Dramatisch weekeinde Timman Foreholte pas laat los van Borhave Kooiman sterkste en slimste in NK marathonschaatsen Short weet niet van wijken Schaatsters tobben met gezondheid Joesoepov buigt achterstand om in voorsprong Verloop van partijen MAANDAG 27 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 15 Vierde plaats voor Alex Jansen AMSTERDAM (GPD) - In de auto op weg van Ammerstol naar de Amsterdamse Jaap Edenbaan „Iedere rijder krijgt een zendertje trachtte Ineke Kooiman voor wat mee, die gekoppeld zal worden aan verstrooiing te zorgen. Zou Hilbert het centraal scorebord op het mid- eigenlijk wel weten dat er 150 plaats van 100 ronden gereden moet worden?, vroeg zij zich met een knipoog naar eerdere caprio- i de Fries gekscherend af. De poging haar man Jan wat af te gedraaid. denterrein waardoot ook het pu bliek precies zal weten hoe de stand van zaken in de wedstrijd is". Over twee weken zal in Hee renveen met de chip worden proef- leiden sorteerde echter weinig ef fect. Die reageerde weliswaar met een flauw glimlactye, maar bleef met zijn gedachten bij de strijd om de nationale marathontitel op kunstijs, die enkele uren later voor hem op het programma stond. Hil bert interesseerde hem niet, hij was slechts bezig met zichzelf. Want, straalde Kooiman na afloop, „Ik voelde mij sterk en wist dat ik een kans had". Een kleedkamer verderop straal de Albert Bakker veel minder. Na tuurlijk was hij blij met zijn onver wachte tweede plaats, maar, wist hij ook, in de sport telt alleen de winnaar. „Misschien was dit wel de kans van mijn leven", verzuchtte de 29-jarige Groninger onderwijzer op een school voor moeilijk leren de kinderen. „Direct nadat ik over de streep kwam was ik behoorlijk teleurgesteld. Als het twee meter verder was geweest had ik hem mogelijk wel geklopt". Getweëen zorgden Kooiman en Bakker voor een schitterende apotheose van een overigens tamelijk vlak Neder lands kampioenschap, dat pas laat op gang kwam. Te lang had de koers het karakter van een op tocht. Dat kon zelfs Hilbert van der Duim deze keer niet veranderen. De torenhoge favoriet testte in de beginfase enkele keren de veer kracht van zijn medestrijders met een paar krachtige demarages, maar de Fries werd scherp irf de gaten gehouden en kwam niet weg. Of, zoals Jan Kooiman het uitdruk te: „Iedereen dook direct Hilbgrt in zijn nek als die er vandoor ging. De formule is bekend, je moet Hilbert in de gaten houden, dat is de man". Nou deerde dat de vroegere all- rounder in eerdere wedstrijden dit seizoen allerminst, maar in Am sterdam had Van der Duim geen 'goeie benen' en 25 ronden voor het einde, toen hij zich kansloos wist voor de eerste plaats, stapte hij van het ijs. Teleurstellend „Ik ging niet lekker vanavond. Ik zat helemaal vast in mijn rug. Hoe langer ik doorging, hoe slechter het werd. Ik had hem misschien wel uit kunnen rijden, maar dan had ik mij moeten forceren en dat had geen enkele zin. Ja, enigszins teleurstellend is dit wel", aldus Van der Duim. Behalve de voorma lige allrounder kwamen ook Ruud Christoffers, de leider in het Cup klassement, Lex Cazemier, de kampioen van vorig jaar, en de wielrenner/schaatser Gert Jakobs er in Amsterdam voor ruim 8000 toeschouwers niet aan te pas. Ter wijl de jonge Richard van Kempen, een andere kanshebber, genoegen moest nemen met plaats vijf, net achter Leidenaar Alex Jansen. De naam Kooiman komt na Am sterdam inmiddels al zes keer als winnaar op de lijst van Nederland se marathonkampioenschappen op kunstijs voor. Jan won de natio nale titel eerder in 1982 en 1983. Ineke, die zaterdagavond op het ijs De nationale titelstrijd bij de da mes leverde een overwinning op voor Coby Borst, die ook in 1983 al eens had gewonnen. Bij de vetera nen zegevierde Marten Hoekstra. Oase onderuit bij WIK Elly Fijneman scoort 3-0 LEIDEN - De zaalhandbalcompeti tie is in de beslissende fase geko men. Elk verlies nu is eigenlijk fa taal. Zowel voor de staartploegen als voor de kampioenen in spe. De kijkers bij Foreholte - Borhave de eerste divisie A diep in de tweede helft in angst ge zeten. Met nauwelijks 10 minuten te spelen kon Foreholte zich einde- dankbaar lijk losmaken, 16-11 na 10-10. Ook de grote concurrent voor het kam- van Saturnus bleven op kop van de ranglijst van dc af- delings eerste klasse na een krappe 9-7 winst in Roelofarendsveen op MMO. Foreholte had tegen Borhave. ae hebben tot degradatiekandidaat in.de eerste divisie, gekozen voor een 4-2 de fensie. Borhave zal daar zeker zijn geweest. Want tegen deze defensie moest zij het zoeken in cirkelwerk en daar ligt DAVOS (ANP) - Twee weken voor de wereldtitelstrijd Stam, die de 1000 meter totaal verknalde, met 44,02 als pioenschap, het Amsterdamse Slo- de kracht van Borhave. Afstand- tervaart, had het gisteren knap be nauwd. Tegen ODIN uit Heems kerk werd het 11-10. i Den Haag is de Oostduitse vrouwenploeg in top- kwakkelen de Nederlandse schaatsenrijd sters met de gezondheid. Dat bleek duidelijk bij de negentiende de beste Nederlandse. Yvonne van Gen- nip werd in 44,96 zelfs 28ste. Van Gennip werd op de 1500 meter wel derde, maar wereldbekerwedstrijden in het door sneeuw en wind verloor bijna zes seconden op Kania. De rest geteisterde Davos, waar Rothenburger (40,74 en ploeg vocht in de achterhoede en werd op Moolhuizen 1.22,23 op de sprintafstanden) en Kania-Enke beste wereldseizoentijden zorgden. Vooral de 2.04,91 van Kania op de 1500 meter uitzonderlijk goed. De na een zwangerschap terugge- teruggetrokken voor de afsluitende 3000 meter, waarover Moolhuizen met 4.52,05 ruim 22 seconden langer deed dan winnares Ehrig. Coach Kloosterboer vreest problemen in de aanloop het WK-toemooi. Komend weekeinde wordt op Assen van iedere rijdster een 'piek' ver wacht, omdat plaatsing voor het WK-kwartet op het spel staat. Volgens Kloosterboer is dat nu een hoogst Voor de Oranje-ploeg staan de zaken er niet best ongelukkige selectiewedstrijd. „In Assen gaan wij dan voor. Het wisselvallige weer in Davos heeft het doel ook rekenen, want het belang ligt een week later", van het trainingskamp, de vorm verbeteren, de tech- aldus Kloosterboer die vandaag met zijn ploeg naar niek bijschaven en veel zonne-energie verzamelen, Nederland terugkeert. keerde Olympische kampioene, bij de EK "nog afwe- zig, wordt in het Oostduitse kamp aangewezen als de de NK zwaar vertroebeld. Griep, kou en keelpijn hadden Van Gennip, Stam en Limbach in de greep. Ria Visser Bij de mannen heerste de Oostduitser Uwe Mey in de sprintwedstrijden. Jan Ykema scherpte de beste Jan Kooiman zwaait op het ook niet fit. Petra Moolhuizen was vorige week al ziek Nederlandse seizoentijd op de 1000 meter aan tot geweest en alleen Grietje Mulder was lichamelijk podium met de bloemen naar de orde. uitbundige menigte. (fotoANP) Het was te merken. Op de 500 meter 1.17,5. De beste 500 meter van het Nederlandse duo werd gereden door Geert Kuiper 38,42, goed voor een Marieke vierde plek. In de tweede divisie klopten de vrouwen van HVS in Wateringen VELO, 13-11. Een sterk staaltje van de Stompwijkse handbalsters. Kampioenskandidaat OASE on dervond hoe moeilijk het is om de ploegen uit de Rotterdamse regio in eigen huis op afstand te houden. WIK won in Vlaardingen verdiend met 12-6. Dat betekent dat de wed strijd tegen Quintus 2 in Roelofa- rendsveen komende zondag moet winnen om dan via een beslissings wedstrijd het kampioenschap als nog te kunnen afdwingen. Voor HW '70 lijkt de degradatie nu toch wel in het verschiet te lig gen. De vrouwen uit Voorschoten verloren dinsdag van HVK 7-9, en mededegradatiekandidaat Athene won gisteren verrassend van Snel- wiek in Rotterdam 11-10. De man nen van Saturnus verloren eervol van koploper EDH uit Delft: 17-18. TILBURG (ANP) - In een vlaag van spontane woede heeft Jan Timman de voorzitter van de wereldschaakbond (FIDE) Florencio Campomanes eens een 'hufter' genoemd. Varianten van die onparlementaire uitdruk king schoten de Amsterdamse schaakaristocraat gisteravond door het hoofd voor de ongeoorloofde en nodeloze haast, die de Filippijn uit eige ner beweging maakte met de tweekamp tegen Artur Joesoepov. Campomanes stond er op dat Tim man begin januari aantrad tegen de 25-jarige grootmeester uit de Sowjet Unie en ging achteloos ^Vuüde So^-'u i het gebrek aan voorbe- Nederlands schaaki- XvptW rvxic roeultonrtlo oor, "VCriCg voorbij reiding dool. Dat gemis resulteerde in een dramatisch weekeinde voor Tim man, die zijn voorsprong van een punt in achtenveertig uur omgebo gen zag in dezelfde achterstand. Nederlagen in de vijfde en zesde ronde transporteerden Joesoepov ™kïaren meThet voorstel naar de positieve kant u -* rebeeld (3V&-2V&). tweekamp om de wereldtitel naar augustus/september 1987. Campomanes dient aan dit voor- nog zijn fiat te geven en heeft de Sowjets voor het hoofdkwartier in Luzern ontboden. Maar dat is slechts een kwestie van uiterlijke schijn en prestige. De Filippijn zal ervoor waken de machtigste bond binnen de FIDE tegen zich in het harnas te jagen en zich akkoord federatie in de Sowjet-Unie. i de stuurde Timman aan op een uiterst scherpe partij. Zijn lange rokade wordt in de theorieboeken met vraagtekens omgeven, het teken van de twijfel. Zwarts reactie was logisch en konsekwent. Hij bracht de pion nen op de damevleugel in opmars. Wits plan was gebaseerd op de doorstoot van de d-pion naar d6, zodat na de zestiende zet een ui terst gecompliceerde stelling ont stond, waarin de secondanten in beide kampen zich hardop afvroe- Drijfzand Het 'kick and rush' beleid van Campomanes in de halve finales 0van het kandidatentoernooien lijkt verstek moest laten gaan vanwege °P drijfzand gebaseerd te zijn. op komst zijnde gezinsuitbreiding, Vooral nu Kasparov en Karpov de In dat geval is het spoedeisende ge" wie er nu eigenlijk beter stond, de tweekamp tussen nadat Joesoepov met zun zeven- Joesoepov totaal uit tiende zet zijn loper op c3 had ge- hoeverre Posteerd. Timman zelf was na af loop zeer ontevreden over zijn pas sieve spel in die fase. Hij meende '79, '82 en '84 succesvol. afspraak gemaakt hebben elkaar ii Kooiman en Bakker plaatsten de J»» Joch achter het bord te hun beslissende jump nadat twee- tretfen- ™.de °et2"s karakter Timman beeld. De vraag Campomanes deze ontwikkelin gen had kunnen voorzien. En of er .- kwade trouw in het spel is. Enig date hlJ °P zlJn zeventiende zet chauvinisme is aan die vragen niet Dg6ll had moeten spelen m plaats vreemd. Feit blijft dat Timman niet van De4 en op 19 Lxb5+ in plaats in staat was zich in gelijke mate als van, De6; Bovendien was 21. Td6 Joesoepov te prepareren op de on- sterker dan De4 en had het plaat- de wedstrijd er op zat, 32 Ptomis behoort de verschuiving het einde sloot het ge- van de superfinale tussen de win- van het kandidatentoernooi 4UU1UC de verliezer van de revanche rondje match naar februari 1987 en de derde ronden vluchte duo weer aan bij de staart van het peloton. „Eigenlijk duurde het te lang voordat wij namen", oordeelde winnaar Kooi man later. „Toen wij op 80 meter bleven hangen kneep ik hem ook behoorlijk". Albert Bakker had er naderhand geen enkele moeite mee toe te ge ven dat de hereniging met de ver brokkelde meute vooral dankzij krachtpatser Kooiman tot stand was gekomen. Hij vertelde zoveel mogelijk kopwerk te hebben ge daan, maar, zo liet Bakker weten: „Ik had het af en toe heel moeilijk. Daardoor moest Jan vaak één rondje en af en toe zelfs anderhalve ronde op kop rijden, terwijl ik dat maar een half rondje vol kon hou den". Beide niet-sprinters maakten er vervolgens een opwindende eind spurt van, waarin Kooiman zijn schaats net als eerste over de finish duwde. „Ik drong Jan bij de eind sprint de koppositie op en voelde mij zeker niet kansloos", liet Al- bert Bakker de gebeurtenissen in de slotfase de revue nog eens pas seren. „Want om van kop af te win nen moet je verschrikkelijk sterk jdjn". Dat was de 33-jarige huisman uit Ammerstol - vrouw Ineke zorgt als onderwijzeres voor het brood op de plank: „Het was levensgevaar lijk wat Albert deed, want het kwam mij juist goed uit dat ik op kop kwam te liggen. Hij moet dan maar zien dat hij er langs komt. Bo vendien kon ik op het laatst nog versnellen". Door het vlakke koersverloop had de jury zaterdagavond een 'makkie'. Hans Brandt, de voorzit ter van de LTC-marathon maakte niettemin bekend dat volgend sei- de loper op b3 geforceerd de tot winst geleid. Sokolov: nog een half punt MINSK (AFP) - Andrei Sokolov heeft zijn voorsprong van drie plin ten in de tweekamp met Rafael Va- ganjan behouden. Zaterdag eindig de de zevende partij uit de twee kamp tussen de twee grootmees ters uit de Sowjet-Unie in Minsk na 26 zetten in remise. Sokolov heeft in deze strijd uit de halve finales van de kandidatentoernooien nog een half punt nodig om tegenstan der te worden van de winnaar uit de tweestrijd Timman - Joesoepov. Hij leidt met 5-2. derlinge tweekamp Joesoepov verbleef match anderhalve maand in de stu- Tr deerkamer en stelde zich tot in de- V 66l tlJCl tails op de hoogte van de agressie ve speelwijze van Timman. Dat bleek gisteren in de zesde partij, waarin Timman rpet wit uit was op revanche na de onnodige en onfor tuinlijke nederlaag in de tweede zitting van de vijfde partij. Joesoe pov had onder couvert de enig win nende zet (Te5) afgegeven, Tim- met 2«n laatste d^Rus"^ Analyses zullen uitsluitsel moe ten brengen over Timmans alterna tieven. In de partij vond Joesoepov voortdurend het origineelste en ge vaarlijkste antwoord, waardoor hij wits aandacht vastnagelde op de matdreiging op de b-diagonaal en de verstikkingsdood (Lc8-f5) voor constante bedreiging tijddwang, de remisekans stelling. Heel veel bedenktijd. Na negentien zetten had hij reeds twee volle uren verbruikt, zodat voor de resterende eenentwintig zetten nog slechts een half uur restte. Maar ook Timman spendeerde veel tijd in zijn aanvalsdrift en bereikte na zijn twee en twintigste zet het zelfde tijdstip. In de tijdnoodfase werd de span ning opgevoerd tot het kookpunt. Voor zijn laatste twaalf zetten had Joesoepov nog twaalf minuten, voor zijn laatste tien nog zes, voor de laatste zes nog drie, maar toen had hij zijn plan rond. schoten waren er voor Olga Alme- kinders en Diana van Dam, die de sterke sluitpost in de Voorhoutse defensie eens zal moeten opvolgen, gisteren in feite niet bij. Aan de an dere kant had Foreholte grote moeite om het vizier op scherp te krijgen. De defensie van Borhave. in Borne afgeschoten met 23-10, kon het in Voorhout eigenlijk ge makkelijk af. Toen na de rust Foreholte niet bij machte bleek de magere marge van 5-4 uit te bouwen werd Borha ve brutaal en met 10-10 leek een da verende surprise in de maak. Fore holte werd nerveus, maar Marian Mens schoot in vanuit de linker hoek beheerst 11-10 in. Nog was Foreholte niet gerust op de afloop. Ellen Warmerdam ging goed door aan de cirkel en scoorde 12-10. Dat was voor het dapper vechtende Borhave teveel. Onder leiding van een subliem handballende Hannie Boskamp stootte Foreholte met fraaie een-tweetjes, Hannie Bos kamp en Elly Hoek en Hannie Bos kamp en Marian Mens, in nauwe lijks vier minuten door naar 15-10. Het werd uiteindelijk 16-11. HVS heeft uitstekend gebruik gemaakt van de mogelijkheden die een gisteren slecht geconcentreerd VELO weggaf. Lange aanvallen die telkens op het nippertje van de tijdslimiet van 30 seconden met een schot werden afgerond. En het schotgemiddelde van HVS lag gis teren hoog: één op drie. VELO speelde mat. Het sterke wapen van de Wateringse ploeg, de breakout werd nauwelijks gebruikt. HSV won met 13-11. OASE was tegen WIK nergens. Zelfs toen de keepster van WIK mi nutenlang aan de kant moest wor den opgelapt na een voltreffer van Anita van der Poel uit de linker hoek op haar gezicht en WIK met een junior verder moest spelen, kon Oase geen profijt trekken. Van 3-1 werd het 3-6 voor WIK met de rust. Bij 10-4 in de tweede helft was Oase al verloren. Dat eerst Ella van der Poel en daarna Lydia van der Poel nog raak schoten was alleen nog van belang voor de eindscore: 12-6 voor WIK. Waar het gisteren bij Oase vooral aan schortte was de verdediging aan de cirkel. Daar was voor keepster Jolanda van der Vlugt niet tegen te werken. HW '70 kan aanvallend geen vuist maken. Dat bleek nog eens overduidelijk tegen HVK, toch geen hoogvlieger in de derde divi sie. En als daarnaast ook de brea kout niet lekker loopt is het moei lijk om in de derde divisie het hoofd boven water te houden. Saturnus begon tegen koploper EDH met een 3-1-2 defensie. Ten minste dat leek de bedoeling. Maar aangezien de praktijk meer weg had van een 3-3 werden de uit de hoeken inkomende Delftenaren vrijwel niet opgevangen. Het begin was overigens hoopvol (4-1), maar toen EDH aan de Leidse defensie had gesnuffeld was de voorsprong van de Leidenaars snel omgezet in een 7-4 achterstand. Bij de rust leidde EDH verdiend met 8-5. In de tweede helft had Saturnus toch de 5-1 Zweeds maar weer uit de kast gehaald en daar had EDH het knap moeilijk mee. Don Olsen en Heiko Vogler stelden de Delftse defensie voor problemen en tenslotte mocht trainer-coach Haak van EDH nog best blij zijn met de winst: 18-17. FRANK BONTE zet, vergooid Verlies stimuleert Timman, het is inmiddels een bekend gegeven. Hij ging dan ook het gevecht aan op het gebied van de improvisatie en creativiteit Zes zetten volgde hij de theorie van het orthodox da megambiet. Op de zevende week hij met het hoogst ongebruikelijke Db3 af van de tekstzet e3. Alleen Kasparov speelde in de derde par tij van zijn tweede match tegen Karpov die zet en kwam niet ver der dan remise. Met zijn achtste zet Van der Wiel tweemaal naar remise Doorzichtig voortzetting Wit: Timman. Zwart: Joesoepov Wit: Joesoepov. Zwart: Timman. Afgebroken stelling: Wit: Kf2. Tb5, pionnen a4. g4 en h; Zwart: Kg8, Tc3, pionnen e4 en g6. - 41. Tb5-e5 Tc3-c4, 42. a4-a5 Tc4-a4, 43. K12- c6xd5, 14. e4xd5 a4-a3, 15. d5xe6 a3xb*T, c3 Kg8-g7, 44. g4-gS Kg7.f!. 45. h3-h4 KI7- 16. Kcl-bl 17xe6, 17. Dc2-e4 Lf6xc3 18. g7, 46. Ke3-f4 Kg7-n. 47. Te5b5 e4e3+, 48. De4xa8 0-0. 19. DaB-c6 b5-b4. 20. Lfl-c4 Kf4xe3 Kf7-e6, 49. Tb5b6 Ke6-15. 50. aS- Kg8-h8. 21. Dc6-c4 Dd8-c7, 22. P13-h4 Pc6- a6 Kfb-64, 51. Tb6xg6 Kg4xh4, 52. Ke3-d3 e5,23. Lc4-d3 Pe5xd3. 24. Ph4-g6 Kh8-g8, Kh4-h5, 53. Tg6-e6 Kh5xg5. 54. Kd3-c3 25. Tdlxd3 TlBxl2, 26. Td3-I3 TI2xl3, 27 Kg5-I5. 55. Kc3-b3 Ta4-al, 56. Kb3-c4 Kf5- g2xf3 Dc7-d6, 28. De4-c2 e6-e5, 29. Pg6-h4 e5. 57. Kc4-c5 Tal-a2, 58. Kc5-b6 zwart Lc8-e6, 30. Thl-dl Lc3-d4, 31. Dc2-a4 Dd6 geeft het op. d8.32. Da4-c6 Le6-d5,33. Tdlxd4 e5xd4, 34 Timman leek nog een uitweg te vinden met zijn 29e zet Ph4. Die was echter te doorzichtig voor Joe soepov, die in vliegende tijdnood zijn kalmte en de controle over de c nik, c stelling behield. Met enkele ?LXct'c4 a°a4 1C2 Db3 c2 Pb8 d7.13. d4 d5 krachUetten werd de witte stelling 1. d2-d4 d7-d5,2. c2-c4 e7-e6.3. Pbl-c3 PgC- f6. 4. Pgl-f3 Lf8-e7, 5. Lcl-g5 h7-h6, 6 Lg5xf6 Le7xf6. 7. Ddl-b3 c7-c6. 8. 0-0-0 platgewalst en na 38 zetten gaf dc zichtbaar aangeslagen Timman de partij op. Door de twee nederlagen op rij zal Timman tin de resterende vier :xf3*Dc7-d6,28. Dc4~-c2~e6-e5^29. Pg6-h4 partijen ten minste een keer moe ten winnen om verlenging te be werkstelligen. Gezien de speel- sterkte en vorm van zijn tegenstan der geen eenvoudige opgave De6-b5 Dd8-a8, 35. Kblxb2 Da8xa2+. 36. Kb2-cl Da2-al 37. Kcl-d2 Dal-c3+. 38. Kd2-di Ld5-b3+. Wit geeft op. WIJK AAN ZEE (ANP) - Nigel Short weet in Wijk aan Zee niet van wijken. De Engelsman door stond het afgelopen weekeinde twee aanslagen op zijn leidersposi tie in de hoogste grootmeester- groep van het Hoogovens schaak; toernooi. Eerst speelde hij pro bleemloos remise tegen concur rent Van der Wiel. Gisteravond bleef Short ook overeind tegen de Joegoslaaf Nikolic, die tot een uur in de tweede zitting volhield, maar zijn iets betere stelling in remise zag verzanden. Door de dubbele re mises van Ljubojevic en Van der Wiel mag Short zijn voorsprong van een punt nog steeds koesteren. Van der Wiel zou misschien gis teren dichterbij hebben kunnen komen als de onderaanstaande Hellers had meegewerkt. Maar de Zweed, die morgen zeventien jaar wordt, behandelde met wit het Si- ciliaans zo solide, dat de 26-jarige Leidse grootmeester na 22 zetten van winstpogingen afzag. Van der Wiel heeft de blik voorlopig ook niet gericht op de toernooizege. „Dat zou niet erg reèel zijn"; zei hij. „Ik ben al tevreden als ik bij de eer ste drie eindig". Van der Sterren beleefde een goed weekeinde, dat echter nog be ter had moeten zijn. In de zevende ronde legde de Nederlandse kam pioen Hellers zijn wil op. Gisteren kreeg hij tegen de slap spelende Ree geweldige aanvalskansen. Op miraculeuze wijze redde Ree zich echter. In de tweede zitting sleepte hij alsnog remise binnen. De Engelsman Hodgson blijft de aandacht trekken. De 22-jarige meester, vorig jaar gedeeld derde in het toernooi om de Britse titel, verloor zaterdag kansloos van Ni kolic. In de achtste ronde over speelde Hodgson op zijn beurt de in dit toernooi bijzonder tegenval lende Amerikaan Seirawan. Daardoor bleef de wildebras van de grootmeestergroep toch op een verdienstelijke score van vijftig procent. Seirawan, in 1980 in Wijk aan Zee gedeeld winnaar met zijn landgenoot Browne, zakte naar een plaats in de onderste regionen met slechts drie punten. Veel te weinig volgens zijn hoge ELO-waarde (2605). In de grootmeestergroep B doen de broers Marcel en Jeroen Piket het uitstekend. Beiden bleven ook het afgelopen weekeinde ongesla gen. Met een score van 4,5 punten uit zes ronden is er nog slechts 1.5 punt uit vijf partijen nodig voor het behalen van een meesterresultaat. Jeroen Piket, vandaag zeventien jaar, boekte vorig jaar in het Hoog- ovenstoernooi zijn eerste meester resultajt. Maandag wordt er in Wijk aan Zee niet gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15