Vivax snoept koploper puntje af Verlies Van der Broek funest voor Sjaardema BC Leiden kan nu de vruchten gaan plukken Volleyballers Leython lijden dure nederlaag Goede resultaten zwemmers Zijl/LGB Wendy White weerstaat Haagse storm in Wichita Reserves van Avanti slaan toe Stuntwerk Van Spanje en Haldan Rigoreuze wijzigingen opzet Masterstoernooi Dubbele zege softbalsters Katwijkse waterpoloërs moeiteloos langs Woerden Tweede plaats voor LZ'86 in 5 Meibad Judozege Van Klink PAGINA 12 DO/ST SPORT WICHITA (Reuter) - De Ameri kaanse Wendy White heeft haar eerste toernooizege in het Grand Prix circuit bij de vrou wen behaald. In de eindstrijd van het toernooi van Wichita versloeg de ongeplaatste speel ster haar landgenote Betsy Na- gelsen in drie sets: 6-1, 6-7, 6-2. White was zo opgetogen over haar succes en de steun van de toeschouwers tijdens de finale, dat ze na afloop een deel van haar prijzengeld (36.000 gul den) afstond aan een plaatselijk ziekenhuis. Nagelsen was in de finale ge komen door een overwinning op Marcella Mesker in de halve eindstrijd. Mesker denderde in de eerste set over de Ameri kaanse heen (6-0). Toen de Haagse storm uitgeraasd was, stond Nagelsen nog slechts vijf games af: 4-6, 1-6. In Wichita maakte Mesker wel een einde aan haar lange reeks van zeer vroege uitschakelingen. LEIDEN - Het eredivisieprogram ma van de dames en heren tafelten nissers was ook het afgelopen weekeinde weer eens verschoven, omdat een paar internationals weer zo nodig deel moesten nemen aan de Open Engelse (rentree van Bob Potton!). Maar van Avanti 2 en Sjaardema speelt niemand in Oranje, al zou Gerard Bakker jr. natuurlijk een 100% reëlere Enge landvaarder geweest zijn, dus die twee teams konden weer mooi hun vorige week uitgestelde duel inha len. Dat duel werd vorige week uitge steld omdat de Avanti-hoofdmacht eigenlijk Europcacupverplichtin- gen af te werken had, ware het niet dat een Joegoslavisch speelstertje van de bond geen vrijaf kreeg, waardoor ook deze pot geen door gang vond. Maar hoe het ook zij, Friso Reitsma kon zaterdag even na half zes opponent Peter de Groot 'sukses' toewensen. Een rare gewoonte is dat 'sukses' toewensen in het tafeltennis. Een zonderling, die het meent. De meeste spelers en speelsters doen na de handdruk bijna alles wat God verboden heeft om het sukses van de tegenstrever te voorkomen. Zo ook Reitsma, een 1-0 voor sprong voor Sjaardema derhalve. Robert de Groot nam direct daar op revanche voor het verlies van zijn broertje, en toonde aan dat Ron Schipaanboord weliswaar ge noeg talent, maar nog niet genoeg routine aan boord heeft. De derde partij was een interessante, en uit eindelijk ook een gunstige voor de thuisploeg. Herman van der Broek ging tegen Gerard Bakker in de tweede game als een speer, maar had de eerste al verloren, en kon in de derde het hoge nivo niet vast houden. Avanti kwam op 3-1, door winst van Robert de Groot op Reitsma. De Oegstgeester stond in de twee de game nog met 18-15 voor, maar raakte toen uit het ritme door een fout-service. Piet de Groot is zo'n speler, die geen winst zal afdwingen, maar is zijn team in de 'winning mood', dan doet 'lange Piet' ook plotseling een duit in het zakje. De Groot wordt dan een soort bewegend muurtje, en frommelt alle ballen van achter zijn rug vandaan weer op tafel. Op Herman van der Broek rustte bovendien de druk om zijn team te behoeven voor een funeste 4-1 achterstand. Want een 4-1 rust stand zou onherroepelijk leiden tot een 6-1 eindstand wist iedereen. En zo geschiedde. Martin van Rijn kan op vrijdag alles met een bal, maar zodra zich een oranje stropdas in zijn omge ving vertoont, die de punten gaat optellen en zo, is het mis. Irene- speler Juriaan deed er zaterdag, toen zyn ploeg bij Scylla 2 al met 2-0 leidde, zijn voordeel mee, en til de de stand naar 3-0. Het werd zelfs 5-0, waarna invaller-coach Theo Bakker 'tien over rood' ging spelen voor hij zelf'over de rooie' ging. En zie, de Scyllanen krabbelden direct terug naar 3-5. Aha dacht Bakker, misschien toch nog een puntje, en schoof weer aan. Dat werd dus drie tegen zes, en weer afnokken, waar na Rico van Veen met zyn tweede winst nog eens aantoonde hoe vre selijk onnodig het 4-6 verlies achteraf bleek te zyn. De reserves van Sjaardema ver loren ook met 6-4, maar dat gebeur de in de tweede divisie, en tegen De Veluwe 2, met Anne Vlieg in de gelederen, dus dat was zo slecht nog niet. De zege van Douglas Jan sen op Vlieg, die begin van dit sei zoen nog in de Superliga als inter national op mocht draven, kun je zelfs knap noemen, al is het mis schien beter te spreken van de de finitieve verlepping van een tafel- tenniszigeuner. Kan niemand in Apeldoorn, iemand behoeden voor zulk soort zaken? Sjaak den Elzen, is naar zeggen van Docos-trainer Ed Fallaux, het tafeltennis gaan relativeren. Daar uit zou je kunnen afleiden dat Den Elzen, als vierde-divisie-speler, ooit gedacht moet hebben, dat zyn persoonlijk welzijn, of dat van de wereld, afhing van de wijze waar hij, op zaterdagavond omsprong met het celluloid. Gelukkig dat die idee geweken is, en gunstig voor Docos bovendien, want de ont spannen Den Elzen won tegen SVE, drie keer, en stond aan de ba sis van de eerste Docos-winst in de derde divisie. De kans bestaat nu dat Den El zen na deze hattrick weer licht be gint te geloven aan zijn definitieve doorbraak, waarna de verkram ping weer genadeloos zal toeslaan. Dodelijk hoeft dat voor Docos niet te zijn, want misschien dat Walter Engelbert na zijn drie nederlagen van zaterdag op zijn beurt iets rela- tiverends krijgt en toe gaat slaan. Het enige wat dan noodzaak is, is dat Kish Prashad er deze week twee wint, dan wordt er een aantal keren zoals zaterdag met 6-4 ge wonnen en blijft Docos heel netjes in de derde divisie. En de Scylla-vrouwen dan? Die speelden haast stiekum, een om wat voor reden dan ook vooruitge schoven duel in en tegen Amster dam. Marian Kantebeen won van Posthuma, en Scylla won het dub bel. Het enige dat verder over het met 6-2 verloren duel nog gezegd moet worden, is dat Corrie Ouwe hand inviel, en dat Judith Lepelaar met gamewinst op Posthuma toch nog ontevreden was. BRIGHTON (Rtr) - Paul Hal dan en Henk van Spanje heb ben voor stuntwerk gezorgd in het mannendubbel van het ta feltennistoernooi om de open Engelse titels in Brighton. Het Nederlandse duo haalde ver rassend de finale, waar het na de eerste gewonnen game als nog onderuit werd gehaald door de Joegoslavisch/Japanse combinatie Kalinic/Maehara. In de halve-eindstrijd hadden Haldan en Van Spanje de Ja panners Miyazaki en Nukazuka verslagen. De Joegoslaaf Zoran Kalinic was in de Engelse bad plaats in goede vorm. De num mer 15 van de Europese rang lijst pakte ook het kampioen schap in het enkelspel door de jeugdige Sowjet-speler Mazoe- nov in vier games te verslaan. Bij de vrouwen ging de winst naar Kovtoen uit de Sowjet- Unie. NEW YORK (Reuter) - Het verlies van John McEnroe in de eerste ronde van het Masters tennistoer nooi heeft versneld geleid tot rigo reuze wijzigingen in de opzet van het evenement. Het aantal deelne mers wordt voortaan gehalveerd, van zestien naar acht. De acht wor den aan de hand van de computer ranglijst verdeeld over twee groe pen van vier. Het kwartet speelt onderling een halve competitie met partijen over drie gewonnen sets. De eerste twee in de poule gaan over naar de halve eindstrijd. Met deze opzet heeft het publiek de garantie elk van de acht spelers minimaal drie keer in actie te kun nen zien. Na de eliminatie van McEnroe tegen Brad Gilbert in de jongste editie trok het toernooi weinig publiek. Alleen de finale tussen Ivan Lendl en Boris Becker (3-0) werd redelijk bezocht, hoewel AUCKLAND (AFP) - De Neder landse vrouwen hebben het afgelo pen weekeinde bij de strijd om de wereldtitel softbal twee overwin ningen behaald. Na de winst op Zimbabwe (5-0) zaterdag, volgde gisteren een duidelijke triomf op de Europese aartsrivaal Italië. De ploeg van coach Don Wedman won met 6-0. De Nederlandse vrouwen plaatsten zich daardoor voor de play-offs om de vijfde plaats. Be sloten werd echter die serie wed strijden, wegens het zeer slechte weer, niet meer te laten plaats vin den. Het toernooi zal slechts wor den voortgezet voor de ploegen die strijden om de eerste vier plaatsen. Bij de vorige wereldtitelstrijd eindigde Oranje als zevende. Eindstand: 1. Verenigde Staten 22 punten; 2. Nieuw-Zeeland 18; 3. China 18; 4. Canada 14; 5. Puerto Rico, Neder land en Taiwan 10; 8. Australië en Japan 8; 10. Italië 6; 11. Indonesië 4; 12. Zimbabwe 0. de 18.000 plaatsen bevattende hal lang niet uitverkocht was. Tegelij kertijd werd de speeldatum veran derd. Vond het toernooi altijd plaats in de eerste week van janua ri, in dit jaar is de Masters gepro grammeerd van 3 tot en met 8 sep tember. Alleen de hal blijft hetzelf de: Madison Square Garden, de sporttempel in New York. Ook is er gesleuteld aan de uitkering van het prijzengeld. Daarbij wordt Het motto 'the winner takes it all' in ere hersteld. Op een overwinning staat een bonus van 20.000 dollar, byna 60.000 gulden. Kwalificatie voor de laatste vier levert een extraatje op van 10.000 dollar. Winst in de halve finales wordt gehonoreerd met de dubbele winstpremie en de win naar van het toernooi wordt be loond met 210.000 dollar, ruim 600.000 gulden. Het hoogst uitkeer- bare bedrag, voor de winnaar zon der nederlaag in de groepswed strijden, bedraagt 320.000 dollar, tussen de negen ton en een miljoen gulden. Promotie Het Nederlands mannen tennis- team is gisteren naar de eerste divi sie gepromoveerd van de competi tie om het Europees indoorkam pioenschap. In Helsinki won Ne derland de beslissende wedstrijd in de tweede divisie tegen Oosten rijk met 2-1. Nederland en Oosten rijk waren beide poulewinnaars. Menno Oosting won de partij te gen Horst Skoff in twee sets: 7-6, 7-6. Huub van Boeckel verloor daarna van Thomas Muster (4-6, 5- 7). Gezamenlijk waren Oosting en Van Boeckel sterker dan Muster en Alexander Antonitsch: 7-5,6-4. Met Oostenrijk bleven Ierland, de Sow- jet-Unie en Finland in de tweede divisie. België degradeerde. Zwitserland werd zondagavond Europees kampioen door in Lon den met 2-1 van Tsjechoslowakije te winnen. De beslissing viel in het dubbelspel. Hlasek en Stadler ver sloegen Pimek en Korda met 6-2, 6 3. Eerder had Stadler Zwitser land op voorsprong gezet: winst op Vsyda (6-4, 7-6). Pimek won vervol gens in drie sets van Hlasek (5-7, 6-3, 7-5). BC Leiden poseert met de bloemen, die de ploeg kreeg overhandigd r Alpheuse Flair. Leiden komt volgend jaar uit in de tweede klasse. ALPHEN AAN DEN RIJN - BC Leiden had uiteindelijk nog een punt 'te veel' voor het binnenhalen van het kampioenschap. In de uit wedstrijd tegen het tweede team van Flair behaalde de Leidse bad- mintonploeg een 3-5 overwinning, terwijl voor de titel een gelijkspel al voldoende was geweest. Feest was er ook bij Merenwiek. Het eer ste team vierde het kampioen schap met een 8-0 zege op Haarlem 5, terwijl het tweede team tegen Hillegom met 7-1 afscheid nam van het eerste klas district. BC Leiden houdt na het kam pioenschap van het vlaggeschip een vertegenwoordiger in de lan delijke derde klasse over in het derde team, terwijl het tweede team (4-4 tegen Apollo) afdaalt naar de vierde klasse. De vereni ging heeft nu een aardige opbouw, waarvan in de toekomst de vruch ten geplukt moeten worden. In Al phen was het al meteen duidelijk dat Leiden uit was op de volle winst. De mannen wonnen hun en kelspelen en alleen Dorie Koele- mij liet een steek vallen: 1-3. De Leidenaars gebruikten deze op pepper in de dubbelspelen, waarin Segijn.en Slingerland in een span nende drie setter nipt wonnen van Wyben en Tsjin. Hoewel het vrouwendubbel ver loren ging, stond het kampioen schap alvast. Leiden ging ook in de slotpartijen nog voluit. Het eerste mixed werd gewonnen, het tweede werd verloren: 3-5. Leiden kijkt met optimisme naar de rentree in de tweede klasse. De ploeg moet zich met zijn combina tie van routine (Slingerland, Koele- mij) en jeugd (Anneke en Bram Se- gijn) weten te handhaven. Vlietwijk boekte een 8-3 zege op Velo 3. Alle mannensingles werden gewonnen, terwijl ook Irene de Vrind haar enkelspel won. Vliet wijk 2 verloor van DKC 3 (3-5) en Vlietwijk 3 won met 7-0 van Zeven huizen. LEIDEN - Voor de waterpolo- teams uitkomend in de tweede klasse en lager zit de winterstop er op. De ploegen uit de Leidse regio kwamen goed uit de startblokken. Vivax wist in de thuiswedstrijd te gen Flevo, de koploper, een ver dienstelijk gelijkspel te behalen. (8-8). Katwijk kende geen problemen met Woerden. De Katwijkers zege vierden met 10-4. De streekderby tussen WIK Wassenaar en DKD eindigde in een afgetekende 10-4 overwinning voor WIK. De vrou wen van LZ'8i HZC/Weusthag (9-2). De van de Zijl/LGB verloren nipt van AZPC met 6-7. Vivax snoepte koploper Flevo een onverwacht punt af. In de uit wedstrijd waren de Oegstgeestena- ren met 10-4 nog kansloos. Flevo speelde misschien wel iets geraffi neerder, maar Vivax kompenseer- de dit met een tomeloze inzet. On der aanvoering van de trefzekere Hans Treisburg kwam men in het laatste part langszij. Na de gehele wedstrijd tegen een achterstand aangekeken te hebben, werd het uiteindelijk 8-8. Doelpunten: Hans Treisburg 5, Marcel Rompes 2, Eu gene Papot 1. Ook Katwijk presteerde voor treffelijk. Woerden dat in de eerste wedstrijd nog met 8-7 won, was nu geen partij. Alleen in het begin van de derde periode kon Woerden enig tegengas geven. Men kwam in deze fase terug van 4-1 tot 4-3. Kat wijk was echter op tijd weer bij de les. Middels snel uitgevoerde aan vallen werd Woerden teruggedron gen en na drie perioden stond er dan ook een geruststellende 6-3 tussenstand op het scorebord. De laatste periode werd Woerden overklast. Eindstand 10-4. Omdat de concurrentie punten inleverde staan de Zeekanters er in de strijd om de promotie-plaatsen goed voor. Goals: Hans Schaap 4, Paul v.d. Putte 3, Martin Jonker 2, Ro nald Heemrood 1. In dezelfde klasse stond de wed strijd WIK Wassenaar-DKD op het programma. De Wassenaarders zijn ook nog niet uitgeschakeld in de strijd om promotie. De Wasse- LEIDEN - De Zijl/LGB moest in het afgelopen* weekeinde zwem men in de Alphense Thermen ter wijl LZ met zijn B-ploeg zijn wed strijd in het 5 Meibad verzwom. De prestaties van beide verenigingen zijn zonder meer goed te De Zijl kwam ondanks een zieke Mireille Correljé, tot een uitste kend resultaat. Met een totaalscore van 4609.4 punten zal de ploeg zich zeker bij de eerste tien scharen en streeft stadgenoot LZ weer voor bij. LZ bereikte in haar wedstrijd een tweede plaats een resultaat waarmee de kans op promotie naar de D-klasse aanzienlijk werd ver groot. Belangrijk was de inbreng van Reinier Haasnoot, die op de 200 vlinder met een tijd van 2.18,3 een eerste plek haalde, terwijl hij op de 200 wissel zich naar zilver zwom in een goede 2.17,4. Ingrid van Veen zwom zich via 5.32,9 op de 400 wis sel en 2.37,5 op de 200 vlinder naar twee zilveren medailles. De 400 vrij meisjes onder 16 werd een prooi voor Sandra Schotsman, die de af stand aflegde in 4.49,8. De 100 vrij meisjes onder 14 werd een complete Zijl aangele genheid. De zege ging naar Elise Krynen in 1.05,5, gevolgd door Pauli Venekamp in 1.06.4 en Maai ke Pareel die 1.06.7 noteerde. Ed ward Maasdijk, voor de competi ties nog steeds acterend voor de Zijl, wist de 100 vrij naar zich toe te halen in een goede 53,9, terwijl hij ook op de 200 vlinder nog goed volgde, door met een tijd van 2.24,7 het brons te veroveren. Ook op de 400 vrij scoorde de Zyl met enor goede tijden. Hier ver overde Robert Janssen het goud met 4.31,4, kort gevolgd door Mar co Blokpoel in 4.31,7 die hiermee niet alleen het zilver greep maar ook het limiet behaalde voor aan staande winterkampioenschap pen. Zo'n limiet was ook wegge legd voor Niels Joor die bij de mannen acterend op de 200 wissel een tijd realiseerde van 2.41,4. Op de estafette nummers 4x100 wissel m'69 e.l. veroverde de Zijl een tweede plek er haalden een uitstekende eerste plats in 3.45,2. Voor LZ vergaarde Jacco Baars met opvallende tijden veel punten. De 100 school legde hy af 1.16,0, terwijl hij het zilver veroverde op de 100 rug in 1.11,2. Dennis Nieu- wenburg onderscheidde zich bij de mannen met twee zilveren medail les. Op de 100 vlinder in 1.09,3, ach ter clubgenoot Roel Veenstra die 1.06,2 noteerde en op de 200 wissel, waar hij aantikte in 2.33,0. Van goed gehalte was ook de 100 vlin der van Saskia ter Horst die zilver veroverde in 1.15,8. Veenstra zette ook op de 100 vrij een goede tijd neer, 57,1 was goed voor zilver. Zie verdere uitslagen scorebord. naarders worden dit jaar getraind door Albert Spijker. De Leidenaar die vorig jaar nog een enkele maal aktief was in de hoofdmacht van de Zijl/LGB verzorgt niet alleen de training maar gaat ook als speler te water. Dit laatste heeft zeker een heilzame invloed op het spel van de Wassenaarders. Daar waar DKD in aanvallend opzicht onmachtig was, de Leider- dorpse voorwaartsen maakten het veelste vol waardoor de WIK de fensie de bal steeds gemakkelijk kon onderscheppen, bleek Albert Spijker in staat zijn ploeg snel te laten counteren en bovendien veel beter gebruik te laten maken van de breedte van het bad. Bovendien bleek de Leidenaar het scoren zelf ook nog niet verleerd. DKD was na 2 perioden met een 5-2 achterstand in feite al geslagen. In de laatste periode ontaardde de wedstrijd bijna in onvriendelijkhe den. Ronald de Vette werd hiervan het slachtoffer en met vervanging uit het water gestuurd. DKD speler Enno Dreef ontsnapte hieraan. Doelpunten WIK; Albert Spijker 5, Ermond van Beek 2, René v.d. Kamp 1, Jan Willem Haitsma 1 en Ronald de Vette. Goals DKD: Frank Dreef 2, Harry van Hove 1 en Chris Waasdorp 1. De vrouwen van LZ'86 vechten tegen degradatie. Tegen rode lan taarndrager Weusthag boekten de Leidse vrouwen de derde overwin ningvan het seizoen. Een ruime 9-2 was hun deel. De vrouwen van de Zijl/LGB verloren het middenmoot duel van AZPC. Na een uiterst spannende strijd werd het 6-7 voor AZPC. DIRK KLOOS i het behaalde kampioenschap tegen het (foto Nanno Bloupot) LEIDEN - De volleyballers van Leython verloren toch enigszins onverwacht van OVRA (1-3). Ge- mini deed het prima met een dikke 3-0 op Amsterdam/B en NOVO won met 0-3 bij Inter Amicos. Bij de vrouwen verloor Gemini de eer ste set, maar was daarna veel ster ker dan DFC (1-3), Leython bleef de koplopers volgen door Inter mezzo met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen en NOVO zakte wat op de ranglijst door een 1-3 neder laag tegen Purvo. De Leython-mannen konden maar moeilijk op dreef komen te gen OVRA en schotelden het pu bliek een uiterst traag spelletje voor waar OVRA wel antwoord op wist. Een gesloten blok en een ster ke achterveldverdediging ont krachtten de aanvallen van Ley thon, terwijl aan OVRA-zyde het spelverdelen uitermate sekuur ver zorgd werd en de aanval daardoor volop gelegenheid kreeg te scoren. Leython kon daar weinig tegen over zetten en moest ondanks ver dienstelijk spel van Rens v. Veen de eerste set met 12-15 aan OVRA laten. Even kwam de spanning terug door winst (15-13) in de volgende set, maar het slechte serveren en de grote gaten in de verdediging braken Leython duidelijk op. Via 13-15 en 5-15 verloor Leython de wedstrijd met 3-1 en tot overmaat van ramp grepen de mede degrada tiekandidaten kostbare punten waardoor Leython verder afgleed. In tegenstelling tot wat Gemini verwachte, verliep de ontmoeting tegen Amsterdam/B erg plezierig. Startend met een 1-5 systeem, met uitstekend pass werk, kon de spel verdeler van Gemini doen wat hij wilde. Amsterdam kon geen enkel vat krijgen op de snel uitgevoerde aanvallen en beperkte zich tot ver dedigen en dat lukte ook niet al te best (15-5). Ook in de twee volgen de sets, waarbij Gemini afwisse lend 4-2 en 1-5 speelde, werd Am sterdam volledig dol gedraaid en met 15-4 en-15-6 gekonfronteerd met een zwaar verlies (3-0). NOVO had zijn lesje, nooit een zwakkere tegenstander onder schatten, goed geleerd. Tegen het bijna onderaan staande Inter-Ami- cos werd van het begin af aan en thousiast en vooral pittig gespeeld met een gevarieerde aanval waar bij Rik Dobbinga opviel. Inter- Amicos werd geen kans gelaten en een verdiende 3-0 zege was in krap een uur een feit (7-15, 9-15 en 12- 15). De Gemini-vrouwen kregen by DFC af te rekenen met een jonger team met veel lengte, dat een grote aanvalskracht etaleerde. Tot 8-8 bleef Gemini bij in de eerste set. Daarna liep DFC over Gemini heen (15-12). Met de opdracht harder en meer risicovol te serveren probeer- de Gemini het tij te keren. Het pak te een 4-11 voorsprong, maar klap te weer in elkaar. Op 15-14 brach ten twee goede combinaties set winst (15-17) voor Gemini. Vanaf dat moment was het ver zet gebroken. Gemini schroefde het tempo omhoog en bewees met Gabrielle Geleyns in een hoofdrol dat het de stijgende lijn weer te pakken heeft (5-15, 11-15). Een 3-0 overwinning lijkt dan heel wat, toch hadden de vrouwen van Leython hun handen vol aan Intermezzo. De eerste set liep erg gemakkelijk (15-3), maar toen kwam Intermezzo terug. Leython kon moeilijk grip krijgen op het spel van Intermezzo. Toch gingen beide sets naar Leython voorname lijk omdat Tine de Bloois en Fredy Wamelink vanaf de buitenkant veel scoorden waarna Gonny v.d. Zaag keihard serverend de set uit maakte (16-14, 15-13). Met een matige pass, erg veel persoonlijke fouten en teveel ver keerde opslagen, bewezen de NO VO vrouwen dat het vertrouwen binnen de ploeg nog steeds ver te zoeken is. Ook thuis in Noordwijk kon men tegen het één plaats lager staande Purvo geen vuist maken. Slechts in de derde set kon NOVO dat zonder de op wintersport zijn de Anneke Hensen aantrad door hard werken iets terug doen: 15- 11. In de vierde set kwam men weer te laat in aktie, waardoor ver lies onvermijdelijk was (8-15,4-15, 11-15). In de promotieklas werd de strijd tussen de mannen van Donar en NOVO 2 uitgesteld. Het gerouti neerde Radius 2 won uiteraard van Gemini 2 al keek het in de derde set toch even vreemd op. Toen nl. wijzigde Gemini 2 het systeem en dat pakte zo goed uit dat Radius kompleet overspeeld werd (5-15). Daarna zakte Gemini weer weg naar het niveau van de eerste twee sets en dat lag erg laag (15-6,15-7, 15-6 verlies). Leython 2 kon de neergaande lijn van de laatste weken ook nu niet ombuigen. Ondanks de goede inbreng van invaller Renee Lee- flang, bleef Leython 2 andermaal met lege handen staan. De eerste set ging Leython furieus van start; alles liep goed en in korte tijd was het 15-6. Daarna ging het mis. Ley thon had geen vat op het spel van Skania, wat coach Rob Mudde ook deed, het liep niet meer. Skania was in de winning mood en won verdiend met 5-15, 8-15 en 13-15. Bij Leython deed de afwezigheid van Bert Brussee zich goed voelen. In de promotieklas vrouwen be haalde Leython 2 een 2-3 zege op Skania. Skania won de eerste twee, omdat Leython 2 de pass niet vol doende onder kontrole had waar door ook de aanval niet in zijn nor male doen kwam. Maar in de derde set kwam daar verandering in. Er werd krachtig aangevallen, vooral in de laatste set, toen een 13-10 achterstand nog moest worden goedgemaakt, (2-3). Coach Casper Brussee was niet opgetogen over de prestaties van zijn pupillen Gemini 2 uit tegen Tornado, immers hij werd onver wachts gekonfronteerd met een 3- 1 verlies. Op alle basis-onderdelen faalde Gemini en de nodige per soonlijke fouten zorgden voor een echte off-day, waardoor Gemini 2 in de stryd om de eerste plaats voorlopig moest afhaken. WW tegen V. Ginkel/Jodan Boys was een trage partij die door WW verdienstelijk in een 3-1 winst werd omgezet, maar waar van men achteraf zei: "Dit had ei genlijk 3-0 moeten zyn". GER RENES Rijnland sleept ereplaatsen weg DEN HAAG - De kunstschaatsver eniging Rijnland heeft tijdens re giowedstrijden op De Uithof goede resultaten behaald. Scarlet Knoes- ter, Belinda van der Zeeuw en Mar cus Deen sleepten in hun groepen eerste plaatsen weg. Zij mogen Rijnland, met clubgenoten Caroli ne Woldering, Mischa van Leeu wen en Eugène de Jong, vertegen woordigen tijdens de interregio nale wedstrijden in Den Bosch. LEIDEN - Judoka Carola van Klink heeft tijdens wedstrijden in Rotterdam in de gwichtsklasse min 61 kilogram de eerste plaats voor zich opgeeist. Volgende week doet Van Klink, lid van de sport school Aad van Polanen, mee aan de Nederlandse kampioenschap pen. Vorige week eindigde zy als tweede bij de Zuidhollandse kam pioenschappen. Bij dezelfde wed strijden in Rotterdam, met ruim 1300 deelnemers, pakte Brigit Groenendijk van judoclub Een dracht in haar gewichtsklasse de eerste plaats.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12