Opera Forum streeft naar nationale functie Plan fusie Centrum en Publieks theater stuit op weerstand Strindbergs 'Onweer' bij Publiekstheater roept geen emotie op KIJK UIT VRIJDAG 24 JANUARI 1986 KUNST PAGINA 25 Met een dependance in het zuiden van Nederland ENSCHEDE (GPD) - Een depen dance in zuid-Nederland van Ope ra Forum gaat 4,8 miljoen gulden per jaar kosten en zal ongeveer 50 banen scheppen. Dit staat in het Plan Forum-Zuid dat vandaag aan het minsterie van WVC is aangebo den. Het plan is een uitwerking van de ideeën die enkele weken ge leden voor de première van 'Pel- léas et Mélisande' in de openbaar heid zijn gebracht. Over de plaats waarin de dependance moet wor den gevestigd wordt nog een slag om de arm gehouden. De opvattin gen van de plaatselijke en provin ciale overheden zullen daarbij een rol spelen, staat in het rapport over het plan. De leiding van Forum denkt dat het mogelijk is binnen vier tot vijf maanden de voorberei dende fase af te ronden, zodat di rect na de zomervakantie kan wor den begonnen met werving, selec tie en training van de nieuwe me dewerkers. Als er geen grote tegen slagen optreden moet het mogelijk zijn reeds in seizoen '87-'88 het ope ra-aanbod - eventueel gedeeltelijk - uit te kunnen breiden. Het Forumplan heeft niet alleen betrekking op de vestiging van een dependance. In feite wordt er al veel verder gekeken. Opera Forum wil meer worden dan een gezel schap dat grote delen van het land bestrijkt: het wil het hele land. In het rapport wordt een duidelijk on derscheid gemaakt tussen de func tie van Forum en van de NOS, de Nederlandse Opera Stichting. Voor het voortbestaan van de ope racultuur in Nederland wordt het van groot belang geacht dat de NOS de functie van internationaal operagezelschap gaat vervullen. De NOS moet dit uitsluitend als haar taak gaan zien en moet probe ren een internationale reputatie te gaan verwerven. Nationaal gezien zou een reisgezelschap de behoefte aan operacultuur in heel Neder land moeten gaan vervullen. JDat reisgezelschap zou dan Forum moeten zfjn, omdat het op dit mo ment het enige gezelschap is dat een nationale taak aan kan. NOS en Forum zullen eikaars prestaties op positieve wijze kunnen bein- vloeden, aldus het rapport waarin wordt gewezen op het grote belang van het ontwikkelen en in stand houden van een eigen, Nederland se, operacultuur dat een podium biedt aan Nederlands talent. Een nationale functie zal niet vanuit Enschede vervuld kunnen worden. Om de (reis)kosten in de hand te houden is een dependance nodig. Gekozen is daarbij voor het zuiden van het land. Hoofdtaak voor de dependance wordt het in artistieke en produktietechnische zin voorbereiden van operapro- dukties en het verzorgen van voor stellingen vanuit de standplaats. 'Naar het zich thans laat aanzien zullen dit voorstellingen zijn die in een voorafgaand seizoen in het Fo rumhuis in Enschede zijn voorbe reid', aldus het rapport. Er van uitgaande dat een of meer provinciale orkesten bereid gevon den zullen worden om het begelei den van een of meer operaproduk- ties in het takenpakket op te ne men, zijn in een Forum-dependan ce in elk geval nodig een operakoor van 32 personen, een technische reisploeg van circa 12 personen en twee personen voor de diverse be heerstaken. Bovendien zal de orga nisatie in Enschede een uitbrei ding dienen te ondergaan van circa vier medewerkers. Behalve over een eigen huisves ting zal de Forum-dependance ook moeten beschikken over perma nente repetitieruimtes, te weten een koorrepetitieruimte en een re gierepetitieruimte. Naar schatting zal een totale ruimte van ongeveer 1000 m2 nodig zijn. Als de depen dance er is moet Forum het aantal voorstellingen kunnen uitbreiden van ongeveer 95 naar 190. Om te zorgen dat er geen kwaliteitsver schil gaat ontstaan tussen de voor stellingen van Forum-Enschede en van Forum-Zuid zal er elk jaar in elk geval een gezamenlijke pro- duktie moeten komen. AMSTERDAM (ANP) - De plannen van de Amsterdamse wethouder Luimstra-Albeda om de toneelge zelschappen Centrum en Publiek stheater te laten opgaan in één groot ensemble voor de bespeling van de Stadsschouwburg in de hoofdstad, stuiten op veel weer stand in de gemeenteraad. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor de kunst. De commissie leden vrezen dat zo'n fusie tot ver- starrring zal leiden en vernieu wing zal tegenhouden (PSP-raads- lid Van Schijndel) en dat het to neel in de Stadsschouwburg in een te strak keurslijf zal worden geperst (PvdA-raadslid mevrouw Wildekamp). Vrij algemeen was de commissie ook van oordeel dat een nieuwe artistiek leider voor voldongen feiten zal worden ge plaatst als er vóór zijn benoeming al tot fusie is besloten. Voor de nieuwe artistiek leider heeft me vrouw Luimstra Gerardjan Rijn- ders op het oog. Hij is al gepolst en staat 'niet onwellwillend' te genover een eventuele benoe ming, vertelde de wethouder. Over de gedachte de Stads schouwburg te laten bespelen door één vast nog te formeren ge zelschap waren de meningen in de raadscommissie verdeeld. De Amsterdamse Kunstraad is vóór een dergelijk gezelschap maar wijst een fusie van de twee genoemde ensembles van de hand, zo lieten de vertegenwoor digers van dit adviesorgaan de raadsleden nog eens weten. In de vergadering werd het ver lossende woord echter niet ge sproken over de vraag hoe de Stadsschouwburg straks be speeld zal moeten als in septem ber van dit jaar het Nationale Ballet en de Nederlandse Operas tichting van de Stadsschouwburg verhuizen naar het dan geopende nieuwe Muziektheater aan het Waterlooplein. Daardoor komen er 150 avonden per jaar in de schouwburg op het Leidseplein vrij voor bespeling. Volgens mevrouw Luimstra zal een groot gefuseerd gezelschap niet tot verstarring leiden. Inte gendeel, vond zij. want zo'n gezel schap zal juist flexibel kunnen in spelen op de toneelbehoeften en zowel grote als kleine produkties kunnen opvoeren. Wil je tot één groot gezelschap komen dan moet in eerste instantie gepraat wor den met Centrum en Publiek stheater. Doe je dat niet dan zal er tot 1988 niets veranderen, gezien de verplichtingen en contracten van de twee ensembles, waarvan het Publiekstheater al vaste be speler is van de Stadsschouw burg. De commissie gaf haar het voor deel van de twijfel en blokkeerde verdere besprekingen met Cen trum en Publiekstheater niet. Voordat over de eventuele fusie in een plenaire vergadering van de gemeenteraad beslist zal worden krijgt de commissie nog een rap port over de resultaten van de be sprekingen met Centrum en Pu bliekstheater. Expositie van Kunstuitleen in Leidse Waag LEIDEN - De nieuwste aanwin sten van de Kunstuitleen Leiden zijn van vandaag af te zien in het Waaggebouw. Het gaat om een vrij groot aantal kunstwerken van uit eenlopende aard. Ze worden ge presenteerd onder het motto 'Kunst in huis VI*. De Kunstuit leen-tentoonstelling duurt tot 8 fe bruari. Openingstijden: dinsdag V m vrijdag van 11 tot 18 uur. op za terdag van 11 tot 17 uur. Kinderboekenweek AMSTERDAM (ANP) - Karei Eyk- man schrijft dit jaar de speciale uit gave voor de kinderboekenweek. 'De zaak van Jan Steen' heet zijn boek, aldus vrijdag de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek CPNB. De uitgave bevat illu straties van Alex de Wolf en foto's van Louis Lemaire. De kinderboekenweek wordt ge houden van 8 tot en met 18 okto ber. Het thema is 'Boeven'. De kleuteruitgave wordt samenge steld door Joost Rietveld en gaat ook over boeven. Petra Laseur als Cerda 'Onweer' van August Strindberg door het Publiekstheater. Met: Ton Lutz, Frans Vorstman, Petra Laseur, Marjon Brandsma, Margo Dames, Jan Verhoeven, Hans van den Berg en Jan Kieboom. Regie en bewer king: Ger Thijs. Dekor: Fleur den Uyl. Gezien op 23 januari in de Stadsschouwburg, Amsterdam. AMSTERDAM - Van veel han deling is bij 'Onweer', het eerste van een viertal zogenaamde ka merspelen, geen sprake. Het gaat vooral om de gesprekken van een oudere man, die zich in alle rust aan zijn herinneringen wil wijden, maar daarbij door perso nen uit zijn direkte omgeving en uit het verleden gestoord wordt. De eerste en derde akte spelen zich af vóór het huis van de hoofdpersoon; akte twee, de 'be slissende' akte, in het huis zelf. In het prachtige decor krijgt dat eentonig donkergrijs gekleurde, perspektivisch eigenaardig vormgegeven huis iets onwerke lijks. Het ontwerp is ook zoda nig, dat het een zeer soepele scè newisseling mogelijk maakt. Het hoort als het ware bij de hande ling, zoals gedachten ongemerkt van plaats kunnen veranderen. Ger Thijs heeft in ,zijn regie ook voor rust gekozen, die de toeschouwer anderhalf uur lang onafgebroken moet ondergaan. Die rust suggereert een psycho logische diepgang rond dit toch wat mysterieuze stuk. Deze sug gestie is zeker legitiem, al bete kent deze regiekeuze wel een voortdurend gevecht tegen het gevaar van traagheid, ja zelfs saaiheid. Bovendien blijft zo'n concept alleen overeind, als de acteurs van goede huize komen. Met Ton Lutz, die vaak Frans Vorstman als zijn broer en Mar jon Brandsma als zijn huishoud ster tegenover zich heeft, is aan die eis voldaan. Maar het regieconcept biedt geen duidelijke handreiking om meer greep op de personages te krijgen. Het op hoog literair ni veau uitgewerkte conflict van een oudere man, die zijn herinne ringen moet corrigeren, houdt iets afstandelijks. Emotioneel doet de voorstelling van het Pu bliekstheater niet veel. Er wordt een staaltje degelijke vakkundig heid ten toon gespreid, maar daar blijft deze produktie dan ook wel in steken. Boven de etage, waar deze man sinds zijn scheiding van zijn vrouw Gerda en hun dochter te ruggetrokken leeft, woont sinds enkele dagen zijn ex-vrouw en dochter en de nieuwe echtgenoot van Gerda. De hoofdpersoon komt daar in de loop van dit stuk achter (de ontmoeting heeft in de tweede akte plaats), en dan lijkt het op grond van aanwijzingen in de tekst, alsof hij dat van begin af aan heeft geweten. Welke rol heeft hij daarbij ge speeld en wat is hier de beteke nis van het optreden van zijn broer? Twee van de vele vragen, die onbeantwoord blijven. De. bewerking van Ger Thijs, waar bij hij volgens het programma boekje ook materiaal gebruikt uit de kamerspelen 'Het verbran de huis' en 'Spooksonate', werpt daarop geen verhelderend licht. Alle personages houden iets ge heimzinnigs, waardoor op de psychologische fantasie van de toeschouwers een beroep wordt gedaan. Met name het spel van Brandsma, Lutz en Vorstman roept die spanning regelmatig op; Petra Laseur als Gerda kreeg in haar rol daartoe minder kan sen, omdat zij vooral het slacht offer is. WIJNAND ZEILSTRA Exposities Wijnanda Deroo exposeert van 25 ja nuari tot 18 februari recent werk in galerie Fotomania. Architectuur is op het ogenblik haar belangrijkste inspi ratiebron. In haar foto's ligt de na druk niet op de esthetische of formele karakteristieken van binnen- en bui tenruimten, maar op de sfeer van door mensen verlaten gebouwen. 'Ik probeer de afwezigheid van mensen ruimten aan te geven, zonder dat loren gaat. Ik hoop dat de toeschou wer zich afvraagt wie er in die ruimte, kamer, zaal of huis, heeft gewoond, gezeten, geslapen, gewerkt of gelo pen, lang of kert geleden', aldus for muleert Wijnanda Deroo haar inten tie. Haar werk is te zien woensdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In de expositieruimte van de afdeling Fotohistorie van het Prentenkabinet, sinds kort Studie- en Documentatie centrum voor Fotografie geheten, is een tentoonstelling te bezichtigen van foto's van Truus Haasbroek-Hes sels (1898-1976). Mevrouw Haasbroek was in de jaren dertig een bekend amateurfotografe. De foto's - stille vens, stadsgezichten en een enkel landschap - zijn voor een deel ver vaardigd in de gangbare bromide techniek. Een aantal foto's is afge werkt in een edeldrukprocédé: olie druk, broomverfdruk en broomver- foverdruk. Kenmerkend voor alle fo to's is het 'persoonlijk ingrijpen' van de fotografe, door ensceneren van de compositie, retoucheren e.d. Zo wordt een indruk gegeven van de amateur-'kunstfotografie' van de ja ren dertig, nog niet beinvloed door nieuwe tendenzen als de zakelijk Nieuwe Fotografie van Piet Zwart, Paul Schuitema en anderen. De expo sitie in het pand Rapenburg 65 duurt tot 15 april. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 14-17 uur. Willem de Jong uit Nieuw-Vennep exposeert van 25 januari tot en met 9 februari aquarellen, olieverfschilde rijen en tekeningen in 't Huys Dever in Lisse. Zijn werk wordt als realis tisch beschouwd. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m 2/2; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, 'Satricum, een stad in La- tium', t/m 25/4; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, ex positie over de Snellius Il-expeditie, t/m 27/4; ma t/m vr van 10-17 uur, zo van 14-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Japan op de planken'. De Kilenge van Papoea Nieuw-Gui- nea, t/m 26/1; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Stedelijk museum De Lakenhal - Ou de Singel, 'Oud naaigerei' in de reeks 'Verzameld en getoond', t/m 6/4; di t Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Maria Neefjes, tekeningen en Jos Wong, beelden, t/m 16/2; vr t/m zo van 13.30-17.30 uur. Openbare bibliotheek - Nieuwstraat, 'Oude handschriften vanaf 500 jar na Christus', t/m 28/2. Ambrozijn - Noordeinde, Lidie Bos sen, schilderijen (olie en acryl), tot eind febr., dag. van 13-16 en 17-21 uur, zaterdags gesloten. Galerie Le Pigeon - Rapenburg, wandkleden uit Ecuador, tot 29/1; woe en za van 12-16.30 uur. steeg, recent fotowerk Deroo, 25/1 tot 18/2; wo 13-17 uur. Holiday Inn - Lilian Groenveld, aqua- t/m 2 i 9-17 v Pelikaan Art House - tekeningen, schilderijen en collages van Margreet Luger, t/m 31/1. Art tea house De Oude Rijn - 'werken in stok', met o.a. Doris Groeneveld, zeefdrukken, t/m 31/1; ma 12-18 uur. di t/m za van 10-21 uur, zo van 11-21 Waaggebouw - Leidse Kunstuileen, werken aangekocht door de gemeen te, 24/1 t/m 15/2; di t/m vr van 10-18 uur, za van 10-17 uur. Leiderdorp Muzenhof - Anneke v.d. Burg, aqua rellen en Catherina Riethoven-Korst, aquarellen en olieverf, tot 5/2. Nieuwveen De Veenhoeve - Wijnand Slokker, aquarellen, t/m 13/2; ma t/m za van 10- Oegstgeest Bibliotheek - Ria Roelofs, schilderij en (gouache/acryl) en kijkkisfjes, t/m 28/2. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Jugend stil en art-deco, t/m 26/1; dag. 14-17 Warmond Galerie De Pomp - Dick van der Hulst, olieverf- en pottenbakkerij, t/m 30/1; di 19-21 uur. woe, do. za van zo 14-16 uur. Het Maarten Altena Quartet, dinsdag avond, bij Stichting Burcht (foto pr) Noordwijkerhout Bibliotheek - Lolke van der Bij, schil derijen en Tineke Huisers, droogbloe men, 24/1 t/m 24/2; ma, woe, vr van 14-17 en 19-21 uur, do van 10-12 uur. Concerten Klassiek De violiste Marieke Blankestijn geeft vanavond een recital in de Kapelzal van K&O. Ze zal, aan de piano bege leid door Bernd Brackman, werken vertolken van Schubert, Brahms en Bartok. Aanvang 20.15 uur. In het kader van de serie Muzikale Stromingen treedt het cello-duo Au- de Vanackere en David Prins zondag middag op bij Stichting Burcht. Het duo zal composities vertolken van Vi valdi, Gliere. Dotzauer e.a. Aanvang 16.00 uur. De violist Johannes Leertouwer en de pianist Derk Pik vervolgen maandag avond hun serie Mozart-Plus in de Kapelzaal van K&O. Het duo zal be halve composities van Mozart werk van Prokovjev verklanken. Aanvang 20.15 uur. Het Maarten Altena Quartet geeft dinsdagavond een concert bij Stich ting Burcht. Het gezelschap bestaat uit Maarten Altena (contrabas), Maar- tje ten Hoorn (viool), Peter van Ber gen (saxofoon) en Wolter Wierbos (trombone). Het Maarten Altena Quartet ontwik kelt, sinds het ontstaan zes jaar gele den, een bijzonder, muzikaal concept. Compositie en improvisatie zijn tij dens het musiceren twee gelijke ele menten. Het is, zo staat in een toelich ting te lezen, als ware de vier musici vergeten waar compositie eindigt en improvisatie begint. De muzikale in vloeden van het Altena Quartet rei ken van Europese tradities tot aan Af ro-Amerikaanse muziek en anarchis tische rockmuziek. Het ensemble be schikt over een repertoire van compo sities van Altena, Ten Hoorn, Wier- bos, Mengelberg, Van Bergeyck e.a. Aanvang 20.30 uur. De pianiste Olivia Krenek geeft woensdagavond samen met de klari nettist Pietro Cavaliere een concert in de K&O-Kapelzaal. Het programma omvat werken van Brahms, Schu mann, Debussy, Bjelinski en Widor. Aanvang 20.15 uur. Werken van Francois Couperin, voor aanstaand Frans componist uit het begin van de 18de eeuw, zijn woens dagavond te beluisteren in het Rijks museum van Oudheden. De uitvoe renden zijn Chris Farr (clavecimbel). Hidemi Suzuki (barokcello) en Sayuri Yamagata (barokviool). Aanvang 20.15 uur. Pop Clan of Xymox is als enige Neder landse groep opgenomen in de stal van het Engelse 4AD label, dat ook Cocteau Twins, Dead Can Dance en X Mal Deutschland uitgeeft. Hun mu ziek doet sterk aan New Order den ken. Treurige en zeer vakkundige dis co voor moderno's die vrezen dat de ondergang nabij is, maar toch nog even een dansje willen wagen. Ze spe len vanavond in het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat. Aanvang 23.00 uur. Jim Taylor is een Engelse rock en roll-variant op Nikkelen Nelis en Ko peren Krelis. Een one-man-band, gi taar voor de buik en grote trom op de rug, vanavond vanaf 21.00 uur in de Lindehoeve in Voorschoten. Golden Earring geeft zaterdag een concert in de Floridahal in Boskoop George Kooymans, Barry Hay, Rinus Gerritsen en Cesar Zuiderwfjk spelen naast de oude hits ook nummers van hun binnenkort te verschijnen LP Boom Boom Mancini, bekend gewor den met de single 'Red Skies', ver- Eén van de foto's, voorstellende een stilleven, en Truus Haasbroek- Hessels, te zien in het Studie- en Documentatiecentrum voor Fotogra fie aan het Rapenburg. (foto pr) Het Oude Raadhuis - Jan ster, olieverf, t/m 30/1; woe. 14-16 uur. za van 10-16 uur. i Mun- zorgt het voorprogramma. Aanvang 20.15 uur. Zanger/gitarist Daniel Sahuleka geeft zaterdagavond met een gelegenheids band een optreden in de Lindehoeve in Voorschoten. Saxofonist Bertus Borgers is van de partij, Jimmy Glas- magger speelt bas en Tony Dijkman drums. Aanvang 21.00 uur. Onder de titel Roots Revue graaft het Leids Vrijetijds Centrum naar de wortels van de popmuziek. Zaterdag wordt daarmee een begin gemaakt. Dan komt de blues aan bod, met op tredens van de Leidse groep Cadillac Walk en de Amerikaanse zangeres Wendy Sheridan. Aanvang 23.00 uur Conversatie In het Journalistencafé, dat maande lijks in Stichting Burcht wordt ge houden, zal maandag 27 januari wor den gesproken over de stand van za ken bij de Nederlandse opinieweek bladen. Deelnemers aan het gesprek zijn Martin van Amerongen (hoofdre dacteur De Groene), Arie Kuiper (hoofdredacteur De Tijd) en Daan Dijksman (Haagse Post). Ton van Brussel (Leidsch Dagblad) leidt de bijeenkomst, die de cryptische titel Terugkomst, Poging en Neergang' draagt. Aanvang 20.30 uur. Lezing H. Oosterling houdt donderdag 30 ja nuari in Stichting Burcht een lezing over de Franse filosoof Michel Fou- cault: 'De dingen en de letterlijke lust'. Aanvang 20.30 uur. Leiden ma 27, di 28, woe 29, 20.15 uur, John Lanting's Theater van de Lach 'Een trouwring mag niet knellen'. Nederlands Congresgebouw vr 24, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Heinz WaUberg. za 25, 20.15 uur, Gastorkest Concert gebouworkest o.l.v. Colin Davis. Diligentia ma 27, woe 29. 20.15 uur. Haagse Co- medie met 'De Meeuw' van Tsjechow vr 24, za 25,20.15 uur, Jan Blaaser met 'Klapstool zo 26, 14.30 uur. Ana Maria Vera, pia norecital. Clan ofYymox, vanavond in het LVC. Schouwburg vr 24, 20.15 uur, 'Ab in den Orient Ex press', Duitse voorstelling door West- falisches Landestheater. za 25,20.15 uur, Wieteke van Dort 'La te Late Lien Show', woe 29, 20.15 uur. Muziektheater De Salon speelt 'Merg' van Judith Herz- berg. do 30, 20.15 uur, Fiësta Gitana, Spaans theater- en dansgebeuren. vr 31, 20.15 uur, 'Toneelbloed' met Ton van Duinhoven. LAK-theater vr 24. za 25, 20.30 uur. Bob Foltz: 'Goesohio'. zo 26, 15 uur, Carrousel: 'Villa Vuil nisbak', voor kinderen van 6-12 jaar. woe 29, do 30, 20.30 uur, Barbara Duyfjes en Lisa Marcus: 'Wet Featu- Den Haag Koninklijke Schouwburg zo 26, za 1, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Eind van de Wereld' van Arthur Kopit. vr 24, 20.15 uur, Toneelgroep Theater speelt 'Cyrano de Bergerac' van Ed- mond Rostand. m 25. vr 31. 20.15 uur, Haagse Come- die met 'De bruiloft van Figaro' van Beaumarchais. ma 27, di 28. woe 29. do 30,20.15 uur. Hoofdstad Operette en 'Der Graf von Luxemburg' van Franz Lehar. Circustheater do 30. 20 15 uur, 'Adèle in korte broek', soloprogramma van Adèle Bloemendaal. vr 24. za 25. 20.15 uur, Nederlands Dans Theater met 'Synaphai' 'Ballets cènes' en 'Lieder eines fahrenden Ge sellen'. m.m.v. Het Nederlands Ballet orkest o.l.v. David Porcelijn. zo 26, 20.15 uur, Folkloristisch Dans theater 'Seizoenen van jaar en leven'. Amsterdam Carre t/m zo 2. beh. ma. zo alleen 14 uur 20.15 uur, Het Nationale Ballet met 'Bacchanten' van Euripides. Concertgebouw vr 24. gr. zaal. 20.15 uur. Het Brabants Orkest o.l.v. Roelof van Driesten m.m.v. Andrzej Ratusinski, piano, za 25, gr. zaal. 15 uur. Radio Filharmo nisch Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona m.m.v. Ronald Brautigam, piano, zo 26. gr. zaal. 14.15 uur. Concertge bouworkest o.l.v. Colin Davis m.m.v Kyung-Wha Chung, viool, di 28, vr 31. gr. zaal. 20.15 uuf. Neder lands Philharmonisch Orkest o.l.v Thomas Sanderling m.m.v. Thomas Zehetmair, viool. do 30. gr. zaal. 20.15 uur. Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. Ronald Zoll- rard Thoolen, Bea Meulman 'Etty' van Willem van Maanen. di 28. 20.30 uur. De Zaak speelt 'Iphi- geneia in Aulus' van Euripides do 30,20.30 uur. Toneelgroep Theater 'Cyrano de Bergerac' van Edmond Rostand. Stadsschouwburg vr 24 t/m zo 26. vr 31. 20.15 uur. zo alleen 14 uur, 20.15 uur. Het Publiek stheater 'Onweer' van Strindberg. ma 27, 20.15 uur. Haagse Comedie met 'Eind van de wereld' van Arthur Kopit di 28 t/m do 30. 20.15 uur, Nederlands Dans Theater, m.m.v. Het Nederlands Balletorkest o.l.v. David Porcelijn. Rotterdam Philharmonisch Orkest o lv James Conlon. vr 24. kl. zaal. Muziek in Balling schap: Gerrie de Vries, mezzo-so praan. Jacques Holtman. viool. Jaap Kooi en Klaas Trapman, piano, za 25.20.15 uur, Serie Volksmuziek en Folk: Ierland, The Chieftains, klassie ke Ierse folk-formatie. za 25. kl. zaal. 20.15 uur. Elly Ameling. sopraan, Rudolf Jansen, piano woe 29. kl. zaal. 20 15 uur, Emmy Ver- hey, viool Youri Egorov, piano, do 30. 20.15 uur, kl zaal. Serie Jonge Nederlandse Coryfeeen. Isabelle van Keulen, viool en Mathias Weber. pia- vr 31.19 uur. Inloop Galavoorstelling/ za 25. zo 26. 20 15 uur. Kinderen van een mindere God', met o.a. Josine van Dalsum, Jules Hamel, woe 29. do 30, 20.30 uur. Peter Faber en Olga Zuiderhoek in 'Danny en Ro berta' van J.P. Shanley

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25