BS dendert langs Urk Pernix zet nu ook koploper een hak Fides Pacta op verkeerde weg Queensland nog 'iets' te groot Van Solm bepaalt verschil" Monster(zege) zonder waarde Grasshoppers haalt uit MAANDAG 27 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 13 KNS zakt verder terug LEIDEN - Heeft het hoofdklas se-korfbal in Leiden zijn langste tijd al weer gehad De prestaties van Fides Pacta in de laatste twee duels doen het ergste vre zen. Na landskampioen PKC bleek ditmaal LDO, dat in eigen huis nog een punt werd afge snoept, veel te sterk en de cijfers 8-18 logen er niet om. En doordat Samos won van DOS'46 zakte Fi des ook nog onder de rode streep. "We glijden af'. Coach Frank Berendes kon er niet omheen. "De agressie, de drift om tegen standers aan te pakken, is er niet meer. Iedereen baalt, wil wel, maar toch. Je raakt in het eerste kwartier weer achterop en je komt niet meer terug. Dit is bo vendien erger dan bij PKC. Heb ben we dan bij LDO, Samos en Deetos uit en tegen DKOD ver boven ons kunnen gespeeld", zo vroeg de Hagenaar zich vertwij feld af. "Als het zo doorgaat, vind ik het heel griezelig worden". Evenals in het duel tegen PKC werd het eerste kwartier Fides Pacta al fataal. Furieus startten de Friezen en met 'octopus' Kees de Boer onder de korf kwam de Fides-korf onder een waar sper vuur te liggen. Was in Terwispel Nico Pikaar de sterkste, nu sloeg de balans al na twee schoten uit in het voordeel van totaal vier maal scorende De Boer. Na 0-3 kwam Fides nog een maal dichtbij door Robin Som- meling en Nico Pikaar, fraaie uit- wijkbal, maar daarna werd het gat allengs groter. Terwijl Fides nauwelijks aan goed opgezet aanvalsspel toekwam, konden de LDO schuttèrs veelvuldig aan leggen. En scoren. In de laatste twee minuten voor rust pas kon Fides iets terug doen via Dick Onderwater en Robin Somme- ling. Het geslagen Fides publiek reageerde nauwelijks meer: 4-11. Met Ronald van der Velden voor Dick Onderwater won Fi des na de hervatting aan kracht en lengte. Ook in het andere vak weerde Patricia Gottmer, inval ster voor de zieke Janneke Hal vemaan, zich als een tijgerin. Het was echter water naar de zee dra gen, want schutters Piket en Sommeling legden maar weinig zuiverheid in hun schot. Fides kwam wel wat terug (6- 12), maar het bleven plaag stootjes. Ruim combinerend liep LDO, met een nauwelijks te stui ten Griet Bergsma (5x) in de hoofdrol, weer even gemakkelijk weg. Ook Mieke Selier werd nog ingezet, ze forceerde een door Ronald van der Velden (2) benut te strafworp, maar het verander de niets meer aan het beeld van de wedstrijd. Acht minuten voor het einde werd de 8-18 eindstand bereikt. Een totaal van ruim veertig te- gengoals in twee duels, terwijl het duel tegen DKOD nog in het verschiet ligt. "DKOD zal na de nederlaag in Leiden ook wel wat recht willen zetten", blikte Be rendes somber vooruit. Fides Pacta gaat zware tijden tege moet. BRAM VAN GENT LEIDEN - Pernix trok de opgaande lijn, die zich de laatste weken aftekende, opnieuw verder door. De ploeg van coach Jasper Engel bedwong koploper Rapiditas in eigen huis met 9-11 en rukte op naar de (gedeelde) tweede plaats. Ook TOP herstelde zich en vond in De Meer- vogels een weerloos (19-5) slachtoffer, terwijl Zuiderkwartier in een strafworprijk duel verloor van Ready (9-12). In de tweede klasse bleef een van NIO winnend (14-8) Fiks moeiteloos aan de lei ding. "Alvast gefeliciteerd met het kampioenschap", wenste coach Jasper Engel de Rapiditas-aan- voerster toe. "Rapiditas wordt wel kampioen. We liggen met drie punten toch te ver achter op". Of deze troostende woorden werkelijk geholpen hebben, valt te betwijfelen. De klap, die Per nix in Zutphen uitdeelde, kwam keihard aan bij de gedoodverfd kampioen en de twijfel sloop al weer binnen. Want ook vorig sei zoen was het de Leidse ploeg ge weest, die zelf al kansloos, in de Hanzehal de laatste competitie- ronde een einde maakte aan de dromen van Rapiditas. Eens te meer bewees Pernix met de overwinning op de koplo per haar klasse. Bevrijd van de loodzware druk, die Engels tite- laspiraties "helaas toch iets naast de realiteit" op de ploeg legden, werd Rapiditas fris en fel tege moet getreden. Een in hoog tem po startende thuisploeg bouwde in het eerste kwartier een 6-2 voorsprong op, maar Pernix bleef volgen. Gestaag slonk het verschil en halverwege restte er na treffers van Kees Hortensius (4) en Carla van Evert nog slechts een punt: 6-5. Engel hoefde in de pauze wei nig meer te zeggen. "We zaten al op de goede weg. Ondanks dat we achterstonden, was het wed strijdbeeld al duidelijk in ons voordeel. Kon Pernix het hoge tempo volhouden, de wat oudere Zutphense ploeg zakte geleide lijk weg. Na 7-7 kwam Pernix door Carla van Evert, met vier goals uiterst produktief, en Kees Brokaar op 7-9. Een voorsprong, die niet meer werd afgestaan. Na goals van Geerten Breedveld en Janneke Mulder klonk bij 9-11 het eindsignaal. Strafworpen Een echte korfbalwedstrijd is Zuiderkwartier - Ready niet ge worden. Daarvoor drukte arbiter Meessen een te zwaar stempel op het duel. Twaalf maal ging de bal op de stip, de minste of geringste overtreding werd genadeloos af gestraft. Onderwijl wuifde de man in het zwart wel forse over tredingen weg, daarmee een der mate chaos oproepend, dat uitge speelde combinaties nauwelijks nog te zien waren. Vier minuten voor rust liet Erik van Lunteren bij de stand 4-3 een van deze kansen op twee- ëenhalve meter onbenut, waarna Zuiderkwartier in plaats van met een voorsprong te gaan rusten nu tegen een 4-5 achterstand aan moest kijken. Het verschil dat na rust direkt tot 4-7 opliep bleek in het verdere verloop van het duel onoverbrugbaar. Bij 6-7, 7-8 en 8-9 was de ploeg van coach Wim Niesing dicht bij de gelijkmaker, maar daarna liep Hortensius - vijf goals - (archieffoto) het verschil op naar 9-12. Erik van Lunteren, vier strafworpen, Rens Henzen, tweemaal en een veldgoal. Wil de Wit en Dirk Jan de Kreek scoorden voor Zuiderkwartier. De aanvalsmachine van TOP, zo gevoelig haperend bij Kinder dijk, draaide in het duel tegen De Meervogels weer op volle toeren. Even stokte de produktie, het duurde even lang (elf minuten) om op 5-2 te komen als op 4-2, maar nauwelijks een minuut la ter zorgde Anne van der Zaag weer voor een vakwisseling. De uitkomst van het duel stond al snel vast, interessant was alleen nog hoe ver het ver schil zou oplopen. Via 9-3 halver wege finishte TOP na een felle eindsprint met vier goals in twee minuten by 19-5. Anne van der Zaag (5), Ron van der Willik (4), Karin Westerbeek (3), Stella van der Zaag, Frank Nijenhuis, Gerco Langelaan, al len tweemaal, en Barbara Rom- som scoorden, zodat alleen He- leen Simmelink, invalster voor de geblesseerde Jacqueline Win ter, buiten de scorelijst bleef. Bekaaid Gezien het overwicht in de eer ste helft kwam Crescendo er met de puntendeling (6-6) maar be kaaid af bij Rozenburg, zo vond coach Ruud Niesing. Hij zag voor rust (3-4) Alphons Comelis- sen en Henk Alberts opvallend produktief bezig, maar daar bleef het bij. De tweede helft bleven vele kansen onbenut: 6-6 Het verschil had nog veel ver dere kunnen oplopen bij De Al gemene - ALO als de Leidse ploeg wat efficiënter met de kan sen was omgesprongen. Nu kpn uiterst povere Haagse tegenstan der het verlies beperken tot 9-14. Drie maal werd er voor De Alge mene gescoord door Wilma Sin- teur, Martin Filippo en Enrico Mud. Laatste moest zich met een beschadigde neus laten vervan gen door Alfred Lambooy, die op zijn beurt de laatste Leidse tref fer voor zyn rekening nam. Al in de eerste vijf minuten van het duel tegen Orarye Wit (5-1) verloor Fluks het uitzicht op een goed resultaat. Goed voorverde- digen stond er daarna wel garant voor, dat de lijstaanvoeder niet verder weg kon lopen: 8-11. Nel Hordijk, Aad van Drongelen en Kees Zwanenburg tekenden elk voor twee van de tegentreffers. Met een goed sluitende verde diging hield Ons Eiland het Maaslandse ODO geruime tijd uitstekend in haar greep. Toen na tien minuten in de tweede helft het verschil opliep naar 6-8 was de strijd evenwel gestreden. Alleen Jolanda de Boer kon nog tegenscoren: 7-9. Invalster Bame van Duin scoorde tweemaal. Moeiteloos Hoewel het geen moment tot op de bodem ging had Fiks wei nig te duchten van het laagge plaatste NIO. In de eerste acht tien minuten bouwde de ploeg van coach Nico Steelink een 6-1 voorsprong op, waarop rustig kon worden voortgebouwd. Die- derik van Veen droeg vier tref fers bij aan de ruime 14-8 over winning van de koploper, terwijl Tanja Reitsma en Nico van Wei zen elk tweemaal doelpuntten. Velocitas-coach Piet l'Ami was een teleurgesteld man na de troosteloze 13-8 nederlaag bij Tjoba. "Er had veel meer ingeze ten, een gelijkspel was eigelijk het eerlijkst geweest. Maar we hebben veel teveel kansen laten liggen". Dat gebeurde vooral na rust (5-5) toen de Zeeuwen weg liepen naar 11-6. Jetske Goud smit, Rien van Poelgeest en Je roen van Driel scoorden twee maal. De titelkansen zyn al enige tijd verkeken, maar na de nederlaag tegen DKC moet KNS zelfs op passen voor degradatie. De wei nig geïnspireerde acht van coach Rob van Geenhuizen raakte na 1- 2 met 7-2 achter, haalde kort na rust nog tot 7-6 op, maar was na drie Delftse treffers op rij defini tief geklopt: 11-7. Peter Zitman en Hans Kooien kwamen als eni ge tot twee treffers. Rugbyteam weggespeeld LEIDERDORP - Het treffen tus sen Leiderdorp en lijstaanvoerder AMVJ Rotterdam stond te boek als de laatste kans voor zowel Leider dorp als het toekijkende BVO Al phen om het kampioenschap van AMVJ een halt toe te roepen. De rayontopper leverde veel spanning en kijkplezier op, maar aan het ein de bleven Leiderdorp en BVO met een kater achter (71-73), terwijl AMVJ-center Ernst Mostert alvast balpennen met het opschrift 'kam pioen 1985-1986' uitdeelde. De competitie is nog niet voorbij, maar het verschil tussen Leider dorp en de koploper bedraagt na zaterdag acht punten. BVO staat vier punten achter op AMVJ en moet met nog een thuisduel voor de boeg hopen dat de Rotterdam mers ook ergens anders nog een punt laten liggen. Dat zal er echter wel niet inzitten, want net in de be slissende fase van de strijd heeft AMVJ de beschikking gekregen over Paul van Solm. De ex-international en voormali ge speler van onder andere Parker en Canadians leverde aan het be gin van het seizoen, nadat hij in Rotterdam werk gevonden had, zijn overschrijvingsformulier weer bij Haaksbergen in en maakte zijn in opwachting in de havenstad. Veel plezier had AMVJ van die overgang niet, want Van Solm raakte geblesseerd aan zijn knie en trainde vorige week woensdag voor het eerst weer mee. Van Solm (12 punten, 7 rebounds) kwam dan ook pas halverwege de eerste helft binnen de lijnen. Het sterk en creatief spelende Leiderdorp had op dat moment vooral door het uistekende spel van Erik Huybens een 19-9 voor sprong genomen, maar Van Solm en de eveneens van Canadians overgekomen Kees Zoutman (14 punten, 10 rebounds) brachten AMVJ weer terug in de strijd (21- 21, rust 42-37). Van Solm werd door de warrig en inconsequent fluiten de arbiters Vlug en Bokern in be- schreming genomen, terwijl Mar cel Huybens keer op keer vol ont zag een stapje opzij deed als Van Solm de bucket binnenkwam. Marcel Huybens was zaterdag de gebeten hond. Eerder op de avond had hij de junioren niet van een fikse nederlaag kunnen afhouden tegen rivaal BS Leiden (78-93), waardoor nog eens duidelijk werd dat het met één speler wedden op twee paarden verkeerd kan uitpak ken. Huybens had voor de senio- renploeg ook minder waarde, waarbij rugklachten, uitgaansle ven en verplichtingen aan Oranje ook een rol speelden. AMVJ had uiteindelijk Van Solm en Mostert (17) beiden nodig om de reboundstrijd met Van Oort en Erik Huybens (20) in de zinde rende slotfase tot een goed einde te brengen. De verrassende Piet van der Zaag (10) bracht nog hoop in Leiderdorpse harten (71-71), maar Zoutman trof het laatst doel. Het eindspel van de thuisploeg liep verkeerd af toen niet Ton Paulides, maar Rolf van Oort het eindschot afvuurde: 71-73. HANS JACOBS Met een blik op het scorebord krabt Ruud Harrewijn zich bedachtzaam achter de oren; zo'n uitslag had ook hij Leon Zaal volgen de bal. kant i de telefoon werd het, na Boot behoort tevens tot de LEIDEN - Wie uitsluitend afgaat op de getallen krijgt de indruk dat het geven van die feiten, bij herha- concurrenten die samen met Lei- BS Leiden sinds vorige week al-r" leen maar aan kracht heeft gewon nen. Het wegvallen van de gebles seerde Bert Kragtwyk ten spijt bleef de teller zaterdagavond in de Vijf Meihal namelijk pas stilstaan bij 109 punten met daarbij de ver- een nederlaag melding dat er voor tegenstander Of misschien net Orca's slechts een schamele 60 punten resteerde. Aan de andere ling muisstil. "Ze", doelde beantwoorder en Leiden-coach Ruud Harrewijn la chend op die bellende concurren ten, "hadden natuurlijk stilletjes gehoopt dat we vanavond al tegen i aangelopen. den in de markt zijn voor drie play- off-plaatsen, zodat de zaken er na afloop een stuk duidelijker voor zullen staan. Kan nieuwkomer Daan van Egmond zich zo goed en zo kwaad in de rol van Kragtwijk inleven en kan het smalle collectief MSV na rust voorbij Lisse NOORDWIJK - De derde ontmoe ting uit een serie van vier tussen de basketbalploegen van MSV en Lis- se is net als de voorgaande afleve ringen uitgelopen op een Noord- wijkse zege: 61-52. MSV heeft zich hierdoor steviger op de derde plaats in de promotiedivisie weten te nestelen. De overwinning kwam overigens niet gemakkelijk voor de thuis ploeg, die Lisse aan het slot van de eerste helft zag weglopen naar een 23-31 voorsprong bij de pauze. Lis se geloofde kennelijk toch niet in de eigen kansen en liet het nu beter draaiende en verdedigende MSV centage 61, rebounds 41, balverlies 12, weer langszij komen (31-31 en 40- 40), om al in de twaalfde minuut de witte vlag te hijsen. Wat voorbarig, maar MSV (Vos 18, Bröring 16) Johns. Toeschouwers 300 profiteerde dankbaar. Van 46-42 werd het uiteindelijk 61-52. wonnen, met een punt of drie, verschil. Niemand had er, zo te ho ren dan, op gerekend dat we van avond met bijna vijftig punten ver schil zouden winnen. Ik, eerlijk ge zegd ook niet, per slot van reke ning had Den Bosch afgelopen woensdag nog de handen vol aan die gasten. Maar wat ze nu lieten zien leek natuurlijk nergens naar. Ik begrijp niet wat die lui in de ere divisie hebben te zoeken". Geen testcase derhalve voor Lei den, dat nu tot woensdag moet wachten aleer het weet waar het aan toe is. Dan namelijk komt Den Helder op bezoek, de enige ploeg waarvan Leiden nog niet heeft kunnen winnen. De formatie van BS Leiden - Orca's Urk 109-60 (46-25) Scores: Leiden Heijdeman 20 (11). Erna- nuels 19 (88%). Van Helfteren 16 (12), Ha- gens 16. Sander Kales 16. Van Egmond 12 (9), Leon Zaal 5. Oscar Kales 5. Schotper- hadden ge- veertig minuten lang de druk staan Dat zijn de vragen. Die dus nog staan omdat Urk doodeenvoudig te zwak was om Leiden in deze te beproeven. Ondanks twee Ameri- ste. En nog vijf' kanen (van wie Pipkin in het ge heel niet thuis gaf en Johns het al leen niet kon redden) en ondanks een geroutineerde speler als Geer ten Rijks was Urk van de eerste tot de laatste seconde een speelbal waarmee Leiden deed wat het wil de, waar het mee dolde dat het een lieve lust was. Van verdedigen hebben ze blijkbaar nog nooit ge hoord in Urk (dankzij de vele breaks en lay-ups kwam Leiden tot een schotpercentage van 61) en als de zaken er zo voorstaan kan Lei den het nog wel zonder zijn vaste center af. HILVERSUM - In een poging niet meteen voor een ras-pessimist of een geboren verliezer te worden aangezien hield DIOK-speler Kees Kloots zich aan de vooravond van zijn Oranje-debuut wat groter dan hy in werkelijkheid is. De geblokte Leidenaar ging uit van een gelijkspelletje, of - nou goed dan - misschien een kleine nederlaag. Natuurlijk, hij wist heus wel dat het hier in geval van Queensland om een heel sterk team ging, maar per slot van rekening zijn Australische internationals ook maar gewoon mensen. Met twee handen en twee voeten. Net als jij en ik. een minuut of tien eredivisie-erva ring opdoen zonder dat daardoor de soepel lopende machine ging haperen. Gezamelijk droegen ze nog tien punten en drie rebounds by. Het stelde verder allemaal niet zoveel voor al incasseerde Harre wijn na het showtje de twee pun ten toch dankbaar. "Ik ging er vooraf vanuit dat we van de reste- open bleven rende twaalf duels er zes moeten winnen om ons te kwalificeren de play-offs. Dit was de eer- AD VAN KAAM Dat laatste mag dan, door de bank genomen, op waarheid berusten, het probleem is alleen dat als het om rugby gaat de vergelijking niet helemaal meer opgaat. Of beter ge zegd: helemaal niet. Dan lijkt het net of Australiërs zes paar handen en vier paar benen hebben terwijl Nederlanders het, gelijk als in het dagelijkse leven, met een enkel voudig stelletje moeten doen. Het laat zich raden hoe het daar in Hil- i afliep. Funest voor Nederland dat er met een 54-4 nederlaag tegen dit touring-team nog genadig vanaf kwam. Het liep in elk geval typisch niet zoals Kees Kloots had ge hoopt. Eigenlijk meer zoals hij diep in zijn hart had gevreesd. "Na tuurlijk was ik er bang vo'or", hijg de hij direct na afloop van de stra fexpeditie, "alleen waren ze nog veel sneller en beter dan ik had ge dacht. Wat een ploeg, hè. Ongeloof lijk goed". En dat, terwyl de Aussies giste ren voor 2000 belangstellenden niet eens tot het uiterste waren ge gaan. Reserve Yves Kummer ten minste had dat duidelijk kunnen bespeuren. "Ze liepen aan het eind gewoon te lachen, man. Dit was voor die lui niet meer dan een uitje. Balletje achter de rug om en zo. Ik ben blij dat ik er na rust niet in hoefde. Hier was geen eer aan te behalen", aldu6 de jeugdige DIOK- speler. Inderdaad was er geen kruit ge wassen tegen de sterkste provin- cieploeg ter wereld die vijf interna tionals en een paar ex-internatio nals telde. Hoewel de Wallabies de in rugbykringen wereldvermaarde vedetten als Roger Gould en de aboriginal-broertjes Ella hadden thuisgelaten, slaagde ook dit 'ver zwakte' XV-tal erin om een hier in ons land nog nimmer vertoond spelletje op de mat te leggen. Het was in elk geval koren op de molen van de razendsnelle Hagens, het 'hoekies-monster' Toon van Helfteren en de met scherp (8 uit 9 raak, 3 van de 4 driepunters) schie- Urk Johns17, Omanette 15. Pipkin 10. tende John Emanuels. Zij wedy- Wasse 8. Rijks 4. Hakvoorl 2. Schotper- ,n Rijks 4. Hakvoort centage 45. rebounds 24. balverlies 21. Ar biters: Van Houten/De Jager. Vijf fouten: verden in het geven van fraaie pas ses waaraan zeker na rust (46-25) aan het eind daarvan iedereen kon staan, Leon Zaal en Oscar Kales in cluis. Ook die twee mochten weer KATWIJK - Grasshoppers heeft zaterdagmiddag opnieuw met een be langrijke concurrente afgerekend. De vrouwenploeg van coach Ed Zaal klopte in de Boorsmazaal het Bossche Flash met 80-42 na een 31-15 rust stand. Eerder dit seizoen had Flash nog ruim van Grasshoppers gewon nen. Jacqueline van Beelen was met 14 rebounds en 16 punten de pro- duktiefste speelster. Blitz had de nederlaag in de eerste divisie bij de mannen aan zichzelf te wijten. Maar liefst 23 keer werd de bal uit handen gegeven tegen het zeker niet sterkere Rowic, dat de geschenken dankbaar aanvaardde en met 81-71 won. In de rayoncompotitie was er voor de mannen van Grasshoppers even eens een zeer belangrijke overwinning. Mede-degradatiekandidaat Voor- ne werd met 69-66 (rust 33-30) verslagen. Anton Nygh (26) en Elgin Zaal (15) waren de topscorers. Leiden Trotters laat het afweten. Tegen BVO Alphen kwamen Leidse basketballers er met name na rust niet meer aan te pas: 69-43 (32-25). MSV leek bij BOB het verdedigen verleerd, maar op het beslissende moment sloegen de Noordwykers toch toe: 99-104. De Sassenheimse rugbyclub The Bassets is doorgedrongen tot de derde ronde van de strijd om de nationale beker. In Hilver sum versloeg de ploeg van trainer Jan Schaap de Rugbyclub Etten Leur met 19- 14. In de volgende ronde (zondag) speelt The Bassets thuis tegen bet Leidse DIOK. Dat is gebaseerd op kracht, tech niek en souplesse, op welke fron ten de fysiek sterke Aussies hun moedige maar kansloze tegenstre vers veruit de baas waren. In alle facetten van het rugby (van de line- out tot de scrum en van het losse werk tot het spel in de driekwar ten) gaf hen dat een enorme voor sprong. Sleutelwoord daarbij is 'opvolging', dat nog het beste kan worden vertaald in steun. By Queensland is geen ruimte voor eenmansacties. Elke lyn vormt een onlosmakelijk geheel en opereert ook als zodanig. Onder het motto: 'ik val aan, wie volgt mij', zet de wals zich telkens razensnel in be weging'. Opvallend Hoewel het individu dus onder geschikt is aan het collectief gin gen er gisteren natuurlijk toch een paar man voor in de uitermate een zijdige maar desondanks voor de toeschouwers zeer aardige party. In dexategorie meest opvallende spelers onderscheidden zich voor al de overal aanwezige scrum-half Brian Smith, de technisch zeer be gaafde captain Tim Lane, de ijzer- sterke flanker Greg Hassall en de voortdurend in de driekwarten op duikende full-back Greg Martin. Wat kon Nederland, dat op veel minder traditie kan bogen dan het rugby-gekke Australië, tegenover die vechtmachine stellen Behal ve een grote dosis moed en een niet aflatende y ver maar erg weinig. De ploeg stond bij voortduring met de rug tegen de muur omdat men geen kans zag en kreeg om de bal in de driekwarten te brengen. Kic ken was vaak het enige middel om af en toe 'wat lucht' te krijgen, maar net zo snel was het ovaal .weer terug, waarbij de Aussies om beurten en soms spelenderwijs de ene try na de andere drukten. Op vallend was dat de meeste conver sies niet benut werden. Loon naar werken kreeg Oranje uiteindelijk vier minuten voor tijd toen AACer George de Vries door brak. Onder groot gqjuich van het publiek redde Edwin Jansma de eer. Meer zat er echt niet in. Hoe zeer Kees Kloots dat ook had ge hoopt AD VAN KAAM

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13