Zeven doden na moord agenten Opleving politiek geweld Guatemala Nederland: dan maar zonder Denen Fransen schuiven op naar het midden Zuidafrikaanse minister: geen genade Vermaak: de Russische bezetting van Amerika Rebellen Zuid-Jemen aan winnende hand Hoeren straat op voor Marcos DONDERDAG 23 JANUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 JOHANNESBURG - Het aantal doden by de onlusten dinsdagavond tussen mynwer- kers en de Zuidafrikaanse politie is opgelopen tot negen. Behalve de twee vermoorde Hoor blanke politieagenten, zijn er inmiddels zeven hjken van zwarte mijnwerkers gevonden op het terrein, waar het geweld plaatsvond. WASHINGTON - Russische protesten ten spijt en in weerwil van duidelijk ongenoegen van het Witte Huis, heeft de Amerikaanse televisiemaatschappij ABC toch besloten tot de verfilming van de mini-serie Amerika, die beoogt te tonen hoe de VS er uit zullen zien onder Russische bezetting. Hoewel de eerste meter film nog moet worden vastgelegd, had Mos kou te kennen gegeven dat ABC in de Sowj et-Unie niet op welwillend heid behoeft te rekenen als het de ze produktie doorzet. Anderzijds betoogde bijvoorbeeld een voor aanstaande krant als de New York Times, dat ABC (onmiddellijk be denktijd vragend na de Russische protesten) zich niet vanuit de Sow- jet-Unie de wet moest laten voor schrijven. Henk Kolb Veertig mijnwerkers raakten ge wond en meer dan 250 personen worden vastgehouden in verband met de moord op de politieagen ten. Bij een van de talrijke wegver sperringen rond de zwarte woon wijk Bekkersdal, waar de onlusten plaatsvonden, werd gisteren een auto aangehouden met twee zwar te inzittenden. Zij waren in het be zit van een AK47 machinegeweer en zes handgranaten. door Ruud de Wit klaarde dat de politie hard zal op treden tegen hen, die zich schuldig hebben gemaakt aan aanvallen op de politie en dat voor hen geen ge nade zal gelden. De onderminister van wet en orde, Adriaan Vlok, bracht een bezoek aan het gebied en sprak in Krugersdorp, de groot ste stad in dit gebied op circa 25 kilometer van Johannesburg, met plaatselijke leiders over de veilig heidssituatie. In het conservatieve Krugersdorp en omgeving liggen talrijke kleine en grotere goudmij nen en is er sprake van een voort durende spanning tussen zwarte en blanke mijnwerkers. De problemen bij de Randfon- Lesotho tein Goudmijn begonnen dinsdag avond rond vijf uur. Een politiewa gen met twee blanke agenten ver scheen onverwachts bij de mijn na een melding, dat daar een 'illegale' vergadering zou plaatsvind In Lesotho, het door Zuid-Afrika volledig omgeven koninkrijk, waar zondagnacht een staatsgreep plaatsvond, heeft de Militaire Raad ov«x«uc.. Vol- zijn greep op het land verstevigd, gens de directie van de goudmijn Koning Moshoeshoe II, die onder had deze vergadering niets te doen devoormalige minister-president met arbeidsonrusten, r i bijeenkomst van mijnwerkers s Lebuawa Jonathan op een zijspoor met inwoners van de nabijgelegen [f f herkregem In zwarte woonwijk Bekkersdal. jj^ De agenten sommeerden de nigte van circa 500 personen gezet, heeft zijn constitutione- officië- le verklaring, nummer 1 van 1986, zegt de nieuwe militaire leider ge neraal- majoor Justin Lekhanya, stierven hebben de agenten twee van hun belagers doodge- SCDeepolitieversterkingen die te werd bekend gemaakt dat de voor laat kwamen om hun collega» te Van informatie' redden, openden hierop het wat aan zeven mijnwerkers het le ven kostte. Uit de menigte werd gatie' °J}der leiding overigens teruggeschoten met de wapens, die van de vermoorde agenten waren geweest. Onmiddel lijk werd de hele omgeving afgezet de minis- buitenlandse zaken, Isiodo- Malmierca, bevindt zich ook nog Lesotho. De twee luchthavens zijn geslo- en werden er huiszoekingen ge- ten en over land kunnen zij niet houden in de wijk Bekkersdal aangezien ze dan r de meeste personen ?n gevlucht. De Zuidafrikaanse minister toe Zuid-Afrika moeten, dat hen geen doorreisvisum wenst te verstrek ken. Het is ook nog steeds ondui- wet en orde. LouisTe Gmnge, Oer del.jk of een van de zeven Cubanen ABU DHABI/DJIBOUTI/GENE- VE (UPI/AFP/Rtr.) - De positie van president Ali Nasser Mohammed van Zuid-Jemen kalft steeds ver der af. De eenheden die trouw zijn aan de president hebben nog maar een klein deel van de havenstad Aden in handen', zo is gisteren in Djibouti vernomen van mensen die kort geleden uit het land zijn aangekomen. Het dagblad Al Khaleej dat ver schijnt in de Verenigde Arabische Emiraten meldde dat in drie pro opstandelingen stellingen regeringseenheden onder de Buitenland kort gewond door actie IRA vrijdagnacht is doodgeschoten. Nieuwe berichten van Zuidafri kaanse oorsprong, hebben het nu over 'een Cubaan, die als adviseur van Jonathan in Lesotho verbleef. Het gaat om een mini-serie van twaalf uur commerciële televisie, kennelijk ontworpen ten tijde van de grote verkilling in de Ameri kaans-Russische verhoudingen, die in november in het Zwitserse Genève per topconferentie heet te zijn beëindigd. Zowel de Russische als Ameri kaanse regering begrijpen dat een zekere ontspanning in de verhou dingen en afbouw van de kernwa penarsenalen moeten berusten op brede steun van de bevolking voor zo'n beleid. Een film over Amerika onder Russische bezetting draagt er niet toe bij het vijand-beeld van de Sowjet-Unie af te breken, dat on der aanvoering van president Rea gan tot een halfjaar of daaromtrent geleden, het voornaamste bind middel is geweest van Amerikaan se buitenlandse politiek. Het ligt voor de hand dat commerciële tele visie, zoals ABC die bedryft, in haakt op de sentimenten die Rea- gans aanvankelijke benadering van de wijze waarop de super- In eerste aanleg leidde dat tot 'The Day After', een krachtige ver beelding van een Amerika onder een Russische nucleaire aanval die de resultante was van de algemene tot oorlog leidend conflict. Het Witte Huis was met vastgelegd. deze wereld. De Amerikaan is er aan gewend geraakt de Sowjet-Unie gebruikt te zien als een weerzinwekkende staat. In commercials voor ham burgervlees zo goed als in die voor bier. (In de VS vindt je met bier altijd een partij, in de Sowjet-Unie is de partij altijd naar jou op zoek.) Films als Rambo II en Rocky IV hebben overweldigend bijgedra gen aan de Russische ergernis oven de Hollywoodse uitbuiting van ideologische tegenstellingen. Het is ook duidelijk dat de Sowjet-Unie. in zyn eigen produkties de VS nau welijks anders dan als vijand heeft deze film niet blij, omdat die de| angst voor voortschrijdende kern bewapening aanwakkerde. Vervolgens zal dan nu moeten worden vastgelegd hoe de draai boekenschrijvers zich een Russi sche bezetting voorstellen, met ge garandeerde kijkcijfers èn de daar mee verbonden geldelijke winst, na de inleidende diplomatieke schermutselingen van de afgelo pen weken. En daar zijn de Russen tegen omdat zij er geen behoefte aan hebben voortdurend model te penprogramma' staan als het enige grote kwaad in snel afbrokkelt. Die Amerikaanse films. Russen dank zij Amerikaanse heldhaftige vastberadenheid tra gisch aan hun eind komen en ge zien door 64 miljoen Amerikanen, hebben volgens deskundigen min der uitwerking dan een mini-serie die 66 miljoen kijkers in een week tijd bewerkt. Kan het de Ameri kaanse regering wat schelen of de Sowjet-Unie nog eens zwart wordt afgeschilderd? Misschien wel op ogenblik dat steun voor wa de begroting zich te verspreiden, omdat er spra- dat de koning kan handelen over- ke zou zijn van een verboden bii- eenkomstig het advies van de mili- eenkomst en hierna moet het ge- taire raad De «-jarige koning, weid zijn losgebroken. Zij riepen Sve.OIi j Jonathan enige tijd in per mobilofoon versterkingen op, Nederland in ballingschap was, maar werden vervolgens uit hun heeft het recht om een regering aan auto gesleurd en met handgemaak- J® f ™le.n "om he5n 4ta assisteren by te wapens doodgestoken. Voordat he* bestuur.van hetland - - - Ex-minister-president Jonathan zou nog steeds ónder huisarrest zijn, evenals zijn ministers. Wel MANILLA AP) - Honderden barmeisjes en protituees werd café-eigenaars opgedragen zich om 12 uur in een hebben gisteren door de rosse buurt van Manilla ge- park te vervoegen voor een ontmoeting met de burge- marcheerd om steun te betuigen aan president Ferdi- meester, nand Marcos in verband met de presidentsverkiezin gen van 7 februari. Sommige barmeisjes deden niet mee en kwamen met andere cafébezoekers naar builen om hun collega's uit te schelden voor hielenlikkers. I linstens 20 personeelsleden De demonstranten werden begeleid door drumbands en gemotoriseerde politie. Sommige personeelsleden zeiden dat burgemeester Ramon Bagatsing dinsdag avond koeriers langs alle bars had gestuurd met het bedekte dreigement dat de vergunningen zouden wor den ingetrokken of niet zouden worden verlengd als zij niet aan de mars deelnamen. Een bareigenaar toonde een briefje dat afkomstig was van het kantoor van de burgemeester. Daarin 'Om een of andere reden komt de vergunning van onze burgemeester niet af. zei de man, 'dus hebben we al onze meisjes en andere personeelsleden gestuurd'. De mars duurde een uur en eindigde in een zaal van hel Filippijnse Rode Kruiswaar burgemeester Bagaï- sing de deelnemers toesprak en vroeg op 7 februari op Marcos te stemmen. De zoon van de burgemeester hield een loterij door lootjes waarop de namen ptonden van de deelnemers aan de mars uit plastic tassen te vissen. 'Een dezer dagen houden we nog eens een feestje', zei hij, 'maar vergeet niet op Marcos en Tolentino te stemmen'. (foto API MEXICO-STAD - In de Guatemal teekse hoofdstad Guatemala-Stad zijn begin deze week vier mensen vermoord. Tevens zijn er nabij de hoofdstad drie stoffelijke over schotten ontdekt in een ravijn. Het gaat om de eerste opleving van de ultra-rechtse terreur sinds op 14 ja nuari de christen-democraat Vini- cio Cerezo het presidentiële roer overnam van de militairen, die het land gedurende meer dan dertig jaar op wrede wijze hëdden gere geerd. door Rob Sprenkels Op een vuilnisbelt in Guatemala- Stad werden dinsdagavond drie nog niet geidentificeerde lijken ontdekt. Volgens ooggetuigen wa ren de stoffelijke overschotten spiernaakt, vertoonden ze sporen van marteling en waren de handen van de drie op hun rug gebonden. Niemand twijfelt eraan dat het om een aktie gaat van een van de ultra rechtse terreurgroepen die sinds 1954 in samenwerking met het le ger voor tienduizenden doden heb ben gezorgd. Vrijwel tegelijkertijd werd in Guatemala-Stad de jonge hoogle raar Edgar Antonio Reves voor zijn voet hebben gelopen. De positie van regeringsgetrouwe troepen zou ernstig zijn verzwakt door zwa re artilleriebeschietingen van de internationale luchthaven en de vliegvelden van de luchtmacht. In Aden hebben de schietpartijen de gehele nacht van dinsdag op woensdag voortgeduurd, in het bij zonder rond de ambassade van de Sowjet-Unie. In de loop van de dag is het in de hoofdstad rustiger ge worden, zo melden schepen voor de kust. In een uitzending van het radio station van de opstandelingen werd gezegd dat zij het gehele land onder controle hebben met uitzon dering van een gebied rond het mi nisterie van binnenlandse zaken in Aden en de stad Abyan, de geboor teplaats van president Moham med. Het Russische persbureau Tass heeft gisteren gemeld dat de gevechten enigszins zijn afgeno men. Beide groeperingen roepen PalrottAn I iKïö hun tegenstanders in radio-uitzen- ivaKeiien LiIUie dingen op de wapens neer te leg- Het Amerikaanse televisienet- gen* werk ABC heeft satellietfoto's ge- Vele honderden buitenlanders toond van een Libische lucht- van verschillende nationaliteiten machtbasis waarop volgens ABC zijn er nog altijd niet in geslaagd Russische Sam-5 luchtdoelraket- Zuid-Jemen te verlaten. Een groot ten zijn - of worden - geïnstalleerd, deel van hen zit opgesloten in de Indien Libië die raketten tegen zwaar beschadigde ambassadege- Amerikaanse militaire toestellen bouwen van de Sowjet-Unie en gebruikt, zullen de raketinstalla- Frankrijk. ties en de luchtmachtbasis waar- schijnlijk het eerste doelwit zijn van een Amerikaanse vergeldings- actie, zo verklaarden Amerikaanse I WPP ITlPHQPll militairen. Volgens het televisie- A l«UiIöLlI netwerk wordt Libië enkele malen per dag door Amerikaanse satellie ten in de gaten gehouden. Bolivia DEN HAAG (ANP/AFP) - Het be zoek dat de Deense minister van buitenlandse zaken, Uffe Elleman- Jensen, morgen aan Den Haag brengt zal wellicht enige klaarheid brengen over de gang van zaken die maandag in Brussel kan wor den verwacht. Maandag zal minister Van den Broek tijdens de al lang van te vo ren geplande EG-ministerraad, voorstellen dat elf landen het her vormingspakket op 17 of 18 februa ri ondertekenen. Het Deense parle ment heeft de oorspronkelijk voor 27 januari voorziene onderteke ning onmogelijk gemaakt, die in Luxemburg had moeten plaats vinden. D__ Het is niet onmogelijk dat de elf buitenlandse zaken, Jacques Poos, ministers hiermee akkoord gaan heeft gisteravond echter gezegd maar de Deense minister bezwaar dat „er geen sprake van is" dat het maakt. Nederland, aldus gezagheb- akkoord over de hervormingen bende kringen in E)en Haag, meent van de Europese Gemeenschap wordt geratificeerd door elf, nu het Deense parlement het pakket heeft hopelijk kort daarop volgende afgewezen. Deense ondertekening, zeker het Wat betreft Italië verwacht mi- recht hebben de ondertekenings- nister Van den Broek wel voor de plechtigheid te laten doorgaan. Het ondertekening op 17 en 18 februari r het hervor- teleurstelling over de opstelling van het Deense parlement was groot in de Kamer commissie voor buitenlandse za ken. Met name CDA-woordvoerder men pakket. Dit pakket, bij de sa- woon kwaad. „De Denen zijn hard menstelling waarvan al rekening is op weg een plaats te verwerven in gehouden met Deense verlangens, het Guinness Book of Records als is naar Nederlands oordeel het mi- land dat erin geslaagd is het Euro- nimum dat nodig is om de Europe- pa van na de oorlog de grootste se samenwerking een nieuwe im- dreun te verkopen", aldus de con- puls te geven. Duidelijk maken dat clusie van De Boer. De Boer was Denemarken in de Gemeenschap ook niet erg overtuigd van de alleen staat kan ook een extra im- noodzaak om de ondertekening puls zijn voor de Denen om zich van het pakket hervormingsvoor- alsnog te bedenken en akkoord te stellen met drie weken uit te stel- gaan met de hervormingen. In Den *len. Haag gaat men liever niet in op si- tuatie die zal onstaan als Denemar ken maandag steun zou krijgen van andere EG-landen voor een voorstel om de ondertekenings plechtigheid tot een later datum dan 17 of 18 februari uit te stellen. De Luxemburgse minister De woordvoerders van PvdA en WD, De Vries en Weisglas, uitten ook hun teleurstelling over de Deense opstelling. Volgens De. Vries heeft het echter geen zin om het Deense parlement op barse wij ze toe te spreken, zoals De Boer deed. Er moet juist alles aan ge daan worden om Denemarken voor de EG te behouden als brug naar de Scandinavische landen, al dus De Vries. gaat immers om de bezegeling van het groene licht een akkoord dat eind december mingspakket. door alle twaalf EG-regeringen is goedgekeurd. Nederland is duidelijk bevreesd dat verder uitstel kan leiden tot af stel of het opnieuw openbreken i het tot stand geko- De Boer toonde zich buitenge- De Deense minister Ëlleman-Jensen is gisteren een Europese rondreis begonnen om overleg te vormen over de EG-hervormingen. (foto anpi huisdeur neergeschoten. Ook deze misdaad ruikt naar ultra-rechtse terreur. Gisteren werden er nog eens drie verminkte stoffelijke overschotten gevonden in een ra vijn bij Guatemala-Stad. De christen-democraat Vinicio Cerezo beloofde vorige week. tij dens zijn ambtsaanvaarding, dat hij al het politieke geweld zou uit bannen en de alom gevreesde ge-£ heime politie zou ontbinden. De. huidige opleving van ultra-rechtse terreur heeft de president nu doen besluiten om haast te maken met zijn hervormingen binnen de vei ligheidsapparaten. Cerezo verze-, kerde dat hij de komende dagen konkrete stappen zal nemen. CCC-verdachten: 'trots op onze klassestrijd' BRUSSEL (AP) - In een brief aar\ het dagblad Le Soir hebben vier gevangen zittende leden van de Strijdende Communistische Cel len gisteren laten weten dat zij er trots op zijn lid te zijn van de bende die in 14 maanden tijd meer dan 20 bomaanslagen pleegde, waarbij twee doden vielen. 'Wij zijn militante Communisten en onderstrepen met kracht en trots onze verbondenheid met d& Cellules Communistes Combattan- tes,' aldus het viertal in de brief aan de Brusselse krant. De brief was getekend door de vermeende CCC« leider Pierre Carette (33) en zijn medeplichtigen. Zij werden op 16 december gearresteerd. 'De vier arrestaties zijn een slag voor onze organisatie.' luidde de brief verder, maar de verdachten kondigden aan verder te zullen werken 'binnen de grenzen van on ze huidige situatie.' De Belgische politie maakte gis teren bekend dat opnieuw, in Charleroi, een schuilplaats van de CCC was ontdekt. Labour aan kop LONDEN (AFP) Volgens een opinieonderzoek van het Britse blad „The Guardian", dat vandaag is gepubliceerd, ligt de Conserva tieve partij van premier Margaret Thatcher in de kiezersgunst achter bij de Labourparty en de Alliantie van liberalen en sociaaldemocra ten. Als er nu verkiezingen worden gehouden, zou de Labourparty 36 procent van de stemmen krijgen (tegen 33 procent in december), de Alliantie 33 procent (tegen 30 pro cent) en de conservatieven 29 pro cent (tegen 35 procent). De populariteit van premier Thatcher is met zes punten ge daald van 29 naar 23 procent. La- bourleider Neil Kinnock is de Brit se premier met een punt voorbijge streefd en komt uit op 24 procent. PARIJS - Terwijl de parlements verkiezingen van maart met rasse schreden naderen verliest het ul- zaam toe, nadat die nog maar een paar maanden geleden een histo risch dieptepunt had bereikt. Zoals door Rudolph Bakker BELFAST (API - Twee uit achttien ministers bestaande zijn dinsdagavond gewond geraakt regering samengesteld. Het ni~ we kabinet telt vijf leden uit de rige regering, die gisteren eollee bij mortieraanvallen van de IRA, zo hebben politic en het leger be- - -- - kendgemaakt. Een aanval richtte tief ontslag had genomen om wij- zlch op hel hoofdkwartier van het zingingen binnen s lands top mo- voornamelijk protestantse Ulster gelyk te maken. Defense Regiment in Dungannon Westland-affaire De politieke crisis in Groot-Brit- andere aanval vond plaats op een tannië in verband met de West- Britse legerpatrouille bij Cross- land-affaire duurt voort. De La- maglen. dichtbij de grens met de stand op de uiterste linker- en de bour-politicus Dalyell zei in het Ierse Republiek parlement dat een voor de ex-mi- Hoewel de IRA beweert dat by nister Heseltine (defensie) schade- deze aanval verscheidene soldaten lijk memo door de persagent van gewond geraakt zijn. ontkent het minister Leon Brittan (handel) aan ïeger dit. In een verklaring aan de de pers was doorgespeeld. Hier- Noordierse media bracht de IRA door is de wet op geheimhouding dc aanvallen niet in verband met van officiële documenten gesehon- df verkiezingen den, aldus Dalyell. plaatsvinden. tra-rechtse Nationale Front steeds het er nu nog uitziet zullen deson meer aanhang en slagen de com- danks de beide grote conservatieve partijen de absolute meerderheid in het parlement van na maart be halen. Wat niet wegneemt dat er een groeiende tendens is te hopen op een te zamen regeren van de so cialisten en de conservatieven. De ze situatie wordt door de socialis ten nog bij voorbaat verworpen. Het 'samen regeren' zou zich alleen afspelen tussen een conservatieve regering en de socialistische presi dent. Nog iedere dag evenwel zijn de hier hoogst betrouwbaar geachte cijfers van de opinieonderzoeken in beweging. De conservatieven zullen stemmen winnen uit de hoek waar voor Nationaal-Frontlei- der Le Pen de klappen vallen. De socialisten doen alles om zich voor te stellen als de veilige haven voor de teleurgestelde communisten. Wat dat betreft was de geregi streerde reactie op de uitzending 'Het uur van de waarheid' met communistenleider Marchais de moeite waard. Marchais wilde zich er niet over uit spreken of hij al dan niet 'voor' Volgens de laatste opinieonderzoe ken is de populariteit van Jean-Ma- rie le Pen tot rond de vijf procent gedaald. Een televisie-optreden van communistenleider Marchais gis*-?ravond in het veelbekeken po litieke vraagprogramma 'Het uur van de waarheid' maakte in een speciaal georganiseerd opinieon derzoek duidelijk dat de overgrote meerderheid van de Franse kiezers aan de theorieën van Marchais niet veel waarde toekent. Deze toe- uiterste rechterflank van het poli tieke toneel heeft belangrijke ge volgen voor de traditionele partij en van links en van rechts. Nu de economie in de nadagen van het socialistisch bewind op leeft voelen de kiezers niet voor ndaag avonturen. Hun sympathie voor de socialistische partij neemt lang de socialisten was. Iedereen weet intussen dat hij dat niet is. Hij vei klaarde wel met overtuiging 'te gen' de conservatieven te zijn. Vaststaat dat de communisten tot geen enkele coalitie meer bereid zijn. Dit is ook uitgesloten als men de verwarde theorieën aanhoort over de manier waarop de commu nisten alsnog willen proberen de economie aan te zwengelen op de manier waarop ze dat in de coalitie met de socialisten na mei '81 wil den. En welke operatie niet alleen in een debacle eindigde, maar de lands-economie enige jaren achter op bracht. Hoewel de sterk verouderde Marchais. die nog steeds een ge vierde televisiepersoonlijkheid is, een opgeruimde en slagvaardige indruk maakte, volgden de kijkers niet. Zijn sociaal-politieke uiteen zettingen werd door 68% van de kykers verworpen, 17c/c was er voor. Zijn uiteenzettingen over de reden van de communistische stemmenterugval werd door 78'f van de kijkers ongeloofwaardig geacht. 157 hechtte er waarde aan. En wat hij beweerde over de 'ver anderingen' in het algemeen die hij voorheeft na maart van dit jaar werd door 647 van de kijkers van de hand gewezen, terwijl 197 er ge loof aan hechtte. Dit elektronische opiniesysteem, zoals het aan het slot van de uitzending met zijn uit slagen komt, verminderde nog het effect van het optreden van de communistenleider. De socialisten speelt deze ont wikkeling in de kaart. Een andere belangrijke kaart is hen echter uit handen geslagen. Dat is hun 'waar schuwing' aan de kiezers dat de beide conservatieve partijen (de RPR van oud-premier Jacques Chirac en de UDF van oud-presi dent Giscard d'Estaing) in geval van nood bereid zijn met nationaal- fronter Le Pen samen te werken. Nu Le Pen uit het beeld aan het wegvallen is, hangt dit argument voortaan in de lucht. Blijft de komende weken een voorlopig weinig opwindende ver kiezingsperiode over, waarin de traditionele partijen zullen blijven harrewarren over vooral sociaal- economische details, waarmee de meeste kiezers geen raad zullen weten. Het eindresultaat zal op nieuw afhangen van de ruim dertig procent aan kiezers, die hun me ning nog niet hebben gevormd Ze zullen door de persoonlijke presta tie van de kandidaten worden beïnvloed. Ook op dat gebied ech ter kondigen zich geen positieve verrassingen aan.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7