Warmond: tot 1990 125 huizen bouwen Warmondse bezwaren voor deel gehonoreerd Pianospel leidt tot rechtsgeding Omstreden pad voor kwart miljoen opgeknapt Protest 'Hollandsche Tuyn' tegen plan zwembad/sporthal Stal van boerderij nu woonhuis Aloysiusschool toch verbouwd Na meer dan tien jaar praten komt er schot in de zaak Auto bijna platgewalst Verkeer rijdt straks nog harder' PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 30 JANUARI 1986 LEIDERDORP - De beheerders van de 'De Hollandsche Tuyn' in Leider dorp hebben bij de gemeenteraad protest aangetekend tegen de bouw van een zwembad annex sporthal in combinatie met een horeca-gelegen- heid. Volgens de beheerders van het gerestaureerde complex aan de Hoofdstraat vormt de komst van een horecapunt aan de Hoogmadese- weg, naast het zwembad, een bedreiging voor de bestaande ondernemin gen. De voorziening zou tot overcapaciteit én tot oneerlijke concurrentie leiden, zo menen de beheerders. En: "Indien de geplande voorziening de functies van het Dorpshuis zou gaan overnemen betekent dit een verdere aantasting van het leefklimaat in het oude dorp", zo schrijven ze de ge meenteraad. Hun voorstel: "Voorzover het Dorpshuis voor diverse aktivi- teiten niet meer geëigend is of renovatie te kostbaar zou zijn kunnen vele aktiviteiten van het Dorpshuis worden ondergebracht op de eerste ver dieping van de Hollandsche Tuyn". De gemeente zou een eventuele exploitatie van een horecapunt bij zwembad en sporthal voor haar rekening nemen. Dat zou volgens de beheerders van 'De Hollandsche Tuyn' kunnen leiden tot tarieven voor consumpties en zaalhuur, waartegen de bestaande ondernemingen en met name zijzelf niet kunnen concurreren. De gemeenteraad neemt op 17 februari een besluit over de plannen voor de verbouwing van zwembad, de bouw van een sporthal en een eventuele verplaatsing van de aktiviteiten van het Dorpshuis. DEN HAAG/LEIDERDORP - Omdat de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp en de politie de afgelopen jaren geen einde hebben kunnen ma ken aan luid pianospel vanuit het woonhuis Luijkendreef 18 in Leiderdorp hebben de buren op de nummers 20 en 22, de families Van der Groot en Glasbergen, gisteren hun heil gezocht bij vi ce-president mr. R. R. Portheine van de Haagse rechtbank. In een kort geding eisten zij dat me vrouw Kops op nummer 18 min der haar piano bespeelt en vooral minder hard. „Ik word er gek van", verklaarde de naaste buur van de pianiste. Want hoewel de piano van me vrouw Kops met een deken is geïsoleerd, op rubber staat en een geluidsbegrenzer kent, dringt het geluid ervan toch hin derlijk door tot in de aangrenzen de panden. Voornamelijk omdat de woningen een doorlopende vloer hebben en ook verder slecht zijn geïsoleerd, betoogde mevrouw mr. A. J. Meiss namens de buren. Maar zij had ook de in druk dat de geluidsbegrenzer die op het instrument zit, dikwijls niet wordt gebruikt. Onderling overleg om de zaak in der minne te schikken had sinds 1983 alleen maar geleid tot scènes en geru zie. legde zij uit. Daarom eiste zij van mr. Portheine dat hij de pia niste zou verbieden om langer dan twee uur per dag te spelen en haar zou verplichten de ge luidsbegrenzer te gebruiken. Voorts merkte zij op het wel op vallend te vinden dat de geluid soverlast een stuk minder was geworden vanaf het moment dat de dagvaarding voor het kort ge ding bij de pianiste op de deur mat moet zijn gerold. Namens de pianospeelster he kelde mr. I. E. Hes het feit dat er nooit een deskundig onderzoek naar de mate van geluidhinder was uitgevoerd. Voorts vond hij dat een geluidhinderkwestie moeilijk in een kort geding kan worden beslecht. Hes wees er daarnaast op dat buren aan de andere kant van het woonhuis van zijn cliënt helemaal niet kla gen en dat haar huisarts haar juist pianospelen had voorge schreven omdat dat een ontspan nende werking zou hebben. De mentaliteit van volgens hem bovendien veran derd. „Ze nemen niets meer van elkaar. Je moet iets kunnen dul den", aldus mr. Hes. Een op voorstel van mr. Por theine ingelaste schorsing van de behandeling van de zaak om on derling tot afspraken te komen leidde niet tot resultaat. Me vrouw Kops wilde haar piano spel wel terugbrengen tot drie uur per dag maar die dan naar eigen goeddunken in een perio de van vijf uur kunnen bepalen. Dat vonden de beide buurvrou wen onaanvaardbaar. Zij bleven vasthouden aan strikte begin- en eindtijden van het pianospel zo dat zij de duur ervan ook konden controleren. Mr. Portheine doet 5 februari uitspraak. Burgemeester en wethouders komen met standpunt WARMOND - B en W van Warmond willen tot het jaar 1990 125 woningen bouwen in de gebieden die reeds in een bestemmingsplan (Vlietwei, Ter Leede, Ba- gongebied enz.) zijn vastge legd. Tot 1990 moet War mond gewoon gebruik blij ven maken van zijn contin gent in Voorhout. Het niet aanvaarden door War- mondse woningzoekenden van een hen toegewezen Voorhoutse wo ning in Voorhout, moet blijvend als een weigering worden be schouwd en kan daarom van in vloed zijn op de positie van de lijst van woningzoekenden. Voor de pe riode 1990-2000 dienen planologi sche maatregelen te worden getrof fen opdat in die tien jaar zo'n 140 woningen op de bouwlocatie En depoel III kunnen verrijzen. En met dit alles is wat B en W betreft de koek tot de eeuwwisseling op. Endepoel III is overigens een nieuw begrip, alleen I en II waren bekend. Met III wordt, zo vertelt gemeentesecretaris Zoetemelk on der meer de handelskwekerij Hu- mako aan de Herenweg bedoeld. Tot dusverre werd de kwekerij in discussies over woningbouw met man en paard genoemd. Volgens Zoetemelk is zulks niet helemaal gepast. En ook feitelijk onjuist: "Een bedrijf en een gebied zijn niet hetzelfde". Eerder al had de WD bezwaar gemaakt tegen de aandui- Open podium Muzikale hobbyisten krijgen morgen de kans om eens voor een publiek te spelen in het Voorscho- tense jongerencentrum de Linde hoeve. Voor een kleine zanginstal latie wordt gezorgd. De belang stellenden dienen wel zelf hun (liefst akoestisch) instrument mee te brengen. Aanvang vrijdag ne- gen uur in het jongerencafé van de Lindehoeve, gelegen aan het Van der Haarplein in Voorscho ten. Informatie via telefoon 01717- 5357 (Erik). Poppenbeurs Een beurs van oude en antieke poppen wordt komende zaterdag gehouden in de Voorschotense Gouden Leeuw (Veurseweg). Net als vorig jaar zal de heerenzaal van dit motel weer onderdak bie den aan honderden poppen van Agnes Melger. Ook zijn er aller hande materialen te vinden om zelf poppen te maken, alsmede lectuur op poppengebied en pa troontjes. Doorlopend zijn er de monstraties poppenmaken. De beurs is zaterdag geopend van tien uur tot half vijf. ding Humako, vooral omdat van onderhandelingen tussen B en W en de handelskwekerij over aan koop van het terrein nog geen sora- ke is geweest. Het woningbouwbeleid tot 2000 zoals B en W voor ogen staat, is vanavond punt van bespreking in de raadsvergadering. Tot voor kort had het college officieel nog geen standpunt ingenomen over de War- mondse woningbouw. De verschil lende fracties hebben daarentegen ruimschoots de gelegenheid gekre gen de degens te kruisen en wel aan de hand van een rapport van het onderzoeksbureau Geodan. De verhoudingen liggen onge veer als volgt. Progressief War mond wil de blijkens de bestem mingsplannen geschikte open plekken in het dorp bebouwen en na 1990 kijken wat er nog verder moet gebeuren. De ogen van PW zullen na 1990 op Endepoel III zijn gericht en in het geheel niet op de Klinkenbergerpolder. De partij breekt in haar visie een lans voor handhaving van de huidige ruimte lijke structuur van het dorp. De WD zit ongeveer op dezelfde lijn zij het dat de liberalen tot dusverre tamelijk sceptisch staan tegenover Endepoel III. Klinkenbergerpolder Het CDA en - meer nog - het on afhankelijke raadslid Vreeken gaan het verst in hun wensen. Zij zouden het liefst nu die maatrege len treffen waardoor, indien nodig, straks ook in de Klinkenbergerpol der kan worden gewoond. De lijst van woningzoekenden moet dras tisch worden ingekort, vinden ze. De christen-democraten en Vree ken hikken erg aan tegen het gege ven dat naar woningen zoekende Warmonders naar Voorhout wor den gestuurd. B en W laveren met het beleid dat ze voorstaan zo'n beetje tussen alle standpunten in maar komen nog het dichtst in de buurt van Progressief Warmond. B en W delen niet de mening van Geodan dat als er tussen 1990 en 2000 gemiddeld meer dan acht wo ningen per jaar worden gebouwd de nadelen groter dan de voorde len zullen zijn. Het dagelijks be stuur wenst vast te stellen dat het het allerbeste is als voor de natuur lijke aanwas van de eigen bevol king op eigen grondgebied zou kunnen worden gebouwd. Van die beleidslijn mag pas worden afge weken als het belang van land schapsbehoud groter is dan dat van woningzoekenden. Wanneer dat volgens B en W het geval is, blijft onvermeld. Volgens Geodan zou aantasting van het landschap al snel stuiten op groot verzet van de Warmon ders. B en W stellen daartegenover dat ook het doorsturen naar Voor hout het gemeentebestuur aller minst in dank wordt afgenomen. Wethouder L. Marselis geeft de stalwoning ligt langs het Kerkepad. VOORSCHOTEN - Het stalgedeelte van de Voorscho tense boerderij Koopmanswelvaren, gelegen langs Voorstraat en Kerkepad, is gistermiddag officieel overgedragen. De nieuwe huurders betalen 900 gul den huur voor het gebeuren, dat dezelfde indeling heeft behouden en slechts enkele extra ramen kreeg. De verbouwing heeft in totaal ongeveer Zbo.uuu gul den gekost. 130.000 Gulden hiervan heeft de Stichting Diogenes, eigenaar en restaurateur, geleend bij een plaatselijke bank. 135.000 gulden is toegezegd door rijk en provincie. Het is echter nog onzeker wanneer dit geld binnenkomt en de gemeente onderzoekt of zij kan voorfinancieren. Wanneer dit onmogelijk blijkt te zijn, moet de stichting zich wederom op de dure geld markt begeven. De opbrengsten uit de huur dekken namelijk slechts 80.000 gulden én de exploitatielasten. De giften en donaties uit de bevolking vielen vervol gens niet echt mee: 5.000 gulden. Een groot bedrijf schonk eenzelfde bedrag en een ander groot landelijk bedrijf heeft gulle plannen. Het opknappen van het midden- en voorgedeelte van de boerderij, gelegen aan de Voorstraat, zal nog wel even op zich laten wachten. De stichting heeft 550.000 gulden nodig van rijk, provincie, gemeente en particulieren. En zij kunnen niet direct over de brug komen. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, dat de hoofdmoot moet geven, weegt pas in maart af. Wanneer de gemeente geld uit de pot stads- en dorpsvernieuwing opzij wil leggen, moet ze toestemming hebben van de provincie, hetgeen enke le maanden op zich kan laten wachten. Diogenes denkt dan ook pas na de bouwvakvakantie te kunnen starten. DONDERDAG Leiden Schouwburg - Fiesta Gitana, 20.15 uur, Laktheater - Barbara Duyfjes en Lisa Marcus met 'Wet Features'. 20.30 uur. Groenoordhallen - Woon Ideaal Beurs, 19-22.30 uur. Koetshuis De Burcht - Burgsteeg, Poli- tiek Café WD-Leiden, 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Re- po man', 20 en 22.15 uur. *t Breehuys - Breestraat 19, spreekuur WDM. 19-22 uur. Fraktiekamer PvdA - Gulden Vlies, Breestraat 125, inloop-spreekuur, 19-21 Bree- Gemeentehuis - Herenweg, gemeente raadsvergadering, 20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raadscom missie economische zaken en financiën, 20 uur. Muzenhof - Gordjjnsingel, klaverjassen en sjoelen bij 'De Sfeerjassers', 20 uur. Prins Willem Alexanderschool - Leeu werikstraat, fancy-fair, 18-21 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, raadsvergadering, 20 uur. Voorschoten Gemeentehuis - Leidseweg, raadsverga dering en gecombineerde commissie vergadering, 20 uur. VRIJDAG Leiden Groenoordhallen - Woon-Ideaalbeurs, 13-17 en 19-22.30 uur. ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse Aloysiusschool moet toch worden omgebouwd tot biblio theek. Burgemeester en wethou ders vinden dat door de architect aangebrachte bezuinigingen in het verbouwingsplan aanvaardbaar zijn. Ze zullen de raad dan ook voorstellen met het 'gekorte' plan. akkoord te gaan. Hoeveel er op het tot nog toe 513.000 gulden kostende plan kan worden geschrapt wil burgemees ter Houdijk nog niet kwijt. Eerst wil hij met het bibliotheekbestuur om de tafel gaan zitten. De verhuizing van de biblio theek kwam onlangs op losse schroeven te staan doordat raads leden forse kritiek uitten op de vol gens hen te hoge verbouwingskos- ten. Men verklaarde eerst te willen onderzoeken of die kosten niet om- laaggeschroefd konden worden. En, zo stelde bijvoorbeeld de WD: de Aloysiusschool hoefde niet tot elke prijs behouden te blijven. Nieuwbouw op dezelfde plek, eventueel gecombineerd met wo ningbouw, was voor de WD ook aanvaardbaar. Progressief Zoeter woude wilde zo ver niet gaan maar eiste, net als het CDA, wel dat het verbouwingsplan minder duur zou uitvallen. ZOETERWOUDE - Zoeterwoudenaar W. van Veen is gisteravond uiitgebreid in de bloemetjes gezet ornaat mj precies 25 jaar bestuurslid is van de Land- en Tuinbouw Bond in zijn woonplaats. Burgemeester Houdijk (links) kwam hem na de LTB-vergadering feliciteren met dit jubileum. Van Veen, zelf agrariër, heeft van die kwart eeuw 19 jaar als penningmeester gefungeerd. (foto Fred Rohdo DEN HAAG/WARMOND - Gede puteerde Staten, het dagelijks be stuur van de provincie, vinden het niet nodig dat er achter Herenweg 26 in Warmond een parkeerterein wordt aangelegd. Het college stemt daarom in met de bezwaren die M. G. van Winsen tegen bestemmings plan Bebouwde Kom had inge diend. Van Winsen oefent op het betreffende terrein een bollenbe- drijf uit en had aangevoerd dat het gebied zo goed ligt dat hij er elk jaar primeurs op teelt. Bovendien had Van Winsen naar voren ge bracht dat uit een in 1981 ingesteld onderzoek was gebleken dat er nauwelijks knelpunten op het ge bied van parkeren zijn. Het be zwaarschrift van de bewoner van Herenweg 26 om de toegangsweg naar het parkeerterrein een paar meter naar achteren te verplaatsen, is door deze stellingname van GS niet meer van toepassing. GS zijn net als het gemeentebe stuur van mening dat de bezwaren van kaarsenfabriek Van Moorsel tegen uitbreiding van de Rabo bank blijkbaar op een misverstand berusten. Het bestemmingsplan biedt de Rabobank namelijk geen uitbreidingsmogelijkheid in de richting van de kaarsenmakerij, maar in de richting van de Heren weg. Dit zal geen of nauwelijks na delige gevolgen hebben voor het functioneren van de kaarsenfa briek. Het provinciebestuur meent) echter dat om de belangen van A.G. Goossens aan de Herenweg 85 veilig te stellen verdere uitbrei dingsmogelijkheden van de bank aan strengere regels moet worden gebonden. De dakhelling moet bij voorbeeld beperkt blijven tot 45 graden en er moet een maximale nokhoogte in het bestemmings plan worden opgenomen. De wens uhbre^d^ngsmogeiykheden^oe^te ^hauf&u?Sft^anochtend o^dê staan wordt Hoor GR nipt nphnnn. schauffeur heeft vanochtend op de Wijngaardenlaan, ter hoogte van de Burgemeester De Kempenaer- straat, een personenauto zo'n beetje platgewalst. De bestuurder, een 38-jarige Voorschotenaar, kon de schroothoop heelhuids verla ten. Ook de inzittenden van de bus kwamen met de schrik vrij. De botsing was het gevolg van het door het rode licht rijden door de buschauffeur, een 58-jarige Lis- sche waarden te beschermen, al dus GS. Het pleidooi van de eigenaars van Dorpsstraat 95 om de huidige bedrijfsbestemming van het per ceel niet te veranderen, heeft bij de provincie gehoor gevonden. Hoe wel het gemeentebestuur tegen de vestiging van een reparatiebedrijf voor scheepsmotoren op deze plaats is, vinden GS dat daartegen geen bezwaar bestaat. WASSENAAR - Na meer dan 10 Langstraat vroeg Nooteboom na- ge acht het gewenst om dit, inmid- jaar praten wordt het Wassenaarse drukkelijk om geen huizen met dels leegstaande, huis zo snel mo- Tuinpad binnenkort ingrijpend op- een dorps karakter te slopen ten gelijk af te breken. Wethouder Co- geknapt voor een bedrag v to- behoeve van parkeerplaatsen en cheret noemde de omliggende hui- ren alsnog mee willen doen als ze zien hoe het er allemaal uit komt te zien. B en W willen met betrekking tot de reconstructie van het Tuin pad overgaan tot het plaatsen van "rustieke lantaarnpalen die beter rijdings- ook het bestaande parkeerter- zen "betrekkelijk beeldbepalendj -~.n aan de Van Hogendorpstraat want de panden verkeren in een ei lijke ordening en openbare werken niet te bebouwen. Er zouden zo barmelijk slechte staat en het kost bestand zijn tegen mee akkoord is gegaan. Zo positief verstopte parkeerplaatsen ont- "goud geld" om ze op te knappen, als de commissieleden oordeelden staan en die worden volgens hem Volgens de wethouder is het zeker over de reconstructie van deze door de consument niet gevonden, niet de bedoeling om alleen maar straat, zo negatief stonden ze te- ook al staan er borden bij. Ieder te slopen voor parkeerruimte, genover het voornemen van B en winkelcentrum bestaat bij de gra- Wat de feitelijke opknapbeurt i de aanwezigheid van vol- van het Tuinpad betreft, ook daarj schade", zo meldden ze in het be treffende raadsvoorstel. Verder zullen er drie verkeersdrempels worden aangelegd die overigens acuut zullen worden verwijderd als ze achteraf niet nodig blijken te zijn, aldus wethouder Cocheret. In tegenstelling tot het gemeen tebestuur vindt het college van GS dat aannemer A. Schrier best een overkapping voor de opslag van bouwmaterialen mag realiseren op het bedrijfsterrein aan de Burge meester Ketelaarstraat 42. Dat be hoeft volgens de provincie niet te leiden tot onaanvaardbare overlast voor de omwonenden. Aan de bezwaren tegen het in het bestemmingsplan opgenomen ver bod om iets te veranderen aan de buitenzijde van de houten woning Herenweg 115, komen GS niet te gemoet. Een dergelijke houten wo ning is karakteristiek voor War mond en in het bestemmingsplan wordt ook uitvoerig ingegaan op de noodzaak die cultuur-histori- Volgens de politie gebeurt het op het onderhavige punt wel vaker dat er door rood licht wordt gere den. Dat komt, volgens een woord voerster, doordat pal achter de lichten weer verkeerslichten Het verkeer is geneigd lichten te letten en niet op de ste. :PTe i één pand, Tuinpad 13, te slo- pen ten behoeve parkeerplaatsen en vier andere Nooteboom huizen ook op de sloopUjst te zet zevental doende parkeergelegenheid, aldus ten. Met r lijkt het laatste woord nog VOORSCHOTEN - Wanneer de niet gezegd. Negen huiseigenaren Voorschotense Admiraal de Ruy- tersingel een voorrangsweg wordt, zal het rijdende verkeer hogere Partij Wassenaar en de la Morinière vond dat de feitelijke hun tuin af te staan, waardoor het snelheden bereiken en minder be PvdA hadden hier grote moeite sloop mee. PvdA-fractievoorzitter H.J. 23 n°6 Goulooze sprak van "beeldbepa - lende pandjes" en noemde sloop Tuinpad moet namelijk ten behoeve van parkeerplaatsen J "geen goede zaak". Volgens hem de panden Tuinpad 1 tot toekomstige voetpad een grillig aar eens bekeken moet verloop krygt, om die stukjes gaan worden. De "kop van het grond heen. WD-woordvoerder ir. Tuinpad" moet namelijk in de toe- K. Nieuwzwaag sprak in dit ver komst goed aansluiten bij de be- band van "een rommelig karakter" staande en geplande nieuwbouw terwijl ook J.W. Harting (Partij de tijd pas rijp voor sloop wanneer aar» de Van Hogendorpstraat. Hij Wassenaar) meende dat het toe- noemde de mogelijkheid van be- komstige Tuinpad "geen schoon jaardenwoningen met daaronder heidsprijs verdient". Volgens Gou- parkeerplaatsen. looze is het overigens niet denk- Namens het Winkelcentrum Wat nummer 13 betreft, het colle- beeldig dat de bewuste huiseigena- r sociale woningbouw in de buurt voor in de plaats komt reid zijn te stoppen voor voetgan gers. Dit schrijven de directeuren van de drie basischolen in de Voor schotense wijk Noord-Hofland in een brief aan de raadsleden. Uit een onderzoekje bij de scho lengemeenschap, vorige week vrij dag. bleek dat 260 kinderen vier maal per dag de Admiraal de Ruy- tersingel oversteken. "Hier een voorrangsregeling verhoogt de ver keersveiligheid van de oversteken de kinderen zeker niet!", voeren zij krachtig aan. "De oversteek bij de Spar wordt dagelijks door 140 kinderen vier maal gemaakt: een verder beveili gen van deze oversteekplaats heeft onze volledige instemming!", ver volgen zij. De drie vinden dat "te weinig aandacht wordt geschon ken aan de oversteekplaat Admi raal de Ruytersingel/Thorbecke- weg. Vanavond, in een gecombineer de commissievergadering, buigen raadsleden zich over een B en W- voorstel om Trompweg, Admiraal de Ruytersingel en Van Beetho- venlaan voorrangswegen te maken en bocht naar de te asfalteren Bachlaan zo aantrekkelijk te ma ken dat de smalle, drukke Prins Bernhardlaan wordt ontzien. Ook het smaller maken van deze laatst genoemde weg past in dat streven, evenals het opheffen van de voor rangsregeling bij het cultureel cen trum. Om de straat voor fietsers veiliger te maken, willen B en W aan de kant van het plantzoen een vrij liggend fietspad maken. LEIDSCH -£k DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 19 30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30 -18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2