Fraude met uitkeringen aangepakt Van der Reijden zwicht niet Politieman weigert dienst op Schiphol WOON IDEAAL Advocaat boos over 'uitlevering' Ier Ex-lid ANC getuigt tegen Klaas de Jonge Bewindsman waarschuwt specialisten tegen acties GROENOORDHALLEN LEIDEN Nog 5000 bedden weg DONDERDAG 30 JANUARI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 De Graaf neemt maatregelen DEN HAAG (GPD) - Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) meent, dat een harde aanpak van fraude met sociale uitkeringen en premies de komende twee jaar ongeveer 650 miljoen gulden kan opleveren. Simpeler wetgeving, een betere uitvoering, strengere controle en hardere straf fen voor degenen die misbruik maken van de sociale wet ten, moeten daarvoor zorgen. De bewindsman heeft dat gisteren in een brief aan de Tweede Kamer geschreven. 'Ik wil geen schietschijf zijn' De sociale diensten en bedrijfsver enigingen zullen plannen moeten maken waarin staat hoe ze de con trole van uitkeringsgerechtigden gaan aanpakken. Volgens De Graaf moet de fraudebestrijding zich vooral richten op het 'op het rechte spoor houden' van de 'midden groep die in principe goedwillend is maar zwak vlees heeft, en zo nu en dan iets vergeet'. Regelmatig zal moeten worden gecontroleerd of de gegevens van de uitkeringsgerechtigde nog wel kloppen, en zal de uitkeringsge rechtigde persoonlijk worden be- zocht. De Graaf vindt een 'pak- Grote fietstocht ALMELO (ANP) - De leerlingen en docenten van de Almelose scholen gemeenschap St. Canisius (mavo en havo) fietsen elke maand ander halve keer de omtrek van de aarde. Vaak moeten de scholieren hun bo terham op de fiets opeten, omdat ze anders niet op tijd zijn voor de vol gende les. Oorzaak is dat de gebou wen van de scholengemeenschap ver uit elkaar liggen. Het comité dat actie voert voor nieuwbouw van de school, heeft dit gisteravond verklaard tijdens een spreekbeurt van minister Deetman- (onderwijs) in Vriezenveen. De be windsman maakte met het comité een afspraak om 'de schrijnende si tuatie' van de Almelose school te be spreken. Voor de nieuwbouw van de Canisiusschool is acht miljoen gulden nodig. De school probeert al jaren tevergeefs dit geld van het ministerie los te krijgen. kans' van tien procent onaanvaard baar gering. Omgekeerde bewijs last Wie betrapt wordt op fraude of oneigenlijk gebruik van de sociale verzekeringen, zal worden bestraft met kortingen op de uitkering. Bij ernstige gevallen (grote fraudes en in herhaling vervallen) volgt een strafrechtelijke procedure. De Graaf vindt het redelijk dat voorge steld wordt de bewijstlast om te keren. Iemand die op frauduleuze handelingen wordt betrapt, zal zelf aannemelijk moeten maken dat hij zijn uitkering niet ten onrechte heeft gekregen. Concrete voorstel len op dit punt, wil de staatssecre taris indienen als de omgekeerde bewijslast in de nieuwe werkloos heidswet blijkt te werken. De staatssecretaris zal dit jaar nog een werkgroep instellen die zich gaat buigen over een landelij ke aanpak van de opsporing, en de bevoegdheden voor opsporings ambtenaren. In een aantal gemeen ten hebben controleurs" nu geen opsporingsbevoegdheid: in andere wel. Tweehonderdvijftig gemeen ten beschikken nog niet over een sociaal rechercheur. Volgens De Graaf blijkt uit onderzoek dat de gemeenten waar wel een sociaal re chercheur werkzaam is, ook een groter aantal fraudegevallen ont dekken. De bewindsman wil dit jaar een onderzoek laten instellen naar de juridische constructies die bedrij ven gebruiken om het betalen van sociale premies te ontlopen. ENSCHEDE (ANP) - Aijhan Cynen (midden op de foto) moet blijven, vinden zijn medeleerlingen van de Jaco- busschool in Enschede. De burgemeester van Enschede, H. Wieringa (op de achtergrond met bril), nam gisteren 100 handtekeningen en een petitie van de scholieren in ontvangst. De handtekeningen hadden ze verzameld op school en in de buurt. De actie is erop gericht dat Aijhan (12) niet wordt teruggestuurd naar Turkije. Het echtpaar Cynen en hun zes kinderen wonen nu drie jaar in Nederland, maar hebben al die tijd tevergeefs geprobeerd hier asiel te krijgen. Zij voeren aan, dat het hun in Turkije lastig zal worden gemaakt, omdat ze christen zijn. Voor het ministerie van justitie is dat geen doorslaggevend argument en het ziet er naar uit dat de familie Cynen binnenkort ons land zal moeten verlaten. Burgemeester Wierenga prees het initiatief van de scholieren, maar wees erop dat de uiteindelijke beslissing in Den Haag wordt genomen. (foto anp>. UTRECHT (ANP) - Nederlan ders behoren tot de langste mensen ter wereld en worden nog steeds langer. De gemiddel de volgroeide man (gemeten op 18-jarige leeftijd) is 1.82 meter hoog, de gemiddelde vrouw ruim 1.68 meter. Dat is gebleken uit een onderzoek onder 42.000 kinderen van nul tot negentien jaar, dat in 1980 is gehouden door consultatiebureaus en schoolartsen. Vergeleken met 1965, toen een zelfde onderzoek werd gehou den, zijn de jongens 4 centime ter langer geworden, de meisjes 2 centimeter. Het Tijdschrift voor Sociale Gezondheidszorg publiceerde gisteren de cijfers. In de ons omringende landen zijn kinderen en jonge volwas senen gemiddeld kleiner, zo hebben onderzoekers van de Rijksuniversiteit Limburg en het Wilhelmina kinderzieken huis in Utrecht vastgesteld. In Nederlanders behoren tot de langste mensen Nederland bestaan echter ook verschillen: in de noordelijke provincies zijn de schoolkinde ren gemiddeld 2 centimeter lan ger dan hun leeftijdgenoten in het zuiden des lands. Ook de so ciale klasse is van invloed op de lengte. Kinderen uit lagere so ciale milieus zijn op de middel bare schoolleeftijd zo'n ander halve centimeter kleiner dan kinderen uit hogere milieus. Vergeleken met 1965 hadden de onderzochte kinderen in de meeste leeftijden een iets lager gewicht in relatie tot hun leng te. Dat kan volgens de onderzoe kers betekenen dat er een ten dens is naar een slankere li chaamsbouw. Bij het onderzoek is ook geke ken naar de seksuele ontwikke ling van de kinderen. Gelet op de lichamelijke kenmerken en op de leeftijd waarop meisjes voor het eerst menstrueren, be reiken de kinderen nu gemid deld een paar maanden eerder seksuele volwassenheid dan in 1965. De gemiddelde leeftijd waarop meisjes voor het eerst ongesteld worden was in 198013 jaar en 4 maanden, zo'n ander halve maand vroeger dan vijf tien jaar daarvóór. Vergeleken met de meisjes uit andere lan den zijn de Nederlandse meisjes laat met hun eerste menstrua tie. De seksuele rijping onder Ne derlandse tieners verloopt nu sneller dan vroeger: er zit ge middeld minder tijd tussen de aanvang en de voltooiing van de seksuele groei, zo blijkt ver der uit het onderzoek.- AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse advocaat de Amsterdamse rechtbank bevestigde dit: de datum W.J. van Bennekom is woedend op de Nederland- het geding is vorige week vrijdag vastgesteld. De se justitie vanwege de volgens hem'verkapte uitleve- vreemdelingendienst verklaart hiervan niet op de ring' van zijn cliënt, de 36-jarige William Kelly uit Ier- hoogte te zijn geweest. land. Kelly werd dinsdagavond op het vliegtuig naar William Kelly werd vastgehouden op grond van ver- de Ierse hoofdstad Dublin gezet. boden wapenbezit. De officier van justitie besloot vrij- Tr> a dag echter van vervolging af te zien als gevolg van de Hij werd op 16 januari met nog twee andere IRA- gebrekkige bewijslast leden in een flatwoning in Amsterdam gearresteerd. Kelly werd daarop overgedragen aan de vreemde- Volgens de Amsterdamse politie i,s de man het land üngendienst. Hij had niet de juiste papieren. Het 'ech- uitgezet op grond van de openbare orde. De Ier werd te> paspoort van Kelly kwam maandag echter alsnog JOHANNESBURG - Een lig lid van het in Zuid-Afrika ver boden African National Congress (ANC) heeft gisteren verklaard ver antwoordelijk te zijn geweest voor het verbergen van wapens en ex plosieven in de auto van Klaas de Jonge. De verklaring werd afge legd tijdens het hoogverraadpro- ces tegen 22 vooraanstaande leden van het Verenigd Democratisch Front (UDF). Dit proces wordt ge houden in Delmas en loopt al enige maanden. De 22 ÜDF-ers staan te recht op beschuldiging van een po ging tot omverwerping van de re gering en nauwe samenwerking met het ANC. door Ruud de Wit Het verhoor van de getuige vol trok zich achter gesloten deuren. De persoon die gisteren door de openbare aanklager als getuige werd gehoord, beweerde ANC-lid te zijn geweest tot zijn arrestatie op 22 februari van het vorig jaar. Vori ge week was ook een ander voor malig ANC-lid achter gesloten deu ren verhoord. Deze beweerde on der meer van de huidige secretaris generaal van de Zuidafrikaanse Raad van Kerken, dominee Beyers Naudé, geld te hebben ontvangen voor zijn ANC-activiteiten. De verdediger van de 22 UDF- ers, George Bizos, wist toen echter overtuigend te bewijzen dat de staatsgetuige het hele verhaal uit zijn duim had gezogen. Op de door de getuige opgegeven datum was dominee Beyers Naudé namelijk in het buitenland. Het is de afgelopen jaren her haaldelijk voorgekomen, dat ANC- strijders die door de Zuidafrikaan se politie zijn opgepakt, als staats- getuigen worden opgevoerd bij po litieke processen. In ruil voor hun invrijheidstelling moeten ze dan bezwarende verklaringen afleggen. Over het algemeen weigert de Zuidafrikaanse rechter echter dit soort door de veiligheidspolitie op gestelde' verklaringen als bewijs materiaal te accepteren. Vandaar dat ook nu bij de verklaring over Klaas de Jonge de nodige vraagte kens moeten worden gezet. Te meer daar hij geen nadere informa tie kon verschaffen. Het is onduidelijk, waarom de getuige over Klaas de Jonge is be gonnen. Waarschijnlijk heeft hij dat gedaan op aanraden van de vei ligheidspolitie. Het is bekend, dat in kringen van de Zuidafrikaanse veiligheidspolitie grote ontevre denheid heerst over het feit, dat er geen enkele vordering wordt ge maakt bij het overleg over De Jon- ge's omstreden verblijf in een de pendance van de Nederlandse am bassade te Pretoria. De Jonge be vindt zich daar reeds zeven maan den en het politiek-juridisch over leg tussen Nederland en Zuid-Afri ka over hem is volledig vastgelo pen. in het vliegtuig begeleid door leden ChaUSSee. vail nciuuaBCH vaii ncujr cu uiauit ttct pa: Van Bennekom wacht nu op instructies van Kelly de politie Het paspoort bleek correct, all boven water. Van Bennekom kreeg dit reisdocument 'kennissen' van Kelly en bracht het paspoort uit Ierland, aldus gisteren een woordvoerster van zijn r wij konden nagaan, zo verklaart de politie. Kelly kantoor. De boosheid van de advocaat heeft onder beschikte volgens Van Bennekom bovendien ÜVtl te maken met het feit dat de vreemdelingen- voidoende geld. Hij werd ook nergens gezocht, dus dienst in Amsterdam kort geding niet heeft afgewacht. Dat kort geding - ter voorkoming van Kelly's uitwij zing - zou op 7 februari dienen. Een woordvoerder van hem aan6esPannen wij dachten dat hij als EG-onderdaan een vrij'man was, aldus de verdediger. Van Bennekom heeft intus sen uit Dublin het bericht gekregen dat Kelly daar is gearresteerd. ANNA PAULOWNA/ALKMAAR (ANP) - De 35-jarige wachtmeester eerste klas H. Kwak van de Noord hollandse Rijkspolitiegroep Anna Paulowna heeft als eerste Neder landse politiefunctionaris gewei gerd beveiligingsdiensten te ver richten op Schiphol. De wacht meester is volgens een politie woordvoerder door de comman dant van het district Alkmaar, overste J.A.H. Stokreef, wegens weigering van een dienstbevel bui ten functie gesteld. Zijn weigering is ter beoordeling doorgezonden naar de inspecteur-generaal van het korps Rijkspolitie, die als uiter ste strafmaatregel tot ontslag kan overgaan. Volgens de politiewoordvoerder heeft de wachtmeester de detache ring geweigerd op 'sociaal maat schappelijke gronden'. "Hij achtte zich aangesteld in Anna Paulowna, voelde zich daar verantwoordelijk en wilde zijn gezin niet in de steek laten", aldus de voorlichter. "Pas later is hij met de motivatie geko men dat hij zich als politieman op Schiphol niet veilig voelde omdat de veiligheid volstrekt onvoldoen de zou zijn", zo zegt de woordvoer der. Volgens de wachtmeester zelf is de onveiligheid op Schiphol wel degelijk het hoofdmotief van zijn welbewuste en besliste weigering, sinds hij in zijn 15-jarige loopbaan ten minste tien maal eerder dienst deed op Schiphol. In een zeventien kantjes tellend rapport heeft de wachtmeester de inspecteur-generaal van het korps rijkspolitie, de leiding van het dis trict Alkmaar, alle Tweede-Kamer fracties en de minister-president op de hoogte gesteld van de vol gens hem 'volstrekt onvoldoende actieve en passieve veiligheid' van politie en burgers op Schiphol te genover terroristische acties. Economie in lbo wordt verplicht ZOETERMEER (GPD) - In de les- programma's van het middelbaar •onderwijs zal meer aandacht ko men voor de vorming van leerlin gen tot bewuster consumenten. In de eerste twee leerjaren van het la ger beroepsonderwijs zal daarvoor een uur economie-onderwijs ver plicht worden gesteld. Bij de eerst volgende herziening van de eind examenprogramma's van het hele middelbare onderwijs wordt reke ning gehouden met de doelstellin gen van het consumentenonder- wijs. Dat heeft staatssecretaris Gin jaar-Maas (onderwijs) gisteren aan gekondigd nadat ze samen met haar collega Van Zeil (economi sche zaken) publikaties over het consumentenonderwijs Van de Stichting voor Leerplan Ontwikke ling (SLO) en de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Konsu- menten Aangelegenheden (SWO- KA) in ontvangst had genomen. In die publikaties wordt aangegeven hoe leerlingen in het bestaande voortgezet onderwijs beter kunnen worden voorbereid op hun rol als toekomstig consument. ADVERTENTIE Alles op het gebied van TOTALE INTERIEUR VERZORGING (meubelstijlen, slaapkamers, vloerbedekking, wanddecoratie, enz.) En dat niet alleen! Ook EVENEMENTEN Openingstijden: Donderdag 30 januari van 14.00 tot 17.00 i van 19.00 tot 22.30 uur. Vrijdag 31 januari van 14.00 tot 17.00 uur e 19.00 tot 22.30 uur. Zaterdag 1 februari van 11.00 tot 17.00 uur e 19.00 tot 22.30 uur. DEN HAAG (GPD) - Staatssecre- taris Van der Reijden (WVC) heeft gisteren tegenover de Tweede Ka mer duidelijk gemaakt dat hij niet zal wijken voor de acties Van medi sche specialisten tegen de voorge nomen tariefsverlaging. Ze moeten meewerken om eerder gemaakte afspraken over bezuinigingen te bereiken; lukt dat niet, dan zal de overheid scherper optreden, aldus de bewindsman. Hij waarschuwde de artsen dat het kabinet maatrege len zal nemen als er acties komen die in strijd zijn met de wet. Van der Reijden liet zijn waar schuwing horen aan het slot van de begrotingsbehandeling van volks gezondheid. De bewindsman staat erop dat de medische specialisten nog dit jaar via een tariefsverlaging de afspraken van de afgelopen vijf jaar waarmaken. Het gaat daarbij om het stabiliseren van de kosten. Hij is echter bereid opnieuw met de Landelijke Specialisten Vereni ging (LSV) te praten. Daarmee komt hij tegemoet aan de wens van de Tweede Kamer. Volggens de staatssecretaris moeten er dan wel 'nieuwe aan knopingspunten' zijn. 'Uitgestoken hand' LSV-voorzitter C. F. Heijen rea geerde gisteravond positief op de bereidheid van de bewindsman tot een nieuw gesprek. Volgens hem is de 'teruggetrokken hand' nu ver anderd in een 'uitgestoken hand'. De specialisten gaan inmiddels door met hun acties volgens het vastgestelde patroon (dat houdt onder meer in het niet meer ver strekken van gegevens). Als hinder voor patiënten dreigt, zal dit tijdig worden bekendgemaakt. Het gaat bij de acties vooral om het nalaten van informatiever strekking waartoe de specialisten niet wettelijk verplicht zijn. Van der Reijden liet in de Kamer blij ken daarmee niet gelukkig te zijn. "De specialisten dreigen in conflict Van der Reijden (links) en minister Brinkman tijdens de behandeling van hun begroting in de Tweede Kamer. (foto anp» te komen met de wet en als die si- maatregelen moeten voorstellen", tuatie aanbreekt, zal ik het kabinet zei hij. DEN HAAG (GPD) - Tussen nu en 1992 moeten er nog ruim vijfduizend ziekenhuisbedden verdwijnen. Dat zei staatssecretaris Van der Reijden gisteren bij de behandeling van de begroting volksgezondheid in de Tweede Kamer. Het totale aantal bedden in algemene ziekenhuizen is nu 56.000, maar moet terug naar ruim 50.000. Van der Reijden vervolgt daarmee de zogeheten beddenreductie, de operatie waartoe zijn voorgangster Gardeniers in 1982 de aanzet gaf. Haar voorstellen leidden toen tot grote onrust in de ziekenhuiswereld. Het totale aantal bedden moest van 62.000 per 1 januari 1982 terug naar 56.000 per 1 januari 1988. Er moesten 25 ziekenhuizen dicht en veel afdelingen van ziekenhuizen zouden worden gesloten. Ingrijpen van de Tweede Kamer leidde na veel discussie indertijd tot de beslissing dat de provinciale besturen in overleg met de ziekenhuizen de reductieplannen moesten maken. Sindsdien zijn er enkele ziekenhui zen verdwenen, maar niet zoveel als mevrouw Gardeniers wilde. Er zijn nog allerlei beroepszaken bij de Raad van State aan de gang. Van der Reijden legde de Kamer uit dat de brief van 13 januari waar over de boosheid van de specialis ten is ontstaan, werd geschreven op verzoek van de LSV. Die brief, waarin tariefsverlagingen worden aangekondigd om de voorgeno men bezuinigingen te bereiken, komt voort uit het overleg van de cember 1985. "Ik blijf erbij dat die ombuigingen moeten worden ge haald. Als men voorstellen heeft om dat anders te doen, valt er te praten". Kosten De bewindsman zei dat de spe cialisten tot dusver "nog niet eens in de buurt gekomen zijn" van de afgesproken ombuigingen, waar mee de Tweede Kamer via instem ming met de meerjarenramingen van de afgelopen jaren akkoord is gegaan. De totale kosten van de specialisten moeten op f 1,8 mil jard per jaar blijven (peil 1983). "Zo simpel is dit en daarom moet er f 165 miljoen worden omgebogen", aldus Van der Reyden. Volgens de bewindsman dreigt er in plaats van een 'nullijn' tot en met dit jaar een overschrijding van de kosten te ontstaan ter grootte van f 200 miljoen. Volgens het ge neraal akkoord, de overeenkomst die hij met de LSV heeft gesloten, zouden de specialisten in 1984'tot en met 1986 voor f 165 miljoen 'in schikken'. Dat bedrag moet wor den gebruikt voor het plaatsen van jonge, net afgestudeerde collega's, maar dat lukt nog niet zo goed. De staatssecetaris wees erop, dat er in het uiterste geval - als er geen overeenstemming kan worden be reikt - nog een ander redmiddel is. Dat zou inhouden, dat de specialis ten in het vervolg niet meer per verrichting worden betaald, maar dat zij met de ziekenhuizen waar ze werken moeten onderhandelen over hun honorarium. Bewapening In het rapport uit de politieman vooral kritiek op de bewapening, de motivatie, de instructie, de uit rusting en de honorering van de le den van Schiphol-detachementen. Ook doet hij tal van voorstellen tot verbetering van ontoereikende si tuaties. "Ik ben zeker niet bang uitgeval len, ik heb als ME'er dienst gedaan onder moeilijke omstandigheden in Bovensmilde, Wijster, Wasse naar en Amsterdam en acht mijzelf een gemotiveerd politieman. Ik heb echter niet de behoefte om als weerloze schietschijf dienst te doen. Een eventueel ontslag zal ik mede daarom tot in hoogste instan tie aanvechten", aldus Kwak. De voorzitter van de Algemeen Christelijke Politiebond, G. Koffe- man, noemde gisteren de weige ring van de wachtmeester 'op dit moment niet het verstandigste om te doen'. Hij wees erop, dat er me de door de publiciteit over de inzet van de politie op Schiphol nu be weging in de zaak is gekomen. Vol gens Koffeman maken acties als dienstweigering het klimaat voor overleg met de autoriteiten er niet beter op. Bommelding ontregelt treinverkeer DEN HAAG (ANP) - Een bommel ding heeft gistermiddag het trein verkeer van en naar Den Haag Cen traal Station ontregeld. Een half uur lang, van 12.50 tot 13.20 uur, lag het treinverkeer stil. Passagiers in de stilstaande treinen, op de per rons en in de centrale hal werden naar buiten gedirigeerd. Onder zoek van de Haagse politie en de spoorwegpolitie leverde echter niets op. „We denken aan een mis plaatste grap", aldus de politie woordvoerder. De bommelding kwam even na het middaguur binnen by de redactie van de Haagsche Courant. Om 12.15 uur werd er naar het Al gemeen Dagblad gebeld. De opbel ler zei van de Belgische terroristi sche organisatie CCC (Strijdende Communistische Cellen) te zijn. „Hij sprak echter met een accent dat tussen Rotterdam en Den Haag thuishoort, aldus een woordvoer der van het AD. De 'terrorist' zei ook dat de bom over een uur zou ontploffen. Volgens de NS waren er om streeks kwart over twee nog wel wat vertragingen in het treinver keer, maar waren spoedig voorby. Lijk in bos: executie door criminelen ZUNDERT/AMSTERDAM (ANP) - Het stoffelijk overschot dat dins dag in een bosperceel in Zundert door een bosarbeider is gevonden, blijkt dat van de 32-jarige Joego slaaf Milan Milanovitc te zyn. Vol gens de rijkspolitie van het district Breda, die dat gisteravond mee deelde, moet er rekening worden gehouden met een executie in cri minele kringen. De politie kon de identiteit van de Joegoslaag achterhalen via zijn vingerafdrukken, die bij Interpol Den Haag in het bestand bleken voor te komen. Sectie wees uit dat de man op de plaats van de vondst is doodgeschoten. Volgens een po litiewoordvoerder zijn er van ach teren vier schoten op hem afge vuurd en liep hij ook een nekschot op. Milanovitc was by de politie be kend in verband met zwendel en oplichting met gouden sieraden. Op het lyk zijn Duitse marken en Amerikaanse dollars gevonden met een waarde van ongeveer 10.000 gulden. Een maandag door Oostenrijk aan ons land uitgeleverde 23-jarige Duitser heeft bekend vorig jaar ok tober de 24-jarige R. Limbach in diens woning aan de Sluisstraat in Amsterdam door messteken om het leven te hebben gebracht. Dat heeft de Amsterdamse politie gis teren meegedeeld. De steekparty vloeide voort uit een ruzie over geld. Kinderen vinden scherpe granaten GRONINGEN (GPD) - Spelende kinderen hebben gistermiddag omstreeks één uur in de bosjes achter de Martinikerk in het cen trum van Groningen vier scherpe granaten gevonden. De explosie- ven dateren volgens de politie uit de Tweede Wereldoorlog. De omgeving werd afgezet en po litiemensen hielden by de vind plaats de wacht. Dit in afwachting van de komst van deskundigen van de Explosieven Opruimings dienst uit Culemborg. De politie werd gewaarschuwd door de por tier van het Provinciehuis, die van de vondst op de hoogte was ge bracht Een van de kinderen heeft nog aan de granaten 'gedraaid'. De politie sluit niet uit dat de vier gra naten in de bosjes zijn gedumpt door een verzamelaar.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5