Dorpshuis dreigt te worden uitgekleed' Leiderdorp krijgt sporthal, mits.. Yip's en organen vliegen af en aan in Valkenburg Toch besloten vergadering over centrum Meerderheid raad voor plannen? Voorschotense groep afgereisd naar Mali Onderzoek Idnderen: verkeer rijdt te hard PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 24 JANUARI 1986 LEIDERDORP - De plannen om een luxueus zwembad an nex sporthal neer te zetten op de Leiderdorpse Hoogmadese- weg nemen steeds vastere vor men aan. De meeste raadsle den zijn geneigd 'ja' tegen de plannen te zeggen als er nog wat meer feiten en cijfers op ta fel komen. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp willen zo'n complex neerzetten als de sporthal per jaar niet meer kost dan 115.000 gulden. Diverse leden van de raadscom missie sport en welzijn voegden daar gisteravond nog wat voor waarden aan toe. Zo wjlde CDA-raadslid Van Jaarsveld de absolute zekerheid Meerderheid onder voorbehoud voor combinatie met zwembad hebben dat de scholen straks drif tig gebruik gaan maken van de nieuwe sporthal. Zekerheid die wethouder Gehner hem niet zwart- op-wit kon geven. "De scholen wil len zich niet vastleggen. Ze zeggen: zet die hal er nu eerst maar neer", legde ze uit. Maar dat de behoefte er is staat voor haar als een paal boven water. Desondanks bleef PvdA-raadslid Holierhoek haar twijfels houden. "Er zijn teveel onzekerheden om nu al een positief advies uit te brengen. Is Leiderdorp wel groot genoeg voor een echte hal, vroeg ze zich af. En: veroorzaakt een hal straks geen leegstand onder de huidige gymnastieklokalen? Daar was wethouder Gehner niet bang voor. Wellicht dat er gymnas tieklokalen over zijn, maar dan moet er maar wat worden gesa- neerd. "Je kunt nu eenmaal gen basketbalwedstrijd in een gymzaal houden. Daar gaat het om". En: "Kijk naar een plaats als Voorschoten die 21.000 inwoners heeft. Daar beginnen ze al aan de tweede hal. Zoeterwoude heeft er één. En wij, met 21.000 inwoners en erg veel sportaktiviteiten, heb ben nog niets. We zijn wat dat be treft een achtergebleven gebied". De aarzelingen bleven echter. Zo zei CDA-raadslid Den Boeft alleen te willen voorstemmen als de ge meente echt binnen die 115.000 gulden blijft. "U moet het voorstel hechter onderbouwen", zei Den Boeft, die onmiddellijk bijval kreeg van Holierhoek (PvdA). "Ik onderken de problemen van de binnensport ook, en ik heb niet ge zegd dat ik per se tégen een sport hal ben. Maar ook ik wil nadere in formatie". Na de toezegging van Gehner dat die informatie er komt stemden VVD en D66 meteen voor de komst van een hal. Tegen waren de bur gerleden Houdijk en Veldman, ter wijl Langendorff en Holierhoek zich van stemming onthielden. Ongeveer hetzelfde beeld, maar dan met de stem van CDA vóór er bij, leverde een stemming op over het definitieve groene licht voor de nadere uitwerking van de plannen om het zwembad om te bouwen tot een 'all weather voorziening'. Intussen gaat de gemeente Lei derdorp onverdroten verder. Zo zal er bij het ministerie van onderwijs een verzoek worden ingediend om advies en subsidie. Bedoeling is dat het rijk 50.000 gulden bijdraagt iy de kosten. LEIDERDORP - De kans dat het aloude Dorpshuis aan de Hoofdstraat verdwijnt als verenigings- en ontmoetingsgebouw is levensgroot. Er lijkt een raadsmeerderheid te zijn (WD, D66 en wellicht het CDA) voor de plannen van burgemeester en wethouders om het huidige Dorpshuis af te stoten en te Verplaatsen' naar een nieuw te bouwen complex aan de Hoogmadeseweg, waarin ook het verbouwde zwembad en een sporthal onderdak vinden. Of het Dorpshuis, gelegen aan de huis als een nieuw horecapunt e de Hoogmadeseweg te creëren vond hij te ver gaan. Conclusie: de Hoofdstraat, inderdaad moet den 'leeggehaald', daarover heb ben burgemeester en wethouders stoot dê^voormalige school van Leiderdorp nog geen definitief Hoofdstraat maar af standpunt ingenomen. Ze hebben echter duidelijk laten weten aan te iets te hikken tegen de hoge kosten die staat noodzakelijke reparaties er bouwingen van het Dorpshuis met Van Jaarsveld (CDA) vond dat •er gaan. De technische het Dorpshuis is goed, zo hem gebleken. "En als je een teen hebt laat je je voet ook zich meebrengen. In totaal is daar- njet meteen amputeren", aldus de bijna drie tor. nodig. Zou er CDA-er, die aangaf een lichte voor- v Dorpshuis bij het zwem- keur te hebben (PvdA). Laatstgenoemde was van mening dat het oude dorp het Dorpshuis nodig heeft. En ander som. "Dat deel van de Hoofdstraat moet levendigheid houden. An ders wordt het daar een dooie boel. I De Hollandsche Tuyn kan alle ÜSSOSj functies van het Dorpshuis onmo gelijk overnemen. Dus maak dat achterstallig onderhoud gewoon in orde". bezoek aan Nederland in Valkenburg. Het zal i ie Vliegkamp in Valkenburg. Dto Bert van der Linde audio-visucle dienst Koninklijke Ma bad en de sporthal komen te staan, dan kost dat een slordige 400.000 gulden. het Dorpshuis. Stam (D66) oordeelde anders. De de overkant gelegen Holland- De leden van de raadscommissie Sche Tuyn kan met gemak een aan- sport en welzijn, die gisteravond tal functies van het Dorpshuis als eersten een mening over de kwestie mochten geven, lijken het meest voor laatstgenoemd alterna tief te voelen. Stuivenberg (VVD) kosten kies ik toch voor'een i, oordeelde hij. "Het en blijft moeilijk. Maar gezien het onderhoud en de te verwachten bijvoorbeeld vond dat het bad/de sporthal niet zonder een] reca-achtig iets zou kunnen. En om in het oude dorp zowel het Dorps nieuwd Dorpshuis bij het ho- bad" Heel anders dachten de sieleden Houdijk en Holierhoek Wensen Volgens wethouder Gehner gaat het om meer dan achterstallig on derhoud. Gebruikers als de bridge club, de dammers en schakers heb ben allerlei wensen en daaraan moet de gemeente tegemoet ko men, verklaarde ze. Waarop CD A-fractievoorzitter Den Boeft de bui meteen zag han gen: "Ik denk dat de mensen die gaan roepen dat zo n historisch VALKENBURG/DEN HAAG - monument met mag verdwijnen Het zijn drukke tijden voor het per voor grote vertraging kunnen zor- soneei van het Marine Vliegkamp gen. En: zitten we straks niet met m Valkenburg. De ene hoogwaar een ontruimd gebouw als een soort digheidsbekleder heeft zijn hielen lege hulsdat het beeld van de nog niet gelicht of de ander staat al Hoofdstraat ontsiert?", piekerde weer op de stoep van de streng be- ?S waakte thuisbasis van 13 Orion- Wat er eventueel met het leegge- verkenningsvliegtuigen, komen Dorpshuis gebeurt kon ook wethouder Gehner gisteravond nog niet zeggen. Er kan een plein Hnnr VOORSCHOTEN - Een Voorscho- vallen-valt nog met te overzien De komen als het wordt gesloopt Het tense delegatie is gisteren afge- gemeenteraad heeft, onder protest gebouw kan ook als atelierruimte Thijs JcinSGn reisd naar Mali. Burgemeester P. yan de WD. 5.000 gulden opzy ge- -> Cannegieter is een van de leden, le8d voor de delegatie en staat ga- maar leidt het clubje van vijf niet. rant voor hetzelfde bedrag, voor De eerste burger zal ook niet. zoals 6eval de stichting jumelage dat door raadsleden werd gevreesd, in niet zelf kan bijdragen. Daar bo- venop komen de kosten J- __.i duur Hiltonhotel overnachten. De jumelagepartner Kring Kila burgemeester. De vliegreis kost worden verhuurd. Maar zeker 'ze niets. Uiteindelijk stemden zeven van Zondag arriveerden de Israëli- de 12 commissieleden voor het sche premier Shimon Peres en zijn leeghalen van het Dorpshuis. Den Spaanse a^Ugenoo,PhiUpe ^5355 trok dezelfde dag nog en Peres ver liet dinsdag weer het land vanaf het Valkenburgse vliegveld. Daar bleef het deze week niet bij, want woensdag bracht de vaste kamer commissie van defensie uit de Eer ste Kamer een oriëntatiebezoek aan de basis. Vooraanstaande politici onder wie bijvoorbeeld de Amerikaanse vice-president Bush, gingen deze politici voor. Het gaat echter niet altijd om politici. Er vinden soms donorvluchten plaats waarbij men selijke organen worden vervoerd en zo nu en dan wordt er wel eens een ziek zeehondje naar de zeehon- dencréche in Pieterburen overge- brengt de delegatie onder eenvoudig overheidshotel, waar ambtenaren verblijven wanneer zij vanuit de hoofdstad het land in trekken. 1.400 gulden, de overige kosten vallen mee. De delegatie wil tijdens de trip voorzichtig zoeken naar de juiste de jumelage tussen Boeft (CDA) onthield zich nog stemming. Hoe hoog de kosten precies uit- Voorschoten en Kring Kita. "We proberen op deze Niet meer parkeer plaatsen OEGSTGEEST - Hoewel de Oegstgeester gemeenteraad in principe instemde met een mo tie van de WD, lieten alle frac ties de liberalen gisteravond toch in de kou staan. Die motie was een pleidooi voor meer parkeerplaatsen aan de Ter- weeweg tegenover de ingang van de Markthof en voor meer parkeerplaatsen in het tweede gedeelte van de De Kempe- naerstraat. Voor WD-fractieleider Rijks was de toezegging van het col lege dat voorstellen met het ka rakter van de liberale motie op de maartagenda van de raad zullen prijken, niet voldoende. Voor de anderen wel. Rijks her innerde eraan dat de WD sa men met het CDA in de begro tingsvergadering van decem ber ook al op het punt had ge staan een motie voor meer par keerplaatsen in de omgeving van de Oegstgeester winkel straat in te dienen. De WD en het CDA zagen er toen uitein delijk vanaf nadat het college had toegezegd dat in de janua rivergadering, die van gisteren dus, de raad voorstellen tege moet kon zien. tacten te institutionaliseren", aldus voorzitter Art Knoppert. "Of het mogelijk is om bijvoorbeeld een fonds van Voorschotense onderne mingen op te zetten om jonge star ters in Kita te financieren". /Ook krijgen Malinese schoolkin deren zo'n 1000 kaarten, die zijn vervaardigd door kinderen van Voorschotense basisscholen. De delegatie bestaat uit voorzit ter Art Knoppert, Magda en Theo Potma, ontwikkelingseconoom Pieter Hal en burgemeester Canne gieter. Serieuze documenten zal hij niet ondertekenen in Mali. Het is dan ook geen officiële Voorscho tense delegatie. Supermarkt via het dak bezocht ZOETERWOUDE - Uit de Spar-su- permarkt in Zoeterwoude-dorp is vannacht een grote hoeveelheid vlees, koffie en sigaretten gestolen. De dief/dieven kwamen binnen door op het dak te klimmen en daar een raam te openen. Via de zelfde weg konden ze ongezien weer wegkomen. VOORSCHOTEN Uit een keersonderzoek van ouders en deren van een school in de Voor- ke kruisingen Admiraal de Kuyici- singel/Piet Heynlaan en Admiraal Ruytersingel/Thorbeckeweg/ schotense wijk Noord-Hofland Abraham van der Hulstlaan. Bij dit blijkt dat de (te) snel bereden Ad- laatste, sterkbetreurde knelpunt, miraal de_Ruytersingel en de veel moeten ook klaarovers komen en extra attentieborden. Op de Thor- beckeweg, bij de 'onvoldoende dert. Er zijn ook te weinig veilige oversteekvoorziening' Gerbrandy- oversteekplaatsen. Vooral vragen laan, dienen hogere drempels te de onderzoekers aandacht voor de komen en de oversteek Admiraal de kruispunten en oversteekplaat sen rond Admiraal de Ruytersihgel dient en Thorbeckeweg. moeten woon/speelgebieden die teveel op woonerven lijken e»1" be-J Op 3 juli stelden de onderzoekers schermde looproute krijgen het rapport samen, de scholen heetten toen nog Noorderhof- school en Kleine Wereld. Op 7 ok tober stuurden ze het naar B en W, de gemeente Leiden en de provin cie. Hun aan het Slingelandtplant- soen gelegen basisschool heette in middels Noorderwereld en telde 150 leerlingen. B en W moesten op korte termijn melden aan welke verbeteringen zij denken. De onderzoekers zouden ver keerslichten willen bij de gevaarhj- i tunnel onder de spoorlijn bij station De Vink om de gevaar lijke oversteek Rijndijk/Stevens- hofdreef kunnen worden omzeild. Ontstaan sommige problemen ten, onder wie de hertogin Kent, maken gebruik van de facili teiten op het marine vliegkamp. Het zal, zo wordt verwacht, in de komende maanden alleen nog maar drukker worden op het vlieg veld in Valkenburg. Nederland be kleedt met ingang van deze maand een half jaar lang het voorzitter schap van de Europese Gemeen schap. Dit betekent onder meer dat tot juli veel (Europese) regerings leiders een bezoek aan Nederland zullen brengen. En waar kunnen ze beter aanko men dan in Valkenburg? Het vlieg veld ligt alshetware naast de deur van het Catshuis, het hoofdkwar tier van de Nederlandse minister president R. «Lubbers. Ideaal Het vliegveld in het Rijndorp blijkt een ideaal aankomst- en ver trekpunt te zijn: het is er betrekke lijk veilig, want er is dag en nacht bewaking. En wie er niets te ma ken heeft komt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de nationale luchtha ven Schiphol, niet op het terrein. door hard rijde toir, dan wel het ontbreken daar van (langs de Thorbeckeweg), ook de ouders zijn en voelen zich enig zins schuldig. Door het te veelvul dig parkeren en overoverzichtelijk wegrijden ontstaan gevaarlijke si tuaties, schrijven zij eerlijk. Maar er zijn ook enkele nadelen aan verbonden. "Als dergelijke smal trot- vip's (zeer belangrijke personen) buiten de normale werktijden a het personeel van het vliegkamp arriveren of vertrekken, dan geeft dat handen vol extra werk", aldus J.J.W. Geneste, woordvoerder van de marinevoorlichtingsdienst in Den Haag. "Ook de vermeende verhoogde activiteiten van het internationale terrorisme speelt de laatste tijd een rol bij de bewaking. Dan moeten er extra veiligheidsmaatregelen wor den genomen". Volgens Geneste moeten er by een bezoek buiten de normale werktijden ook extra mensen worden ingeschakeld voor de vliegverkeersleiding boven dit gebied. "Zo zijn er allerlei extra posten die de werkdruk van het marinepersoneel vergroten". Een voorbeeld is volgens hem de komst van de Israëlische premier Shimon Peres afgelopen zondag naar Nederland. In het bewuste weekeinde moest meer wachtper- soneel van de basis aantreden dan gebruikelijk is. Probleem "Het probleem bij dat wachtlo pen is veelal dat daarvoor perso neel moet aantreden dat door de week bijvoorbeeld aan een vlieg tuig staat te sleutelen. Als hun werkdag erop zit is de kans dat ze bij dergelijke bezoeken na hun werk nog enige tijd moeten wacht lopen niet denkbeeldig", aldus Geneste. "Als bijvoorbeeld een hoge Belg Valkenburg aandoet, dan hoeven wij daar niet zo gek veel extra maatregelen voor te nemen", zegt hij. "Anders ligt het natuurlijk bij politici uit landen waar allerlei po litieke problemen zijn, bijvoor beeld uit Israël". Over de beveiling van het vlieg veld zelf wil de marineleiding niets loslaten. "Je moet de kat niet op het spek binden", aldus de marine- woordvoerder. Het draait bij een hoog bezoek zoals afgelopen zon dag echter niet om beveiliging al leen. "Naast de bewaking moeten die regeringsleiders toch netjes wor den ontvangen. De commandant en de eerste officier van de basis moeten aanwezig zijn en ook de hofmeester moet op zijn vrije zon dag terugkomen om een kopje kof fie te kunnen presenteren. Dat is op zichzelf allemaal niet zo erg, maar het moet wel extra worden gedaan", aldus de marinewoord voerder. LEIDSCH -£k DAGBLAD' GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 - 19 30 uur. telefoon 071-123143, en de kram wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071 -123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd Kantoor Lelden: 071-144941. maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur OEGSTGEEST - Alle leiders van de Oegstgeester raadsfrac ties, dat wil zeggen de raads commissie financien plus WD-voorman Rijks, komen eind deze maand bijeen om in beslotenheid verder te praten over het in Haaswijk te bou wen multi-functioneel cen trum. Dat is de raad, na een in verband met allerlei voorover- legjes twintig minuten te laat begonnen vergadering, gister avond overeengekomen. Daaraan ging een uitvoerige dis cussie vooraf, waarin de ergernis sen van de laatste tijd over de be sloten beraadslagingen, dc kritiek daarop en de uitlatingen van bur gemeester Scheenstra over de "huiverige en weinig coöperatieve raad" handig waren verpakt. D66'er Wuisman beet het spits al. Hij haakte in op Scheenstra's op merking dat als een stel volwassen mensen (B en W en het Bouw fonds) overeen is gekomen dat voor het multi-functioneel cen trum 2,3 miljoen gulden uit de grondexploitatie van Haaswijk mag worden gehaald, een ander stel volwassen mensen (de raad) dit toch moet kunnen aannemen. "Ik heb me net als de burgemees ter ook in volwassenenpsychologie verdiept en ik ben tot de conclusie gekomen dat de volwassenen hier elkaar niet hebben begrepen". Wuisman stelde dat "het toch niet te veel gevraagd mag zijn om alle financiële ins en outs te ken nen alvorens er ergens 2,3 miljoen gulden in wordt gestoken". En: "Als het straks mis gaat, dan wordt de raad erop aangesproken. De in terventies in de raadscommissie fi nancien waren bedoeld om de ver antwoordelijkheden van de raad tot uitdrukking te brengen" Van Eisen (PPR) verklaarde het verhitte sfeertje van de laatste tijd uit "de aanstormende gemeente- D66'er Wuisman: "Volwassenen hebben elkaar niet begrepen raadsverkiezingen". Hij onder schreef Wuismans betoog en maakte een algemene opmerking over het in beslotenheid beraadsla gen: "Met beslotenheid moet je voorzichtig zijn. Alleen als het om personen gaat of wanneer het ge vaar dreigt dat de gemeente zijn onderhandelingsruimte moet prijs geven moet er besloten worden vergaderd. We hoeven ook weer geen speelbal van kapitalistische krachten te worden". Alternatief Wethouder Kohlbèck legde uit dat indien het college zou voldoen aan de eis van de raad om inzicht in alle financiële gegevens te krijgen voordat het licht op groen wordt gezet voor het voorstel tot realise ring van het mfc, dit voorstel pas in mei weer op de agenda zal prijken. De grondexploitatie komt name lijk pas in april vrij. "Dat is dan een keus die u maakt, geen dreige- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur. (alleen voor spoedeisen medische hulp). .Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1. tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Ruiter, tel, 125096; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, Zwa nenzijde 27. tel. 213546. zo 8 uur tot 24 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32. tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne- dylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11. tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29. tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu- genholtz. Prins Hendriklaan 4, tel. Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2. tel. 176867; dag en nacht bereik- Voorschoten za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63. tel. 2520; zo, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. F. Walenkamp,- Dorpsstraat 45, tel. via het antwoordapparaat van een de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 24 tot vr 31 januari door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. Hofland Apotheek, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: H.C. Teune, Roodenburgerstraat 18, Leiden, tel. 124724; spreekuur za en zo om 13 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Oegstgeest Kruisvereniging, Lijtweg 7, tel. 177444, spreekuur en uitleentijden op werkda gen van 13-14 uur, za van 12-13 uur. bui ten kantoortijden en in het weekeinde te bereiken via dokterstelefoon: 071- 122222. ment, het college moet dan inder daad opzij gaan". Als alternatief echter wil het col lege eind deze maand bepaalde en reeds voorhanden zijnde gegevens uit de grondexploitatie naar voren halen. En wel die gegevens waar van B en W denken dat ze de raad kunnen overtuigen van het voor B en W vaststaande feit dat het mfc uit de grondexploitatie kan wor den betaald. Kohlbeck voegde er aan toe dat in Oegstgeest nog nooit eerder in de openbaarheid over de grondexploitatie van Haaswijk is gesproken en dat dat dus ook eind deze maand niet het geval kan zijn. De raad ging unaniem akkoord met de uitnodiging aan de fractie voorzitters om op 30 januari in be slotenheid verder te praten over het gebouw na Wuismans met iro nische tongval uitgesproken woor den: "Wij mnaken dankbaar ge bruik van de mogelijkheid die u biedt". VRIJDAG Leiden Stadsgehoorzaal - Wan-Woeman-sjow Tineke Schouten, 20 uur. Kapelzaal K&O - Marieke Blankenstijn, viool en Bernd Brackman, piano, 20.15 Laktheater - Bob Foltz met 'Goesohio'. Schouwburg - 'Ab in den Orient Ex press', 20.15 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat, bingo, 20 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'On te waterfront', 21.15 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, volksdansin- stuif, 20.15 uur. RCL-kantine - sportpark De Bloemerd. klaverjassen, 20.15 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, projectie schimmenspelen, 20.15 uur. ZATERDAG Leiden Pieterskerk - rommelmarkt, 10-17 uur. Antonius Clubhuis - Grammofoonpla tenbeurs, 10-17 uur. Leidse Hout - De Bataven organiseert Coopertest en prestatieloop, eerste start om 14 uur; om 15 uur prestatieloop. Leidse Wereldwinkel - Volkshuis, Apo- thekersdijk, informatiedag over Mexi- Basisschool De Zwaluw - voorstelling Kindertheater Ploef, 15 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Dorpshuis - Kerklaan 1, receptie en damseance 60-jarige Leiderdorpse Damclub, 17.30 uur. School Elckerlyc - Voorhof, groen snoeien door particulieren, 9.30 uur ver zamelen. Voorschoten Nic. Maeskade - opening nieuwe club gebouw postduivenvereniging De Zwa luw. 16 uur, receptie van 16-18 uur. Lindehoeve - Van der Haarplein, rom mel- en verzamelmarkt, 10-16 uur. sessie met Daniel Sahuleka, 21 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2