 2,14 uur, Het Nationale Ballet 'Bacchanten' naar Euripides. do 6 t/m zo 9, 20.15 uur, Zuidelyk To neel Globe 'Ghetto' van Joshua So- Rotterdam De Doelen vr 31. kl. zaal. 20.15 uur. Meesters aan het klavier: Horacio Gutierrez, za 1, gr. zaal, 20.15 uur. Residentie Or kest o.l.v. Friedemann Layer, Jard van Nes, mezzo-sopraan, Godfried Hoogeveen, cello. ma 3, gr. zaal, 20.15 uur, concert Nana Mouskouri. do 6, vr 7, gr. zaal, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Emmanuel Krivine, Gerard Hettema, viool. Luxor Theater di 4 t/m zo 23. 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'Madame Arthur', musical van Jos Brink en Frank Sanders, met o.a. Lucie de Lange, Georgette Hage- doorn. Concerten Klassiek anist vanavond het laatste concert van de Liszt-cyclus by K&O. Van de ze componist zullen bekende werken als Aux cypre's de la Villa d'Este, Lie- bestraum, Tarantella, Valse oubliée en Vallée d'Obermann worden ver tolkt. Aanvang 20.15 uur. Het Leids Politie Muziekgezelschap geeft vanavond het jaarlijks winter- concert in de Stadsgehoorzaal. Aan deze uitvoering zal medewerking worden verleend door het gemengd koor Consultate Deo uit Haarlem. Aanvang 20.00 uur Huub Stapel, Henk van Ulsen en Manouk van der Meulen (v.l.n.r.) in Anouilhs' blijspel 'Leocadia', van 4 t/m 23 februari in het Nieuwe De La Mar Theater in Amsterdam. (foto Jan Swinkeisi MINISTER BIJ CYRANO DE BERGERAC Leiden Schouwburg vr 31, 20.15 uur, Ton van Duinhoven in Toneelbloed' van Simon Gray, za 1, 20.15 uur, Jules Croiset in 'De Martelgang van de Dikzak', woe 5.20.15 uur, De Zaak speelt 'Iphi- geneia in Aulis'. do 6, 20.15 uur, Stichting Schnauzer met 'Johann',zangspel of muziekthea terstuk met opera-elementen. tAKtheater vr 31, za 1, 20.30 uur, Dansers Collec tief met 'Macbeth', zo 2,15 uur, Sanders Ko 'De schry- De Amsterdamse Bachsolisten geven zondagavond een (K&O) concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest, met medewerking van de sopraan Tannie Willemstyn, Uitgevoerd zullen worden Ein musi- kalisches Opfer van J.S. Bach en het motet Silete Venti van G.F. Handel. Het ensemble bestaat uit Johan Kracht en Henk Rubingh (viool), Gert-Jan LEuverink (altvioql), Wim Straesser (cello), Margaret Ürquhart (contrabas), Anneke Uittenbosch (cla- vecimbel), Paul Verhey (fluit), Rob Visser en Henk Knöps (hobo) en Jos de Lange (fagot). De meesten zijn le den van het Concertgebouworkest. De Amsterdamse Bachsolisten zijn ontstaan uit de wens om speciale mu ziek te maken uit de hele stijlperiode rond Bach en de achttiende-eeuwse klankwereld. De Bachsolisten heb ben een interpretatie ontwikkeld, waarvan zij het geeestelijk vader schap toekennen aan Nikolaus Har- noncourt. Daar het ensemble de speeltrant van de barok belangrijker acht dan het hanteren van barokin- strumenten met hun onvermijdelijke onvolkomenheden, voeren zij de ba rokmuziek uit op moderne instru menten. Aanvang 20.15 uur. Een strijkkwintet, bestaande uit Es ther van Stralen (altviool), Tina Niemi (eerste viool), Robbert Oskom (twee de viool), Clarisse Royer (eerste cello) en Johannes Eisenmeier (tweede cel lo), treedt zondagmiddag in het kader van de serie "Muzikale stromingen' op bij Stichting Burcht. Uitgevoerd zal worden het strijkkwintet Opus in C-groot van F. Schubert. (Aanvang 16.00 uur) De fortepiano nader bekeken en be luisterd. Onder dat motto komt de concertpianiste Fania Chapiro met haar fortepiano-cyclus naar de Kapel zaal van K&O. Haar eerste optreden is op maandagavond. De pianiste speelt bij deze gelegenheid op een fortepiano, die een fraaie kopie is van een modél van Andreas Stein uit Augsburg anno 1783. Ze zal werken vertolken van Mozart, Haydn, Van Beethoven en Joh. Chr. Bach. Het tweede concert van deze bijzondere cyclus heeft een week later in de Ka pelzaal plaats. Aanvang 20.15 uur. Candy Dulfer, zaterdagavond in het Antonius Clubhuis. (foto pr) De Amsterdamse Bachsolisten, zondagavond in het Groene Kerkje. (foto pr) die van Coleman Hawkins en Sonny Rollins. Zyn Quartet bestaat verder uit altsaxofonist Jeldrik IJland, bas sist Wilbert de Joode en slagwerker Martin van Duynhoven. Er zal voor namelijk eigen repertoire worden ge speeld. Het concert wordt gegeven in het LAK-restaurant aan de Cleverin- gaplaats in Leiden. Aanvang 21.00 Pop Bad Bob, vorig jaar tweede in de Gro te Prijs van Nederland en een van de betere podiumbands van het land, speelt vanavond een thuiswedstrijd in jongerencentrum Tent in Wasse naar. Aanvang 23.00 uur. Op de zolder van het Leids Vrijetijds Centrum vanvond psychobilly met Flesh and Bone. Revelation Time wordt vaak de beste reggaeband van Nederland genoemd. Het zestal houdt domicilie in Amster dam, maar zanger Djeynah Delbety is eigenlijk afkomstig van het tropische eiland Martinique. De groep speelt za terdag 1 februari in het Leids Vrije tijds Centrum aan de Breestraat. Aan vang 23.00 uur. Lezing Robert von der Nahmer geefl maan dag 3 februari bij Stichting Burcht in Leiden de vierde lezing in de serie Es thetica. Onder de titel 'Architectuur, esthetica en taal' zal hij spreken over de noodzaak architectuur los te ma ken van haar economische gelaagd heid en deze opnieuw als culturele praktijk op te vatten. Aanvang 20.30 De hoboist Han Kapaan en de pianist Henk Briër, twee bekenden uit het Leidse muziekleven, geven woens dagavond een concert in de Kapelzaal van K&O. Het tweetal zal composities vertolken van Schumann (Phanta- siestücke, opus 11, pianosolo), Krumpholtz (sonate voor hobo en pia no), Laurischkus (Miniaturen, opus 4 voor hobo en piano), Ben-Haim (Songs without words voor hobo en piano), Debussy (Preludes, pianoso lo), Andriessen (Ballade voor hobo en piano) en Balfe (Malibans favorite aria). Aanvang 20.15 uur. Jazz Wegens doorslaand succes komt de saxofoniste Candy Dulfer met haar Funky Stuff zaterdag 1 februari terug in het Antonius Clubhuis aan de Lan ge Mare in Leiden. Ze maakt met haar band een vrolijke mengeling van jazz, rhythm blues en latijns-amerikaan- se muziek. In het voorprogramma de nieuwe Leidse groep Westcoast Pro motion Man, met de niet onbekende Koos Gijsman als zanger. Zaal open Armando Cairo komt met zijn Quar tet zaterdag 1 februari naar Hot Hou se. Tenorsaxofonist Cairo kan bogen op een eigen stijl, die verwant is aan

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25