Coach Stewart zet ijshockeyers op dieet Mannen Leython 3 van regen in drup Leidse taekwondoka's snel uitgeschakeld licralOdifcertbitnc THE INTERNATIONAL HERALD TRIBUNE TWEE WEKEN GRATIS THUISBEZORGD. PAGINA SPORT DINSDAG 14 JANUARI 1986 Voor WK voor B-landen in Eindhoven THUNDER BAY. CANADA (ANP) - Coach Cliff Stewart be moeit zich niet met de organisato rische problemen rond het Neder lands ijshockeyteam, dat in januari oefenduels tegen Denemarken en Frankrijk zag geannuleerd. De Ca nadees heeft echter wel actie on dernomen op een ander vlak. Hij heeft voedingsexperts van de uni versiteit in zijn woonplaats Thun der Bay gevraagd een dieet samen te stellen voor zijn selectie. Goed eten is voor Stewart, die Nederland eind december begeleidde tijdens het internationale toernooi van Groningen, de eerste serieuze stap in de voorbereiding voor de strijd om het wereldkampioenschap voor B-landen, van 20 tot 29 maart in Eindhoven. Stewart heeft er begrip voor, dat de clubs uit de hoogste klasse van de nationale competitie in deze fa se geen spelers willen afstaan voor oefeninterlands. De hofleveran ciers, die te kennen hebben gege ven alle aandacht op het halen van de play-offs te richten, krijgen van half februari bezoek van Stewart. Hij volgt dan zo veel mogelijk wed strijden in de kampioensronde, zo- Motorcoureur Baron nog in levensgevaar PARIJS (DPA) - De Franse motor coureur Jean-Michel Baron, die za terdagavond tijdens de rally Parijs - Dakar zwaar ten val kwam, ver keerde gisteren nog steeds in le vensgevaar. Hij is met ernstig her senletsel van Niamey in Niger overgevlogen naar een ziekenhuis in Parijs. Volgens de arise© ligt Ba ron nog in een diep coma. In Niamey, aan de oevers van de Niger in Mali heeft de karavaan van Parijs - Daker gisteren een rustdag gehouden. De deelnemers zijn bijna halverwege. Van de 124 gestarte motorrijders zijn er nog 41 over. Van de 363 autos en vrachtau- tos, die vanuit Versailles vertrok ken, doen nog 126 mee. In de ko mende etappes zullen de deelne mers het moeten stellen zonder de begeleidende luchtvloot van 63 vliegtuigen en helicopters. In ver band met grensincidenten mag bo ven het grondgebied van Mali niet worden gevlogen. Van de 11 gestarte Nederlandse teams bereikten zondagavond 8 equipes de rustplaats. Daar werden de klassementen opgemaakt. Jan de Rooy blijft ste vig de leiding in het vrachtautoklasse ment. Met zijn Daf Turbotwin staat hij bovendien op de 16e plaats in het gecombineerde klassement van de auto's en de vrachtauto's. Ketelaars/Vanmaris/Kiggen staan met de tweede Daf op de 19e plaats in het vrachtautoklassement. Anne Kies staat met zijn Nomad-KTM op de 16e plaats bij de motoren. Door oververmoeidheid raakte de Daihatsu van Bolderwey en Hoek van de weg. De auto sloeg over d^ kop. De Nederlanders slaagden er niettemin in Niamey te bereiken. Vandaag starten de deel nemers voor de etappe naar Gour- ma-Rharous in Mali.' die etappe is bijna 800 km lang en bevat 2 klas sementsproeven, een van 382 km van Tera naar Gao en een van 148 km van Gossi naar Gourma-Rha- Biljarttitel voor Cor Rooyakkers OEGSTGEEST - Cor Rooyakkers uit Lisse is kampioen libre klein tweede klasse geworden van hel biljartdistrict De Bollenstreek. In Oegstgeest was hij al voor de laat ste ronde onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Rooyakkers verloor zijn laatste partij dan ook van zijn plaatsge noot Frans Hoogendoorn, die daar mee tweede werd. Derde werd A. Mandriaan uit Lisse, vierde B. v.d. Berg uit Noordwijkerhout, vijfde A. van Duivenbode uit Hoofddorp en zesde de Leidenaar R. Vissers. dat hij de kandidaat-internationals goed in de gaten kan houden. En kele zwakke punten heeft de 38-ja- rige Stewart inmiddels ontdekt. „De jongens zijn niet alleen te zwaar, maar ontberen ook de juiste conditie voor een topevenement". Hij heeft die conclusie getrokken na Groningen, waar Nederland in een matig bezet toernooi vierde en laatste werd. Stewart, opvolger van de naar Zweden teruggekeerde Claus Wallin, werd half november door de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) aangetrokken. De Ca nadees moet het nationale team in optimale staat brengen voor de we reldtitelstrijd, waaraan acht landen deelnemen. Hij kent'de Nederland se ijshockeywereld nog vafi 1983. In dat jaar loodste Stewart Oranje in Boedapest van de C- naar de B- groep. Stewart, als speler-coach in de jaren zeventig heel Europa doortrekkend, hield het daarna voor gezien en vertrok naar zijn va derland. Daar trad hij op commis siebasis in dienst van een make laardij in onroerend goed. Toen de NIJB hem benaderde, zei hij met een ja.„Ik wil per se de Olympische Winterspelen in Calgary meema ken. Er is toch niets mooiers dan in je eigen land coach te zijn bij het belangrijkste wintersportevene ment ter wereld?" Waarmee Ste wart te kennen geeft, dat hij Neder land ten minste tot 1988 wil bij staan. Ondervoorzitter Van 't Wout van de NIJB heeft al laten door schemeren daar geen bezwaar te gen te hebben. Dat het een partti me baantje betreft, vindt Stewart allerminst een probleem: „Het is een aardigheidje. Ik ken de meeste jongens nog van '83. Half maart gaan we een week in trainings kamp. Wel wat kort als je het met het buitenland vergelijkt -alle lan den zonderen zich vier tot zes we ken af, maar naar Nederlandse maatstaven mag je van geluk spre ken". Stewart doet het allemaal een salaris, dat meer weg heeft van een onkostenvergoeding. „Geen probleem, dat geld zegt me niets. Als makelaar ben ik een vrije jon gen, die inkomsten heeft als hij huizen of grond verkoopt. Ik ver dien gemiddeld tienduizend Cana dese dollar per maand, tja, dat is ongeveer twintigduizend gulden. Naar dat bedrag kan ik fluiten, als ik dadelijk terugkom in Neder land". De trainer realiseert zich, dat de gemiddelde Nederlandse interna tional nog minder krijgt dan hij: „Ze krijgen wat centjes hapje en een drankje en dan houdt het op. Drie kennissen van mij uit Thunder Bay spelen in Italië, waar ze al behoorlijk verdienen. Voor een paar interlands met Canada krijgen ze vijftienduizend dollar. Dat is in Holland onmogelijk". Stewart vindt het, in weerwil v de beroerde Financiële situatie, e uitdaging de Nederlanders op het juiste niveau te brengen. Hij is ge schrokken van de teruggelopen kwaliteit. „Technisch zijn de spe lers nog wel onderlegd. Maar qua uithoudingsvermogen zijn ze niks. Ik heb ze toch zien eten. Veel wat wij in Canada fast food stuff noemen: hamburgers en dat soort vettigheid. Mijn vrienden van de universiteit schrijven een streng menu voor, met veel koolhydraten en proteïnen. Die vind je veel in rijst, pasta's, vis en kip. Dat levert uiteindelijk een enorme kracht op. SCHAKEN - In de zesde ronde is het internationale schaaktoernooi in Wenen een groot gedrang aan de kop van de ranglijst ontstaan. Kar- pov, Kortjnoi en Beljavski sloten door overwinningen aan bij de koplopers Chandler, Georgiu en Ftacnik. VOETBAL - Tweede divisieclub Blackburn Rovers heeft in de strijd om de Engelse FA-Cup voor een stunt gezorgd door de vroegere Eu ropacupwinnaar Nottingham Fo rest uit te schakelen. Blackburn won de replay met 3-2 en komt in de vierde ronde uit tegen Everton. Voorts won Carlisle, dat onder aan staat in de tweede divisie, met 1-0 van eerste divisieclub Queens Park Rangers. HEERLEN - De taekwondoka's van sportvereniging Leiden zijn bij de nationale kampioenschappen voor teams al in de eerste ronde uitgeschakeld door sportschool Van Emmerik uit Den Bosch. De Brabanders legden uiteindelijk be slag op de eerste plaats. De ploeg van Gerard van der Berg telde slechts vier man (één sporter minder dan toegestaan) waarin alleen de ex-Nederlands kampioen enige wedstrijdervaring had. Van der Berg had overigens sinds vorig jaar mei niet meer per soonlijk aan een toernooi deelge nomen. De overige teamleden wa ren Edwin Quist, Peter Onderwa ter en René Pet. In de verliezersronde werd ge wonnen van sportschool Lisse. De Leidenaars misten de derde plaats door een onverwachte nederlaag tegen sportschool Oude Luttikhuis uit Almelo. Leiden finishte hier door in het deelnemersveld van twaalf ploegen op een verdienste lijke vierde plaats. die je ook tegen sterke teams in de laatste periode op de been houdt". In Stewarts achterhoofd speelt de gedachte, dat Nederland in Eind hoven zal moeten uitblinken in het zogenaamde forechecken, het sto ren van de tegenstander op diens eigen helft. „Daarbij zullen we het spelen op de man niet schuwen", voorspelt Stewart met een brede grijns. „Lekker Canadees, ik weet zeker dat we met die speelwijze succes kunnen hebben". Dat suc ces moet volgens Stewart een plaats in de top vier opleveren. „Eindigen we lager, dan zou je kunnen stellen dat we hebben ge faald". LEIDEN - Van de twee topploe- gen bij de volleybalsters in de eer ste klasse van het rayon maakte LUSV geen fout. Het klopte Gemi- ni/Kangeroes 3 met 3-1. Orion be ging een halve misstap. De volley balsters uit Hazerswoude kwamen in eigen huis niet verder dan 2-2 te gen het Katwijkse Blok '77. LUSV-Gemini/Kangeroes 3 was een spannende wedstrijd. Bij de studentes was de middenaanval het gevaarlijkste wapen en bij het team uit Voorschoten viel het ge degen werk in de defensie op. Na dat LUSV de eerste en tweede set gewonnen had (15-9, 15-12) zag het ernaar uit dat Gemini toch een punt aan het treffen zou overhou den. Het pakte de derde set met 13- 15 en bouwde in de vierde een 2-7 voorsprong op. LUSV echter toon de karakter, vocht terug en won ook dit speldeel met 15-13. Orion verloor de eerste en tweede set met respectievelijk 11-15 en 13-15. Het Hazerswoudse team zocht tever geefs naar enige vorm en balan ceerde in het aerde bedrijf zelfs enige tijd op het randje van de af grond. Blok, goed bij de les, kwam met 9-14 voor, maar kon het beslissen de punt niet maken. Orion kon dat wel (16-14) en stoomde in de vierde set simpel door naar 15-5. Ook de strijd tussen Leython 3 en Novo 2 eindigde in 2-2. De ploegen hadden daarvoor in Leiden twee uur no dig: 16-14. 16-18. 11-15 en 15-7. In de eerste spelperiode werkte Ley thon een 1-7 achterstand weg. No vo veranderde in de derde set een 10-3 score in 11-15. DAC 2 en Ley thon 4, twee teams die de punten best kunnen gebruiken, hielden het ook al op 2-2. Dat gebeurde in Alphen aan den Rijn: 13-15, 15-6, 15-4 en 12-15. Het vierde gelijke spel werd ge realiseerd in de ontmoeting tussen S'70 en Novo 3. Hier stonden twee geroutineerde ploegen tegenover elkaar met eenzelfde speltype. Na anderhalf uur werd tot de punten- deling besloten. S'70 won de twee de en vierde set (15-6 en 15-4) en Novo eiste de andere (13-15 en 11- 15) voor zich op. Het team uit Wou- brugge miste duidelijk aanvalster Alie Oudshoorn. RW ten slotte ze gevierde met 3-0 over Liusna, dat in het eerste bedrijf grote moeite met de pass had (15-2). Later kwam daar verbetering in, maar was het blok van de Rijnsburgse formatie een onoverkomelijk obstakel (15- 11). RVV bleef geconcentreerd spe- Mannen Bij de mannen gaf het tweede team van DAC, koploper Leython 3 geen kans. Omdat het dak van de Rijnstreekhal lekte vormde zich twee plassen op het speelveld. Ley thon dat spelverdeler Leon Poffé al door een blessure had verloren, wilde aan het eind van de tweede set niet verder spelen op het be trokken veld. Na enige tijd kon worden uitgeweken naar een ander veld, waar de door Hans Schimmel en Gerard van der Star geleide Al- phenaren het karwei afmaakten: 15-7, 15-7 en 15-10. Het tweede team van Orion werd door WVC nog vaster op de laatste plaats ge drukt. De Warmonders wonnen in eigen huis eenvoudig met 3-0 (15-5, 16-14 en 15-9). Dat Orion in het tweede speldeel zo dicht in de buurt bleef was voornamelijk te wijten aan nonchalance aan WVC- zijde. Er zijn twee manieren om op de hoogte te blijven van alles - wat zich in de wereld op politiek. financieel en economisch gebied afspeelt. De eerste manier is alle kranten lezen, dage lijks naar alle uitzendingen van de radio-nieuws dienst luisteren en elke avond alle actualiteiten rubrieken op TV. bekijken. En dat is een redelijk omslachtige wijze van informatie vergaren. De tweede manier is heel wat efiïciënter. Vaijdaar dat hij wordt toegepast door drukbezette zakenmensen en regeringsleiders in meer dan 160 landen. Zij lezen elke dag de International Herald Tribune. 'The Trib' bericht dagelijks over al het belang rijke politieke, zakelijke en financiële nieuws uit alle delen van de wereld. Nieuws dat wordt ver gaard door een keurkorps van honderden topjour- nalisten. Nieuws dat betrouwbaar is, intelligent en objectief. The International Herald Tribune wordt elke nacht samengesteld in Parijs en vervolgens per satelliet overgeseind naar zeven drukkerijen, ver spreid over de wereld. Een groot deel van de Europese editie rolt elke ochtend vroeg in Den Haag van de persen. Abon nees in Den Haag, Leiden, Leiderdorp, Wassenaar, Voorschoten, Oegstgeest, Utrecht, Hilversum, Eindhoven, Amsterdam, Amstelveen, Rotterdam en Groningen krijgen 'm 's ochtends vroeg voor 7 uur thuisbezorgd. Abonnees in de rest van het land krijgen de International Herald Tribune die zelfde dag met de eerste postbestelling in huis. TWEE WEKEN GRATIS. Free offer LD 2 c/o Edipress International, Postbus UI, U^ffjgn^n'de^ntemalional Herald Tribune twee weken hMamaal transihinsberorsd^_^_^| ...g3 Kennismaken met 's werelds meest interna tionale dagblad is makkelijker dan u misschien denkt Het enige dat u daarvoor moet doen is uw visitekaartje aan ons opsturen. Dan krijgt u de International Herald Tribune twee weken hele maal gratis. "7_f f k lYTERsmoS AL^ t'ubli.hrd ith Thr V* Vork Ti mm and Thr «a»hin«1»n P..I Ridderveld-Aarlanderveen ein digde in 3-1 (19-17. 13-15. 15-7 en 15-3). Zowel Ridderveld als Aarlan- derveen is geen toonbeeld van re gelmatigheid. Te vaak worden ster ke met heel zwakke momenten af gewisseld. Aarlanderveen geloofde er in de laatste set niet meer in, waardoor Ridderveld, met Joost van Beekhoven als beste speler, de ontmoeting gemakkelijk kon win nen. VCS en LUSV deelden »n Sas- senheim de punten (15-17, 15-10, 15-13 en 12-15). Bij beide ploegen is verdedigen niet echt het favoriete onderdeel. In aanvallend opzicht daarentegen lukte beter, waardoor de toeschouwers een redelijk spec taculaire wedstrijd voorgeschoteld kregen, die terecht geen winnaar kende. SKC moest in Gemini/Kange- roes 3 z'n meerdere erkennen. In Leiden werd het 0-3 (8-15, 9-15 en 10-15). Naarmate het einde van de sets naderde bleek het Voorscho- tense team steeds in staat er een schepje bovenop te gooien. In de laatste set zag SKC daardoor een 13-10 voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen. Orion, voor het eerst in dit seizoen op volle oor logssterkte, verrichtte een goede prestaties door RW in Hazers woude op 2-2 te houden (15-12, 7- 15. 7-15 en 15-10). Vooral de terug keer van Rob van Houten bleek Orion goed te doen. Er was weer geloof in eigen kunnen en dat is wel eens anders geweest. Selectieduels zaalvoetbal in Rijnstreeklial ALPHEN AAN DEN RIJN - Mor gen vinden in de Alphense Rijn streekhal voorselectiewedstrijden plaats voor de nationale zaalvoet balploegen. Zowel de vrouwen als de mannen van West II komen in actie. De vrouwen beginnen om 19.45 uur en voetballen drie keer twintig minuten. Onder hen Simone Kal- ker van het Roelofarendsveense Ji- pi's Tweesprong. In de laatste schifting zijn de volgende speel sters opgenomen: Van de Mark, Teeuwise, De Groot-Mars, Draais- ma-Diersen (Texas), Grondel (Fo- reholte), Van Dinten, Wiegman, Antonissen (Celeritas). Braun <HOV), Middeldorp ('t Vierspan). De Rooij (Rijnmond), Kalker (Ji- pi's Tweesprong), Kins (Lugdu- num). Van Rossien (Bloemhof), De \Sony (TT Sport '82), Husselman 1 Zwart Wit "28), Bergkotte (Bloem- hof), Van Vliet (Be Fair), Nohlen (Horexbo). Om 20.50 uur vindt het selectie duel van de mannen plaats. Zij spe len drie keer 25 minuten. Uitgeno digd zijn. Westdijk, Van de Hoek. Vleggeert, Dorree (Ceverbo), Speelmeijer (Hentumus), Faber, Groeneweg (Bax), Koet (Zwarte Wolf Sport), Aandewiel (Glasber gen). Bouckaert (FC Lisse), Schen- derling (De Maas), Van Es (De Ro zet), Horbach (Roterdamse studen ten), Ludwig (Silva Boys), Matita- hatiwen, Pattiheuwean (FC Data- rex), Van de Tas. Vroomans (FV Snoekie), Van Eek (Spartaan *20). Succes Leidse indoorschaatsers AMSTERDAM - De Indoor Har- drij Club Leiden (IHCL) heeft in Amsterdam een internationaal clubtoernooi gewonnen. De Leidse indoorschaatsers kwamen daar door in het bezit van de Carrier- Otis Trofee. Aan de wedstrijden voor mannen en vrouwen namen clubteams uit Amsterdam, Delft. Leidem en een Engels combinatie team deel. Op het programma stonden kop- pelkoersen en een individuele rit over 400 meter. Op die individuele ritten was Charles Veldhoven uit Oegstgeest de snelste. Hij noteerde in zijn rit een tijd van 37.3 sec. Men- no Boelsma uit Nootdorp maakte de tweede snelste tijd. Hij kwam in zyn rit tot 37.9 sec. Daarnaast waren er nog ritzeges voor Jan Hoogeveen. Richard Suy- ten, Peter v.d. Velde en Walter Koeken van de Leidse ploeg. In- grid Marcusse uit Katwijk was de snelste bij de dames. Ook bij de ploegachtervolging succes voor de Leidse heren. IHCL won voor de Engelse ploeg en het B-team van Leiden. Schaatsselectie pas in weekeinde DAVOS (ANP) - De onophoudelij ke sneeuwval heeft ook gisteren het doorgaan van de selectie-wed strijden schaatsen in Davos verhin derd. Met verzamelde krachten veegden trainers, begeleiders en zelfs artsen van de Nederlandse. Sowjetrussische en Oostenrijkse kernploegen s morgens weliswaar een baantje schoon, maar langer dan een half uur kon niet worden getraind. In de loop van de dag sneeuwde het baantje weer onder - er ligt in middels een pak sneeuw van meet dan een meter - zodat vandaag de sneeuwschuifwerkzaamheden op nieuw zullen beginnen. Henk Gemser heeft inmiddels besloten de selectie voor het Euro pees kampioenschap op te nemen in de wedstrijden van dit weekein de. Hein Vergeer en Frits Schalij zijn reeds zeker van deelname aan het Europees kampioenschap over veertien dagen in Oslo. Ter com pletering van de ploeg zullen Eg bert Post, Rob Vunderink, Yep Kramer en Emiel Hopman een kleine vierkamp afwerken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13