Schaatsploeg met vraagtekens SDT 'Jongens hebben zin weer eens te spelen' Opnieuw verlies van handballers Sokolov neemt een time-out NSF tegen publikatie rapport PSV kiest Hiddink Vergeer rekent op tegenstand uit Russische kamp Cruijff wil Rijsbergen niet kwijt FIDE beslist vandaag VRIJDAG 24 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 13 BIEL (ANP) - Het Nederlands handbalteam heeft gistergavond ook de derde en laatste wedstrijd tegen Zwitserland verloren. In Biel werd het deze keer 17-24. Ook in de voorgaande duels scoorden de Zwitsers 24 keer. Toen kwam Ne derland niet verder dan respectie velijk negen en vervolgens dertien tegentreffers. Bij de rust stond Orapje al met 9-14 achter. Het gaat dus niet erg voorspoe dig met de Nederlandse mannen- ploeg, die zich voorbereidt op het toernooi om het wereldkampioen schap in de C-groep, dat begin fe bruari start. Maar ook na de derde achtereenvolgende forse nederlaag maakte bondscoach Ton van Lin- der zich nog geen zorgen: „We heb ben nog een trainingsstage van een week voor de boeg", aldus Van Linder, „dan ook zijn Lambert Schuurs en Paul van Noesel er weer bij, zodat we volledig zijn. Maar ook nu ben ik niet ontevre den. Zwitserland is tenslotte een A-land en wij moeten toch bijna twee klassen lager ingeschat wor den. De laatste wedstrijd van de se rie van drie tegen de Zwitsers ging trouwens al een stuk beter. Die lijn hoop ik volgende week in Tsjecho- slowakije door te kunnen trekken. We zijn dan op tijd klaar voor het C-Wereldkampioenschap in Portu gal". Van Linder is dus nog redelijk optimistisch ondanks het schamel- de peil van de wedstrijd van giste ren. In Biel speelde Oranje welis- MINSK (AFP) - Andrej Sokolov heeft gisteren een time-out geno men in de halve finale van het kan didatentoernooi in Minsk. De Rus sische schaakgrootmeester leidt in de strijd tegen zijn landgenoot Va- ganjan met 4,5 tegen 1,5 punten. De volgende partij, de zevende uit de reeks van tien, wordt morgen gespeeld. waar de beste wedstrijd in de serie van drie, maar het kwam deson danks op alle fronten te kort. Daar bij kwam dat de Zwitsers, met Pe ter Weber ondanks de mandekking toch goed voor twaalf treffers, wat meer experimenteerden. Positief punt aan Oranje-zijde was, dat de scoringskansen vrijwel allemaal succesvol afgerond werden. Iets waar het in eerdere duels nog wel eens aan ontbrak. Overigens blijkt Ton van Linder helemaal van de agressieve 4-2 verdediging te zijn afgestapt. „Het werkte niet goed en de tijd is te kort om het perfect te krijgen", verklaarde de bonds coach zijn ommezwaai. „Het tradi tionele 5-1 systeem blijkt minder tijd te kosten. Dus ga ik daarmee verder". Leo Nieberg was gisteren de Ne derlandse topscorer met vijf doel punten, waarvan vier uit strafwor- pen. De overige treffers kwamen op naam van Jan Willem Hamers (4), Patrick van Olphen (4), Joop Fiege (2), Henk Groener (l) .en Ro bert Fiege (1). Topscorers bij Zwit serland waren: Peter Weber (12), Martin Rubin (4) en Peter Jehle (4). Noordwijk op volle sterkte tegen Rijnsburgse Boys NOORDWIJK - Officieel is zijn contract nog niet verlengd, maar officieus blijft John Eelman ook volgend seizoen verbonden aan Noordwijk. Dat lag overigens in de lijn der verwachting: de Haarlemse oefenmeester en de zaterdageersteklasser zijn zo langzamer hand een onafscheidelijk duo geworden. Zijn eerste periode bij Noordwijk nam zeven jaar in beslag. Om studieredenen nam de leraar lichamelijke opvoeding aan een Hille- gomse technische school daarna afscheid van 'zijn' club. Maar alweer drie jaar later alweer werd de band hersteld. Noordwijk-trainerJohn Eelman: SIDI EL ABBES (ANP) - PSV wil Guus Hiddink, de huidige assistent-trainer, als opvolger van de aan het eind van dit sei zoen naar FC VW vertrekken de hoofdtrainer Jan Reker. Die principe-verklaring heeft het management van de Eindho- vense eredivisieclub, Hans Kraay en Kees Ploegsma, in Al gerije uitgesproken tegenover Hiddink. De details van de nieuwe overeenkomst worden, volgens Kraay, in Nederland op het ge mak ingevuld. „Wij hoeven geen haast te maken. Hiddink heeft bij PSV nog een contract voor één jaar als assistent. Die overeenkomst moet worden omgezet. Andere clubs hebben echt geen enkele kans Hiddink aan zich te binden. Dat is een onmogelijkheid", aldus Kraay, die vandaag met PSV naar Ne derland terugkeert. DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft om een conflict met het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV), een van de grootste bij de NSF aange sloten sportbonden, te voorkomen, de publikatie van een wetenschap pelijk rapport verboden. Peter Ver gouwen, een van de drie sport-art- sen van het medisch centrum op Papendal, registreerde en inventa riseerde in samenwerking met een fysiotherapeut en drie andere art sen de blessures gedurende een pe riode van vier jaar bij de nationale turnselectie (dames) op het semi- internaat op Papendal. Onder de naam Epidemiologie van blessures bij topturnsters vatte Vergouwen zijn bevindingen over de jaren 1980 - 1983 samen. Vergouwen, die in de betrokken periode als begeleidend arts van de selectie optrad, wilde zijn artikel eind vorig jaar publiceren in een wetenschappelijk tijdschrift. Het KNGV, dat het rapport afgelopen zomer al ter inzage had gekregen, uitte bij de Nederlandse Sport Fe deratie, de werkgever van Vergou wen, op medisch/ethische gronden bezwaren tegen publikatie. Dr. Wim de Heer, de algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, erkent dat er over leg tussen het dagelijks bestuur van de NSF en dat van het KNGV is geweest „Toen is gebleken, dat het KNGV bezwaren had tegen pu blikatie van het rapport. Het dage lijks bestuur van de NSF wilde niet alle bezwaren van het KNGV over nemen maar had wel begrip voor de beleidsoverweging dat publika tie van de gegevens minder gele gen kwam omdat men bezig is met het opzetten van een geheel nieu we begeleiding. De NSF heeft het ontbreken van de bereidheid tot toestemming bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond afgewogen tegenover het publice ren van het onderzoek". Volgens de algemeen secretaris van de NSF is er overleg gevoerd met sportarts Vergouwen over de beslissing. „Wij hebben hem daar in, dat valt niet te ontkennen, na drukkelijk gewezen op de verhou ding werkgever - werknemer. Het ging ons niet om tegenhouden van gegevens maar om de relatie met een van onze leden, het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond". En stevig ook, want Eelman (42) is thans bezig aan zijn derde jaar van de tweede zittingsperiode en voegt daar wat hem betreft minstens nog één seizoen aan toe. "Wij doen daar meestal niet zo moeilijk over", weet de oefenmeester uit ervaring. "De verlenging van het contract is feitelijk een informele gebeurtenis. Ik zit hier al een hele tijd. Heb de nodige krediet opgebouwd. Dat le vert dus geen problemen op". Niet bij het bestuur, maar ook niet bij de spelersgroep "die nog steeds heel enthousiast is en bereid is om naar me te luisteren. Reden genoeg voor mij om door te gaan". Die wisselwerking tussen trainer en voetballers heeft ook dit jaar weer geleid tot een vooraanstaande positie in de eerste klasse B, ook wel de 'eredivisie van het zaterdag- voetbal' genoemd. De ranglijst geeft een vertekend beeld, maar als Noordwijk de twee inhaalwedstrij den in overwinningen omzet, staat de ploeg gelijk met IJsselmeervo- gels. Inhaalrace Twee jaar geleden, weet Eelman als geen ander, bleek het voor de Noordwijkers een onmogelijke op gave om de inhaalrace tegen Rijns burgse Boys tot een goed einde te brengen. Toen gaapte er tussen de zeekanters en het elftal van Arie Lagendijk (morgen op Duinwete ring tegenstander van Noordwijk) een gat van vijf wedstrijden. Een kloof die uiteindelijk onoverbrug baar leek. Drie seizoenen verder evenwel is alles anders. Althans, volgens John Eelman, die zijn pupillen nu wel in staat acht het noodzakelijke aantal van vier punten uit de twee wedstrij den te pakken. "Want we zijn rijper geworden. Destijds bleek het een te grote belasting voor de jongens. Maar ik denk dat het nu geen pro bleem hoeft te zijn. Ze zijn stand vastiger. Er zit een stijgende lijn in. We hebben de afgelopen twee ja ren geen titel gepakt, maar hebben ons wel de constantste ploeg ge toond". Of de lijn na de winterstop wordt doorgetrokken, zal de ploeg mor gen moeten bewijzen. Dan zal blij ken hoe Noordwijk heeft overwin terd. "Conditioneel zullen er geen problemen zyn", weet John Eel man zeker. "Maar in voetballend opzicht zijn het slechte weken ge weest". "We waren steeds gedwongen naar het strand te gaan. Aan oefen wedstrijden kwamen we niet toe omdat die telkens werden afgelast. Dus kun je je afvragen hoe het straks zal gaan. Zijn ze wel attent genoeg? Zijn ze wel scherp ge noeg? We missen natuurlijk het rit me. Daar staat tegenover dat de spelers zin hebben om weer eens een wedstrijd te spelen". Begrijpelijk na zo'n lange voet- balloze periode, die in elk geval één voordeel met zich meebracht. De gekwetste spelers kregen de ge legenheid hun blessures te laten genezen. Waardoor Noordwijk morgen op volle oorlogssterkte de confrontatie met Rijnsburgse Boys aan kan gaan. Maar ook 1 door Fred Segaar LEIDEN - Wim Rijsbergen blijft ook volgend seizoen vrijwel zeker betrokken bij de jeugdopleiding van Ajax. Technisch-directeur Jo- han Crujjff wil de Leidse profvoet baller, wiens afkeuring nog slechts een kwestie van tijd is, graag hou den. En Rijsbergen zelf wil in 'De Meer' ervaring opdoen voor zijn toekomstige trainerscarrière. De nu geblesseerde speler van FC Utrecht gaat dit jaar op voor het trainersdiploma I en kan die cur sus dan prima combineren met zijn parttime werk bij Ajax, waarvoor de financiële kanten overigens nog geregeld moeten worden. „Als er verder niks vreemds gebeurd, blijf ik in De Meer", aldus Rijsbergen, die met dat vooruitzicht niet is in gegaan op aanbiedingen van twee clubs uit de Leidse regio. Daarbij was zijn oude club Roodenburg, waarvan Tisseur aan het einde van het seizoen stopt als trainer van de landelijke jeugd. Rijsbergen heeft afgezegd omdat hij in 'De Meer' ui teraard beter kan „investeren in de toekomst". ADVERTENTIE Zaterdagmiddag 25 januari 14.30 uur VV Valken Zevenhoven in Sportpark aan de Duiiraklaan te Valkenburg Aangeboden door De Ruyter Assurantiën b.v. "Ons advies kost u niets" Hein Vergeer: 'Bislett heeft magische klank' OSLO (GPD) - Het scenario van dit schaatsseizoen lijkt geschreven te zijn door ie mand die een hekel heeft aan de kernploeg van Henk Gemser. De Friese CIOS-le- raar hoeft zijn gezicht maar te laten zien in de buurt van een ijsbaan, of het begint te stormen, te sneeuwen... of te dooien. Bij aankomst in Oslo, waar het komende weekeinde het Europees kampioenschap wordt afge werkt, werd Gemser giste ren geconfronteerd met een nieuw fenomeen in de reeks van bizarre situaties: de thermometer stond in de Noorse hoofdstad boven het nulpunt. Er heerste even een lichte vrees bij de Nederlandse ploeg dat de wed strijden door de dooi van het na tuurijs van Bislett verplaatst zou den moeten worden naar de kunst ijsbaan van Valle Ho vin. Maar die angst werd snel weggenomen door de Noorse organisatoren, die aan de hand van de weersvoorspellin gen meedeelden dat de thermome ter, die twee weken geleden vlak voor het EK dames nog min 24 gra den celsius aanwees, vandaag al tot enkele graden onder nul gaat zak ken. Onverwachte slechte weerssitua- ties hebben Vergeer en consorten dit jaar al vele malen parten ge speeld. IJssel-Cup, Dip- en Dom- trofee, de interland in Gotenburg en de selectiewedstrijd van het af gelopen weekeinde in Alkmaar werden verreden onder abomina- bel^omstandigheden. Daartussen door viel ook het trainingskamp in Davos in duigen, doordat het Zwit serse wintersportoord onder sneeuwde. Bij gebrek De Oranje-schaatsers hopen na de sneeuw ook de Europese concurrentie van de Noorse ijsbaan te kunnen vegen. Titelverdediger Hein Vergeer (links) schuift nieuwkomer Egbert Post naar voren, terwijl coach Gemser, Frits Schalij en Yep Kramer een handje helpen. (foto anpj De enige die nergens last van heeft gehad en er monter bij is blij ven lopen is Europees en wereld kampioen Hein Vergeer. De Haa strechter ziet de strijd in Oslo dan ook vol vertrouwen tegemoet. „Ik voel me prima. Ik stel me veel voor van mijn debuut in het Bislett-sta- dion. Wat Wembley is voor het voetbal, is Bislett voor het schaat sen. Het heeft een magische klank. Mij staat vooral het magistrale puntenrecord van Eric Heiden bij. Dat realiseerde hy in 1979, toen hij wereldkampioen werd in Oslo. Ik ben blij dat we in verband met de dooi niet hoeven uit te wijken", al dus Hein Vergeer, die indien hij zijn titel weet te prolongeren de ogoed ijs eerste Nederlander in de schaats- hebben de Nederlanders tot dus- geschiedenis is die Europees kam- 2 geen indrukwekkende tijden pioen wordt op Bislett. kunnen neerzetten. Op de Evenals Gemser rekent Vergeer ranglijst is Hein Vergeer bijvoor- met name op tegenstand uit het beeld pas op de 16e plaats terug te Russische kamp. De Noren wor- vinden. De afknapper in Davos, per viel te trainen, was compleet den in hun voorspellingen niet ge noemd. Vergeer: „Viktor Sjasjerin vooral na zijn wereldrecord op toen Emiel Hopman vorige week de drie kilometer de gevaarlijkste met een longaandoening moest af- concurrent. Zijn landgenoot Goel- vervolgens Kramer, j^jev is onberekenbaar, die kan Post de een na de ander ook een heel eind komen. Verder te snotte- zullen Gustafson en Hadschieff haken Schalij begonnen te hoesten ren rond het afgelopen weekeinde, wel voorin eindigen". De verkoudheid bij het drietal is inmiddels onderdrukt, maar goed „Eigenlijk mag Sjc het moreel is het natuurlijk Europees kampioenschap niet het niet juist gevonden als hij als- van Rusland", grapte Vergeer, „Maar ze hebben in Alma Ata al eens Europese kampioenschappen gehouden, dus zal ik mijn mond verder maar houden". Vergeer is in Oslo de onbetwiste leider van de Oranje-groep, die voor de rest de nodige vraagtekens oproept. Frits Schalij liep eind no vember in Haarlem een fikse bloeduitstorting op, die hem enige trainingsachterstand opleverde. Bovendien heeft hij sindsdien angst om te vallen in de bochten. De onberekenbare, stoicijnse Weespenaar verdedigt in Oslo zijn vorig jaar in Eskilstuna verdiende zilveren plak. Yep Kramer is na zijn herniaope ratie, die hem vorig seizoen uit de roulatie hield, boven verwachting goed teruggekomen, maar hij zal pas het komende weekeinde kun nen bewijzen dat hij zijn oude peil weer heeft bereikt. De 28-jarige Fries werd als vierde aangewezen door de Begeleidings Commissie Kernploegen (BCK), nadat hij de selectierace in Alkmaar door zijn verkoudheid moest laten schieten. Kramer: „Ik vind het terecht dat de BCK mij als vierde heeft gese lecteerd voor dit EK. Gerard Kern- kers heeft zichzelf buiten spel ge zet door niet mee te willen doen de selectieprocedure. Ik had Egbert Post: 'De erkenning komt wel laat' OSLO (AN F) - Egbert Host debuteert op 27-jarige leef tijd debuteert op de Euro pese kampioenschappen. „De kroon op vijf jaar werk", noemt de de Drent Post zijn startplaats, die hij vorige week tijdens een stormachtig verlopen selec tie-tweekamp verwierf. De gewestelijke rijder was er extra op gebrand als derde Nederlander (na de gearri veerde grootheden als titel verdediger Hein Vergeer en Frits Schalij) tot het Euro pese titeltoernooi te worden toegelaten. Post is vervuld van wantrouwen je gens welk selectiebeleid dan ook. Hij veegde zijn tegenstander in de kleine vierkamp in Alkmaar, kern- ploegleid Robert Vunderink, reso luut van de baan. Eigenlijk vindt Post dat hij veel meer recht op het kernploeglidmaatschap kan doen gelden dan de uitgerangeerde stayer. Nog steeds voelt hij zich iet wat achtergesteld, nu bondscoach Gemser hem niet onvoorwaarde lijk tot diens privilege-gezelschap heeft toegelaten. Toch voel ik me nu happy, ik ben goed opgenomen in de groep", zegt hij in Oslo voor de eerste training op de kunstijs baan Valle Hovin. „Maar die erken- nig komt wel laat". Van een eerder kernploeglid maatschap heeft de schaatsenrij der slechts vervelende herinnerin gen overgehouden. Dat was in de periode 1981-1983, toen Henk Boer het bewind over de over de schaat sende topmannnen. „Van elke trai ning werd een competitie gemaakt. Voor ontspanning was geen ruim te. Dat is bij Gemser totaal an ders." Als gevolg van een voor hoofdsholte-ontsteking kwam Post drie jaar geleden pas laat in het seizoen tot aardige prestaties. Hoewel Boer de Drent verzekerde met hem verder te willen gaan, ont ving Post in juni een schriftelijke afwijzing zonder opgave van rede- Post dreigde tussen wal en schip te vallen. De schaatser was ge doemd terug te keren naar de ge westelijke selectie van Piet van der Zwaag. In het voorseizoen waagde hij hardnekkig en telkens vergeefs de sprong naar de grote toernooi en. Te zwaar voor de provincie, te licht voor het internationale werk. De nationale kampioenschappen leverden hem de afgelopen twee jaar evenzoveel ondankbare zesde plaatsen op. Post leek een aardige reputatie te maken als de schlemiel van het schaatsen. „Dat klopt wel", erkent hij. „Ik hoorde nergens he lemaal bij. Die zesde positie is zeer ongelukkig". Dit seizoen leek Post definitief alleen te staan. Een conflict over een te ondertekenen sponsorregle ment plaatste hem buiten de Drentse selectie. „Ik was het spuugzat. Het trainingspak met de naam van de geldschieter droeg ik al vijf jaar. Voor het niveau waarop ik schaats, kan een sponsor wel wat meer doen". Slechts wielertrai- ner Boskamp, die hij via wielren ner/marathonschaatser Gert Ja- kobs leerde kennen, stond hem bij. „Hij heeft geen verstand van .- schaatsen, maar zet als begeleider *n dlcht de grote lijnen uit." Noordwijk incompleet aantreedt, blykt het een ploeg die moeilijk is te verslaan. In de badplaats lijkt het geen enkel probleem om voet ballers in te passen. Voorbeelden genoeg. "Schuiven in het elftal doe ik niet", zegt Eelman. "Althans, dat probeer ik zoveel mogelijk te be perken. "Als er mutaties zijn, komt er gewoon een andere speler op de opengevallen plek te staan. Die jongen doen het dan meestal goed. Ze worden meegetrokken door de andere spelers". Zelfverzekerd Heel anders dan bijvoorbeeld bij buur en concurrent Quick Boys, waar de inpassing van jonge spe-' Iers over het algemeen moeizaam verloopt Dat kan met karakter te maken hebben. "De spelers hier zijn over het algemeen zelfverze kerd. Dat is een goede eigenschap voor een voetballer. Soms zijn ze echt minder dan hun tegenstander, maar ze staan er dan toch gewoon. Ze willen allemaal graag winnen". Dat blijkt uit de speelstijl van Noordwijk, dat veelal de snelste weg naar het vijandelijke doel kiest. "Bij balbezit zoeken we zo snel mogelijk de aanval, geven de tegenstander geen tijd om zich te groeperen. Het gevolg is dat je het gevaar loopt dat je snel balverlies lijdt. Maar mijn middenvelders voelen zich plezierig als ze var strafschopgebeid tot strafschopge bied kunnen gaan. Soms gaat het allemaal wel eens te gehaast. Op bepaalde momenten zouden we de rust eens moeten bewaren en eens een balletje breed leggen. Daarom is het goed dat we nu Kees Nulkes (van WSB gekomen) erbij heb ben. Die weet het tempo te bepa len. Jammer alleen dat hij zelfver trouwen mist". In zijn eerste periode bij Noord wijk, dat toen in titels grossierde, was er geen gebrek aan dergelijke voetballers. Bij terugkeer vondt Eelman nog slechts hier en daar een speler van de oude garde. De nieuwe lichting was talentvol, ze ker. Dat blijkt al wel uit het feit dat ook 'tussenpaus' Piet Buter suc cessen vierde. "De basis was er wel. Ik trof jongens aan die alle maal graag wilden", kijkt John Eelman achterom. "Jan Willem Bogers was aan zijn laatste jaar be zig. Dat was iemand die met zijn hoofd voetbalde. Maar bij veel an deren ontbrak het overleg. Ik heb ze gebrobeerd duidelijk te maken dat wat ze in het veld doen zinvol moet zijn". Patronen "Dus niet een man passeren als je de bal net zo goed breed kan leg gen. Het moet in het geheel passen. Door bepaalde situaties te oefenen moesten ze zicht op het geheel krij gen". Daarin lijkt hij geslaagd. In het spel van Noordwijk zijn onmis kenbaar vaste patronen terug te vinden. Zoals die ook aanwezig zijn bij IJsselmeervogels, opnieuw de gro te concurrent van Noordwijk. "Een goede ploeg. Ze gooien het achter in dicht en hebben de zekerheid dat ze aan de andere kant een goal maken. We mogen ons door hun niet laten verrassen. Ik hamer daar op. Vorig jaar gebeurde dat tegen i j Kozakken Boys. Aan het einde van de nt kwamenywe net d,e punten te internationaal toernooi Dat hij daarbij tevens enigszins werd geholpen door de ziekte van kernploegleden (Emiel Hopman en Yep Kramer) zal hem een zorg zijn. Goede klasseringen tijdens de Ne derlandse wereldbekerwedstrijden (op de vijf kilometer en zijn specia liteit, de 1500 meter) verschaften Post toegang tot de landenwed- strijd, waarin hij zevende werd. De verrichtingen hebben Post ge sterkt in de overtuiging, dat zijn deelneming op Bislet terecht is. „Ik ben laat begonnen. Ik zal dus laat het hoogtepunt van mijn loop baan bereiken. Mij moetje niet ver geleken met een jong talent, dat misschien op zijn 25e is opge brand. Ik ben 27 jaar en jong". In de uitwedstrijd tegen IJssel meervogels toonden de Noordwijk zich een uur lang de betere ploeg, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ste ken. Aan dat gegeven weigert Eel man de conclusie te verbinden dat zijn formatie het karwei straks thuis af moet kunnen maken. "Want elke wedstrijd is weer an ders. Het behalen van een kam pioenschap hangt van zoveel faco- ren af. GVW bijvoorbeeld toonde tegen ons een geweldige wils kracht. Later zag ik ze tegen Quick Boys voetballen. Toen was het he lemaal niks. Liepen er een paar met elkaar te bekvechten. Ik be- boel maar: je bent van zoveel din gen afhankelijk". niet om vlak Europees starten, want hij komt uit Alma Ata kampioenschap ziek te worden. en dat ligt in het Aziatische deel nog via de achterdeur i was gekomen". de ploeg MOSKOU (AFP) - Voorzitter'Florencio Campomanes van de wereld schaakbond (FIDE) zal vandaag een beslissing nemen over de nieuwe voorstellen, die de Russische schaakfederatie heeft gedaan over de revan chematch om de wereldtitel tussen de nieuwe kampioen Gari Kasparov en ex-titelhouder Anatoli Karpov. Dat is gisteren in Moskou bekend ge worden. De voorzitter van de Russische federatie, voormalig ruimtevaar der Vitali Sevastianov, is naar Zwitserland gereisd om met Campomanes te overleggen. Volgens de jongste voorstellen, waarmee Karpov en Kasparov zich na een lange bijeenkomst akkoord hebben verklaard, zal de revanchematch (over maximaal 24 partijen) nu in juli of augustus in Leningrad beginnen. Beide spelers hebben concessies gedaan. Karpov, die op 9 november zijn titel verloor aan Kasparov, heeft er in toegestemd de revanchematch, die oorspronkelijk op 10 februari had moeten beginnen, enkele maanden te verplaatsen. Bovendien gaf hij zijn fiat aan het voorstel de cyclus om het wereldkampioenschap voortaan weer over drie in plaats van twee jaar uit te smeren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13