Leidse zaalploeg loopt uit zonder te spelen Post legt winnaar Moser opnieuw vast tussenpersoon C1)A-VVD kritisch over uitkeringsplan Handballers beperken dit keer de schade ZLC verder met trainers Vermeulen en Gubler DONDERDAG 30 JANUARI 1986 'AGINA 15 LEIDEN - In de interregionale competitie zaalvoetbal hebben FV Snoekie en Glasbergen een punt verspeeld in de achtervolging van koploper Zwarte Wolf en het als tweede geplaatste Datarex, die maandag hun duels wonnen. Snoe kie en Glasbergen kwamen in de onderlinge confrontatie een 4-4 (na 4-0!) gelijkspel overeen. Ook de staartploegen FC Lisse en Grovo deelden de punten: 3-3. In de hoofklasse haalde midden moter Roac uit tegen Van Duuren (10-3). pakte UVS een kostbaar punt bij Noordwijk (2-2) en sloten Bahlman en Menken een spectacu laire pot af op 7-7. Landwer-Hane- poel eindigde in 5-3. FV Snoekie-Glasbergen 4-4. In de eerste helft van het treffen in de Haagse Transvaalhal leek Glasber gen naar een regelrecht debacle te worden gevoerd. Snoekie-doel- man Ton Bakhuis, de sluitpost van het nationale team. stopte werkelijk alles en de Haagse spe lers schoten met scherp. Dat leidde tot een 4-0 ruststand, die de Rijns- burgse ploeg weinig hoop gaf. In ROTTERDAM (ANP) - De Italiaan Francesco Moser en de Australiër Danny Clark hebben gisteravond de zesdaagse van Rotterdam ge wonnen. In de laatste koppelkoers nam het favoriete duo, dat van de eerste avond leidde, een ronde voorsprong op Rene Pijnen en de Belg Eric Vanderaerden, die zelfs op punten niet konden winnen. De winnaars werden gehuldigd door minister-president Ruud Lubbers. Voor Moser was dit de dertiende zesdaagse-zege in zijn Hidalgo neemt al ontslag PARIJS (AFP) - Michel Hidalgo, technisch manager van de Franse voetbalbond, heeft gisteren, met onmiddellijke ingang, ontslag ge nomen. Het plan van Hidalgo, de succesvolle oud-trainer van de na tionale ploeg, was zijn bondsfunc- tie te verlaten na het toernooi om het wereldkampioenschap. Hidal go is benaderd door Bernard Tapie voor een functie bij Marseille, de club die volgend seizoen op finan cieel steun van de industrieel mag rekenen. Het afscheid van Hidalgo is in feite ingeleid door een gesprek dat hij deze week had met Tapie en Jean Tigana, de international vap Bordeaux, die aan het einde van het seizoen transfervrij zal zijn. De club stond onmiddellijk op zijn achterste benen en ook andere ver enigingen maakten bezwaar, dat een hoge bondsfunctionaris met „recruteringswerk" bezig was voor een club uit de hoogste klasse. loopbaan, voor Danny Clark de de 32e. Bert Oosterbosch en de West duitser Didi Thurau werden derde. Op de slotavohd .wérd het totaal aantal toeschouwers op 48.000 ge bracht. Francesco Moser start volgend jaar opnieuw in de Zesdaagse van Rotterdam. Wedstrijdleider Peter Post wapperde woensdagavond in Ahoy' triomfantelijk met een door de Italiaanse werelduurrecordhou der getekend contract. Hij zei vele uren te hebben besteed aan het los peuteren van de handtekening. „Eerst zei hij ja, toen weer nee, maar nu is het rond", zei Post. Ook in 1987 mag de in Rotterdam zeer populair geworden Moser zijn eigen koppelgenoot kiezen. Dat was een van zijn eisen naast de for se financiële vergoeding. Moser was bereid over een terugkeer naar Rotterdam te praten, omdat de werksfeer hem was. bevallen. "Je moet wel hard werken, maar het systeem zit goed in elkaar. Geen zinloze uren, in zinloze wedstrij donderdelen", verklaarde de Ita liaanse vedette, die dit jaar ook een aantal criteriums op de weg in Ne derland komt afwerken. De con tracten daarvoor zullen tijdens de Ronde van Italië worden getekend. Voor de Zesdaagse van Rotter dam van 1987 wilde Peter Post niet zo lang wachten. Op basis van het succes van dit jaar achtte hij de aanwezigheid van Moser in de vol gende editie een noodzakelijkheid. „Ik ga ook door met het koppelen van een baanrenner aan een weg- coureur. Dit was een succes. We kregen niet alleen meer (6000) mensen op de tribunes, maar ze waren dit jaar ook buitengewoon tevreden." (Eindstand zie scorebord) de tweede helft speelde Glasber gen echter grandioos. De ploeg gooide alles op de aanval en kreeg de beloning in de vorm van treffers van Aandewiel en Hogewoning (3x). FC Lisse-FC Grovo 3-3. Lisse liet een punt liggen tegen Grovo. Het team liet te veel kansen liggen en werd bijna verrast door de laag geklasseerde tegenstander. Wel boog Lisse een vroege achterstand voor rust om in een 2-1 voorsprong (treffers Wim Bouckaert en Frans van der Laan), maar daarna haalde Grovo van afstand twee keer ver rassend uit: 2-3. Pas zeven minu ten voor tijd vond Theo Godyla de 3-3. HOOFDKLASSE Noordwijk-UVS 2-2. UVS tnani- festeerde zich in de Noordwijkse Northgohal als een superdefensief geheel. „Maar we moesten wel ver dedigend spelen, want we hadden dat puntje hard nodig", veront schuldigde Hans van Eijgen zich later. „Als je tegen Noordwijk gaat aanvallen, ga je onherroepelijk de boot in". Dat gebeurde nu dus niet. UVS nam via Van Eijgen snel een voor sprong, trok zich terug en ging zwaar leunen op de voortreffelijke doelman Bert Sira. Ook hij was echter kansloos bij een actie van Jos Smits, die na de pauze voor 1-1 zorgde. UVS leek alsnog op de stunt aan te sturen toen Henk Zandbergen 1-2 liet aantekenen, maar Hans Verkuylen werd naar de kant gestuurd en Noordwijk haalde vervolgens doelman Cees van der Wiel uit het veld, wat een verhouding van vijf tegen drie op leverde. Jos Smits profiteerde: 2-2. ROAC-Van Duuren 10-3. Een fortuinlijke treffer van John Bak ker en het daaropvolgende alles of niets spel van Van Duuren, ston den gisteravond in de Tweesprong aan de basis van de verrassende en royale zege van Roac. Bakker scoorde zijn gelukkige goal op het moment dat de tegenstander juist leek terug te komen na een 3-1 achterstand. Mat Kantebeen had net voor 3-2 gezorgd, toen de achteraf fatale 4-2 viel. Van Duu ren haalde doelman Wijnand Sloos uit het veld en Roac hoefde vervol gens alleen maar de juiste momen ten af te wachten om toe te slaan. Dat deden Wilco van der Meer (3x), Hans Weenink (3x), John Bakker (2x), Hans Witteman en Johan Van eman. Voor de Leidse ploeg scoor de Ben Heemskerk de openings treffer en de laatste goal. Landwer-Hanepoel 5-3. Land- wer profiteerde van de misstap van Van Duuren. Bij rust hadden de Sassenheimers een 3-1 voorsprong tegen het zich taai en fel verdedi gende Hanepoel. Loek van Reste ren scoorde een hattrick, Wim van der Klink scoorde voor en na fust echter tegen (3-2) en John van der Klink zorgde vervolgens voor 3-3. Via Hennie Zoet en Peter Taalman stelde Landwer de zege echter toch veilig. Bahlman-Menken Landbouw 7-7. In de laatste seconde van het spectaculaire treffen Bahlman- Menken sleepte de Alphense ploeg toch nog een punt uit de strijd. Kees van Vliet benutte na de offi ciële speeltijd de penalty die vlak voor het eindsignaal was gegeven. Een tegenvaller voor de Noordwij- kers, maar wel een terechte deling. Alleen in de eerste helft had Men ken duidelijk afstand kunnen ne men. Via 0-1 en 1-1 was het 1-4 geworden, maar Bahlman had zich knap hersteld en was met 3-4 gaan rusten. Na de pauze ging het gelijk op, tot aan de enerverende slotfase. Daarin dacht Menken alsnog met de winst weg te kunnen glippen uit de Rijnstreekhal, maar arbiter Van der Leek en Kees van Vliet beslis ten anders. Scoreverloop: 0-1 Berry Lu- moindong, 1-1 Nick Verwoerd, 1-2 Jaap Smit, 1-3 Ben van der Zalm, 1-4 Kees Nulkes, 2-4 en 3-4 Wim Latumanuwey. Rust. 4-4 Peter Gerse, 5-4 Nick Verwoerd, 5-5 Lu- moingdong, 5-6 (penalty) Ben van der Zalm, 6-6 Peter Gerse, 6-7 Lu- moingdong, 7-7 Kees van Vliet. (Stand zie scorebord) le pr(js: geen winnaar; 2e prijs: 1 winnaar, die bruto f 300.000,00 ontvangt; 3e prijs: 47 winnaars, die elk bruto f6.229.90 ontvan gen; 4c prijs: 3.257 winnaars, die elk f89,90 ontvangen; 5e prijs: 65.461 winnaars, die elk f 5.00 ontvangen. De jackpot voor lotto nr. 5 is: f91.716,06. Het winnend nummer van het cijferspel was: 13 89 36. Voor de bijna 2.500 winnaars van dit cijferspel bedraagt het totaal aan prijzen f 109.160.00. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 4 winnaars, die elk bruto f 10.000.00 ont vangen; 4 cijfers goed: 24 winnaars, die elk f 1.000,00 ontvangen; 3 cijfers goed: 235 winnaars, die elk f 100,00 ontvangen; 2 cij fers goed: 2.166 winnaars, die elk f 10.00 ontvangen. Voor de bijna 1.000 winnaars van toto 4 was een prijzenbedrag beschikbaar van f 60.222,40 le prys: 2 winnaars, die elk bruto f9 033.30 ontvangen; 2e prijs: 73 winnaars, die elk f 164.90 ontvangen; 3e prys: 894 winnaars, die elk f33.60 ontvangen. Voor de winnaars van toto-gelijk 4 was een prijzen-bedrag beschikbaar van f .511,70. le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 winnaars, die elk f 643,10 ontvangen; 3e prijs: 29 win naars, die elk f 104,50 ontvangen; 4e prijs: 731 winnaars, die elk f5,90 ontvangen. De jackpot voor toto-gelijk nr. 5 is: f 849,59. Hoogovenstoe rnooi ken, Hellers - Seirawan Vi-Vi, Short - Hort '/2-'/2, Hübner-Sosonko Ree-Nikolic 0-1, Ljubojevic-Van der Wiel 1-0, Tsjer- nin-Van der Sterren 1-0. Stand na tien ronden: 1. Ljubojevic en Short 7 punten, 3. Van der Wiel6,4. Nikolicöteen 1 afg., 5. Hübner en ir afgebroken, Hulak-Garcia Palermo 1-0, Ivkov-Marcel Piket '/i-'A Davies-Pol- gar Cuijpers-Kujjf V4-V4. Stand na acht ronden: 1. Marcel en Jeroen Piket 6 punten, 3. Hu- lak 5V4, 4. Douven 4Vi en 1 afg., 5. Ivkov en Kuijf 4Vi, 7. Braga 3Vè en 1 afg., 8. Cuijpers 3. 9. Polgar 2Vi. 11. Blees en Davies 2 Het team van 't Poeltje behaalde de titel in de eerste klasse van de Leidse biljartbond. Op de foto v.l.n. i Bram Kamphues, Mart Schlagwein, Jan van Heusden, Koos Moenen en Bart Zwart (foto Holvast val onbespeelbaar v Aids Hierbij willen wij onze verontwaar diging uiten over de kop van het artikel over aids, die zaterdag j.l. op de voorpagina van uw krant ver scheen. Hoewel op het artikel niets aan te merken was, sloeg de kop 'Een op de vier homo's heeft aids' natuur lijk volkomen de plank mis. Zoals verder in het artikel staat heeft een op de vier homoseksuele mannen in Amsterdam antistoffen tegen het aidsvirus, wat alleen wil zeggen dat ze met het aidsvirus in aanra king zijn geweest. Slechts een klein percentage hiervan ontwik kelt daadwerkelijk aids en dus niet 25 procent van alle homo's. Wij vragen ons -af hoe iemand, die een feitelijk juist stukje schrijft, er zo'n kop boven kan zet- ten. Wanneer dit gedaan is om de verkoop van die dag wat te verho gen, begeeft uw krant zich op glib berige paden, die bepaalde roddel en boulevardbladen, waarmee u zich hopelijk niet wilt identifice ren, al jaren bewandelen. We betreuren het des temeer, omdat uw krant over het algemeen regelmatig en op een positieve ma nier publiciteit geeft aan zaken die op homoseksualiteit betrekking hebben, zoals onlangs over de pas opgerichte meldlijn Agressie en Diskriminatie Homoseksualiteit. We hopen, dat u zich realiseert, dat de kwestie-aids al een grote druk DEN HAAG (GPD) - De Tweede- Kamerfracties van CDA en WD hebben op tal van punten kritiek op de kabinetsplannen voor een nieuw stelsel van sociale zeker heid. De regeringspartijen zijn het onderling echter nog niet helemaal eens over de vraag welke verande ringen er moeten worden aange bracht in de voorstellen van staats secretaris De Graaf (sociale zaken). Dat blijkt uit de gisteren gepubli ceerde schriftelijke reacties van de diverse fracties. De PvdA heeft voor de regeringsvoorstellen vrij wel geen goed woord over. De liberalen gaan het verst in hun kritiek op de manier waarop de regering de gelijke behandeling van gehuwde en ongetrouwd sa menwonende uitkeringsgerechtig den wil vorm geven. De WD vindt dat staatssecretaris De Graaf op dat punt zijn huiswerk moet over maken. De WD zal ook tegen een wijziging van de aow op dat punt stemmen. CDA en WD gaan in principe akkoord met het regeringsvoorstel gedeeltelijk arbeidsongeschikten in de toekomst ook een gedeeltelij ke wao-uitkering te geven. Voor het overige raken arbeidsonge schikten dan aangewezen op de (la gere) werkloosheidsuitkering. Het kabinet wil op die manier de 'ver borgen werkloosheid' uit de wao verwijderen. De regeringspartijen verschillen echter van mening over de vraag in hoeverre bij het bepalen van de mate van arbeidsongeschiktheid rekening moet worden gehouden met de kans op werk voor een wa- o'er. De WD vindt dat er alleen ge keken moet worden naar de strikt medische arbeidsongeschiktheid, maar het CDA meent dat dat niet de bedoeling kan zijn. De PvdA vindt dat dit 'afschatten' van wa- o'ers hun niet helpt bij een nieuwe deelname aan het arbeidsproces. Huis 'opeten' Een van de gevolgen van het ka binetsvoorstel is dat gedeeltelijk arbeidsongeschikten na verloop van tijd in de bijstand zullen ko men. De twee regeringspartijen vinden allebei dat wao'ers dan niet moeten worden gedwongen hun eigen huis 'op te eten'. Ook zou het inkomen van de partner niet ge heel mogen worden afgetrokken van de bijstandsuitkering. CDA en WD vinden verder dat gedeelte lijk arbeidsongeschikten een fi nancieel steuntje in de rug moeten krijgen wanneer ze een baan vin den. Veel kritiek is er vanuit de Ka mer op de aparte 'toeslagenwet'. De regering wil deze wet invoeren om ervoor te zorgen dat ww- en wao-uitkeringen niet onder het so ciaal minimum zakken. CDA en PvdA vinden dat het kabinet het inkomen van de partner van de uit keringsgerechtigde tè snel in kor ting brengt op de 'toeslag'. Ook menen ze dat vakbonden en werk gevers te weinig ruimte krijgen voor het afspreken van bovenwet telijke uitkeringen (zoals het ziek- tegeld), omdat ook die op de 'toe slag' in mindering worden ge bracht. De WD heeft daar geen moeite mee. legt op homoseksuelen en onnodig vergroot wordt door onjuiste be richtgeving door de pers, die op de ze manier paniek zaait zowel onder de bevolking als onder de homo seksuelen zelf. Wij vertrouwen erop, dat u voor taan zorgvuldiger bent in de be richtgeving over dit onderwerp. Werkgroep Aids, van de LWH/COC, Leiden. Slankclubs Naar aanleiding van uw redactio neel verhaal in deze krant van woensdag 22 januari j.l. over twij felachtige vermageringsinstituten ben ik zo vrij hier het een en ander recht te zetten. Onze slankclub de 'Happy Line Slankclub' is beslist geen commer ciële instelling en wenst daar ook niet mee vergeleken te worden. Onze prijzen liggen dermate laag, dat u bij een eenvoudige bereke ning tot de conclusie komt, dat wij net kostendekkend bezig zijn. In de krant van zaterdag 25 januari kunt u onze prijzen in de adverten tie zien. Van deze prijzen gaan af alle advertentiekosten, betaling as sistentes, diëtistes, drukwerk, zaal- huren etc. Vraagt u zich af: waarom doen ze dat zonder verdienste? Dat is gauw vérteld. Zelf heb ik de ervaring van vreselijk dik zijn, minderwaardig heidscomplex enzovoorts. Helaas gaat alleen lijnen heel moeilijk; op steun uit je omgeving hoef je nau welijks te rekenen: vandaar het groepsverband. Je bent dan voor elkaar een steun en stimulans (de redactie is kennelijk niet op de hoogte met de problematiek rond om lijnen en dik zijn). Eten en eetverslaafd zijn vormen een groot probleem. Nadat ik mij erg verdiept had in deze materie en door bijzondere omstandigheden ook in goede en gezonde verant woorde voeding, heb ik besloten om ook andere mensen bij dit pro bleem te helpen. Zelf uiteraard in groepsverband afgeslankt. Tot op heden gaat het met onze groepen over heel Nederland ver spreid heel fijn. Heb diëtistes die onze prima diëten maken; zelfben ik thans dieetadviseuse. Onze slankclub is na volledig doorge licht te zijn, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Wij mo gen ook zalen huren in gemeente gebouwen, omdat wij niet com mercieel zijn. Wij hopen bij deze voor de lezers van uw krant alles duidelijk ge maakt te hebben, en zo het vertrou wen terug te kunnen winnen. H. de Groot-Tieman, Maria Margarethalaan 67, Abbenes. ROTTERDAM (ANP) - De splin ternieuwe sectie beroepswielren- nen van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie kan de Rotter damse manager Peter Bonthuis niet verbieden als tussenpersoon op te treden voor Nederlandse en buitenlandse wielrenners. Dit werd gisteren in Rotterdam, enigs zins schoorvoetend, toegegeven door de Sectie, onder voorzitter schap van Hein Verbruggen. De bij Bonthuis onder contract staande coureurs betalen dit seizoen wel twee keer commissie over hun startgelden. Een percentage bij de manager plus een (verplicht) per centage bij de KNWU voor wie oud-renner Gerrie van Gerwen als fulltime coördinator gaat optreden. In de nieuwe sectie beroepswiel- rennen kregen alle geledingen van het professionele cyclisme een ver tegenwoordiger. Hein Verbruggen, als voorzitter van de profsectie van de wereldwielrenunie, nam de voorzittershamer op namens het hoofdbestuur van de KNWU. Se cretaris Roger van Es nam zitting namens de oude wielrensportcom- missie. Uit het bedrijfsleven (Shell- Biliton) kwam Theo Mangnus als vice-voorzitter voor de sociale vraagstukken, en verder namen als bestuursleden zitting: Pieter Kro nenberg (stichting Olympische (ANP) - De Nederlandse handbal lers hebben gisteren de laatste se rieuze test voor het volgende week startende C-wereldkampioenschap in Portugal, goed doorstaan. Nadat de ploeg van bondscoach Ton van Linder dinsdag met 16-24 had ver loren tegen Tsjechoslowakije, bleef gisteren tegen hetzelfde land de schade'beperkt tot 22-27. Voor Van Linder was de speel wijze van Nederland nog belangrij ker dan de acceptabele nederlaag. Handballend als in Gottwaldov mag Nederland in Portugal een re delijke kans toegedacht worden weer terug te keren in de B-groep van de strijd om het wereldkam pioenschap. Zeker nu Nico Beek man op schot is. De lange Achter- hoeker was lange tijd geheel uit vorm en kwam zowel bij zijn club Blauw Wit als in Oranje niet meer tot scoren. Gisteren toonde Beek man zich plotseling weer de oude. Beekman kwam tot zeven voltref fers, mede omdat Tsjechoslowa kije Jan-Willem Hamers mandek king gaf. De ruimte, die daardoor ontstond, werd door met name Beekman en Lambert Schuurs uit stekend gebruikt. Van Linder: „De opdrachten zijn goed uitgevoerd, nog beter dan in het eerste duel. We zijn nu meteen van het zoge naamde tweede-dag-syndroom af'. Titelhouder Jozef Sabovcik heeft zijn leidende positie in de strijd om de Europese titel van 1986 behouden. De Tsjecho-Slo- waak won ook de korte kür. Hij wordt gevolgd door twee rijders uit de Sovjet Unie, Aleksandr Fadejev en Wladimir Kotin, die de West duitser Heiko Fischer van de derde plaats verdrong. De bondscoach doelde daarbij op het manco van zijn ploeg, die in het verleden nooit twee goede wed strijden achter elkaar kon spelen als gevolg van het trainingsritme bij de clubs. Vrouwen Het nationale vrouwen zaalhand balteam heeft op de eerste dag van het acht-landentoernooi in Tsje choslowakije een kleine nederlaag geleden. Tegen Polen werd het gis teren in Cheb 18-20 na een rust stand van 10-11. Het verlies tegen de Poolse vrou wen kwam in het laatste kwartier tot stand. Daarvoor was Nederland er door hard werken in geslaagd de voortdurende achterstand onge daan te maken (15-15). In de slotfa se ontbrak het aan kracht en condi tie om gelijke tred met Polen te houden. Spelen Amsterdam 1992) voor de public relations, Peter Post (ver vangers Jan Raas en Roy Schuiten) namens de sponsors, Dick Groene- weg namens de rennersvakbond WBW en Ad Rijnen namens de or ganisatoren. Haico van Staveren werd aan de sectie toegevoegd als juridisch adviseur. Verbruggen stelde dat de oprichting van de sec tie een erkenning van de KNWU is van de status van de profsport. Peter Bonthuis, acht jaar tussen persoon tussen renners en de orga nisatoren van de Nederlandse wed strijden, was de aangewezen kan didaat voor de fulltime baan. Hij verklaarde zich bereid in vaste dienst te treden van de KNWU. Eind november gaf hij te kennen de arbeidsovereenkomst niet te on dertekenen, waarna Gerrie van Gerwen de baan kreeg. Bonthuis werd ondertussen administrateur bij de ploeg Post en nam als indivi dueel manager alle renners van Pa nasonic plus een omvangrijke groep bekende buitenlanders on der contract. Dit strookte niet met de bedoe lingen. Van Gerwen zou, eventueel met parttime assistentie, via de KNWU die tien procent inhoudt, alle contracten tussen organisato ren en renners moeten afsluiten. De situatie zou kunnen escaleren. Willen de Post-renners dubbele commissie afrekenen? Verbruggen stelde met klem dat de KNWU niet met messen op tafel onderhandelt. Korte tijd later, tij dens de vergadering van de ren nersvakbond eveneens te Rotter dam, sprak Bonthuis de wens uit tot een oplossing te komen. Hij liet wel doorschemeren, dat Verbrug gen de manager zoals hij decennia in binnen- en buitenland bestond, niet zo ziet zitten. Het is ook een publiek geheim dat de coördinator in Nederland (in welke functie hij eerst Bonthuis wilde) model moet staan voor zijn internationale her vormingen. LEIDEN - De voetbalvereniging ZLC gaat ook het volgend seizoen ver der met zijn beide trainers. Cees Vermeulen gaat zijn derdejaar in met de zondagselectie en Piet Gubler doet dat eveneens, maar dan bij de zater dag. Beide teams van de Morschclub komen uit in de eerste klasse van de Afdeling Leiden. ZLC is trouwens in nog een ander opzicht al bezig met het komend seizoen. De club organiseert eind augustus een soort Amsterdam-toer nooi op schaal, dat wil zeggen met deelname van vier Leidse clubs die strijden voor aantrekkelijke prijzen. Op donderdag- en vrijdagavond vindt de schifting plaats waarna op zondag (24 augustus) de finale zijn beslag krijgt. De Fl-teams van de respectievelijke deelnemers draaien mee in het hele programma. Naast ZLC neemt in elk geval VTL deel, terwijl ook Lugdunum zijn medewer king heeft toegezegd. Jan Fakkel verlaat aan het einde van het seizoen Orar\je Groen. Van wege zijn gezondheid stopt Fakkel. De Boshuizerkadeclub heeft nog geen opvolger aangetrokken. Zesdaagse 1. Francesco MoseriDanny Clark (Ita/Aus) 366 punten; op een ronde: 2. Rene Pijnen/ Eric Vanderaerden (Ned/Bel) 295; op 3 ron den: 3. Didi Thurau/Bert Oosterbosch (Brd/ Ned) 185; op 5 ronden: 4. Ralph ElshoÜGert Frank (Ned/Den) 168; op 6 ronden: 5. Ro man Hermann/Geme Knetemann (Lie/ Ned) 239; 6. Etienne de Wilde Rudy Dhae- (Bel) 157; 7. Jupp Kristen/Alain Bon den: 9. Tony Doyle/Teun van Vliet (GBr/ Ned) 232; op 15 ronden: 10. Hans-Henrik Oersted/Jörgen Pedersen (Den) 162. ZAALVOETBAL Interregionale klasse Zw. Wolf 13-20 De Maas 14-13 Datarex 13-18 Silva B 13-12 FV Snoekie 12-17 FC Lisse 14-12 Glasb. 13-16 Lugdunum 14- 9 De Rozet 13-15 FC Grovo 14- Ceverbo 14-14 Spartaan 14- 7 De maandag gestaakte wedstrijd De Ro- zet-Silva Boys (4-5) is niet in de stand ver werkt Hoofdklasse Bax 14-21 Roac 14-15 THBBoys 14-20 v.d. Plas 14-11 Landwer 14-20 Hanepoel 14-10 Noordwijk 14-19 Bahlman 14-10 Menken 14-18 UVS 14- 5 v Duuren 14-18 Cl. Duin 14- 3 Eredivisie, heren Den Bosch Leiden Haaksb. Weert Den Helder 26-44 A'dam 26-36 Enschede 26-32 Werkend. 26-32 Urk 26-30 Utrecht BUITENLANDS VOETBAL België Tweede ronde achtste finale Belgische beker. (Tussen haakjes resultaat eerste wedstrijd; 'x' gaat door naar kwartfinale): fC Antwerp-FC Brugge x 2-4 (0-3); St Trui- den-Francs Borains x 0-2 (1-0) Waterschei-Lierse x 0-4 (l-l)/ce; Hasselt- Seraing x 0-2 (0-0); Beerschot x - Diest 1-0 (1-0); FC Mechelen x - Beveren 2-1 (1-1); Standard Luik x - Waregem 4-2 (2-3); Gent- SK Bruges x 1-3 (0-0). Vierde ronde FA-beker Manchester V-Sunderland 3-0, Millwall-As- ton Villa Tottenham-Notts County 5-0. Italië Tweede bekerronde Como - Juventus 1-0, Empoli - AC Milan 1-0, Fiorentina Udinese 3-1, Roma - Ata- EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Anja S (W.Duivenvoorden) 2.51.6 -1.25.8; 2. Zevira Oostland; 3. Atlanta. Toto: winnend f. 1.90; plaats f. 1.70. f. 2.50, f. 1.40; koppel f. 29.40; trio f. 109.70. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1. Zanouska Pearl (P.Zandt) 2.54 3 - 1.27.2; 2. Zep van Neerbeek; 3. Arjen Enkhuizen. Toto: win nend f 2 20; plaats f 2 30, f 1.20. f. 120; koppel f. 9.40; trio f. 26.10. Niet gestart: Zis- DERDE KOERS. 2380 m: 1 Ystanley Bon- ni A.van Brederode) 3.27.5 -1.27.2; 2. Yoni- na; 3. Zanny Oranje. Toto: winnend f. 3.50; plaats f 1 90, f. 2 90. f. 2.70; koppel f 27.80; 1.40, f. 2,10, f. 2,20; koppel f. 7.20; 105.90. Niet gestart: Ukas Way. ZESDE KOERS. 2000 m l Wcndi Randa- lis (C.D. Immmg) 2.56.3 - 1.28.2; 2. Ysland; 3. Waika du Bois. Toto: winnend f. 1,50; plaats f. 1.30, f. 2.20, f 2,10; koppel f. 7.80; trio f. 54.30 ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Yonika Le- lywaard (A. v.d. Blonk) 2.53.4 -1.26,7; 2. Va- f. 14.265,00. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Yvento (J.J. de Wit) 2.54.4 -1.27.2; 2. Yros Odilia; 3. Wim Sprookieshof. Toto: winnend f. 5,00; plaats f 1,20, f. 1.80, f. 1.70; koppel f. 9.90; trio f. 71.80. NEGENDE KOERS. 1660 m: 1. Yvere Westfrisia (Robert de Meijer) 2.17,8 -1.23,0; 2. Worthy Dillon; 3. Ulmus du Bois. Toto: winnend f. 22,40; plaats f. 6,60, f. 2,40; kop pel f. 16,10; trio f. 356,10. TIENDE KOERS, 2000 m: 1. Urian N (G.A. Kolman) 2.47,6 - 1.23,8; 2. Ricardo Nora; 3. Urica Marijke. Toto: winnend f. 2,90; plaats f. 1.80, f. 5.70. f. 1,50; koppel f. 54,00; trio f. 189,30. ELFDE KOERS. 2000 m: 1. Yemen II (H.W Langeweg) 2.48,6 - 1.24,3; 2. Vartan; 3. Ysa- Leidse biljartcompetitie 3e Klas 't Zuid 2-Landzicht 3 6-2; Carambole 2-TOP 3 6-2; Vriendschap 2-DOS 1 2-6; De Waag 2-Morskwart. 1 4-4; UVS 3-De Heul 2 4-4 4e Klas De Waag 3-Morspoort 2 0-10; Landzicht 4- Spijkerbak 3 9-0; Stompwijk 2-Carambole 3 6-2; t Wachtje 1-DOS 2 9-0. Katwijk 2-De Waag 4 6-2. ijuö 3- ivju i 4-4; Spijkerbak 4-Stompwijk 3 0-10 6e Klas DOS 4-Vriendschap 3 4-4; TOG 3-TOP 5 6 2: t Poeltje 2- t Zuid 3 4-4; Landzicht 5-De Heul 4 2-6; Bristol 3-DGL 1 4-5 7e Klas Haagweg 2-Morskwart. 3 2-7; DOS 6-DOS 5 6-2; De Waag 6-De Waag 5 9-0; TOP 6-Wa- pen v.V. 1 6-2. 8e Klas Katwyk 3-TOP 7 6-2; UVS 5-Spykerbak 5 6-2; Wapen v.V. 2-Morspoort 3 4-4; Caram bole 5-De Waag 7 9-0; TOP 8-Haagweg 3 0-9. le klas t Poeltje 1 98-43 Morspoort 1 66-75 Bristol 1 TOP 1 81-66 t Zuid 1 Spijkerbak 1 68-72 2e klas Landzicht 2 97-42 Carambole 1 Katwijk 1 90-51 Stompwyk 1 Spijkerbak 2 79-62 UVS 2 Bristol 2 73-66 TOG 1 TOP 2 69-72 De Heul 1 3e klas Morskwart. 1 90-42 DOS 1 Vnends. 2 75-63 Landzicht 3 Carambole 2 74-65 De Heul 2 De Waag 2 70-67 UVS 3 't Zuid 2 69-70 TOP 3 4e klas Morspoort 2 106-38 't Wachtje 1 Stompwyk 2 105-41 De Waag 3 Landzicht 4 86-56 Carambole 3 66-77 64-76 58-82 62-81 59-80 56-84 5e klas Stpw. 3 99-45 TOG 2 De Waag 4 85-54 TOP 4 Morskwart 2 75-64 Haagweg 1 DOS 3 72-65 Katwyk 2 Carambole 4 66-72 Spykerbak 4 Stompwijk 3 kampioen 6e klas TOG 3 97-44 De Heul 4 DGL 1 90-50 't Zuid 3 Landzicht 5 75-58 Bristol 3 DOS 4 75-62 Vnends 3 1 Poelje 2 75-65 Top 5 7e klas De Wg 6 100- 43 DOS 6 7 Morskw. 3 88- 53 Wap.v V l 6 TOP 6 79- 62 De Heul 5 5 Stompw. 4 76- 62 DOS 5 5 Haagweg 2 75- 64 De Waag 5 3 De waag 6 kampioen. 8e klas Caramb 5 102- 46 De Wg 8 7 De Waag 7 96- 61 Sppk b 5 7 Morsp 3 »5- si WapvVl 2 7 Haagwt-g 1 tt|| TOP 7 S Katwijk 3 85- 63 TOP 8 UVS 5 84- 67

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15