Brits kabinet in grote problemen Sowjet- en VS-vloot bij Libië actief Gemayel houdt Syxiërs tegen Staatsgreep in Lesotho Vredesmars Midden-Amerika niet over rozen Minister Brittan overleeft Labour-motie Moskou wil F-16's weg uit Japan DONDERDAG 16 JANUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 LONDEN - De regering-Thatcher, en met name minister Brittan (handel en industrie) is gisteren, tijdens het Lagerhuisdebat over de Westland-affaire, in nog grotere moeilijkhe den terechtgekomen na nieuwe onthullingen van de afgetreden minister Heseltine (de fensie). NEW YORK (AFP) - Als Pakistan zich bereid toont tot directe onder handelingen met Afghanistan, zal de regering in Kaboel een tijdsche ma op tafel leggen over de aftocht van de Russische troepen uit het land. Dit heeft de Afghaanse am bassadeur bij de Verenigde Naties gisteren verklaard. Mohamed Zarif verklaarde dat Pakistan en de internationale ge meenschap „aangenaam verrast" zouden zijn door dit schema. Tot dusver weigert Pakistan recht streekse besprekingen te voeren met Afghanistan. Zarif deelde mee dat de Afghaan se minister van buitenlandse za ken, Sjah Mohamed Dost, bij de jongste ronde van indirect overleg met Pakistan in Genève in decern- Kaboel akkoord met aftocht Sowj et-troepen ber, de VN-bemiddelaar Diego Cordovez een ontwerp heeft aange boden waarin „de hoofdlijnen" staan van een oplossing voor de problemen die een beëindiging van het conflict verhinderen. Dit deed Dost met de bedoeling de im passe te doorbreken. Sinds december 1979 staan naar schatting meer dan 100.000 Russi sche militairen in Afghanistan, die het bewind van Babrak Karmal steunen tegen het islamitische ver zet, dat over steunpunten en uit valsbases in Pakistan beschikt. Maar Zarif wees er op dat in het document van Dost geen nauw keurig tijdschema voorkomt voor de terugtrekking van de Sowjet- troepen uit het land. Dit vormt het belangrijkste probleem. Andere onderdelen van een oplossing voor het Afghaanse conflict vormen het onderwerp van deelakkoorden, die in drie aparte akkoorden zijn gere geld. „Als Pakistan dit terugtrek kingsschema in bijzonderheden wil hebben, verschaffen wij het op voorwaarde dat het land zelf naar de onderhandelingstafel komt", al dus de VN-ambassadeur van Af ghanistan die er op wees dat het tijdschema de „laatste troef' is zijn land beschikt. In een lange rede gaf Heseltine meer bewijzen voor zijn beschuldi ging, dat de regering in het geheim steeds achter de Amerikaanse plannen voor de helikopterfabriek Westland heeft gestaan en de red dingsplannen van een Europees consortium nooit een kans heeft willen geven. door Henk Dam vare be- Zo vertelde hij het oprecht baasde Lagerhuis dat het ministe- Brittan vocht gisteravond laat wat hij waard was. Hij ont- van buitenlandse zaken in Lon- kende dat hij Lygo heeft bedreigd, den de Britse ambassadeur lië de opdracht had gegeven dat de directeur hem 'verkeerd moet hebben begrepen'. „Drie de Italiaanse regering te gaan met ambtenaren waren bij het gesprek het verzoek geen steun meer te ge- aanwezig", aldus Brittan, „en die ven aan het Europese consortium, bevestigen mijn versie van het v - Hij zei ook dat minister Brittan haal", op 19 december bij de BBC had ge probeerd een radio-uitzending, waarin Heseltine z(jn visie op de haa rvërklaring" kwam erop* Westland-zaak zou geven nadat dat Lygo zich vergist moet hebben, Dat is hierom zo'r schuldiging, omdat Thatcher en haar ministers, Brittan voorop, steeds in het openbaar o. hebben volgehouden neutraal te- bat, toen genover alle reddingsplannen te daartoe Brittan dat al had gedaan, niet uit gezonden te krijgen. dat de notities van de bij het ge sprek aanwezige ambtenaren be wijzen dat Brittan in geen enkel Maar de zwaarste klap kreeg opzicht over de schreef is gegaan. Het Lagerhuis was van deze ver klaringen niet onder de indruk, Brittan gisteren nog vóór het de- Thatcher, staan en de aandeelhouders van Lagerhuis onder druk te zijn gezet, Westland te willen laten beslissen, de briefwisseling tussen haar en de Maar Heseltine herhaalde uitvoe- directie rig al zijn bezwaren tegen de ma- r waarop de premier tijdens een dag eerder door het als het ook niet onder de indruk reeks kabinetszittingen zijn voor keur voor de 'Europese optie' on der de tafel veegde, en voegde nieuwe hoofdstukken aan zijn zwartboek toe. de wijze, waarop de pre- de rest van de kritiek van He- British Aerospace seltine trachtte te weerleggen. Dat ze de Westland-zaak in het kabinet niet aan de orde zou hebben willen gezien, noemde ze 'absurd'. openbaar maakte. Ambtenaren Uit de brief van de directie blijkt Soldaten verslinden generaal ABIDJAN (AFP) - Generaal Thomas Quiwonkpa, de aan stichter van de mislukte staats greep in Liberia, afgelopen no vember, is door soldaten opge geten, zo willen hardnekkige geruchten in diplomatieke kringen in de Liberiaanse hoofdstad. Deze geruchten staken de kop op nadat de Liberiaanse minister van justitie, Jenkins Scott, vorige week zei dat er bij de couppoging 600 doden zijn gevallen. Volgens westelijke di plomaten zijn er zeker 1500 do den gevallen. Quiwonkpa zou zelfmoord hebben gepleegd toen de solda ten het huis binnendrongen waarin hij zich had verscholen, maar volgens andere berichten zou hij zijn omgekomen, door dat hij zich verzette tegen zijn arrestatie. In elk geval zou zijn lijk vol gens diplomaten en journalis ten in stukken zijn gehakt en door de soldaten rauw zijn op gegeten. Naar de traditie wil, kan men op die wijze de krach ten van een grote krijger over nemen. De bloedige stukken van het lijk werden over de he le hoofdstad Monrovia gedistri bueerd, aldus een diplomaat. lijkt dat Heseltine gelijk had toen hij vorige week donderdag, direct zijn aftreden, zei dat Brittan een recteur van British Aerospace, dat naast zich deel uitmaakte van het Europese waarin o\ consortium, bij zich had geroepen aangedrongen, werd door het La- om hem te zeggen dat hij zich uit gerhuis met 370 tegen 217 stern- De eis van de oppositie om een officieel onderzoek naar de gang zaken rond Westland legde ze Een Labour-motie, onderzoek werd TOKIO (AP) - De Russische minis ter van buitenlandse zaken Eduard Sjevardnadze heeft donderdag zijn verontrusting uitgesproken over de Amerikaanse militaire aanwe zigheid in het Verre Oosten en de stationering van F-16 gevechts vliegtuigen in het noorden van Ja pan. Dit hebben zegslieden van het Japanse ministerie van buiten landse zaken meegedeeld. In een drie uur durend onder houd wisselde Sjevardnadze voorts van gedachten met zijn Ja panse ambtgenoot Shintaro Abe over het Koreaanse schiereiland, het jongste ontwapeningsvoorstel van partijleider Gorbatsjov en het Russische plan voor een Pan-Azia- tische veiligheidsconferentie. Vorig jaar begon de Verenigde Staten met de plaatsing van F-16 gevechtsvliegtuigen op de Ameri kaanse luchtmachtbasis Misawa. Tezijnertijd zullen er 50 F-16's ge stationeerd zijn. De toestellen heb ben een actieradius van 925 kilo meter. Binnen die afstand ligt de Russische marinebasis in Wladi- wostok. Volgens Washington zijn de tac tische ondersteuningsvliegtuigen nodig om tegenwicht te bieden aan de Russische luchtmacht- en mari nebases in het Verre Oosten. Abe toonde zich in zijn eerste onder houd met Sjevardnadze verontrust over de uitbreiding van de Russi sche vloot in de Stille Oceaan en de plaatsing van Russische SS-20 ra ketten in Azië die Japanse doelen kunnen treffen. dat consortium moest terugtrek ken 'met het oog op het landsbe lang'. men verworpen. „De regering heeft zich op een juiste en verant woordelijke wijze gedragen", zo besloot ze haar uiteenzetting. Brittan heeft dit altijd ontkend maar nu blijkt uit de brief van Bri tish Aerospace (waarvan Brittan dat maandag zelfs voordeed dat deze nooit geschreven was) dat de be- name het optreden trokken directeur, Sir Raymond Brittan achtte hij Lygo, zich wel degelijk zwj der druk gezet voelde. Oppositieleider Neil Kinnock zei de hele Westland-zaak smerig luchtje hangt". Met minister hij zei „niet te kunnen inzien hoe deze bewindsman kan aanblijven". JERUZALEM ROME TRIPOLI DEN HAAG (Rtr./AFP/DPA/UPI/ GPD) - De Israëlische minister Ra bin (defensie) heeft gisteren ver klaard dat de Russische vloot haar activiteit in het oostelijk deel van de Middellandse Zee. Volgens Ra bin zijn Israëlische inlichtingen diensten erachter gekomen dat sinds vorige week Russische mari neschepen dichtbij de Israëlische kust extra actief zijn in afwachting van een Israëlische aanval tegen Libië. Israel zal zich naar zijn zeg gen niet laten verleiden tot over haaste acties ofschoon het een niet aflatende strijd voert tegen het ter- BEIROET (AFP/Rtr./UPI) - Aan hangers van de Libanese president Gemayel hebben vanmorgen de opmars van Syrische troepen naar het christelijke Oost-Beiroet tegen gehouden. Gemayel wil zo voorko men dat Syrië zich mengt in de gis teren losgebarsten gevechten tus sen christenen onderling. Daarbij vielen honderd doden. Inzet is het bestandsakkoord dat christenen, Druzen en sji'iten vorige maand sloten en dat in de ogen van veel christenen te ver gaat. Syrië wil hoe dan ook voorko men dat het bestand een papieren akkoord blijft. De opmars van de Syriërs begon nadat de rechtse fa- langisten van president Gemayel een nederlaag hadden toegebracht aan de Libanese strijdkrachten van Elie Hobeika, Gemayels belang- christenmilities lijkt nu Fuad Abu rijkste christelijke rivaal. Deze 27-jarige leider Nader te zijn. Deze 29-jarige de „Li- ger van president Amin Gemaye banese strijdkrachten", die het be- heeft de 7.000 man sterke „Libane standsakkoord ondertekende met sji'itenleider Nabih Berri en Dru zen voorman Walid Joemblatt, wordt nu door oppositionele ge loofsgenoten in gijzeling gehouden in het ministerie van defensie. Hij zou te ver zijn gegaan en te veel van de traditioneel grote christelij ke macht in Libanon hebben prijs gegeven. De nieuwe sterke man binnen de se strijdkrachten" een paar den geleid tot hij in maart 1985 op zij geschoven werd na een opstand tegen het staatshoofd. Achter deze rebellie zat de stafchef van de „Li banese strijdkrachten", Samir Geagea. Het ziet er naar uit dat Geagea en Abu Nader nu weer op dezelfde lijn zitten. Zij willen dat het vredesakkoord met de sji'iten en de druzen wordt opgezegd. De Washington Post schreef gis teren dat het vlaggeschip van de Sowjet-vloot in de Middellandse Zee voor anker ligt in de haven van de Libische hoofdstad Tripoli. Het houdt Libië op de hoogte van de activiteit van de Amerikaanse ma rine in het gebied via contacten met onderzeëers die zijn uitgerust met elektronsiche afluisterappara tuur, aldus citeert de krant bron nen bij het Pentagon, het Ameri kaanse ministerie van defensie. Amerika is inmiddels met twee oorlogsschepen in de Middelland se Zee actief. De Amerikaanse minister Shultz (buitenlandse zaken) heeft gisteren laten doorschemeren dat Amerika eventueel militaire maatregelen te gen Libië zal nemen. In een pers conferentie per satelliettelevisie wilde Shultz geen commentaar ge ven op de vraag of een militaire ac tie zal plaats hebben vinden. Maar hij zei wel, dat de Amerikaanse vlootversterkingen in de Middel landse Zee dienen om „een ade quate macht bij de hand te hebben voor het geval de spanning iets meer oploopt". Shultz riep de Europeanen, en speciaal de Duitsers, Fransen en Engelsen, op de Amerikaanse poli tieke en economische maatregelen tegen Libië na te volgen.Volgens de Amerikaan biedt Libië sinds 1980 niet alieen terroristen eer» thuisbasis, maar zorgt het ook voor wapens en training. Daarom moet dat land worden aangepakt. „Zandzakken en bewapende bewa kers zijn geen antwoord", aldus Shultz. Als de Europese landen zich bij de Verenigde Staten aansluiten en ook sancties tegen Libië afkondi gen, schaden zij volgens Gaddafi hun eigen belangen. De Libische leider zei dat gisteren in een recht streeks vraaggesprek met de West- duitse televisie. Eerder op de dag liet hij weten dat president Reagan als "een oorlogsmisdadiger dient te worden berecht" en zei hij van Libië een vrijplaats en trainings centrum te willen maken voor de strijd voor de bevrijding van Pale stina. Hij hield de mogelijkheid van een algehele mobilisatie van Libische troepen nog open. Kennedy niet wel kom in Chili SANTIAGO (AP) - De Amerikaanse senator Edward Kennedy is gisteren meer dan anderhalf uur op het vliegveld van Santiago opgehouden door dat ongeveer 200 aanhangers van het militaire bewind van Chili de weg naar de hoofdstad versperden. Kennedy, die een etmaal in Chili op bezoek ging voor ontmoetingen met oppositieleiders en vertegenwoordigers van organisaties voor de mensenrechten, werd uiteindelijk met een helikopter naar een kinderzie kenhuis gevlogen waar zijn tournee moest beginnen. Kennedy onderhield zich tijdens het oponthoud in de VIP-room van het vliegveld met de Amerikaanse ambassadeur Harry Barnes en een aantal Chileense oppositieleiders. De demonstranten, leden van de rechtse Democratische Onafhankelijke Bond die de dictatuur van Pino chet steunt, gooiden eieren en tomaten naar passerende auto's. Gabriel Valdes, een belangrijke oppositieleider, werd met tomaten bekogeld en moest weer naar het vliegveld terugkeren. Jaime Castillo, voorzitter van de Chileense Comissie voor de Mensenrechten, raakte licht gewond toen ge christen-groeperingen hun macht niet willen prijsgeven. Resultaat: een raam van zijn auto door betogers werd stukgeslagen. rookpluimen boven Oost-Beiroet en 135 doden. (foto ap> Het bestandsakkoord JOHANNESBURG - De bloedelo ze staatsgreep, die gisteren in het door Zuid-Afrika omgeven ko ninkrijk Lesotho heeft plaatsge vonden, lijkt geslaagd. Volgens een aantal Zuidafrikaanse och tendkranten is minister-president Leabua Jonathan onder huisarrest geplaatst en heeft koning Mos- hoeshoe II de leiding van de rege ring op zich genomen. De vreedza me staatsgreep zou zijn uitgevoerd door generaal Justin Lekhanya, die het bevel voert over de para militaire macht van het land. Lekhanya staat bekend als een tegenstander van de aanwezigheid van ANC-bases in Lesotho, terwijl hij ook weinig moet hebben van de groeiende invloed van Russische en Noordkoreaanse adviseurs. Er zou ook een begin zijn gemaakt met de ontmanteling van de mili tante Jeugdliga van Jonathan. In een verklaring voor Radio Le- van de regering blijft houden, tot nadere maatregelen zijn genomen. Vanwege de, overigens door Zuid-Afrika ontkende, volledige blokkade van de grenzen, is er een grote schaarste aan vitale produk- ten in het land opgetreden en pre sident Jonathan riep daarvoor dinsdag de hulp van zowel Ameri ka als Engeland in. Later op de dag ging de regering-Jonathan alsnog akkoord met de eis van de Zuid afrikaanse regering over de instel ling van een gemengde commissie, die de door Zuid-Afrika gewraakte aanwezigheid van ANC-terroisten moet gaan bespreken. sotho vanochtend ontkende gene raal Lekhanya overigens, dat er een staatsgreep had plaatsgevon den. Volgens hem waren de veilig heidstroepen in het land trouw ge bleven aan de regering en de Basu- tho-natie, maar hij vertelde niet waar minister-president Jonathan zich ophield. Van Jonathan zelf is sinds gisterochtend niets meer ge hoord. Pas rond tien uur 's avonds kon de exacte balans worden opge maakt, die bevestigden dat de troe pen van generaal Lekhanya wel de gelijk de vetrekken van Jonathan's ministerie hadden omsingeld en al het burgerpersoneel naar huis had den gestuurd. Na lange discussie was Jonathan vervolgens meege nomen naar het paleis van koning Moshoeshoe II, waar opnieuw een landurig overleg plaatsvond. In middels hadden soldaten van Lek hanya ook het gebouw van Jona thans Jeugdliga omsingeld. Later op de avond schijnt Jonathan als nog onder huisarrest geplaatst te MANAMA (AP) - Zuid-Jemen is zijn, hoewel hij in naam de leiding nog altijd van de buitenwereld af- gesneden als gevolg van een inter- ne machtsstrijd, die door de drie onderdelen van de strijdkrachten werd uitgevochten met behulp van artillerie, gevechtsvliegtuigen en tanks. De gevechten concentreren zich rond en in de hoofdstad Aden. Situatie in Zuid-Jemen nog onduidelijk Indira Gandhi Het proces tegen de mannen die er van zijn beschuldigd dat zij op 31 oktober 1984 premier Indira Gand hi van India hebben vermoord, is gisteren na acht maanden van ge tuigenverhoor geëindigd. Een ver dediger houdt vol dat de echte da der nog voortvluchtig is. De rechter zal op 22 januari von nis wijzen. De verdachten lopen de kans op ophanging of levenslange gevangenisstraf. Het proces is ge voerd in de zwaar bewaakte Tihar- gevangenis van New Delhi. De ver dachten zaten tijdens het proces achter kogelvrij glas. F-5 verongelukt In de omgeving van de vliegbasis Sembach in Zuid-Duitsland is gis teren een F-5 straaljager van de Amerikaanse luchtmacht neerge stort. De piloot kon zich met de schietstoel redden en is met onbe kend letsel in het Amerikaanse le- gerziekenhuis in Landstuhl opge nomen. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek in gesteld. MEXICO STAD - In Panama wer den ze beschuldigd lid te zijn van de Russische KGB. Uit Costa Rica werden ze met stenen en palen ver jaagd. Honduras en El Salvador weigerden hen binnen te laten. En in Guatemala kwam het deze week tot een botsing met de politie. De multinationale vredesmars door .Midden-Amerika is nu niet be paald een succes geweest. door Rob Sprenkels Het gaat om een verzameling van 300 mensenrechtenstrijders, pro gressieve geestelijken en linkse jongeren vanuit bijna de gehele wereld die de aandacht willen ves tigen op de oorlogsgevaren in Mid den-Amerika. Hun zogenoemde vredesmars wordt gesteund door vooraanstaande persoonlijkheden als de Britse schrijver Graham Greene en de Westduitse Gunther Grass, filmsterren als Julie Cristie en Martin Sheen en politici als de zwarte dominee Jesse Jackson, Willy Brandt en Olof Palme. Al bij het vertrek, op 10 decem ber in Panama, bleek dat het geen gemakkelijk avontuur zou worden. In de 'Estrella de Panama', een van de belangrijkste Panamese kran ten, werden de pacifisten bestem peld als leden van de KGB, de Rus sische geheime dienst. Volgens de krant zou het hele spektakel door de Communistische Partij van de Sowjet-Unie zijn georganiseerd bij wijze van publicitaire stunt voor de sandinisten in Nicaragua. Lange tijd was het onduidelijk of de vredesmars Costa Rica binnen zou kunnen trekken. Luis Alberto Monge, de in naam sociaal-demo cratische president van het land, had verschillende keren aangekon digd dat hij de pacifisten de toe gang zou weigeren omdat hij bang was dat hun aanwezigheid in Costa Rica tot rellen zou leiden. Eenmaal aangekomen bij de grens bleken de Costaricaanse au toriteiten toch bereid om een vi sum van 12 uur te verstrekken. Na het nodige geonderhandel werd die limiet uitgebreid tot 72 uur. Maar publieke manifestaties wer den uitdrukkelijk verboden. Traangas Dat de mars toch niet onopge merkt in Costa Rica voorbij trok was vooral het werk van de ultra rechtse organisatie 'Costa Rica Li bre'. De pacifisten waren nog niet in hun herberg nabij de hoofdstad San Jose gearriveerd of ze werden bestormd door zo'n 200 para-mili tair getrainde leden van die club. De schermutselingen begonnen met het ontploffen van drie traan gasgranaten. Een Costaricaan die zich bij de pacifisten had gevoegd werd in zijn oog getroffen. Stenen deden ruiten sneuvelen. Een hand jevol politiemannen keek toe hoe de ultra-rechtse militanten de paci fisten met palen bewerkten. Pas na drie en een half uur arriveerden er versterkingen en werd er ingegre pen. Pikant detail, de Costaricaan se minister van veiligheid, Benja min Pizza, was in de jaren zeventig een van de oprichters van 'Costa Rica Libre'. Met het incident hadden de Cos taricaanse autoriteiten het excuus om de vredesmars te bevelen zo snel mogelijk naar Nicaragua te vertrekken. Daar was de welkomst overweldigend. In Rivas, het grensdorpje, regende het bloemen en werd de sfeer opgevrolijkt door plaatselijke muziekbandjes. Maar ook in Nicaragua was lang niet alles rozengeur en maneschijn. Terwijl de sandinistische autoritei ten zich uitsloofden om het pacifis ten naar hun zin te maken brak er binnen de groep een discussie los over de vraag of er nu wel of niet kritiek mocht worden geleverd op de sandinisten en of er geen tijd moest worden vrijgemaakt om te genstanders van het regime te be zoeken. Een dertigtal Canadezen en Amerikanen besloot uiteinde lijk voortijdig naar huis te vertrek ken. Het merendeel van de achter blijvers ging koffiebonen plukken nabij het noordelijke stadje Esteli. Vervolgens begonnen de proble men pas goed. Honduras weigerde de toegang. De christen-democraat Jo&e Napoleon Duarte in El Salva dor volgde het Hondurese voor beeld. Toch zagen tien van de ac tievoerders kans om als toeristen het land binnen te dringen. Samen met plaatselijke mensenrechtenco mités en studenten werd een soort alternatieve vredesmars georgani seerd. Maar de pogingen om door te dringen tot de conflictieve ge bieden, Morazan en Chalatenango, werden keer op keer gefrustreerd door het Salvadoraanse leger. Moordenaars Deze week was het de beurt aan Guatemala. Dinsdag, een paar uur voordat de christen-democraat Vi- nicio Cerezo als de eerste werkelijk democratisch gekozen president werd gunstalleerd na meer dan 30 jaar militaire dictatuur, protesteer den de pacifisten samen met een delegatie van de Argentijnse moe ders van de Plaza de Mayo en de' Guatemalteekse mensenrechten organisatie GAM (Groep van We derzijdse Hulp) tegen de staatster reur die sinds 1954 in Guatemala voor bijna 100.000 doden heeft ge zorgd. Op het moment dat er leu zen als „berechting van de moorde naars" werden geschreeuwd be sloot de Guatemalteekse politie dat het tijd was om de manifestatie op te breken. Als alles volgens plan verloopt zal de vredesmars volgende week woensdag in Mexico Stad worden afgesloten. Daarna zal er nog een manifestatie in Washington wor den gehouden om te protesteren tegen de Noordamerikaanse in mengingen in Midden-Amerika. De mars heeft in elk geval de praktijk in Midden-Amerika goed weergegeven: de oorlog kan op elk moment uitbreken terwijl de weg naar vrede nog erg lang is en vol zit met obstakels. Dit is bekendgemaakt door Arabi sche en westerse diplomatieke zegslieden. De grenzen en het vliegveld zijn gesloten zijn en de telex- en tele foonverbindingen zijn verbroken. Een klandestiene radiozender van de opstandelingen zond marsmu ziek uit, onderbroken door verkla ringen gericht tegen de regering en communiqué's over de verspreide gevechten in de hoofdstad. Westerse diplomatieke zegslie den in Noord-Jemen verklaarden dat het radiostation waarschijnlijk uitzond vanuit een afgelegen ge bied. Het signaal was dermate zwak dat het in Noord-Jemen nau welijks hoorbaar was. De voor naamste boodschap van de illegale zender was dat de vier leiders van de couppoging niet zijn geëxecu teerd. zoals maandag door de staatsradio werd gemeld, maar dat zij 'nog in leven' zijn en de strijd voortzetten. In kringen van bergingsmaat schappijen in de Golf-regio werd gezegd dat de strijd voornamelijk woedt tussen de marine en de luchtmacht enerzijds en het leger anderzijds. De informatie was ont leend aan radiobooschappen van schepen die uit de haven van Aden waren ontkomen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7