Joesoepov niet in val 'Bij FC WV kun je bouwen' 'Het betekent nog niet zoveel' AAN DE ZIJLIJN Bange Thaler dreigt met boycot Spanning in tweekamp Becker heeft genoeg van zijn landgenoten DINSDAG 21 JANUARI 1986 Reker moet veel inleveren VENLO (GPD) - In de wind of uit de wind, dat was vorige week de keuze voor Jan Reker. Voor veel geld verder werken onder de voor het technisch beleid bij PSV verant woordelijke Hans Kraay of financieel en sportief een stap terug doen en hoofdcoach worden bij het in de onderste regionen van de eredivisie verblijvende FC WV. De 37-jarige trainer koos voor een voetbal actief blijven, maar als het vervolg van zijn trainersloopbaan hem niet lukt een club te vinden op eigen benen: gisteren tekende dan kan hij bij FC WV een jeugd- hij een tweejarige overeenkomst plan gaan opzetten, bij de Noordlimburgse eredivisie club. „Ik heb veel aan een uit- Uit de jeugd moeten de komende spraak van Ernst Happel moeten jaren de versterkingen komen, denken. Die zei altijd: in je laatste r aankopen is er niet. Re- hemd zit geen zak. Als je genoeg ker: „Daar heeft het bestuur geen verdient om van te leven dan is het misverstanden over laten bestaan. Ik begrijp dat, want ik heb gezien ik ben niet ontevre- hoe FC VVV jaren terug aan een veel te avontuurlijke levenswijze voldoende. Ik heb veel moeten leveren, den". Daarmee krijgt de samenwer- kapot dreigde te gaan. Het lijkt king tussen Jan Reker en Hans heerlijk te bouwen, Kraay geen vervolg. Het koppel daging. De werd aan het einde van het teleur- PSV stellende vorige seizoen gefor meerd nadat PSV geen van de drie Jan Reker zal de spelers van PSV niet langer de les lezen. Reker stapt uit de schaduw i Hans Kraay en gaat verder bij FC VVV ntwoordelijk was werden twee keer tweede, dat waren hen twee verloren dat ik bij gradeert, maar lukt het dan niet c prijzen (competitie, beker, Europa Het heilige moeten, altijd jaar terug te komen, dan vertrekt hij. „Voor de eerste divisie ben ik te duur. Ik denk dat het juist i clausule in te bouwen die het Cup) binnengehaald had. Kraay- presteren, de enorme druk, dat is m°geliJk maakt op te stappen Doorgaan tegen beter weten i bij WV minder. Vorig de werd Brylle gekocht voor negen competitie begonnen was. Hans ton. Na enkele weken zei het be- Kraay kwam bij het eigen toernooi stuur hadden we niet beter voor van de Eindhovenaren van de tri- 150.000 gulden Michel Beukers bune om René van der Gijp te wis- kunnen kopen. Ik heb gezegd, selen, zoals technisch adviseur Jo- wacht maar tot het einde van het han Cruijff bij Ajax van de tribune seizoen. Aan Brylle hebben ze drie kwam om Leo Beenhakker te cor- ton verdiend, Beukers is nog rigeren. Later ging het beter en de steeds honderdvijftigduizend gul rang teruggezette Reker geloof- den waard. Bij FC WV kun je bou- slechte zaak, dat heb ik van dicht bij meegemaakt". Zo ligt het momenteel bij PSV niet, herhaalt Reker. „Was dat het geval geweest, dan waren de resul taten in deze competitie niet zo goed geweest. We moeten het dit jaar halen, daar zal ik me voor hon derd procent voor blijven inzetten. Al was het maar om de hoge pre mie die op het kampioenschap staat". En lachend: „Dat is een aar dige compensatie voor het bedrag dat ik hier minder ga verdienen". GEVELSBERG/LEMBEEK (SID/ ANP) - Wereldkampioen veldrij- dan de helft fietsend af te leggen valt". Alleen droog weer met veel de dat tussen hem 3 kon groeien. i, PSV heeft geen geduld, die moeten kópen om een paar pro- den Klaus-Peter Thaler heeft giste- wind zonder vorst zou Thaler nog Hij gelooft het trouwens nog cent beter te worden, steeds. Dat het toch mets wordt De nieuwe oefenmeester besefte ligt volgens hem aan de ïjdelheid vorige week, toen hij PSV en FC van de voetbaltrainers. „De over- WV op de weegschaal legde, dat w gang naar FC WV is geen vlucht, aan de samenwerking tussen hem ste dagen, zoveel modder liggen, begreep de klacht niet. „Thaler Dat zou het zijn als Kraay en ik el kaar dagelijks in de haren vlogen i niet op één lijn zaten. De de Eindhovense club toch eens einde moest komen. „Je pen- haal je bij een club nooit, dan werking is perfect, vraag het de kun je beter weggaan als zich spelers. Had een club uit de eerste goede mogelijkheid voordoet. Nu divisie me gevraagd, dan had ik kon ik kiezen, hoe is dat volgend ook nee gezegd, dan had ik de jaar, in dit vak weet je dat nooit", voorkeur gegeven aan het vervolg Reker komt ook naar Venlo als van mijn carrière bij PSV. Met FC de ploeg naar de eerste divisie de- VW ligt dat anders, een club die ik ken, een club met ambities". - Reker volgt Sjef Vergoo6sen op, de trainer die hij acht jaar terug zelf in Venlo binnenloodste. Reker werkte daar een jaar als assistent van Rob Baan en zes weken onder Hans Croon. Toen kon hij hulptrai ner worden bij PSV op voorwaarde dat hij zelf een vervanger vond. Dat werd dus Vergoossen, de man die hem volgend jaar mogelijk gaat assisteren. De huidige trainer van WV wil graag in het betaalde gedreigd zijn titel komend weekeinde niet te verdedigen. De Westduitser is ontevreden over de kwaliteit van het parkoers in het Belgische Lembeek. Er zou, mede door het slechte weer van de laat- dat slechts twintig procentT 2700 meter lange omloop per fiets te berijden is en de rest dient te worden gelopen met de fiets op de schouder. „Dit is tegen de reglementen", meende Thaler, „een parkoers wordt pas goedgekeurd als meer boycot kunnen afhouden. De boycotdreiging van de titel verdediger vond niet veel weerklank bij de Westduitse wie lerbond. Vice-voorzitter Böhmer heeft weken geleden het traject verkend. Toen sprak hij niét van een boycot. Dat het organiserende land een circuit uitzet dat de eigen renners het beste ligt is begrijpe lijk". Dat laatste werd vorig jaar door de Bondsrepubliek in München ook gedaan. Zowel bij de amateurs (Kluge) als de profs (Thaler) werd het wereldkampioenschap gewon nen, terwijl bij de junioren (Sprich) zilver werd gewonnen. De beide Westduitse wereldkampioenen werden dit seizoen op alle 'echte' veldritparkoersen verslagen. Door de Belgische favoriet voor zondag Roland Liboton, ook door de Ne derlanders Hennie Stamsnijder, Reinier Groenendaal en amateur Martin Hendriks. Thalers nederla gen waren dikwijls schrijnend. Met een boycot van 'Lembeek' be spaart hij zich een - meer dan waar schijnlijke - nieuwe afgang. Veertien landen vaardigen ploe gen af naar de wereldkampioen schappen veldrij den. Kees Kloots in rugbyteam AMSTERDAM (ANP) - Het Neder lands rugby-vijftiental speelt zon dag als voorbereiding op de FIRA- competitie in Hilversum een wed- TILBURG (ANP) - De tweekamp tussen Jan Timman en Arthur Joesoepov is nog lang niet beslist. Terwijl bij de land. De p?oeg telt liefst elSpelers andere halve finale van het kandidatentoernooi in Minsk van het Australische team, dat vo- Sokolov tegen Vaganjan een voorsprong heeft genomen rigjaar tijdens een trip door Groot- van 4-1, werd gisteren in Tilburg de derde matchpartij na A"n^n'ni.giTt^iudyu1kTrf"a1ktei 40 zetten afgebroken in een eindspel waarin de met wit (19-3), lerland1i6-9), Wales (18%) en spelende Joesoepov twee pionnen meer heeft, maar de on- Schotiand (37-12) verslagen. gelijke lopers zwart een remise-kans biedt. Jan Timman Coach Dick Jansma heeft enkele was daar zo zeker van dat hij nauwelijks meer naar de opmerkelijke wijzigingen in zijn stanH wilde kiiken ploeg aangebracht. Henny Ver- bldnu w"ue k-ijkch. meulen en Mats Marker moesten plaats maken voor twee spelers Van Timman had dat - van Jong Oranje, Kees Kloots spelen (DIOK)c ------ - stricum), Marcel Biermans werd weer naar condanten de bank verwezen, omdat de bles- tigde dat de sure van Joost Takken is hersteld, ziin. Hierdoor werd de oude lijn Chris De Britse schaker Nigel Short vindt dat zijn spel nog veel te i laat Twee maten Het is frappant hoe verschil lend er in twee sportbonden met scheidsrechters wordt omge gaan. Neem het Nederlands Handbal Verbond in de kwestie Saturnus-De Treffers. Omdat de twee arbiters één doelpunt van De Treffers wel toekenden maar niet geteld zouden heb ben, eindigde het duel niet in 14-14, maar in een 14-13 zege voor Satumus. Er werd door De Treffers nog wel geprotesteerd. Satumus ontkende niet dat het 'zoek ge raakte' doelpunt was gemaakt, terwijl de leidsmannen tenslot te ook niet geheel zeker van hun zaak waren. Ze bleven echter bij hun telling, dus verloor De Treffers het protest, want het NHV stelt zich op het standpunt dat scheidsrechters geen fouten kunnen maken. Protesteren te gen een waarneming van de ar biters bij die Bond is niet moge lijk. Hoe anders is het gesteld bij de grootste sportorganisatie van Nederland, de KNVB. Een blik in de Officiële Mededelin gen van de Afdeling Leiden leert, dat de tuchtcommissie de scheidsrechters niet altijd in het gelijk stelt. Zoals zaalvoetbal scheidsrechter Wijnand Rijs dam bijvoorbeeld. De uit spraak van het rechtscollege om niemand aansprakelijk te stel len voor het staken van het zaalvoetbalduel Van der Plas- Landwer (en de weggestuurde Wim van Harskamp niét te schorsenzette de Leidse flui tist volledig in zijn hemd. Verbitterd Rijsdam is dan ook verbit terd en voelt zich in de steek ge laten. Nu is hij niet een van de gemakkelijkste fluitisten in de regio. Onder zijn leiding zijn wel meer wedstrijden vroegtij dig afgefloten. "Maar", gaat hij in de verdediging, "je doet het toch nooit goed. Vooral niet bij de verliezende partij". gezien hield ómdat Landwer zoals hij in zijn uitgebreide rapport steldeverder spelen onmogelijk maakte. Baksteen De 'staking' hadden de Sas- senheimse voetballers volledig aan zichzelf te wijten, ook al floot Rijsdam wel eens vals. Wat moet een scheidsrechter als Rijsdam nu aan met de uit spraak van de tuchtcommissie? Het college liet de fluitende hob byist zakken als een baksteen. En waarom? Op zoek naar de motivering van de uitspraak, stuit ondergetekende op een waas van geheimzinningheid. Koudekerker Schrier heeft de zaak destijds behandeld, maar kan zich er weinig meer van herinneren. Verwijst vervol gens naar het bondsbureau, waar de stukken liggen opge slagen. Schrier geeft dus in feite toestemming om het rapport openbaar te maken, maar dat wil administrateur Cor van Steyn weer niet. Omdat dat niet Op de bewuste avond in Kat wijk stonden de zaalvoetballers Klacht van Landwer op verlies. En kregen het in de tweede helft aan de stok met arbiter Rijs dam, met wie de relatie toch al niet zo best was. Rijsdam stond echter in z'n recht om de zich misdragende Sassenheimers met tijdstraffen op te zadelen. t Rijsdam gebruikelijk is, merkt Van Steyn weinig overtuigend op. De boeken blijven jammer ge noeg gesloten. Waarom die geheimzinnig heid? Feit is dat Rijsdam zich nu niet meer in zijn rug voelt gedekt, evenaeen groot deel van zijn collega's. Door de 'lankmoedige' houding van de tuchtcommissie vertikken som mige scheidsrechters het om van incidenten rapport op te maken, bang als ze zijn voor vrijspraak van de schuldigen. Goed, de wijze waarop de Lei- denaar optrad was niet altijd even handig, maar dat was nog geen reden om de leidsman voor joker te zetten door een schietbe- weging naar hem te maken, met overtredingen af te reageren op de tegenstander, de bal uit de handen van de scheidsrechter te grissen en de arbiter met weg werpgebaren duidelijk maken dat hij er niets van kan. Wim van Harskamp maakte zich aan het laatste feit schul dig en dan moet je natuurlijk niet verbaast zijn als Wijnand Rijsdam je wegstuurt. Die laat al 15 jaar niet met zich sollen. Het was dan ook niet verwon derlijk dat Rijsdam het in Kat wijk 7 minuten voor tijd voor Wie wil er onder deze omstan digheden nog voetbalscheids rechter worden? Niemand toch. Dat de tuchtcommissie te ge makkelijk seponeert of te lichte straffen oplegt, is binnen de scheidsrechterswereld een veel gehoorde klacht. De fluitisten zijn dan ook niet van plan het erbij te laten zitten. Vanavond overhandigt Rijsdam namens de scheidsrechterscommissie een dikke map met klachten aan Piet van der Berg, de nieu we voorzitter van de tuchtcom- Aan hem de schone taak om de vuile was eens grondig door de wasmachine te halen. Want de agressie op de velden is de laatste jaren schrikbarend toe genomen. Met discutabele uit spraken als in de kwestie Rijs dam wordt het aantal strafza ken natuurlijk niet terugge drongen. Tijd voor bezinning, heren rechtsprekers. Anders lopen alle scheids rechters over naar het Neder lands Handbal Verbond. ROB ONDERWATER vijf afreageren van de Bernd Verhofstadt (Ca- moeidheid kunen zijn, Sergei Dolmatov, één Joesoepov beves- nise-kansen groot aan scherpe varianten, waar in de loop van de jaren al heel wat is ge- ook kapt zonder dat er duidelijk se- begaanbare paden zijn ontstaan. Commentator Rob Hartoch liet er de boeken op naslaan. Even leek het erop dat het patroon van Kas parov - Van der Wiel van Graz 1981 worden gevolgd, waarbij de Evenals in de voor hem zo onge- Gale, Joost Takken en Paul Henge- lukkig verlopen eerste partij koos veld in ere hersteld. Het Neder- Joesoepov voor d2-d4. Maar al op Nederlander bijna met hem lands team neemt van 17 tot en met de vierde zet week hij af: a2-a3; de handgemeen raakte, omdat de toen 23 maart deel aan een internatio- lievelingszet vaneerstPetrosjan en nog 2 naai toernooi ter gelegenheid 1 Nigel Short relativeert goede start bij Hoogovens het 100-jarig bestaan van de Au- opening krijgt daardoor w r prille Rus zich in tijdnood later Kasparov. De dame-indische irriterend gedroeg. Van der Wiels stralische rugbyfederatie. Oni-achtig karakter met BONN (AFP) - De Westduitse toptennisser Boris Becker, zondag verliezend finalist te gen Ivan Lendl in het Masters- toernooi- in New York, keert dit jaar zijn vaderland min of meer de rug toe. De 18-jarige speler was in de Bondsrepu bliek het bekendste sportidool sinds zijn overwinning op Wimbledon in juli. Becker vlucht voor druk van de publieke opinie. Mana ger Ion Tiriac en trainer Gun- ther Bosch hebben besloten Becker weg te houden van zijn inmense supporterslegioen. Tiriac verklaarde na de Mas ters-finale, dat hij minstens twee maanden niets meer te maken wil hebben met de Westduitse tennisbond. De Roemeense manager geniet in de Bondsrepubliek een twij felachtige reputatie. Hij wordt een uitbuiter genoemd. Uit puur winstbejag zou hij niets anders willen dan Bec ker binden aan de hoogst bie dende. Tiriac verweerde zich op die aantijgingen met de medede ling dat Duitsers niets van professionele sport begrijpen en dat hij, voor zijn pupil, in tussen passende maatregelen heeft genomen. Zo zal Becker meer dan waarschijnlijk niet deelnemen aan de twee groot ste tennistoernooienn in de Bondsrepubliek. Het gaat hier om de open Westduitse kam pioenschappen half september in Hamburg en de toernooi om de wereldbeker voor landen teams, dat elk jaar in mei in Dusseldorp wordt gehouden. De wereldbekerstrijd valt te dicht bij het begin van de open Franse kampioenschappen. De open Westduitse titelstrijd in Hamburg valt tussen de open Amerikaanse kampioenschap pen en verschillende belang rijke andere Amerikaanse toernooien in. Zo ziet het er naar uit dat het Westduitse tennispubliek Becker alleen in levenden lijve in actie kan zien bij de Daviscupwedstrij- den en een demonstratiepartij in maart in Stuttgart. Ben- zesde zet:.... Dd8-e7 is inmiddels woud door de praktijk achterhaald. Tim man ruilde op d5 en hield zich ver volgens aan de partij tussen de Amerikanen Browne en de jonge Noel Benjamin, die door laatstge noemde werd gewonnen. Tweede secondant Erich Lebron had Tim man gewezen op de interessante mogelijkheden, die zouden kun nen ontstaan. Joesoepov trapte echter niet in de val. Van de elfde tot de vijftien de zet gebruikte hij meer dan een uur bedenktijd, maar toen had hij dan ook de oplossing: 14. Tal-dl inplaats van h2-h3. Prompt erop echter beging hij met Dc2-a4 een onnauwkeurigheid. Db2 was waar schijnlijk beter, zoals Ljubojevic met verve verkondigde. Op zijn beurt verzonk Timman in diep gepeins. Maar zijn antwoord na 53 minuten bedenktijd mocht er zijn: Hij posteerde een paard op e4, waar het beest voorlopig onaan tastbaar na de ondersteuning met f7-f5. Het optimisme steeg, maar op de 20ste zet beging Timman met Df7 een onnauwkeurigheid of mis schien zelfs wel een flinke fout, waardoor zijn voordeel verloren ging. Na die ongelukkige zet - Dd7 zou een veel beter alternatief zijn ge weest - moest de Amsterdamse grootmeester op twee fronten strij den: tegen de opeens weer gevaar lijk manoeuvrerende Joesoepov en tegen de tijd. Voor de laatste vijf zetten had hij slechts drie minuten over. Ten koste van twee pionnen haalde Timman de controle. Joe soepov nam een half uur de tijd voor het onder couvert afgeven van zijn 41ste zet. WIJK AAN ZEE (GPD) - Het leven van een 'wonderkind' is ook niet alles. Nigel Short (inmiddels 20) kan daarover meepraten. Jaren lang gold de Engelsman als het 'grootste talent' in de schaakwe reld. De in Tyldesley (onder de rook van Manchester) wonende Short hoefde maar achter het bord te gaan zitten en alle vijandelijke koningen zouden zich automatisch voor hem neervlijen. Vooral voor de Engelse pers leidde iedere zet (voor zover dat nog mogelijk was) tot verdere stijging op de trap, maar toen hij plotseling niet aan de verwachtingen voldeed, kreeg hij ten slotte een trap na. „Het probleem was dat ik al die dingen die over me werden gezegd en geschreven, ging geloven. Dat was een slechte zaak. Want wat was het geval? Ik dacht op een ge geven moment alles te kunnen. Het leek erop alsof ik niets hoefde te doen en dat de prestaties vanzelf zouden komen. Het zag er ook alle maal geweldig uit. Niets leek mis Het zettenverloop van de derde partij is: Wit: Joesoepov, zwart: Timman. Dame-Indisch: 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 e7-e6; 3. Pgl-I3 b7-b6; 4. a2-a3 c7-c5; 5. d4-d5 Lc8-at; 6. Ddl-c2 e6xd5; 7. c4xd5 g7- g6; 8. Pbl-c3 Lf8-g7; 9. g2-g3 0-0; 10. Lfl-g2 d7-d6; II. 0-0 Tf8-e8; 12. Lcl- f4 Dd8-e7; 13. Tfl-el Pb8-d7; 14. Tal-dl Pf6-e4; 15. Dc2-a4 Lg7xc3; 16. b2xc3 La6-b7; 17. Tdl-d3 17-f5; 18. Pf3-d2 Pe4xd2; 19. Lf4xd2 Pd7- e5; 20. Td3-e3 De7-f7; 21. c3-c4 a7- a6; 22. Ld2-c3 b6-b5; 23. c4xb5 a6x- b5; 24. Da4xb5 Lb7xd5; 25. Lc3xc5 te kunnen gaan. Ik verloor de reali teit helemaal uit het oog. In 1980 nam ik deel aan een toernooi in Londen dat voor mij eigenlijk veel te hoog gegrepen was. Het werd ook een ramp. Twee punten uit dertien partijen. Dat was alles. Ik was meteen terug op aarde". „In de ogen van de pers stelde ik opeens niets meer voor, terwijl ik toch pas veertien was. De versla gen waren op het beledigende af. Dezelfde mensen, die eerst een po tentiële wereldkampioen in mij za gen en verwachtingen hadden ge wekt die niet waren gebaseerd op feiten, lieten me keihard vallen. Maandenlang heb ik niet of nauwe lijks meer naar het schaken omge keken. Ik kon de fut eenvoudig niet meer opbrengen". Gerijpt door die ervaring („pas veel later kwam ik er achter dat die ontwikkeling heel belangrijk voor me is geweest") weigert Nigel Short al te veel waarde te hechten aan zijn vliegende start in het Ld5xg2; 26. Le5-al Te8xe3; 27. 12- xe3 Df7-b7; 28. Db5-c4+ Lg2-d5; 29. Dc4-c3 Kg8-f7; 30. Dc3-f6 Kf7-e8; 31. Df6xd6 Db7-c6; 32. Dd6-f4 Dc6- e6; 33. Tel-dl De6-e4; 34. Kgl-12 De4xf4; 35. e3xf4 Ld5-e4; 36. Lal-b2 Ta8-b8; 37. Lb2-e5 Tb8-bl; 38. Tdlx- bl Le4xbl; 39. Le5-d6 Ke8-d7; 40. Ld6xc5 Kd7-c6. Wit gaf zijn 41ste zet onder cou vert af. Afgebroken stand: Wit: Kf2, Lc5, pionnen a3, e2, f4, g3, h2. Zwart: Kc6, Lbl, pionnen f5, g6, h7. Hoogovens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Ondanks de voor hem on gekende score van drie uit drie probeert hij zijn prestatie op alle mogelijke manieren te relativeren: „Ach, de tegenstanders (Hübner, Hellers en Ree, red.) gaven me de kansen. Die heb ik gepakt. Het be tekent echter allemaal niet zoveel. Natuurlijk ben ik tevreden met mijn resultaten, maar mijn spel is nog niet zoals het hoort. Ik weet dat ik beter kan. 't Is niet zo dat ik nu doorsla naar de andere kant. Klagen doe ik beslist niet, maar ik zal door die overwinningen ook niet opgewonden raken. Misschien dat dat gebeurt op de laatste dag als ik nog bovenaan sta, maar dat duurt nog tien ronden". Short heeft de Engelse kranteko- lommen de afgelopen jaren bijna uitsluitend in negatieve zin ge haald. Daarnaast is de aandacht voor Short ook behoorlijk afgeleid door Michael Adams, die, als jong ste speler met een internationale rating, nu de 'eer' te beurt is geval len om te worden afgeschilderd als een tweede Bobby Fischer. „Zo'n jongen", aldus Nigel Short, „zou ik nou graag willen ad viseren. En dan heb ik het niet over een gesprekje van tien minuten of een half uur. Indirect heb ik hem aangeboden om te helpen, maar hij heeft de boot nog afgehouden. Wat ik zou zeggen? Ik zou hem vertel len niet te snel in sterke toernooien uit te komen, afstand te nemen van allerlei complimenten en gewoon zichzelf te zijn". „Natuurlijk kan je altijd teleur stellingen hebben, maar de pijn die ik heb gehad was onnodig. Die tik Jeroen Piket heeft gisteren zijn openingspartij in groep B van de grootmeestersgroep ge wonnen. Piket versloeg Rini Kuijf. Marcel Piket won van Albert Blees. heb ik heel moeilijk verwerkt. Ik schat dat ik destijds twee jaar heb stilgestaan. De schade was wellicht nog meegevallen als ik een coach had gehad. Zo iemand wil ik voor Adams zijn. Op het moment datje tot de conclusie komt dat je toch niet zo goed bent als jij en anderen wel dachten, is het prettig om steun te hebben. Die miste ik". Tekenend voor zijn huidige in stelling is de manier, waarop hij reageert op de uitschakeling in het kandidatentoernooi. Na in een be- slissingsdriekamp zowel Van der Wiel als Torre achter zich te heb ben gelaten, reikte Short in de kan didatenmatches niet verder dan de elfde plaats in een veld van zestien spelers. „Vergeleken met een aantal ja ren terug voel ik me nu veel meer ontspannen en vooral zelfverzeker der. Ik ben ook niet teleurgesteld dat ik in Montpellier niet zoveel succes heb gehad. Het was de eer ste keer dat ik op dit niveau tegen zulke zware tegenstanders speelde. Ik kwam duidelijk ervaring te kort. Bij volgende gelegenheden kan ik alleen maar profiteren van wat ik daar heb meegemaakt, omdat ik weet hoe ik me dan moet voorbe reiden".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9