mm 5 0 T Pisa velt AS Napoli LSGzet voort Zijn moment, ons verhaal! kampioensrace met zege Bliksembezoek Ajax bij RCL: 1-14 Eerste nederlaag voor amateurteam V.d. Valk blijft Oefenwinst Feyenoord Overwinning voor Sokoiov Opnieuw remise Karpov Wij houden u op de hoogte Goede start Arie Haan LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 10 DO/ST MAANDAG 13 JANUARI 1986 LEIDEN - Zaterdag heeft de selec tie van Ajax De Bloemerd onver wacht met een bezoek vereerd. Aanvankelijk zou de Amsterdamse eredivisionist oefenen tegen Tel star, maar dat duel vond geen door gang. Hulptrainer Bruins Slot waagde daarop een telefoontje naar RCL en een paar uur later stonden de elftallen op de goed be speelbare mat in Leiderdorp. Pu bliek was er nauwelijks omdat het duel op korte termijn was gere geld. Een handjevol toeschouwers zag Ajax in een eenzijdige wed strijd met 1-14 winnen. RCL moest het stellen zonder doelman Peter van der Heijden en libero Cees Ruis. Het afwezigheid van het duo viel de ploeg van Mou ter zwaar. De plaatselijke roodwit- De thuisclub, met de Argentijn Diego Maradona in de hoofdrol, had voortdurend een overwicht maar kwam niet tot scoren. Napoli viel door het verlies terug naar de derde plaats achter Juventus en AS Roma. De koploper in de Ita liaanse competitie verspeelde voor het eerst dit seizoen een punt op eigen veld. Como kreeg na het ope ningsoffensief van de ploeg van de Fransman Michel Platini zelfs het beste van het spel maar kwam niet tot scoren. De gasten bleven daar door voor de zevende keer sinds het aantreden van de nieuwe ma nager Rino Marchesi ongeslagen. AS Roma klom naar de tweede plaats, op zes punten van Juven tus, door een overwinning op Udi- nese. Roma had de zege voorname lijk te danken aan het sterke spel van Boniek. De Poolse internatio nal nam de eerste treffer in de eer ste helft voor zijn rekening. Na een solo over driekwart van het veld, waarin hij verscheidene aanslagen op zijn benen net kon ontwijken, liet hij ook doelman Fabio Brini kansloos. Het tweede doelpunt werd gemaakt door Roberto Pruz- zo na een voorzet van Boniek. Teleurstellend blijft het optre den van Internazionale. De ploeg van de Westduitser Karl-Heinz Rummenigge verloor in Milaan kansloos met 1-3 van Atalanta. De nummer elf op de lijst nam door Fcrri (13c) en Simonini (23e) bin nen een half uur al een duidelijke voorsprong. Pas nadat Solda in de 60e minuut de blamage voor de thuisclub nog verder had vergroot, slaagde de Westduitser er voor zijn team in iets terug te doen. Zijn be nutte strafschop, acht minuten voor tijd, stelde de slechts 35.000 LEIDEN - In de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie vielen zaterdag tijdens de vijfde ronde rake klappen. Koningsclub Bergen, de formatie van de in op- I spraak geraakte ex-betonkoning Pagel, deed tegen Volmac/Rotter- dam een mislukte greep naar de macht. De Rotterdammers troef den hun mede-koplopers met de cijfers Vh-Vh gedecideerd af. Slechts titelverdediger Eindhoven mag nu nog gaan proberen roet in het eten van favoriet Volmac te gooien. In klassse 2B zette LSG 1 zijn kampioensrace voort, ditmaal door De Oievaar 3 met 3V2-6V2 te verslaan. Voor hoofdklasser Philidor 1 wa ren de ontwikkelingen van zater dag allerminst gunstig. Zelf gingen de Leidenaars al in het vooruitge- speelde duel tegen Eindhoven met een voorlopige 2-7 en vermoedelij ke 2-8 ten onder. Leo Holland heeft ten verschaften zich weliswaar eni ge kansjes, maar de strijd werd na drukkelijk gedicteerd door Ajax, dat zijn volledige selectie naar Lei derdorp had meegenomen. Voor de Amsterdammers nam Johnny Bosman de meeste treffers voor zijn rekening. Hij scoorde zesmaal. Arnold Muhren schoot vijfmaal raak, Van Basten tweemaal. Koe man, Vanenburg en Reijnink von den het net eenmaal. Zwart Wit '28-Rijnsburgse Boys 1-1. In Rijnsburg vielen ze zowat om van verbazing, toen het door gaan van de vriendschappelijke wedstrijd was afgekondigd. Im mers, het veld in Rotterdam staat nu niet te boek als de beste gras mat in de omtrek. Zwart Wit was evenwel gebaat bij doorgang van toeschouwers absoluut niet tevre den. Iets beter vergaat het titelverdedi ger Helias Verona. Door treffers van Galderesi won de ploeg van Hans-Peter Briegel en Preben-Elk- jaer Larsen met 2-0 van Avellino en klom daardoor naar de achtste plaats, op tien punten van Juven tus. Engeland De afstand tussen koploper Man chester United en het achtervol gende duo Chelsea en Everton in de Engelse eerste divisie is dit weekeinde ongewijzigd gebleven: vijf punten. Alle drie clubs zege vierden. De Mancunians hielden aan hun eerste bezoek aan Oxford een overwinning met 3-1 over, Everton sloot de thriller tegen Queens Park Rangers af met een overwinning van 4-3 en Chelsea hield de concurrentie bij door met 1-0 te winnen van het als achtste geplaatste Luton Town. Manchester United nam tegen Oxford al in de elfde minuut de lei ding door een treffer van Whitesi de. De onlangs van Tottenham overgenomen David Leworthy maakte acht minuten in de tweede helft gelijk. Het was zijn vierde treffer in vijf wedstrijden. Oxford ging door met aanvallen, maar Manchester profiteerde met goed geleide uitvallen. Hughes - voor wie de Spaanse kampioen Barcelo na belangstelling heeft - en Gibson waren degenen, die de kansen be nutten. België Anderlecht heeft de nieuwe trai ner Arie Haan zaterdag in het Astrid Park laten zien. waar de ploeg allemaal toe in staat is. Het onderaanstaande RWDM werd met maar liefst 7-0 gesloopt. Erwin Vandenbergh scoorde driemaal, waarvan eenmaal uit een straf schop. Vercauteren tweemaal en Lozano en Scifo elk eenmaal. De acties van Anderlecht zagen er wervelend uit, maar gezegd dient te worden dat RWDM de titelhou der geen stroobreed in de weg leg- daarbij nog steeds een slecht staan de afgebroken partij, terwijl RAG de Graaff er in de na te spelen par tij tegen Grooten niet aan te pas kwam. De rivalen van Philidor ro ken daarbij hun kans. Weliswaar maakte SMB 1 met 8-2 aan het hoofdklasserschap van HSG 1 al gevoeglijk een einde, maar een tweede gevolg van deze uitslag was dat de strijd om de voorlaatste (de- gradatie)plaats weer volledig open is. Op de ranglijst weet de Piket brigade zich nu nog slechts van een voorsprong van één match- punt en een handvol bordpunten op SMB en BSG (gelijk tegen Utrecht) verzekerd. Het komende duel tegen SMB wordt dan ook van groot belang. Ondanks het dubbele faillisse ment en de arrestatie van geld schieter Pagel. lieten de cracks hun gekunstelde Konings-club for matie vooralsnog niet in de steek. het duel, nu na een jaar schorsing spits Bert Hooyer weer eens mocht spelen. De Rotterdamse eer steklasser heeft alle hoop op de 34- jarige puntspeler gevestigd. Met hem in de aanval hoopt Zwart Wit zich te ontworstelen uit de benarde ranglijstpositie van IA. Met Hooyer bood Zwart Wit in de eerste helft redelijk tegenstand aan Rijnsburg, dat kon bogen op een technisch overwicht. Maar ook in dit duel kwam de gebrekkige aanvalskracht van de geelzwarten aan het licht. Tekenend was dat de enige treffer van RB door een ach terhoedespeler werd gescoord. Wim Driebergen schoot een kwar tier beide ploegen op gelijke voet. Zwart Wit had in de eerste helft via een treffer van Cees Boon een de. Doelman Munaron werd bij een actie licht aan het hoofd gebles seerd door Bellen en na rust ver vangen door Vekema. Leider Club Brugge behield zijn voorsprong van vijf punten (met een wedstrijd meer gespeeld) door thuis met 3-1 te winnen van Club Luik. Jan Ceulemans had nauwe lijks de bloemen terzijde gelegd of hij scoorde reeds. Hij was voor aan vang gehuldigd, omdat hij voor de tweede maal was onderscheiden met de Gouden Schoen (voetballer van het jaar). Lang hield Brugge de voorsprong niet vast. In de derde minuut maakte Luc Ernes 1-1. Club Luik trof daarna driemaal lat en paal. Het geluk was echter met de andere club. Verheyen scoorde vijf minuten voor rust 2-1. waarna Jean Pierre Papin halverwege de tweede helft vanaf de strafschop- De Bergense gastspelers bleken het in "eigen huis" echter niet te kunnen bolwerken tegen hun Rot- terdamse-collega's. Of dat een uit vloeisel van alle commotie rondom de sponsor was. viel moeilijk in te schatten. In elk geval waren de Rotterdamse profs op papier so wieso al favoriet, al loog de uitein delijke 21/2-7i/2 er niet om. Aan Koningsclub-zijde ging het in de kop vrijwel volledig mis. Zo verloor nationaal kampioen Paul van der Sterren van de Brit Speel man (vervanger van Kortsjnoj), en versloegen Stean en Ligterink hun opponenten Kuligowski en Little- wood. Jan Timman had uiteraard weinig problemen met de om takti- sche redenen op het eerste bord opgestelde De Lange. Opmerkelijk genoeg liet de Leidse inbreng van Volmac het enigszins afweten John van der Wiel remiseerde met Hans Ree in een iets mindere posi tie, terwijl Rinie Kuijf tegen Plies- ter op een puntendeling bleef ste ken. Wel boekte Jeroen Piket een knappe overwinning op Hartoch. LSG 1 had in 2C weliswaar onno dig veel moeite met het zwakke De Ooievaar 3. maar zag de rivalen uil de competitie ernstiger falen. Overschie verloor, terwijl Paul Ke- res 1 op 5-5 bleef steken tegen De Ooievaar 2. Wint LSG de volgende ronde van Paul Keres, dan kan de Leidenaars het kampioenschap en voorsprong genomen. DWO-UVS 1-1. UVS leverde te gen de Zoetermeerse vierdeklasser een matige partij af. Vooral aanval lend was het slecht met de blauw witte eersteklasser gesteld. In de eerste helft zorgde Cock van Weer- lee nog voor 0-1, maar daarna was het met de Leidenaars - die wel licht de pittige training van don derdag nopg in de benen hadden - gedaan. Een foutje van doelman Arno Lancel leidde tot de Zoeter meerse gelijkmaker. ROAC-Lugdunum 0-4. De Leide naars begonnen het jaar best. Vooral Daan Kooimans gaf blijk van zijn goede voornemens. De grillige voetballer scoorde liefst driemaal tegen de vierdeklasser uit Rijpwetering. Jan van de Reijden stip voor 3-1 zorgde. De laatste tien minuten speelde Luik met tien man, nadat Sljivo uit het veld was gestuurd. Nog twee spelers maakten op die manier de gang naar de kleedka mer. Bij Standard Luik - FC Ant werp (2-0) kreeg oud-PSV-er Piet Wildschut (Antwerp) tweemaal geel (dus rood). De door hem ver oorzaakte strafschop werd door Luik-doelman Gilbert Bodart inge schoten. Eerder had Czerniatinsky Standard op 1-0 gezet. Bij Waregem - SK Beveren (1-0) bezondigde Beveren-speler Pa trick Stalman zich tien minuten voor tijd aan natrappen en werd derhalve uit het veld gezonden. Het enige doelpunt werd tien mi nuten eerder gemaakt door Mu- tombo. Erwin Koeman opende de score bij Lokeren - KV Mechelen (2-1). daarmee promotie nauwelijks meer ontgaan. In een rommelige wedstrijd deden enkele LSG-ers de punten zomaar cadeau. Leids kampioen Maarten Kuijt beet de spits af. door een winststelling knullig naar verlies te voeren. Daarna ging het lange tijd goed. Dirk Sikkel, Leon Konings en Kees van Zijp zorgden voor regel matige zeges, terwijl Henk van Putten, Wim Heemskerk en Aad van Moorsel moeizamer tot winst kwamen. Twee spelers volgden echter het slechte voorbeeld van Kuijt. Charles Kuijpers hielp in tijdnood en tweede zitting een riante positie om zeep, terwijl Mi chel Hocks in een toreneindspel faalde. Invaller-teamleider Anton van de Putte nam in iets betere po sitie genoegen met remise: 3 Vi;-6Vj Philidor 2 nestelde zich in dezelf de tweede klasse C in de sub-top. In een spannende strijd wonnen de Philidor-reserves met 5V2AV2 van van de vierde Leidse treffer voor zijn rekening. "Een nuttige partij", sprak trainer Clement Koster na derhand. FC Lisse-DCG 4-3. "Een opste ker" noemde trainer André Wahlen de overwinning van Lisse op de Amsterdamse eersteklasser. De thuisploeg keek na een minuut al tegen een achterstand, maar de koploper van de derdeklasser liet zich niet ontmoedigen. Peter van Ruiten, Pim Hoekstra en Harry van der Zwet vonden het net, waar na DCG weer iets terugdeed. Paul Pijpers vergrootte de marge weer. In de laatste minuut bepaalden de bezoekers de eindstand op 4-3. UDO-Teylingen 0-3. Niet de hoogst geklasseerde was gisteren baas op de Voscuyl. Vierdeklasser Teylingen deelde nadrukkelijk de lakens uit en daarom was de over winning op de Oegstgeestse der deklasser verdiend. Robert van Leeuwen, Ferry Baak en Peter van Rijn scoorden voor de roodzwar ten. Raymond Mommens maakte 1-1. Na de hervatting zorgde Patrick Versaevel voor 2-1. De ontmoeting Beerschot - AA Gent werd zowel zaterdag als zon dag wegens onbespeelbaarheid van het veld afgelast. Spanje Real Madrid heeft ook op de 20e speeldag van de Spaanse competi tie de eerste plaats behouden. Es- panol wera in het Bernabeau-sta- dion met 4-1 verslagen. Barcelona verstevigde de tweede plaats door de nummer drie op de ranglijst, At- letico Madrid, te verslaan met 2-1. Athletic de Bilbao slaagde er niet in de terugkeer van de door de ETA ontvoerde en door het leger bevrijdde voorzitter Juan Pedro Guzman met een een overwinning luister bij te zetten. Sevilla hield Athletic op 0-0. DD 2. Na een vlotte remise van Ab Smit volgden er gedegen winstpar tijen van de zijde van Nico Kuijf, Ton Kohlbeck en Heieen de Greef. Henriëtte de Greef zegevierde langs de rand van de afgrond. Ook Henk van Loon en Wim Vriend mochten met hun puntendeling niet ontevreden zijn. Kopman Jaap Herman, Herman van Halderen en Michiel Vergeer leden een vrij re gelmatige nederlaag. In 2B is LSG 2 druk doende zich aan de degradatie te ontworstelen. De LSG-ers boekten een belangrij ke 6V2SV2 overwinning op het eveneens laaggeklasseerde US. Christiaan Manniën, Theunis de Haas en Remmelt Otten zorgden voor goede zeges, Erik van Tooren had de hulp van vrouwe Fortuna nodig voor eenzelfde resultaat. Wie bes, de gebroeders Van der Ma- rel, Joop Bakker en Clemens te kenden een halfje aan. RUUD DOBBELAAR CHONGQING (ANP) - Het Neder lands amateurelftal is niet langer ongeslagen op Chinese bodem. Te gen het provincieteam van Si chuan verloor Oranje gisteren in een uitverkocht stadion met de zelfde cijfers als waarmee het team van Ron Groenewoud de eerste en de tweede wedstrijd had gewon nen: 1-0. Het enige doelpunt kwam op slag van rust tot stand via de voet van de Chinese rechtsbuiten Yu Dong Leng. Nederland speelde overigens een vooral in de tweede helft uitsteken de wedstrijd en haalde in feite al leen een onvoldoende op het on derdeel afronden. De Kleine, de in de tweede helft voor Neuteboom ingevallen Werdekker en Floor van Duyn vielen wat dit betreft het meest op. Zelfs vanaf de elf-meter- stip kon Chris Riemens (Flevo Boys) niet op succes aansturen na dat de Chinese verdediger hands had gemaakt. Riemens was overi gens met Hendriks (EDO) de beste speler in het team van Groene woud. Hij was agressief en perma nent aanspeelbaar en mocht zich terecht beklagen over het feit dat hij niet een strafschop mocht ne men van scheidsrechter Li Yng Wang, toen hij werd neergelegd door zijn tegenstander Yu Fei. De arbiter onthield Nederland nog een strafschop toen een Chine se verdediger de bal met de hand wegsloeg boven het hoofd van De Kleine. Bondscoach Groenewoud echter: „Toen we naar China gin gen, wisten we dat we scheidsrech ters zouden krijgen met weinig er varing. We hebben de nederlaag in de eerste plaats aan ons zelf te wij ten. We hadden de kansen moeten benutten. Ik heb wel veel bewon dering voor de wijze waarop deze ploeg de gehele tweede helft met pressie heeft gespeeld. Bijna alle spelers waren bovendien verkou den of grieperig door het ongezon de klimaat". Aan Nederlandse zijde werden doelpunten, afgekeurd van Hen driks (buitenspel) en Van Trigt (om onduidelijke redenen). Het duel vond plaats om half elf 's morgens LEIDEN - Docos en Piet van der Valk gaan nog één seizoen met el kaar verder. In het 'afgelopen weekeinde kwamen de vierdeklas ser en de Haagse oefenmeester tot een akkoord. Van der Valk is 30 jaar en heeft de Morsclub dit jaar voor het eerst onder zijn hoede. Chinese tijd omdat de optrekken de damp van de rivier Jangste Kiang de stad Chongqing negentig dagen van het jaar 's middags tot een spookstad maakt. De in nevel- flarden gespeelde wedstrijd werd bijgev/oond door 30.000 Chinezen van wie een deel de nacht slapend had doorgebracht bij het stadion om zeker te zijn van een toegangs bewijs. De wedstrijd werd in de provincie Sichuan, waar honderd miljoen Chinezen wonen, recht streeks uitgezonden op televisie Vanwege de plotseling opkomen de mist moest trouwens worden af gezien van het voornemen om on middellijk na het duel naar Kun ming te vliegen, waar Oranje mor gen de vierde wedstrijd speelt. DEN HAAG (ANP) - Feye noord heeft zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen zaterdageersteklasser Barendrecht met 4-0 gewon nen. De Rotterdamse eredivi sionist kwam op Been en Sö- rensen na (geblesseerd) com pleet binnen de lijnen. Rep (2), Hoekstra en Eriksen. DS'79 verloor op het kunst grasveld van de hockeyclub Push in Breda met 1-6 van de zondag eersteklasser Papen- drecht. Alle doelpunten waren afkomstig van Papendrecht- spelers. Jungman, Van Geers- bergen (tweemaal), Ooyen (tweemaal) en Bouw deponeer den de bal in het doel van de tegenstander. Van der Griend doorboorde het eigen doel. Op het strand van Zoutelande na de zaterdag vierdeklasser De Meeuwen het op tegen NAC. De Bredase club won met 5-2 na een voorsprong van 2-0 bij rust. Doelpuntenma kers: De Meeuwen: Francken en Huybregtse, NAC: Shef de Kort, Geert Meyer (2), Paul Bannon en Guust van der Borgt. Eredivisie-koploper PSV kwam zondag in Tilburg voor 2200 toeschouwers niet verder dan een gelijk spel tegen Wil lem II. De eerste-divisieclub stond bij rust nog voor. Willem II - PSV 1-1 (1-0). 26. Feskens 1-0, 50. Thoresen 1-1. Scheids rechter: Slikkerveer. Toe schouwers: 2200. MINSK (TASS) - Andrej Sokolov heeft de tweede partij voor de schaak tweekamp met zijn Russische landgenoot Rafael Vaganjan gisteren in de tweede zitting in winst omgezet. Vaganjan, die zwart had, staakte de strijd na 65e zet. Sokolov heeft nu de leiding in de tweekamp, die tien partijen omvat, met 1,5 - 0,5. De winnaar van het treffen in Minsk plaatst zich voor de finale van het kandidatentoernooi. De andere finalist komt voort uit de tweekamp Timman - Joesoepov. die woensdag in Tilburg begint. ADVERTENTIE Hèt moment waar iedere sporter voor vecht. De overwinning, via een prima samenspel in het team, het uitschakelen van de tegenstander of het overtreffen van jezelf. Zijn moment, ons verhaal. Onze journalisten zijn erbij. Alert op een goed verslag van de wedstrijd, alert op de ontwikkelingen in de sport, alert op de achtergronden die zo bepalend zijn voor een topprestatie. Als u niets wilt missen neem dan 'n abonnement. Gewoon even de bon invullen en opsturen naar het Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden of bel 071-144941. Ja, Ik wil uw krant. 7 weken op proef voor 25,- q Kwartaalabonnement 67,45 Ik krijg hem eerst twee weken gratis WENEN (AFP) - In de vijfde ronde van het internationale schaaktoernooi in Wenen is oud-wereldkampioen Anatoli Karpov (Sov) met zwart remise overeen gekomen met de Argentijn Quinteros. In de vierde ronde had Karpov het punt gedeeld met de Tsjechoslowaak Ftacnik. Na vijf ronden hebben Ftacnik, Chandler (GBr) en Gheorghiu (Roe) de leiding met vier punten. Karpov deelt met acht andere schakers met 3,5 punt de vierde plaats. Naam Adres Postcode (B7) ROME (Reuter/SID) - De Italiaanse competitie beleefde het afgelopen weekeinde een opmerkelijke ronde. Vier be zoekende verenigingen behaalden een overwinning, slechts één keer zegevierde de thuisploeg en drie maal kwamen beide teams niet tot scoren. De meest verrassen de overwinning was die van Pisa. De club van Wim Kieft zegevierde door een treffer van de Deense international Klaus Berggreen met 1-0 bij AS Napoli. Diego Maradona neemt de bal stijlvol op de pantoffel. Veel effect zal de actie niet sorteren. Napoli verloo eigen huis van Pisa. (foto

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10