LEIDSCH DAGBLAD Doodvonnis voor sildis enomen: Vermageringsinstituten in hoofdzaak 'dure poespas' MAGISTER Laatste Poging voor de storm Wegens moord op premier Indira Gandhi EG wil niet wachten op Deens referendum CDA en WD over economische straffen voor Libië verdeeld Bij werf Amels 100 banen weg Depressieve Passtoors in ziekenhuis Tv-beelden over drie miljard km Nü 24.95 WOENSDAG 22 JANUARI 1986 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 37915 Konsumenten Kontakt: DEN HAAG (GPD/ANP) - Ver mageringsinstituten als Vita- plus en Figurella zijn veel te duur en de resultaten zijn twij felachtig.'Dit schrijft Konsu menten Kontakt in haar nieuw ste nummer van Koopkracht. De consumentenorganisatie zal tegen de beide instituten een klacht indienen bij de Reclame Code Commissie. Er zijn volgens de consumen tenorganisatie drie soorten ver mageringsinstituten. Allereerst de Weight Watchers en soortge lijke organisaties. Deze zijn niet goedkoop, maar de kosten vallen in het niet bij andere, ho- kus pokus-achtige instituten, aldus KK. Vooral die laatste groep is door de organisatie on der de loep genomen. Je kunt er maar beter nooit naar toe gaan, concludeert Koopkracht. De "behandeling" bestaat voor namelijk uit "dure poespas". Bij de Vitaplus-instituten be staat de vermageringskuur uit dagelijkse hcg-injecties een be paald hormoon) en een dieet van 500 kilocalorieën per et maal. De injecties moeten het vet wegzuigen. Het resultaat van de Vitaplus-methode is op de langere termijn echter even matig als dat van andere ma nieren om af te vallen. Voor de Vitaplus-methode moet maan delijks 1600 gulden worden neergeteld. Een andere methode houden instituten als Figurella, Ladyli- ne, Joligne, La Belle Helène en Amfira er op na. Daar gaat het om de zogeheten thermofysische [Schoolstraat 174 Voorschoten Tel. 01717-9946 Spelen in 1992 'Latij ns-Amerika in meerderheid voor Barcelona' SAN JUAN (EFE) - De Latijnsame- rikaanse landen zullen in meerder heid de kandidatuur steunen van Barcelona voor de Olympische Spelen van 1992. Daarmee zijn de kansen voor Amsterdam kleiner geworden. German Rieckehoff Sampayo, voorzitter van het Olym pisch Comité van Porto Rico deel de gisteren in San Juan mee dat de Spaanssprekende landen in Zuid en Midden-Amerika een voorkeur hebben voor Barcelona als organi serende stad. Ongeveer een kwart van de IOC- leden, die op 17 oktober in Lausan ne tijdens het congres hun defini tieve stem zullen uitbrengen ko men uit Noord-, Midden en Zuid- Amerika. ADVERTENTIE MEUBELS VOOR Hfllf GELD Oude Wetering - Ann Christian Art. meubelproduktie- en importbedrijf aan de Kerkstraat 82 alhier, stopt haar toonkameraktiviteiten voor de groothandel. Daarom stelt zij sinds enige tijd haar totale toonkamercollectie aan particulieren beschikbaar voor de helft van de prijs. Dit betekent dat van de toch al laag geprijsde, stuk voor stuk puntgave kwaliteitsmeubelen, nog eens 50% afgaat. Om u een paar voorbeelden te noemen: Originele rankenkast van f 4.695,-- voor f 2.350,--; prachtige eiken secretaire van f 795,- voor f 398,--; 4 zware eiken eethoekstoelen van f 1.580,-- voor f 790,--; 4 grenen stoelen van f 800,-- voor 320,--; eiken tv-meubel met video mogelijkheid van f 538,-- voor f 269,-; schitterende eiken schommelstoel van 690,-- voor f 345,-. U kunt verder nog te kust en te keur in bankstellen, salontafels, eethoek- tafels, fauteuils enz. enz. Wie nu binnenkort meubels nodig heeft kan dus een grote slag slaan bij Ann Christian Art, donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 11.00 uur 's morgens, aan de Kerkstraat 82 in Oude Wetering. Vrijdagavond koopavond. methode, een combinatie van oefeningen en ontspanning. Bo vendien wordt meestal een dieet voorgeschreven. De prijs is afhankelijk van het aantal centimeters datje wilt afvallen. Twintig centimeter kost bij voorbeeld 1760 gulden. Volgens KK gaat het om een combinatie van een slechtdieet en oefe ningen die je ook uit een boekje van 10 gulden of minder kunt halen. DEN HAAG (ANP) - Twee sleep boten van Smit Tak zijn vanmid dag om één uur begonnen aan een nieuwe poging om de Rio Grande van het strand bij Wassenaar te trekken. Het bergingsbedrijf werkte van ochtend hard aan de voorbereidin gen omdat de weersverwachtingen voor de rest van de dag niet best waren: zuidwester storm, kracht acht. Het kleine bergingsvaartuig Dol fijn werd ingezet om de Smitlloyd 117 opnieuw vast te maken. De tros van die sleper knapte de afgelopen nacht toen hij samen met de Smitl loyd 123 „vol hing" aan de gestran de bulkcarrier. De Rio Grande was vlak voor hoog water, zijn tros moeten losgooien omdat de draad op de zeebodem ergens achter bleef hangen. De bergers vermoe den dat er een oud wrak van een viskotter of een stuk van een opge blazen bunker ligt. De Rio Grande is volgens een woordvoerder van Smit Tak van nacht ruim 60 meter naar zee ge haald en ligt nu op de tweede zand bank. Als hij daar vanaf is vormt de derde en buitenste zandbank de enige hindernis. De bergers heb- in beweging gekomen maar liep ben vanmorgen de voorpiek, die vast op de tweede zandbank. Die sterk heen en weer gaat in de bran- schok was teveel voor de tros van ding, meer ballast gegeven. Daar- de 123. door komt het achterschip, het diepst stekende deel van de lege De IJsland had om middernacht, bulkcarrier, ook wat omhoog. Indira Gandhi. De begrafenis van de zondag overleden burgemeester van Madrid, Enri que Tierno Galvan, is gisteren uitgelopen op een massaal eerbetoon aan de 'oude professor', zoals zijn bijnaam luidde. (foto ap> NEW DELHI (AP) - Drie sikhs zijn vandaag ter dood ver oordeeld in verband met de moordaanslag op de Indiase premier Indira Gandhi op 31 oktober 1984. De Indiase rechter veroordeelde de 22-jarige hoofdverdachte, een ex-lijfwacht van Indira Gandhi, wegens moord en de twee medebeklaagden wegens samenzwering. De rechter deed zijn uitspraak in de rechtszaal van de Tihar-gevangenis terwijl buiten 200 gewapende agenten klaarstonden om gewelddadigheden van woedende sikhs te voorkomen. De met tulbanden getooide be klaagden zaten onaangedaan in een kogelvrije kooi toen het vonnis werd uitgesproken. Na zijn uit spraak vroeg de rechter of ze nog wat te zeggen hadden. Alle drie zei den onschuldig te zijn. De verdedi ger liet weten in hoger beroep te gaan. 'Ik heb geen enkele spijt, behal ve dat dit geen eerlijke rechtszaak is geweest', zei de veroordeelde la ter tegen verslaggevers in de rechtszaal, 'de uitspraak stond al van tevoren vast'. De verdediger hield vol dat de moord op Indira Gandhi 15 minu ten eerder plaatsvond dan werd be weerd en dat de echte moorde naars zich met een gereedstaande auto uit de voeten konden maken. In de rechtszaal waren vijftig mensen aanwezig die allen werden gefouilleerd en langs drie metaal detectors moesten. De pennen de verslaggevers werden in beslag genomen en zij kregen potloden. De openbare aanklager zei dat de sikhs hadden samengezworen om mevrouw Gandhi te vermoorden als vergelding voor de legeraanval op de Gouden Tempel in juni 1984. Premier Gandhi gaf bevel tot deze actie om gewapende extremisten uit de tempel te verdrijven. Zij ge bruikten deze als een schuilplaats en commandopost. Bij de slag kwamen naar schatting 1.200 men sen om het leven. Mevrouw Gandhi's zoon en op volger, Rajiv, liet enkele dagen na de moord weten dat hij dacht aan een omvangrijke samenzwering. De aanklager kon geen bewijs leve ren voor deze veronderstelling. Een advocaat van de verdachten heeft tijdens de hele zitting volge houden dat mevrouw Gandhi werd gedood als gevolg van een familie vete, waarbij haar zoon, zijn Ita liaanse vrouw Sonia en andere 'machten achter de troon' betrok ken waren. Ook daarvoor konden geen afdoende bewijzen worden gevonden. Amin Gemayels positie wankelt na bloedbad door autobom in Beiroet. PAGINA 7 Veel kritiek van Kamer op studiefinancieringsplan- nen van minister Deet- Paniek over verdere stij ging koffieprijzen niet no dig: er is geen echt tekort. PAGINA 9 Talrijke kampeerauto's op de komende 'Caravan- en Camping-RAI'. PAGINA 11 De Kleine Komedie staat na twee eeuwen nog recht overeind. PAGINA 23 Buien BRUSSEL (GPD/ANP) - De Euro pese Gemeenschap voelt er weinig voor opnieuw te gaan onderhande len over de hervorming van de Ge meenschap, zoals het Deense par lement wil. De Denen besloten gis teren het in december gesloten ak koord af te wijzen en koppelden daaraan een verzoek om opnieuw over de bepalingen van dat ak koord te gaan onderhandelen. Nederland, als voorzitter van de EG-ministerraad, besloot vandaag wel de ondertekening van de over eenkomst, de zogenaamde 'Acte Unique' enkele weken uit te stel len. Er wordt nu naar gestreefd dat op 17 of 18 februari te doen in plaats van op 27 januari. Een woordvoerder van de Euro pese Commissie deelde vanoch tend mee dat men heeft kennisge nomen van de stemming in het Deense parlement, maar dat men zich verder niet met de interne Deense politieke aangelegenheden wil bemoeien. De Deense minister van buitenlandse zaken Jensen komt volgende week in Brussel praten met de Europese Commis- De Deense premier Schlüter heeft al aangekondigd dat begin maart in Denemarken een referen dum over de EG-hervorming (en het Deense EG-lidmaatschap) zal worden gehouden. Dat referen dum zal beslissend zijn voor de vraag of Denemarken lid blijft van de Gemeenschap en of het uitein delijk toch de akkoorden van Lu xemburg zal aanvaarden. Behalve Denemarken heeft ook Italië op bepaalde punten bezwa ren tegen de voorgestelde hervor mingen. (zie ook pagina 7) dïTgebied" MAKKUM (ANP) - Bij scheeps werf Amels BV in Makkum moe ten door een reorganisatie honderd banen verdwijnen. Amels gaat zich in de toekomst volledig concentre ren op de luxe jachtbouw. Bij de van vestigingen in Lemmer en Mak- reld kum werken 230 mensen. In 1985 verdwenen al 50 banen bij het be drijf. Districtsbestuurder J. Bosma van het CNV noemde de 100 ont slagen vanmorgen "een ramp voor DEN HAAG (GPD) - CDA en WD verschillen van mening over de vraag of Nederland economische strafmaatregelen moet nemen te gen Libiè. CDA-buitenlanddes- kundige Gualthérie van Wezel vindt dat Nederland pas na overleg met de EG-lidstaten een beslissing moet nemen over het eventuele af breken van de luchtverbindingen met Libië. De WD heeft bij mon de van de Tweede Kamerleden Voorhoeve en Dijkstal tot een der gelijke actie opgeroepen. „Ik keur de intentie van de WD goed, maar ik zou het betreuren als de zaak in partijpolitiek vaarwater komt", aldus Van Wezel. „Ons doel moet zijn het losweken van Libië de rest van de Arabische we en de verzwakking van Gad- JOHANNESBURG (ANP) - Hélè- ne Passtoors, de Belgische ex- vrouw van de Nederlander Klaas de Jonge die al zeven maanden in Zuid-Afrika gevangen zit, wordt in een ziekenhuis in Johannesburg psychiatrisch behandeld voor de pressiviteit. Dat heeft de Zuidafri- kaanse politie meegedeeld. Het be richt is bevestigd door het Belgi sche ministerie van buitenlandse zaken. Passtoors werd in juni vorig jaar vrijwel gelijktijdig met Klaas de Jonge gearresteerd en heeft sinds dien in eenzame opsluiting geze ten. Ze heeft een paar maal bezoek gehad van de Belgische consul, maar zelfs haar advocate Satchwell heeft haar niet mogen bezoeken. Begin deze maand schreef ze een brief aan haar in Nederland wo nende dochter waarin ze zegt er slecht aan toe te zijn. Ze zou niet meer kunnen lopen. Het ministerie in Brussel heeft overigens „redenen om aan te ne men" dat Passtoors in de loop van februari in staat van beschuldiging zal worden gesteld. Vanuit Brussel is er steeds op aangedrongen de procedure te versnellen, maar de Zuidafrikaanse autoriteiten willen de zaak-Passtoors niet los zien van de zaak-De Jonge. Van Uranus PASADENA (AP) - Van de in 1977 gelanceerde Voyager-2 zijn giste ren de eerste tv-beelden ontvangen van de sonde Uranus. De beelden worden overgeseind over een af stand van bijna 3 miljard kilometer en deden er ruim twee uur en drie kwartier over. De ontvangen tv-beelden toon den voor het eerst zes van de negen bekende koolzwarte ringen die rond de twee na grootste planeet van ons zonnestelsel draaien. Vrijdag nadert de Voyager Ura nus het dichtst op een afstand van 81.430 kilometer. De sonde heeft een snelheid van 64.718 kilometer per uur (bijna 18 kilometer per se conde). McEnroe trekt zich voor twee maanden terug NEW YORK (RTR, AFP) - John McEnroe zal tenminste twee maan den ontbreken bij de grote toer- dafi's positie. Maar dat moet in Eu ropees verband gebeuren, alle luchtvaartmaatschappijen binnen de EG moeten meewerken aan het afbreken van de luchtverbindin gen". Een aktie van Nederland al léén heeft volgens Van Wezel wei nig zin. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken Whitehead bezoekt morgen ons land om bij minister Van den Broek te pleiten voor maatregelen tegen landen die internationaal terrorisme onder steunen. Whitehead heeft gisteren in Bonn geen steun gekregen voor de Amerikaanse voorstellen om Li bië economisch te boycotten. McEnroe heeft van de leiding van de organisatie van professional tennisspelers toestemming gekre gen voor die onderbreking van zijn activiteiten. Het is zelfs mogelijk dat McEnroe, van wie wordt ver wacht dat hij op 17 februari trouwt met de actrice Tatum ONeil, langer wegblijft van de grote toernooien. Wel speelt hij wellicht demonstra tiewedstrijden. GOED BEKEKEN KEUKENS >p pagina 1 Half tot zwaar bewolkt en buien. Mini mumtemperatuur omstreeks 4 graden, middagtemperatuur rord 6 graden. Wind draaiend van zuidwest naar west, vrij krachtig, aan de kust hard. De vooruitzichten voor vrijdag tot pnOT FXPFDTTTE en met maandag: buien, met vooral GEEN POOLEXPEUiillL vrijdag natte sneeuw. In het weekein- Greenpeace heeft haar expeditie de tijdelijk beter weer. Middagtempe- naar de Zuidpool gestaakt toen een ratuur rond 5 graden, 's nachts vorst 15 meter hoge ijsberg het vlagge- i de grond. 23 januari 1986 Zon op: 08.33 uur, zon onder: 17.10 uur. Maan op: 14.02 uur, maan onder: 07.23 Waterstanden Katwijk: hoogwater 01.48 en 13.56 uur, laagwater 09.42 en 22.00 uur. schip van de milieu-organisatie be lette door te varen. De organisatie, die in december met de expeditie begon, wil volgend jaar opnieuw proberen op Antarctica een kamp op te slaan om het gebied tot na tuurpark te laten verklaren. Solida dekbedovertrek metsloop, 1 persoons, 100% katoen. Met instopstrook. In de kleuren: bleu-, geel-, rood- of zwart/grijs. Niet meebetalen aan eigen afscheidscadeau AARDENBURG (ANP) - Oud- burgemeester Lockefeer van het Zeeuwsvlaamse Aarden burg hoeft niet mee te betalen aan zijn afscheidscadeau. Vorig jaar kreeg hij bij zijn afscheid na een zeer roerige ambtsperio de een fiets cadeau. De raad had daarvoor precies 700 gulden uitgetrokken. Het nogal forse postuur van de bur gemeester vereiste een speciale uitvoering, die echter 269 gul den duurder uitviel. Twee raadsleden van D66 en PvdA eisten dat de burgemees ter alsnog de rekening gepre senteerd zou krijgen. De ande re raadsleden vonden dat wat al te dwaas en haalden een streep door de extra rekening. NEEM DAN NU EEN ABONNEMENT! I Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalt! I per maand 22,70 (alléén mogelijk mei per kwartaal f 67,45 De eerste 2 weken krijgt u de krant natuurlijk gratis in de bus! Straat Postcode/Plaats Telefoon controle bezorging) 2300 VB L

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 1