Voorschoten krijgt waarschijnlijk geen autobrug Vlietland Duiven 'De Zwaluw' kunnen met 'n gerust hart uitvliegen Zoeterwoudenaar blijft 53 uur zitten Baby's weten uitvoering te stoppen Pontje gaat weer varen 'Stank bedrijf moet verdwijnen' 'Te ver lopen naar haltes in Oegstgeest' Nieuwe records gevestigd voor plaatselijk boek Utopia Ockels wil in Wassenaar gaan wonen PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 27 JANUARI 19 Agenda VOORSCHOTEN/LEIDEN - De kans dat bij Voorscho ten een autobrug over de Vliet naar Vlietland komt, is uiterst klein geworden. Ge deputeerde Borgman wil binnen het dagelijks be stuur van de provincie na melijk pleiten voor een ont sluiting via de Europaweg, de weg tussen Zoeterwoude en knooppunt Lammen schans. Die oplossing is met 6,8 gulden weliswaar het duurst, maar zou het minst drukken op het potje van 'zijn' recreatie-commissie. De rijkssubsidie en de mogelijke bijdrage uit de provinciale uitke ring, vallen bij de variant-Europa- weg veruit het voordeligst uit. En B en W van Leiden hebben de pro vincie laten weten er 200.000 gul den voor over te hebben wanneer er een weg komt vanaf de Europa- weg. Het recreatiegebied wordt zo beter bereikbaar, de Vlietweg wordt ontlast en het volkstuinders- complex krijgt een toegang aan de achterkant. Voor B en W van Voorschoten betekent dit, volgens gemeentese cretaris De Graaff, dat zij een tot £.25 miljoen gulden op tafel moe ten leggen voor de zo begeerde brug bij ijsbaan of Raadhuislaan. Morgen praten ze hierover, maar op voorhand zegt de woordvoerder van B en W dat de gemeente "dat niet kan betalen". Bovendien vindt ze dat een eventuele brug door de provincie moet worden betaald. Zij heeft het verzonnen en voorge steld, met het argument dat het goedkoper zou zijn en sneller kan worden gerealiseerd. Minder prettig Dat de brug, na vele studies, protesten en gesprekken, verloren dreigt te gaan, vinden B en W "een minder prettige ontwikkeling". De gemeente die het dichtst bij het re creatiegebied ligt, kan er op deze manier slecht bij, heet het. De klachten van omwonenden, ver volgens, "zouden moeten kunnen worden weggenomen". Bijvoor beeld door bepaalde technieken te gebruiken bij de fundering van de weg. Verkeerszuil geramd: twee mensen gewond VOORSCHOTEN - Twee inwoners van Voorschoten zijn gisteravond gewond geraakt toen zij met hun auto tegen en verkeerszuil reden. Het ongeluk gebeurde op de krui sing van de Admiraal de Ruyter- singel en de Piet Heinlaan. De be- stuurdster van de auto zag, door een beslagen voorruit, een vlucht strook over het hoofd en belandde tegen een verkeerszuil. Beide inzit tenden zijn, met inwendig letsel, voor nader onderzoek overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De auto is waar schijnlijk totaal vernield. ZOETERWOUDE - De drie uit voeringen van 'Mevrouw Puf fin' die de Zoeterwoudse to neelvereniging Anabasis afge lopen weekeinde hadden ge pland in de Eendenkooi kon den op het laatste moment niet doorgaan. Reden: het gebrek aan vrouwelijke krachten. Twee speelsters zijn momen teel zwanger, terwijl een derde onlangs is bevallen. "We waren al een paar maan den met het blijspel bezig en ik dacht echt dat we het zouden halen. Maar helaas, het bleek toch onmogelijk", aldus Ana- basis-regisseur Piet van der Geer. Overigens is het stuk niet ge schrapt: 'Mevrouw Puffin' zal later dit jaar op de planken worden gebracht. Waarmee Van der Geer het dorpsgefluis- ter als zou Anabasis willen stoppen de mond snoert. "Daar is geen sprake van. Alleen zit ten we nu even in een moeilijke positie. Maar in april spelen we alweer een eenakter in Hazers- woude, dus op non-actief staan we zeker niet". De toneelvereniging heeft 'Mevrouw Puffin' nu voor sep tember gepland. Hopelijk heb ben de drie speelstes dan een geschikte oppas gevonden- De Graaff noemt het maatschap- dagelijks bestuurders van de ge- pelijk gezien merkwaardig dat meente "rekenen er eigenlijk al voor de duurste oplossing gekozen een beetje op", dreigt te worden. Dat dagelijks be stuurder Borgman zich hard wil Waar en wanneer deze brug moet maken voor een fietsbrug in de komen, is nog onduidelijk. Duide- buurt van Allemansgeest, doet lijk is wel dat Voorschotense be- hem grijpen naar het spreekwoord zoekers van Vlietland het komen- 'beter een half ei dan een lege dop', de jaar en mogelijk het jaar erop Overigens staat deze brug al in een met het pontje bij de ijsbaan moe provinciaal fietspadenplan en de ten overvaren (zie ook kader). VOORSCHOTEN - Ook het komende seizoen vaart een pontje tussen de sloot achter de Voorschotense Ijsbaan en Vlietland, het recreatiegebied aan de overkant van de Vliet. De provincie stelt wederom een bootje beschikbaar en de plaatselijke stichting Weerwerk vrijwilligers. Dit bleek zaterdag in het Ambachts- en Baljuwhuis, bij de overhandiging van het pontverslag. Hieruit blijkt dat op de 73 vaardagen in 198513.295 personen zijn overgezet. Zeventig procent hiervan had een fiets bij zich, ruim 37 procent wandelde en slechts een kleine twee procent wilde gaan surfen. Opvallend was dat op zeven zonnige zomerse dagen in totaal 44 procent van de pontklanten kwamen. Het ging om 7,13, 14 en 21 juli, 11 en 18 augustus en 29 september. Op 14 juli was het het drukst, met 1Q91 klanten. Naast deze zeven topdagen en 28 goede dagen met 100 tot 500 klanten, staan de slechte tijden. Er waren 23 dagen met minder dan 50 klanten en 15 dagen waarop tussen de 50 en 100 mensen werden overgezet. Dieptepunten waren 6 en 20 september, toen 4 en 3 mensen zich meldden bij de pontbazen Bernard Swagers en Dirk van Keulen. Zij doen het werk met behoud van hun uitkering en vragen twee kwartjes aan een wandelaar en drie kwartjes aan een fietser. Een surfer betaalt 1,25 gulden. De pont startte vorig jaar op 6 juli. Weerwerk hoopt dat het komend jaar eerder te begin nen, in mei of juni. Tv-ster Maïkél Wijnen laat de duiven vliegen bij de opening van het nieuwe gebouwtje van de Voorschotense postduivenvereniging. De belangstellenden aarzelen. Moeten ze naar wethouder Marselis kijken, die officieel het gordijn wegstrékt, of naar Maikel en de fotografen? (foto Fred Rohde) VOORSCHOTEN - Maikel Wijnen (16), bekend van de tv-serie 'Zwar tje de postduif heeft zaterdag en kele duiven losgelaten bij het nieu we clubhuis van de Voorschotense postduivenvereniging De Zwaluw, achter de ijsbaan. Wethouder L. Marselis opende tegelijkertijd het stenen gebouwtje, dat door de le- LEIDERDORP - De bekende dammer Ton Sijbrands heeft zich afgelopen zaterdag - - - 32 remise. huis danig geweerd. Tijdens een séance met 33 tegenstanders wist hij 32 partijen te Leids raadslid pleit voor bewoners Bijdorp LEIDERDORP/LEIDEN - Als het aan het Leidse D66-raadslid Jan Hoekema ligt zijn bewoners van de Leiderdorpse straat Bijdorp nu snel van de overlast af, die een be drijf aan de Leidse Hoge Rijndijk veroorzaakt. Hoekema heeft er bij wethouder Peters van Leiden op aangedrongen binnenkort te gaan praten met het bewuste bedrijf, Van Leer. Aanleiding tot de 'actie' van Hoekema is een brief van Bij dorp-bewoners, die via de gemeen te Leiderdorp bij burgemeester en wethouders van Leiden is terecht gekomen. Hoekema: "De overlast bestaat al jaren en is de oorzaak van een fysiek onbehagen bij de bewoners, zo mag ik dat wel stellen'. Het gaat volgens Hoekema voornamelijk om stankoverlast, de "uitstoot van troep" die de produktie van onder meer blikverpakking met zich meebrengt. Een schoorsteen, die de vrijgekomen stoffen de lucht in moet stoten, is volgens hem niet hoog genoeg. Volgens het D66-raadslid is het bedrijf zelf ook op de hoogte van de stankoverlast en bestaat er van die kant de nodige bereidheid om er iets aan te doen. Verplaatsen zou het mooiste zijn, vindt Hoekema, maar haalbaar zal dat wel niet zijn. Hij denkt nu aan een verhoging van de schoorsteen. Vooralsnog dringt Hoekema er in zijn brief aan wethouder Peters op aan nu snel een gesprek te ar rangeren tussen de betrokkenen en de Directie Milieu van de ge meente Leiden. De zaak is al te lang blijven liggen, aldus het D66- raadslid. FOUT - In het artikel over scha- rensneden-maker Koevoets van af gelopen zaterdag is een fout geslo pen. Koevoets wil zichzelf geen hobbyist noemen, maar tekenaar. Waarvan acte. den zelf is gebouwd en ongeveer 80.000 gulden heeft gekost. Ze begonnen in eind 1984 en de start was flink omstreden. Zonder dat de duivenmelkers recht van opstal hadden, sloeg wethouder Marselis 1 december de eerste paal. De financiële kant was toen verre van rond. Acht leden hadden 40.000 gulden renteloos voorge schoten, er zaten enkele duizenden guldens in kas en de rest moest nog komen. De vereniging wilde een rente loos voorschot van de gemeente. Toen de gemeenteraad zich daar vorig jaar over boog, reageerden de (kleine) fracties van PvdA/PPR en D66 zeer gereserveerd. "Ik vind de gang van zaken niet fraai", aldus de radicaal-socialist G. Both. "Ik OEGSTGEEST - Rover, de vereni ging reizigers openbaar vervoer, vindt dat in enkele delen van Oegstgeest, de loopafstanden naar de dichtstbijzijnde bushaltes veel te groot zijn. Wat Rover betreft mag de afstand huisadres-bushalte maximaal 300 meter bedragen, een norm die ook in het verkeerscircu latieplan van Leiden is gehanteerd. Aan die norm voldoen het ooste lijk deel van Haaswijk, het gebied tussen de President Kennedylaan, de Hofbrouckerlaan, Vincent van Goghlaan en Hazenboslaan alsme de het Oegstgeester middengebied geen van allen, constateert Rover in een aan het gemeentebestuur gericht schrijven. De vereniging heeft enkele mo gelijke oplossingen in petto. Voor Haao vijk zou er al flink wat ge wonnen zijn als het eindpunt van de NZH-lijnen 30 en 88 van de Haaswijklaan naar het einde van de Kleyn Proffijtlaan worden ver plaatst. Bekend is overigens dat de bewoners van de Kleyn Proffijt laan niet bepaald voorstanders zijn van zulk een maatregel. Voor het gebied rondom de Ken nedylaan geldt volgens Rover dat er een extra halte op de Hazenbos laan, ter hoogte van de chr. Pabo, moet komen en nog eentje bij de nieuwe fiets-/voetgangersbrug naar Haaswijk. In het middengebied moet een extra halte op de Laan van Oud- Poelgeest komen, vindt Rover. De NZH-bussen 42 en 50 die over deze laan rijden stoppen thans bij haltes die maar liefst 700 meter uit elkaar liggen, heeft Rover berekend. Rover staat voor dit gebied voor het overige een totaal andere lijn- voering voor. ZOETERWOUDE - Robert Blom heeft afgelopen weekeinde aange toond dat zijn uithoudingsvermo gen haast grenzeloos is. Ging hij vrijdagavond om vijf over zeven zitten aan de bar van de Westen der, de Zoeterwoudenaar weigerde zijn kruk af te komen voordat de tent zondag werd gesloten. In to taal hield hij het zitten 53 uur vol. Twijfel niet aan de vriendelijk heid van Robert Blom. Denk ook niet dat een gezellig uitgaans- avondje uit de hand liep. Nee, de prestatie stond in het teken van het recordweekeinde, georganiseerd door de Zoeterwoudse jongerenver eniging Utopia. Haar onderkomen stond ruim twee dagen en nachten geheel in het teken van extreme prestaties, geleverd door Zoeter- stonden onderó stapelen', 'de langste kus' en 'disco dansen'. Naast de recordverbetering van Robert Blom - het oude stond op naam van Henry van Echten en John Engel met 35 uur en 25 minu ten - vielen de andere pogingen een beetje in het niet. Hetgeen echter geen afbreuk deed aan het evene ment zelf: dat was alleen maar ge slaagd te noemen. Aan een stuk door was het gezellig druk in de Westender. Vermaak en spanning bijvoor beeld bij de recordpoging 'kleine halters tillen' van Ronald Hooaer- vorst. Met 53 seconden hield hij het slechts één seconde langer uit dan Aad Borst. Of Berto Spierenburg, die zijn eigen record 'guldens sta pelen' met vijf stuks verbeterde en tot 170 in totaal kwam. Een nieuw Nederlands record, maar niet als zodanig genoteerd. Want een notaris was er op dat mo ment niet aanwezig, zodat Spieren burg het moest doen met een ver melding in het Zoeterwouds record boek. Komende zomer gaat Utopia weer door met de recordjacht. Op het Loethe-terrein wordt dan ge poogd onderdelen als 'bierkratten stapelen' en 'eieren gooien' te ver beteren. heb het idee dat buiten de raad om verwachtingen zijn gewekt. Men is aap de bouw begonnen, terwijl dui- dèlijk was dat men niet zonder de steun van de gemeente zou kun nen". Wethouder Marselis bestreed dit en wees erop dat het oude gebouw tje van De Zwaluw er zeer slecht bij stond. Al in 1983 wezen de post- duivenhouders erop dat het 50 jaar oude keetje snel moet worden ge stut en geheel aan vervanging toe is. Ook werd er nogal eens ingebro ken. Tien leden van de 62 jaar oude vereniging waren door de slechte accommodatie uitgeweken naar omliggende gemeenten. Groene Kikker En de 42 overgebleven leden vroegen in 1983 50.000 gulden sub sidie voor de bouw van een stenen optrekje. Ze zouden het graag zou den bouwen met oude materialen uit de oude accommodatie, dat op dezelfde plek stond. Het dagelijks bestuur van de commissie sport en recreatie vond 50.000 gulden subsi die te veel en koos voor 20 25.000 gulden. De commissie zelf achtte dat te laag en adviseerde B en W in januari 30.000 gulden opzij te leg gen. Dan blijft het stil en ten lange leste besluit de vereniging de gang erin te zetten. Nog voordat het recht van opstal is geregeld, begint men aan het eigen gebouw en aan het gebouw van de buurman 'De Groene Kikker'. De twee gebou wen, die uit nieuwe materialen worden opgetrokken, zijn in een L- vorm aan elkaar gebouwd en heb ben allebei een grondoppervlak van 200 vierkante meter. Door voor de buren van de evan gelisatiecommissie te bouwen, ver dienen de clubleden in totaal zo'n 20.000 gulden. Clubacties leveren enkele duizenden guldens op en door het renteloos voorschot van de gemeente kan alles net. Al komt het vaak bijzonder goed uit dat met afrekenen enkele weken kan wor den gewacht. De postduivenvereniging, die is aangesloten bij de Nederlandse Postduivenhouders Organisatie, gebruikt haar lokaal zeer intensief. In de winter kaart ze en houdt ze tentoonstellingen, filmavonden, kampioenshuldigingen, bestuurs- en ledenvergadering. In het vlieg- seizoen zetten leden vrijdag de klokken, zaterdag is het afslaan en maandagavond heet uitreken avond. Dinsdagavond vertrekken duiven voor verre vluchten, woensdagavond kaarten de leden en donderdag en vrijdagavond kor ven zjj in. MAANDAG Leiden Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat Film 'Die Blechtrommel', 19.30 In den Vergulden Turk, Steenstraat KNOV-spreekuur voor ondernemers het midden- en kleinbedrijf in Leid ook voor niet-leden, 20 uur. Kapelzaal K&O, Oude Vest 43 Moza concert door J. Leertouwer e Pik, 20.15 uur. De Burcht, Burgsteeg 14 - Journaliste café. 20.30 uur. Leiderdorp Gemeentehuis, Statendaalder - Ver dering raadscommissie ruimtelijke dening en verkeer, 20 uur. DINSDAG Schrijfavond Amnesty Internation 19.30 tot 21 uur. Vredeskerk, Burggravenlaan - Schr) avond Amnesty International, 20-21, Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat Film 'Die Freundin', 20 en 22.15 uur. WD-fractiekamer, Breestraat 125 WD-spreekuur, 19.15 tot 20 uui Oud katholieke kerk, Zoeterwouc singel - Oecumenisch avondgebed, 19.30 uur. LVC, Breestraat 66 - Sportcafé, 20 tot Zoeterwoude Don Bosco, Zuidbuurtseweg - Jaarve gadering paardrij vereniging Jeanij d'Arc, 20 uur. Burgerlijke Stand ZOETERWOUDE - Geboren: Van dé Poel, Rens, 6 dec. 1985. Schuur, Rachd Josine 19 nov. 1985. Mol, Denise Rachel le 21 nov. 1985. Moerkerken. Tessa Ann 30 nov. 1985. Alsemgeest, Rob Jordi. 8 nov. 1985. Van Bohemen, Marloes Mari Carolina 25 nov. 1985. Gehuwd: Op 14 dec. 1985: Blok, Eddy 21 sept. 1960 met van Baarle, Nicole Cecil 2 jun. 1963. Op 16 nov. 1985: Sanderi Robertus Franciscus 18 jan. 1950 md Klaassen, Angelica Brigitta Maria 8 fell 1961. Op 26 jun 1985. Van der Hard Joannes Maria Thaddeus 15 dec. 195 met Van Beek, Cornelia Elizabeth l| sept. 1963. Overleden: Op 10 dec. 1985: Hulsbos geb. Hulsbos, Anna 14 jan. 1890. Op 18 aug. 1985: Kool, Frank Martien 2 nov. 1964. Op 4 dec. 1985: Van Zwieteri Mattheus 6 feb. 1941. Op 29 nov. Van dd Krogt. Johannes Adrianus 14 jan. 1914 VOORSCHOTEN - Geboren: Nicolj Ch., d.v. R.G. Moody-Edgar, Michael Dj z.v. D.A.Yost-Kolassa, Maarten A., z.d G.R. Ferguson-De Feijter, Tessa, d.vj W.H. Könemann-De Jong, Mark, z.v E.R. Houtman-de Koomen, Nathalu L.B. d.v. J.J. van Kins-Van Leeuwen Yolanda M„ d.v. J.V.J, van Vliet-VaJ Dam. Gehuwd: P.A.L. Vosters met J.Th.M Verhoeven. Overleden: CH. M. Mahler. 90 jaar, G Dansen. 79 iaar. WASSENAAR - Wubbo Oc kels, de eerste en voorlopig eni ge Nederlandse astronaut, wil zich in Wassenaar gaan vesti gen. Ockèls, Groninger van ge boorte, woont nu nog met vrouw en twee kinderen in Maastricht maar wil verhuizen in verband met zijn werkzaam heden aan de TH in Delft en het European Space and Technolo gy Centre (ESTEC) in Noord- wijk. De ruimtevaarder zoekt een halfvrijstaand herenhuis met garage ter waarde van zo'n half miljoen gulden in Wassenaar of nabije omgeving, zo blijkt uit een kleine advertentie die hij in een Wassenaars huis-aan-huis- blad heeft geplaatst. Voorlopig doet Wubbo het zonder makelaar. Aanbiedin gen kunnen dan ook recht streeks aan hem worden gezon den, naar de Graaf van Wal- decksttaat 51, 6212 AN Maas tricht. Behalve bovenstaande zijn de ge broken records van afgelopen weekeinde: Disco dansen: Mirjam van der Werf (6 uur en 25 minuten). Bal hooghouden: Ronald van der Maat (54 keer). Tafeltennis: Dennis van Tol en Erwin Mijland (56 spel letjes). Limbodansen: Erwin Mij land (63 centimeter). Spijkers slaan: Fred Slingerland (3 keer). Hoogspringen uit stand: Klaas van Rijt (65 centimeter). Mensen stape len: negen (namen onbekend). Langste kus: Ria van Rijt en An nette Peters (1 minuut 16). Poke- "in: Hans de Jong, Henry Rijsdijk, si.ad Paardekooper en Joep Vlas veld (12 uur en 12 minuten). n 8.30-17.0 LEIDSCH 406 DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES •(behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. (071)144941 advertenties (uitge- la kantoortijden: C. tel. 071-893256, A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- I Sleuteltjes) r ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vóoruitbe" 67.45 92.55 134.90 256.90 357.20 lingen ma.-vrij. v NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18 00 uur) REDACTIE taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het Betaling 3203571 Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City, Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2