Pisa bedwingt Juventus AZC winnaar van matig toernooi Telstar in derde ronde KNVB-beker René Guyt eerste in cross Markelo Jan Reker naar WV Everton in Kuip Nottingham bezorgt United koude douche Feyenoord dwaalt af LZ draait goed mee PAGINA 10 SPORT MAANDAG 20 JANUARI 1986 VENLO (ANP) - Jan Reker wordt de opvolger van Sef Vergoossen als oefenmeester bij de Venlose eredivisionist FC VW. Reker te kende een contract, dat hem voor twee jaar aan de Limburgse voet balvereniging bindt. De trainer uit Vessem was al eer der bij VVV actief. Acht jaar gele den diende hij onder de huidige oe fenmeester van FC Den haag, Rob Baan, als hulptrainer. De laatste ja ren was Reker actief bij PSV. Na één jaar als zelfstandig hoofdtrai ner te hebben gewerkt, werd hij aan het begin van dit voetbaljaar geconfronteerd met Hans Kraay, die als technisch manager in Eind hoven ging werken. Nog niet bekend is, waar Ver goossen naar toe gaat. Engelse rugbyers starten met zege LONDEN (AFP/DPA) - Het Engel se rugbyteam is het traditionele vijflanden-toernooi zaterdag be gonnen met een zege op Wales: 21 18. Bij rust leidden de Engelsen met 12-9. De winnende punten op Twickenham, waar 63.000 toe schouwers een plaats hadden ge vonden, kwamen op naam van Rob Andrew met een drop-kick in bles suretijd. Andrew, de ontdekking van het vorige, door Ierland ge wonnen toernooi, nam de totale Engelse score voor zijn rekening Hij verdiende alleen al achttien punten met (strafschoppen. Schotland versloeg in Edin burgh Frankrijk met klein ver schil: 18-17. Bij rust was de marge groter: 12-7. ROTTERDAM (ANP) - De Engelse kampioen Everton zal deelnemen aan het Rotterdam-toernooi, dat op 1 en 3 augustus in de Kuip wordt gehouden. Everton is de eerste ploeg die de organisatoren contrac teerden. Het ontvangende Feye- noord is een vaste deelnemer aan het traditionele zomerevenenment, dat twee weken voor aanvang van de Nederlandse competitie plaats heeft. Anderlecht en Borussia Mön- chengladbach staan vast als deel nemers aan het PSV-toernooi, dat eveneens in het eerste weekeinde van augustus wordt gespeeld. Het is de bedoeling dat een Zuidameri- kaanse topformatie het viertal voetbalteams vol maakt. PISA (AFP/ANP/REUTER/SID) - Wim Kieft en Michel Platini trokken gisteren de mees te aandacht in de Italiaanse voetbalserie A. In het duel tussen Pisa en koploper Juventus benutten beide buitenlanders voor bijna 40.000 toeschouwers een strafschop. Kieft deed dat eerder dan Platini: in de 23ste minuut. De Europese voetballer van het jaar zette zijn team vlak na de pauze op 1-1. Daarna stokte de produktie. VELSEN (ANP) - Telstar heeft zich in de replay van de tweede ronde in het toernooi om de KNVB-beker wel oppermachtig getoond tegen amateurclub Oostkapelle. Na een ruststand van 0-0 werd het uitein delijk 2-0 voor de Velsense semi- profs. De doelpunten werden in het laatste half uur gemaakt door Oostrum, na een blunder in de ove rigens goed spelende Oostkapelle- defensie, en De Jonge op aangeven van Niesten. Oostkapelle, dat lang overeind werd gehouden door de uitblinkende doelman Coppoolse, beperkte zich voor 2200 toeschou wers tot verdedigen. De hoop op een uitval had bijna nog succes, maar Belzen kopte tegen de lat. Namens Telstar raakte Bisschot ook de dwarsligger. Helmond Sport won zaterdag een oefenduel in Zeeland tegen derdeklasser Serooskerke met 4-2. Een dag later versloeg Helmond vierdeklasser ROS met 5-0. RKC en de zaterdag twee deklasser Altena speelden gelyk: 5-5. Bij rust leidden de amateurs met 4-3. Voor RKC scoorden Brandts (3), Cornelissen en Bruur- mijn (strafschop). Het vijftal van Altena kwam op naam van Van Kalkert (2), Van der Broek en Ver schoor en Van der Stelt. In het Limburgse plaatstje Well oefende VW met de afde- lings eersteklasser EWC: 11-2. Bij rust was het al 8-0. Valcks (3), Reij- nierse (2) Corbijn, Taihuttu, Li- bregts en Hoeben scoorden. Bo vendien verdween de bal twee keer door toedoen van spelers van EWC in eigen doel. Eredivisieclub Heracles ver loor gistermiddag in Raalte met 0-2 van de hoofdklasser Rohda. Brons voort (36e en 85e minuut) maakte beide doelpunten voor de ama teurs. Er waren 500 toeschouwers, scheidsrechter was Jansen. MW keek bij Zandvoortmeeu- wen tegen een 1-0 achterstand aan, maar bleef na rust de derdeklasser nog juist met 2-1 de baas. Smeets en Adam scoorden. AS Roma, de voornaamste rent van Juventus, scoorde tegen het ook laag geklasseerde Bari een keer meer. Dat was nodig. De ach tervolgers Torino (3-1 tegen Lecce) en AC Milan (1-0 tegen Fiorentina) behaalden immers ook een positief resultaat. AC lijkt overigens uit de finan ciële zorgen te zijn. Silvio Berlus coni, eigenaar van drie televisie maatschappijen, zal als alles van daag goed gaat de traditionele club opkopen voor ongeveer dertig mil joen gulden. Daardoor wordt het gat in de begroting opgevuld. Met de andere ploeg uit Milaan gaat het minder voorspoedig. Rummenigge en Brady konden niet voorkomen, dat Inter de uit wedstrijd tegen Avellino, toch niet bepaald een reuzendoder, met 0-1 verloor. Voor 35.000 toeschouwers passeerde Benedetti zijn eigen doelman. Ook Napoli bleef steken: 0-0 tegen Atalanta. Wim Kieft was met de 1-1 tegen Juventus uiterst tevreden. „Dit was voor ons de belangrijkste wed strijd van het jaar", vertelde de blonde spits. „Het was hier echt een gekkenhuis, ons stadion was uitverkocht. De laatste tijd loopt het bij ons erg lekker". De door Kieft benutte strafschop werd toe gekend, omdat de lange Nederlan der werd gehaakt bij het passeren van de Turijnse doelman. Dat ge beurde, nadat Scirea te zacht had teruggespeeld. AALST (ANP) - Feyenoord heeft na aanvankelijk op een dwaal spoor te zijn geraakt de vriendschappelijke wedstrijd tegen Roda Boys uit het Gelderse Aalst met 8-0 gewonnen. De ongeveer duizend toeschouwers moesten wel enig geduld oefe nen, omdat op het tijdstip van aanvang de Rotterdamse eredivisie club alleen werd vertegenwoordigd door de bestuursleden Fred Blankenmeijer en Aad van der Laan. De chaufj'eur van de Fe ye noord-spelersbus had abusievelijk koers gezet naar Aalst in Bra bant in plaats van naar Aalst in de Bommelerwaard. Met een half uur vertraging kon het duel tegen de zaterdag eer- ste-klasser toch doorgaan. Voor rust scoorde Feyenoord vijf keer. De doelpunten kwamen op naam van SörensenEriksen. Hoekstra (2) en Been. In de tweede helft schoten opnieuw Sörensen en Erik sen (2) raak. Engeland De strijd om het Engels voetbal kampioenschap won zaterdag enorm aan spanning door de over winning van Nottingham Forest op Manchester United. De Mancu nians bezetten nog wel de eerste plaats op de ranglijst, maar Ever ton, Liverpool en Chelsea zijn dicht in de buurt gekomen. Nottingham, de ploeg van John Metgod, zorgde voor grote sensatie en bezorgde de 46.717 bezoekers op Old Trafford een zuur middagje. De tweevoudige Europacup-win naar, die vorig week in het nationa le bekertoernooi nog werd gestuit door het bescheiden Blackburn, won met 3-2. Met nog acht minuten te spelen keek United nog allerminst be zorgd. De Engelse topclub dankte het blijde gezicht voor een groot deel aan oud-Ajacied Jesper Olsen. De kleine Deense linksbuiten ni velleerde in de eerste minuut van de tweede helft vanaf de straf schopstip de vroege treffer van Nottinghams Colin Walsh. Een half uur later deed de technisch behen dige Deen een zucht van verlich ting door het stadion gaan: 2-1. Het gejuich kwam echter te vroeg. Walsh zorgde alsnog voor de gelijk maker en Nigel Clough, een zoon van manager Brian, kreeg de me nigte in de slotminuut doodstil. Liverpool nam er de tijd voor het juiste ritme te vinden in het duel met hooggeklasseerde West Ham. Over het resultaat kon echter wei nig twijfel bestaan. Jan Mölby, ook al bij Ajax groot geworden, deed Olsen na en benutte een straf schop. Het verzet van West Ham was daarmee wel voorbij, waar door Ian Rush, die zijn honderste doelpunt voor Liverpool maakte, en Paul Walsh de zege schittering gaven. Allan Dickens redde in de laatste minuut de eer van West Ham, dat sinds 1963 niet meer heeft kunnen winnen op Anfield Road. Everton (2-0 tegen Birming ham) en Chelsea (3-0 tegen West Bromwich) hielden gemakkelijk de jacht op lijstaanvoerder Man chester United vol. Evertons aan valler Gary Lineker mikte tegen Birmingham alweer voor de 24e keer raak dit seizoen en is daarmee de Engelse topschutter. Schotland In de hoogste afdeling van de Schotse voetbalcompetitie krijgt het verrassende elftal van Hearts met de week meer de allure van een titelkandidaat. De ploeg uit Edinburgh kon zaterdag ook niet door kampioen Aberdeen, dat voor eigen publiek speelde, worden af gestopt. In de tweede helft schoot John Colquhoun, afgedankt door Celtic, Hearts naar de overwin ning. De eerste thuisnederlaag van Aberdeen sinds september 1984 was daarmee een feit. België Anderlecht is in het weekeinde een punt ingelopen op koploper Club Brugge. Het elftal van Arie Haan deelde de punten met Clubs stadgenoot Cerkel: 1-1. In Brussel verloor Club zelf met 0-1 van hek- kesluiter RWDM, dat na het ont slag van trainer Garot met een schone lei begon. Van de top drie was AA Gent de enige, die zijn po sitie waarmaakte. Het versloeg Charleroi met 3-1. Beerschot kon Gent niet volgen. In Kortrijk ging de ploeg van trainer Aad Koudijzer met 1-4 ten onder. RWDM toonde aan, hoe belang rijk Jan Ceulemans voor Club Brugge is. De international bleef wegens een lichte blessure aan de kant. Zijn vervanger Mark Degrijse maakte zich geen moment waar. Het middenveld van Club was daarom net zo ontregeld als de aan val. Daardoor lukte het RWDM de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Aanvankelijk bleef de stugge ver dediging van de koploper over eind. Maar in de 63ste minuut maakte Frankie Vander Eist de fout, waarop de attente Rudy Cos- 'Leiden' per saldo geidopt AMERSFOORT - AZC/Intervam heeft gisteren het dertigste internationale Van Haselen- toernooi op zijn naam geschreven. De Nederlandse kampioen kaapte in een spannende finale door een doelpunt in de laatste minuut nipt de toernooizege voor de neus van De Kikvorsen, het officieuze Oranje, weg. Of liever: Kikvorsen-doelman Wim Helmsing hielp AZC aan de toereikende gelijkmaker (7-7) door een door John Jansen ingeschoten bal te stoppen en vervolgens toch over de doellijn te 'halen'. AZC op doelsaldo (plus 9) eerste en De Kikvorsen (plus 7) en Duisburg (plus 2), die ieder ook op een pun tentotaal respectievelijk tweede en derde. Zo op het oog een hele spannende affaire in het sportfondsenbad in Amersfoort. Maar in werkelijkheid moest het enerverende cijferwerk het kwaliteitsarme spel van de deelnemers dit jaar verbloemen. uitkwamen. AZC-aanvoerder Eric Noordegraaf r!,hIagK?i Van Haselentoernooi constateerde voor de finale het niveau hem niet meegevallen was. "Er wordt gewoon matig ge speeld. Vrijdag was het erg, in de Cuba - Kikvorsen 7-12, AZC - Duisburg celona 9-6, AZC - Cuba 5-9, Duisburg - celona 7-7, AZPC - Kikvorsen 9-12, AZC - Barcelona 9-6, Cuba - AZPC 11-8. Kikvor sen Duisburg 5-9, Barcelona Cuba 13-12, AZPC - Duisburg 9-12, AZC - Kikvorsen ba 5-4, 6. AZPC 5-0. MARKELO - Wielerveldrijder Re né Guyt heeft zaterdag in de cross van Markelo zijn revanche kunnen nemen op zijn ongelukkige optre den tijdens de nationale kampioen schappen. De Katwijker bracht de ze noordelijke koers namelijk op overtuigende wijze op zijn naam, waarmee de tweede zege in dit sei zoen een feit was. Een week eerder had de Swift- renner al in Polen gedemonstreerd dat hij op de weg terug is. Uit een veld met sterke Oosteuropeese amateurs sleepte Guyt onder de rook van Warschaw een vierde plaats in de wacht. Zaterdag voel de de Katwijker zich in de Drentse modder helemaal in zijn element. Na de start moest Guyt aanvanke lijk nog concurrent Nieuwenhui- zen voor zich laten gaan. Toen hij deze renner eenmaal in de tweede ronde had achterhaald, was er voor de concurrentie echter geen hou den meer aan. Clubgenoot Casper van der Meer uit Roelofarendsveen was goed voor een zevende plaats. De Bouw- computing-renner bevestigde gis teren in Tilburg met een zesde plaats, dat ook bij hem de vorm aan het terugkomen is. De Nederlandse kampioen bij de amateurs, Martin Hendriks uit Assen, versloeg bij een internatio nale veldrit in Keulen zowel de we reldkampioen bij de profs Thaler, als die bij de amateurs, Mike Klu- ge. Op het loodzware parcours won Hendriks voor de Pool Jaroszews- ki en Thaler. Kluge eindigde als ze vende. In Overijsse bracht de Belg Ro land Liboton een veldrit op zijn naam. Hennie Stamsnijder eindig de als tweede op 25 seconden. Rei- nier Groenendaal kwam als achtste binnen. Twee records voor Dolfijn HILVERSUM (ANP) - De Amster damse zwemclub De Dolfijn heefl gisteren in Hilversum twee natio nale estafette-records gevestigd Op de 4x100 meter vrije slag kwa men Ingrid Bgars, Margje Hin- drich, Petra de Jonge en Olym pisch kampioene Jolanda de Rovei tot 3.51.1. Het oude record stond met 3.52.49 op naam van Dedems vaart/AC. Vervolgens brachten Ma rion de Jonge, Paula de Jonge Pauline van der Zouw, Danielle van Leusen en Hansje Gijssen hel record 10x100 meter vrije slag op 9.58.3. Dit record stond met 10.02.f reeds od naam van De Dolfijn. loop van het toernooi is het geluk kig iets beter geworden. Maar het is allemaal matiger dan in voor gaande jaren. Dat komt ook omdat de meeste ploegen maar weer net in training zijn. Het zou beter zijn om het toernooi voortaan een week later te plannen. Want op zo'n slot dag zie je toch ook weer de ver moeidheid een rol gaan spelen. Vijf wedstrijden in een weekend is best veel". Noordegraaf nam het op voor de toeschouwers, die bijna apathisch toekeken hoe het toch hoog aange schreven toernooi tergend lang zaam aan hen voorbijgleed. Spec taculaire acties, waar de weer hon gerig geworden waterpolofans toch op afkomen, waren op de vin gers van een hand te tellen. Het toernooi moest het dan ook doen zonder sterspelers. In het nabije verleden kon de Spanjaard Manuel Estiarte mooie staaltjes ten beste geven. De in Italië veel geld verdie nende ex-Barcelona-speler wilde nu niet als gastspeler naar Amers foort komen. Barcelona kwam wel, maar in het echte spel nauwelijks voor. De nationale ploeg van Cuba kon ook al geen potten breken. De Cubanen kwam met een B-ploeg, waaruit tijdens een trip langs Amersfoort en volgende week Ber lijn de zestiende speler voor het A- team gekozen moet worden. Orga nisator AZPC - met Ton Buunk en Aad van Mil als gastspelcrs - won helemaal niets. Zelfs Kikvorsen-coach George Geurtsen kwam met een aangepas te selectie op de proppen. De bondscoach kreeg bij HZC/De Robben nul op het request omdat er bij de Hilversummers nog oud zeer zit ten aanzien van de organi satie van het Van Haselentoernooi. Robben-speler Ronald Hermsen: "Het gaat om een club-boycot. Als vereniging werden wij, die hier toch twee keer gewonnen hebben, niet uitgenodigd. Dan spelen we hier ook niet in een andere ploeg". Geurtsen slikte de Hilversumse weigering knarsetandend, maar kon toch tevreden constateren dat zijn 'C-ploeg' onder aanvoering van Stan van Belkum voorname lijk door Leidse inbreng (Edwin Redegeld, Mark van Belkum en Hans Nieuwenburg) en VZC-man- schappen (Ton Schoeman en Otto van Oort) in staat was om om de toernooizege te strijden. AZC had de zesde deelnemer, Duisburg '98, op de eerste avond in feite al uit de race geworpen door de Duitsers met 13-5 te slachtofferen. Dat sal do-tekort kon Duisburg gedurende het toernooi niet meer wegwerken. En dus moesten de Duitsers machteloos toezien hoe of AZC of Kikvorsen de winst naar zich toe zou trekken. AZC had op weg naai de eindstrijd met 9-5 van Cuba ver loren door vooral slecht met een man meer (2 uit 9) om te springen. Kikvorsen verslikte zich alleen in Duisburg (5-9). Tegen AZC leek het veredelde Zijl/LGB geen kans te krijgen. In de eerste periode freew heelde de Alphense ploeg naar een 3-0 voorsprong. Toen vlogen de spelers van de landskampioen op gezag van de Spaanse arbiter As- cencio er bij bosjes uit. Hoewel AZC drie minderheden goed door kwam kon een terugkeer van Kik vorsen niet uitblijven: 3-3. Na de 4- 3 van Ewoud van Winsen zette As- cencio zijn fluitfestijn voort. In de eerste fase van de derde periode ontmoetten de spelers elkaar meer op de kant dan in het water. Ge scoord werd er pas weer nadat de- ploegen compleet waren. Kikvor sen kwam langszij en bezat dankzij Stan van Belkum een 5-6 voor sprong bij het ingaan van het laat ste kwart. Bij 6-7 kreeg Van Bel kum de kans zijn ploeg definitief op winst te zetten, doch zijn inzet bleef op de doellijn steken. Toen Mark van Belkum het water moest verlaten, kwam AZC toch langszij. De 'eer' kwam volledig aan Wim Helmsing toe. En de hoofdprijs was voor AZC. WIM VAN WANROOY Platini - doelpunt - sey al een tijdje liep te wachten. De aanvaller twijfelde geen moment en stevende rechtstreeks op het doel af: 1-0. Ook daarna waren de Brugse aanvallen te zwak. Anderlecht had net als Club pro blemen met de aanval. Het leek er eerst op, dat de Brusselse ploeg naar een monsterzege zou uitlo pen. In de derde minuut scoorde Erwin Vandenbergh van elf meter, nadat Carly in het strafschopge bied de bal met de hand had aange raakt. Maar onder leiding van doel man Mestdagh bleef Cerkel over eind. Zelfs zo goed, dat de beker houder na de pauze sterker was dan de landskampioen. Dat resul teerde al vroeg in de tweede helft in de gelijkmaker. Carl Cornelissen passeerde doelman Dirk Vekeman, die de met hoofdpijn tobbende Munaron verving. West-Duitsland Voor de eerste Bundesliga boek te 1. FC Nümberg zaterdag een overwinning van 1-0 op SV Wald- hof Mannheim. Het was de enige wedstrijd, die in in de hoogste af deling van het Westduitse voetbal doorgang kon vinden. Het ook vastgestelde treffen Vfl Bochum-1. FC Köln werd afgelast. Door de zege is 1. FC Nürnberg nu drie punten verwijderd van de laatste plaats, die door Fortuna Düsseldorf wordt bezet. Met Han nover 96 delen de Neurenbergers de voorlaatste positie. De ranglijst van de Bundesliga wordt met 29 punten uit negentien duels aange voerd door Werder Bremen. Bayern München, Borrussia Mön- chengladbach en Hamburger SV volgen op vier punten. Frankrijk Paris St. Germain, na 26 wed strijden nog steeds ongeslagen in de Franse voetbalcompetitie, heeft in het weekeinde zijn voorsprong op de concurrenten Bordeaux en Nantes vergroot. Paris SG ligt acht punten voor, met een wedstrijd minder gespeeld. Paris St. Germain won krap (3-2) van Nice, dat dit seizoen weer in de hoogste klasse is teruggekeerd, Nantes en Bordeaux verloren. Nantes, voor de eerste keer dit voetbaljaar op eigen veld, van Mar seille, niet meer dan een kleine middenmoter. Monaco zorgde voor een recordscore, 9-0 tegen Bor deaux, een uitslag die de laatste 25 jaar slechts acht keer op het bord is gekomen in de hoogste klasse van de Franse voetbalcompetitie. Felix Laouesta, die in Monte Carlo zijn eerste wedstrijd voor Monaco speelde, scoorde al na dertig secon den en pas na een half uur volgde de tweede treffer, van Genghini. Onmiddellijk na rust werkte Thou- venel de bal in eigen doel en daar mee was het verzet van titelhouder Bordeaux volledig gebroken. Genghini maakte vier treffers, Bra vo twee en de andere drie staan op naam van Laouesta, Anziani en Thouvenel. HAARLEM - Paulien Stastra leverde gisteren tijdens wed strijden in Haarlem een uitste kende prestatie. De zwemster van LZ'86 bleef op de 400 meter wisselslag voor dames ruim on der de limiet waarbij zij een er kende topper als Marjolein Phaff achter zich liet. De Sas- senheimse zwemster vestigde op dit nummer tevens een kringrecord. In het Haarlemse bad De Pla neet betrof het de derde wed strijd voor de B-competitie, de op één na hoogste klasse van de KNZB. Door een aantal knappe resultaten telt LZ in het klasse ment nog steeds bij de besten Zo greep Yvonne de Kier een eerste plaats op de 200 meter vlinderslag voor meisjes van de lichting '71. De 100 meter schoolslag werd vanzelfspre kend een prooi voor Nancy Kijk in de Vegte die in haar spoor ook nog clubgenote Su- zette de Kier wist. Eveneens een eerste en derde plaats op de 100 meter school was er voor Hans van Hees en Marco Mul der. De winnende tijd was 1.11.6. Traditiegetrouw gingen de overwinningen op de 50 meter vlinder en school voor meisjes onder de tien naar Bianca Sin- geling. Bij de jongens deed Jef frey Kortekaas hetzelfde. Op de rugslag tikten Alexander Wil- lemsen en Marco Mulder als tweede en derde aan. Bas Wil- lemsen behaalde een tweede plaats op de 400 meter vrij en Antoine van Weerde greep twee keer brons. Eerst op de 200 meter vlinderslag en later op de 200 meter wisselslag. In de afsluitende estafette's won LZ bij de meisjes de wisselslag. De jongens eindigden als derde op de 4x100 meter vrije slag. De Zijl/LGB kwam in de F- competitie uit met de B-ploeg. Sterk zwom vooral Minerva van Kampen die zegevierde op de 100 meter schoolslag ('71 e.l) en op diezelfde afstand ('69 e.l) daarna nog eens tweede werd. Verschil in tijd bedroeg een tiende van een seconde. Martijn Busscher tikte als eerste aan op de rugslag in 1.17.3 en datzelfde deed Marcel Jansen op de schoolslag in 1.17.5. Op dit nummer eindigde Dennis Luyten als tweede. Amarentia Verkade behoefde ook slechts één zwemster voor te laten op de 100 meter school slag, net als Linda Anker bij de vlinderslag. De Zijl sloot goed af met een zege op de 4x100 me ter wisselslag (meisjes) en een tweede plek op de 4x100 meter vrij bij de jongens.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10