5 0 T 'We hebben gekozen voor belang KNVB' Onthutsende nederlaag Timman 'Dit project is te idealistisch' Van der Wiel nadert Leider Short Trainersduo tekent ondanks kritiek bij Johan Cru ij ff krijgt definitief toestemming Vloed van atletiek- records houdt aan Trainer slaat speler dood NEC in de problemen WOENSDAG 29 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 11 ZEIST (GPD) - De aanmatigende en beledigende uitspraken van sec tiebestuurder Ton Harmsen aan het adres van Leo Beenhakker hebben hun uitwerking in Zeist niet gemist. "Als je werkvriend op deze manier wordt aangegrepen", schetste Rinus Michels gister avond na de contractverlenging met twee jaar de geladen sfeer na het ophefmakende interview, "voel ik mij ook aangegrepen". Verantwoordelijk als de bondsma- nager zich voelt voor het 'hele tech nische gebeuren', was het derhalve ook een dubbeltje op zijn kant, of de voetbalbond had op zoek moe ten gaan naar een nieuwe techni sche staf. Pas na een langdurig gesprek met eerst het sectiebestuur en ver volgens het bondsbestuur, die bei de unaniem lieten weten het con tract met het trio Michels-Been- hakker-Advocaat te willen verlen gen tot en met het Europees kam pioenschap medio 1988 in West- Duitsland, ging het duo Michels- Beenhakker overstag. Of dat van harte ging na de uitspraken van Harmsen, die Beenhakker onder meer een ordinaire schreeuwerd noemde, valt echter te bezien. "Maar er komt een moment", gaf Michels te verstaan, "datje een be slissing moet nemen". Gemakke lijk was hem dat niet gevallen. "Om de simpele reden dat een werkvriend in dat bewuste artikel in sterke mate werd aangetast in naam en reputatie. Je probeert daarvoor een zekere genoegdoe ning te krijgen". Die kreeg hét trai nersduo in het zwaktebod van Harmsen, dat zijn uitspraken 'ver keerd waren weergegeven' en dat er unaniem, inclusief Harmsen, werd besloten op dezelfde voet ZEIST (ANP) - Johan Cruijff heeft van het bondsbestuur van de KNVB toestemming gekregen zijn werkzaamheden als technisch di recteur van Ajax voort te zetten. Formeel, maar feitelijk overbodig, werd ook Frits Soetekouw toege staan tot het einde van dit seizoen de trainer-coach werkzaamheden bij AZ '67 voort te zetten. Het bondsbestuur is gisteravond akkoord gegaan met de aanbeve lingen van de Licentie Advies Commissie. Daardoor werd beslo ten dat een Licentie Dispensatie Advies Orgaan in het leven zal wor den geroepen, gescheiden in een kamer amateur- en betaald voet bal. Wanneer in die kamers geen eenstemmigheid zou bestaan, ook de vereniging van oefenmeesters is erin vertegenwoordigd, zal het bondsbestuur moeten beslissen. Aan Johan Cruijff zullen geen voorwaarden worden gesteld. Voor Soetekouw had het betaalde voet bal zelfstandig toestemming kun nen geven omdat hij slechts ver vangend optreedt voor de zieke Joop Brand en in het bezit is van diploma's, zij het niet alle. Feye- noord heeft geen dispensatie voor Van Hanegem nodig, omdat hij technisch adviseur is en geen lei ding geeft aan trainers. verder te gaan. "Daarom", sprak Michels namens Beenhakker, "moest er nu een beslissing wor den genomen. Alle twijfels zijn weliswaar bij ons niet weggeno men, maar wij hebben ons zelf op bepaalde punten weggecijferd en gekozen voor het KNVB-belang". De lucht mag daarmee volgens Michels zijn gezuiverd, het wan trouwen bij hem maar vooral bij Beenhakker ten opzichte van Harmsen kan alleen maar zijn toe genomen. De minste of geringste vonk zal het vuur opnieuw aan wakkeren en zou wel eens een uit slaande brand tot gevolg kunnen hebben. Dat kan wel het geval zijn wanneer de technische staf, samen met de sectiebestuurders De Vries en Nuninga, binnenkort met Ajax om de tafel gaan zitten om het con flict rond de semi-interland in Ge nua tegen Italië uit de wereld te helpen. De landskampioen weiger de begin deze maand vier interna tionals af te staan, waarop alle ove rige Ajacieden uit de selectie wer den geweerd. Nog steeds heet het dat er sprake is van misverstanden over en weer, sectievoorzitter André van der Louw hield het gisteravond op een verschil van mening of een ver schil van interpretatie, ontstaan in de bijeenkomsten van 25 novem ber (met o.a. Ajax-bestuurder Van Eijden) en 16 december (met de technische staf van de hofleveran ciers). "In het gesprek dat er nu komt", aldus de sectievoorzitter, "moet de waarheid boven tafel ko- Tegelijk lanceerde Van der Louw de illusie dat er binnen het sectiebestuur afspraken waren ge maakt dat bestuurders en werkne mers zich niet meer via de media in kritischë zin over elkaar zouden uitlaten. Het eerste sloeg op Harm sen, het tweede op Beenhakker die zich in weinig vleiende bewoordin gen uitliet over de weigering van Cruijff om de spelers voor de trip naar Genua vrij te geven. "De pu bliciteit", zo probeerde Van der Louw, „is niet de plek om verve lende boodschappen over te bren gen. Als voorzitter voel ik mij ver antwoordelijk voor de werknemers van de KNVB, maar andersom geldt dat net zo". Voorafgaande aan de vergade ring van het bondsbestuur hield het sectiebestuur zich ook bezig met Filmnet, dat recentelijk twee Engelse competitiewedstrijden 'op door ons bestreden uren' heeft uit gezonden. Volgens Filmnet be staan daarover geen afspraken, desondanks vraagt het sectiebe stuur in een telex om opheldering alvorens eventuele stappen wor den ondernomen. Naar het oordeel van het sectiebestuur is er zeker op korte termijn geen verandering te verwachten in een competitie-ver- huizing. Vanuit Italië en Engeland hebben de voetbalbond signalen bereikt dat deze landen weinig voelen voor een zomercompetitie, terwijl bovendien in de Scandina vische landen in omgekeerde volg orde wordt gedacht. Strijd om wereldkampioenschap waarschijnlijk Russisch onderonsje TILBURG (GPD) - Het is Jan Timman in zijn tot dusverre vrij glorieus verlopen carrière zelden overkomen dat hij drie partijen op rij verloor. In 1971, toen Timman eigenlijk pas begon, struikelde hij in het toenmalige IBM-toernooi vijf keer achtereen, maar daarna ontwikkelde hij zich ge staag tot een van 's werelds topschakers, die steeds beter leerde het risico van een nederlaag uit te bannen. Conclu sie na de zevende partij in de tweekamp tegen Arthur Joe- soepov, een duel dat de Amsterdammer met zwart na 19 zetten kon opgeven, moet dus haast wel luiden dat er op eens iets grondig mis is met Timman. Het is misschien wat bot gesteld, keer wit heeft, maar gezien de ruï- maar het lijkt er verdacht veel op, neuze staat waarin de Nederlander dat Jan Timman alle praktijkles- momenteel verkeert, hoeft Joesoe- sen die een ervaren grootmeester pov zich geen zorgen meer te ma- van buiten hoort Je kennen, heeft ken. Dat Timman eindelijk (te laat, vergeten. Joesoepov echter heeft volgens de insiders) een time-out de zaken veel beter op een rijtje heeft aangevraagd, waardoor de dan menigeen had verwacht. En ontmoeting van morgen wordt ver- nu de bebaarde Rus een voor- schoven haar zaterdag, zal het Rus- sprong koestert van 4,/2-21/2 mag de sische kamp dan ook niet veront- halve finale van de kandidatenmat- rusten. Voor deze stille denkers ches als beslist worden be- een uitgelezen mogelijkheid om schouwd. Er zijn nog drie partijen eens wat inkopen voor thuis te te spelen, waarbij Timman twee doen. WOLGOGRAD (DPA) - De vloed van indoor-wereldre- cords houdt in het nieuwe jaar aan; de 1,54 meter kleine Olga Bondarenko kwam gisteren bij de Russische titelstrijd in Wolgograd met 8,42,3 tot de verbetering van de beste we reldtijd op de 3000 meter. Het record op de drie kilometer was in handen van de Ameri kaanse Mary Slaney-Decker, die op 5 februari 1982 8.47,3 had verwezenlijkt. Olga Bon darenko, die een persoonlijk record van 8.57,73 had staan, liep vrijwel de hele race solo. Al na 200 meter had ze zich af gescheiden van de grote groep. Billy Olson doet op 8 februari in East Rutherford opnieuw een poging het wereldrecord polstokhoogspringen te verbe teren. De 27-jarige Texaanse atleet heeft het indoor-record de afgelopen maand drie keer telkens met een centimeter verbeterd. Afgelopen zaterdag in Albuquergue sprong hij over 5,89 meter. "Billy spring momenteen zo gemakkelijk dat een hoogte van 6,01 meter haalbaar moet zijn", aldus zijn trainer Tom Jennings. Kort na zijn poging ontmoet Olson tij dens de Milrose Games de Rus Boebka, die het record in de open lucht op zijn naam heeft staan. Het schaakpubliek wordt via het demonstratiebord op de hoogte gehouden i partij, die voor Jan Timman dramatisch eindigde. i het verloop i commentaar onbereikbaar bleef, zal de moed vrijwel hebben verlo ren. Martin Vael, mede-organisator van de tweekamp in Tilburg, ver telde dat Timman er na zijn derde nederlaag dramatisch slecht aan toe was. „Hij vond het ongelooflijk, vooral omdat hij precies de stelling op het bord kreeg die hij zich had gewenst". Wat internationaal schaakmeester Gert Ligterink ge lijk als onzin kwalificeerde, „want geen mens kan zo'n stelling als prettig taxeren". Het onthutsende verlies van Timman impliceert (tenzij de Ne derlander in staat mocht zijn tot een wonderbaarlijke wederopstan ding), dat de strijd om het wereld kampioenschap straks een zaak is van vier Russische spelers: Kar- pov, Kasparov, Joesoepov en So- kolov. Laatstgenoemde veegde on langs in de andere halve finale te Minsk zijn landgenoot Vaganjan op een vreselijke manier van het bord. Er werd in Tilburg nog wat meewarig gelachen om die Vagan jan, nota bene met Timman en Joe soepov op de derde plaats van de wereldranglijst bivakkerend. Dat gelach is inmiddels verstomd nu het Timman op ongeveer dezelfde wijze vergaat. Los van de fouten die Timman wit: Joesoepov zwart: Timman Grünreld-indisch 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 d7- d5, 4. c4xd5 Pf6xd5, 5. e2-e4 Pd5xc3. 6. b2x- c3 Lf8-g7, 7. Lfl-c4 b7-b6, 8. Ddl f3 0-0, 9. e4-e5 Lc8-a6, 10. Lc4-d5 c7-c6, 11. Ld5-b3 Dd8-c7, 12. h2-h4 c6-c5.13. h4-h5 c5xd4, 14. c3xd4 g6xh5,15. Thlxh5 La6-b7,16. Df3-d3 Tf8-d8, 17. Dd3xh7+ Kg8-f8, 18. Pgl-f2 Td8xd4, 19. Lcl-h6, zwart geeft het op. Jan Timmans eerste verliespar- tijen (in de vijfde en zesde ronde) konden achteraf nog worden be stempeld als logische, die een ge volg waren van technische on nauwkeurigheden. Gisteren was er veel meer aan de hand. Velen, bij voorbeeld grootmeester John van der Wiel, namen aan dat Timman na de dubbele kaakslag van het af gelopen weekend een rustdag zou opnemen. Dat zou hem drie vrije dagen hebben opgeleverd, genoeg tijd om tot bezinning en rust te kunnen komen. Timman deed dat d cfd ran g*zo^nefmgehjk de^ehjk- AAN ZEE <ANP) - Met nog vier ronden te spelen is de voorsprong maker te scoren stormde hij als een van leider NiSel Short in grootmeestergroep A van het 48e Hoogovens stier op zijn tegenstander af. Die toernooi gekrompen tot een half punt. De Engelsman, die remise speelde hoefde slechts de rode lap weg te met Seirawan, zag Ljubojevic en Van der Wiel in de negende ronde dich- trekken en kon Timman in alle rust terbiJ komen De Joegoslaaf versloeg tegen het eind van de eerste zitting nog een flinke denkbeeldige trap Van der Sterren. Van der Wiel was gistermiddag in Wijk aan Zee het eerst onder zijn achterste meegeven klaar-1° drie en een balf uur voltooide de Leidenaar de jacht op de zwarte ook. koning van Hans Ree. Short heeft één voordeel: hij heeft al tegen zijn Timman heeft gewoon niet goed beide achtervolgers gespeeld en kan vandaag rustig afwachten wat Lju- nagedacht. En dat terwijl hij het boJevic en Van der Wiel er in de tiende ronde tegen elkaar van maken, fraaiste en meest voor de hand lig- -c»i gende voorbeeld van hoe het niet J-'H-IIlcnt moet nog vers in het geheugen diende te hebben. Tijdens de laat ste match pioenschap heeft gemaakt mag niet onvermeld blijven dat Joesoepov zich onge kend sterk toont. De 25-jarige Tar taar heeft tot dusverre in alle partij en het initiatief gehad. Hij was be ter voorbereid dan Timman en hij heeft daarvan uitstekend geprofi teerd. De jonge Russische garde (Sokolov is ook pas 22) is in op mars. Timman heeft dat ondervon den en ook Karpov en Kasparov dienen hun nieuwe concurrenten in de gaten te gaan houden. Het verschil tussen de wereldkam pioen, zijn eeuwige rivaal en de re velaties van Minsk en Tilburg is misschien al kleiner dan menigeen vermoedt. Kritiek Post op plan-Verbruggen ROTTERDAM (ANP) - De ambi tieuze plannen van Hein Verbrug- gen tot revolutionaire veranderin gen in de wielersport werden begin deze week in het wielermilieu ont haald op zowel applaus als kritiek. Het inkorten van de grote ronden, het openen van de kalender voor initiatieven in nieuwe wielerlan- den en het invoeren van een we reldbekertoernooi naar het voor beeld van de formule 1-autosport stuitte op verzet bij organisatoren en ploegleiders, maar kreeg wel steun bij enkele toprenners. Nadat de Nederlandse voorzitter van de profsectie van de wereld- wielrenunie bij de wereldtitelstrijd veldrijden in Lembeek zijn plan nen had ontvouwd, reageerde Fe lix Lévitan als eerste. De directeur vond het maar niets, dat zijn Ron de van Frankrijk zou worden inge kort tot maximaal twintig dagen. "Verbruggen tast de monumenten van de wielersport aan. Dat is geen vernieuwing, maar destabilisatie". Levitan kondigde als voorzitter van de club van organisatoren aan alles in het werk te zullen stellen het project te kelderen. Tijdens de Zesdaagse van Rot terdam reageerde de Italiaan Fran cesco Moser positiever. "Dit is een zeer goed idee. Het is geweldig, dat de grote wedstrijden gespreid wor den over de hele wereld. Twee din gen zijn daarbij noodzakelijk. Het inkorten van grote ronden als de Giro d'Italia en de Tour de France tot vijftien, hooguit achttien dagen en het indelen van de renners in verschillende categorieën, zodat al leen de beste 120 renners aan de start verschijnen". De Nederlandse ploegleiders Pe ter Post en Jan Raas waren het dik eens: tegen. Raas:"Als dit plan doorgaat kunnen niet-internatio- nale sponsors, zoals de mijne, de wielersport wel vergeten. Boven dien geloof ik niet, dat de renners het hele jaar voor zware klassie kers te motiveren zijn". Post:"Het wielrennen is gemaakt, en een suc ces, zoals het nu is. De klassiekers zijn voor het vooijaar. Lange koersen in slecht weer. Zo spreekt een klassieker aan, maar 250 kilo meter in het zonnetje, daar vindt niemand iets aan. De zomer is voor de Tour. Daar moet natuurlijk niet aan geprutst worden". In het plan van Verbruggen zou den de ploegen (sponsors) zelf voor de reiskosten naar de wereldbeker- NEW DELHI (DPA) - Een zeven tienjarige speler is tijdens een wed strijd in de nationale rolhockey- competitie van India door de trai ner van de tegenpartij met een stick dood geslagen. Tijdens een wedstrijd in New Delhi tussen een team uit Hissar en de ploeg van een Sikh-school uit hoofdstad kwam het kort voor het einde tot een vechtpartij. De jonge Sikhs ston den op dat moment met 1-5 achter. De trainer van de Sikhs, Gulrattan Singh Rathaur, bemoeide zich ook - actief- met de vechtpartij. Met twee slagen met een stick ver wondde hij de speler van Hissar dodelijk. wedstrijden opdraaien. Post: "Nu wordt er voor klassiekers een beetje onkosten vergoed. Om een appeltje, een peertje en een flesje cola te kopen. Moeten de sponsors nog meer geld ophoesten. Het houdt eens op natuurlijk. In mijn ogen is het project te idealistisch". In de discussie krijgt Post een te genstander aan Eric Vanderaer- den, een van zijn kopmannen. De Belg ziet het plan graag zo snel mo gelijk uitgevoerd. "Als specialist in eendaagse wedstrijden ben ik na tuurlijk voor. Een wereldkam pioenschap zoals bij de formule 1 is heel goed. Je moet natuurlijk het gehele jaar goed in vorm zijn, maar dat is best op te brengen". Bernard Hinault het vanuit Bre- tagne weten, dat het plan nadere bestudering verdient. "Er zal met de organisatoren gepraat moeten worden", zei de vijf-voudige Tour winnaar. "Het is natuurlijk zo dat niet de bonden, maar de wedstrijd- organisatoren de wielersport ma ken". De Franse ploegleider Rafaël Gemianini had niets nieuws kun nen ontdekken in het betoog van Verbruggen in Lembeek. "Hier hebben anderen het ook weieens over gehad". Tenslotte Bert Oosterbosch: "Ik zie het ook niet zitten. Die formule 1-coureurs rijden vijftien koersen per jaar en verder niks. Wij rijden van februari tot oktober ook nog een heleboel andere wedstrijden". Moser en Clark aan de leiding (ANP) - Francesco Moser en Dan ny Clark heten in de tweede kop- pelkoers van de voorlaatste dag op niet mis te verstane wijze merken, dat zij de meeste aanspraken op de overwinning in de Rotterdamse Zesdaagse maken. De Italiaanse en de Australische vedette wonnen de koppelkoers uit verloren positie in de sprint tegen Rene Pijnen en Eric Vanderaerden. René Pijnen en zijn Belgische koppelgenoot hadden eerder op de avond in de eerste koppelkoers hun achterstand op Moser/Clarce goedgemaakt. De belangstelling op de voorlaatste dag was overi gens andermaal zeer groot, zaodat wedstrijdleider Peter Post de eind- balansop 50.000 toeschouwers op te kunnen maken. Stand: 1. Francesco Moser/Danny Clark (Ita/Aus) 257 punten; 2. Rene Pij- nen/Eric Vanderaerden (Ned/Bel) 209; op 2 ronden: 3. Didi Thurau/ Bert Oosterbosch (Brd/Ned) 154; 4. Etienne de Wilde/Rudy Dhaenens 113; op 3 ronden: 5. Ralph Elshotf Gert Frank (Ned/Den) 118. NIJMEGEN (GPD) - Bij de Nij meegse eredivisieclub NEC is men ernstig verontwaardigd over het uitblijven van de bedragen, die clubs van de KNVB te goed heb ben over het seizoen 1984-'85. „Bij NEC gaat het om dik een halve ton", aldus penningmeester mr. S. W. Mouw, die zegt erg boos te zijn omdat de vorderingen betrekking hebben op het seizoen dat allang voorbij is. „De afrekeningen zijn allang be kend, dus is het slechts een kwes- bloot. Van der Sterren verloor dan ook. Short had voor het eerst sinds het openingsweekeinde van het toernooi zijn oogverblindende roze sokken weer aangetrokken. Seirawan het zich er niet door van de wijs brengen. De Amerikaan van Syrische afkomst mag dan in Wijk aan Zee het winnen verleerd zijn, hij beheerst de kunst van het remise maken nog best. Vlak voor de tijdcontrole lachten beide grootmeesters elkaar eens vriendelijk toe en zonder woorden werd de vrede getekend. Sosonko boekte zijn tweede zege (dit keer won hij van De Firmian), terwijl Hübner remiseerde met Tsjernin. Van der Wiel was tegen Ree in zijn element. Hij speelde de Siciliaanse - opening op zijn scherpst met zetten als 6. g4, 7. g5,9. Tgl, 10. h4 en 11. h5. het wereldkam- Ree reageerde stoïcijns op die aanzwellende lawine en loerde op een - Moskou scoorde tegenaanval toen Van der Wiel op de veertiende zet tot lange rokade Karpov in de vierde partij de ge- besloot. Direct b4 was echter wel wat al te overmoedig van Ree, die lijkmaker. Ook Kasparov gaf geen prompt werd omvergelopen door een pionnenstorm met forse steun in de j rustdag op rug van torens, loper en dame. Het middenspel van zwart deed pijn aan de ogen. Ree zette zichzelf volledig buitenspel op de damevleugel en onderging een pijnlijke marte ling aan de andere kant. Met een fraai dame-offer besloot Van der Wiel Piket gehoor aan de raad te nemen en werd gelijk op een tweede nederlaag getracteerd. Voor Kasparov kwam het later al lemaal nog dik in orde, maar die zijn reeks krachtzetten. had dan ook nog 19 keer de kans om terug te slaan. En die tijd ont- Schijn breekt Timman nu. De 34-jarige Amsterdammer, die zich gisteren na afloop van de par tij opsloot in zijn kamertje en voor Het verloop van de partij tussen de Nederlandse grootmeesters Van der Wiel en Ree: wit: Van der Wiel zwart: Ree 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 e7-e6, 3. d2-d4 C5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl-c3 d7-d6, 6. g2-g4 Pb8-c6. 7. g4-g5 Pf6-d7, 8. Lcl-e3 LfB-e7, 9. Thl-gl a7-a6,10. h2-h4 0 0.11. b4-h5 Pd7-e5.12. PdlxcÖ Pe5xc6, 13. Ddl-d2 b7-b5. 14. 0-0-0 b5-b4. 15. Pc3-a4 Lc8-b7. 16. 12-H Dd8-c7. 17. Le3-b6 Dc7-d7, 18. b2-b3 Pc6-a7. 19. Dd2xb4 Lb7-e6, 20. Pa4-c5 Dd7-c8, 21. Pc5xa6 Lc6-b7, 22. Pa6-c7 Pa7-c6, 23. Db4-c3 Ta8xa2, 24. Kcl-bl Ta2-a3, 25. h5-h6 e6-c5.26. hGxg7 Kg8xg7. Paul van der Sterren leek met wit na de Dame-Indische opening tegen Ljubojevic het initatief te hebben, maar dat was slechts schone schijn. De Joegoslaaf legde akelig nauwkeurig de zwaktes in de witte opstelling In de grootmeestergroep B stevenen de broers Piket regelrecht op meesterresultaten af. Marcel is er na zijn zege op de Argentijn Garcia- Palermo nog slechts een half punt van verwijderd. De maandag 17 jaar geworden Jeroen Piket speelde in zes zetten remise tegen vriend Cuij- pers en heeft uit vier partijen nog één punt nodig om zich zeker te weten van benoeming tot internationaal meester. tie van overmaken. We wachten op geld dat ons al veel eerder toe kwam. Een zelfde bedrag is ge moeid met de uitkering van de NOS-gelden. Normaal worden die bedragen in het nqjaar overge maakt, maar nu is het bijna februa ri en we hebben nog niets gezien. Waarschijnlijk is dit het gevolg van de woelingen rond het tekenen van het contract met FilmNet, maar van de KNVB verwacht je dan toch dat ook hier de belangen van de clubs beter behartigd worden". "Tot overmaat van ramp is er ook ernstige vertraging ontstaan in de fournering van de gelden voor dit lopende seizoen. Hoewel de helft van het seizoen voorbij is, heeft de KNVB tot nu toe slechts voor een heel klein deel - minder dan de helft in ieder geval - aan de verplichtingen voldaan. Logisch dat we duidelijk teleurgesteld zijn in de houding van de KNVB, die uiteraard op haar beurt afhankelijk is van de autoriteiten, zoals WVC, Totalisator en NOS", erkent Fred Mouw. NEC heeft daarom aan de FBO 1 (Federatie Betaald voetbal Organi saties) het verzoek gericht om dit financiële probleem, waarmee meerdere clubs kampen, op de agenda van de algemene vergade ring betaald voetbal van 17 februa ri te plaatsen. Fred Mouw: „Bij dit soort vorderingen komt de club weliswaar niet direct in faillisse mentsproblemen, maar het brengt ons wel tijdelijk in verlegenheid en in een moeilijke positie gedurende de lange winterstop, waarin we geen inkomsten hebben. Het klopt natuurlijk van geen kant dat wij rente derven en dan ook nog eens schulden dienen aan te gaan om aan onze verplichtingen te vol doen".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11