Protest tegen komst internationale school Lindehoeve wil camping opzetten in Voorschoten Honk-en softbalclub krijgt voetbalveld Krachten bij scholen in Schansen gebundeld Computer voor alle basisscholen Leiderdorp Vliko al beetje naar Kleine Zandput PAGINA 2 WOENSDAG 29 JANUARI 1986 VOORSCHOTEN/REGIO - Het voetbalveld ten noorden van het Voorschotense sportpark Ade- geest wordt ingericht voor de komst van de Voorschotense honk- en softbalvereniging. Deze club heeft 100 leden, onder wie 60 Voorschotense, wordt maan dag officieel opgericht en zal dan een naam nemen. Hoe de inrichting van het rijks weg 11-veld er gaat uitzien, is nog niet helemaal duidelijk. Van daag is de laatste hand gelegd aan een ambtelijk advies voor B en W, waarin een goedkope en dure variant staan voor de gras mat. De goedkope kost 5.000, de dure 20.000 gulden. In het twee de geval wordt een volwaarde backstop ingericht, met nieuwe hekken. In het eerste geval komt het op improviseren aan. Voorzitter R.J. Braggaar staat daar huiverig tegenover: "Je kunt een backstop niet als ama- Goedkope en dure variant voor grasmat voorhanden teur aanleggen of met tweede handsmaterialen aan de slag gaan". Visnetten en lantaarnpa len schrikken hem bovendien af. "Dat trekt niet, jaagt zelfs men sen weg", zegt hij. Volgens hem is 30.000 gulden nodig voor een backstop, wat gravel, enkele kleine voorzieningen en materia len als knuppels en bodyprotec tors. Velden Hij zal hier donderdagavond nogmaals over praten met sport wethouder L. Marselis en enkele van diens ambtenaren. Ook de verdeling van de velden komt dan aan de orde. Braggaar had gisteravond op een presentatie avond tot zijn schrik begrepen dat zijn vereniging alleen tussen eind mei en eind juli op de vel den terecht kan, terwijl zij van april tot en met augustus compe titie speelt en in maart al de Parkzaal wil verruilen voor een groen veld. Volgens een woordvoerder van de gemeente Voorschoten hangt dat samen met de jaarlijkse on derhoudsbeurt van de velden. Na het einde van de voetbalcom petitie, rond 20 mei, rijden een week lang machines over de vel den. Begin augustus, wanneer de honkballers zijn vertrokken, wordt de schade hersteld, bij voorbeeld door graszoden te leg gen. Twee weken rust is dan wel het minste. Veel problemen hoeft dat niet te geven, vindt hij. De club zou de uitwedstrijden in augustus kunnen plannen en wellicht valt in overleg met de voetbalverenigingen het een en ander te regelen. Honkbalwed strijden kunnen op iedere dag worden gespeeld. Op dit moment heeft de honk en sofbalvereniging 100 leden. Naast zo'n 60 Voorschotenaren, spelen er ook mensen uit Leiden, Leidschendam, Zoetermeer, Zoeterwoude en Leiderdorp. De club heeft vier trainers en hoopt met vier teams aan de competitie te kunnen meedoen. Een dames softbalteam en een heren honk balteam en twee jeugd teams. Het hoogste herenteam start in de eerste klasse van het rayon, met enkele oud-hoofdklasse spelers. Zowel wethouder Marselis als Randstad Sport-bestuurder Van Dinten vinden het zeer positief dat Voorschoten er een zomer sport bij krijgt. Dat niet alle wen sen van de nieuwe club verwe zenlijkt kunnen worden, heeft volgens de wethouder met om wil niets te maken. De gemeente kan nu eenmaal niet om het zo- meronderhoud van de velden heen en vindt dat de vereniging zich eerst maar eens moet bewij- Pas in november kwamen de plannen op tafel, aldus Marselis. En begin volgende maand moe ten de plannen al bekend zijn bij de bond. Voor het gesprek van morgenavond wil Marselis dan ook nog even contact hebben met verschillende instanties, waaronder het overkoepelend orgaan. Aanvankelijk keken honkbalclub en gemeente ook naar de ijsbaan. Dit terrein viel af omdat het in het begin van het seizoen te drassig is en zomers als wijkvoorziening wordt ge bruikt. 'Bouw leidt tot onzinnige extra verkeersstroom' WASSENAAR - Het Wasse- naarse Comité Plan Ter Weer, Deijlerweg, Ammons- laantje en Omgeving is van plan een krachtig protest bij de gemeente in te dienen te gen de mogelijke komst van de American School of the Hague naar Wassenaar. De bouw van deze internatio nale school op een terrein aan de Deijlerweg zal vol gens het Comité leiden tot "een onzinnige extra ver keersstroom door Wasse naar met onder andere auto bussen om de kinderen naar en van de school te ver voeren, terwijl van de 800 a 1000 leerlingen er slechts 300 in Wassenaar wonen". Het Comité is gisteren begonnen met de verspreiding van zo'n 500 brieven in de wijken Deijleroord, Ter Weer en de omgeving van het Ammonslaantje. Bij iedere brief zit een enquête waarmee de buurtbe woners hun mening over de toe komstige bestemming van de groenstrook aan de Deijlerweg kunnen geven, alsmede een steun verklaring aan het Comité wordt gepleit voor "het behoud 60 woonhuizen en het verpleeghuis het waardevolle landelijke ge- »an deDeijlerweg worden ge in nn,e omgeving" en "het in- bouwd dan zou dat betekenen dat bezwaarschriften tegen dd. Deijlerweg op onaanvaardbare bied in onze omgeving' dienen de bebouwing van het weiland tus sen de Deijlerweg en de Rijks straatweg". In de brief van het Comité wordt uitgebreid ingegaan op het onlangs verschenen bestemmingsplan We teringpark komst van de American School wijze extra zou worden belast met 1000 auto's per dag, zo schrijft het Comité. Daarnaast zou op deze wij ze een groenstrook worden volge propt welke juist als buffer dienst moet blijven doen tussen de verder hphaivp Hp oprukkende bebouwing van de ge- meente Leiden (Stevenshof), het de hui- Wasse- -Noord. Volgens een woordvoerder van het Comité is het nog lang niet ze- w ker dat de American School ook 1 daadwerkelijk naar Wassenaar _WJJSl !,__t ook de bouw van 60 woonhuizen bedryfsterrein Maaldrift en een verpleeghuis voor 150 bed- dlge bebouwde kom - den is opgenomen, en dat alles op een groenstrook, begrensd door de Leliestraat, de Deijlerweg, het Am monslaantje en de Rijksstraatweg. Uitvoering van deze plan het Comité resoluut van de hand want volgens haar is het bestem mingsplan landelijk gebied met de bedoelde groenstrook "onherroe pelijk goedgekeurd en bestemd WOENSDAG Leiden Borstvoedingbegeleidingsgroep - i_ met als thema 'Alles rond de bevallini en kraamtijd', tel. 216256/211318/312556 Schouwburg - muziektheater De Salon speelt 'Merg' van Judith'Herzberg, 20. lf filmhuis LVC - film 'Klassenverhiütnis sen', 20 en 22.15 uur. Laktheater Barbara Duyfjes en Lisa Marcus met 'Wet Features', 20.30 L_._ Kapelzaal K&O - concert door Pietro D Cavalier en Olivia Krenec, 20.15 u Rijksmuseum van Oudheden - Concer Chris Farr, 20.15 uur. Zoeterwoude Don Bosco - Zuidbuurtseweg, jaarver gadering LTB, 20 uur. DONDERDAG Leiderdorp Prins Willem Alexanderschool - Leeu werikstraat, fancy-fair, 18-21 uur. APOTHEKEN Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden tel. 763439. Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. Hofland Apotheek, Thorbeckeweg Voorschoten, tel. 762877. komt. "Er wordt gefluisterd dat in dat geval wellicht bedrijven of een brandweerkazerne zouden ko men en daarom moet je nu al heel hard pleiten om het groen te hou- aI=ToSn"^ét landschappelijke waarden", aldus de letterlijke tekst van een Konink lijk Besluit uit december 1983 dat d"bbeJ?„ in de brief is opgenomen. "Dit kan en mag nu niet reeds weer worden gewijzigd", zo stelt het Comité, want "by het bestem mingsplan Ter Weer werd aan de bevolking beloofd dat het landelij ke karakter van de omgeving zou worden versterkt". Volgepropt WanneerdeAmericanSchool.de staat tegenover de school betekent volgens hem in zekere i annexatie". Er gaat niet alleen groen verloren maar "ze zijn er trots op dat er weer meer engelssprekenden naar Was senaar komen". Alternatieven voor het gebied aan de Deijlerweg heeft het Comité voorhanden. Men denkt bijvoor beeld aan het aanleggen van een bosachtige groenstrook, iets waar aan volgens het Comité behoefte is in Wassenaar-Noord. Lindehoeve-medewerker Jaap Sterk op de plek waar de jongerencamping moet komen. Achter zijn rug het jongerencentrum en, iets verder weg, de sporthal. Voor hem staat, net nddst de foto, politiebureau met voetpad. (foto Wim Dijkman) VOORSCHOTEN - Het Voorscho- reau aan de Zwaluwweg. By de ge- tense jongerencentrum De Linde- meente hebben de jongeren on- hoeve wil nog deze zomer een cam- langs een vergunning aangevraagd ping openen in de boomgaard tus- voor de camping met - in het begin sen de boerderij en het politiebu- - vijf plaatsen. Zij is bedoeld voor jongeren van 14 tot 30 jaar, die ge- LEIDERDORP - Alle scholen in Leiden-noord en het Leiderdorpse Schansen-gebied zullen de krach ten bundelen. Het samenwerkings verband tussen scholen én wel- zijnsinsteliingen in die gebieden heeft tot doel onderwijsachterstan den, ontstaan door 'sociaal econo mische en culturele factoren' zoals dat heet weg te werken en te voor komen. Leiden-noord en de Leiderdorp- se Schansen komen samen in aan merking om door de ministeries van onderwijs en wvc te worden bestempeld tot 'onderwijs-voor- rangsgebied'. Voor Leiderdorp ne men in principe de basisschool De Springschans, het Rijnlands On dernemers Instituut en 'De Sjelter' deel aan het onderwijs-voorrangs- gebied. De scholen krygen geen bepaalde activiteiten opgedron gen. Voor 1 augustus moet er een plan zijn ontwikkeld dat de goedkeu ring van de ministeries krijgt. Daaraan wordt nu druk gewerkt door speciale stuurgroepen. Ge dacht wordt aan extra begeleiding van de kinderen en speciale projec ten- De raadscommissie onderwijs heeft gisteravond ingestemd met de plannen, waarvoor in totaal 900.000 gulden beschikbaar zal zijn. Aanvankelijk leefde er onder de commissieleden enige achter docht: men was bang dat de ge meente een deel van de benodigde kosten voor haar rekening zou moeten nemen. Maar dat ziet er niet naar uit, mits Leiden bereid is voor de ambtelijke bijstand te zor gen. Kamerlid komt VOORSCHOTEN - Het CDA- Tweede Kamerlid Cees van Dijk spreekt 3 februari in het Am- bachts- en Baljuwhuis aan de Voorschotense Voorstraat 12. De plaatselijke CDA-jongeren hebben deze ex-minister van ontwikke lingssamenwerking en politicus van het jaar 1984 uitgenodigd om eens een woordje te zeggen over het succes van het huidige kabi netsbeleid. Van Dijk heeft vooral naam gemaakt door zijn voorzitter schap van de RSV-commissie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. middeld drie tot blijven. rdagen j ken via VW en ANWB. En wan neer deze organisaties het initiatief niet kunnen of willen promoten, overwegen de jongeren strooifol- ders uit te delen. Eventueel vragen ze aan campings als Duinrell of die kampeerders willen doorsturen zii vol zitten. In de omgeving zijn, voor zover De Lindehoeve kan nagaan, geen echte campings voor deze groep terwijl op korte afstand van het gezien centrum een prachtig recreatiege- oordeel, bied ligt met pontverbinding. Ook andere uitgaans- en ontspannings- mogelijkheden worden doorge speeld in een apart jongereninfo. "De meesten weten het Vredespa leis wel te vinden, maar kennen de gezellige kroegjes en restauranten niet", zegt Jaap Sterk. Aan de politiekant van de cam ping, komen enkele struiken. Bin nen, te bereiken via een nooit ge sloten deur, komen douches, toilet ten en wasbakken. Fietsenrekjes en bordjes moeten het geheel com pleteren er^ folders moeten de zaak onder de aandacht brengen. De Lindehoeve wil reclame ma- Wethouder L. Marselis is voor zichtig in de reactie. Hij heeft de plannen pas onlangs onder ogen heeft nog geen afgerond LEIDERDORP - Alle Leiderdorp- se openbare basisscholen worden binnen afzienbare tijd van eer computer voorzien. De raadscom missie onderwijs heeft gisteravond 'ja' gezegd tegen een voorstel om elke school daarvoor 2500 gulden te geven, goed voor de aanschaf van een computer. Alle benodigde andere apparatuur moeten de scholen dan zelf aanschaffen. Volop tevredenheid by de com missie onderwijs. Werd in de de- cembervergadering van dezelfde commissie nog geconstateerd dat het computeronderwijs in Leider dorp nauwelijks van de grond komt (De WD: 'De openbare scholen lopen achter de kar het bijzonder onderwijs aan'), wordt die achterstand in een keer goedgemaakt. Aldus verweerde wethouder Bezemer zich gister avond tegen opmerkingen van het D66-raadslid Lamers, die weer on derstreepte dat het computerbe- leid achterloopt. Behalve een computer moet ook kennis op de basisscholen worden 'ingevoerd'. De leerkrach ten van het openbaar onderwijs krijgen computer-nascholing bij de Pabo in Oegstgeest. Overigens is het niet de bedoe ling dat elke school zelf een com puter uitzoekt. De Hobbit, de enige openbare basisschool die al zo'n apparaat in huis heeft, werkt met een Apple. De gemeente ziet nu het liefst dat alle andere scholen ook voor dat merk kiezen opdat de Hobbit model kan staan voor h< toekomstige computerpnderwys. Fancy fair De Leiderdorpse Prins Willem Alexanderschool bestaat deze maand 20 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de ouder raad een fancy fair georganiseerd, die komende donderdagavond tussen zes en negen uur wordt ge- Vlikobakken hebben de Leiderdorpse Kleine Zandput al 'bezet Kritiek op reclame langs weg dagelijks bestuur van de provincie actie onderneemt tegen 'sluikrecla me' zoals op een aanhangwagentje dat langs de Voorschotense Veur- seweg aan een lantaarnpaal is vast geketend. LEIDERDORP - De Kleine Zandput achter de Lei- staan. derdorpse Mauritssingel vertoont momenteel een Overigens wordt er volgende maand weer een zit- 'verstoorde' aanblik. Her en der zijn Vlikobakken ting van de provinciale AROB-commissie aan de neergezet en ligt afval gestort. Maar wie mocht den- 'kwestie Vliko' gewijd. Zoals bekend houdt de kwes- ken dat het Leiderdorpse containerbedryf er alvast is tie de gemoederen in Leiderdorp al tijden bezig. Het gaan zitten - er is sprake van dat het van de Hoogma- gemeentebestuur heeft bij de provincie bezwaar aan- deseweg tijdelijk naar de Kleine Zandput verhuist - getekend tegen de bij het container- en opslagbedrijf komt bedrogen uit. Het bedryf mag er wel tijdelijk gevoerde rechtsgang. Het kwam er in het kort op neer bakken opslaan omdat de vestiging aan de Hoogma- dat de opslag van puin en sloopafval van de Hoogma- deseweg al uitpuilt. En de gemeente wil voorkomen deseweg moest verdwijnen, maar het bedrijf kan dat de bakken her en der in Leiderdorp komen te doordraaien vanwege een wetswijziging. DEN HAAG/ZOETERWOUDE/ VOORSCHOTEN - Reclamebor- jden langs rijksweg 4 die bedrijfs vestiging aanprijzen op onder an dere het Leidse Schuttersveld zijn Dijkman) de Voorschotense statenleden L.T. Offringa en P.G. Bakker (beiden jCDA) in het verkeerde keelgat ge schoten. Zij willen van het college van GS, het dagelijks bestuur van de provincie, weten of dit ook niet vindt dat het onder andere vlakbij leen Zoeterwoudse molen geplaat ste bord een landschapsontsieren- de en daardoor vervuilende wer king heeft. De statenleden vragen daarbij of voor de borden ontheffing is ver- lleend in het kader van de provin ciale verordening bescherming [landschap en natuur. Indien dit niet zo is willen zij dat GS stappen ondernemen om de borden te ver wijderen. Tevens willen de leden van de CDA-statenfractie dat het houden. Plaats van handeling is uiteraard de school aan de Leeu werikstraat. Er is van alles te doen: een speelgoed- en boeken markt, rommelmarkt, rad van avontuur en diverse spelletjes. Ouders, leerlingen, oud-leerlin gen en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Auto te water Abusievelijk stond vorige week in deze rubriek vermeld dat afge lopen zondag (26 januari dus) in het Leiderdorpse zwembad De Does een cursus 'auto te water' zou worden gegeven. Dat moest echter komende zondag zijn, 2 fe bruari. Waarvoor onze excuses. De exacte gegevens: de cursus be gint om half twee, een toeschou wers-demonstratie is er om drie uur en het zwembad staat aan de Hoogmadeseweg. Voor inlichtin gen en opgave: telefoon 410655 of 894453. Zoeterwoudenaren mogen hun zegje over verkeersplan doen ZOETERWOUDE - Inwoners van Zoeterwoude krygen bin nenkort de gelegenheid hun zeg je te doen over het door de ge meente gepresenteerde ver- keersveiligheidsplan. Een spe ciale inspraakavond wordt ge houden op dinsdag 4 februari, vanaf acht uur in het gemeente huis aan de Noordbuurtseweg. Aan de orde komen die avond de voorstellen voor Zoeterwoude- dorp, Zuidbuurt en Zonnegaar- de. Zoals bekend gaat het ont- werp-verkeersveiligheidsplan er van uit dat de bebouwde kom van Zoeterwoude in drie 'ver- blijfsgebieden' moet worden op gedeeld. De auto zal zoveel mo gelijk worden geweerd via obsta kels en 30 kilometer-limieten. Een en ander is voorgesteld na dat de verkeersonveilige en de knelpunten van Zoetestooude uitvoerig zijn bestudeerd. Overi gens kunnen alle Zoeterwoude naren het plan op het gemeente huis komen inzien, dagelijks van negen tot twaalf uur. Warmondse middenstand: wel acties, geen 'gehate' paaltjes WARMOND - Een watersport- ganiseren. Daarbij staat een goede beurs, 'Jazz behind the Toll', pols- stokspringen, parasailing, een gon delvaart en een braderie: de War mondse ondernemers willen dit jaar toch weer een groot aantal ac ties houden. In de deze week ge houden vergadering hebben de on dernemers besloten dat die acties zichzelf wel zoveel mogelijk moe ten kunnen bedruipen. Want: nu is het zo dat de braderie (dit jaar op 5 juli) bijna het hele te besteden bud get opslokt. Een speciaal benoemde activitei tencommissie zal een en ander or- samenwerking met de heropge richte VW voorop. Ook de contac ten met de gemeente dienen te worden versterkt, zo kwam uit de ledenvergadering naar voren. Verder zyn er stemmen opge gaan om de gemeente Warmond te verzoeken een aantal van de "geha te" paaltjes in de Dorpsstraat te verwijderen en, in plaats daarvan, er bloembakken en drempels aan te leggen. Ten slotte ging de meer derheid van de vereniging akkoord met de komst van een speciale ver- enigingsvlag. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071)144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet 67.45 92,55 t 134.90 f 256,90 357,20 i kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode ontvangen wordt het 3203571 Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Rfitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en B9iroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2