Leiden oogst in Weert applaus Hortensius geeft Pemix vleugels PKC kogelt Fides eruit Kallenberg zet Blitz op winst Titel voor Witherspoon TOP naar Leiden Sponsor Canadians MAANDAG 20 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 13 WEERT - Gênant. Als er één woord is dat het optreden van Kaypro Weert zaterdagavond nog het beste typeert zal dat het zijn. Wat een afgang om in eigen huis het rechtstreekse duel om de tweede plaats in de eredivisie basketbal tegen Leiden met 53-82 te verliezen. De cijfers zeggen daar natuurlijk veel over. Al moet je er toch bij zijn geweest om het pijnlijke van die nederlaag ook helemaal echt aan te voelen. Wat dat betreft had Weert nog dub bel pech ook. Omdat deze wed strijd op papier vanzelfsprekend als een topper kon worden geaffi cheerd trok de partij in het voetbal- loze weekeinde prompt een volle bak. Die 800 voornamelijk Weerter fans keken anderhalf uur lang hun ogen uit, werkelijk niet wetend wat hen hier overkwam. Zo ongeloof lijk slecht speelden hun favorieten en zo ongedacht goed de opponent dat het publiek ergens halverwege de tweede helft blijkbaar voor een collectief dilemma kwam te staan. Jojo Wat moesten ze doen nu hun ploeg, die toch even hoog op de ranglijst stond, soms minutenlang door de concurrent als een soort jo jo werd gebruikt Fluiten, boe roe pen, naar huis gaan, of anderzins hun afkeuring laten blijken Een ijzige stilte viel aanvankelijk over Boshoven. Intussen dolde Leiden vrolijk verder en poedelde Weert lustig voort. Uiteindelijk kwam de ware aard van de (noord)Limbur- ger naar voren. Inplaats van zich af te reageren op de volledig falende thuisclub rolde van toen af aan bij elke knappe actie van de bezoekers een waarderend applaus van de tri bune. Zó kan je het natuurlijk ook bekijken. "Een complete vormcrisis", ver zuchtte de Weerter coach Konings, die recentelijk ook al fiks de oren werd gewassen door Den Bosch en Haaksbergen, ploegen zaterdag overigens zelf onderuit gingen. "Maar ook uitstekend gespeeld van ons", wenste zijn breed glun derende confrater Ruud Harre wijn daar direct aan toegevoegd te zien. "Want ga maar na. Tegen die ploe gen maakte Weert aanvallend nog wat klaar door in de negentig pun ten te scoren. Tegen ons kwamen ze met moeite aan de vijftig pun tjes. Zo sterk als we nu verdedig den heb ik ons nog zelden zien doen", aldus de man die deze disci pline sinds jaar en dag tot kunst heeft verheven. Kaypro Weert - BS Leiden 53-82 <24-38) Scores: Leiden - Kragtwijk 24 (11), Heijde- man 21 (8), Van Helfteren 16 (11), Hagens 13 (7), Kales 6 (10). Van Egmond 2. Schot percentage 54, rebounds 45, balverlies 11. Weert - Sanders 16 (35%), Davis 15 (41%), Van Essen 14, Dam 4, Huybers 2, Boers 2 (1 uit 7), Van Kempen 0 (0 uit 7). Schotper centage 29, rebounds 35, balverlies 9. Vijf fouten: Heijdeman, arbiters: Woud- stra/Denies, toeschouwers: 800. o zo kien spelende en hardwerken de ploeg telkens maar weer toont. Even, in een periode voor Kerst, leek de rek er wat uit door een logi sche terugval bij zijn rookies en de vermoeidheid die dat tot gevolg had bij de overbelaste routiniers. Maar nu, notabene nog zonder de geblesseerde John Emanuels, en in een fase waarin de plaats voor de play-offs moet worden veiligge steld speelt zijn team misschien wel beter dan het ooit tevoren heeft gedaan. van Helfteren na afloop, "slechts behoefden te bekommeren om de twee Amerikanen en Rob van Es sen, die in feite ook een Amerikaan is. Van Sanders wist ik dat je die kort moest dekken, Davis kwam steeds moeilijker los van Hans Heijdeman en onze Bert Kragtwijk is nu eenmaal gewoon veel beter dan Van Essen. Ze kwamen er on der de basket zodoende nauwelijks aan te pas. Voeg daarbij dat bij ons in aanvallend opzicht nu eens nie mand verzaakte, we als collectief daarnaast geen inzinking kregen en de overwinning is verklaard." Ollie LEIDEN - Voor de derde maal in successie haalde Pemix de volle winst binnen. Het vierpunten-duel tegen 't Overschotje werd met 13-12 gewonnen door de Leidse over gangsklasse^ die zo haar positie op de ranglijst aanmerkelijk verstevigde. Dit gold aller minst voor de hooggeklasserde eerstklassers TOP en De Danaïden die beide fors onder uit gingen. Dat wel, maar daarmee nog niet het grote verschil en evenmin de toch pijnlijke aspecten die er aan de nederlaag zaten. Al na 10-20 openbaarde zich de eerste proble- men bij de thuisclub en dat gold rebounds te pakken, dan met name voor Olivier van Kempen.'Ons Ollie', zoals de heet- Omdat ook Kragtwijk (11) Ondanks het zich op de ranglijst duidelijk aftekenend herstel blijft Pernix nog zoeken naar de vorm. Het gepolijste spel van eertijds heeft plaatsgemaakt voor een meer op werklust gebaseerd concept, dat door de haast maar al te vaak tot plaatsfouten aanleiding geeft. Ook het duel tegen 't Overschotje had voortdurend iets chaotisch, ook al omdat voor beide ploegen de belangen groot waren. Bij winst van Pernix zou immers het onder ling verschil uitgroeien tot vier punten en bovendien lag er nog de beschamende 17-10 van de eerste duel. Het verschil bleef nu de hele wedstrijd tot twee punten beperkt. Gaf 't Overschotje voor rust de toon aan, nog voor rust trad de kentering in. Lian Tieleman, ver vangster van de door een rugbles sure geplaagde Eric Hardam, werd tot tweemaal toe onreglementair gestuit en vanaf de stip kon Peter Kuipers zijn ploeg naar 6-6 schie- zijn doen groot aantal (10) ten. Wat Kees Brokaar, Janneke Mul der, uitstekend op dreef met vier treffers, en Lian Tieleman na rust gebakerde en vaak ongecontro- Van Helfteren (11) de door Weert niet konden bewerkstelligen, daar- leerd spelende tweede guard van aangeboden roosjes met graagte in slaagde Kees Hortensius. Een Weert in die contreien ook wel plukten én Leiden geen seconde bevlieging van de soepele maar nu wordt genoemd, bakte er ditmaal onbenut liet om over te schakelen weinig trefzekere schutter leverde helemaal niets van. Bij al zijn ze- op de aanval verzekerde de ploeg twee goals op. Met nog acht ven schotpogingen raakte hij uit- zich aan de andere kant van het ten te gaan sluitend luchten dat bracht hem in veld wel van een veelheid aan ge- send. Carla i openlijk conflict met Robert San- makkelijke baskets. Pas nadat Lei- 12-11 de n ders. Een vermakelijk gezicht, den onder leiding van de excelle- schotje nogmaals tegenscoorde, twee scheldende teammaats. En ïende Emill Hagens - die steeds deed nauwelijks meer ter zake: 13- dat terwijl het spel gewoon door weer Kragtwijk vond voor een een- 12. ging. Ten einde raad schreeuwde voudige lay-up - zonder noemens Van Kempen zelf maar om een wis- waardige tegenstand te ondervin sel. Hij mocht gewoon blijven den een definitieve beslissing had de 12-10 beslis- Evert herstelde na 12-11 de marge en dat 't Over- Verschil Op het snijpunt van op- en neer gaande lijnen drukte Leiden het vooral met zichzelf worstelende Weert vanzelfsprekend met grote gretigheid nog verder in de narig heid. Met de eerder in de week be haalde punten tegen Haaksbergen in de knip stelde de Leidse forma tie zich tamelijk onbevangen op om al na vijf minuten bij de stand 6-14 tot de slotsom te komen dat van slechts drie Weertenaren die avond eventueeel nog enige tegen stand te duchten zou zijn. Bij ont stentenis van de geblesseerde Ren- so Zwiers gaven ook de andere Ne- Dpjr derlanders én de import-Belg Rudi Boers niet thuis. Een paar zogehe- Net als ieder ander verbaast ook ten 'puddingen' en daarmee was Harrewijn zich nog wekelijks over het meteen over met de boys. de veerkracht die zijn smalle, maar "Zodat we ons", verklaarde Toon staan. Maar zoals de tussenscore van 24-38 ook al aangeeft was Van Kempen niet de enige Weertenaar die last had van klamme handjes. De Belg Boers (1 uit 7) en de beide Amerikanen (7 uit 20 en 7 uit 19) hielpen er eveneens flink aan mee het totale Weerter schotpercentage naar het beschamend lage niveau van 29 te voeren. Dat was ook me- geforceerd (34-55) coach Konings dat zoiets bestond als eer herinnerde sr ook nog zóne-defen- Het verschil tussen Zuiderkwar tier en Ons Eibernest heette Cort van Dijk. De geroutineerde Hage naar, veelvuldig international in de goede jaren van de Eibers en daar na bij het hoofdstedelijke Blauw Met die omzetting was hij veel te Wlti besliste helemaal alleen het laat, want het onder volle stoom gekomen Leiden kon al niet missen. Heijdeman (van ver) duel. Vijf schoten waren voldoen de om de stand eerst van 9-9 naar 9-11 en vervolgens na vak wisseling Van Helfteren (vier hoeKjes) voer- bij 10-12 naar 10-14 te tillen. Een den de score op naar 41-71 en met verschil, dat het hardwerkende het inzetten van een fantastische Zuiderkwartier niet dribbel langs iedereen en alles maken: 12-16. kreeg Hagens voor het eerst de r goed kon "Toch we hebben we kansen ge- handen van de toeschouwers op el- had", hield ZKW-coach Wim Nie- kaar. Een vernedering die de ont- sjng voi redderde thuisploeg zich later nog die Erik van Lunteren mist", _Pa^ moest laten welge- rect daarop een vrije kans onder de korf. Maak je die, dan blijf je toch bij". de de verdienste van de Leidse de- tJUS... fensie waarin constante beweging kaar. Een vernedering die de ont- sjng vol. "Een strafworp bij 10-12, de boventoon voerde, zodat er nim- r -«- - - mer tijd of ruimte was voor een ge makkelijk schot. Van het veelvul- vallen. Gênant i dige missen profiteerde vooral de sterk spelende Sander Kales door AD VAN KAAM VOORSCHOTEN - Frank Kales kan het nog best. Veertien jaar ge leden beleefde de Haarlemmer als aanvoerder van het Nederlands basketbalteam successen bij het voor-Olympisch toernooi in Am sterdam en in de Europa Cup met Flamingo's. Nu pendelt hij gere geld tussen Parijs en Hoofddorp om de plaatselijke eerste divisie- ploeg aan overwinningen te hel pen. Zaterdag kon Kales echter geen wonder bewerkstelligen voor Hoofddorp. Blitz bleef baas in ei gen huis (85-77) en kan weer wat vrijer ademhalen. Coach Henk Krauwel had zijn spelers van te voren gewaar schuwd voor Frank Kales, die in middels twee volwassen zoons (Sander en Oscar) heeft spelen bij BS Leiden. "Hij is bijzonder slim en in de bucket scoort hij gewoon zijn puntjes, als-ie tenminste de kans krijgt", hield Krauwel zijn ploeg voor. Blitz Zette een goede verdediging neer en liet zich niet verleiden om met hel spelletje van Kales mee te gaan. Desondanks leek Hoofddorp de rust met een voorsprong te zullen ingaan (22- 28), maar een lussensprint van de Voorscholenaren bracht de zaken halverwege toch weer in even wicht: 35-34. Een telg uit een andere gerenom meerde basketbal familie. Ton Ka) lenberg, vonniste Hoofddorp na de hervatting. De uitgekiende passes van Kales werden slecht verwerkt doorzijn mede-spelers, terwijl Kal lenberg onverwacht ruimte kreeg om vijf driepunters af op ri j af te vuren. Blitz kwam daardoor in vei lig vaarwater: 85-77. Kallenberg scoorde 27 punten, geschoten le gen een schotpercentage van 90 percent. Bij de vrouwen hield MSV in de uitwedstrijd tegen lijstaanvoerd ster Cheetah lang stand. De Nij meegse ploeg beschikt echter over meer reserves, waardoor de Noord wijksen hun slótoffensief (ingezet bij 60-53) niet beloond zagen. Chee tah benutte haar kansen heter en won uiteindelijk met 79 «I. Tineke Vos was met 17 punten topscoor ster voor MSV Lissc klom in de promotiedivisie naar de gedeelde vierde plaats dankzij een zege op Olympia: 64 55. Vlak voor rust had de thuis ploeg nog een achterstand, maar het goed afronden van de aanval zorgde voor een tijdige ommekeer: 17-20 en 36-24 bij rust. Olympia kwam daarna nog sterk terug, doch Lisse wist zich in de felle strijd staande te houden. Zaterdag volgt de derby met MSV. Grasshoppers stond halverwege de wedstrijd tegen Dragons nog op achterstand (38-37), maar na de hervatting wist de Katwijksc ploeg een beslissend gat te slaan. Van 49- 49 sprong Grasshoppers naar 49-64 en de 72-82 overwinning. Petra van der Oever en Anja Aandewiel scoorden beiden 30 punten. Trotters maakte in de rayon- strijd een lelijke misstap tegen OSGi dat met een 54-59 zege uit Leiden wegkwam. Geen fijne avond derhalve voor coach Frans Kales (Frank Kales is een oom). Leiderdorp hield het hoofd één helft bij de les in de uitwedstrijd tegen Dunckcrs (29-47. 68-81) en moet zaterdag tegen hel ongesla gen AMVJ Rotterdam de laatste strohalm voor promotie zien te grijpen. Grasshoppers wist AMVJ zaterdag niet van winst af te hou- De arbiter heeft er de hand i boksen in het zwaargewicht. ATLANTA (Reuter) - De Ameri- den, al hielden de Katwijkcrs de kaanse pugilist Tim Witherspoon strijd lange tijd goed vol: 92-80 (40- is voor de tweede keer in zijn pro fessionele loopbaan wereldkam- AMSTERDAM/DEN BOSCH - De Amsterdamse basketbalvereni ging Canadians is er na lang zoeken andermaal in geslaagd een sponsor te vinden. Vanaf komend weekeinde zullen de shirts van de Amsterdammers, die eerder financieel werden onderhouden door Delta Lloyd en Black Velvet, gesponsord worden door kauw gumfabrikant Maple Leaf. In de manneneredivisie zijn nu nog twee ongesponsorde ploe gen: Greyhounds en BS Leiden. Leiden zoekt al evenlang als Ca nadians. Dat luxe ook zijn schaduwzijden heeft moest Jan Dek ker, coach van Nashu Den Bosch het afgelopen weekeinde erva ren. De landskampioen beschikt over maar liefst drie Amerikaan se spelers, maar kon er tegen Werkendam langé tijd geen één op stellen. Donald Robinson weigerde namelijk om te spelen na een ruzie met coach Dekker. Robinson, vervanger voor zowel Richie Johnson als Larry Knight (beiden zijn geblesseerd), weigerde na een wissel in de eerste helft van de wedstrijd verder te spelen en schold in de rust zijn coach de huid vol. "Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", verklaarde de verblufte Dekker. Na bemiddeling van Johnson nam Robinson nam toch weer plaats op de bank, waarna Dekker hem halverwege de twee de helft inzette. Hoewel Robinson daarna zijn best deed, kon hij niet voorkomen dat Den Bosch voor eigen publiek een blameren de nederlaag leed tegen de provincicgenoot: 86-88. pioen bij de zwaargewichten, WBA-versie, geworden. Hij ver sloeg in Atlanta in een gevecht over vijftien ronden titelhouder Tony Tubbs op punten. Eerder had Witherspoon de wereldtitel in 1984 verloren aan Pinklon Thomas. De puntenzege van Witherspoon kwam niet tot stand door een una nieme uitslag. Een jurylid gaf een onbeslist (143-143), in welk geval Tubbs de titel zou behouden. De twee andere leden gaven Wither spoon het voordeel van de twijfel: 144-143. In het gevecht heerste Wi therspoon in de eerste acht ronden. Vooral in de vierde was hij opper machtig met gave combinaties. Tubbs, die zich in die fase op de been hield door veel te hangen, raakte in het tweede deel van de partij op dreef. De wereldkam pioen verkeerde ondanks zijn ge wicht van 122 kilo in goede condi tie en dreef de uitdager in de slotfa se, met uitzondering van de der tiende ronde, nog in het nauw. Voor Tubbs betekende de neder laag zijn eerste in 23 gevechten. De 23-jarige bokser Sa mart Payak-arun nam de wereldtitel in het lichtvedergewicht (WBC) over van de zeven jaar oudere Mexicaan Lupe Pintor. De uitdager uit Thai land sloeg de titelhouder in Bang kok na 1 minuut en 31 seconden in de vijfde ronde met een linkse hoek knock out. LEIDEN - Korfbalarbiters Jan Sjardijn en Ton Uphoff zijn door de scheidsrech- terscommissie van het district Zuidwest voorgedragen voor de landelijke competi tie. Naar het zich laat aanzien komen er aan het einde van het seizoen zes plaatsen vrij, waardoor het Leidse duo een niet on aanzienlijke kans heeft te promoveren. Teun Lepelaar is momenteel de enige Lei- denaar, die op topniveau de scheidsrecb- tersfluit hanteert. Na een fraaie beginfase met ne gen goals (4-5) in de eerste acht mi nuten was Ons Eibernest weggelo pen naar 6-8 en tot na rust (7-8) kon Zuiderkwartier alleen maar vol gen. Rens Henzen dichtte na zeven minuten de bres, maar kreeg direkt van tegenstander Van Dijk een af standschot tegen. Zoals hij acht minuten later weer hetzelfde pres teerde, daarmee een hevig aandrin gend Zuiderkwartier definitief op afstand zettend. Tegenover dit Haagse geweld stelden Erik van Lunteren en Dirk Jan de Kreek elk vier goals, terwijl ook Rens Henzen (2), Carla Akse en Kitty van der Mark tot scoren kwamen. Onderuit Terwijl de koppositie in het ver schiet lag, ging De Danaïden bij hekkesluiter OSCR volledig onder uit. Het tweede aanvalsvak met Eric Kromhout ging pas na rust (6- 3) enigszins functioneren, maar toen had coach Hans van Huis An- nemarie van Dijk al ingezet. Kort voor het einde verving de Warmon- der ook de driemaal scorende aan valsleider zelf, maar invaller Heiko Locher kon het tij niet meer keren. OSCR greep met 12-10 de voor haar zo belangrijke winst. Leon Brouwers scoorde vier maal voor De Danaïden, dat na een 6-3 te hebben opgehaald, op een punt van OSCR bleef steken. Hen- ny van der Top, Eric Peters en Frans Brand, die de zieke Hennie Devilee verving, completeerden het tiental. Wat het gehele afgelopen jaar uit bleef, gebeurde op de derde speel dag van 1986: TOP verloor. Verant woordelijk hiervoor was Kinder dijk, dat in de eerste ontmoeting de Sassenheimers al als enige een punt had ontfutseld. De Kinderdijkers waren fysiek sterker, hetgeen vooral tot uiting kwam in de duels onder de korven. De TOP-dames werden erg goed voorverdedigd, met name in het eerst aanvalsvak, zodat schutters Frank Nijenhuis en Ron van der Willik moeizaam in stelling kon den worden gebracht. De befaam de doelpuntenmachine, vórige week nog goed voor een record- score van 25-15, bleef haperen. Ook in de tweede helft (rust 6-3), al kwam TOP nog tot 6-5 terug. Kin derdijk hield afstand en TOP kwam niet verder dan zes goals: Anne van der Zaag (2), Stella van der Zaag. Barbare Romsom, Frank Nijenhuis en Gerco Langelaan. hetgeen TOP op een 9-6 nederlaag kwam te staan. Afstand van de laatste plaatsen. Bij 10-5 zag coach Wim Niesing broer Wim zijn opwachting maken bij de Rotter dammers en diens verschijnen bracht de Leidse ploeg enigzins in verwarring. De zege, waaraan Ca- rolien van Noort (4) en Marlies Brouwers (3) een grote bijdrage le verden, kwam echter niet meer in gevaar. De Algemene kon Achilles maar bitter weinig weerstand bieden. Na 3-3 liepen de Hagenaars weg en daar konden na rust (4-7) ook inval lers Alfred Lambooy en Wim van Vliet, die beiden wel scoren, wei nig aan veranderen: 9-16. Zowel Fluks als Ons Eiland drei gen in IIC de aansluiting met de middenmoot te verliezen. De Noordwijkers waren halverwege het duel tegen ODO(M) al kansloos (rust 5-1). Aad van Drongelen (3) en Kees Zwanenburg (3) namen het leeuwendeel van de treffers voor hun rekening: 10-7. Ons Eiland ver loor met dezelfde cijfers van KOAG, dat door drie strafworpen al direkt afstand nam. Huib Hassel- bach scoorde viermaal, maar was daarmee wel de enige Leidenaar. die aanvallend echt presteerde. In de slotfase gaf Velocitas in het duel tegen Excelsior een punt uit handen. Het eerste Leiderdorpse aanvalsvak, met Rien van Poel geest (3) als uitblinker, scoorde wel zes goals, maar werd na 7-7 verde digend gepasseerd: 7-10. Ook in de hekseketel in Slie- drecht bleef Fiks overeind. Door dacht combinerend werd subtop per Merwede na rust (5-5) door Die- derik van Veen (2), Sandra van Gel- deren en topscorer (4) Robert van der Kraan op afstand (6-9) gezet. De thuisclub kwam in de slotfase terug tot 8-9, maar toen ontpopte Tanja Reitsma zich als de 'grote vrouw': 8-10. Peter Zitman redde het punt voor KNS in de topper tegen kop loper Phoenix door in de laatste vijf minuten tweemaal te scoren: 12-12. Louis Kok was evenals Zit man driemaal succesvol in dit ge- lijkopgaande en spannende duel. PAPENDRECHT - "Als je met 13- 12 verliest, is het nog veel erger. Laat het dan maar zo gebeuren". Fides Pacta-aanvoerder Robin Sommeling had, evenals zijn ploeggenoten, niet zoveel moeite om de fors uitgevallen 23-12 neder laag tegen PKC te verwerken. Een vooraf ingecalculeerde verliëspar- tij, die ook voor coach Frank Be rendes niet als een verrassing kwam. "Je wint hier van dit PKC van je lang zal ze leven niet. Hier moet ook niemand mee zitten". Toch had de Hagenaar het vooral in het eerste kwartier wel even moeilijk. IJsselijk snel nam de landskampioen na 2-2 afstand en binnen het kwartier stond er al een 11-3 score op het bord in de PKC- hal. Henny Piket werd tweemaal achtereen volledig verrast door te genstander Gerrit de Heer en ook debutante Margot van der Singel, LEIDEN - De keuzecommissie van de Leidse Korfbalfedaratie heeft het afgelopen weekeinde de ploegen bekend gemaakt, die op 5 februari zullen uitkomen tegen de Nederlandse selecties. Voor de eerste maal werden ook korfballers van buiten de stad Leiden uitgenodigd, teneinde Oranje wat beter tegenspel te kun nen bieden. TOP-pers Karin Westerbeek, Stella- en Anne van der Zaag zullen nu in het eerste team de Leidse kleuren verdedigen, terwijl Frank Nijenhuis zijn opwachting maakt in Leiden.2, dat tegen de jeugdploeg uit zal komen. De Leidse selecties zien er verder als volgt uit: Leiden 1: Wilma Neuteboom, Nico Pikaar, Dick Onderwater, Henny Piket (allen Fides Pacta), Erica Hardam, Kees Hortensius (Pernix), Stella van der Zaag, Karin Westerbeek, Anne van der Zaag (TOP) en Monique Slingerland (De Danaïden), die de plaats inneemt van de in de jeugdploeg gekozen Fides-speelster Bettina Sommeling. Leiden 2: Eric Kromhout (De Danaïden). Jeanet Smit, Janneke Halvemaan, Robin Sommeling (Fides Pacta), Janneke Mulder, Carla- en Peter Kuipers (Pernix), Gerco Langelaan, Frank Nijen huis (TOP) en Els van Lunteren (Zuiderkwartier). Junioren: Diane Hoppenbrouwer. Alfred Lambooy (De Algeme ne), Ingrid Slingerland (De Danaïden). Mieke Selier. Frank Peter de Haas. René van Vooren (Fides Pacta), Sandra van Geldercn. Jaap Rietdijk (Fiks), Lian Tieleman, Rob Redel (Pernix). evenals Bettina Sommeling gese lecteerd voor het Nederlands jeugdteam, zette routinier Jeanet Smit te kijk. "Je zou dan wel ónder de bank willen kruipen", verzuchtte Beren- des, met afgrijnzen terugdenkend aan die helse beginfase. Die overi gens ook voor PKC-coach Anton Mulders als een verrassing kwam. "Vorige wedstrijd kregen wij er (te gen concurrent DKOD 10-10 red.) echt geen bal in. De schottraining van de week heeft duidelijk gehol pen", meldde de Papendrechtse coach droog. Speelde Fides Pacta aanvanke lijk door het vele gehaaste schieten PKC ook nog eens in de kaart, gaandeweg kwam er wat rust in de Leidse gelederen. Aanvallen gin gen beter lopen, al had natuurlijk ook de verminderde aandrang van PKC daar invloed op, en na 12-3 kon Henny Piket eindelijk weer eens tegenscoren. Veel om 't hand had het duel niet meer. "Na zo'n tussenstand speel je verder een verloren wedstrijd. Afgelopen, klaar", oordeelde Be rendes, die daarna ook in die geest handelde en het laatste kwartier Patricia Gottmer en Ronald van der Velden speeltijd gunde voor Smit en Sommeling. Het verschil, dat halverwege 13-5 bedroeg, liep in de tweede helft nauwelijks meer op. Met vier goals werd Henny Piket topscorer bij de Leidenaars, terwijl Nico Pikaar en Robin Sommeling elk tweemaal scoorden. Dick Onderwater kwam slechts eenmaal, vanaf de stip, tot scoren evenals Bettina Som me ling. Maar tegen dit ontketende PKC deed het Leidse verweer ei genlijk nauwelijks ter zaken. Óf zo als Nico Pikaar kernachtig samen vatte. "Dit noemen ze nu wegge schoten worden. 23-12..." BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13