Koude start in Wijk aan Zee ggsSHBl Geldkwestie- Cruyff nog niet opgelost LUGDUNUM DEN HOORN Toernooi gaat door Amateurs uit Engeland mogen weer naar België Ook Kramer haakt af Interland in ijshal L.F.C.-ALTIOR ZATERDAG 18 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 1» Parkeerbon Twee elftallen en een scheids rechter maakten zich afgelopen zondag op voor een lekker vriendschappelijk partijtje voet bal in de buitenlucht. Strijdto neel was het veld van de Haagse club SOA, aan het Wijndaeler- duin. De voetballers hadden er zin in, begrijpelijk na maanden van stilstand. De sfeer was der halve uitstekend op de zonnige zondagmiddag. Totdat de Haag se politie op het parkeerterrein van het sportpark verscheen. De Hermandad bekeurde fout ge parkeerde auto's. Juist, de boli des van de op dat moment bij SOA actieve sportievelingen, in cluis het karretje van de scheids. De 'wedstrijd' kreeg een vervolg, maar dan niet op het veld. Uit de Haagsche Courant van maandag: "De scheidsrechter en 22 spelers van een voetbalwedstrijd op het terrein van SOA aan het Wijn- daelerduin hebben gistermiddag de wedstrijd gestaakt omdat fout geparkeerde auto's, waaronder die van de scheidsrechter, wer den bekeurd. De woedende spe lers en scheidsrechter gingen een woordenwisseling aan met de twee agenten, die processen-ver- baal achter de ruitenwissers van zes stopten". Waarna zich een verbitterd duel 'agentje pesten' op het par keerterrein ontrolde: "Een van de spelers zou een stuk hout hebben gegooid naar de agenten, die het projectiel echter kon ontwijken. Het hout raakte wel aan van de auto's, die een deuk in de moterkap opliep. Vol gens de politie is de voetbalver eniging regelmatig gewaar schuwd, auto's niet op voet- en fietspaden te parkeren. Ook zou de wijkagent langs zijn geweest met die waarschuwing Üe waarschuwing om stukken hout gereed te houden voor ver velende collega-agenten? Nachtmerrie De eerstedivisieclub NAC ont vluchtte vorige week standplaats Breda en belegde een driedaagse trainingskamp in Zeeland. Als sluitstuk van het korte tripje or ganiseerde oefenmeester Bob Maaskant een oefenduel tegen derdeklasser Goes. Daarvan kreeg de trainer achteraf spijt. Uit de Provinciale Zeeuwse Cou rant: "Negentig minuten vriend schappelijk voetbal leverden be halve een magere 2-1 zege, een ro de kaart (Ardi van Kragy), een boeking (Wim Flight) en drie blessures (Ton van Eenennaam, Paul Bannon en Sjef de Kort) op. Grote boosdoener in de ogen van NAC was de formatie van trai ner Lieven van Belzen. De Goese- naren speelden volgens de Breda- naars veel te hard. 'Ik speel van mijn leven niet meer tegen die ploeg', zei een ziedende Bob Maaskant na afloop". De trainer van Goes w 'an geen kwaad bewust: zich "Wij hebben helemaal niet ge schopt, wij hebben agressief ge speeld, zoals we dat in de compe titie ook doen. Ik vind het bela chelijk dat Maaskant het slechte spel van zijn ploeg op Goes gaat afreageren. Hij moest zich diep schamen. Sommige spelers in zijn elftal kunnen niet eens een bal stoppen" Volgens de verslaggever speel de Goes onstuimig, maar zeker niet te hard: "Maar dat het duel zo ontaard de had NAC voor een belangrijk deel aan zichzelf te wijten. De Brabantse semi-profs toonden zich in Goes verwende vedettes die bij het minste of geringste geïrriteerd waren". Zoals bijvoorbeeld Adri van Kraay, een voetballer met een schat aan ervaring toch. Arbiter Hopmans stuurde 'hem uit het veld: "Hij schold mij op niet mis te verstane wijze uit. Hij gebruikte zeer onverwoeglijke taal", aldus de arbiter. En wat had Van Kraay dan allemaal in het veld gezegd? De ex-PSV'er: "Ik heb alleen tegen Sjef de Kort gezegd, dat hij de bal maar moest oppakken en dat we beter konden gaan handballen". Goed idee Adri, misschien kun je in die sport je frustraties afrea geren. tweetal elkaar voor de competi tie, een strijd die in een voor Er- wich voordelige stand werd afge broken. Donderdag 31 november zaten de kemphanen weer tegen over elkaar om de partij uit te spelen. Dat was tegen de zin van Erwich, want die wilde op die avond de interne competitie la ten prevaleren, maar Binnendijk had geen andere speeldatum ter beschikking. Zou de om 19.00 uur begonnen partij om 20.15 uur nog bezig zijn, dan was Erwich vast van plan de partij af te breken. Aldus geschiedde. Binnendijk ontstak daarop in woede. De lezing van Erwich in het clubblad Man en Paard onder de kop 'Katwijk- Voorschoten, of hoe win ik een gewonnen wedstrijd': "Een paar dagen later hoorde ik dat Binnendijk met weergalo ze brutaliteit de partij had op geëist wegens tijdsoverstrijding door mij: hij wilde doorspelen, maar ik had niet meer gezet dus mijn klok had eigenlijk moeten doorlopen. Altijd uitgaande van ningen: "Hoewel wij de beslissing ten aanzien van de partij Erwich- Binnendijk betreuren, leggen wij er ons bij neer. Ook de competen tie van de betrokken commissie vechten wij niet aan, al zouden daar goede redenen voor zijn, ge zien het feit dat de heer Postma niet tot (plaatsvervangend) lid van de commissie gekozen is, maar kennelijk ad hoe door de andere leden, dan door U is aan- het goede in de t Adri van Kraay, met op de achtergrond een blije Van Beveren, als PSV'er in betere tijden. (archieffoto ANPl Farce Nu de omroep dankzij Wjbo vol op in beweging is, wijzigde de AVRO de koers van de verkie zing sportman/vrouw/ploeg van het jaar. Jos Kuyer en zijn kor nuiten wilden het spanningsele ment van de uitzending vergro ten en besloten tot een recht streekse verkiezing. Officials, oud-sporters en journalisten, te zamen honderd in getal, werden eind december verzocht naar Noordwijkerhout te komen. Goed, er werd in De Schelft ge stemd, maar van de oorspronke lijke opzet kwam die avond wei nig terecht. Op plaatsen van afwezige sportjournalisten, die waren uit genodigd om live in de uitzen ding hun stem te komen uitbren gen, hadden namelijk toevallige aanwezigen plaatsgenomen. Jan Oudshoorn bijvoorbeeld, koffie- tenthouder te Leiden. Hij kwam binnen op de kaart van Lex Mul ler van het Algemeen Dagblad en mocht van de AVRO-mevrou- wen de knoppen beroeren. Betti- ne Vriesekoop haalde de titel dankzij de stem van de Leide- naar. Hetzelfde gebeurde met de volleybalvrouwen. Peter de Jon ge in De Journalist: "De nationale damesvolleybal- ploeg werd sportploeg van 1985, omdat zij devoorkeur had van een cafébaas uit Vreeland (zit tend op de plaats van Joop Nie zen van Sport International)". Sportredacteur De Jonge van het PZC legde AVRO-producer René Stokvis de opmerkelijke feiten voor: "Stokvis reageerde nogal ver stoord op de mededeling dat de stemming, die naar zijn zeggen zolgvuldig was voorbereid en be trouwbaar op de kijker moest overkomen, een regelrechte aan fluiting was geweest. 'Dat komt dan door uw collega's, die zonder bericht van verhindering weg blijven. Een gebrek aan verant woordelij kheidsgevoe l Terecht merkt De Jonge op dat verslaggevers wel eens plotse ling op pad moeten. Die gedach te was kennelijk niet bij Stokvis opgekomen. De auteur neemt het de 'toevallige' horeca-passan- ten, die nota bene door mede werkers van de omroep op die plaatsen waren neergezet, niet kwalijk dat zij het stemkastje ter hand namen, maar stelt de AVRO aansprakelijk voor afgang in Noordwijkerhout: "Toen vervolgens bleek dat de hele verkiezing door die omroep als een farce werd beschouwd, werd veelvuldig de opmerking gehoord dat de serieuze sport journalistiek zich in de toekomst maar beter niet meer voor dit karretje kan laten spannen". Wij zullen alle café- en koffie- tenteigenaren als stern-vervan gers bij de AVRO aanbevelen. Chantage (2) Er rust kennelijk een vloek op de schaakstrijd tussen Katwijk en Voorschoten. Twee jaar geleden ontstond er vanwege 'sneeu woverlast' al het nodige tumult in het treffen tussen de teams, dit jaar eist de confrontatie tussen de schakers Erwich (Voorscho- ten) en Binnendijk (Katwijk) de aandacht voor zich op. Zoals we in een eerdere uitgave van Suize bollen meldden, hangt het om een hangpartij. Op 24 november ontmoette het 5 ik c deze manoeuvre verbaasd maar vooral geërgerd en nam me voor nooit tegen B. te spelen". Erwich betichtte voorts de schaakvereniging Katwijk van chantage. De zaak werd voorge legd aan de Commissie van Be roep. De reactie uit Katwijk kon natuurlijk niet uitblijven. Bin nendijk is van mening dat een partij minstens vier uur moet du ren, alvorens te mogen worden afgebroken. Erwich en Binnen- dijk hielden het niet langer dan 5 kwartier uit. Binnendijk daarop: "Deze gemaakte fout moest nu met grof verbaal geweld worden recht gezet. Van de redactie van Man en Paard vind ik het onbe hoorlijk dat hangende het onder zoek van de Commissie van Be roep dit grove en bewust beledï- j gende stukje geplaatst werd. Om de waarheid wat beter te leren kennen zou het nuttig zijn de be slissing van de Commissie van Beroep op te hangen op het publi- katiebord van SV Voorschoten. Ik denk dat veel leden van uw vereniging na lezing van deze be slissing een wat andere kijk op het incident krijgen. Mijn conclu sie is dat de heer Erwich een gro te duim heeft". Binnendijk heeft tot op zekere hoogte (hij claimde winst) gelijk gekregen, want de commissie van beroep verklaarde de partij ongeldig omdat de strijd vanaf de 46ste zet 'onreglementair' was verlopen. De heren moeten op nieuw om de tafel om de einduit slag van het duel Katwijk-Voor schoten (nu 3l/z-3V2) te bepalen. Voorschoten betreurt de beslis sing van de Commissie van Be roep en plaatst in een verweer schrift enige gekruide kantteke- "Wij menen dat de commisie zijn bevoegdheid ver heeft over schreden door als strafrechter be rispingen en waarschuwingen uit te delen. De heer Erwich heeft te kennen gegeven niet nog een keer tegen de heer Binnendijk te willen spelen. Die beslissing heeft hij genomen, omdat hij zich ge kwetst voelt door de uitspraak van de commissie van beroep, en is daarom onzes inziens begrijpe lijk". Zo begrijpelijk dat Katwijk in alle opzichten met de overwin ning aan de haal gaat. Houen zo (2) Ir. Ad van Emmenes schreef voor Randstad Sport in het club blad De Treffer een beminnelijke kerstbijdrage. De ex-sportjour- nalist was zeer te spreken over de ontvangst bij de Voorschoten- se voetbalvereningen en sprak de hoop uit dat Randstad Sport voor degradatie naar de Afdeling Leiden wordt behoed. Over het ontslag van trainer Bert Kort werd evenwel met geen woord gerept. Terecht, meent Harrie Perfors in de deze week versche nen Treffer: "Nu was de schrijver van het artikel bij ons als het ware op vi site. Dit nu interpreteerde hij vol komen op de juiste manier, met andere woorden, hij bemoeide zich niet met interne zaken van onze vereniging of bestuursbe leid. Hij begreep volkomen te recht, dat hij op visite was en het behoort nu eenmaal tot de nor male fatsoensnormen van visite, dat hij zich niet bemoeien met de interne zaken van een gezin". "Jonge collega's van Ir. Ad van Emmenes dachten daar anders over. Zij stelden dat hij zich wel had moeten bemoeien met onze interne verenigingszaken, in dit geval het verbreken van het kon- trakt met trainer Bert Kort. Onze konklusie is, dat deze nog jonge sportjournalisten (op zichzelf heel aardige mensen) nog veel moeten leren om hetzelfde hoge niveau te bereiken als Ir. Ad van Emmenes". Wijsheid komt met de jaren, zullen we maar zeggen. Dat geldt natuurlijk ook voor jonge sport bestuurders. MADRID (GPD) - Spoedberaad tussen vertegenwoordigers van Jo- han Cruyff, FC Barcelona en Ban- ca Catalana heeft nog geen oplos sing gebracht in de financiële pro blemen van Cruyff. Gisteravond hadden de Spaanse advocaat van Cruyff Alfons Bergos en Cruyffs schoonvader Cor Coster eerst een gesprek met twee leden van het Barcelona-bestuur, Anton Paredes en Antoni Muntanola, een gezaghebbend jUrist. Daarna on derhandelden de vertegenwoordi gers van Cruyff geruime tijd met directieleden van de Banca Catala- na, die zoals bekend bijna 4 ton van Cruyff vordert. In het overleg kwamen de partij en niet tot een akkoord. Maandag zal de kwestie opnieuw in het be stuur aan de órde worden gesteld. Maar de kans is uitermate gering, zo meent men in de Catalaanse hoofdstad, dat Barcelona zich be reid zal tonen ook deze belasting schuld voor zijn rekening te ne men. In eerste instantie claimde de Spaanse fiscus ruim anderhalf mil joen gulden belasting van Cruyff. Barcelona-voorzitter Nunez nam na overleg met Cruyff destijds het besluit 75 procent van dat bedrag te zullen betalen. Maar wat Barce lona pertinent weigerde, is ook op te draaien voor de belasting van zijn voormalige vedette uit hoofde 1 van zijn zakelijke activiteiten. De verwachting is dan ook dat Cruyff aan alle kanten muurvast zit. En er niet onder uit zal kunnen komen zijn schuld van 320.000 gulden, ver meerderd met rente en kosten, aan de Banca Catalana, die zich voor dat bedrag garant stelde bij de Spaanse fiscus, terug te betalen. Anders gaan zijn bezittingen bin nenkort onder de hamer. Tele Santana De nieuwe voorzitter van de Bra ziliaanse voetbalbond Octavio Pin to Guimaraes heeft zijn eerste doel bereikt. Op de dag, dat hij tot presi dent van de bond werd gekozen, stelde hij dat zijn eerste taak was een bondscoach te contracteren. Minder dan 24 uur na zijn benoe ming is hij geslaagd. De nieuwe coach is Tele Santana, die na het kampioenschap van Spanje in 1982 de functie verliet met het vaste plan er nooit meer in terug te ke- WIJK AAN ZEE (ANP) - Het be gin van de 48e editie van het Hoog ovens schaaktoernooi sprak giste ren in Wijk aan Zee niet tot de ver beelding. Het leek wel of de veer tien deelnemers aan de hoogste grootmeestergroep hadden afge sproken het zo rustig mogelijk te doen. Veel spelers hebben er bo vendien een hekel aan een toernooi met een nederlaag te beginnen. Vandaar, dat er in een openings ronde nogal snel tot remise wordt besloten. Zo werden er aan drie borden ten hoogste achttien zetten gedaan. Alleen de Joegoslaaf Lju- bomir Ljubojevic was boordevol strijdlust. Zijn Amerikaanse tegen stander Nick de Firmian was daar duidelijk niet op bedacht. Uit de opening werd hij overrompeld. I Ljubojevic en De Firmian waren oorspronkelijk helemaal niet voor het Hoogovens toernooi uitgeno digd. Maar door het wegvallen van ADVERTENTIE STADGENOTEN OPGELET!! A.S. ZONDAG 14.00 UUR LEIDEN - Het zaalvoetbaltoernooi van De Sleutels gaat onder alle om standigheden door. Mocht er mor gen 'buiten' in KNVB-verband worden gespeeld, dan sturen de clubs voetballers van lagere elftal len naar de Groenoordhallen. Toch verwacht Sleutels-voorzitter Dick Barnhoorn dat morgen de sterkste zaalspelers van de regio Leiden in de vee- annex sporthal aanwezig zullen zijn. "De weerberichten zijn voor ons goed", aldus Barnhoorn, die zich gisteravond de 'Leidse Pelleboer' voelde. "Ik bel me suf naar die weersberichten. Er wordt regen verwacht, dus we zitten goed". De komst van de Tahamata's is in elk geval zeker. De Molukse fa milie komt met een aanhang van 40 personen naar Leiden. Ook Mario Been en Jan Formannoy geven ac te de presence. een aantal geinviteerden - veelal door andere verplichtingen in FI- DE-wedstrijden voor de cyclus om de wereldtitel - werd het tweetal toch benaderd. Ljubojevic kwam in de plaats van Kortsjnoi, De Fir mian verscheen voor Dorfman uit de Sovjetunie, secondant van we reldkampioen Kasparov. De Joegoslaaf heeft er kennelijk zijn zinnen op gezet, net als tien jaar geleden, het Hoogovens toer nooi te winnen. Hij maakte vrijdag tenminste een uiterst ambitieuze indruk. Ljubojevic (35) keek nog bozer naar zijn tegenstander dan hij normaal al pleegt te doen. De Najdorfvariant van het Siciliaans behandelde hij op zijn scherpst. De Firmian, pas sinds kort grootmees ter, werd volkomen overrompeld. Na 28 zetten moest hij opgeven. Het Hoogovens toernooi 1986 staat in de schaduw van de twee kamp, die Jan Timman in Tilburg afwerkt. Dat was vrijdag ook te merken aan de publieke belang stelling, die minder was dan te doen gebruikelijk. Hans Ree en Genna Sosonko wa ren het eerst klaar. Het tweetal kent elkaar zo door en door, dat al na veertien zetten werd besloten elkaar niet verder lastig te vallen. Korte tijd later werd het eveneens remise bij Tsjemin - Hort en Hel lers - Hodgson, beide malen in veelbelovende stellingen. De be trokkenen kozen echter voor de weg van de minste weerstand. Paul vain dér Sterren moest wat langer achter het bord zitten om te gen Yasser Seirawan deling van het punt te bereiken. In een Bogo- Indische partij wist de immer tot in de puntjes geklede Amerikaan niets tastbaars te bereiken tegen de nationale kampioen. Na 27 zetten ging hij dan ook in op het remise- voorstèl van wit. Toch waren er ook nog spelers met „zitvlees". Zo lieten John van der Wiel en Nigel Short het op de avondsessie aankomen om voorde lige standen tegen respectievelijk de Joegoslaaf Nikolic en de West duitser Hübner te verzilveren. Bij Van der Wièl werd het geduld beloond. De Leidenaar brak af met een toreneindspel, waarin hij een pion minder bezat, maar wel over een sterk paard beschikte. Van der Wiel ruilde het paard weliswaar voor de zwakkere zwarte loper, maar snoepte in het voorbijgaan twee pionnetjes op. Even dreigde Nikolic nog gevaarlijk te worden met een vrije d-pion. Hij haalde daarmee zelfs een dame, maar zag die onmiddellijk ingepalmd door Van der Wiel. Het overgebleven eindspel was voor de Nederlander gewonnen, al gaf Nikolic dat pas na heel lang nadenken toe. Short sneed afgelopen zomer Van der Wiel de pas af naar het kandidatentoernooi in Montpel- lier. Het vroegere Engelse wonder kind bèwees tegen Hübner over grote kwaliteiten te beschikken. Hij ging met een ver opgerukte vrijpion meer de tweede zitting in. De Westduitser zag zijn bewe gingsvrijheid ernstig belemmerd en kon slechts wat heen en weer schuiven met zijn koning. Short kon zijn stelling intussen stelsel matig verbeteren. Toch beging hij een onnauwkeurigheid, waardoor Hübner mogelijkheden op eeuwig schaak kreeg. De partij werd na ze ven uur voor de tweede keer afge broken met nog altijd de beste kan sen voor Short. Grootmeestergroep A, eerste ronde: Nigel Short (Gbr) - Robert Hübner (Brd) afgebroken; Ferdinand Hellers (Zwe) - Ju lian Hodgson (Gbr) 1/2-1/2; Hans Ree (Ned) - Genna Sosonko (Ned) 1/2-1/2; Djubomir Ljubojevic (Joe) - Nick de Firmian (Vst) 1- 0; Aleksander Tsjernin (Sov) - Vlastimil Hort (Brd) 1/2-1/2; Paul van der Sterren (Ned) - Yasser Seirawan (Vst) P2-1/2; John van der Wiel (Ned) - Pedrag Nikolic (Joe) 1-0. ADVERTENTIE Vanavond TOPTAFELTENNIS HEREN: SCYLLA-0DI0N DAMES: SCYLLA-AVANTI Scylla tafeltenniscentrum Cathrijne- straat (zijst. Korevaarstraat). Aanvang 17.30 uur. Aangeboden door: TIMMERMAN VAK- EN VRIJETIJDSKLEDING Haarl.straat DEN HAAG (ANP) - Jan Huy- bregts, de competitieleider van de KNVB, heeft de wedstrijd DS 79 - FC Den Haag opnieuw moeten uit stellen. De ontmoeting, die eerder door de burgemeester van Dor drecht werd verboden omdat het stadion in Dordrecht werd ver bouwd, was opnieuw vastgesteld voor 26 januari. Omdat de bouw van de tribune in Dordrecht door het winterse weer vertraging heeft opgelopen, moest de wedstrijd op nieuw worden uitgesteld. In de eredivisie is voor 1 februari de ontmoeting Fortuna S - PSV vastgesteld. De wedstrijd stond Ruime zege AZC AMERSFOORT (ANP) - Het wa- terpoloteam van Kikvorsen heeft op de eerste dag van het internatio nale Van Haselen-toernooi de na tionale ploeg van Cuba verslagen. De Nederlanders wonnen met 12-7. AZC uit Alphen versloeg Duisburg (BRD) met 13-5. De uitslagen: AZC (Ned) - Duisburg (BrD) 13-5 (4-2, 5-2, 1-0, 3-1); Cuba - Kikvorsen (Ned) 7-12 (2-5, 1-1, 2-3, 2-3); AZ PC (Ned) - CA Barcelona (Spa) 7-11 (1-0, 2-3, 2-2. 2-6). Oorspronkelijk voor zondag 2 fe bruari op het programma. PSV speelt zijn thuiswedstrijd tegen Ajax niet op zaterdag 15 maar op zondag 16 februari. Eric Gerets is door bondscoach Guy Thys vrijgesteld van de extra training van de selectie van het Belgische elftal op 22 januari in het Heizel-stadion in Brussel. De PSV- er verblijft op dat moment met de Eindhovense club in het buiten land. BRUSSEL (ANP) - Britse amateur- voetbalploegen zullen weer wed strijden in België mogen spelen. Dat heeft het Belgische kabinet gisteren besloten op voorstel van de minister van binnenlandse za ken, Charles-Ferdinand Nothomb. Op 31 mei vorig jaar besloot de Belgische regering om voorlopig geen Britse voetbalploegen meer op Belgisch grondgebied toe te la ten, „vanwege het schuldig en moorddadig gedrag van Britse supporters in het Heizeldrama". Het besluit werd genomen na ge beurtenissen in het Brusselse Hei- zelstadion waar 39 doden vielen by ongeregeldheden bij de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen tussen sup porters van Liverpool en Juventus. De Belgische regering heeft vast gesteld dat de Britse overheid in middels maatregelen heeft getrof fen om te beletten dat ongecontro leerde elementen wedstrijden in het buitenland bijwonen. Daarom kon het speelverbod voor Britse niet-professionele clubs in België worden opgeheven, aldus de ver klaring die de regeringswoord voerder vrijdag voor het Belgische kabinetsbesluit gaf. DEN HAAG (ANP) - De winnende getallen in Midlotto 2 A, waarvoor vrijdag de trek- WIJK AAN ZEE (ANP) - Yep Kramer is na Emiel Hopman, gisteren uit £ee£sponden. 7 17 het ziekenhuis ontslagen het tweede kernploeglid, dat deze week geveld oe 4"76 OoVdeelnem.^tan de lotto zorg werd door ziekte. De Friese schaatser werd gisteren snipverkouden, den voor een inleg van 1,9 miljoen gulden. Bondscoach Gemser hield hem afzijdig van de andere leden van de Voor de prijzen n. ruim f. 900.000 beschik- schaatsploeg, die zijn tenten heeft opgeslagen in Wijk aan Zee. Het duel over de kleine meerkamp, tussen de B-titelstrijd van de dames door, gaat tussen kernploeglid Rob Vunderink en de gewestelijke rijder Egbert De ext PoSt. 55 78. Voor het cijferspel werd getrokken: 99 LEIDEN - In de ijshal aan de Vondellaan in Leiden is morgen het tweede deel van de shorttrack-interland Nederland-Engeland. Het eerste deel van de ontmoeting werd vorige maand in Engeland verreden. Nederland won deze ontmoeting. In de ploeg die morgen aantreedt is de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL) sterk vertegenwoordigd. Acht van de twaalf deelnemers zijn af komstig van de Leidse ploeg. In het A-team zijn Charles Veldhoven en Peter van de Velde opgenomen. Menno Boelsma en Jeroen Otter comple teren het team. Het B-team bestaat geheel uit Leidenaars. Hier starten Richard Suyterf, Jan Hoogeveen, Cecs Boer en Mark Velzeboer. Ingrid Marcusse en Monique Velzeboer rijden by het vrouwen-viertal. De wedstrijden worden gehouden tussen 12.00 en 14.00 en 17.00 en 19.00 uur. Op het programma staat individuele ritten en wedstrijden voor ploe gen. ADVERTENTIE A.S. ZONDAG AANVANG 14.00 UUR

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13