Drie wereldrecords bij indoor atletiek Bouwplaten: een oude hobby in nieuw jasje HOBBY Vlees roosteren zoals vroeger Magali Declunder een klasse apart Krachttraining doet Hidding goed Goede tijd Visserman Los gelegd parket ligt muurvast Rally eist zevende dode Sympathieke fietsendief Gom maakt suède schoon &jnRI£ETI{D PAGINA 16 SPORT MAANDAG 27 JANUARI 1986 DEN HAAG (ANP) - Hoewel het indoor-atletiekseizoen nog maar nauwelijks op gang is gekomen, werden het afgelopen weekeinde toch weer drie officieuze wereldrecords ver beterd en een aantal opmerkelijke prestaties geleverd. In de Dynamo-hal in Oost-Berlijn waar de Oostduitse top voor de eerste maal in de hal in actie kwam, zorgden Heikle Drechsler en Cornelia Oschkenat voor wereldrecords op respectievelijk het verspringen en de 50 meter horden. In Albuquerque in de Verenigde Staten bracht Billy Olson zijn wereld indoorrecord polsstokhoogspringen op 5,89 meter. dHeike Drechsler-Daute sprong zaterdag in Oost-Berlijn 7,29 meter ver. De 21-jarige studente pedago giek, die met 7,44 meter ook we reldrecordhoudster in de open lucht is, verbeterde het record in haar vijfde poging. Bij haar vierde sprong had zij het officieuze we reldrecord van de Russin Galina Tsjistjakova al met 7,25 meter geë venaard. Heike Drechsler liet een uistekende serie opmeten: 7,00 - 7,00 - ongeldig - 7,25 - 7,29 m - on geldig. De Oostduitse, die in de hal eveneens een aanloop van negen tien passen gebruikt, gelooft dat dit seizoen het indoorrecord op 7,50 nmeter kan worden gebracht. Helga Radtke werd tweede met ze ven meter precies. Nieuwzeelandse wint marathon voor vrouwen OSAKA (ANP) - De Nieuwzeeland se Lorraine Möller heeft gisteren de internationale vrouwen-mara thon van Osaka gewonnen. De 30- jarige atlete liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 30 minuten en 24 seconden. Möller, die bij de Olym pische marathon van Los Angeles als vijfde eindigde, kwam na ruim 31 kilometer op kop. Zij passeerde toen de Amerikaanse favoriete Ju lie Brown staakte vier kilometer voor de finish de strijd wegens een pijnlijke linker dij. Lorraine Möller boekte in Osaka haar twaalfde overwinning in zeventien mara thons, sedert zij in 1979 de eerste liep. Ruim vier minuten achter Lorraine Möller werd de Japanse Eriko Asai tweede in 2.34.47. De Italiaanse Rita Marchisio, die in 1982 de eerste marathon van Osaka op haar naam bracht, eindigde als derde in 2.35.41. Tot de 216 deelneemsters in de Japanse stad behoorde ook Wilma Rusman. De Limburgse atlete ein digde als dertiende in 2.40.58. Cornelia Oschkenat verwees een dertien jaar oud record op de 50 meter horden naar de geschiede nis. Met 6,73 seconden was de Oostduitse eenhonderdste seconde sneller dan haar landgenoot Anne- lie Ehrhardt dertien jaar geleden en de Poolse Zofia Bielczyk, die in 1981 in Grenoble ook 6,74 secon den liep. Een verrassing leverde de 50 me ter in Oost-Berlijn op. Silke Gla- disch won in 6,13 seconden voor Marlies Göhr (6,16) en Marita Koch (6,19). Gladisch bleef slechts twee honderdste seconde verwijderd van het wereldrecord, dat met 6,11 op naam van Marlies Göhr staat. Sneller dan Gladisch was ooit ook Marita Koch eens met 6,12. Twee hoogspringsters zorgden voor de beste wereldseizoenprestatie. Gabi Günz en Andrea Bienias sprongen beiden over 1,98 meter. Het wereldrecord van Olson was het vierde van dit seizoen bij het polsstokhoogspringen. De gebril de Amerikaan zorgde op 28 decem ber in Saskatoon voor de eerste verbetering toen hij over 5,86 me ter sprong. Op 15 januari ging de wereldrecordhouder in de open lucht, Sergei Boebka in Osaka over 5,87 meter. Olsen haalde acht da gen gelede^ in Los Angeles het re cord met 5,88 m terug. In Albu querque passeerde Olson in zijn eerste poging de 5,89 meter. Ko mende vrijdag wil Olson proberen over de 5,90 meter te komen. Uit stekend in vorm is ook hoogsprin ger Jim Howard. Nadat hij vrijdag in Portland 2,33 meter had ge sprongen, bracht hij 24 uur later in Albuquerque het Amerikaanse in doorrecord op 2,35 meter, wat te vens de beste wereldseizoenpresta tie betekende. Howard deed een vergeefse poging het wereld-in- doorrecord, dat met 2,39 m in han den is van de Westduitser Dietmar Mögenburg, te verbeteren. De 2,40 meter was de Amerikaan nog te machtig. In Cosford zorgde Zola Budd voor een opmerkelijke prestatie. Na een verblijf van vier maanden in Zuid-Afrika liep de 19-jarige at lete een nieuw Engels record op de 1500 meter met een tijd van 4.06,87. Op de 3000 meter moest Sebastian Coe, twee landgenoten laten voor gaan. De wedstrijd werd in 7.49,6 gewonnen door David Lewis voor zijn landgenoot Dee (7.49,77). Coe noteerde 7.55,58. In Magglingen zorgde de Zwitser Werner Günthör voor een een uit stekende prestatie door de kogel 21,80 meter te stoten. Vier van zijn zes pogingen lagen ruim boven de 21 meter. Bij EK-biljarten Tineke Hidding concentreert zich voor het kogelstoten. Haar geslaagde poging van 14 meter 24 betekende een persoonlijke vebetering van ruim anderhalve meter en leverde een nieuwe nationaal indoorecord op. (foto ANP) DORTMUND (ANP) - Aijen Visserman (AAC) heeft gisteren tijdens in ternationale indoor-atletiekwedstrijden een uitstekende 400 meter gelo pen. De Fries werd in 47,0 seconden tweede achter de Westduitser Hart- mut Weber, die 46,9 seconden liet afdrukken. Voor Aijen Visserman, die sedert 2 maart vorig jaar (Pireaus) nationaal indoor-recordhouder op de 400 meter is met 47,48 seconden, was het jammer dat de tijd in Dortmund niet electronisch werd opgenomen; Algemeen wordt als verschil tussen hand- en electronische tijdwaarneming een verschil van 0,21 seconden aangehouden. Als limiet voor uitzending naar de Europese indoorstrijd in Madrid (22/23 februari) heeft de KNAU een limiet van 47.30 seconden gesteld. In Dortmund liep Robert de Wit (Unitas) 7,10 seconden op de 60 meter. Maijo van Agt (PSV) liep de 60 en 200 meter in respectievelijk 7,75 en 24,4 seconden. ZWOLLE (ANP) - Tineke Hidding ziet de toekomst weer met vertrou wen tegemoet. Na een jaar vol bles sureleed verbeterde de nummer zeven van de Olympische Spelen in LA zaterdag in de Zwolse IJssel- hal haar nationale indoorrecord vijfkamp met 71 punten. Hidding had zich op de nationale titelstrijd niet specifiek voorbereid. „Ik heb normaal doorgetraind. Het baan- seizoen is voor mij het belangrijk ste. Ik heb de afgelopen maanden veel krachttraining gedaan". Die krachttraining blijkt de beste Ne derlandse meerkampster goed te hebben gedaan. In vergelijking met het oude indoorrecord verbe terde Hidding zich bij het kogelsto- ten met ruim anderhalve meter: 12,67 tegen 14,24 meter. Tineke Hidding is ervan over tuigd dat zij op een hoger totaal had kunnen komen wanneer de aanloop voor het verspringen in de IJsselhal lang genoeg was geweest. „Ik moest mijn aanloop inkorten. Dat gaat ten koste van je prestatie. Het was zaterdag de enige keer dat Hidding, die tot een totaal van 4555 punten kwam, dit seizoen op de in- doorbaan in actie zal komen. Bij de nationale kampioenschappen in Zuidlaren zal zij ontbreken in ver band met een trainingsstage op de Canarische eilanden. In Zwolle onttroonde Hidding Holland-atlete Esther Schouten, die nu genoegen moest nemen met een vierde plaats. Toch toonde de Leidse atlete zich tevredenheid omdat haar puntentotaal van 3923 aanzienlijk hoger lag dan het totaal waarmee zij vorig jaar de titel voor zich opeiste. Schouten bleef in Zwolle minder dan honderd pun ten verwijderd van het zilver dat naar Els Kooyman uit Apeldoorn ging. De zevenkamptitel bij de man nen ging naar Niek Mosselman met een totaal van 5349 punten. Hij bleef daarmee 114 punten verwij derd van het record van Robert de Wit, die wel zijn jeugdrecord op de zevenkamp kwijtraakte. De nieu we jeugdrecordhouder werd Cor Troost (Spirit, Oud-Beijerland). Het Zuidhollandse tienkamp-ta lent vergaarde 5656 punten. De Wits oude record stond op 5402 punten. HENGEVELDE (ANP) - De Fran- caise Magali Declunder heeft op weg naar haar tweede Europese li- bretitel alleen tegenstand van zich zelf ondervonden. In de finale te gen de Westduitse Manuela Kra- DAKAR^(AFP) - De inmiddels af gelopen rally Parijs - Dakar heeft vrijdagavond een zevende slacht offer geëist. In het ziekenhuis van Dakar overleed de Italiaanse mo torrijder Gian Paolo Marinoni aan de gevolgen van een inwendige bloeding. Marinoni werd woens dag opgenomen, nadat hij op veer tig kilometer van de eindstreep met zijn Cagiva-Elf ten val was ge komen. De Italiaan stond op en voelde zich nog goed genoeg de etappe uit te rijden. Maar al spoedig bleek de kwetsuur van ernstige aard. Mari noni werd onmiddelijk per heli copter naar het hospitaal gebracht. Daar constateerden de artsen, dat zijn lever was beschadigd. In de eerste etappe van de rally, nog in Frankrijk, verongelukte de Japanse motorcoureur Yasuo Ka- neko. Hij werd aangereden door een niet tot het deelnemersveld be horende auto, waarvan de bestuur der onder invloed van sterke drank verkeerde. Het absolute diepte punt werd halverwege de rally be leefd, toen de helicopter met vijf inzittenden, onder wie organisator Thierry Sabine, in Mali tegen een zandheuvel vloog. Verlies Lions LEIDEN - Leiden Lions heeft de competitie om de Coupe der Lage Landen afgesloten met een 5-7 ne derlaag na èen spannend duel te gen Trias Leeuwarden. De Leidse ijshockeyers kwamen al in de eer ste periode op een 2-5 achterstand, maar wisten in het volgende speel- part weer aansluiting te verkrijgen: 4-5. Junior Gert-Jan Vreeburg te kende in de derde periode op assist van Wessel Buis voor de gelijkma ker, maar Lions moest Trias daar na toch weer voor laten gaan: 5-7. Het Belgische Olympia heeft de Coupe gewonnen, Leiden eindigde in de achterhoede. Lions zoekt nog versterking voor de deze week startende nationale competitie. mer was ze hypernerveus maar dal belette haar niet de partij in twintig beurten uit te maken. Kramei vocht verbeten, maar miste het ge voel voor de serie en liet haar te genstandster vanaf aquit een idea le positie achter, die met een serie van 51 werd afgestraft. Deze Declunder, een pupil van Connesson, is een klasse apart. Ze bracht de volbezette zaal in verruk king met perfecte oplossingen voor moeilijke situaties, verdedig de bekwaam en speelde de serie aan de band met een soepele hand. Zes uren trainen per dag misten hun uitwerking niet. Tussen de nummers één en twee en de rest van het veld was een gapende kloof. Maija Ruygrok, de pas 17-ja- rige HAVO-scholiere uit Delft, werd uiteindelijk derde, omdat ze op het juiste moment tegen de Oos tenrijkse Ingrid Englbrecht de ca dans terug vond. Ze belette deze Englbrecht te demarreren, iets dat ze in het hele toernooi had nagela ten. 1. Declunder 5 10 9011,71; 2. Kramer 5 8 44 5,93; 3. Ruygrok 5 4 27 3,85; 4. Engelbrecht 5 2 26 3,13; 5. Suter 5 6 36 3,19; 6. Bruynzeel Gewichtheffers De Spartaan op tweede plaats LEIDEN - De gewichtheffers van De Spartaan hebben in het afgelo pen weekeinde de tweede plaats in de Nederlandse competitie veilig gesteld. De Leidse ploeg won met 1280-1247 van het Haagse Apollon. Individuele resultaten: Oswald Tielen (84 kg): trekken 82.5 kg, sto ten 110, totaal 192V2. Len Zwaan (86): 95-120-215. Wim van der Put ten (87V2): 971/a-1221/2-220. Hein van der Putten (81): 90-130-220. Jacob van Looy (73): 95-115-210. Of het nu aan de toenemende vrijetijd, de hang naar nostal gie of de (zeer gunstige) prijs ligt, weten we niet, maar één ding is duidelijk: de bouwplaat komt terug! Natuurlijk is hy nooit helemaal weggeweest, maar met name de plastic modelbouw-kits hebben de kartonnen bouwplaat de laatste tien a 20 jaar "gedegradeerd" tot iets, dat eigenlijk alleen maar leuk was als knutselwerkje voor kinde ren. Je kon dat heel goed merken aan de soort modellen die in speel goedwinkels te koop werd aange boden: eenvoudige gebouwen, mo lentjes, vliegtuigen en old-timers voerden de boventoon, terwijl het mooiere en grotere werk in de vorm van kastelen, grote schepen en bekende gebouwen ergens on der de toonbank of achter in het magazijn alleen maar lag stoffig te Zoals gezegd: de afgelopen twee jaar is daar een kentering in geko men. Nieuwe, zeer uitgebreide en gedetailleerde modellen hebben het bouwplaat-plakken tot een vol wassen hobby gemaakt. Voor de gevorderden zijn er werkelijk prachtige architectuurmodellen op schaal 1:303 te koop, met als klap op de vuurpijl de Grote Markt van Brussel (zie foto), die uit 980 stuk jes bestaat. De prijs van deze com plete bouwdoos bedraagt f 195 (in clusief het stadhuis). Dat lijkt mis schien even veel geld, maar als u het per huisje of per werkuur "om slaat", komt u op enkele guldens of kwartjes uit. Beroemde gebouwen Het is ook mogelijk het Stadhuis van Brussel (278 stukjes/f 60) ge scheiden van de Grote Markt (704 stukjes/f 150) te kopen. Goedkope re modellen zijn de Halletoren te Brugge (77 stukjes/f 50) en de To ren van Pisa (101 stukjes/f 40). An- #dere modellen uit deze Makit-reeks zijn het Capitool van Washington D.C., de Basiliek San Marco van Venetië, de Notre-Dame van Parijs Een nieuwe en handige ning voor het opbergen van een fiets, is door de fabrikant Tietsen- dief genoemd. Wel een sympathie ke dief, want hy geeft iedereen die met het fiets-opbergprobleem zit de mogelijkheid de tweewieler er gens tegen een muur op te hangen. De fiets neemt in opgehangen toestand geen vloerruimtc in be slag en kan dus niet omvallen; geen schade aan wanden of het rij wiel zelf. Het systeem is ook heel handig als je wat aan de fiets te sleutelen heft; bandje plakken, ketting spannen enz. De fietsendief bestaat uit twee metalen armen, gemonteerd op een kunststof voet waarmee de ar men stevig tegen de muur worden bevestigd. In die voeten zijn de ar men verstelbaar, zodat ze aanpas baar zijn aan elke fietsmaat. Aan de voorkant zitten houders van kunst stof, die de fiets stevig en zonder risico van beschadigingen vast houden. De armen zijn wegklap- baar tegen de muur. In fietsen- en ijzerwarenzaken, warenhuizen enz. is de fietsendief voor 37,50 verkrijgbaar. en het Raadhuis van Gouda. Importeur van deze uit België af komstige architectuur-bouwplaten is uitgeverij Léon Schuijt, die ook zelf een uitgebreide serie platen (schaal 1:100) uitgeeft, in de prijs klasse van zo'n f 7 tot f 35. Een greep uit de mogelijkheden: Ne derlandse, Duitse en Oostenrijkse kastelen en sloten (o.a. Nijenrode, f 32,50), diverse soorten Nederland se molens (waaronder een koren molen, die op zonneënergie werkt, prijs compleet met zonnecel f 29,95), het Waaggebouw te Alk maar en de Martinitoren te Gronin gen (beide f 15), diverse boerderij en Nederlands model (f6), grote en kleine vliegtuigen en schepen (waaronder Radio Veronica, MS Koningin Juliana en Zwarte Zee, Titan, Pr. Vargas, SS Rotterdam, De Groene Draak, SS Statendam, Hr. Ms. Poolster, enz.) - prijzen va riërend van f 6 tot f 10. Voor een volledig overzicht kunt u terecht bij de goede speelgoedzaak of hob bywinkel. Overige informatie en/of verkoopadressen krijgt u bij uitge verij Léon Schuijt, Postbus 78, 1800 AB Alkmaar, telefoon 072- 117628. Literatuur Literatuur over het maken van bouwplaten bestaat er nauwelijks. Bij de complete dozen zit een sum miere werkbeschrijving. Echt moeilijk is het plakken ook niet, maar het dient wel zeer zorgvuldig en doordacht te gebeuren. Dat geldt tevens voor het uitsnijden; knippen met een schaar is overi* gens uit den boze. Hiermee „ver kracht" u het toch betrekkelijk dunne karton. Gebruik een scherp afbreekmesje en snijd altijd iets schuin naar binnen, zodat de dikte- Om suède te reinigingen heeft Ci- tin (Leiderdorp) een vlakgom op de markt gebracht. Het reinigings- gom is niet op chemische basis; maar een combinatie van rubber en fijn zand. Het gummetje is ge makkelijk mee te nemen,, een vlek kan onmiddellijk worden behan deld. Vuil en ballpointstrepen zijn in een oogwenk verdwenen. Prijs van dit handige gom: f 4,95. De Grote Markt in Brussel kant van het karton zo weinig mo gelijk in het zicht komt. In sommi ge gevallen is het mooier deze wit te diktekant met viltstift in bijpas sende kleur bij te werken. Vouwlij nen dient u eerst te „rillen", d.w.z. het karton langs een liniaal heel licht - alleen de toplaag - insnij den. Ook deze vouwlijn eventueel wegwerken met viltstift. Kies voor het lijmen een sneldro gende hobbylijm, die geen draden trekt (Pattex compact van Henkei). Wees zeer zuinig met lijm, anders wordt het al snel een knoeiboel. Breng de lijm niet rechtstreeks vanuit de tube op het karton aan. Doe wat op een schoteltje en breng de lijm in tipjes met een satéprik ker op. Een nieuwe mogelijkheid om zelf op heel eenvoudige wijze een fraaie parketvloer te leggen, signa leerden we op de beurs Eigenhan dig. Wingwood is een systeem van parkettegels, die in pakketjes wor den geleverd. Opvallend aan de te gels is dat ze uit zes stroken be staan, die op een ruglaag van po- lyurethaan zijn gelijmd. Ze zijn, in de richting van de voegen tussen de stroken, enigszins buigbaar. Dank zij die flexibiliteit voegen ze zich makkelijk naar de ondervloer. De enigszins verende polyure- thaan ruglaag bevordert het aan passingsvermogen nog en geeft het parket tevens een geluidsisoleren- de waarde. Aan de zijkanten van de vloer dienen de tegels bij het leggen 'op gesloten' te zijn, dus direct tegen de plinten geplaatst. Waar dit niet mogelijk is, kan kleefband of wat lijm de tegels die zouden kunnen wegschuiven, op hun plaats hou den. Wingwood kan op elke onder- vloer gelegd worden. Alleen als er sprake is van grote oneffenheden, zal er een egalisatielaag nodig zijn. Een niet onbelangrijk voordeel van het systeem is datje het bij verhui zing opraapt en meeneemt. De ver werking is eenvoudig: de tegels die op maat gemaakt moeten worden zijn in een oogwenk met een fijnge- tand zaagje pasklaar. Langs de voe- gen tussen de stroken kunnen ze met een stanleymes gesneden wor- den. Dit opent ook de mogelijkheid om allerlei legpatronen naar eigen idee te verwezenlijken.' Wingwood is verkrijgbaar in kambala, mer- bau, eiken en wit eiken. De prijs per vierkante meter varieert van f 66,50 tot f76,50. Er is een over heel Nederland verspreid verkoopnet van enkele tientallen zaken; de adressen daar van kan de fabrikant in Rotterdam (010-669466) aanreiken. Schimmelvreter Overal waar vocht is, kan zich schimmel vormen. Vooral in bad kamers, douches, keukens en kel ders. De lelijke zwarte plekken op de muren en tussen de voegen van de tegels zijn met een gewoon schoonmaakmiddel niet meer weg te krijgen. Bison heeft voor dit pro bleem een speciale schimmelvre ter ontwikkeld. Even spuiten en daarna afspoelen. De flacon, waar mee je 6*8 m schoonmaakt kost 12,75'. De eerste oven die door de mens werd gebouwd is een simpele, le men pot die in de grond werd ge graven. Die uitvinding werd na tuurlijk in het Midden-Oosten ge daan, de bakermat van onze be schaving. In de pot brandde een vuurtje van sprokkelhout of ge droogde mest; de hitte bakte niet alleen het vlees of brood, maar ook het leem. Die primitief gebakken aarden pot barstte dan ook al snel in stukken. Toch verplaatste de faam van dit soort ovens zich naar het oosten, naar het land dat wij nu India noe men. De lemen pot werd daar ver vangen door een heel zorgvuldig dubbelgebakken aardewerken vat, dat - bovengronds - in een soort fornuis werd ingebouwd. Zo is de tandoor geboren, de beroemde In diase oven waaraan de keuken uit dat land voor een niet gering deel zijn bekendheid dankt. Ook in ons land heten nogal wal Indiase res taurants naar die oven. Die primitieve oven is nog niet zo slecht. In de ovens van onze mo derne fornuizen bereiken we zel den een temperatuur die hoger is dan 250 graden. Een roodgloeiende hitte, waarbij de porënvan een stuk vlees direct dichtschroeien, is dat echter niet. Zelfs onder een elektri sche grill is het daarvoor eigenlijk niet heet genoeg. Alleen boven een houtskoolvuur, een barbecue dus, lukt het ons bij meer dan 300 gra den te roosteren. Maar dc boven kant van het vlees wordt, door het voortdurende contact met de bui tenlucht, lang niet zo heet. Daar schroeit het vlees dus niet meteen dicht. Een tandoor echter verenigt in zich de voordelen van de roodgloeiende schroeihitte, en de gelijkmatige temperatuur binne nin een oven. We kunnen dus roos teren en bakken tegelijk, we krij gen een knapperig bruine korst en een door-en-door gaar stuk vlees. Dat lukt ons niet in de oven, en ook niet op de barbecue. Het duurt enkele uren voordat een tandoor op temperatuur is. In restaurants laat de kok daarom vaak 's nachts het vuur doorbran den. Het bepalen van de juiste hitte vereist veel ervaring en handigheid van de Indiase kok - die er dan ook trots op is als hij ons zijn kunnen mag tonen. Ga daarom gerust in de keuken kijken, als u in een Indiaas restaurant gaat eten. Een tandoori-kip ontleent zijn aparte smaak aan deze techniek van bakken, maar ook aan het spe ciale kruidenmengsel. Een combi natie van knoflook, gember, kruid nagel, foelie, nootmuskaat, korian der, komijn, fenegriek, kaneel, zwarte peper, kardamon en een ro de kleurstof. Met yoghurt wordt hiervan een soort pasta gemaakt, waarmee de kop van binnen en buiten wordt ingesmeerd. Soms laat de kok die kip al een tijdje voorkoken, en zijn er insnijdingen in gemaakt, om het kruidenmeng sel beter te laten doordringen. De kip gaat aan een lang, metalen spit de gloeiende oven in. Thuis in het fornuis gaat dat ook, maar voorko ken is daar zeker nodig, omdat de temperatuur nooit zo hoog kan worden. Een ervaren Indiase kok haalt soms halverwege het bakpro- ces de kip weer uit de tandoor, om hem op te vullen met hardgekook te eieren, gemalen kokos, amande len en rozynen. Een virtuoze kok bakt niet alleen kip, maar ook brood in zyn tan door. Platte, ronde broden, waar voor het deeg bovenin de oven te gen de zykant wordt geplakt. Sprokkelhout en gedroogde mest dienen natuurlijk al lang niet meer als brandstof by een moder ne tandoor. Maar hout is wel de beste voeding voor het zengende vuur, al verschillen de experts van mening wélk hout de voorkeur ver dient. Het hout van dadelpalmen geeft een buitengewoon hete gloed, maar is in Nederland nogal zeldzaam. Een kok uit India moet in elk geval veel ervaring hebben in het opstoken van zijn oven. Een handvaardigheid die helaas in onze westerse keukens geheel verloren is gegaan, en dat is toch wel jam mer.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16