5DT LMHC klimt op naar vierde plaats NOVO is kater nog niet kwijt Mannen van Scyl la verrassen Titel lonkt voor vrouwen van Oase Vlag in top bij Merenwiek en Lisse PAGINA 12 DO/ST SPORT MAANDAG 20 JANUARI 1986 LEIDEN - LMHC is gistermiddag, dankzij een 16-11 overwinning op Rotterdam, van de laatste naar de vierde plaats opgeklommen. Met goed georganiseerd zaalhockey trad de ploeg-Baarschers de met een sterke strafcorner opererende Rotterdammers in de Kievitenhal tegemoet. Door het gemis van schutter Wouter Eikenhout (enkel blessure) bleef het rendement van de strafcorner bij Leiden nihil. Dat bleek niet noodlottig, want Casper Klijn was in goede vorm en teken de in de eerste helft (7-6) voor vier veldgoals. Dirk Drijver en Bob-Jan Dietrich pushten ook raak. Evert Vixseboxse en Herman Hartevelt breidden de voorsprong na rust uit naar 9-6, waarna Rotter dam door strafcorners toch weer dichterbij kwam (9-8). LMHC be heerste het doelpuntrijke duel, waarin het de Rotterdammers bal verlies liet lijden om daarna toe te slaan. De toevoer naar de spitsen werd goed verzorgd door Maurits Eikenhout en Patrick Citroen. Drijver zorgde met twee treffers weer voor afstand: 11-8. Twee te- gengoals werden door Klijn en Pe ter van der Meer adequaat beant woord (13-10). Een benutte straf- bal was het laatste wapenfeit van het zich in de laatste zeven minu ten forcerende Rotterdam. Die trich, Drijver en Eikenhout scoor den nog ieder eenmaal. De Northgohal was gisteravond het strijdtoneel voor de ploegen in de derde klasse A. Hisalis werd overklast door Zoetermeer (3-13). Arjen Michels (2) en Frank d'Anco- na zorgden voor de Lissese goals. Tegen Alecto kwam Hisalis na een gelijkopgaande score vlak voor tijd op 5-4 voorsprong door goals van Michels (3) en Bart Dijkman en Philip Janssen. In de laatste secon den kwam Alecto nog op gelijke hoogte na een strafbal van Hugo Kranenburg. Daarvoor scoorden Marco Koeken (drie strafcorner- goals) en Maarten Gehner. De ont moeting tegen Alphen verloor Alecto met 5-3. Kranenburg open de de score uit een strafbal, i Alphen voor de doelwisseling ge lijkmaakte. Martijn Leniger en Kranenburg scoorden naar 3-3. Het laatste woord was echter aan Alphen dat in de resterende vijf minuten de 5-3 binnenhaalde. Vrouwen In de tweede klasse A won Lei den van Alecto met 7-3. Het ver schil in doelpunten kwam in hoofdzaak door het succes dat LMHC-speelster Joanne Sprey had met haar strafcorner. Op dat onder deel had Eugenie Westerduin pech met pushes aan de verkeerde kant van de paal. Voor Leiden scoorde voorts Suzan Nivard driemaal. Alecto had doelpuntenmaaksters in Jet Kruidenier, Carolina de Ron de en Westerduin (strafcorner). Het tweede treffen zaterdagavond in de Kievitenhal werd door Leiden ver rassend met 3-1 verloren van het zwakke Groen Geel. Sprey scoorde na de Wassenaarse openingstreffer 1-1 en moest in het tweede deel uitvallen na een enkelblessure. Alecto profiteerde goed van het met invalsters spelende Noord- wijk: 7-1. Elna Kranenburg werd goed in stelling gebracht wat 2-0 en 3-1 opleverde. Voor Noordwijk scoorde Catharinne Kingman. Cor- relien van Buren pushte Alecto op een 4-1 ruststand. Brigitta van der Touw, Van Buren en Kranenburg bouwden de score verder uit. Noordwijk kwam ten koste van HDS ook nog aan winst (3-2). Jac queline de Groot tekende voor de Noordwiikse produktie. Roomburg speelde gisteravond de eerste wedstrijd (tegen Alphen) vrijwel zónder keepster. Door het te laat aankomen van een Leidse auto bij de Haagse sporthal 't Zandje kon de Roomburg-doel- vrouw slechts de laatste minuten onder de lat. Verdedigend klopte het wel bij Roomburg; het bleef 0- 0 tegen Alphen. Roomburg verloor later op de avond met 4-1 van Car touche. Na 2-0 scoorde Marja Sprock het enige Leidse doelpunt. Forescate staat na twee zeges ste- vig op de tweede plaats, wat be langrijk is voor promotie van de eerste twee. Pijnacker stond hal verwege op een 3-0 achterstand door Floor Boer, Jasmijn Noord- berg (strafbal) en Karin Wassink. Na twee tegentreffers schoot Fo rescate wakker en eindigde door een strafbal van Noordberg en een treffer van Boer op 5-3. De ont moeting tegen Cartouche kreeg na een blancostand met rust, een 2-0 stand voor Forescate door Boer en een strafcornertreffer van Wille- mijn van Woensel. Cartouche pro fiteerde van gaten in de Voorscho- tense defensie naar 2-2. Van Woen sel verzilverde echter haar strafcor- nerpush tot de 3-2 eindstand. LEIDEN - Bij BC Merenwiek en de afgelopen weekeinde in top. De badmintonners van de Leidse ver eniging werden dankzij een 1-7 overwinning op Van Zijderveld 13 kampioen van de vierde klasse, het tweede team van Lisse is na een ze ge met dezelfde cijfers tegen Nieuw Vennep onbereikbaar voor concurrent Duinwijck in een ande re vierde klasse. Merenwiek is overigens gewend geraakt aan kampioensfeestjes want de Leidse formatie is de afge lopen jaren van de derde klasse van het district in één keer doorge stoten naar de/derde klasse van de landelijke badmintoncompetitie. Hoewel de in Monster woonachti ge Jan Willem de Vreeze zijn af scheid heeft aangekondigd, wordt niet aangenomen dat de Meren- wiek-trein nu definitief is gestopt. Jan Willemn was voor ons een be langrijke kracht", weet eerste Leython verliest LEIDEN - Verkeerden de mannen van Leython vorige week nog in -juichstemming, deze week zette het beslist niet imposante Starlift/ V 2 in Voorburg Leython weer met beide benen op de grond (3-1 ver lies). Gemini wist na vijf sets Ex- palvo 2 eronder te houden (3-2) en NOVO was de kater van vorige week nog niet kwijt en verloor we derom, nu van Delta (3-0). Bij de vrouwen moest Gemini winnen om niet in de gevarenzone terecht te komen; tegen Zevenhui zen werd het een 2-3 zege. Leython presteerde zoals werd verwacht en dat betekende voor hekkesluiter Krimpen een 0-3 nederlaag in ei gen huis. NOVO leed thuis tegen het lager geplaatste Volendam een onverwachte 1-3 nederlaag. Leython heeft aan de thuiszaal van Starlift slechte herinneringen. Om de één of andere reden kan de ploeg daar niet tot winst komen. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, want tot 13-14 had de Lei- derdorpse ploeg uitzicht op winst. Toch was het Starlift dat na een half uur die eerste set pakte: 16-14. De tweede set was voor Leython het duidelijkst. Starlift had moeite met de venijnige opslag en Ley thon bouwde op naar 2-9, een stand waar de thuisploeg niet meer aan kon komen (9-15). Hierna begon aan Leython-zijde de pass in de storten (lag te laag en te veel naar links) en een matige buitenaanval zorgden verder voor 15-10 voor de tegenpartij. De vier de set was misschien nog de beste. Er werd in hoog tempo gespeeld maar Leython lag steeds iets ach ter en kwam de opponent niet meer voorbij (15-13), vooral omdat Starlift verdedigend wat meer in huis had. Het verlies tegen Van Santen, onderschatting en een overvolle ziekenboeg waren er de oorzaak van dat het spel van NOVO in het duel tegen Delta geen moment een aanvaardbaar niveau kon berei ken. Na 16-14 verlies in de eerste periode, bleek een 5-13 voorsprong zelfs niet genoeg voor setwinst: 16- 14. Dat NOVO er daarna niet meer in geloofde was gezien het nu vol gende 15-6 verlies duidelijk. Gemini maakte in de eerste set nog de meeste punten voor Expal- vo 2 en werd dan ook ruim op af stand gezet met 5-15. Het herstelde zich daarna aardig, kwam nog op 14-14 maar moest wederom de winst laten gaan, nu met 14-16. Het leek bijna gebeurd maar na 13-13 won Gemini op het nippertje de derde set (15-13), om met her nieuwde energie er weer eens vol uit tegenaan te gaan. De prikkel daartoe werd gegeven door het in zetten van Menno Kielman die het team behoorlijk oppepte. Gemini denderde in een ruk door naar 15-5, hetgeen een vijfde set noodzakelijk maakte die na een spannend begin verdiend door Gemini gewonnen werd (15-10). Weggespeeld In de promotieklas werd Ley thon 2 weggespeeld tegen het in een thuisclub omgezette uitduel met Jupiter, de no 2 op de ranglijst (4-15). Langzaam kwam Leython 2 er wat beter in en was aanvallend zelfs de gelijke maar kwam verde digend iets te kort (9-15). De derde set leek een ommekeer te weeg te brengen; Leython 2 liep uit naar 6- 2, maar moest op 11-11 Jupiter weer naast zich dulden, dat vervol gens uitmaakte naar 12-15 en 0-3. Gemini 2 begon goed en won zo waar de eerste set van Skania l (15- 12), nam in de volgende set gelijk een voorsprong, maar zag Skania 1 steeds beter gaan akteren, op 12-12 voorbijbaan en op 12-15 eindigen. Gemini ging steeds meer aan zich zelf twijfelen en kon geen vuist meer maken, mede door gebrek aan concentratie en mentaliteit (12- 15, 5-15; 1-3). DOS 2 zakt steeds verder af op de ranglijst. Nu was Donar weer te sterk voor de ploeg uit Schoonho ven. Toch leek het er in het begin totaal niet op. De twee teams be streden elkaar heel fel en gaven el kaar - getuige de setstanden - ook niets toe (17-15, 13-15). Pas in de derde set kon Donar, dat slechts met 6 man opkwam omdat ook het tweede team moest spelen, door drukken (10-15). DOS 2, dat veel punten scoorde met zijn bekeken plaatsballen, kreeg daarna een koekje van eigen deeg en had hier tótaal geen antwoord op. Vooral Joost v/der Zwet bleek daar een meester in en DOS 2 was nergens meer: 0-15! (1-3). Mannen: Bij Skania 2-NOVO 2 domineerde NOVO 2 de eerste 2 sets volledig (8-15, 9-15). Tot 10-10 in de derde set ging alles nog gelijk op maar wat kleine foutjes brach ten Skania 2 terug: 15-10. In de vierde kreeg NOVO mede door ge brek aan wisselmogelijkheden geen kans: 15-9, om vervolgens in de vijfde de draad weer op te pak ken en sterk te finishen: 6-15. Funest Bij de vrouwen liet Gemini zich het tempo van Zevenhuizen - dat erg hoog lag - opdringen en dat was funest want het kostte hen de eerste set (15-6). Een omzetting in systeem en serveren voor of achter de tegenstander ontregelden het spel van Zevenhoven volledig zo dat Gemini via 7-15 en 14-16 op 1-2 kon komen. Op 4-8 in de vierde set maakte het arbitrale duo wat mis- sertjes en dit beïnvloedde het spel van Gemini in negatieve zin (15-9). Pas in de vijfde hervond Gemini zich en maakte duidelijk wie recht op de zege had: 8-15; Hannie Loof had met haar contra-smashes veel succes. Leython speelde zonder Gerdi Verwoert en Marga Stokman (bei den vorige wedstrijd geblesseerd) tegen Rababank/Krimpen. Het startte goed, maar het laag geklas seerde Krimpen kwam nog terug tot 14-14 voordat Leython dank zij énige sterke verdedigende staaltjes van Femmy Lagerwaard kon uit maken in 14-16. In de volgende twee sets vond Leython zijn goede vorm van de laatste weken snel te rug en had Krimpen weinig weer woord op de moeilijke serves en aanval (Christel Verwoert) van Leython, dit deze sets won met 9- 15 en 8-15. NOVO contra Volendam was een rommelige en slechte wedstrijd. De veel te laat gearriveerde Volen- damse ploeg overdonderde de thuisploeg volledig (0-8), maar op 10-10 leek alles weer mogelijk. Door slechte passing ging de set nog verloren: 10-15. Zelfs een 9-0 voorsprong in de tweede set kon NOVO geen winst geven (13-15), hetgeen wel lukte in de derde met 15-13. Het steeds weer in een ande re opstelling (iedereen speelt even veel) brak NOVO in de vierde set erg op 3-15. In de promotieklas wisten de vrouwen van Leython 2 een puntje te pakken bij Jupiter (2-3). Beide teams waren nogel nerveus het geen fouten over en weer beteken de, maar de spanning vergoedde veel. In de tweede set was Jupiter de betere (8-15), in de vierde over heerste Leython: 15-5. In de overi ge ontliepen de teams elkaar wei nig: 15-11,12-15 en 12-15. Junioren Gemini 2 miste Ria Maarsen en Hanneke v.d. Hazel en vulde aan met twee junioren. In het kleine zaaltje van DVC brak dat de ploeg duidelijk op. DVC serveerde erg sterk en Gemini 2 kon daardoor te weinig pressie uitoefenen. Na een 1-1 stand drukte DVC snel door naar een niet geheel verwachte 3-1 winst, waardoor de titelaspiraties van Gemini 2 even in de ijskast ge zet dienen te worden. WW en Velo wikkelde een span nende partij af waarin van goed spel te genieten viel. Het resultaat was een 3-2 zege voor de Wasse naarse vrouwen die dit keer juist eens een sterke mentaliteit toon den door enige vage beslissingen van de scheidsrechter in hun na deel te boven te komen (3-2; 15-8, 6-15, 11-15, 15-11 en 15-10). GER RENES José Bakker serveert voor Avanti in het dubbelspel tegen Scylla. Zus Ellen is met haar gedachten al bij de return. (foto René Bouwman) LEIDEN - Debutant Sjaardema is gisteren in de eerste divisie van de tafeltenniscompetitie goed van start gegaan. De Oegstgeester promoven dus won gisteren de eerste wedstrijd van de tweede competitie met 6-3 van MZ. De pingpongers van Scylla verrasten in dezelfde klasse door zaterdag tegen Odion een 1-3 achterstand om te buigen in een 6-3 over winning. Gisteren voegden de Leidenaars daar (tegen Shot) een 1-6 zege aan toe. Het verzwakte vrouwenteam van Scylla verloor zaterdag in de ereklas se van Avanti (2-6) en ging gisteren tegen Koningslust weer onderuit (opnieuw 6-2). Zonder Marian van der Vliet had coach Theo Bakker al een beetje rekening gehouden met een mindere prestatie van zijn pupillen. Het liep in grote lijnen zoals hij had verwacht. In grote lijnen...Want waar de Oegstgeestenaar niet op had gerekend was het goede spel van jeugd- speelster Judith Lepelaar, die in haar eerste wedstrijd in de ereklasse direct José Bakker met een nederlaag confronteerde. Bakker toonde zich in zijn sas met het goede presteren van de 17-jarige. "Het belangrijkste winstpunt van het afgelopen weekeinde", aldus de Oegstgeestenaar, vol op in beweging met de jeugd van de Leidse vereniging. Marian Kante been noteerde het tweede winstpunt door Claudia Verschoor te verslaan. Gisteren tegen Koningslust zat er opnieuw niet meer in dan een neder laag, maar weer had Bakker de nodige lichtpuntjes ontdekt. De twee overwinningen bijvoorbeeld van Marian Kantebeen, die zowel Lon Bos als Ria van Rijswijck een nederlaag toediende. Maar ook Judith Lepelaar deed weer van zich spreken door tegen dezelfde Bos en Van Rijswijk de eerste game naar zich toe te trekken. Sjaardema dankte de overwinning tegen MZ voor een belangrijk deel aan Herman van der Broek die drie punten voor de Oegstgeester ploeg pakte. Friso Reitsma klopte jeugdspeler Roelant, maar verloor teleurstel lend van Bomhof en De Vries. Ron Schipaanboord leverde een goede prestatie door diezelfde Roelants te verslaan. De zege van Reitsma en Van der Broek in het dubbelspel maakte het halve dozijn vol. De mannen van Scylla leken zaterdag tegen Odion bij een 1-3 stand voor een onoverbrugbare kloof te staan. De ploeg geloofde er niet meer in, Sjoerd Meijer en Frits Kantebeen moesten duidelijk in het ritme ko men. Maar plotseling kwam de ommekeer. Peter Paul de Vrind won twee wedstrijden (hij klopte zelfs Top Twaalf-deelneemster Miijam Kloppen burg), Kantebeen pakte alsnog twee zeges uit drie partijen en laatstge noemde speler boekte met Meijer een overwinning in het dubbelspel. Die zege bleek de basis voor de overwinning van gisteren tegen Shot. Binnen een uur stonden de Leidenaars met 0-5 voor. Het werd uiteinde lijk 1-6 omdat Sjoerd Meijer als enige een nederlaag leed. team-speler John van Eijk", maar ik denk dat er een vervanger voor hem klaar staat. We hebben genoeg mogelijkheden binnen de club". De kampioenswedstrijd tegen Van Zijderveld stelde de Leide naars niet voor problemen. De uit slag van het duel zegt in dat op zicht genoeg. Jan Willem de Vreeze leed de enige nederlaag. Veglo is in deze klasse overigens al gedegra deerd. Lisse 2 heeft lange tijd een ver woede strijd geleverd met concur rent Duinwijck, maar het afgelo pen weekeinde schudden de reser ves de opponent definitief van zich af. Marijke van Wieckeren noteer de de enige nederlaag voor de Bol lenstreek-bewoners. In de derde klasse laat BC Lei den zijn aanhang tot de laatste competitiedag in het onzekere. Net als concurrent Flair wonnen de Leidenaars (met 7-1) van Sloter- meer, waardoor volgende week in Alphen tegen Flair de beslissing valt. Aan een gelijkspel heeft BC Leiden dan genoeg, want de forma tie staat een punt voor op de Al- phense ploeg. Tegen Slotermeer ging alleen invalster Nora de Ko ning onderuit. De reserves van BC Leiden verloren met 6-2 van Ley- ton. Hetzelfde verhaal als voor Lei den 1 geldt, gaat op voor twee deklasser Lisse 1. Die ploeg diende Nijkerk een 6-2 nederlaag toe. Om dat concurrent ABCA eveneens won (van Hilversum) valt ook in deze klasse pas op de laatste dag de beslissing. In de eerste klasse steeg Vliet wijk 1 dankzij een 3-8 overwining op Flair naar de derde plaats, het derde team presteerde goed tegen SIO 2 (3-5), terwijl Vlietwijk 4 on deruit ging tegen DKC (5-3). Het tweede van Vlietwijk is reeds gede gradeerd. Van Dijck mist toernooi-zege TAIPEH (RTR) - De Nederlandse badmintonster Erica van Dijck is er, bijgestaan door de Deen Jesper Helledie, niet in geslaagd het inter nationale toernooi van Taipeh in het gemengd dubbelspel op haar naam te brengen. Van Dijck en Helledie verloren gisteren in de fi nale kansloos van het Britse duo Billy Gilliland/Nora Perry: 8-15, 3- 15. In het enkelspel verraste de Au straliër Sze Yu de Indonesiër leuk Sugiarto in drie games. Bij de vrouwen was de eindstrijd een Eu ropese aangelegenheid. De als eer ste geplaatste Deense Kirsten Lar- sen won daarin zoals verwacht van Helen Troke. De eerste prijs in het dubbelspel ging naar het Indonesi sche duo Verawaty/Ivana Lee. Jacobs blijft bij Fortuna S HEERLEN (GPD) - Fortuna Sit- tard en trainer Bert Jacobs hebben overeenstemming bereikt over de verlenging van het contract met een jaar (seizoen 1986-'87). De 44- jarige oefenmeester, thans bezig aan zijn tweede Sittardse seizoen, kwam zaterdag binnen tien minu ten tot een akkoord met Fortuna- voorzitter Paul Boels. Eén van de laatste plooien die gladgestreken moesten worden, betrof het jeugdbeleid. Jacobs eis te de continuiteit van het jeugd- plan en wist zich wat dat punt be treft volledig gesteund door het voltallige Fortuna-bestuur. Hollanders in finale van WK ijsspeedway GRONINGEN (ANP) - Drie Neder landers hebben zich in het afgelo pen weekeinde in Groningen ge plaatst voor de halve finales van het individuele wereldkampioen schap ijsspeedway. Het zijn Chris- tiaan Reit, Gerrit Rook en Johan Last. Rook en Last werden tijdens de loting na afloop geplaatst voor de halve eindstrijd in Assen, Reit voor de halve eindstrijd in Madon na di Campiglio in Assen. De wed strijden in Groningen werden ge wonnen door de Sovjet Sergei Iva- nov voor de Zweed Jan Sigurd. Er deed zich één ongeluk voor. De Ita liaan Claudio Saggioro brak bij een val een botje in zijn voet. De eerste elf van de zestien deelnemers plaatsten zich voor de halve fina les. De uitslag van de kwartfinale in Groningen is: 1. Sergei Ivanov (Sov) 28 punten; 2. Jan Sigurd (Zwe) 27; 3. Rais Moestafïn (Sov) 25; 4. Alfred Nietsche (Brd) 23; 5. Tommy Lindgren (Zwe) 21; 6. Christiaan Reit (Ned) 20; 7. Gerrit Rook (Ned) 19; 8. Paul Evitts (Gbr) 17; 9. Johan Last (Ned) 15; 10. John Warnsley (GBr) 12; 11. Bruno Mon- talbini (Ita) 11. NEW YORK (SID) - Bij een brand in de stallen van de renbaan Bel mont in New York zijn in de nacht van zaterdag op zondag 45 renpaar den omgekomen. Slechts twee paarden konden door de brand weer gered worden. Pas tegen het middaguur kreeg de brandweer controle over het vuur. Twee brandweerlieden werden gewond. De paarden vertegenwoordigden een waarde van rond 25 miljoen gulden. LEIDEN - Foreholte heeft in de eerste divisie A van de zaalhand balcompetitie geen moeite gehad om te winnen van UVG (21-17). In de tweede divisie C zullen de vrou wen van HVS alle zeilen moeten bijzetten om zich op dit niveau te handhaven. Tegen DWS was de Stompwykse ploeg kansloos (5-11). Voor Oase, dat in de derde divisie G simpel won van HVK (12-7), is het kampioenschap in de derde di visie en de terugkeer naar de twee de divisie een stuk dichterbij geko- Concurrent Quintus 2 was zo vriendelijk gisteren te verliezen van Vires et Celeritas (9-11). De vrouwen van HW'70 wonnen ein delijk ook weer eens. Dat brengt misschien weer wat geloof in eigen kunnen. Mede-degradatiekandi daat Athene moest een 9-13 neder laag incasseren. De mannen van Saturnus lijken hun draai onder trainer-coach Roy van Gurp nu te hebben gevonden. Zij klopten in Papendrecht DES'72 royaal met 21-14 en staan nu op de derde plaats van de ranglijst in de derde divisie G. Foreholte kon zich tegen UVG een aantal slordigheden veroorlo ven en kwam toch geen moment in gevaar. UVG scoorde 1-0 maar bleef daarna achter de Voorhoutse titelkandidaat aanlopen. De marge van 2-1 in de openingsfase werd vergroot tot 7-3 en de machine van Foreholte stokte niet. In de defen sie met Olga Almekinders in een hoofdrol konden de pupillen van Wim Geerlings naar hartelust com bineren in de aanval. Er kwam dan ook een serie prima treffers uit, die UVG naar adem deden snakken. Van afstand, vanaf de cirkel, van uit de hoeken met daartussendoor natuurlijk enkele breakouts. Met 2- 6 bij rust was de wedstrijd eigen lijk al bekeken. Na de hervatting kwam Diana van Dam bij Foreholte in het doel. Aan haar lag het zeker niet dat Foreholte wint UVG kon terugkomen. Foreholte veroorloofde zich enkele malen nonchalant balverlies en liet ook defensief enkele steken vallen. Bij 17-15 kwam voor alle zekerheid Ol ga Almekinders weer in het Voor houtse doel. UVG raakte waar schijnlijk geïmponeerd en met breakouts op maatpasses van Olga Almekinders werd het zelfvertrou wen van UVG zo geknakt dat Fore holte een 21-15 voorsprong had voordat de Schiedamse ploeg nog wat kon terugdoen (21-17 voor Fo reholte). Slotervaart, de concurrent voor het kampioenschap, won ook zon der probleem van Borhave (14-8). Het ziet er opk niet naar uit dat de titelkandidaten nog een punt zul len laten liggen en dat betekent dat Slotervaart op 23 maart thuis in Amsterdam de beslissende slag zal mogen slaan. Een ogenschijnlijk groot voordeel voor de Voorhoutse ploeg omdat Foreholte in deze si tuaties doorgaans uit beter speelt dan thuis. Met de vrouwen van HVS gaat het niet goed. De ploeg moet het duidelijk hebben van het koppel Ank en Lenie van der Bosch en daar kan een tegenstander makke lijk op inspelen. Zeker een ploeg als DWS met haar sterk collectief verdedigen en haar harde ingrij pen. Er was voor de Stompwijkse vrouwen ook weinig aan te doen. DWS beheerste de strijd en bleef zo gemakkelijk de lakens uitdelen dat HVS het allang voor het einde niet meer zag zitten. Erger is dat het verweer van HVS ook geen lichtpuntjes vertoonde. Geen visie in de aanval en geen afmaak als er toch wat kansen kwamen. Voor Oase breken zonniger tij den aan. Zo lijkt het tenminste. HVK werd opgerold. En Oase speelde gisteren bepaald niet een van de betere wedstrijden. De 5-2 voorsprong bij rust was een flauwe afspiegeling van de meerderheid, die Oase tentoonspreidde. Na de hervatting had Oase de marge snel op 7-2 gebracht dankzij een zeer productieve Annet van der Poel. Toen ook Anita van der Poel van uit de hoek (zo langzaamaan een specialiteit) en Sylvia Dapper zich nadrukkelijk met de productie ging bemoeien en Lydia van der Poel van afstand daverend in schoot, leek een grote nederlaag in de maak voor HVK. Dat werd het niet want Oase begon te freewhee len (12-7. Na 10-4). HW'70 zou zonder Aimee Visser in het doel gisteren zonder enige twijfel hebben verloren van Athe ne. Want de Haagse ploeg kreeg heel wat meer kansen dan HW'70. Alleen al in de eerste tien minuten van de wedstrijd verknalden zfi vijf breakouts en twee strafworpen. Dankzij Aimee Visser. Dat ook zo'n sluitpost even tijd nodig heeft om adem te halen bleek in de slot fase van de wedstrijd toen Athene met breakouts van 4-9 naar 9-9 reikte. Nina Krösschel scoorde toen met een fraaie treffer vanaf de cirkel (10-9) en dat gaf haar teamge noten d$ stimulans om deze wed strijd te winnen (13-9). De mannen van Saturnus scho telden DES'72, in Leiden winnaar door goed aanvalsspel op de hoe ken, in plaats van een 4-2 defensie nu een 3-1-2 defensie voor. Die ver dediging bleek voor de Papen- drechters aanzienlijk moeilijker. Zij konden geen openingen maken en het ging er dus toen alleen maar om of Saturnus dat wel kon in de Papendrechtse-defensie. Saturnus kon dat gisteren erg goed. Vooral in de opbouw was de ploeg niet te stuiten. Anton Klok zoefde enkele onwaarschijnlijk harde afstandsschoten las de DES- '72-doelverdediger en zijn collega opbouwers, Anton van Noort en Jan Wolter IJssel de Schepper, op de centrale opbouwplaats, bleken er gisteren eveneens zin in te heb ben. Bij rust leidde Saturnus met 12-6 en die marge werd na de her vatting nog vergroot (21-14). In de afdelings eerste klasse kwam een nieuwe gegadigde bij de mannen voor het kampioenschap om de hoek van de deur kijken. HW'70 overklaste SOS in Voorschoten met 24-14 (rust 12-5). FRANK BONTE LEIDEN - Judoka's van de Leidse sportschool De Eendracht hebben tijdens wedstrijden in Wassenaar goede prestaties geleverd. Het door sportschool Stigter en ju dovereniging Irene georganiseerde toernooi leverde eerste prijzen op voor Brigit Groenendijk en Sandra Mark. Sabine Beek legde beslag op een tweede prijs.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12