Leidse studenten in rechtswinkel Alphen Spanningsveld tussen Lakenhal en Stadhuis Raadsleden wijzen bezwaren af tegen nieuwbouw RIAGG Servicekosten niet altijd voor rekening huurder actief in vrije tijd Na tien jaar weer terug PAGINA 4 LEIDEN DONDERDAG 23 JANUARI 1986 Boek beschrijft elite in Leiden in de achttiende eeuw zich "beduveld" te voelen. Volgens de gemeente is er sprake van een misverstand en wordt met de be langen van omwonenden voldoen de rekening gehouden. Zo zal het aantal parkeerplaatsen waarin het plan voorziet worden uitgebreid van 23 tot 40. De raads commissie meent dat met die uit breiding in belangrijke mate aan de bezwaren tegemoet is gekomen. Wethouder Peters (ruimtelijke or- dening en verkeer) zegde gister^ avond nog toe dat de verkeersaf wikkeling, met name met het oog op de toegang tot het textielreini- gingsbedrijf Dieben aan de Bloe mistenlaan, nog de nodige aan dacht zal krijgen. De architect van het plan. Van Oerle, deed enkele toezeggingen die de privacy van omwonenden garanderen. De bedoeling is nog dit vooijaar met de bouw van het RIAGG-kan- toor te starten. Marokkaanse krant krijgt toch subsidie LEIDEN - De Marokkaans-Neder landse krant Al Mizan blijft voort bestaan. Het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cultuur heeft tien miljoen gulden uitge trokken in het kader van werkgele genheidsprojecten voor werkloze jongeren en een deel van die subsi die zal worden gebruikt om het voortbestaan van Al Mizan te waar borgen. Het ministerie komt hiermee te rug op een eerdere beslissing om de subsidie aan de krant per 1 ja nuari van dit jaar in te trekken. Naar aanleiding daarvan hielden medewerkers van Al Mizan in een open brief een dringend pleidooi om de subsidie alsnog uit te beta len. Al Mizan voelde er namelijk niets voor om het slachtoffer te worden van een meningsverschil tussen twee ministeries over de vraag wie dergelijke werkgelegen heidsprojecten moet betalen. De medewerkers herinnerden minister Brinkman (wvc) bij die gelegenheid aan zijn schriftelijke toezegging om het project twee jaar financieel te ondersteunen. Volksdansen Het clubhuis Matilo houdt vrijdag om 14.00 uur een volks- dansinstuif voor ouderen, on der leiding van Ger Elsenaar, in het clubhuis aan de Zaan- straat 126. Veel huurders hebben te maken met servicekosten, kosten die vol gens overeenkomst naast de (kale) huurprijs door de verhuurder in re kening worden gebracht voor be paalde leveringen en/of diensten. U kunt daarbij denken aan kosten van waterverbruik, stookkosten, glasverzekering en schoonhouden van de gemeenschappelijke ruim ten b.v. in een flat. Op het spreekuur krijgen wij re gelmatig de vraag voorgelegd: "Mogen verhuurders nu zomaar al lerlei kosten onder de noemer van servicekosten aan de huurder doorberekenen en kan de huurder invloed uitoefenen op de hoogte van die kosten"? Deze vragen wil len we in dit stukje de revue laten passeren, waarbij we dan tegelijk vertellen wat u kunt doen als mocht blijken dat uw huisbaas u teveel aan servicekosten in reke ning brengt. Onder welke voorwaarden mo gen welke kosten als servicekos ten in rekening worden gebracht. Een eerste vereiste is dat alleen kosten in rekening mogen worden gebracht voor leveringen en dien sten waarvan met de huurder is overeengekomen dat zij verricht zouden worden. Als er dus noch in het huurcontract noch op andere wijze tussen huurder en verhuuder de afspraak is gemaakt dót bepaal de diensten verricht zouden wor den, kan de huurder niet aanspra kelijk gesteld worden voor de aan die diensten verbonden kosten. Feitelijk heeft de verhuurder die kosten immers eigenmachtig ge maakt en dus is het redelijk dat de kosten dan ook voor zijn eigen re kening blijven. Ten tweede mogen alleen kosten van diensten (b.v. on derhoud) die hij zelf in zijn functie van verhuurder moet leveren op basis van de wet of het huurcon tract. Onderhoud In het Burgerlijk Wetboek is be- paald welke onderhoudsverplich tingen voor rekening van de huur der zijn en welke voor de verhuur der. In grote lijnen is de huurder verplicht tot het verrichten van alle geringe en dagelijkse reparaties die nodig worden door het gewone gebruik van de woning (vervan ging van een kapotte deurbel, bin- nenschilderwerk, behangen, ont stoppen van de gootsteen enz.). De verhuurder is aansprakelijk voor het grote onderhoud en de repara ties die nodig worden door slijtage ten gevolge van ouderdom van (voorzieningen in) de woning. De verhuurder moet deze onder houdskosten betalen uit de huur opbrengst van de woning. Het gaat niet aan om deze onderhoudskos ten onder de noemer van service kosten door te berekenen aan de huurder. Ten derde mag de verhuurder geen kosten doorberekenen van diensten die alleen iri zijn belang zijn verricht, b.v. beheerskosten van de woning. En ten slotte mag de verhuurder vanzelfsprekend niet meer doorberekenen dan de werkelijke kosten of, als de werkelijke kosten niet gemeten kunnen worden, de naar redelijk heid geschatte kosten. In de bro chure 'Servicekosten' van het Mi nisterie van V.R.O.M. vindt u nade re informatie over welke specifieke kosten de verhuurder wel of niet mag doorberekenen en hoe hij daarbij te werk moet gaan. Wat kunt u doen als blijkt dat de verhuurder de kosten ten on rechte berekent? In eerste instantie lijkt het ons goed op te merken dat het zinvol is om, als u van mening bent dat de verhuurder u teveel berekent, te proberen in onderling overleg tot een oplossing te komen. U kunt het gesprek met de verhuurder het beste aangaan met een vertegen woordiging van de bewoners on der het motto 'samen sta je sterk'. Als u in goed overleg niet tot een oplossing kunt komen, zijn er an dere mogelijkheden: a. als de verhuurder kosten in rekening brengt voor diensten die niet genoemd staan in de huur overeenkomst en waarmee u ook op een andere manier niet bent akkoord gegaan. In dat geval kan de verhuurder niet volhouden dat deze service kosten verschuldigd zijn, u heeft zich immers nergens verplicht om die kosten te betalen... Naar onze mening kunt u in een dergelijk ge val volstaan met een brief waarin u de verhuurder meedeelt dat u vol gens het huurcontract niet ver plicht bent die bepaalde kosten te betalen, waarbij u vraagt of de ver huurder deze kostenpost uit de ser vicekosten wil schrappen en u dit binnen een bepaalde termijn wil bevestigen. Wanneer u van de ver huurder geen reactie krijgt, kunt u hem eenmaal schriftelijk aanma nen en daarbij zeggen dat u, wan neer u niet voor een bepaalde da tum (b.v. 4 weken later) antwoord krijgt, zelf de servicekosten zult verminderen met het bedrag dat ten onrechte in rekening is ge bracht. U maakt dan minder over dan de huurprijs die verhuurder u bere kent. De kans bestaat dat de ver huurder gaat dreigen met een deurwaarder of een incassobureau. In dat geval doet u er goed aan ze kerheidshalve contact op te nemen met een rechthulpverlener en te vragen of u een gerechtelijke pro cedure kunt riskeren. Bewaart u in elk geval altijd kopieën van de brieven die u aan de verhuurder stuurt, zodat u die zo nodig aan de kantonrechter of de rechtshulpver lener kunt voorleggen. b. als verhuurder kosten in re kening brengt voor (meestal on- derhouds-) diensten of andere kos tenposten die hij geacht wordt voor eigen rekening te moeten ne men en uit de huuropbrengst te betalen. Uit de rechtspraak blijkt dat in het algemeen aanleg- en onder houdskosten van installaties, zoals lift, centrale verwarming en hydro- foor, niet kunnen worden doorbe rekend. De kosten van een avond-, nacht- en weekendservice, op grond waarvan storingen ook bui ten kantooruren worden opgehe ven, mogen echter wel in de servi cekosten worden opgenomen. Wanneer in de huuroverkomst het gebruik van een boiler of geiser is opgenomen dan maken de onder houdskosten van deze apparaten in de regel deel uit van de vergoe ding voor de boilerhuur en mag de verhuurder het onderhoud van de boiler niet nog eens apart doorbe rekenen. Verder oordelen de mees te kantonrechters dat vervanging van verlichtingsarmaturen (dus niet de lampen) in gemeenschap pelijke ruimten voor rekening van de verhuurder moet blijven. Her stel van vernielingen in de ge meenschappelijke ruimten is ook voor risico van de verhuurder en kan (tenzij de huurder als dader be kend is) niet aan de huurder door berekend worden. Huurcommissie Wanneer u de verhuurder er niet van kunt overtuigen dat hij op de verkeerde weg zit met het doorbe rekenen van deze kosten, kunt u het advies van de huurcommissie vragen zodra u een jaarlijkse afre kening van de servicekosten van de verhuurder toegezonden heeft gekregen. Het duurt in de regel één tot twee jaar voor de commissie tot een advies komt en vaak is de ver huurder dan nog niet overtuigd, zodat u - wilt u een bindende uit spraak krijgen - de zaak moet voor leggen aan de kantonrechter. Een kwestie van een lange adem dus! Sommige (rechts)hulpverleners zijn van mening dat er ook een kor tere weg is, namelijk die van arti kel 6 Huurprijzenwet Woonruimte. Op grond van dit artikel is elk in verband met het tot stand komen van huur en verhuur van woon ruimte gemaakt beding, niet de huurprijs betreffende, nietig als er ten behoeve van een van de partij en een niet redelijk voordeel wordt overeengekomen. De huurder die meent dat de verhuurder een onre delijk voordeel toekomt (omdat hij in de servicekosten kostenposten doorberekent die hij uit de huurop brengst moet bestrijden) kan - vol gens deze hulpverleners - op grond van artikel 6 Huurprijzenwet het advies van de huurcommissie in winnen of rechtstreeks aan de kan tonrechter een zogenaamde 'ver klaring voor'recht' vragen, d.w.z. een uitspraak vragen over de vraag of bepaalde (service)kosten naast de huurprijs in rekening kunnen worden gebracht. Er is voor zover ons bekend nog geen rechtspraak op dit punt, maar het zou naar onze mening het proberen waard zijn. Voorwaarde is wel dat onomstote lijk vaststaat dat de verhuurder be paalde kosten ten onrechte in reke ning brengt. Het is b.v. niet vol doende om te weten dat de ver huurder kosten voor liftonderhoud in rekening brengt, u moet er zeker van zijn dat (een bepaald deel van) die kosten betrekking hebben op gewoon onderhoud en niet op een storingsservice buiten kantooru ren. Over de procedure bij de huur commissie vindt u informatie in eerdergenoemde folder alsmede in de folder 'De Huurcommissie is er ook voor u'. c. als verhuurder kosten in reke ning brengt voor overeengeko men leveringen en diensten welke hij ten behoeve van de huurder heeft verricht, maar huurder denkt dat hem teveel in rekening wordt gebracht. De servicekosten worden meest al bij voorschot in rekening ge bracht. Hoewel de verhuurder wet telijk verplicht is jaarlijks een over zicht te geven van de werkelijk ge maakte kosten, uitgesplitst naar kostensoort en met een toelichting op de wijze van toerekening van de kosten aan de individuele huur ders, gebeurt dat nog lang niet overal. Als het wel gebeurt, kan de huur der nagaan of het kostenoverzicht klopt en in geval van twijfel bij de verhuurder inzage vragen in nota's en rekeningen. Als verhuurder dit weigert of de huurder wel inzage krijgt maar toch vragen overhoudt, kan hij de huurcommissie inscha kelen. Te hoog Het kan ook zijn dat de huurder tot de conclusie komt dat de jaar lijkse afrekening klopt maar toch blijft vinden dat bepaalde kosten posten wel erg hoog zijn. Hij kan dan in overleg met de bewoners- commissie aan de verhuurder voorstellen wijzigingen aan te brengen in het servicepakket (b.v. minder vaak de ramen wassen) of de werkzaamheden te gunnen aan andere ondernemers die hetzelfde voor minder geld doen. Woningbouwverenigingen zijn wettelijk verplicht huurders in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over onderwerpen van be heer en beleid van de woningen die voor de huurder van wezenlijk be lang kunnen zijn. In een dergelijk overleg kunnen b.v. energiebespa rende maatregelen aan de orde worden gesteld (isolatie) of andere voorstellen worden gedaan om de servicekosten te beheersen. Particuliere verhuurders zijn hiertoe wettelijk niet verplicht maar zijn meestal wel gevoelig voor druk van een relatief groot aantal huurders, deze kwesties kunt u dus het beste via de bewo nerscommissie of de belangenver eniging aansnijden. Weigeren Als de verhuurder weigert het jaarlijkse servicekostenoverzicht te verstrekken, kan hij daartoe eventueel via de rechter gedwon gen worden. Daarnaast hebben huurders zonder meer het recht voorgestelde servicekostenverho gingen te weigeren zolang er geen afrekening ontvangen is. In veel gevallen is dit voor de verhuurder al voldoende reden om alsnog het overzicht te verstrekken. Ook in dit geval geldt dat de verhuurder het snelst door de bocht gaat als een groot aantal huurders de ver hoging van de voorschotnota van de servicekosten weigeren te beta len. De huurcommissie De huurcommissie adviseert als regel alleen op basis van een servi cekostenoverzicht. Het door de verhuurder in rekening gebrachte voorschotbedrag kan in de meeste gevallen niet op redelijkheid ge toetst worden. Als verhuurder ech- tèr weigert een afrekening te ver strekken over iri het verleden be taalde voorschotten voor service kosten, kunt u zich tot de huur commissie wenden met het .ver zoek te bemiddelen en/of een ad vies uit te brengen over de service kosten. Het advies van de commis sie is niet bindend. Een bindende uitspraak kan pas - op basis van het advies van de huurcommissie - verkregen worden by de kanton rechter. Omdat de procedure een erg lange is en de huurcommissie ontzettend veel adviesaanvragen te verwerken krijgt, doet u er goed aan niet voor alle huurders indivi dueel een advies aan te vragen maar met medewerking van ver huurder een proefprocedure te voeren. Als de verhuurder hieraan echter niet wil meewerken zal toch iedere huurder afzonderlijk de zaak aan de commissie moeten voorleggen. Steungroep servicekostenpro- blematiek In dit artikel hebben we er meer malen op gewezen dat u er verstan dig aan doet een servicekostenpro bleem niet in uw eentje te gaan op lossen. U komt eerder en mogelijk tot een beter resultaat als u het overleg met de verhuurder ingaat met een zo gróót mogelijke groep van belanghebbende huurders. Wellicht is er in uw woonomge ving al een bewonerscommissie o belangenvereniging van huurders Bij de Stichting Welzijn Leiden Breestraat 117 (tel. 254892) kunt i informeren of dat het geval is. Van uit de Stichting Welzijn wordt eer steungroep servicekostenproble- matiek opgezet, waarin vertegen woordigers van allerlei Leidse be wonerscommissies zitting hebben om samen te overleggen over de vraag hoe zij de problematiek het beste te lijf kunnen gaan. Mocht u lid zijn van een bewonerscommis sie en geïnteresseerd zyn in deel name aan dit overleg, dan kunt u zich melden by de Stichting Wel- zyn. De in dit artikel genoemde bro chures kunt u telefonisch opvra gen bij de Huurcommissie (tel. 131541) of bij ons (tel. 254142). U kunt ze ook komen ophalen, maar belt u dan van tevoren even om te horen wanneer dat het beste uit komt. Mocht u na lezing van dit ar tikel en de brochures vragen over houden, maakt u dan een afspraak voor het spreekuur. INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 LEIDEN - Aan de 'elite' van Leiden, in de persoon van burgemeester Goekoop, werd gisteren in de Leidse Lakenhal een boek aangeboden over de elite die in de achttiende eeuw in Leiden huisde: de ge zeten burgers, de rijke textielbaronnen. Dit 'Gezeten burgers, de elite in een Hol landse stad. Leiden 1700-1780' is het derde boek dat in de Hollandse Historische Reeks verscheen over Hollandse steden. Eerder kwam 'Onder regenten' uit, over de elite in Hoorn. En tegelijk met 'Gezeten burgers' werd gisteren 'Met goed fatsoen' over de elite in Gouda aangeboden aan Goekoops collega van die stad, burge meester Broekens. Alle drie delen in deze reeks zijn proef schriften van Utrechtse historici. Dat over Leiden werd geschreven door dr. M. Prak, die hiermee cum laude in Utrecht promo veerde. In zijn aanbiedingstoespraak verklaar de Prak gisteren iets over die vroegere Leidse elite, die in feite in twee geledin gen kon worden gesplitst: de textielba ronnen en de regenten. In de door hem beschreven achttiende eeuw heerste er een grote kloof tussen de Lakenhal, waar de kooplieden en industriëlen huisden, en het Stadhuis. Vandaar dat de lokatie om dit boek te presenteren volgens hem zo goed gekozen was. "En niet alleen omdat we hier vanaf schilderijen worden aange staard door personen die in mijn boek worden beschreven". De la Court Prak wist te vertellen dat de regenten ten stadhuize indertijd, zo rond 1660, niet erg ingenomen waren met het boek dat textielkoopman- en producent Pieter de la Court schreef onder de titel 'Het welva ren van Leiden'. Daarin werd namelijk on dernemersvrijheid gepropageerd en daar waren de heren niet zo over te spreken. Liever hielden zij zelf de touwtjes in han den en stelden voorschriften en regels op. Pieter de la Court bracht het dan ook nooit tot regent, ondanks zijn rijkdom. Dat lukte wel zijn nageslacht: ook een Pie ter A. de la Court, die met de regenten dochter De Bie trouwde en zeven jaar la ter in de vroedschap werd binnengehaald. De latere achttiende-eeuwse Leidse re genten waren, volgens Prak, lang niet al len hooghartige elitaire bestuurderen. Steeds meer raakte het regentendom ver want met het ondernemersmilieu. Van daar dat het spanningsveld tussen Stad huis en Lakenhal zo interessant was: "Bu renhulp en burenruzie wisselden elkaar af', aldus Prak, die hiermee de verhoudin gen terugbracht tot minder elitaire pro porties. In zijn dankwoord achtte burgemeester Goekoop het "als niet elitair zijnde, een eer om een dergelijk boek in ontvangst te mogen nemen". Hij toonde zich opgeto gen over de groeiende belangstelling voor de geschiedenis van steden. Dat Leiden, na een gouden periode, tot armoede ver viel, vindt zijn oorzaak volgens Goekoop in het feit dat de elite het geld elders be legde en geen risico's durfde nemen. "Dat vind ik zo goed aan het boek, dat hierin wordt beschreven dat de neergang een kwestie van mentaliteit was. De angst om te innoveren en in nieuwe industrieën te investeren". En om aan te geven dat de kloof tussen Lakenhal en Stadhuis nu toch eindelijk is overbrugd, besloot de Leidse burgemees ter met: "De Lakenhal is de gemeente, mijnheer Prak". LEIDEN - De bezwaren tegen de bouw van een kantorencomplex voor het Regionaal Instituut voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg (RIAGG), op de plek van de Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg, zijn door de raadscom missie voor ruimtelijke ordening ongegrond verklaard. De Haagse projectontwikkelaar Erica Beheer BV heeft vórig jaar een plan bij de gemeente Leiden ingediend voor de bouw van een 1800 vierkante meter groot com plex. met 23 parkeerplaatsen op ei gen grond. De bezwaren zijn voor namelijk gericht tegen de verwach te verkeers- en parkeeroverlast die de komst van het RIAGG zou ver oorzaken. Bewoners van de Bloe mistenlaan hadden ook kritiek op de gevolgde procedure en zeiden i de secretaris tien vrije uren iderechs- Rolf Marcelis (links) in de boeken". De voorzitter! verwachten dat per week aan h( winkel opgaan. Ze zijn ook tuigd van het feit dat de winkel be staansrecht heeft. "We verwachten jaarlijks zo'n drieduizend bezoe kers op de spreekuren", schat Mar- celis. "Voorlopig stellen we ons een termijn van vijf jaar. Daarin moet blijken of je een functie vult moetje verwerven en dat willen onder m< te geven middelbare scholen. Komt er uit eindelijk toch niemand, dan kun je de winkel opheffen. Maar komen er veel. dan kunnen rijksoverheid zeggen: 'kijk en. 'wat gaan we hieraan doen' Blijkt dat je een functie vervult. Chantal Movig, twee van de initiatiefnemers: "Je zit niet alleen maar steeds met je neus LEIDEN - Geboren: Demet dv. A. Ari- kan en F. Mizrak; Peter zv. P. van Wijk en R. van Andel; Eva Leonora dv. J. Koster en L.N. Koomneef; Denise Elisa- Alphen en omgeving. Die beth Jacoba dv. H Rolloos en A M J verven en dat willen we Spierenburg; Ronald zv. J.C.C. Vink en doen door voorlichting S. de Haas: Frederique Cornelia dv. B.L. de hoogste klassen op Schuten N.T. Bal Lennart Mattijs zv. V.L. Gijsen en K.M. Kuijpers: Geertje Johanna dv. G. Pronk en J. Kuijt; Anne- mieke dv. E.H. van der Plas en C.K Minnee; Bryan zv. H.J. Nulkes en M.J. tegen de Heijkoop; Maaike Johanna dv. J.E. van Naerssen en M.E.J. Heijnders; Hilde Af- ra Margaretha dv. T. Kooistra en D.A.M. Twisk; Patricia dv. G. van Zeist en die. Nu hebben rie van justitie nog n zend gulden gehad". Un* w-*— uuwenana en l,.m. rioew, iidume het ministc- Eljze dv A J de Lange en L Rombouts; tweedui- Caspar Adriaan zv. L.G. Kienjet en J.M.L. van den Hout; Verdachte van verkrachting aangehouden LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteravond omstreeks tien uur in een koffiehuis in de Morsstraat een 27-jarige man aangehouden die in de nacht van 23 op 24 december van het vorige jaar een 21-jarige vrouw probeerde te verkrachten in het Huigpark. De vrouw herkende de man gisteravond om negen uur op straat en schakelde vervolgens de politie in. LEIDEN - Dank zij een aantal Leidse studenten krtijgt de ge meente Alphen aan den Rijn weer een rechtswinkel. Met in gang van februari bemannen 21 vrijwilligers de winkel. Vier van hen namen vorig jaar het initiatief tot heropening van de rechtswinkel. Tien jaar geleden kende Alphen ook een rechtswinkel. Die werd echter opgeheven omdat het rijk de taak van de vrijwilligers over nam en een Bureau voor Rechts hulp oprichtte. Inmiddels blijken er in de rechtshulp weer zoveel leemten te bestaan, dat er aan een rechtswinkel behoefte is. "Er is weer een markt'zeggen Rolf Mar- celis en Chantal Movig, respectie velijk voorzitter en secretaris van de Stichting Rechtswinkel Alphen aan den Rijn. Chantal Movig (22, derdejaars studente civiel recht) noemt haar medewerking aan de rechtswinkel "een nuttige besteding van m'n vrije tijd". Rolf Marcelis (26. stu dent bedrijfsrecht): "Je brengt je studie in praktijk, wat motiverend" werkt. Je zit niet alleen maar steeds met je neus in de boeken. Het is ook een toets. Als je zo bezig bent. kun je je afvragen of je dit werk wel leuk vindt en of je dat la ter dus ook werkelijk wilt gaan doen. En je leert brieven schrijven, hoe je subsidie loskrijgt en meer van dat soort zaken". Adviseurs zullen de studenten bijstaan. Marcelis: "Dat zijn men sen uit de praktijk, zoals advocaten en belastingadviseurs of mensen die zijn verbonden aan de universi teit. Zij zijn erg belangrijk voor de bewaking van de kwaliteit. Die ad viseurs doen dat meestal vrijwillig. Het is een soort erefunctie". Waterleiding gesneuveld LEIDEN - Een waterleiding met een doorsnede van tachtig centime ter aan de Plesmanlaan is vanoch tend gesneuveld, vermoedelijk als gevolg van graafwerkzaamheden. Een stortvloed van drinkwater moet daarbij zijn vrijgekomen. Het gat dat is ontstaan door de lekkage moest voortdurend worden leegge pompt. De Leidsche Duinwater maatschappij (LDM). die het lek snel had opgespoord, is ook direct begonnen aan de reparatie van de kapotte leiding. Naar verwachting is die klus vanavond geklaard. (foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4