'Erfpacht in Leiden is vaak een onoverkomelijke hobbel' Schaaktitel Leiden weer voor Zijldijk Hond ernstig mishandeld PAGINA 4 LEIDEN DONDERDAG 30 JANUARI 1986 Ewald Keijser, hoofd van de directie economische zaken en energie van de gemeente, neemt 3 februari af scheid van Leiden. Hij wordt op 1 maart directeur van de Hollandse Ontwikkelings Maatschappij voor bedrijven in Den Haag. 'Een ambtenaar stort zich in het be drijfsleven. Op het eerste gezicht een vrij onge bruikelijke stap. Zelf ziet Keijser het echter als een logische gang van za ken. Als hoofd van de directie EZE stond hij al met één voet in de onder nemerswereld, gezien zijn bemoeie nis met het werven van bedrijven en de ontwikkeling van het bio-science- park. Keijser, inwoner en oud-wethouder namens de PvdA van Sassenheim, begon in 1978 op EZE. Niet als hoofd, dat werd hij in 1981 na korte tijd op het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne te hebben gewerkt. Hij acht nu de tijd rijp om weer eens wat anders te doen. De inmiddels 38- jarige Keijser vindt zichzelf nog te dynamisch om tot zijn 61ste bij de ge meente te blijven. "Het is een nieuwe uitdaging". Top-ambtenaar Keijser over het werkgelegenheidsbeleid: LEIDEN - Keijser glimlacht als hem wordt gevraagd wat hij zou doen wanneer hij het in Leiden alleen voor het zeggen had. Bedachtzaam en voorzich tig zijn woorden kiezend zegt hij: "Een aantal bedrijven, met name industriële ondernemin gen, komt niet naar Leiden om dat het de huidige erfpacht een onoverkomelijke hobbel vindt. Uit het oogpunt van de werk gelegenheid zou de gemeente raad de erfpacht daarom ter discussie moeten stellen". door Wim Wegman De hobbel zou volgens hem kun nen worden weggenomen door grond in het vervolg aan bedrijven te verkopen of door de erfpacht te verlagen. Daarbij zou de gemeente van bedrijf tot bedrijf kunnen be kijken hoeveel zij voor de grond vraagt. Bijvoorbeeld door bedrij ven die veel werkgelegenheid met zich meebrengen minder te reke nen dan andere ondernemingen. "Dit alles kost geld", vervolgt Keijser. "Maar ik denk dat dat de prijs is die je voor een werkgele genheidsbeleid moet betalen". Hij heeft echter de indruk dat de raad grondpolitiek belangrijker vindt dan het werkgelegenheidsbeleid. "Wat dit betreft worden politieke woorden niet in prioriteiten omge zet". Helemaal onlogisch vindt hij dit niet. "De gemeente heeft een wet telijke taak op het gebied van mi lieu, verkeer, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Daarvoor heeft zij 'instrumenten' tot haar be schikking. Wat bedrijvigheid be treft heeft de gemeente echter geen enkele plicht. En evenmin heeft zij veel 'instrumenten' om die te be vorderen". Groen Toch zijn er volgens Keijser nog betrekkelijk eenvoudige metho den om Leiden aantrekkelijker te maken voor bedrijven. Bijvoor beeld door bedrijventerreinen met groen aan te kleden. "Bij dj ken is dat allemaal gere geld. Maar waarom niet bij bedrij venterreinen? Die worden meestal tot de laatste vierkante meter 'vol geplempt'. Mensen vinden het toch leuk dat de omgeving waar ze acht uur per dag zijn, er een beetje aar dig uit ziet?" Meer groenvoorzieningen kosten de gemeente geld. Niet iri^Haat- ste plaats omdat op een plek waar groen staat, geen bedrijf kan staan. "Op de korte termijn bekeken ver liest de gemeente dan inderdaad een deel van de opbrengsten. Daar staat echter tegenover dat het be drijventerrein een grotere 'meer waarde' krijgt". Half miljoen Ewald Keijser wordt, zoals ge zegd, per 1 maart directeur van de Hollandse Ontwikkelings Maat schappij voor bedrijven. Die on derneming moet beginnende be drijven op poten helpen. Daarnaast kan zijn maatschappij worden in gehuurd als bestaande bedrijven een nieuwe dochteronderneming willen opzetten of wanneer gezon de delen van een in moelijkheden verkerend bedrijf behouden moe ten worden. De ontwikkelingsmaatschappij beperkt zich volgens het vertrek kende EZE-hoofd niet tot het ge ven van adviezen. "Er zijn al ge noeg instanties die dat doen". De maatschappij gaat zich daadwerke lijk en risicodragend bezighouden met het zoeken naar financiers en huisvesting voor de onderneming, het op poten zetten van het mana gement en het verzorgen van zaken als vergunningen, subsidies en personeelsvoorziening. De maatschappij is niet bedoeld voor de 'gewone' beginnende on- dernepier. "Die kan denk ik beter aankloppen bij bijvoorbeeld de stichting werkgelegenheid". Keij ser is op zoek naar ondernemingen waarbij minstens een half miljoen gulden moet worden geïnvesteerd. "Anders ben ik te duur". Simpel gezegd wil de Sassenhei- mer wetenschappers or onderne mingen in het zadel helpen die c - al dan niet hoogwaardig technologische - vinding op de markt willen brengen. "Terwijl zij de vinding uitwerken tot een ver koopbaar produkt, bouw ik er een bedrijf omheen". De ontwikkelingsmaatschappij zal voorlopig twee personeelsleden tellen: Keijser zelf en een secreta resse. "Ik denk echter dat het na verloop van tijd kan uitgroeien tot een bedrijf met vijf tot zes man". Overigens hoeft Keijser niet al het werk alleen op te knappen. "We willen telkens van geval tot geval de nodige specialisten aantrek ken". Teleurstelling Het idee voor de ontwikkelings maatschappij voor bedrijven komt niet helemaal uit de lucht vallen. Vorig jaar presenteerde Keijser hier al een notitie over. Daarin pleitte hij voor een regionale ont wikkelingsmaatschappij, waarin de gemeente Leiden zou moeten deelnemen. Op de behandeling van zijn noti tie in de raadscommissie voor eco nomische aangelegenheden, eind vorig jaar, geeft Keijser desge vraagd het volgende commentaar. Ten eerste was zijn 'politieke baas', wethouder J. Fase, er volgens hem 'wat minder zorgvuldig' mee om gesprongen. De notitie werd gepre senteerd als een persoonlijk werk stuk van Keijser. Dat was ook zo. Gebruikelijk is echter dat een der gelijke notitie wordt onderschre ven door het college of door één wethouder voordat het naar een raadscommissie wordt gestuurd. Daardoor krijgt het een grotere po litieke waarde. Dat het niet in het college is be sproken, was niet te wijten aan een gebrek aan tijd. Fase kende het stuk al enige tijd. Bovendien had het, wat Keijser betreft, ook later in de commissie behandeld mogen worden. Een teleurstelling was het feit sche aangelegenheden 'aarzelend en wankelinoedig''op zijn notitie reageerde. "Ik heb daar mijn con clusies uitgetrokken", zegt Keijser nu. "Er is op dit moment een markt voor een regionale ontwikkelings maatschappij. Begin ik er niet mee, dan doet iemand anders het. Ik zag een duidelijke taak voor me". Zou Keijser echter bij de ge meente zijn gebleven gemeente wel brood had gezien in zijn voorstel? Schouderophalend: "Och, zoals ik al zei: ik was aan iets anders toe. Er was bij mij een proces gaande dat op deze manier mogelijk is ver sneld. En wanneer Leiden een ont wikkelingsmaatschappij was be gonnen, al dan niet deel uitmakend van het gemeentelijk apparaat, had ik natuurlijk geprobeerd daarvan directeur te worden". Moet dat nou? Keijser toonde zich trouwens ook tijdens andere vergaderingen van de raadscommissie van econo mische aangelegenheden niet al tijd even vrolijk. Dat was vooral wanneer een raadsfractie vroeg de een of andere zaak nader te onder zoeken. "Moet dat nou? We hebben het op EZE al druk genoeg", liet hij op zulke momenten doorschemé- "Ik vind dat de gemeenteraad zich vaak onvoldoende realiseert hoeveel tijd er gemoeid gaat met een onderzoek", zegt hij desge vraagd. "Bovendien vragen ze zich te weinig af of de resultaten daar van überhaupt de moeite waard zullen zijn. Ik wilde mijn mensen daartegen in bescherming nemen". "Ik begrijp het overigens alle maal best. Door aandacht te vragen voor bepaalde zaken, krijgen raadsfracties attentie van de pers. En dat is voor hen belangrijk. Ik vind dat allemaal heel legitiem". "Toch zou de gemeenteraad eens wat keuzes moeten maken. Ze zou zich, zoals gezegd, moeten afvra gen of een onderzoek de tijd en de kosten wel waard is. Of anders moet een raadsfractie aangeven welke motie wat haar betreft kan blijven liggen als een andere moet worden uitgevoerd. Of ze moeten de directie EZE meer mankracht geven". Een aantal vragen zou volgens hem trouwens nooit gesteld zijn, wanneer sommige raadsleden hun stukken beter hadden gelezen. "Daar stonden de antwoorden al in". Ook wordt er, zo zegt hij, wel eens om een nader onderzoek ge vraagd omdat de politiek - nog - niet bereid was een bepaalde be slissing te nemen. "Ik wil best mijn mensen overbelasten. Maar dan moet ik wel duidelijk kunnen ma- Meisje (16) zwaar gewond LEIDEN - Een 16-jarig meisje uit Leiden is vanmorgen zwaar ge wond geraakt toen zij op de Suma- trastraat werd geschept door een auto. Het meisje reed op de fiets en stak vanachter een op de weg stil staande auto, de straat over. Ze botste tegen een tegemoetkomen de bestelauto, bestuurd door een 30-jarige man uit Leiden. De fietster sloeg met haar hoofd door de voorruit van deze wagen. Ze is opgenomen in het AZL met een schedelbasisfractuur en een zware hersenschudding. De politie zoekt overigens contact met de - niet bij het ongeval betrokken - be stuurster van de stilstaande auto. Deze zou getuige zijn geweest van het ongeluk. Economisch ambtenaar Ewald Keijser: "Je kunt palen zetten wat je wilt, de mensen blijven hun auto toch fout parkeren. Leiden kan dat niet n zijn uppie veranderen". ken wat het belang daarvan is", zegt Keijser. Hij voegt er echter aan toe dat de raad volgens hem 'best een redelijk niveau' bezit. Niet somber Terugkijkend op zijn werk, kan Keijser een gevoel van tevreden heid niet onderdrukken.' Geduren de de afgelopen acht jaar is- de Plesmanlaan 'volgebouwd' met kantoren en is er voorzichtig be gonnen met de ontwikkeling van het kantoorgebied Schuttersveld en het bio-sciencepark in de Leeu wenhoek. "En als ik weet dat we voor werving minder middelen be schikbaar hebben dan' vergelijkba re gemeenten, dan zeg ik: we doen het niet slecht". Van pessimistische geluiden over de Leidse kantorenmarkt wil hij niets weten. "Volgens de statis tieken zou in Leiden per jaar zo'n 10.000 vierkante jneter kantoor ruimte moeten worden gevestigd. Tot dusver zijn we telkens hoger uitgekomen". Ook over het bio-sciencepark is hij niet somber. Dat is volgens hem in het jaar 2000 vol. Overigens ver wacht Keijser niet dat hij, voor zijn vertrek bij de gemeente, nieuwe bedrijven kan binnenhalen voor het bio-sciencepark. "Dat werk kan ik jammer genoeg niet afma ken. Er wordt nog wel onderhan deld met enkele bedrijven. Twee zitten 'keihard in de pijplijn'. Een daarvan is een zeer serieuze kandi daat". Keijser verwacht dat het tempo waarin nieuwe bedrijven worden 'binnengehaald' zal afnemen wan neer hij weg is. "Als dat niet zo isï heb ik mijn werk niet goed gedaan. Maar om nu te zeggen dat de hele zaak zal instorten, nee, dat is ook niet waar. Er lopen bij de directie voldoende mensen rond die goed op de 'winkel' kunnen passen". Hij betreurt het zeer dat er nog geen opvolger of opvolgster is be tfoto Holvast) noemd. "Ik had het prettiger ge vonden als daar wat meer vaart achter was gezet. Vergeet niet, de concurrentie met andere steden is groot als het om het werven van bedrijven gaat". Gemopper Bij het nieuwe parkeerregime in de binnenstad plaatst Keijser als economisch ambtenaar vraagte kens. De klachten van enige hore- ca-ondernemers, dat hun bedrijven nu nauwelijks meer met de auto bereikbaar zijn, heeft hij al voor zien. "Bij de nota over het parkeer regime hebben we daar al opmer kingen over gemaakt. Daar is niet op gereageerd. Nou ja, klaar". Hij vindt overigens dat het par keerprobleem in Leiden nooit kan worden opgelost als de gemeente de belanghebbenden niet op essen tiële punten tegemoet komt. "Je kunt dan paaltjes neerzetten waar je maar wilt, maar mensen blijven hun auto fout parkeren. Leiden kan in zijn uppie niet het verkeers gedrag veranderen zoals dat in Ne derland geldt. Als de gemeente dat wel wil, is het beleid gedoemd te mislukken". Aan de andere kant vindt hij dat ook de ondernemers de hand in ei gen boezem moeten steken. "Ze bevorderen de zaak niet door voortdurend te mopperen". Keijser wil, tot besluit, nog kwijt dat hij prettig heeft gewerkt op de directie EZE. "Ik heb veel vrijheid en verantwoordelijkheid gekregen én genomen". Dat wethouder Fase en de overige leden van het colle ge. meedeelden in de eer als er een leuk resultaat was geboekt, steekt hem niet. "Als het verkeerd was gegaan had Fase toch ook de klap pen moeten opvangen". En relati verend: "Ach, wie weet over vijf jaar nog wie Ewald Keijser was? Als ze dan nog maar wel weten wat het bio-sciencepark is". Storing in BB-sirene LEIDEN - Als gevolg van een storing is vanmorgen rond kwart voor negen per abuis de BB-sirene in werking gesteld. Volgens de brandweer hebben medewerkers van de PTT bij werkzaamheden op de Haag- weg ter hoogte van de LTS ver moedelijk een verkeerde lei ding aangeraakt, waardoor het alarm afging. Teneinde eventu eel hevig verontruste Leide- naars gerust te stellen, is het alarm onmiddellijk het zwijgen opgelegd door de zekeringen los te draaien. Bromfietser raakt gewond LEIDEN - Een 22-jarige bromfiet ser uit Leiden is gisteren ernstig gewond geraakt bij een verkeers ongeval op de Sumatrastraat. De man reed op het fietspad langs de ze weg toen hij op het kruispunt met de Timorstraat volgens de po litie geen voorrang kreeg van een 34-jarige automobilist uit Oegst- geest. De automobilist vertelde de poli tie later dat hij de Leidenaar over het hoofd had gezien. Zijn zicht werd belemmerd, zo zei hij, door een aantal geparkeerde auto's. De bromfietser heeft overigens nog geprobeerd het ongeluk te voorko men door krachtig te remmen. Hij gleed echter door op een opgevro ren plas water. De man is met een diepe hoofd wond, een gebroken sleutelbeen, een schouderfractuur en een ge broken been opgenomen in het Diaconessenhuis Voor 10.000 gulden gestolen aan kleding LEIDEN - Uit een kledingzaak aan de Haarlemmerstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag voor on geveer 10.000 gulden aan kleding gestolen. Dè inbreker of inbrekers drongen de zaak binnen door de toegangsdeur te forceren. Ze gin gen aan de haal met 50 ski-broe ken, 90 rokken, 80 bloesjes én 47 truien. Bovendien werd voor enke le honderden guldens aan wissel geld uit de kassa gestolen. Petrusschool wordt tweede LEIDEN - Heel wat schaakonder wijzers hadden gistermiddag hun pupillen maar wat graag de beste zetten willen voorzeggen tijdens de strijd om de schaaktitel van Leiden voor basisscholen. De strenge ogen van het kwartet ronddravende wedstrijdleiders voorkwamen dat, maar na afloop van de partijen was het raak: een aantal zwartspelers werd geleerd het vlechten van het alom bekende Herdersmat tegen te gaan. Gevolg: in de daarop volgen de ronden werden witspelers op dat mat getrakteerd en konden de trainers opnieuw met hun lesje be ginnen. Dit verhaal ging echter niet op voor het eerste team van de Zylwijkschool, want evenals vorig jaar veroverde dit vijftal met vlag en wimpel de Leidse titel. De verwachte concurrentieslag tussen de teams van de Zijlwijk- en de Petrusschool bleef uit, of be ter gezegd werd al in de tweede ronde beslist. Beide ploegen had- Deel rotonde afgesloten LEIDEN - De Plesmanrotonde wordt morgenavond gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Dit ge beurt vanwege de aanleg van de transportleiding voor de stadsver warming. Het is overigens de der de keer dat de rotonde hiervoor wordt afgesloten. De werkzaamheden beginnen morgen om 19.00 uur. Verwacht wordt dat deze zaterdag om 20.00 uur zijn afgerond. Een 'pijp' van de rotonde is nog door het verkeer te gebruiken. den hun tegenstanders als enige van de 24 vijftallen, die in de kanti ne van de Louise de Coligny aan deze zes ronden tellende schaak- marathon deelnamen, in de eerste ronde met 5-0 gekraakt. Teams met een gelijk aantal punten moes ten tegen elkaar uitkomen, zodat het vijftal van de Petrusschool, dat dit schooljaar Guido Niesing, Jan Snelderwaard en Frank Klein aan het middelbaar onderwijs moest afstaan, al in de tweede ronde Zijl- wijk I ontmoette. Wel won Iskan- der Schrijvers snel van Dimitri du Moulin, maar de verliespartijen van Xander Storms, Hans en Rik- kert Smittenaar kon Carolien Slin gerland, de Nederlandse kampioe ne in de klasse tot 13 jaar, met een gladde remise met Machiel de Heer niet meer wegpoetsen: 3V2-IV2. In de volgende ronde blies Zijl- wijk I wat stoom af, waarvan Val kenier I dankbaar profiteerde door twee partijen te winnen: 3-2. Dat prikkelde Zijlwijk I echter zo erg, dat de resterende opponenten slechts plaagstootjes konden uit delen: 5-0, 4-1 en nogmaals 5-0. Daarmee veroverde Zijlwijk I niet| alleen de Leidse titel maar slaagde tevens voor het toelatingsexamen tot de strijd om het regionale kam pioenschap van de Leidse Schaak bond, dat op de woensdagen 19 en 26 februari wordt gestreden. Na die tweede ronde was de Pe trusschool behoorlijk aangeslagen getuige de nederlaag van 3Vfe-lVi tegen De Meerpaal, maar twee maal 5-0 en een gelijkspel in de slotronde leverden toch nog een tweede plaats op. De Meerpaal leg de beslag op de derde plaats mede dank zij een winstpartij van Peter Knor tegen Erwin Fahle van Zijl wijk I. Het tweede team van de Zijlwijk werd vierde, terwijl Roomburg met een jo-jo-spelletje (4-1.1-4.3-2.5-0.0-5 en 4V2-V2) de LEIDEN - De politie is nog steeds op zoek naar degenen die vorige week een hond zodanig hebben mishandeld dat het beest later moest worden afgemaakt. De hond was eigendom van een bewoner van de Musschen- broekstraat. Aanvankelijk werd een groepje jongelui, in leeftijd variërend van negen tot dertien jaar verdacht van de mishandeling. Na verhoor is echter gebleken dat zij er niet voor verantwoordelijk zijn. Het is loeer gelukt. Voor de tweede maal in successie schoolschaakkampioen van Leiden. Het van trots glunde rende team van de Zijlwijlschool bestond uit: zittend van links naar rechts Roeland Buysse (5 punten uit 6 partijen) en Ronald Righart van Gelder (6 uit 6); staand van links naar rechts Dimitri du Moulin (5 uit 6), Machiel de Heer(4Vz uit 6) en Erwin Fahle (5 uit 6). foto: Holvast) vijfde plaats veroverde. Het Kom pas I verspeelde in de laatste ronde een hoge klassering door met 1-4 te verliezen van De Meerpaal. slaagde Regionaal Eindstand: 1 en kampioen Leiden Zijlwijk I 25V2 punten uit 30 partijen; 2 Petrusschool 2OV2; 3 De Meerpaal 18V2; 4 Zijlwijk II 18; 5 Roomburg 17V2; 6 Valkenier I 17; 7/8 Leidse Hout I en Zonnewijzer I elk 16V2; 9 Het Kompas 116. De vijf hoogstgeeindigde teams plaatsen zich in elk geval voor de regionale kampioenschappen, terwijl mis schien ook Valkenier I nog moet optreden, hetgeen afhangt van het aantal deelnemers uit de regio. Ongeslagen bleven: Ronald Rig hart van Gelder (Zijlwijk I), Joris Dekker (Valkenier I) en Richard de Groot (Het Kompas I) ieder met 6 punten uit 6 partijen. LEIDEN - Geboren: Damia dv. M. Me- talsi en H. Haouari; Maurits Hendrik zv. A.H.J.F.S. Munninghoff en E.A.M. Dor- meier; Lisa Simone dv. J.W. Waltz en M.S. Kappelhoff: Jean-Paul zv. G.J.J van den Nieuwendijk en A.M. Koster; Abdelkarim zv. D. Jafjaf en R. Maainn. Tessa dv. J. Boonk en S.S. de Vries; Margaretha Petronella dv. D.R. IJtsmu en J.M.L. Verboon; Romy Frederika Marie Michelle dv. M.J. van Strien; Win- fried Friso zv. S.J. Teijma en A. Colijn; Abraham Gerardus zv. G. Vreugdenhil en W.M. van Veen; Yvonne dv. P.G.L.M. Duijndam en L. van der Niet; Maarten zv. H. Plug en L.E. Kuijt; Yourie Benja min zv. C.P.D. de Haas en Y.D. Kool stra: Jeanine Hugina dv. K.N. Smit; Sa- mir dv. A. Boky en F. Amnih; Lana Au drey Nancy Amely dv. A.D.A.J. Jong- mans en M. Verheij; Romy Olivia Malou Yasmin dv. A.D.A.J. Jongmans en M. Verheij; Jordy zv. E. Rijsbergen en J. Aalbersberg; Jos zv. P. Oudeman en J.G. Gelysteen; Hilde Liane dv. A.M.M. van der Reijken; Ramón Edward zv. M. Wubbe en Y.I. Schaperkötter; Katarina Kristina Hendrika dv. W.J.T. van der Meer en H. Janzen; Brahim zv. M. Ahan- nay en F. Abdelmalki; Leuntje Luciën- ne dv. W. van Dijk en G. van der Linden; Robbin Gerlof zv. R. Aarssen en K. Postma; Marieke dv. J. van Harten en R. Kelderhuis; Bastiaan zv. R. Fien en M. Neuteboom; Pieter Daniël zv. K. van der Bent en J H. Wolfs; Mark zv. J. Par- levliet en T. Westerduin; Jonathan Wil lem Cornells zv. W. de Mooij en A.H. van der Bent; Houyam dv. B. Hadri en F. Behkane; Roosje dv. C. Matla; Sophie Helene dv. L. de Goeij en H. Vonk. Eefje Arianne dv. W E. Zalm en H.M.P. Heus; Wouter zv. F. van der Reijd en E.M. van Hoekelen Morsweg (3) Nog steeds heeft de gemeente Lei den geen besluit genomen inzake verkeersmaatregelen omgeving Morsweg/Lage Morsweg. Allereerst begrijp ik niet waarom dit besluit zo lang uitblijft. Reeds in november 1985 hebben bewo ners van Morsweg/Lage Morsweg en omgeving d.m.v. een schriftelij ke enquête van de gemeente kun nen "aangeven wat zij vinden van een eventuele autovrije Morsweg II en III. De resultaten van die en quête zijn nog niet openbaar ge maakt. Blijft dat besluit uit omdat de gemeente zich toch laat beïn vloeden door enkele bewoners van Morsweg II cjie vóór afsluiting zijn? Waarom moeten de aanwezi ge winkeliers ook hier uitgeroeid worden. Bejaarde mensen en kin deren wonen niet alleen in het ge deelte Morsweg II. De hedendaag se verkeersproblematiek is toch niet alleen voor bewoners van de Lage Mors weg/Vondellaan. Waarom besteedt de gemeente zoveel tijd aan iets wat alleen de onvrede zal vergroten onder de meeste bewoners van het Mors- kwartier? Alleen enkele bewoners van Morsweg II maken zich sterk voor een afsluiting. Bewoners van Morsweg III en bewoners van Lage Morsweg en omgeving lopen zo hard niet. Waarom bekijken de be woners van Morsweg II alleen de situatie in hun "eigen straatje"? Zij hebben blijkbaar geen weet van de huidige verkeersdrukte omgeving Lage Morsweg/Vondellaan. Wanneer die enkele bewoners van Morsweg II hun zin krijgen en de gemeente zal autowerende maatregelen instellen op Morsweg II, waarbij de gevolgen voor Lage Morsweg en omgeving buiten ac ceptabele proporties vallen, dan zullen laatstgenoemde bewoners daar zeker geen genoegen mee ne men. Al mijn vragen in dit schrij ven hoeven niet beantwoord te worden, wanneer de gemeente de verkeerssituatie Morsweg/Lage Morsweg en omgeving laat zoals deze nu is. P. Hesseling Lage Morsweg 75 Leiden Tesselaar Heel vreemd dat de PvdA de heer Tesselaar lijsttrekker heeft ge maakt. Als arbeider (daar is die partij toch voor) is het niet moge lijk hem te spreken. Vragen aan de heer Tesselaar kun je stellen via zijn secretaresse en als je geluk hebt kun je een dag later terugbel len en krijg je van zijn secretaresse een antwoord. Een afspraak ma ken voor een persoonlijk gesprek? Vergeet het maar, daar heeft de heer Tesselaar het veel te druk Kan iemand mij misschien ver tellen waarom de heer Tesselaar wethouder zit te wezen? Is hij er alleen maar om lintjes door te knippen, palen de grond in te slaan en natuurlijk de alom bekende feestjes af te lopen? De heer Tesselaar heeft een pui ke baan, maar hij zit niet op het Stadsbouwhuis voor de gewone man of vrouw. De meeste dingen laat hij over aan zijn ambtenaren die op hun beurt geweldig kunnen rotzooien, want de grote baas heeft voor controle geen tijd!! Door PvdA te stemmen zou ik dus op Tesselaar stemmen. Ik zoek wel een andere arbei derspartij!!! P. van Egmond Langegracht 108 Leiden

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4