Woontoren mag als er meer ruimte voor parkeren komt Omwonenden terrein Morsweg: Uitbreiding definitief bij burgerraadslieden Vlekken voor ogen; verder niets gezien Lezers Schrijven PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 14 JANUARI 1986 LEIDEN - Met de komst van een kleine woontoren en een aantal kleine woningen aan de Morsweg (voormalig terrein Nieuwenhuizen) wordt het par keerprobleem in de omliggen de buurt nog groter. Dit bleek de voornaamste kritiek van de buurtbewoners tijdens een gis teravond gehouden informatie ve bijeenkomst in buurthuis 't Mierennest waar het nieuwe bouwplan werd gepresenteerd. Over het bouwplan zelf waren vrijwel alle aanwezigen en thousiast. Het nieuwe plan is opgesteld nadat vorig jaar de raadscommissie voor ruimtelijke ordening een ander plan voor de bouw van een woon toren aan de Morsweg afkeurde. Belangrijkste reden hiervoor was dat de geplande toren te hoog werd gevonden. In het nieuwe plan is de hoogte van het flatgebouw terug gebracht van 19 naar 9 verdiepin gen. Daarnaast zal langs de Mors- vond weg een flat met vier woonlagen "Als we worden gebouwd. In totaal gaat doen en om ning mee gehouden. Een van de bewoonsters uit de omgeving van het voormalige Nieuwenhuizen- terrein vroeg zich af waarom de ge meente is afgestapt van de oor spronkelijke parkeernorm één op één. "In het vorige bestemmings plan werd de parkeernorm één op één aangehouden, in het nieuwe bouwplan gaat men uit van een parkeernorm van 0,8". Volgens ge meenteambtenaar H. Meijer is deze norm aangehouden vanwege de geplande 15 bejaardenwoningen. Bejaarden blijken relatief minder auto's te gebruiken dan andere mensen. In het nieuwe bouwplan zijn 43 parkeerplaatsen opgeno men en de ambtenaren denken zelfs dat in de toekomst een par keerruimteoverschot zal ontstaan. Naast deze 43 parkeerplaatsen zijn namelijk ook nog een twintigtal parkeerplaatsen aan de overkant van de Morsweg gepland. De aan wezige buurtbewoners waren ech ter door deze mededelingen van de kant van de gemeente niet gerust gesteld. "Het is nu of nooit", zo andere buurtbewoner, mond niet open LEIDEN - Het Instituut Burger raadslieden (IBR) bestaat definitief uit drie raadsvrouwen. De gemeen teraad heeft gisteravond uitgespro ken dat de derde kracht bij het IBR blijft en niet harder nodig is bij een ander instituut voor rechtshulp. Alleen de PvdA-wethouders Bor- dewijk, Peters en Tesselaar en het sociaal-democratische raadslid Ge- radts zien meer in een onderzoek, op grond waarvan de gemeente de ze knoop dan zou moeten doorhak ken. Dit onderzoek, waaruit ook een oordeel kan voortvloeien over de werkwijze van het IBR, de verde ling van de dienstverlening tussen het instituut en de overige hulpin stanties en over de vraag of de raadslieden ieder een eigen werk terrein zouden moeten krijgen (functie-differentiatie) is namelijk achterwege gebleven. In plaats daarvan verscheen de nota rechts- Eind van deze maand maken de hulp. die echter het door de raad gemeentelijke raadscommissies gevraagde diepgaande onderzoek olkshuis- ontbeerde. Verzet PvdA-leden tegen nota ruimtelijke ordening vesting uit of het sein voor dit nieu we bouwplan op rood of groen gaat. Dit laatste punt vormde onder andere voor de raadsleden Boot (PvdA) en tfoekema (D66) aanlei ding voor enige kritiek. Met de de finitieve vaststelling van de uit breiding van het IBR hadden zij, en de raad in grote meerderheid, absoluut geen moeite. Het uitblij ven van de toepassing van de ge noemde functiedifferentiatie was voor hen evenmin bezwaarlijk. Met de werkverdeling tussen het IBR en de Leidse Rechtswinkel, eveneens in de nota rechtshulp vastgelegd, ging de raad probleem loos akkoord. De Rechtswinkel zal zich bezig houden met het bieden van hulp op het gebied van belas tingen, vreemdelingen, vrouw en recht en met klachten tegen justi tie en politie. De andere sociaal-ju ridische dienstverlening komt op het bord van het IBR, besloot de raad. Onduidelijk Vier PvdA'ers, Bordewijk. Pe ters, Tesselaar en Geradts, zijn van mening zijn dat de rechtshulp- werk niet duidelijk is verdeeld en begrensd. Hoewel VVD-wethou- der Kuijers onmiddellijk beloofde de werkverdeling nog eens te zul len laten bekijken, stemden deze dissidenten tegen de nota rechts hulp. Het sociaal-democratische kwartet pleit daarbij bovendien voor de functiedifferentiatie. "Je hebt niet altijd academisch ge schoolde juristen nodig, bijvoor beeld voor verwijzingen, het invul len van formulieren en voorberei dend werk", meldde Geradts. Ove rigens heeft het IBR zelf al eens ge steld, dat dit soort werk in verhou ding weinig voorkomt. Raadslid Middendorp (Links Leiden, ofwel PSP/PPR/CPN) stel de in het vooruitzicht dat deze frac tie een uitbreiding van het IBR met een (tweede) administratieve kracht, zonder meer zal aankaar ten, als het instituut behoefte aan een extra administratieve kracht heeft. WD-raadslid Bakker waar schuwde echter dat de liberalen een toekomstige uitbreiding ge heel opnieuw willen bespreken en afwegen tegen alle andere posten waaraan de gemeente geld uit geeft. 60 huurwoningen 15 bejaarden woningen. De toren komt langs het Galgewater te parkeerruimte vragen dan kan het nooit meer. Het plan is prachtig maar als het niet voorziet in voldoende parkeer- staan en staat daar zelfs gedeelte- plaatsen dan keur ik het af lijk i De bewoners hadden gister avond weinig of geen kritiek op het plan zelf. "Iedereen vindt het plan r er wordt geen rekening bleken dat ging hij verder. Volgens gemeente ambtenaar Meijer valt het allemaal wel mee. "Tijdens een twee jaar ge leden gehouden nachttelling i gehouden met het parkeerpro bleem in de buurt", een buurtbewoner, buurtbewoners is het parkeerpro- overlegt met bleem al nijpend en is hier bij het Spoorwegen bouwplan te weinig reke parkeerplaat- dan auto's zijn, ze worden al- verklaarde leen verkeerd geparkeerd". Wel Volgens de deelde hij mee dat de gemeente ■UÉ^ÉH Nederlandse stukje grond langs de spoorrails dat misschien in de Morsweg. Als het autoverkeer daar wordt beperktontstaan er elders gevaarlijker r scholieren, vreest de school Rijnoever. (f0t0 Him Dijkman) Behalve vlekken voor z'n ogen had de jongen helemaal niets ge zien, nee. Geen stopteken van de politiewagen, even later zelfs niet die wagen zelf, want daar was hij zo overheen gereden. Maar hij was ook zo overstuur geweest, zo over de rooie gegaan toen 'die vent' zijn brommer had gesloopt. "Ik heb hem bij zijn lurven gepakt en daarna werd ik bij mijn huis opgewacht door vier jongens, vrienden van hem, die me een pak slaag hebben ge geven. Toen heb ik de auto van mijn vader gepakt en ben wegge reden. Het zat me allemaal zo dwars, ik wist helemaal niks Zelfs niet meer dat hij geen rij bewijs had. Zijn moeder herin nerde zich dat gelukkig wel. Die belde toen ze zoonlief zag instap pen onmiddellijk de politie met de mededeling dat die in een au to met dat en dat kenteken thans de straten van Leiden onveilig aan het maken was. Een achter volging volgde en de jongen, wel al bezig voor zijn rijbewijs, werd. weer terug bij huis, staande ge houden. Dat hij weigerde voor de agenten het portier open te doen, zodat die zich genoodzaakt zagen een der autoruiten in te slaan, dat was heus geen opzet, bezwoer hij de kantonrechter. "Ik zag dus niks meer". "Heeft u dat wel vaker, dat u zo overstuur bent?", vroeg de offi cier zich met het oog op de ver- keersveiligheid bezorgd af. "Nou, niet maandelijks, maar het komt wel eens voor ja", was het weinig geruststellende ant woord. De officier, nog bezorg der: "Ik raad u aan zich dan een beetje in te houden, dat u niet steeds door het dolle heen met een auto door de stad scheurt". De rechter, overtuigd dat de jon gen dusdanig over zijn toeren was geweest dat hij onderweg echt niets of niemand had ge zien, sprak hem vrij voor het ne geren van het stopverbod van de politie. Vijftig gulden legde hij. hem evenwel op voor het rijden zonder rijbewijs. Varkens Die koopman heeft dus wel mooi een klant minder sinds dat akkefietje met die inentingen in Zoeterwoude. Waardeloze advie- zén geeft die man zeg. Je zult als beginnend varkensmester maar tachtig biggen van hem kopen en hij geeft op jouw vraag of jij nu zelf opdracht moet geven om die beesten tegen varkenspest in te laten enten of dat het districtsbu reau dat doet, doodleuk ten ant woord dat jij dat niet hoeft te doen. "Wacht maar rustig af'. Staat er drie maanden later wel mooi een inspecteur voor je neus met de vraag waarom je varken tjes niet zijn ingeënt. 'Hoe heb je dat nou kunnen zeggen?', had de Zoeterwoudenaar zijn leveran cier daarna om opheldering ge vraagd. 'Ik wist het ook niet', zo deed de koopman die vraag af. "Maar ik zit ermee", was de juis te conclusie van de varkensmes ter. "Ik wist het echt niet", wilde hij de officier en de kantonrech ter doen geloven. "Had ik het wel geweten, dan had ik de biggen onmiddellijk laten inenten. Het is voor mij een kleine moeite om de dierenarts te bellen en het is in mijn en in het belang van an deren dat ze worden ingeënt". Daar kon de officier zich hele maal in vinden. "Varkenspest is de vrees voor elke boer in de hele EG. En u bent nalatig geweest, want u had moeten weten dat u zelf voor de inentingen zorg door Simone van Driel moest dragen". Vijfhonderd gul den boete waarvan 250 voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar eiste hij. "Had ik het nou maar geweten", treurde de mester. Omdat hij de biggen on middellijk na het bezoek van de inspecteur had ingeënt, maakte de rechter het af op 175 gulden boete. Collegiaal "Was de auto open en zaten de sleuteltjes er nog in?". De rech ter begreep na die mededeling van de Oegstgeester direct hoe het toch kon dat diens auto in Den Haag te snel had gereden en de eigenaar maar bleef ontken nen dat hij erin had gezeten en ook niet kon vertellen wie dan achter het stuur dan wel was ge weest. Dat was toch wel de go den of liever gezegd joyriders verzoeken. Nou; zo simpel lag het niet. Door een heftig gebrek aan vol doende plaatsen op de - besloten parkeerplaats van het bedrijf waar de man werkt, waardoor derhalve dubbelgeparkeerd dient te worden, is het de ge woonte dat personeelsleden hun sleuteltjes in de auto laten zitten. Kunnen ze de voertuigen van hun collega's even opzij zetten als die toevallig voor hun auto dubbel staat geparkeerd. En af en toe gebruikt wel eens iemand daadwerkelijk de wagen van een ander. "Meestal vragen ze dat wel eerst, maar als je daar een beetje makkelijk in bent dan vra gen ze het na verloop van tijd niet meer". "Bent u zo n makke lijke?", vroeg de rechter. Ja, zo een was hij er wel. De kring van verdachten was dus klein; de dader zou een der collega's geweest moeten zijn, begreep de rechter. Maar die ont kenden stuk voor stuk, vertelde de verdachte. Aan het verzoek van de politie om binnen 48 uur de bestuurder kenbaar te maken, had hij dan ook niet kunnen vol doen. Dat was dan erg sneu, maar feit was dat de man door dat uitnodigende gedrag van open deuren en sleuteltjes wel het risico nam dat men er met zijn wagen vandoor gaat. Hon derdvijfenvijftig gulden legde de rechter hem op voor het niet be kend maken van de bestuurder. 'Rijnoever' bang voor gevaarlijker schoolroute LEIDEN - De kinderen, die scho len aan en in de omgeving van de Morsweg bezoeken, zullen een heel gevaarlijke route naar school moe ten afleggen, als de Lage Morsweg en de Vondellaan nog drukker worden. Wanneer de gemeente maatregelen ter beperking van het verkeer op de Morsweg wil treffen, moet zij daarmee terdege rekening houden. Maatregelen op het ge deelte van deze weg tussen de Rijnszichtbrug en de Lage Mors weg (Morsweg II genoemd) zijn in elk geval volstrekt overbodig. Aldus roept de medezeggen schapsraad van de school De Rij noever aan de Morsweg de ge meente in een brief op, om reke ning te houden met de schoolkin deren. "Sinds de opening van de Dr. Lelylaan is de Morsweg (III) tussen de Lage Morsweg en de Dr. Lelylaan (onmiddellijk voor onze school) een stük drukker gewor^ den". De medezeggenschapsraad schrijft dat een aantal kinderen nu al een levensgevaarlijke weg moet oversteken. "Wanneer nu de Lage Morsweg en de Vondellaan even eens veel meer auto's moeten ver werken, krijgt het grootste deel van de kinderen een zeer gevaarlij ke route naar school, en wel twee tot vier keer per dag". De medezeggenschappers wij zen erop dat rondom de Lage Morsweg nóg drie basisscholen lig gen. "Het merendeel van de kinde ren in onze wijk zal aan een gevaar lijker situatie worden blootgesteld. En waarom? Om de reeds afgemo- men verkeersdrukte op Morsweg II nog verder te doen afnemen, ter wijl daar nog nooit een ongeluk is gebeurd". In de brief roept de medezeggen schapsraad de gemeente op aan de kinderen te denken en ieder geval niet Morsweg III voor verkeer af te sluiten. In de gemeenteraad heb ben burgemeester en wethouders beloofd de brief te betrekken bij de behandeling van de voorstellen voor verkeersmaatregelen aan de Morsweg, in de raadscommissie voor verkeer. Vrijwilligers Het dienstencentrum Binnen stad is op zoek naar vrijwilligers voor verschillende werkzaamhe den, zoals het brengen van huis bezoeken, het halen van medicij nen of boodschappen en begelei ding naar het ziekenhuis. Voorts worden mensen gezocht die acti viteiten willen organiseren (film, uitstapjes, lezingen) of bardienst willen draaien. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het dien stencentrum, telefoon 143503. EHBO De katholieke nationale bond voor EHBO heeft op de begincur- sus EHBO nog plaatsen open. De cursus bestaat uit 16 lessen en wordt gegeven in de Sint Jozef school aan de Opperheimstraat. Aanmelden bij mevrouw A. Teb- arts, telefoon 144678 of mevrouw C.J. van Mil, telefoon 121866. Lezing Dr. J.J. Zijlstra houdt van. avond in het 1 rijksmuseum geologie en mineralogie over pe- lagische systemen. Voor de le zing, die van acht tot tien uur duurt, dienen schriftelijk toe gangskaarten te worden aange vraagd bij de educatieve dienst RGM, Hooglandse Kerkgracht 17, 2312 HS Leiden. Spoorwegen Over de Belgische Spoorwegen houdt de Nederlandse .Vereni ging van belangstellenden in het spoor- en tramwegwezen woens dagavond een lezing in Posthof. België beschikt over het dichtste spoorwegnet ter wereld. De le zing begint om acht uur. Hyperventilatie In buurthuis Morschwijk aan de Topaaslaan 19 wordt woens dag een informatie-avond gehou den over hyperventilatie. Spre kers zijn fysiotherapeute me vrouw I. Avis en huisarts J. Rein- ders. Aanvang kwart over acht. Sprekers Het Eerste Leidse Sprekersfestival is achter de rug. Het was een goed en origineel initiatief, maar een slechts matig onderhoudende ge beurtenis. De matigheid was niet alleen het gevolg van schoonheids foutjes, die altijd aan een première kleven, maar tevens van een incon sequente invulling van het uit gangspunt. In het kader van een dergelijk festival zou het uitgangs punt het volgende moeten zijn: een spreker is iemand, die namens zichzelf het woord komt voeren. Dit garandeert (min of meer) dat gegadigden het publiek de neer slag bieden van eigen gedachten, invallen, ideeën en vondsten. Van een dergelijk uitgangspunt gaat bovendien een sterk selecterende werking uit, die voorkomt dat werkelijke sprekers het moeten opnemen tegen declamatoren/tri ces (die doorgaans werk van ande ren ten gehore brengen) en deelne mers met kant-en-klare conferen ces of 'comedy-acts', die veeleer op effect dan op inhoud zijn toege spitst. Bij voldoende deelname zou een voorselectie kunnen worden over wogen om te voorkomen dat het publiek met uitzonderlijk zwakbe gaafde sprekers wordt geconfron teerd. Dit is pijnlijk, zowel voor de spreker als voor zijn toehoorders. Als voorbeeld van zo'n genante, machteloze spreekbeurt mag - ter lering - worden verwezen naar de heer, die ons onderhield over het onderwerp 'Leiden en de Tour de France' en alleen voor insiders te begrijpen was. De buitenstaander hoort wartaal. Conferences en 'comedy acts' zouden, buiten mededinging, de pauzes tussen de diverse spreek beurten kunnen opvullen. Er zou bovendien kunnen owrden ge zocht naar een presentator, die niet van de verkreupelende gedachte uitgaat dat zo'n manifestatie vooral leuk moet zijn. Dit verziekende misverstand leidde tot ontzetting van vele toehoorders tol een allera keligst goedkope, agressieve 'play back act', die gemakkelijk de nek slag voor dit prille initiatief had kunnen betekenen. Ten slotte nog een suggestie. Misschien zou het aardig zijn om één centraal onderwerp voor alle spreekbeurten (die best maximaal vijf minuten mogen duren) te scheppen. Zo'n onderwerp kan zijn: leven, wonen en werken in Leiden in al z'n facetten, vooropge steld dat eente formeren jury met betrekking tot deze stof over een zekere feitenkennis beschikt. Een dergelijk uitgangspunt zou in de jury tot zinvoller vergelijking van de prestaties en bijgevolg tot een meer verantwoorde selectie van winnaars kunnen voeren dan op het Eerste Sprekersfestival het ge val leek te zijn. Kortom, enige stroomlijnende bijstelling en Leiden is een uniek festival rijker. Erique J. Rebel Becquerelstraat 10 Amsterdam Centrumpartij In het Leidsch Dagblad van 8-l-'86 werd bericht over actie's tegen de racistische Centrumpartij en Cen- trumdemokraten. Wij betreuren het dat in dit bericht de indruk ge vestigd wordt dat alleen de CPN zich inzet tegen het optreden van racistische partijen in Leiden. De campagne 'Geef racisten geen stem' is gestart op initiatief van de Jongerenbeweging verbon den met het FNV. Door de Jongerenbeweging en het Komitee Leiden tegen Fasisc- me is vervolgens ondersteuning gevraagd aan alle partijen en eerv groot aantal groeperingen in Lei den. De campagne 'Geef racisten geen stem' is een campagne die uit gaat en uit moet gaan boven de partijpolitiek en gevoerd moet worden door alle niet racistische groepen, partijen en individuen te- samen. Wij waren dan ook zeer ver heugd dat het initiatief tot de actie op 24 december reeds onmiddellijk door tientallen organisaties en po litieke partijen ondersteund werd waaronder Links Leiden (PSP/ PPR/CPN). De sympathie vanuit de Leidse bevolking voor deze actie was groot. Deze breedheid was van het begin af aan bekend bij het Leidsch Dagblad omdat zij direct alle informatie over de actie gekre gen hebben. Ook de datum 26 ja nuari is opjuist. Alle organisaties en mensen die mee willen doen hebben voor de juiste datum reeds een uitnodiging ontvangen. Iedereen die deze bre de campagne wil steunen kan daar toe kontakt opnemen met het Ko mitee Leiden tegen Fascisme, Jan Lievenstraat 22, tel. 214654. De Jongerenbeweging v.m.h. FNV, Lili Brouwer en Komitee Leiden tegen Fascisme, Juriën Jacobs Morsweg Met grote tevredenheid heb ik ken nis genomen van de uitslag van de enquête betreffende verkeersmaat regelen voor Morsweg 2. Ondanks de vaak ongenuanceerde voorlich ting en stemmingmakerij van een aantal 'actieve' buurtbewoners van Morsweg 2, hebben de bewoners van Morsweg 2 en directe omge ving blijk gegeven zelf hun keuze te kunnen bepalen, een keuze die beslist niet in overeenstemming is met de uitspraken van Michel Boe- kee en Joyce Hes in het L.D. van 18-11-'85. Slechts 22% van het totaal aantal respondenten voelt voor afsluiting van Morsweg 2, een maatregel die in het kader van het laten afnemen van de verkeersdruk het meest in grijpend is en waarvoor de ge meenteraad, gezien het lage per centage voor-stemmers, zeker niet zal kunnen en mogen kiezen. Ook de mening van met name Morsweg 2-bewoners zal hierop geen invloed kunnen hebben daar 62% niet voor afsluiting heeft geko zen. Wil de gemeenteraad in haar besluitvorming toch rekening hou den met allen die voor maatregelen hebben gekozen, dan kan de keus slechts vallen op het aanleggen van verkeerssluizen, wat de verkeers druk zal verminderen en de ver keerssnelheid zal afremmen. Als voor deze variant gekozen wordt, weten we dat we op een Morsweg wonen met grotendeels tevreden bewoners en een groep middenstanders die zich niet be dreigd hoeft te voelen. Tevens blij ven winkelcentra en andere buurt voorzieningen ook per auto goed bereikbaar. Moge daarna voor Morsweg 2 een periode van rust aanbreken zonder verkeerswijzigingen, op brekingen etc. Een tevreden Morsweg 2-bewo- J. Los Morsweg 130 Leiden Schubertlaan Naar aanleiding van uw stukje over de voorlichtingsavond over de woningbouwplannen aan de Schubertlaan gaarne het navolgen de commentaar. Allereerst wil ik mijn bewonde ring uitspreken voor de gemeente- voorlichter en het bestuur voor hun beheersing en ingetogenheid. In korte, maar heel duidelijke taal werd bekend gemaakt wat de op zet en de bedoeling van de avond was. De avond bleek correct voor bereid te zijn. Minder optimistisch ben ik over de zg. gegoede op stand wonende amokmakers op de vergadering, die meenden de avond te kunnen verstoren, alleen omdat ze geen ge wone mensen, en dat zijn wij, in hun buurt willen hebben. Dit ging op een arrogante, elitaire, a-sociale en bijna discriminerende manier: de voorzitter is stom, begrijpt niets en is van hun eigen soort, want stoort zich aan niemand. Het is toch wel droevig dat er een kleine groep is in zo'n wijk, die meent op deze manier op de ver keerde plaats zich te moeten laten gelden. Welke bezwaren? "Mijn huis daalt in waarde", "als ze maar niet op de parkeerplaatsen van de Schubertlaan met de auto gaan staan" en "milieubewust bezorgd over een paar populieren". Wat we"" kan, volgens geruchten: bunga lows, want die staan er nog niet. Gelukkig zijn de leiders van de avond niet geweken voor deze on gedisciplineerde belangengroepen en konden we toch een voorkeur uitspreken: laagbouw voor sociaal minder bedeelden, de gewone man. Ik mag de wens uitspreken dat de gemeenteraad dezelfde weg zal gaan. C.W. Kistemaker Amethisthof 28 Leiden Asiel Hoewel het niet mijn gewoonte is om in de pen te klimmen voor een artikel in de krant, wordt het mij nu op den duur toch wel een beetje te gortig wat er zich de laatste tijd allemaal in Leiden afspeelt tussen de Stichting Dierenasiel Leiden en Omstreken en de familie Tiele (Mieke is mijn dochter en Will is mijn schoonzoon). Ik heb geduren de de afgelopen maanden in 1985 met stijgende verbazing de proce dure gevolgd, die de Stichting te gen mijn schoonzoon had aange spannen om hem als beheerder te laten ontslaan. Het Gewestelijke Arbeids Bu reau, dat de zaak goed door had, weigerde dit ontslag, omdat daar toe, naar zijn mening, geen rede nen waren. Zodoende had de stich ting alleen maar de mogelijkheid om naar de rechter te stappen en een rechtszaak te beginnen. Ook deze rechter weigerde aanvanke lijk om hem te ontslaan en eiste van de stichting dat ze met harde bewijzen zouden komen om waar te maken wat ze allemaal op mijn schoonzoon hadden aan te mer ken. Deze bewijzen zijn er nooit geko men en dus bleef de rechter aan dringen op een minnelijke schik king tussen partijen. Dit weigerd de stichting en zie wat nu het eind resultaat is: mijn schoonzoon moest het onderspit delven, kreeg weliswaar een financiële schade loosstelling en de toezegging dat hij tot 1 juli a.s. in het huis aan de Besjeslaan mag blijven wonen, maar verder werd hij per 1 januari j.l. ontslagen. Hoe is het mogelijk dat zoiets in een rechtsstaat, wat Nederland toch heet te zijn, kan gebeuren? Nou, het eenvoudige feit is, dat je als werknemer altijd verliest van je werkgever, dus gewoon een kwes tie van macht. Volgens de rechter waren beide partijen even "schul- dig" (wat daaronder dan ook mag worden verstaan), maar "tot zijn spijt" kon hij "niet anders hande len". Zo kan het dus gebeuren dat je na een carrière van ruim twaalf jaar (driejaar in Gouda en negen jaar in Leiden) eenvoudig de straat op ge schopt wordt en maar moet zien weer aan de slag te komen. Je twaalf jaar dag en nacht voor de dieren inzetten, het hele asiel, wat een grote woestenij was, omto veren tot een paradijsje, daar zelf heel veel geld in steken en wat is nu het resultaat? De stichting zegt aanvankelijk toe dat ze de boel zul len overnemen, maar weigert nu één cent te betalen met als gevolg dat mijn schoonzoon de hele boel afbreekt en het paradijs weer in een woestenij herschapen wordt. Jammer dit alles, heel jammer! Er blijkt in Leiden niemand be reid te zijn het voor deze twee jon ge mensen, die op zo onrechtvaar dige wijze behandeld zijn, op te ne men. Het blijft een vieze, stinkende zaak! J.M. de Jong-van der Vlugt. Dunantsingel 16. Gouda

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4